کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
با سلام خدمت دوست عزیز آقا بابک و با تشکر از این سفر نامه کامل شما
من یک سوال داشتم که کل پروسه شما از آغاز(یعنی از زمان ارسال i130 )تا پایان چقدر زمان برده و تاریخ شروع آن را ذکر کنید. و ممنون میشم بگوید چقدر زمان برد که پرونده شما از uscis بهnvc بره؟ مرسی
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، sepideh jan ، amir6062002 ، Fatemehkhaef ، barfi1 ، msar
سلام مهدی جان.

ممنونم از لطفت.

اول باید عرض کنم که برای ویزای نامزدی فرم I-129F پر میشه. فرم I-130 مربوط به ویزای ازدواجی یا همون K3 هستش.

ما فرم I-129F رو حدود اواسط آپریل فرستادیم. تاریخ دقیقش یادم نیست ولی فکر کنم حدود 20 ام بود. نامه اول از USCIS در هشتم جولای رسید که مدارک رو برای NVC فرستادن و در نوزدهم جولای نامه از NVC رسید که کیس نامبر توش اعلام شده بود.
پاسخ

سلام
مرسی از سفرنامه خوبتون،فقط میشه لیست واکسنهایی که پاستور زدین رو واسم بنویسین.
ممنون میشم
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوست عزیز
میتونید توی تاپیک زیر اطلاعات کاملی در مورد واکسن هایی که باید بزنید پیدا کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2600
امیدوارم جوابتون را بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind ، gadfly ، emankh101 ، nedadd ، msar
(2011-02-18 ساعت 21:14)eamini1 نوشته:  --------------------------------------------------------------------------------

Application in Process

Your application for a U.S. immigrant visa is undergoing routine administrative processing. This processing can require from two weeks to several months. As soon as this processing is completed, the Embassy will post a message to this website with further instructions. Please continue to check this website on a regular basis for updates.

سلام من هم به شما بعد از اين همه مدت انتظار تبريك ميگويم اما فكر ميكنم يكي ديگر از دلايل دير آمدن جواب تحصيلات شما است كه شنيدم متخصصين معمولا بيشتر از 6 ماه انتظار دارد .
من هم مثل شما در ابوظبي 57 روز پيش به همراه خانواده درگروه اف 4مصاحبه داشتيم و هر روز كه سايت را چك ميكنم نوشته بالا كه براي شما بوده در كيس نامبر ما هم مي باشد براي من دو تا سوال پيش آمده .
1) به ما تنها يك برگ آبي دادن (جمع خانواده 3 نفر) يعني فقط يكنفر fbi خورده يا هرسه نفر؟
2)شماره كيس ما كه در برگه آبي نوشته شده به دنبال آن يك خط تيره و عدد يك نوشته كه آفيسر روي آن را ماژيك كشيده كپي پاسپورت اسپانسر كه فرستاده مي شود اين شماره كيس قيد شود آيا اين شماره اضافي معني دارد ؟
ممنون اگر شما يا فرد ديگري كه در اين زمينه اطلاع دارد جواب دهد .
موفق باشيد .

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، msar
(2011-02-19 ساعت 14:17)بنفشه نوشته:  
(2011-02-18 ساعت 21:14)eamini1 نوشته:  --------------------------------------------------------------------------------
Application in Process

Your application for a U.S. immigrant visa is undergoing routine administrative processing. This processing can require from two weeks to several months. As soon as this processing is completed, the Embassy will post a message to this website with further instructions. Please continue to check this website on a regular basis for updates.

سلام من هم به شما بعد از اين همه مدت انتظار تبريك ميگويم اما فكر ميكنم يكي ديگر از دلايل دير آمدن جواب تحصيلات شما است كه شنيدم متخصصين معمولا بيشتر از 6 ماه انتظار دارد .
من هم مثل شما در ابوظبي 57 روز پيش به همراه خانواده درگروه اف 4مصاحبه داشتيم و هر روز كه سايت را چك ميكنم نوشته بالا كه براي شما بوده در كيس نامبر ما هم مي باشد براي من دو تا سوال پيش آمده .
1) به ما تنها يك برگ آبي دادن (جمع خانواده 3 نفر) يعني فقط يكنفر fbi خورده يا هرسه نفر؟
2)شماره كيس ما كه در برگه آبي نوشته شده به دنبال آن يك خط تيره و عدد يك نوشته كه آفيسر روي آن را ماژيك كشيده كپي پاسپورت اسپانسر كه فرستاده مي شود اين شماره كيس قيد شود آيا اين شماره اضافي معني دارد ؟
ممنون اگر شما يا فرد ديگري كه در اين زمينه اطلاع دارد جواب دهد .
موفق باشيد .
سلام.
دادن یک برگه آبی یعنی اینکه فقط یک نفر FBI چک خورده و دو نفر دیگه ویزاشون آماده است و بعد از کلیر شدن نفر سوم صادر میشه.شمارۀ بعد از خط تیره هم نشاندهندۀ افراد مربوط به یک پرونده است.مثلا"ABD200747xxxx-1 برای درخواست کنندۀ اصلی، ABD200747xxxx-2 همسر و 3 و4 هم برای فرزندان بترتیب سن است.
وقتی شمارۀ پرونده رو تو سایت مینویسید نام شخصی که FBI چک خورده در صفحه ظاهر میشه.موفق باشید
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
4 بهمن 1389 کلیر شدن بعد از 8 ماه و 2 روز
17 بهمن 89 تحويل پاسپورتها و آزمایشات جدید
تاريخ دريافت ويزا 21/11/ 89
تاریخ پرواز و ورود به آمریکا 22/12/ 89
تاریخ دریافت نامه خوشامدگویی 28/12/ 89
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، powerb ، msar ، khsara
سلام و ممنون از تاپیک خوبتون.
راستش وضعیت من خیلی شبیه وضعیت پسر شماست.من در دبیرستان تیزهوشان اهواز هستم.میشه در باره گرفتن پذیرش از دانشگاه ها توی آمریکا توضیح بدید(اون قسمت uclaخیلی وسوسه انگیز بود!)
پاسخ
(2011-02-22 ساعت 10:38)amjad نوشته:  با سلام خدمت دوست عزیز 1-eamini
به شما تبریک میگم و آرزوی موفقیت شمارادارم
ممکن بفرمائید مطابق قوانین ایران جوانان از چه سنی ممنوع الخروج میشن؟ پسر من تقریبا 15 سالش هست

سلام.
طبق قانون قبلی که شامل پسر من میشد آخرین روز اسفند سالی که بعد از آن شخص 18 ساله میشود ملاک مشمولیت و عدم اجازۀ خروج بود. مثلا" پسرم که متولد 1371 بود می توانست تا 29 اسفند 1388 از کشور خارج شود.( ماه تولد در نظر گرفته نمیشد.یعنی تولدش در هر ماهی از سال 71 میبود کماکان تا آخر اسفند 88 اجازۀ خروج از کشور را داشت.) پسر شما اگر پاسپورت داشته باشد حتما" در صفحۀ 6 آن تاریخ اجازۀ خروجش نوشته شده است.موفق باشید
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، frozen mind ، dreamer60 ، selki ، msar ، khsara ، jalayevatan
(2011-02-22 ساعت 14:00)reza96 نوشته:  سلام و ممنون از تاپیک خوبتون.
راستش وضعیت من خیلی شبیه وضعیت پسر شماست.من در دبیرستان تیزهوشان اهواز هستم.میشه در باره گرفتن پذیرش از دانشگاه ها توی آمریکا توضیح بدید(اون قسمت uclaخیلی وسوسه انگیز بود!)
سلام
چون تیزهوشان درس میخونی پس باید معدلت یا همان GPA ات بالا باشد.برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای آمریکا و کانادا این یک مزیت محسوب میشود.این نکتۀ اول.
نکتۀ دوم زبان انگلیسی و امتحان تافل است که نمره اش برای دانشگاههای مختلف فرق میکند.در چند شهر ایران تافل برگزار میشود.با مراجعه به این سایت:http://www.ets.org/toefl/ و یا سایت سازمان سنجش اطلاعات بیشتر رو می تونی بدست بیاری.
نکتۀ سوم امتحان SAT و ACT است که برای پذیرش در دانشگاههای آمریکا نمره اش مورد نیازه و آدرس سایتاشون اینه:
http://sat.collegeboard.com/home
http://www.act.org/aap/
برای گرفتن پذیرش از UCLA این نکات ملاک هستند.ولی ورود به این دانشگاه بسیار رقابتی است.با مراجعه به سایتهای رسمی دانشگاهها و مطالعۀ آنها اطلاعات کاملتری میتونی بدست بیاری.
در ضمن در آمریکا اکثر افراد ابتدا کالج ثبت نام میکنند و پس از 2 سال به دانشگاه مورد نظرشون برای ادامه تحصیل منتقل میشوند.
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، Kaveh90 ، dreamer60 ، sohrab1357 ، حاجی واشنگتن ، msar
(2010-07-12 ساعت 08:48)sara77 نوشته:  
(2010-06-04 ساعت 23:23)ShoMpeT نوشته:  خیلی ممنون از همه.
چی بگم والا. تا همین ۲ هفته پیش همه چیز خوب بود. والی نمیدونم چرا یهو همه فکرم شد ایران! اینجا از همه نظر راحت هستیم ولی فکرم ناراحته همش. این همه زحمت کشیدیم تا آخرش به اینجا برسیم ولی من نمیدونم چم شده. از اینجا دیگه خوشم نمیاد. فقط ظاهر خودم رو نگه داشتم تا کسی چیزی نفهمه. خلاصه اینکه دیوونه شدم.SadSadSadSadSad

من فکر کنم این مشکل همه دوستانی هست که با ویزای ازدواج می رن امریکا . من هم تفکرم مثل شما بود . نمی خوام رو حرف بقیه دوستان حرف بزنم یا نمک به زخم شما بپاشم . اما من اول که اومدم امریکا 2 ماه نشده برگشتم و الان که دوباره اومدم دارم دیوونه میشم. بالاخره هم برنامه ریختیم که بعد از سیتیزن شدن برگردیم ایران .من نمی دونم چرا اصلا نمی تونم با اینجا خودم رو وفق بدم ! .ولی دیگه این راهیه که اومدیم.بهتره که به آینده فکر کنیم که تو این مدت که اینجاییم بهترین استفاده رو داشته باشیم .ولی خوبه ها انجمن امریکا زده های ویزای ازدواجی بزنیم .از طریق اشتراک تجربه می تونیم درمان کنیم خودمون رو Big Grin

سلام؛ می بینم که این پستها البته مال الان نیست ولی یه جورایی دارید غر می زنید؛ یه چیزی بگم بهتون؛ اینکه من که هنوز هیچ کاری انجام ندادم شدیدا دودل شدم برای رفتن ؛ پریشب وقتی بهم زنگ زدن و گفتن که توی مکاتبه بعدی تاریخ سفارت رو اعلام می کنن از شب تا صبح گریه کردم ؛ توی اداره هم که داشتم دق می کردم؛ خودم رو یواشکی پشت مونیتور قایم کرده بودم کسی دماغ قرمز شده و بغضم رو نبینه ؛ به دوستام هم که زنگ می زدن می گفتم سرما خوردم ؛ شماها که اینقدر مشتاق بودید الان اینجوری شدید؛ وای به من Smile ولی اگر "انجمن آمریکا زده" رو راه انداختید منم هستم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: پ.ر ، نگين ابرار ، msar
بچه ها من الان متوجه شدم . آفیسر اصل ترجمه شناسنامه ام را بهم بر نگردانده . مگر نباید اصل ترجمه شناسنامه را بهم پس میداد؟؟؟ / اصل ترجمه کارت ملی را داده ولی اصل ترجمه شناسنامه نه . SadSad
پاسخ
(2011-08-18 ساعت 19:41)mlisa نوشته:  سلام اگه من با نامزدم سفارت برم سریعتر ویزا نمیدن؟یا اینکه فرقی نمیکنه؟

شاید در زمان کلیر شدنت تاثیر مثبت بگذاره ولی در موارد دیگه اصلا تاثیر ندارد . البته باز به نظر آفیسر و شرایط شما و نامزدتون بستگی داره . ویزا نامزدی ویزای سختیه . اگر برایت امکان داشت که با ویزا ازدواجی بروی خیلی مشکلات ویزا نامزدی را نخواهی داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
(2011-08-20 ساعت 01:37)LINDA1376 نوشته:  بچه ها من الان متوجه شدم . آفیسر اصل ترجمه شناسنامه ام را بهم بر نگردانده . مگر نباید اصل ترجمه شناسنامه را بهم پس میداد؟؟؟ / اصل ترجمه کارت ملی را داده ولی اصل ترجمه شناسنامه نه . SadSad

قاعدتا باید در خاتمه مصاحبه همه مدارک اصل رو برگردونن. اگر اصل مدرکی رو لازم داشته باشن آفیسر حتما همون موقع به شما میگه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: LINDA1376 ، hi_2011 ، msar
دوستان من به یه مشکلی بر خوردم.می خوام برای 22 سپتامبر وقت دکتر بگیرم و همون روز با پرواز ترکیش ساعت 3:35 صبح برم آنکارا,بنظر شما آیا همون روز برم خوبه و به کارام میرسم یا اینکه نه باید با پرواز 21 سپتامبر برم.الان سر این تاریخ خیلی دگیرم ممنون می شم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: masoudeses ، msar
(2011-09-02 ساعت 13:48)hi_2011 نوشته:  دوستان من به یه مشکلی بر خوردم.می خوام برای 22 سپتامبر وقت دکتر بگیرم و همون روز با پرواز ترکیش ساعت 3:35 صبح برم آنکارا,بنظر شما آیا همون روز برم خوبه و به کارام میرسم یا اینکه نه باید با پرواز 21 سپتامبر برم.الان سر این تاریخ خیلی دگیرم ممنون می شم راهنماییم کنید.

با پرواز همون روز هم برین مشکلی نیست اگه وقت گرفتین
ولی اگه فکر میکنید استرس پیدا میکنید و خسته میشید با 21 سپتامبر برید.
منم 2روز بعد شما میام Big Grin
امیدوارم ویزای یک ضرب بگیرید
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان