کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سست شدن بنیان خانواده در آمریکا
(2015-01-03 ساعت 09:11)sib 24 نوشته:  دوست عزیز نمیدونم چندوقته اومدی آمریکا..خیلی از اتفاقاتی که تعریف میکنی همشون تو ایران داره اتفاق میوفته ولی در خفا.تمام اون لباس پوشیدنهای که میگی خیلی کوتاه هست تو ایران زیاده تا دلت بخواد فقط در خیابانهای ایران نمیدیدی چون روسری و مانتو به اجبار تن میکنند فکر میکردی وای همه اینجورین.نه دوست عزیز آمار بارداری دخترها قبل ازدواج کم نیست در ایران ولی در خفا از بین میبرند.دختر پسری که میبینی در آمریکا باهم زندگی میکنند تا به شناخت از هم برسند بعدش ازدواج کنند تو ایران یه مدل دیگست دختر پسر باهم هستند ولی در خفا به شناخت که رسیدند به خانواده ها معرفی میکنند که به به چه چه ازدواج سنتیه و یهو پسره ظاهر شده گفته من شیفته دخترتونم.نه دوست عزیز بخاطر خیلی مشکلات جوونهای ایرانی مجبور به دروغ هستند ولی آمریکا آ.ز.ا.د.ی. مطلق هست.مغز شخص باید تربیت بشه تو خانواده، خودش راهش رو پیدا میکنه.من هم کالج رفتم اینجا هم تو دانشگاه درس میخونم خواستم بگم فکر نکنی نمیبینم جوونهای اینجارو.با اینکه شنیدم دبیرستانها فرق دارند ولی همون دبیرستانی سال بعد تو دانشگاه و کالج اومده دیگه از غیب نبوده.با ایران مقایسه نکن اصلا آمریکا قابل مقایسه نیست با ایران.۲نقطه متضاد هم هستند.آدم میشناسم متولد آمریکاست ایرانیه و ظاهرشم عین جوونهای اینجاست حجاب و آستین بلندم نداره و مینی ژوپم پاشه ولی بشدت آدم معتقدیه.برعکسش تو ایران کسانی رو میشناسم ظاهر بشدت پوشیده ولی اعتقادات سست.ظاهر آدمها چیزی رو نشون نمیده.والا من که بچه ندارم نوشته های شمارو میخونم اگه خودم آمریکا نبودم و نمیدیم وحشت سرتاپام رو میگرفت.

بقول فرمایشات شما همه چی در خفا انجام میشه من توی ایران ندیدم شلوارک اونقدر کوتاه باشه که جیب از زیرش بزنه بیرون. این تو "خفا" بودن خیلی مهمه چون حرمت ها ها رو نگه میداره. ممکنه تو "خفا" خیلی چیز ها اتفاق بی افته چیز هایی که حتی ما به ذهنمون نمیرسه اما حداقل اش اینه که توی ایران معلوم نیست. اینی هم که شما میگی یکی خیلی لخته اما بشدت معتقده اصلا جور در نمیاد مثل این میمونه که یکی گیاه خوار باشه ولی آبگوشت رو با ولع میخوره. اصلا لخت بودن و اعتقاد مذهبی دوتا نقطه مقابل هم هستند. من اتفاقات که تو "خفا" می افته رو هم من نمیگم خوبه اما در هر حال حرمت ها فعلا پابرجاست. چیزی که اینجا داره اتفاق می افته اینه که فرهنگ ایرانی داره از بین میره یا رفته. ضمنا فرهنگ آمریکایی هم اینو نمیگه، شما به یک پوشش خانوم و آقای آمریکایی اصیل ببینید پوشش شون چجوریه. البته اگه بتونید یک آمریکایی اصیل پیدا بکنید.
مورد دوم این که توی آمریکا تحت هیچ شرایطی آ.ز.ا.د.ی وجود نداره. من خودم یک presentation با موضوع ریشه کلمات انگلیسی داشتم، معلمه هم فقط به این دلیل نذاشت من چیزی رو present کنم چون که نباید نتونستم از کلمه GOD استفاده کنم. و بقول خودشون این جزو "common core" هست که دین و با دولت یکی نکنیم(خواستم توی اون بگم که Saturday به معنی Day of God of Saturn هست یعنی روز خدای زراعت پس خواهشا دیگه نگید آ.ز.ا.د.ی هست یا مثلا روز قبل هالویین اعلام کردند که لباس ها باید توسط Admission office تأیید شه این یعنی آ.ز.ا.د.ی لباس هم وجود نداره. پس فقط اسمش هست که آ.ز.ا.د.ی وگرنه هیچی نیست.
دوچیز رو هم بدونید
1- بی حجابی با بی بند و باری(لختی) دوچیز کاملا جدا و مجزا هستند. مشکل من با بی بندوباری هست.
2- مخاطب اصلی من شما ی نوعی نیستید که اینجا زندگی کردید درواقع من برای کسانی مینویسم که میخوان مهاجرت کنند یا اخیرا مهاجرت کردند.

با احترام
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان:
١- به بچه ها اخلاق و قانون آموزش بديم ، نه مذهب و دين ، مذهب و دين يه چيز كاملاً شخصيه و اي كاش حالا كه اومديم اينجا اينو بيشتر درك مي كرديم، تو مسجد و كليسا و كنيسه دنبال چه چيزي بگردم؟ اينها هيچ كس رو بيمه نمي كنه.فراموش نكنيم از كجا اومديم.
٢- همه جا خوب و بد و زشت و زيبا وجود داره، هر چيزي در عمق زشتي ممكنه خوب باشه، مثل اينكه مدارس اينجا در مورد... آموزش ميدن، و يا اينكه در عمق زيبايي ، بد باشه ، مثل همون قانوني كه الان توي ايران حكم فرماست و همه چيز به ظاهر به به و چه چه داره، و فقط يه آدم از جنس خودشون مجاز به حرف زدن در اين رابطه است. آن هم به طرز وقيحانه اي كه آدم از علت خلقت زن به شك ميافته و بعد آمار طلاق رو ببينيد. برداشت فكري بسته ي ما آدم هاست كه به واقعيت ها ، صفت ميده.
٣- قبل از اومدنم ، با ديدن فيلم هاي هاليوودي، به دخترم مي گفتم : اينا كه همش وقتشون پره؟؟؟!!! پس كي درس مي خونن؟ داريم كجا مي ريم؟ تو قراره تو همچين مدرسه اي درس بخوني؟ نظرت چيه؟
اما وقتي به بچه هاي برادرم نگاه مي كردم، شوقم واسه اومدن صد چندان ميشد.
٤- دخترم به يه دبيرستان دولتي ميره توي كركلند سياتل، همون روز اول هم قانون مدرسه رو به صورت مكتوب بهمون دادن كه مطالعه كنيم، لذت بردم، كه ديدم اخلاق و قانون حكم فرماست و نه مذهب.مردم اينجا، آدم هاي معتقدي هستند، شايد بعد از چهار ماه فقط يه مورد ديدم سر ايستگاه پسره، دختره رو بغل كرده بود. معلم كلاس هلت يا همون سلامت، وقتي ميخواست در مورد ... آموزش بده ، اول نامه داد كه امضا كنيم، بعد گفت والدين براي اينكه از محتواي درس اطلاع داشته باشن ، ميتونن بيان سر كلاس. معلم تاريخ ميخواست يه فيلم از بمب هيروشيما بذاره اجازه گرفت. معلم انگليسي ميخواست يه كتاب رو به بچه ها آموزش بده ، اجازه گرفت. اونوقت پارسال كلاس دخترم توي فرزانگان تهران، يه ساعت معلم نداشت ، يه آدم خاص مذكر رفته سر كلاس و عقده هاي رواني خودش رو بروز داده و بهشون گفته نميخواد درس بخونيد، ازدواج كنيد ، بچه بياريد، زياد، هفت هشت تا.....آخه خدا اين رو كجاي دلم بذارم! كه وقتي هم اعتراض كردم خودتون ميدونيد جوابشون چي بود.
٥- حقيقتش من كلي كيف و كفش و لباس گل گلي و شاد با خودم اوردم، همش سر دستم موند، مردم اينجا از هر سني كه باشن از رنگ هاي ساده و مات استفاده مي كنن.حتي آبي و سبز و زرد و قرمزشون ، ماته!! خب آسيايي ها به اون رنگ ها علاقه دارن ، توي ايران هم به خاطر يه سري مسائل خوشگل كه ديگه بيشتر .
٦- يه نكته ي جالب، همونطور كه گفتم دخترم در مدرسه ي فرزانگان درس مي خوند، بهم مي گفت قابل مقايسه با دبيرستان هاي ديگه نيست، نه اين كه خبري نيست، هست، مگه ميشه نباشه، ولي بچه ها بلدن چطور عمل كنن، چون هشيارترن!
٧- و خلاصه اين كه بچه هامون رو با اخلاق و قانون بيمه كنيم و بهشون ابراز علاقه كنيم تا كمتر!! محتاج ابراز علاقه ي ديگران باشن. توي اين جامعه همدم و هم صحبتشون باشيم. شما نمي توني براشون برنامه ريزي كنيد، اما كاري كنيد كه راه درست رو پيدا كنند.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، taherifar ، behjat ، sad_sad ، aaraam ، jupiterx
من بسیار زیاد میشناسم آدمهای که پوشش ظاهر ندارند و اعتقادات قلبی بسیار قوی.و کاملا هم درک میکنمشون.ممکن هست از نظر شما قابل قبول نباشه و نظرتون قابل احترام هست.ولی اعتقادات ربطی به حجاب وطرز پوشش ظاهر بنظر من نداره. آزادی بیانش گسترده تر از چیزی هست که تو این صفحه جا بشه...همینکه هرکس با هر اعتقاد و مذهبی و هر پوششی از هر نژادی در آمریکا زندگی میکنند و حقوق انسانی یکسان دارند ،تا هرمرحله که بخوان پله های موفقیت رو بالا برند و هرجور دلشون میخواد زندگی کنند یکی با پوشیه یکی لخت این یعنی آزادی..چیزهای با ارزشتری این کشور داره که بیشتر کسانی میان دیگه برای زندگی برنمیگردن ایران.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، قصه گو ، behjat
(2015-01-03 ساعت 10:41)قصه گو نوشته:  ١- به بچه ها اخلاق و قانون آموزش بديم ، نه مذهب و دين ، مذهب و دين يه چيز كاملاً شخصيه و اي كاش حالا كه اومديم اينجا اينو بيشتر درك مي كرديم، تو مسجد و كليسا و كنيسه دنبال چه چيزي بگردم؟ اينها هيچ كس رو بيمه نمي كنه.فراموش نكنيم از كجا اومديم.
٢- همه جا خوب و بد و زشت و زيبا وجود داره، هر چيزي در عمق زشتي ممكنه خوب باشه، مثل اينكه مدارس اينجا در مورد... آموزش ميدن، و يا اينكه در عمق زيبايي ، بد باشه ، مثل همون قانوني كه الان توي ايران حكم فرماست و همه چيز به ظاهر به به و چه چه داره، و فقط يه آدم از جنس خودشون مجاز به حرف زدن در اين رابطه است. آن هم به طرز وقيحانه اي كه آدم از علت خلقت زن به شك ميافته و بعد آمار طلاق رو ببينيد. برداشت فكري بسته ي ما آدم هاست كه به واقعيت ها ، صفت ميده.
٣- قبل از اومدنم ، با ديدن فيلم هاي هاليوودي، به دخترم مي گفتم : اينا كه همش وقتشون پره؟؟؟!!! پس كي درس مي خونن؟ داريم كجا مي ريم؟ تو قراره تو همچين مدرسه اي درس بخوني؟ نظرت چيه؟
اما وقتي به بچه هاي برادرم نگاه مي كردم، شوقم واسه اومدن صد چندان ميشد.
٣- دخترم به يه مدرسه ي دولتي ميره توي كركلند

این کاملا درسته که دین یه مسئله شخصیه اما همین که شما میگید"تو مسجد و كليسا و كنيسه دنبال چه چيزي بگردم؟" یعنی دین یه چیز بیخوده و اصلا چیزی توش نیست. این مسئله کاملا ثابت شده که بچه ها از سنین پایین نیاز به ارتباط معنوی(دین) نیاز دارند. شما اگه روزنامه و جورنال دانشگاه کلمبیا (University of British Columbia) رو خونده باشید این جمله عینا نوشته شده. هر دینی هم که باشه رابطه بیش از حد نزدیک بین پسر و دختر رو نَفی کرده. حالا شما در نظر بگیر یه نفر بچه اش رو فقط در چارچوب اخلاق بهش یاد بدیم چون به رعایت اون اخلاق در جایی که شما حضور ندارید خیلی ضروری نیست پس میتونه یه گریزی بزنه، نه خیلی زیاد ولی بالاخره هست.
همونطور که گفتم قبلا هم گفتم مخاطب من افراد جدید هستند که مهاجرت کردند یا میخواهند مهاجرت کنند پس این افراد هر چقدر هم بقول خودشون روشنفکر باشند، از یه محیطی اومدند که دین اونجا حکم فرما بوده پس این خوبه که بدی ها رو ببینند و خودشون رو از این لحاظ ها بیمه کنند.
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
(2015-01-03 ساعت 10:55)sib 24 نوشته:  من بسیار زیاد میشناسم آدمهای که پوشش ظاهر ندارند و اعتقادات قلبی بسیار قوی.و کاملا هم درک میکنمشون.ممکن هست از نظر شما قابل قبول نباشه و نظرتون قابل احترام هست.ولی اعتقادات ربطی به حجاب وطرز پوشش ظاهر بنظر من نداره. آزادی بیانش گسترده تر از چیزی هست که تو این صفحه جا بشه...همینکه هرکس با هر اعتقاد و مذهبی و هر پوششی از هر نژادی در آمریکا زندگی میکنند و حقوق انسانی یکسان دارند ،تا هرمرحله که بخوان پله های موفقیت رو بالا برند و هرجور دلشون میخواد زندگی کنند یکی با پوشیه یکی لخت این یعنی آزادی..چیزهای با ارزشتری این کشور داره که بیشتر کسانی میان دیگه برای زندگی برنمیگردن ایران.

این آزادی که شما میفرمایید متمم اول قانونی اساسی آمریکا است(First Amendment) که به اسم آزادی ازش یاد میشه اما آزادی مطلق نمیده اگه پست قبلی 2تا قبل منو بخونید عرض کردم که توی مدرسه برای هالویین محدودیت لباس گذاشته بودند همون مسئله presentation (کنفرانس) هم مثال نقض این مسئله بود.
این درسته که حجاب ربطی به دین نداره من هم موافقم ولی باز اگه همون پست 2تا قبلی من رو بخونید بزرگ نوشته ام که بی حجابی با بی بند و باری فرق میکنه و مسئله من بی بندوباری است

میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-03 ساعت 10:41)taherifar نوشته:  آقامیلاد گذشته از همه این بحث ها ، به نظر میرسه شما بیشتر از اینکه وقتت رو توی دبیرستان به درس و کتاب بگذرونی، داری به احوالات اندرونی و بیرونی روابط بین همکلاسی ها می پردازی!!
مخصوصا" که بررسی احوالات دخترخانم های محترم رو خیلی بیشتر در دستور کار قرار دادی Big GrinBig Grin
عرضم حضور شما که الآن توی تعطیلات ژانویه هستیم پس من درسی ندارم که بخونم
توی زمان مدرسه هم من فقط زبان کلاس 12 رو دارم و امسال فارق التحصیل میشم و دیگه درس مهم دیگه ای ندارم
ضمن اینکه من فکر یه آقایی هستم که مثلا یه دختر نوجوان 17 ساله داره و میاد آمریکا روز دوم مدرسه اون دختر نوجون میشه یه "زن" نوجوان و بعد من متوجه میشم که این آقا هیچ کاری نمیتونه بکنه و خودش رو سرزنش میکنه که اون بلا سر دخترش اومد.
بدبخت نشدن افرادی مثل این آقایی که من مثال زدم در دستور کار منه
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar ، ehsan1095 ، mpas89
(2015-01-03 ساعت 11:07)taherifar نوشته:  آقامیلاد ، به نظر میرسه شما بیشتر از اینکه توی دبیرستان وقتت رو به درس و کتاب اختصاص بدی، داری به روابط اندرونی همکلاسی های محترم می پردازی!!

مخصوصا" که بررسی احوالات داف های محترم رو خیلی بیشتر در دستور کار قرار دادی Big GrinBig Grin

اینجا لازم نیست نیست داف باشن
همین که گیر یه یکی از آمریکایی ها یا متأسفانه ایرانی های بد بی افته فاتحه اش خونده است. نگرانی من اینه

میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، قصه گو ، mpas89
ميلاد جان نوشته ي من كامل نبود، امان از اين دكمه ي ارسال پاسخ كه يهويي فعال ميشه، لطفاً برگرديد و نوشته ي من رو كامل بخونيد.
در ضمن ، مذهب همون قانون و اخلاقه ،يه زماني پيامبرانمون اسمش رو عوض كردن تا در يك برهه ي زماني خاص، بتونن به مردم قومشون، آموزش هاي لازم رو بدن و كنترلشون كنن. بايد ياد بگيريم اگه چيزي بده ، بده، نه به خاطر ترس از چيزي يا كسي آنجامش نديم.
ميلاد جان من هم چهار ماهه اومدم، با يه دختر همسن و سال خودت، اما دغدغه ندارم.خدا رو شكر!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sib 24 ، behjat
اصلا اجازه بدید یه اتفاق رو براتون بازگو کنم:
===========================================
روز 13 ژانویه 2014 میلادی درست بعد از تعطیلات سال نو یک دختر 15 ساله تقریبا 6 ماه بود از ایران با خانواده مهاجرت کرده بودند وارد دبیرستان شد از قضا از یه نفر یه سوالی پرسیده بود که زنگ بعد از صبحانه باید کجا بره. از بَدِ روزگار یه نامرد هم کنار اون فرد که ازش سوال پرسیده بود وایساده بود. این آقای نامرد که شرمسارانه ایرانی هم بود از همون لحظه روش سوییچ کرد و فکر های بدی توی سرش پروراند.
هر آدمی با هر درجه شعور میفهمید که آقا این دختر احساس امنیت تو کشور آ.ز.اد. آمریکا نمیکنه و بعد زنگ ناهار این آقا کلاس های اون دختر رو با کلاس های خودش یکی کرد. من بلافاصله تصمیم گرفتم که سکوت نکنم و یک حرکتی بزنم. ضمن این که به دختره هم هیچی نگفتم رفتم به Deans office و یک نامه بلند بالا نوشتم. صبح روز بعد اول من رو صدا زندند و از من خواستن و بعد اون دختر رو صدا زندند. این دختر اول حاضر نبود حرف هایی که من نوشتم رو قبول کنه فقط به دلیل ترس از آبروش. که اون Head of deans office قول داد که تحت هیچ شرایطی نه پدر و مادر این دختر بفهمند و نه در پرونده اش ثبت بشه.
این ماجرا تموم شد و خب خداروشکر به خیر تموم شد اما چند حالت دیگه هم میتونست اتفاق بی افته
1- اون دختره کلا همه چی رو انکار کنه و من رو ضایع کنه
2- دختره بگه اصلا به توچه من یارو رو دوست دارم و به تو هیچ ربطی نداره.
من این ریسک رو کردم و پدر پسره دراومد هم از لحاظ درسی و هم از لحاظ پرونده.
شما میتونید اسم این رو هرچی بزارید اما من به این دفاع از شرافت میگم
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mpas89
(2015-01-03 ساعت 11:27)قصه گو نوشته:  ميلاد جان نوشته ي من كامل نبود، امان از اين دكمه ي ارسال پاسخ كه يهويي فعال ميشه، لطفاً برگرديد و نوشته ي من رو كامل بخونيد.
در ضمن ، مذهب همون قانون و اخلاقه ،يه زماني پيامبرانمون اسمش رو عوض كردن تا در يك برهه ي زماني خاص، بتونن به مردم قومشون، آموزش هاي لازم رو بدن و كنترلشون كنن. بايد ياد بگيريم اگه چيزي بده ، بده، نه به خاطر ترس از چيزي يا كسي آنجامش نديم.
ميلاد جان من هم چهار ماهه اومدم، با يه دختر همسن و سال خودت، اما دغدغه ندارم.خدا رو شكر!
من خیلی خوشجال هستم که شما دغدغه ندارید و از این بابت خداروشکر میکنم و امیدوارم هیچ موقع دغدغه در هر زمینه ای نداشته باشید.
تعریف درست دین هم اینه: برنامه جامع و کامل که از خدا توسط پیامبران به ما رسیده.

ضمن این که هرکسی روش خود رو داره شما از طریق اخلاق یکی دیگه از راه دین، هردو یک نتیجه داره اما راه ها مختلفه.
اون مدرسه ای هم که دختر شما میرفته خیلی مدرسه خوبی بوده و تا اونجایی که من میدونم یک معلم مرد اجازه نداره وارد کلاس درس دخترونه بشه و تنها استثنا در مرحله کنکور و کلاس چهارم دبیرستان هست اون هم در صورتی که استاد زن خوب در دسترس نباشه. پس معلومه که مدیر اون مدرسه این اشتباه رو مرتکب شده و مقصر اصلی پدر و مادر های همکلاسی دختر شما بودند که این مسئله رو به سازمان آموزش و پرورش اعلام نکردند.
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز ... جناب میلادخان ... منظورتون از اینکه دخترا لباس پوشیده بپوشن و با پسرا حرف نزنن چیه ؟ برادر من شما می خوای همون سیستم ایرانو در آمریکا پیاده کنی؟
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، behjat
والا عقیده شخصی من البته اینه که اون استاد شما هم کار خوبی کرده نذاشته دینو با دولت یکی کنین! ما که یکی کردیم تو این چند سال نتیجشم دیدیم!
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sib 24 ، قصه گو ، behjat
(2015-01-03 ساعت 11:45)ایلیانا نوشته:  دوست عزیز ... جناب میلادخان ... منظورتون از اینکه دخترا لباس پوشیده بپوشن و با پسرا حرف نزنن چیه ؟ برادر من شما می خوای همون سیستم ایرانو در آمریکا پیاده کنی؟

خیلی جالبه هیچ کس منظور منو متوجه نمیشه.
دوست عزیز ایلیانا خانوم منظور من از این همه نوشته و اینجور حرف ها چیز دیگه ایست شاید یک آقای 38یا39 ساله که یه دختر نوجوان 17 ساله داره بهتر متوجه بشه من چی میگم. امیدوارم روزی همگی این رو متوجه بشن.
ضمنا من منتظر همین آقای میانسال هستم و بیاد بطور منطقی بگه که چرا حرف من اشتباهه.
سیستم ایران که از همین اینجا بدتره. دختر دبیرستانی خدا میدونه که بخاطر یه شارژ بی ارزش ایرانسل چه کار هایی که نمیکنه. خدا میدونه که چند تا از این دختر ها وبکم خودشون رو باز میکنن و از گردن به پایین رو به نمایش میزارن.
آیا ما با این همه ادعای ایرانی بودن و نژاد اصیل، ارزش دختر پاک آریایی یه شارژ 2هزارتومنی ایرانسل هست؟؟؟
میلاد.

(2015-01-03 ساعت 11:51)ایلیانا نوشته:  والا عقیده شخصی من البته اینه که اون استاد شما هم کار خوبی کرده نذاشته دینو با دولت یکی کنین! ما که یکی کردیم تو این چند سال نتیجشم دیدیم!

من از شما میپرسم آیا استفاده از کلمه GOD به معنای خدا در موقعی که میخوام توضیح بدم که آقا کلمه Saturday به معنای روز شنبه یعنی روز خدای زراعت
که انگلیسی اش میشه Day of God of Saturn از هر جا هم میخواین برید و تحقیق کنید که اینا یعنی چی.
حالا من با یک کلمه خدا، کل قرآن رو با دولت ایالات متحده قاطی کردم؟؟؟؟
من فکر میکنم شما چون دیدگاه خودتون رو نسبت به دین دارید اینجوری میگید.
البته من اون مقدار سواد ندارم که با "روشنفکران" بخوام بحث کنم.
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان:
چرا ميلاد جان فرزانگان معلم مرد هم داشته و هم داره در همه ي مقاطع، اتفاقا اكثرا معلم هاي جوون هستن، بخصوص استاد راهنما واسه پروژه هاشون، ولي اين نامرد از جنس معلم ها نبوده، معلم پرورشي و ا م ا م ج م ا ع ت بوده.
به قول مارمولك راه هاي رسيدن به خدا به تعداد آدم هاست. از بحث مذهب بگذريم، كه هدف يكي ست و اسامي متفاوت!
گاهي اوقات آدم ها به خواسته و نه نا خواسته كاري مي كنن، كه ضرب المثل چرا عاقل كند كاري كه بار آرد پشيماني ، رو زير سؤال مي برن.
اين مسئله كاري به بچه ها نداره، ما بزرگترها هم مشكلات عمده براي خودمون بوجود مياريم. اصل بوجود اومدن اين تاپيك هم همين بود.بچه ها كه از اول معلومه بايد برن دنبال سرنوشت خودشون ، با هر تجربه اي كه داشته باشن . ميمونه پدر و مادرهاي محترم كه نمي دونن گاهي اوقات چطور بايد رفتار كنن. و كنجكاوي هاي ذاتي، كار دستشون ميده. خانم ، آقا ، همسرت نيست لزومي نداره تنهايي بري مهموني شب سال نو و اون وسط شادي كني، اون وقت ميگن چرا؟ باور كنيد بعضي شيطنت ها سن وسال نميشناسه، ولي ما زورمون فقط به بچه هامون ميرسه! بنيان خانواده ها توي ايران هم به بادي بنده ... نه فقط اينجا. زمانش كه فراهم بشه، مكان نميشناسه!
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، taherifar ، ایلیانا ، aaraam
(2015-01-03 ساعت 12:02)قصه گو نوشته:  چرا ميلاد جان فرزانگان معلم مرد هم داشته و هم داره در همه ي مقاطع، اتفاقا اكثرا معلم هاي جوون هستن، بخصوص استاد راهنما واسه پروژه هاشون، ولي اين نامرد از جنس معلم ها نبوده، معلم پرورشي و ا م ا م ج م ا ع ت بوده.
به قول مارمولك راه هاي رسيدن به خدا به تعداد آدم هاست. از بحث مذهب بگذريم، كه هدف يكي ست و اسامي متفاوت!
گاهي اوقات آدم ها به خواسته و نه نا خواسته كاري مي كنن، كه ضرب المثل چرا عاقل كند كاري كه بار آرد پشيماني ، رو زير سؤال مي برن.
اين مسئله كاري به بچه ها نداره، ما بزرگترها هم مشكلات عمده براي خودمون بوجود مياريم. اصل بوجود اومدن اين تاپيك هم همين بود.بچه ها كه از اول معلومه بايد برن دنبال سرنوشت خودشون ، با هر تجربه اي كه داشته باشن . ميمونه پدر و مادرهاي محترم كه نمي دونن گاهي اوقات چطور بايد رفتار كنن. و كنجكاوي هاي ذاتي، كار دستشون ميده. خانم ، آقا ، همسرت نيست لزومي نداره تنهايي بري مهموني شب سال نو و اون وسط شادي كني، اون وقت ميگن چرا؟ باور كنيد بعضي شيطنت ها سن وسال نميشناسه، ولي ما زورمون فقط به بچه هامون ميرسه! بنيان خانواده ها توي ايران هم به بادي بنده ... نه فقط اينجا. زمانش كه فراهم بشه، مكان نميشناسه!

فرمایشات شما کاملا درسته.
پس یعنی اسم تاپیک اشتباه ست چون باید مینوشتند "سست شدن روابط بین زن و شوهر" من همه این مطالب رو برای خانواده هایی مینویسم که اون مسائل بین خودشون حل شده است یا کلا در این مورد مسئله ندارند و بچه ها نه به دلیل بد بودن بلکه به دلیل نداشتن تجربه کافی و لازم درگیر این بدبختی ها میشن و دیگه هم نمیتونن بیان بیرون
تو یه خانواده پدر و مادر باید فرزندان رو راهنمایی کنند. درنیجه پدر و مادر درواقع یک گروه هستند که فرزندانشون رو راهنمایی میکنند. پس پدر و مادر یک خانواده که باهم یکی هستند نباید چنین مشکلی داشته باشند تا بتونند خوب فرزندشون رو راهنمایی کنند.

میلاد..
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان