کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
همین الان ازش پرسیدم گفت ویزیت ویزا میشه! گفتم شما گفتی نمی شه می گه میشه. راستی مرسی گمگ می کنید. زودی میام کیس شما رو هم می خونم. راستی همسرتون آمریکاییه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام . من كيسم مثل شما بود. بهترين راه همون اومدن با ويزاي نامزديه .يعني سريعتيرن راه ( يك سال طول مي كشه ) من با ويزاي نامزدي اومدم اينجا ازدواج كردم و بقيه كارام رو انجام دادم , اينطوري اون هم مجبور نيست كه مسلمان شه , اما خيلي هواست و جمع كن مخصوصا حالا كه قهر و اشتي داشتيد, فكر نكن ازدواج كني اوضاع خوب ميشه , مراقب باش زندكي با امريكاييها همون قدر كه رمانتيك و قشنك به نظر مي اد همون قدر سخته , ره بسي سخت و دشواريه ! حسابي هواست و جمع كن اينجا همه به فكر خودشونن , خودت هم تحقيق كن , ويزاي توريستي به ايرانيها خيلي بد مى دن , اون امريكياييه نمي دونه سفارت با ايرانيها يه جوره برخورد مي كنه و سياستشون ؤاسه ايرانيها فرق داره .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Yasaman mc ، msar
اگه نامزد کنیم بابام نمیذاره پیشش بمونم تو ترکیه برا همین میگه ازدواج کنیم که دست کم چند ماهی پیش هم باشیم. مرسی که گفتید سعی می کنم حالیش کنم که ویزیت ویزا سخته. یعنی شما می گید ویزای ازدواج بیشتر از یه سال طول می کشه؟ آخه تو سایت زده 6 تا 9 ماه. هیچ مشکلی از این بابت که آمریکاییه با هم نداریم. یه خورده حساسه و زود بهش بر می خوره. اینم دارم سعی می کنم کتاب بخونم و حلش کنم. شاید من باعث شدم اینجوری حساس باشه. ما روزی دو بار چند ساعت حرف می زنیم و دیگه نای ارتباط اینترنتی برام نمونده. مثلا الان ساعت 3:34 هست و من بیدارم مثل جغد! یک سال و 9 ماه و 13 روزه اوضاع مون اینه و دیگه دارم می میرم. به اینا اضافه کنین قطع و وصلی اینترنت ایران و ... را!

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
(2012-06-13 ساعت 02:35)manoun نوشته:  همین الان ازش پرسیدم گفت ویزیت ویزا میشه! گفتم شما گفتی نمی شه می گه میشه. راستی مرسی گمگ می کنید. زودی میام کیس شما رو هم می خونم. راستی همسرتون آمریکاییه؟

خواهش میکنم دوست عزیز. میدونم شرایط سختی داری.
والا درباره ویزای ازدواج بودن افرادی که 7 ماهه گرفتن و کسایی که 1.5 ساله. اصلا نمیشه حساب خاصی روش کرد. همش بستگی داره به حجم پرونده ها و شلوغی سفارت و صدالبته مساله کلیرنس که عمدتا افرادی که کارشون طول کشیده بخاطر همین کلیرنس بوده.
همسر من ایرانیه ولی متولد اونجاس.
چندین وکیل به من گفته بودن که ویزا نمیتونی بگیری ولی باز من گوش نکردم و رفتم سفارت و کلی هم خرج کردم. جواب همون بود که گفتم. آفیسر دقیقا همین جوابو داد. تازه بعد از اون هم به چندتا سفارت ایمیل زدم و این موضوع را پرسیدم، جواب همه یکی بود.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Yasaman mc ، manoun ، Blaze ، msar
ببين من با يه پسر آمريكاييى مسيحى ازدواج كردم و ويزام نامزدى بود،خانوادمم هم مخالف،از نظر رابطه اى اينو ميتونم بهت بگم كه اكثر مرداى امريكاييى ماهن ولى تنها راهى كه براى شناختش دارى اينه كه ببينى به شيوه و روش خانواده شما احترام ميذاره يا نه.اگر بابات ميگه اگه نامزد كنى نميتونى باهاش زندگى بگو چشم و اينشو منتقل كن.درسته كه پروسه ويزا گرفتن سخته،ولى اگر حواست جمع باشه ميتونى خيلى خوب طرفت رو بشناسى.اين آقا بايد درك كنه كه اين ناز شماست كه بايد خريدار داشته باشه،نه اون.شرايط بايد براى شما كه از يه محيط بسته مياى و اگر ازدواج كنين بايد به همون محيط بسته برگردى راحت باشه نه اون.من شديدن بهت پيشنهاد ميكنم براش سخت بگيرى.شما اگر چند ماه تو تركيه زندگى كنين و ازدواج كنين و شما حامله برگردى ايران ديگه تمومه.به خصوص اينكه نميخواد حتى صورى مسلمون بشه.به نظر من كارش يه ذره بو داره.از نظر ويزايشم من نميدونم اين اقا اطلاعاتشو از كجا ميگيره ولى به صرف زن يه امريكايى شدن هيچى به شما نميدن.ويزا و گرين كارت از نظر امريكايى ها يه امتيازه،نه حق مسلم.من بهت پيشنهاد ميكنم خودت تو سايتاى انگليسى زبان تحقيق كنى و هيچ وقت به يه مرد هر چقدرهم خوب و قديس اعتماد نكنى.اميدوارم بهت برنخورده باشه
پاسخ
نه بابا چرا بر بخوره. خوندم اتفاقی ماجرای شما رو مثل اینکه اسم همسرتون برندن هست. (اینو گفتم ببینم درست شناختم یا نه) مامان من با مسیحی بودنش مشکل داره اما بابام نه. شوهرتون مسلمون شد؟ می شه کلا برام توضیح بدین؟ چقدر طول کشید؟ می خوام ببینم اگه نامزدی آسون تره این کار رو بکنیم. فکر نکنم بابام با اینکه با ویزای نامزدی برم آمریکا مشکلی داشته. اما اینکه بیاد و ازدواج نکنیم و سه ماه ترکیه بمونیم اینو فکر نکنم راضی بشه. (البته بابای من آدم عجیبیه اگه همه چیز رو توضیح بدیم یهو میبینی راضی شد! برخلافشم ممکنه!) اگه خواستید برام می تونیند پیغام خصوصی بزارید و لی می شه همه چی رو روشن توضیح بدین تا من از این همه استرس وحشتناک خلاص بشم؟
در مورد رفتارشم این کلا اینجوریه من الان نزدیک دو سال میشناسمش اگه می خواست اذیت کنه اینقدر کش نمی داد. دو سه باری با مامانشم حرف زدم. خودش شماره ش رو داده. یه خونواده ی پر جمعیتن و اهل خونه و زندگی از طلاق و سقط جنین بیزاره. راستی ما نمی خوایم زود بچه دار شیم. آخه با درس سخته. بهتره آدم از نظر مادی مطمئن تر باشه.
خوشبخت باشین. و امیدوارم کار منم زود راه بیفته برام دعا کنید (همش از همه می خوام دعا کنن تا معجزه بشه! این با درجه ی استرس شدیدم ارتباط مستقیم داره!)
خیلی ممنون از باببت همه ی کمک هاتون.
پاسخ
(2012-06-13 ساعت 13:13)manoun نوشته:  نه بابا چرا بر بخوره. خوندم اتفاقی ماجرای شما رو مثل اینکه اسم همسرتون برندن هست. (اینو گفتم ببینم درست شناختم یا نه) مامان من با مسیحی بودنش مشکل داره اما بابام نه. شوهرتون مسلمون شد؟ می شه کلا برام توضیح بدین؟ چقدر طول کشید؟ می خوام ببینم اگه نامزدی آسون تره این کار رو بکنیم. فکر نکنم بابام با اینکه با ویزای نامزدی برم آمریکا مشکلی داشته. اما اینکه بیاد و ازدواج نکنیم و سه ماه ترکیه بمونیم اینو فکر نکنم راضی بشه. (البته بابای من آدم عجیبیه اگه همه چیز رو توضیح بدیم یهو میبینی راضی شد! برخلافشم ممکنه!) اگه خواستید برام می تونیند پیغام خصوصی بزارید و لی می شه همه چی رو روشن توضیح بدین تا من از این همه استرس وحشتناک خلاص بشم؟
در مورد رفتارشم این کلا اینجوریه من الان نزدیک دو سال میشناسمش اگه می خواست اذیت کنه اینقدر کش نمی داد. دو سه باری با مامانشم حرف زدم. خودش شماره ش رو داده. یه خونواده ی پر جمعیتن و اهل خونه و زندگی از طلاق و سقط جنین بیزاره. راستی ما نمی خوایم زود بچه دار شیم. آخه با درس سخته. بهتره آدم از نظر مادی مطمئن تر باشه.
خوشبخت باشین. و امیدوارم کار منم زود راه بیفته برام دعا کنید (همش از همه می خوام دعا کنن تا معجزه بشه! این با درجه ی استرس شدیدم ارتباط مستقیم داره!)
خیلی ممنون از باببت همه ی کمک هاتون.
نه برندن مسلمون نشدن.اصولا ادم مذهبى نيست ولى چون كارش دولتيه نميتونست مسلمون بشه.من خانوادم مخالف بودن به خاطر مسافتش،نه به خاطر دينش.كاراى ويزا رو خودم كردم كه يه سال طول كشيد.مام يه سال دوست بوديم،بعد رفتيم مالزى واسه بار اول هم ديگه رو ديديم و اون با مامانم اشنا شد،بار دوم هم رفتيم واسه اينكه پكيجمون رو درست كنيم بفرستيم.من بهت پيشنهاد ميكنم بار اول هيچ تصميمى نگيرى چه از نظر ويزا چه ازدواج.برو اصلا ببين chemistry دارين يا نه.من خودم حتى بار اول زياد با برندن عكس نگرفتم كه احساس فشار نكنه.اينكه ضد سقط جنين و طلاقه مسئله خودشه،ولى خوب بهش فكر كن.يعنى تو تا آخر عمرت تحت هر شرايطى بايد باهاش كنار بياى .درسته كه تو تو امريكا حق طلاق دارى،ولى اگر اين اقا نخواد ميتونه برگه طلاق رو امضا نكنه،راستى اينكه انقدر سختگيره چطورى ميخواد با يه غير مسيحى ازدواج كنه؟ببين من براى تو از اين ميترسم كه ايشون جزء اقليتى باشه كه ميان يه خانم تحصيل كرده،خانواده دار و زيبا رو از يه كشور جهان سومى ميارن و بلك ميل عاطفيش ميكنن كه من اوردتم امريكا و تو بايد هركارى كه من ميخوان يكنى.هر حال،من خودم از ازدواجم راضيم،الانم كه يه سال از ازدواج ما گذشته خانواده هم راضين.مرداى امريكا در مقايسه با أكثريت مرداى
اين دوره تكن.ولى فكر نكن اين تنها شانسته.اعتماد به نفستو ببر بالا

در ضمن اگر سوالى داشتى حتما بپرس،ميتونى به من مسيج بدى
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan noori ، msar
بچه ها یکی از دوستای من که تو آنکارا درس میخونه رفته از مدیر یکی از مراکز ازدواج تو ترکیه سوال کرده که شرایط چه طوریه و مدیر بهش گفته که بعد ازدواج اونا موظفن این ازدواج رو به سفارت های هر دو طرف ابلاغ کنن. (در مورد کیس من ایران و آمریکا). بعد حالا چون تو ایران ازدواج زن مسلمان با مرد خارجی و هم غیر مسلمان ممنوع هست خواستم بدونم در اون صورت من بازم تا ویزام بیاد میتونم برگردم ایران تا درسمو تموم کنم؟ و مشکلی پیش میآد یا نه. این موضوع برمیگرده به تاریخ 5 ,june 2012. یعنی کاری ندارم قبلا چه طوری بود. الان اینجوریه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan noori ، msar
دوست عزیز تمام سوالاتتون رو میتونین در صفحات و انجمن های موجود مطرح کنین و نیاز نیست بابت هر سوالتون یک تاپیک مجزا ایجاد کنین .
در مورد سوالتون هم ، هیچ مشکلی پیش نمیاد و به راحتی میتونین با ایران برگردین .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، ehsan noori ، msar
سلام من داستان شما رو خوندم اگه اشكال نداره ميخواستم چندا سوال بكنم ..يكي اينكه نامزد شما چه ديني داره و چند سالشه اگه دوست داشتي كارش و مدركش هم بگو اگه هم نه كه هيچي ..شايد من نتونم خيلي از نظر ويزا كمك كنم اما از نظر ديگه و دوام رابطه كمك كنم و رشته من هم همينه شايد بتونم كمك كنم از نگراني چيزهايه ديگه خارج بشي
پاسخ
سلام. اساسا شرایط عقد برای فایل کردن ازدواجی در ترکیه چیست؟ آیا بایستی از سفارت ایران اقدام بشه یا ادارات ترک؟ خانم ایرانی و آقا ایرانی/سیتیزن است ولی ایران نمیان.هردو مسلمان. سایت مناسبی بعنوان رفرنس می شناسید؟
پاسخ
نمیدونم چطور دو ایرانی میتونن تو ترکیه ازدواج کنن اما شرایط ازدواج بین الملل اینه که شما میرید به دفاتر ازدواج اونجا با ترجمه ی شناسنامه پاسپورت و بیرث سرتیفیکت که تاریخ ترجمه باید کمتر از 6 ماه باشه. ترجمه ها به زبان ترکی باشه و حتما برگ تجرد ترجمه شده به زبان ترکی داشته باشین که می تونین از سفارت ایران تو ترکیه تهیه کنید. اگه هیچ کدوم زبان ترکی بلد نیاشید باید یه مترجم هم بگیرید چون عاقد شما ترک خواهد بود. کلا عین خودشون ازدواج می کنین جز اینکه مترجم دارین و برگ تجرد رو هم از سفارت خودتون گرفتین و همه ی مدارکتون رو هم ترجمه کردین. این وسط مشکلی که هست اینه که ترکیه ازدواج های بین المللی رو به کشورهای طرفین ابلاغ میکنه. و مشکل منم اینه چون کیس من آمریکایی هست و غیر مسلمان. البته نمیدونم میشه ازشون خواست که ابلاغ نکنن یا نه.

راستی من سایت خاصی نمی شناسم یکی از دوستام که ترکیه هست از مدیر یکی از این دفاتر ازدواج در آنکارا پرسیده. مدارکشون هم گرفته. منظورم فرم هاس که همه به زبان ترکی هست. من چون ترکی بلدم مشکلی با فرم ها ندارم. اما شاید کسایی که بلد نیستن مترجم لازم داشته باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، msar
با سلام به همه ی شما عزیزان. مطالبی که تو این سایت هست واقعا به آدم کمک میکنه. از همه ممنونم.
یه سوال داشتم اینکه گواهی تجرد حتماباید از کنسولگری ایران تو ترکیه تهیه بشه؟ می دونم که میشه تو ایران هم تهیه کرد.
و نامزدم هم همینطور؟ باید ترکیه اقدام به گرفتنش کنه؟
پاسخ
(2012-08-17 ساعت 20:36)shabnam.84 نوشته:  با سلام به همه ی شما عزیزان. مطالبی که تو این سایت هست واقعا به آدم کمک میکنه. از همه ممنونم.
یه سوال داشتم اینکه گواهی تجرد حتماباید از کنسولگری ایران تو ترکیه تهیه بشه؟ می دونم که میشه تو ایران هم تهیه کرد.

گواهی تجردو ایران از ثبت احوال وزارت امور خارجه یک روز میتونید بگیرید که،باید به ترکی‌ ترجمه بشه و به تأیید سفارت ترکیه در ایران برسه.در ترکیه هم از سفارت ایران میتونید بگیرید،برای هر ۲ طرف هم از ترکیه هم از ایران می‌شه گرفت،اگه میخواید از سفارت ایران در ترکیه بگیرید برای خانمها اجازه پدر لازمه
پاسخ
(2012-08-17 ساعت 20:55)maryam86 نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 20:36)shabnam.84 نوشته:  با سلام به همه ی شما عزیزان. مطالبی که تو این سایت هست واقعا به آدم کمک میکنه. از همه ممنونم.

گواهی تجردو ایران از ثبت احوال وزارت امور خارجه یک روز میتونید بگیرید که،باید به ترکی‌ ترجمه بشه و به تأیید سفارت ترکیه در ایران برسه.در ترکیه هم از سفارت ایران میتونید بگیرید،برای هر ۲ طرف هم از ترکیه هم از ایران می‌شه گرفت،اگه میخواید از سفارت ایران در ترکیه بگیرید برای خانمها اجازه پدر لازمه

ممنون مریم جان
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam86 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان