کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دنیای بعد از ویزا
لاتاری 2008 آخرین روزهای خودشو ( بهتر بگم آخرین ساعات خودشو ) سپری می کنه . این قطار خالی ، حالا بعد از انتظاری تقریبا دو ساله مسافر های زیادی را سوار خودش کرده...
خیلی از ایرونی های هم وطن موفق به گرفتن ویزا شدن.
تا اینجا خیلی ها بهم کمک کردند. تبادل اطلاعات ، هم فکریها و روحیه دادن ها و خیلی چیز های دیگر (در اینجا یا وبلاگ سعید) .
من هدف ام از این تاپیک اینه که بعد از گرفتن ویزا نیز دوستان لاتاری(به خصوص 2008 ها) باز هم در ارتباط باشند. درباره مسائل مختلف مثل زمان رفتن به ینگه دنیا، چگونگی رفتن ، اقدامات اولیه برای مهاجرت، انتخاب پرواز، قیمت ها ، مقصدشان ( چه ایالتی، چه شهری) و بعد از آن نیز ان شاء الله در سرزمین یانکی ها ، اطلاعات و تجربیات خود رادر اختیار دیگر دوستان بگذارند..

از آستانت رسید لطف و مددی --------------------------- یا رب ، دادی ویزا به همچو منی
از گردش روزگار معلومم شد ------------------------------ نزد تو کرم و حکمت است و بس
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان: smith
سلام. یکی از دوستان می گفت : از صدای آمریکا شنیده ام که ( چند روز بعد از سخنرانی آقای احمدی نژاد در سازمان ملل ) جورج بوش جلسه ای را تحت عنوان " لغو ویزاهای اتباع چند کشور به آمریکا " در دستور کار قرار داده است!!
آیا کسی در این مورد چیزی شنیده؟

تشکر کنندگان:
سلام.من فکر نمیکنم جورج بوش چنین دستوری بده تازه شاید بیشتر تشویق هم بکنهوتا انجاییکه من میدونم اگه ویزا توی پاسپورت زده بشه احتمال کنسل شدن نداره.
یکی از چیزهای مهم گرفتن تصدیق رانندگی است لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره دراختیار بگذاره.بسیار مهمه.بدون تصدیق هیچکاری نمیشه کرد
من ساپورت مالی نداشتم یعنی کسی را در امریکا نداشتم کنسول پرسید چقدر پول میتونی ببری گفتم 20000 دلارونوشت که نامه بانک ببرم به اندازه همین مبلغ ووقتی بعد از چک شدن دوباره رفتم نامه بانک 20000 تایی را قبول کردوویزای مرا داد.من در لاتاری 2008 بودم که در اخرین روزها ویزا گرفتم.این اتفاق در ابوظبی افتاد
تشکر کنندگان: Masoud ، MAHANAKBARI
سلام....
خوشحالم که کار بچه ها داره درست میشه...
من می خواستم بدونم چند نفر نتونستن ویزا بگیرن ...?????????????????????????
حالا به هر دلیلی...
در مورد گواهینامه باید بگم خیلی راحت هست...اولا حتما بین المللی شو داشته باشین...تا یک سال هم اعتبار داره...البته به ایالت هم بستگی داره....امتحانم خیلی آسونه....با ماشین خودتون و دنده اتومات می تونید امتحان بدید...

--------------------------------------------------------------------------------
کسی نامبر من: 2008as51xx
دریافت نامه اول : may 2007
تاریخ مصاحبه: january 2008
کلیرنس: بعد از 90 روز تقریبا
ورود به آمریکا: july 2008
تشکر کنندگان:
سلام
مسئله مهم این بودکه باید اف بی ای چک قبل از 28 سپتامبر میامد من روز 25 انجا بودم دیدم یک مورد را که هنوز جواب نیامده بودوویزا ندادند
اما مسئله جالبتر این بود که یک زوج ایرانی در فاصله چک بچه دار شده بودند وکارهای اداری بچه انجام نشده بود یعنی باید فرم جدید پر میکردند که نکرده بودند ولی کنسول با معرفتی کرد فرم را گرفت و گفت هفته بعد از تعطیلات عید فطر بهت زنگ میزنم بیا برای ویزایت.یعنی تو هفته اول اکتبر

در باره تصدیق مطمئنی با تصدیق بین المللی میشه یک سال رانندگی کرد؟
تشکر کنندگان: yalii ، r.bazargan
وزباد نوشته: در باره تصدیق مطمئنی با تصدیق بین المللی میشه یک سال رانندگی کرد؟
بله شما میتونید با international driver permit اینجا رانندگی کنید ولی بستگی به ایالتش داره. مثلا نیویورک میگه باید اصل گواهینامه ی کشور خودتون همراهتون باشه. در عین حال بین المللی هم به عنوان ترجمه همراهتون باشه. ولی در قوانین ماساچوست نوشته که برای بین المللی وجاهت قانونی قائل نیست ولی اصل گواهینامه ی تعدادی از کشورها رو قبول داره . توی لیستش البته ایران نیست متاسفانه.
برای این اصلاعات شما میتونین برای هر ایالت دنبال سایت اداره ی وسایل نقلیه بگردین. در نیویورک اسمش هست (Department of Motor Vehicles (DMV ولی مثلا در ماساچوست بهش میگن(Registry of Motor Vehicles (RMV. باید دقت کنین که سایتی که بهش وارد میشید سایت رسمی دولت باشه که معمولا پسوند gov دارند. برای گواهینامه مدارک و مراحل مشخصی هست که میتونین از قبل همه رو روی سایتش بخونین. میتونین قوانینش رو قبل از اینکه بیاین آمریکا از روی سایت بخونین و اینجا که رسیدین برای امتحان آماه باشین.
تشکر کنندگان: sasaj58 ، mark1989 ، smith
سلام
من هم از یکی از دوستام در سان فرانسیسکو پرسیدم. سایت برای گرفتن گواهینامه در کالیفرنیا اینه:
www.dmv.ca.gov
با گواهینامه بین المللی کسانی که رزیدنت هستند می تونن به مدت کوتاه حدود 1 ماه رانندگی کنند. وقت برای امتحان آیین نامه و رانندگی رو از همین سایت میشه گرفت. هندبوک و کد لازم برای امتحان رانندگی رو می تونین از سایت دانلود کنید و آماده باشید که در بدو ورود امتحان بدید.این هم لینک هندبوک:
http://www.dmv.ca.gov/pubs/dl600.pdf
با قبول شدن در آیین نامه می شه با حضور یک نفر که گواهینامه کالیفرنیا رو داره تمرین کرد. امتحان هم با ماشین خودتون باید بدین.
موفق باشید.
تشکر کنندگان: sasaj58 ، mre ، smith
سلام به همگي
به نظر شما بنده كه كسي را( جز خدا) در آمريكا ندارم چگونه ميتوانم مشكل اقامتمان را در آمريكا تا زمان دريافت گرين كارت حل كنم. لازم بذكر است كه همسر و فرزند دوساله ام همراه من هستند. و فعلا تصميم دارم پس از دريافت گرين كارت به ايران برگردم.
تشکر کنندگان: r.bazargan
سلام،

میتونید پاسخ سوالاتتون را در تالار " زندگی در آمریکا" مطرح و پاسخ درستی بگیرید.
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
تشکر کنندگان: smith
سلام دوستان.من هم در دقیقه آخر ویزا گرفتم البته یک مژدگانه به jafar001 بدهکارم.راستی منم بجز خدا کسیرو اونجا ندارم.
نظرت چیه jafari001 ????????
تشکر کنندگان:
Ultraseaboy نوشته: سلام دوستان.من هم در دقیقه آخر ویزا گرفتم البته یک مژدگانه به jafar001 بدهکارم.راستی منم بجز خدا کسیرو اونجا ندارم.
نظرت چیه jafari001 ????????

تبریک دوست عزیز
تشکر کنندگان:
تبریک به تمام دوستانی که ویزا گرفتن.مخصوصا" اونهائیکه آخرین روزها و لحظات گرفتن چون مزه اش بیشتره .
من خودم حدودا اواخر نوامبر می رم امریکا (با یاری خداوند) . فقط یه چیزی ، با توجه به انتخابات آمریکا (اوایل نوامبر) برنده شدن اباما یا مک کین تاثیری روی ویزاها داره؟ می گن اگر مک کین رای بیاره ممکنه که ویزاهای اتباع ایران را لغو کنه
یکی از دوستان می گفت برای اطمینان خاطر بهتره قبل از انتخابات بری امریکا.
دوستانی که در این خصوص نظری دارند ، لطفا جواب بدن

تشکر کنندگان: r.bazargan
خدا وکیلی ایرانیها در شایعه سازی خیلی خلاقیت دارند! حتی اگر من کین هم رای بیاره تا ژانویه که رئیس جمهور نمیشه... (:
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزم سلام
سلام مخصوص به مسعود ، آقای جعفری و Ultraseaboy عزیز. من اکتبر عازم آمریکا هستم. از دوستان عزیز خواهش میکنم اگر نکته خاصی در مورد قوانین رانندگی در مریلند میدونند، منو بی نصیب نذارن.
در ضمن جعفری جان، شما میتونید یه آپارتمان به مدت 2 یا 3 ماه اجاره کنید. البته من خودم این قضیه رو تجربه نکردم و فقط دارم نقل قول میکنم.
آقای Ultraseaboy عزیز. پیشنهاد میکنم با دوستان قدیمی مهاجرسرا که وضعیتشون شبیه شما بود تماس بگیرید مثلا عمران عزیز که خیلی وقته ازش هیچ خبری نیست.
علی
شماره کیس: ***2008AS11
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: June 24th, 2008
كليرنس همسرم:September 7th, 2008(قبل از اعلام شدن در سایت سفارت)
دريافت ويزای همسرم: September 14th, 2008
کلیرنس خودم:September 21th, 2008
دریافت ویزای خودم: September 25th, 2008
تشکر کنندگان:
sasaj58 نوشته: دوستان عزیزم سلام
سلام مخصوص به مسعود ، آقای جعفری و Ultraseaboy عزیز. من اوایل اکتبر عازم آمریکا هستم. از دوستان عزیز خواهش میکنم اگر نکته خاصی در مورد قوانین رانندگی در مریلند میدونند، منو بی نصیب نذارن.
در ضمن جعفری جان، شما میتونید یه آپارتمان به مدت 2 یا 3 ماه اجاره کنید. البته من خودم این قضیه رو تجربه نکردم و فقط دارم نقل قول میکنم.
آقای Ultraseaboy عزیز. پیشنهاد میکنم با دوستان قدیمی مهاجرسرا که وضعیتشون شبیه شما بود تماس بگیرید مثلا عمران عزیز که خیلی وقته ازش هیچ خبری نیست.

سلام علی جان، من شنیدم که با گواهینامه بین المللی ایران میشه تا مدتی رانندگی کرد ولی مطمئن نیستم. به هر حال حتما اصل گواهینامه، ترجمه رسمیش و گواهینامه بین المللی را داشته باشید، گواهینامه آمریکایی گرفتن کار سختی نیست و راحت انجام میشود. این لینک را ببین. با آرزوی سفری خوش!
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان