کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
استفاده از خدمات بیمه عمومی و اسپانسر
یکی از کاربرهای سایت این سوال رو مطرح کرده

نقل قول:ما چند روزه که رسیدیم لوس آنجلس و از برنده های لاتاری 2011 هستیم.
مشکل ما اینه که من باردار هستم و تا دو و نیم ماه دیگه دخترمون به دنیا میاد.
ما اسپانسر داشتیم ولی نمی دونستیم که اسپانسر چقدر مسولیت داره.
خلاصه الان که ایجاییم و کمی در مورد بیمه تحقیقات کردیم به اطلاعات متفاوتی رسیدیم. از طرفی من فکر می کنم که من چون باردارم شامل medi-cal می شم و از طرف دیگه می ترسم که اسپانسرمون مجبور بشه که هزینه های بیمارستان من رو بپردازه. لطفا من رو راهنمایی بکنید که بهترین کار رو در این مورد انجام بدم.
با تشکر از لطفتون

با توجه به اینکه اسپانسر مسئول تحمیل هزینه به دولت توسط فرد یا افراد پشتیبانی شده است، سوال اینجا است که در چنین شرایطی آیا دولت از اسپانسر این خانم هزینه‌های زایمان رو دریافت خواهد کرد یا خیر؟

مطلبی که در سایت وزارت خارجه آمریکا نوشته شده این است:

نقل قول:[en]
If the individual you sponsored receives any "means-tested public benefits," you are responsible for repaying the cost of those benefits to the agency that provided them. If you do not repay the debt, the agency can sue you in court to get the money owed.
[/en]

ترجمه (تا جایی که من می‌تونم):

اگر شخصی که شما پشتیبانی می‌کنید هرگونه خدمات عمومی(means-tested) دریافت کند، شما مسئول بازپرداخت هزینه‌های آنها به نمایندگی‌هایی پرداخت کننده مزایا هستید. اگر شما بدهی‌ها را پرداخت نکنید، نمایندگی‌ می‌تواند از شما در دادگاه شکایت و پول قرض داده شده را پس بگیرد.

اینجا کلمه means-tested قابل ترجمه نبود چون دارای معنی گسترده‌ای است. در مورد کلمه اینجا در ویکی‌پدیا توضیح داده شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، maaref ، frozen mind ، ابی22 ، mml ، مریم رف
به نظرم سوال خوبی مطرح شده و امیدوارم یه کسی پیدا بشه که اطلاعات یا تجربه ای در این زمینه داشته باشه.
در مورد تعهدات اسپانسر من چند وقت پیش یه تحقیقاتی کردم که نتیجه اش اینجاست:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid129840
ورود به آمریکا: 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، maaref ، mml ، SH1A2R3
تا جایی که یادم هست در فرم 134 موارد و زمانیکه اسپانسر تعهد میده قید شده و اصولا فکر میکنم قضیه اسپانسر در لاتاری با موضوع petition از نظر تعهد اسپانسر فرق داشته باشه .
به هر حال چیزی که معلوم هست استفاده از کمکهای دولتی بیشتر برای سوابق خود شخص خطر داره تا اسپانسر اونهم در این شرایط اقتصادی و بحران بودجه و بدهی دولت.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، maaref ، mml ، SH1A2R3
با سلام
همراه فرم I-134 یه راهنما هم بود که میشد دانلودش کرد به اسم
Instructions for form I-134 و توی بخش تعهداتش مشخصأ اعلام کرده در صورتیکه از کمک های عمومی (public charge) استفاده بشه ممکنه اسپانسر مجبور به باز پرداخت اونها بشه. و در ادامه به سه مدل مشخص اشاره کرده
1- food stamp که کوپن غذا ست و برخی از فروشگاهها به جای پول قبول میکنن
2- SSI که کمک مالی (پول) به افراد کم در آمد و ناتوان به صورت پرداخت ماهیانه است(بیشتر برای افراد 65 سال به بالا می باشد)
3- TANF که باز هم نوعی کمک مالی برای گذر از یک شرایط ویژه است مثل بزرگ کردن بچه ها در محیط خوانواده به جای جدا کردن اونها از پدر و مادر فقیر

ضمنأ این مورد شامل متقاضیان MEDICAL نخواهد شد و در صورتیکه شما واجد شرایط نباشید اصلأ ثبت نام به عمل نمیاد که بخواهند بعدأ از اسپانسر پولش رو پس بگیرند(به شرط اینکه همه چیز رو راست بگید)
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، mml ، SH1A2R3
(2011-10-19 ساعت 02:56)arisa-mohammad نوشته:  .......
ضمنأ این مورد شامل متقاضیان MEDICAL نخواهد شد و در صورتیکه شما واجد شرایط نباشید اصلأ ثبت نام به عمل نمیاد که بخواهند بعدأ از اسپانسر پولش رو پس بگیرند(به شرط اینکه همه چیز رو راست بگید)
با تشکر

- منظور شما اینه که ایشون اصولا نمی تونن از medi-cal استفاده کنن؟
- حالا اگر به هر طریقی medi-cal هزینه بیمارستان ایشون رو داد بعدا اسپانسر باید پس بده دیگه. درسته؟
ورود به آمریکا: 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، یاشار و ماری
(2011-10-19 ساعت 19:29)majid89 نوشته:  
(2011-10-19 ساعت 02:56)arisa-mohammad نوشته:  .......
با تشکر

- منظور شما اینه که ایشون اصولا نمی تونن از medi-cal استفاده کنن؟
- حالا اگر به هر طریقی medi-cal هزینه بیمارستان ایشون رو داد بعدا اسپانسر باید پس بده دیگه. درسته؟

با سلام
جواب سوال شما منفی است یعنی خیر هزینه های medi-cal رو از اسپانسر شما پس نمی گیرند البته در صورتیکه همه موارد رو راست گفته باشید و با بیمه medi-cal شما موافقت شده باشه .

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، soheilbadami ، mml ، majid89
نکته ای رو اضافه کنم در مورد مدیکل که اینجا (تکزاس) مدیکید نام داره و من خودم برای همسرم استفاده کردم
و اون این هست که با اینکه این برنامه فدرال هست و بودجه اون اعظمش از سورس فدرال میاد ولی تمام امور ان با استیت هست و استیت اصولا اسپانسر شما رو نمیشناسه و برنامه اسپانسر جداگانه و با دولت فدرال و اونهم بخشی از اون یعنی قسمتی از وزارت خارجه هست. حال اینها هر کدوم چه بلبشویی هست درون هر کدام یعنی هر کدوم از این 2 سازمان- وای به اینکه بخواهند اطلاعاتی هم رد وبدل کنن ! یعنی بر فرض هم که استثنا نشده باشه این برنامه درمانی وقتی شما از نظر استیت تایید میشوید این پایان کار هست. این رو گفتم اگر کسی خدای نکرده مشکل پزشکی داشت که در رنج این برنامه قبول میشد ترس و استرس الکی نداشته باشه. (البته این برای کیس لاتاری است که ممکن است فرد اصلا ضامنی هم نداشته باشد و با کیس خانوادگی یا غیره متفاوت است). اگر دوستان هم اطلاعات تکمیلی دارند حتما بفرمایند برای امکان جمعبندی افراد ذینفع.
در پناه حق
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، یاشار و ماری ، arisa-mohammad ، mml ، ParsTrader ، majid89 ، SH1A2R3
اینجوری که من فهمیدم از هر یک دلاری که اداره سوشیال از روی حقوق شما کسر میکنه یه چیزی در حدود 10 درصد(اگر اشتباه نکنم) به حسابی خاص ریخته میشه بنام درآمدهای عمومی سوشیال و بقیه به بازنشسته ها و از کار افتاده ها و ... اختصاص پیدا میکنه..

کمک های ssi از محل همون 10 درصد هزینه میشه و معمولا به مقیم های قانونی مثل ما هم تعلق میگیره و قشر وسیعی از مردم هر وقت واجد شرایط میشن از اون استفاده میکنن و فکر نمیکنم مشکل خاصی برای استفاده کننده بوجود بیاد ولی مبالغ اون زیاد نیست برای یک نفر کمتر از 700 دلار و برای زوج حدود 1000 دلار هستش...
اینجوری که من خوندم اونهایی که کمک ssi میگیرن بیشتر مدیکید هم شاملشون میشه...و جالب اینکه این کمک ها شامل کسانی میشه که پول نقد و یا اوراق بهادار و و ...نداشته باشن و کسی که خونه و ماشین داشته باشه ولی پول نداشته باشه هم میتونه از این کمک ها استفاده کنه...

منبع
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
دوستان ومدیران گرامی یه سوال مهم دارم ممنون میشم اگه منو راهنمائی کنید.پدر من که دو هفته است با گرین کارد وارد آمریکا شده و سن او (67) سال است و با توجه به قانون استفاده افراد بالای 65 سال از مزایای بیمه درمانی و....آیا ایشان هم می تواند از امتیازان سنی برخوردار شود یا برای اسپانسر ایجاد مشکل خواهد شد.( استفاده از این مزایا برای افرادی است که سنشان بالای 65 سال است وسیتیزن هستند یا برای افراد دارای گرین کارت هم قابل اجرا است ؟ ) ممنون از راهنمائی شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-11-21 ساعت 21:25)smebi2011 نوشته:  دوستان ومدیران گرامی یه سوال مهم دارم ممنون میشم اگه منو راهنمائی کنید.پدر من که دو هفته است با گرین کارد وارد آمریکا شده و سن او (67) سال است و با توجه به قانون استفاده افراد بالای 65 سال از مزایای بیمه درمانی و....آیا ایشان هم می تواند از امتیازان سنی برخوردار شود یا برای اسپانسر ایجاد مشکل خواهد شد.( استفاده از این مزایا برای افرادی است که سنشان بالای 65 سال است وسیتیزن هستند یا برای افراد دارای گرین کارت هم قابل اجرا است ؟ ) ممنون از راهنمائی شما عزیزان

با سلام
در صورتیکه بتونن مزایای بیمه درمانی یا به عبارت دیگه مدیکل بگیرن مطمئن باشید با اسپانسرتون کاری ندارن ولی گرفتن این بیمه شرایطی داره که یکی از اونها سن بالای 65 ساله اگه پستهای قبلی و مرتبط رو بخونین لینک های مفیدی پیدا خواهید کرد. ضمنآ با گرین کارت هم میتونن این بیمه رو بگیرن
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، SH1A2R3
کسی هست بگه اگه بخوایم خودمونو بیمه کنیم باید چی کار کنیم؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، ARASH@MH ، Ali.karimi
(2011-10-21 ساعت 17:40)free_free نوشته:  اینجوری که من فهمیدم از هر یک دلاری که اداره سوشیال از روی حقوق شما کسر میکنه یه چیزی در حدود 10 درصد(اگر اشتباه نکنم) به حسابی خاص ریخته میشه بنام درآمدهای عمومی سوشیال و بقیه به بازنشسته ها و از کار افتاده ها و ... اختصاص پیدا میکنه..

کمک های ssi از محل همون 10 درصد هزینه میشه و معمولا به مقیم های قانونی مثل ما هم تعلق میگیره و قشر وسیعی از مردم هر وقت واجد شرایط میشن از اون استفاده میکنن و فکر نمیکنم مشکل خاصی برای استفاده کننده بوجود بیاد ولی مبالغ اون زیاد نیست برای یک نفر کمتر از 700 دلار و برای زوج حدود 1000 دلار هستش...
اینجوری که من خوندم اونهایی که کمک ssi میگیرن بیشتر مدیکید هم شاملشون میشه...و جالب اینکه این کمک ها شامل کسانی میشه که پول نقد و یا اوراق بهادار و و ...نداشته باشن و کسی که خونه و ماشین داشته باشه ولی پول نداشته باشه هم میتونه از این کمک ها استفاده کنه...

منبع
فرفری عزیز با سلام منم اینارو خوندم به نظر شما برا تازه مهاجرا هم این کمکا تعلق میگره یا برا اونایی هستش که چند سال مالیات پرداخت کرده باشند
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا آنجا که می دانم و تحقیق کردم برای افراد بالای 18 سال و زیر 67 سال دولت هیچ مسئولیتی در قبال بیمه ندارد و شما باید از یکی از شرکتهای خصوصی بیمه بخرید که خودش داستانی است . باز دوستان اگر اطلاعات تکمیلی دارند بفرمایند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi
(2011-11-22 ساعت 02:56)SH1A2R3 نوشته:  کسی هست بگه اگه بخوایم خودمونو بیمه کنیم باید چی کار کنیم؟

با سلام
قبل از هر چیز یک نکته جالب (این برداشت منه) که در مورد امریکا وجود داره اینه که هر کار ساده ای توی امریکا به خاطر تنوع انتخاب بسیار پیچیده است که یکی از اونها انتخاب بیمه پزشکیه ولی به طور کلی میتونم اونهارو به سه بخش کلی تقسیم کنم
1- بیمه از طریق کارفرما : به این صورت که شما جائی استخدام میشید و از طریق اون کار بیمه پزشکی دریافت میکنید. این بیمه میتونه همه خدمات پزشکی یا تنها بخشی از اون رو کاور کنه به همین خاطر بایستی از متن قرارداد اطلاع کامل داشته باشید و در صورت نیاز با پرداخت مبلغی اضافه تر میزان تعهد بیمه رو افزایش بدید
2- بیمه شخصی : به این صورت که با یکی از شرکتهای بیمه گر قرارداد میبندید و ماهانه مبلغی رو برای این کار پرداخت میکنید.تنوع در این نوع بیمه ها بسیار زیاده و کلی هم واسته در این رابطه وجود داره که باعث میشه نرخ بیمه افزایش پیدا کنه . در صورتیکه مشکل زبان ندارید بهترین راه مراجعه و مکاتبه مستقیم با خود شرکت های بیمه است .
3- بیمه های دولتی : که به صورت مدیکل - مدیکر - مدیکید و یا اسامی دیگر بسته به ایالت های مختلف ، به افراد واجد شرایط تعلق میگیره . این بیمه ها برای کودکان و افراد بالای 65 سال راحتتر تعلق میگیرد.

در این رابطه لینک زیر میتونه شما رو در پیدا کردن راه کمک کنه

http://finder.healthcare.gov

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: majid89 ، حاجی واشنگتن ، Ali.karimi
سلام به همه دوستان
يه سوال دارم لطفا پاسخ بدين:اگر كسي در مورد بيمه obamacare و نحوه ثبت نامش اطلاع داره راهنمايي كنه ممنون ميشم شنيدم كه تواين يكيدو روزه مهلتش تموم ميشه،درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان