کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
یه سوال داشتم ممنون میشم
از وقتی که در جدول کلیر شده ها در آنکارا دو ستاره ها حذف شدن یعنی اونهایی که جواب کلیر شون آومده ولی هنوز کارنت نشدن دیگه اعلام نمیشه حلا من میخوام بدونم کسی هست که به مجرد کارنت شدن شمارش اعلام شده یا نه میدونین میگم شاید کلیر شدم ولی چون هنوز کارنت نشدم شمارم اعلام نشده. و اگه کارنت بشم هنوز ممکن کلیر نشده باشم چون در مورد من حدودآ 15 ماه منتظر کلیر شدن هستم.
Priority Date Oct ,2004
Interview date Sep.,2010
clearance Apr. 2012
Arrive to
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-12-13 ساعت 19:16)volkan19831122 نوشته:  یعنی از اینجا نمیتونه فرم I-130 رو به ادرس زیر پست کنه ?
USCIS
P.O. Box 804625
Chicago, IL 60680-4107
اخه فعل 2-3 ماه اینجاست
شما میتونید مدارک رو به آدرس آشنایی در آمریکا پست کنید و آشنای شما بعد از واریز وجه که نام واریز کننده اسم همسرتون هست و مدارک رو از آمریکا به اداره مربوطه پست کنه ما این کار رو از ایران انجام دادیم
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، msar
(2011-12-22 ساعت 09:27)Never نوشته:  سلام دوستان .متاسفانه من به يك مشكل بزرگ برخوردم كه برام ايجاد دردسر كرده .من وقتي وارد امريكا شدم تا إتمام ويزا ٢٠ً روز باقي مانده بود من يك هفته براي سوشيال صبر كردم اما نيامد و به اداره سوشيال رفتم و گفتن چون چهارده روز تا پايان ويزا بيشتر نما نده نميتونين براي سوشيال أقدام كنيد و صبر كنيد تا گرين كارد. بياد سؤال اين جاست حالا كه ويزاي من تموم شده ميتونم إز كشور خارج شم بدون مشكل؟ با توجه به اينكه هيچ مدركي ندارم و ويزا تموم شده؟براي سابقه من مشكلي ايجاد نميكنه؟چون من داىما در سفر هستم و دوست ندارم برام مشكلي ايجاد كنه.هزارتا ممنونم

ظاهرا ویزاتون نامزدی هست.
خیر! شما اگه از آمریکا الان خارج بشین برای بازگشت باید ویزای تازه بگیرین اونم با طی تمام مراحل از اول!
شما میبایست منتظر باشین تا یا گرین کارتتون بیاد یا در هنگام پر کردن فرم گرین کارت, فرم تقاضای پاس سفید رو هم پر کنین که بهتون اجازه سفر بده تا قبل از گرفتن گرین کارت. تمام اینا هم مستلزم گرفتن سوشیال نامبر و اقدام برای گرین کارته.
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، comrun ، GBUSA ، msar
(2011-12-22 ساعت 09:27)Never نوشته:  سلام دوستان .متاسفانه من به يك مشكل بزرگ برخوردم كه برام ايجاد دردسر كرده .من وقتي وارد امريكا شدم تا إتمام ويزا ٢٠ً روز باقي مانده بود من يك هفته براي سوشيال صبر كردم اما نيامد و به اداره سوشيال رفتم و گفتن چون چهارده روز تا پايان ويزا بيشتر نما نده نميتونين براي سوشيال أقدام كنيد و صبر كنيد تا گرين كارد. بياد سؤال اين جاست حالا كه ويزاي من تموم شده ميتونم إز كشور خارج شم بدون مشكل؟ با توجه به اينكه هيچ مدركي ندارم و ويزا تموم شده؟براي سابقه من مشكلي ايجاد نميكنه؟چون من داىما در سفر هستم و دوست ندارم برام مشكلي ايجاد كنه.هزارتا ممنونم

دوست عزیز درود بر شما ضمن خیر مقدم باید عرض کنم ویزای شما فقط برای اولین ورود به آمریکا معتبر است و پس از اولین ورودتان با مهری که کنار ویزایتان درج می شود و حکم گرین کارت موقت شما را دارد تا یکسال معتبر است و شما می توانید بدون نیاز به گرین کارت یا سوشیال به شرطی که کمتر از 6 ماه در خارج آمریکا سپری کنید در تردد باشید ولی اگر تصمیم دارید برای بیش از شش ماه در خارج آمریکا باشید باید برای دریافت پاس سفید منتظر گرین کارت و شماره سوشیال خود باشید.بسیاری از دوستان مهاجرسرائی بودند که بدون دریافت سوشیال و گرین کارت به ایران برگشتند و کارت آنها را بستگان و یا دوستانشان برای آنها دریافت کردند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Never ، comrun ، msar
دوستان من برای فرزندم که بالای ۲۱ ساله ۱۰ روز پیش اپلای کردم و مدارک لازم را ارسال کردم.می‌خواهم بدانم مراحل بعدی چیست آیا باید منتظر نامه باشم .لطفا راهنمایی فرمائید
پاسخ
سلام دوستان سوال من در مورد معاینه پزشکی هست، می دونم که معاینه بیشتر برای بیماریهای مسری هست ولی تا حالا شده که کسی رو به خاطر سابقه داشتن کانسر رد کنن؟ و اینکه کلا بهتره که گفته بشه سابقه کانسر یا نه؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی چیزی می دونه در میون بزارهSmile مامان من تو ژانویه وقت مصاحبه داره و من خیلی نگران این مسأله هستم
مرسی
پاسخ
(2011-12-23 ساعت 03:43)hossein93 نوشته:  دوستان من برای فرزندم که بالای ۲۱ ساله ۱۰ روز پیش اپلای کردم و مدارک لازم را ارسال کردم.می‌خواهم بدانم مراحل بعدی چیست آیا باید منتظر نامه باشم .لطفا راهنمایی فرمائید
(با عرض پوزش به نظرم بهتر بود که این پرسش و پاسخ در تاپیک پرسش و پاسخ متقاضیان مهاجرت خانوادگی مطرح میشد)

1- انتظار برای رسید مدارک ارسالیتان. پس از آن میتوان با شماره رسید با چک کردن آنلاین، تا حدودی از وضع رسیدگی به درخواست مطلع شد
2- دریافت نامه تایید درخواست و تخصیص شماره پرونده 3- دریافت و تکمیل نامه choice of agent و پرداخت مبالغ بعدی و ارسال مدارک ساپورت مالی و ترجمه شناسنامه (مجرد مانده) و عکس جدید از متقاضی 4- دریافت نامه تعیین تاریخ مصاحبه 5- سفر به محل مصاحبه بهمراه مدارک درخواستی برای آزمایش پزشکی و انجام مصاحبه.
در صورت شامل شدن برای administrative process در هنگام مصاحبه:
6- انتظار برای کلیر شدن
پس از کلیر شدن در سفارت و همچنین کارنت بودن در ویزا بولتن و اعتبار مدارک مالی و آزمایش پزشکی و ... ! : 7- صدور ویزا
در صورت کارنت نبودن باید منتظر ماند تا کارنت شد. در صورت انقضاء کلیرنس باید منتظر ماند تا مجدد انجام بشود. در صورت گذشتن از هر سال مالی، باید tax returnهای درخواست کننده اصلی (و اسپانسر در صورت داشتن joint sponsor ) مربوط به 3 سال آخر منتهی به صدور ویزا به سفارت ارائه شود. در صورت انقضاء آزمایش پزشکی، باید مجدد انجام بشود. ضمنا" در بین مرحله 2 و 3 بعضی اشخاص به محض تابعیت، درخواست تغییر گروه پرونده را از F2b به F1 مینمایند تا باعث تسریع مراحل بعدی بشوند که البته سابقا" تفاوت بیشتری داشت.
پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، amir2640 ، فرشيد١٣٥٩ ، msar
(2011-12-23 ساعت 21:13)comrun نوشته:  
(2011-12-23 ساعت 03:43)hossein93 نوشته:  دوستان من برای فرزندم که بالای ۲۱ ساله ۱۰ روز پیش اپلای کردم و مدارک لازم را ارسال کردم.می‌خواهم بدانم مراحل بعدی چیست آیا باید منتظر نامه باشم .لطفا راهنمایی فرمائید
(با عرض پوزش به نظرم بهتر بود که این پرسش و پاسخ در تاپیک پرسش و پاسخ متقاضیان مهاجرت خانوادگی مطرح میشد)

1- انتظار برای رسید مدارک ارسالیتان. پس از آن میتوان با شماره رسید با چک کردن آنلاین، تا حدودی از وضع رسیدگی به درخواست مطلع شد
2- دریافت نامه تایید درخواست و تخصیص شماره پرونده 3- دریافت و تکمیل نامه choice of agent و پرداخت مبالغ بعدی و ارسال مدارک ساپورت مالی و ترجمه شناسنامه (مجرد مانده) و عکس جدید از متقاضی 4- دریافت نامه تعیین تاریخ مصاحبه 5- سفر به محل مصاحبه بهمراه مدارک درخواستی برای آزمایش پزشکی و انجام مصاحبه.
در صورت شامل شدن برای administrative process در هنگام مصاحبه:
6- انتظار برای کلیر شدن
پس از کلیر شدن در سفارت و همچنین کارنت بودن در ویزا بولتن و اعتبار مدارک مالی و آزمایش پزشکی و ... ! : 7- صدور ویزا
در صورت کارنت نبودن باید منتظر ماند تا کارنت شد. در صورت انقضاء کلیرنس باید منتظر ماند تا مجدد انجام بشود. در صورت گذشتن از هر سال مالی، باید tax returnهای درخواست کننده اصلی (و اسپانسر در صورت داشتن joint sponsor ) مربوط به 3 سال آخر منتهی به صدور ویزا به سفارت ارائه شود. در صورت انقضاء آزمایش پزشکی، باید مجدد انجام بشود. ضمنا" در بین مرحله 2 و 3 بعضی اشخاص به محض تابعیت، درخواست تغییر گروه پرونده را از F2b به F1 مینمایند تا باعث تسریع مراحل بعدی بشوند که البته سابقا" تفاوت بیشتری داشت.
پیروز باشید

ممنون از توضیحات جنابعالی خیلی‌ مفید واقع شد.می‌خواستم بدونم رسید مدارک تقریبا چه مدت طول می‌کشه.ضمن اینکه فرم جی‌۱۱۴۵ را هم پر کردم.
پاسخ
(2011-12-25 ساعت 18:47)hossein93 نوشته:  
(2011-12-23 ساعت 03:43)hossein93 نوشته:  دوستان من برای فرزندم که بالای ۲۱ ساله ۱۰ روز پیش اپلای کردم و مدارک لازم را ارسال کردم...
... می‌خواستم بدونم رسید مدارک تقریبا چه مدت طول می‌کشه.ضمن اینکه فرم جی‌۱۱۴۵ را هم پر کردم.
اگر 1145 را ارائه دادید و تا فرداش ایمیل یا sms نیامد، مهم نیست. رسید مدارک بنام فرم i-797c را تا حدود 1 ماه بعد از تحویل مدارک دریافت میکنید.
پاسخ
(2011-12-23 ساعت 05:20)placebo نوشته:  سلام دوستان سوال من در مورد معاینه پزشکی هست، می دونم که معاینه بیشتر برای بیماریهای مسری هست ولی تا حالا شده که کسی رو به خاطر سابقه داشتن کانسر رد کنن؟ و اینکه کلا بهتره که گفته بشه سابقه کانسر یا نه؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی چیزی می دونه در میون بزارهSmile مامان من تو ژانویه وقت مصاحبه داره و من خیلی نگران این مسأله هستم
مرسی
در حد اطلاعات عمومی میدونم که داشتن سابقه بیماری، جراحی، کنسر، MS و بطور کلی انواع بیماریهای خاص و عام مانعی برای صدور ویزا نیست (البته بارداری داستان مخصوصی داره) و حتی چند سال میشه که تست hiv هم از متقاضیان حذف شده. اما ذکر و ثبت این موارد در پرونده سلامتی بعدا" میتونه باعث تغییر تعرفه بیمه پزشکی اشخاص بشه.
همچنین مشخص بودن مواردی از جمله سیگاری بودن، ممکنه باعث محرومیت از بعضی فرصتهای استخدامی، گرانتر شدن نرخ بیمه و در موارد احتمالی آتی در اخذ خسارت یا ازکارافتادگی زودرس، مساله ساز بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، msar
سلام Smile پدر مادر من 24 ژانویه وقت سفارت دارن کیس IR5 می خوام واسشون بلیط بگیرم اما نمی دونم کی ویزاشون و بدن !که برگشتشونو ok ;k کنم. اگه من و راهنمایی کنید ممنون می شم. سفار ت امریکا در ابوظبی باید برن. یکی از دوستام می گفت فرداش می دن یکی میگفت بعد از 3 روز کاری یکی می گفت پدرم FBI check می خوره ...خلاصه موندن Sad
پاسخ
(2011-12-31 ساعت 21:24)basilisk_1985 نوشته:  سلام Smile پدر مادر من 24 ژانویه وقت سفارت دارن کیس IR5 می خوام واسشون بلیط بگیرم اما نمی دونم کی ویزاشون و بدن !که برگشتشونو ok ;k کنم. اگه من و راهنمایی کنید ممنون می شم. سفار ت امریکا در ابوظبی باید برن. یکی از دوستام می گفت فرداش می دن یکی میگفت بعد از 3 روز کاری یکی می گفت پدرم FBI check می خوره ...خلاصه موندن Sad
امیدوارم دچار بقول خودشان "فرایند اداری"! نشن. صدور ویزا از زمان تحویل پاسپورت در صورت ok بودن همه چیز از 2-7 روز هست (معمولا 4-7 روز). بهتر هست بلیط چارتر نگیرید و تاریخ برگشت از 2-8 روز بعد از مصاحبه باشه تا هر زمان، حتی اگر خدای نکرده برگه آبی بگیرند و همان شب بخوان به ایران برگردن، بتونن با مراجعه به دفتر ایرلاینشون درخواست کنن تا تاریخ برگشت، تغییر داده بشه. ضمنا" ساعت پرواز برگشت را بهتر هست حداقل بعد از 21:30-22:00 به بعد در شب تعیین کنید، با توجه به این نکته که زمان پس گرفتن پاسپورت ویزاشده، از حدود 14:30 به بعد هست و تا به دبی برسند، غروب میشود و 2-3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشند. آدرس و تلفن دفتر ایرلاین را هم همراه داشته باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: basilisk_1985 ، ParsTrader ، GBUSA ، msar ، hosseinkht
(2011-12-31 ساعت 22:03)comrun نوشته:  
(2011-12-31 ساعت 21:24)basilisk_1985 نوشته:  سلام Smile پدر مادر من 24 ژانویه وقت سفارت دارن کیس IR5 می خوام واسشون بلیط بگیرم اما نمی دونم کی ویزاشون و بدن !که برگشتشونو ok ;k کنم. اگه من و راهنمایی کنید ممنون می شم. سفار ت امریکا در ابوظبی باید برن. یکی از دوستام می گفت فرداش می دن یکی میگفت بعد از 3 روز کاری یکی می گفت پدرم FBI check می خوره ...خلاصه موندن Sad
امیدوارم دچار بقول خودشان "فرایند اداری"! نشن. صدور ویزا از زمان تحویل پاسپورت در صورت ok بودن همه چیز از 2-7 روز هست (معمولا 4-7 روز). بهتر هست بلیط چارتر نگیرید و تاریخ برگشت از 2-8 روز بعد از مصاحبه باشه تا هر زمان، حتی اگر خدای نکرده برگه آبی بگیرند و همان شب بخوان به ایران برگردن، بتونن با مراجعه به دفتر ایرلاینشون درخواست کنن تا تاریخ برگشت، تغییر داده بشه. ضمنا" ساعت پرواز برگشت را بهتر هست حداقل بعد از 21:30-22:00 به بعد در شب تعیین کنید، با توجه به این نکته که زمان پس گرفتن پاسپورت ویزاشده، از حدود 14:30 به بعد هست و تا به دبی برسند، غروب میشود و 2-3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشند. آدرس و تلفن دفتر ایرلاین را هم همراه داشته باشند.
بازم ممنون از جواب مفید سریع شما پس اگه همه چی ok باشه سفارت پاسپورتشونو می گیرن و اونا در هر صورت باید امارات بمونن تا پاسپورتشونو پس بگیرن و برگردن ایران. پس این که می گن می شه بعدا برگشت و ویزا زپرو گرفت درست نیست!
پاسخ
(2011-12-31 ساعت 23:39)basilisk_1985 نوشته:  
(2011-12-31 ساعت 22:03)comrun نوشته:  
امیدوارم دچار بقول خودشان "فرایند اداری"! نشن. صدور ویزا از زمان تحویل پاسپورت در صورت ok بودن همه چیز از 2-7 روز هست (معمولا 4-7 روز). بهتر هست بلیط چارتر نگیرید و تاریخ برگشت از 2-8 روز بعد از مصاحبه باشه تا هر زمان، حتی اگر خدای نکرده برگه آبی بگیرند و همان شب بخوان به ایران برگردن، بتونن با مراجعه به دفتر ایرلاینشون درخواست کنن تا تاریخ برگشت، تغییر داده بشه. ضمنا" ساعت پرواز برگشت را بهتر هست حداقل بعد از 21:30-22:00 به بعد در شب تعیین کنید، با توجه به این نکته که زمان پس گرفتن پاسپورت ویزاشده، از حدود 14:30 به بعد هست و تا به دبی برسند، غروب میشود و 2-3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشند. آدرس و تلفن دفتر ایرلاین در دبی را هم همراه داشته باشند.
بازم ممنون از جواب مفید سریع شما پس اگه همه چی ok باشه سفارت پاسپورتشونو می گیرن و اونا در هر صورت باید امارات بمونن تا پاسپورتشونو پس بگیرن و برگردن ایران. پس این که می گن می شه بعدا برگشت و ویزا زپرو گرفت درست نیست!
سلام
خواهش میکنم قابل نداشت Wink
ببینید اگر شما برای مصاحبه برید ممکنه چند حالت پیش بیاد:
1- همه چیز OK باشه. پاسپورتو نگه میدارن و رسید میدن که فلان روز با ویزا پس بگیرید. پس بهتره هتل راحتی باشید چون بدون پاسپورت نمیشه در هتل جدید CHECK IN بشید
2- همه چیز ok هست اما یک مدرکی چیزی کمه. ممکنه بگن اگر تا یکی 2 روز دیگه میارین، ویزا میشین و بعد از تحویل اون نقص، ادامه حالت اول پیش میره.
3- برگه آبی میگیرین. معمولا بهتر هست به ایران برگردید و سایت سفارتو چک کنید تا پیام بعدیو ببینید. (چون معلوم نیست چه زمانی Ready بشه) در این حالت در سایت، جلوی شماره پرونده، بعد از مدت زمان لازم (بسته به شانس از چند روز تا 2-3 سال) 2 مدل پیام ممکنه ببینید: یا فقط Ready، که در این صورت متقاضی یا هر کسی میتونه پاسپورتو به سفارت ببره، یک رسید برای 4-7 روز بعدش میگیره و بعد پاسپورت ویزا شده را پس میگیره (خوشبختانه در مورد شما که IR5 هستند، مشکل کارنت بودن در بولتن علاوه بر کلیرنس وجود ندارد) یا این پیام که فلان مدرک (مدیکال جدید، Tax جدید، فرم جدید یا ..) را بیاورید یا ایمیل کنید. اگر در این حالت مدرک خواسته شده، قابل ایمیل یاشد، ایمیل میکنید و اگر مثلا مدیکال تست جدید لازم باشد، باید دوباره به کلینیک معتمد در محل مصاحبه مراجعه و نتیجه را ارائه کنید. بعد از آن ممکن هست همان موقع پاسپورت اخذ و چند روز بعد ویزا صادر شود یا مدتی طول بکشد تا در سایت پیام Ready را ببینید.
جندین حالت ممکنه پیش بیاد ولی اینها معمول ترینشان هست و در پست قبلی هم با در نظر داشتن این حالتها اون بازه زمانیو برای بلیط نوشتم. امیدوارم برای شما و همه دوستان خوب مهاجرسرا، حالت اول پیش بیاد. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، basilisk_1985 ، msar
[اما من اینجا میبینم دوستان کد شهری که باید سفارت اونجا اقدام کنند رو دارند مثل ANK... آیا مشکلی توی کیس من بوده؟!! من خیلی نگرانم لطفن راهنماییم کنید. آیا باید نامه های دیگری هم می رسیده؟!!
[/quote]

دوست عزيز سلام
من يک سالي هست که توي اين سايت سرک مي‌کشم و تازه پستي از شما ديدم ... در هر حال از آشنائي با شما خوشبختم .
راستش فقط مي‌خواستم بهتون بگم خيلي نگران نباشين براي اينکه با اين عقبگردي که ويزا بولتن کرده ما همگي حالا حالاها در کنار هم به خوبي و خوشي زندگي مي‌کنيمRolleyes ... ولي در عين حال مي‌تونين از کسي که براتون اونجا اقدام کرده (مثلا من هم پدرم اقدام کرده ولي در واقع تمام مراحل کاري از طرف برادرم بوده) بپرسين ... حقيقتش من از همين سايت بود که فهميدم چيزي به اسم ويزا بولتن وجود داره ... يا ما همگي کيس نامبري داريم ... خلاصه از اين سايت غافل نشين ... خيلي چيزا دستگيرتون ميشه ....
ضمنا سوالاتون رو توي بخش پرسش و پاسخ مهاجرت خانوادگي مطرح کنين اونجا خيلي دوستان خوب و مطلعي هستن که مي‌تونن کمکتون کنن.
در هر حال موفق باشين و به جمع F2B ها خوش آمديد
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، bsbali ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان