کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ارزيابي مدرك تحصيلي در ايالات متحده
سلام
اول از همه امیدوارم این سوال را در جای درستی مطرح کرده باشم . من انجمن را جستجو کردم و تاپیکی به این نام را فقط در اینجا http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1190 دیدم که مربوط به برندگان 2009 بود.
اما من امروز به موضوعی برخوردم که فکر میکنم دوستان داخل امریکا باید بهش پاسخ بدهند.
ایا مدارکی که موسساتی مثل این http://www.jsilny.com که کارشون Credential Evaluations یا همون ارزیابی مدارک تحصیلی هست میدن ارزش داره یا نه؟
اصلا دلیلی برای انجام ارزشیابی مدرک هست یا نه؟

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SH1A2R3 ، MPU ، Emad_L ، afshinghwink ، farshadsh ، آلیس-1980 ، alirz ، AliReza.Sh ، Amir.AA ، golia
سلام
تمامي موسسات آموزشي عضو NACES ميتوانند ارزيابي مدارك بكنند من طي تحقيقي كه كردم راحتترين موسسه spantran هست كه در تگزاس هيوستون مستقر هست از طريق ايميل هم مدارك را مي پذيرد و خودش مستقيما با دانشگاه ايران تماس ميگيرد و كانفيرم ميگيرد البته براي انجام اينكار شصت دلار شارژ ميكند كسي ميتواند خودش به دانشگاه مراجعه كرده و درخواست كند كه مستقيما به ايميل آنها تاييديه بفرستد ارزيابي رايگان نيست و انواع مختلفي دارد مثلا فقط ارزيابي مقطع تحصيلي هشتادو پنج دلار است ارزيابي رشته به رشته دويست و سي و پنج تا و رشته هاي مهندسي تا سيصد هم ميگيرند اگر كرديت كارت داشته باشيد با ايميل همه چيز حل هست
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، mahdicivil ، SH1A2R3 ، MPU ، Emad_L ، sadeghi897 ، mhz_ir ، mohareri ، eybaba ، sib 24 ، AliReza.Sh ، bob esfangi ، ed2008 ، Amir.AA
من نظرم بیشتر این هست که بدونم برای پیدا کردن کار در امریکا نیاز هست چنین ارزیابی انجام بشه و یا انجام شدنش چه میزان در پیدا کردن شغل موثر هست؟
از دوستان کسی نظری داری؟

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، bob esfangi
سلام خدمت دوستان گرامی من دانشجوی سال 3 دندانپزشکی هستم در کشور آدربایجان تمامی نمراتم تا حالا آ بوده و 2 سال دیگه تا پایان تحصیلم مونده قبلا هم لیسانس مترجمی زبان آلمانی گرفتم از دانشگاه آزاد آیا من پس از تموم شدن درسم میتونم در آلمان شروع به کار بکنم ؟ ضمنا دانشگاهی که الان در اون درس میخونم جزء معتبرترین دانشگاهها بوذه و با دانشگاه جورج واشنگتن تبادل دانشجو میکنه خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره شر کنه ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
سلام دوستانSmile
می خواستم بپرسم کسی از دوستان راجع به :

Educational Credential Evaluators, Inc
که تو میلواکی هست اطلاعاتی داره؟
یا مدارکی رو واسه ارزشیابی به اونجا فرستاده؟
ظاهرا که اصل همه مدارکو می خوان و اینترنتی هم جواب نمی دن!!Sad
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang
با سلام به همگی
من هم میخوام بدونم آیا ارزیابی موسسات ذکر شده در تاپیک های فوق ارزشی داره برای پیدا کردن کار؟ ممنون میشم اگه کسانی که تجربه کار درامریکا دارن جواب بدن
دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد
شماره کیس: ***2014AS0005 - سفارت : آنکارا - تاریخ مصاحبه: هفته سوم مي - ویزا: امیدوارم
پاسخ
تشکر کنندگان: yalii ، bob esfangi
سلام دوستان من دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری هستم.
می خواستم بدونم برای گرفتن لایسنس از naab و شرکت در امتحانش می شه به جای ارزیابی مدرکم فقط یه دئره یکساله پست پروفشنال بگذرونم یا حتما باید در یه فوق دیگه و یا دکتری بگیرم؟
ایا برای این دوره ها فاند میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: beha
میخواستم بدونم پرستاری و علوم آزمایشگاهی مدارکمون باید تایید شه
**CN:2014AS000027
پاسخ
تشکر کنندگان:
تایید که چه عرض کنم باید لایسنس اینجا رو بگیرید که داستان طولانی است. بخصوص علوم ازمایشگاهی.
به سایت وزارت بهداشت ایالت مقصد بروید برای اطلاعات بیشتر
(2013-08-08 ساعت 02:41).YAS نوشته:  میخواستم بدونم پرستاری و علوم آزمایشگاهی مدارکمون باید تایید شه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، reza_top60 ، .YAS ، philter ، حاجی واشنگتن ، bob esfangi ، golia
دوستان اگه كسي راجع به كارهاي ساختماني مثل كاشي كاري و لوله كشي و نقاشي و نصب پاركت و كاغذ ديواري و ... تو آمريكا اطلاعي داره يا اينكه با اين توانايي ها كار گير مياد يا نه و حقوقش چقدره و خلاصه هرچيز ديگه اي اطلاعات داره بگه لطفاً
من تو ايران سابقه كارهاي پروژه اي كارگاهي در زمينه عمران زياد دارم و رشته تحصيليم هم عمرانِ
ممنون ميشم از راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من براي جايي كه ميخواستم كار كنم بايد ارزشيابي مدركم رو ميبردم.جايي كه من ارزشيابي كردم اسمش SPANTRAN EVALUATION SEVICES بود. و محل كارم هم اون رو پذيرفتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: bob esfangi ، Nataliea
(2015-07-09 ساعت 20:54)Talia نوشته:  سلام
من براي جايي كه ميخواستم كار كنم بايد ارزشيابي مدركم رو ميبردم.جايي كه من ارزشيابي كردم اسمش SPANTRAN EVALUATION SEVICES بود. و محل كارم هم اون رو پذيرفتن.

من دوستانی رو می شناسم که اصلا ارزیابی نکردن مدارکشون رو و در کمپانی خاصی در رشته نخصصی خود فقط باارائه ترجمه مدرک لیسانس خود مشغول به کار شدند ، واقعا در کل امریکا نیاز به ارزیابی مدارک هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-06 ساعت 00:33)Nataliea نوشته:  
(2015-07-09 ساعت 20:54)Talia نوشته:  سلام

من دوستانی رو می شناسم که اصلا ارزیابی نکردن مدارکشون رو و در کمپانی خاصی در رشته نخصصی خود فقط باارائه ترجمه مدرک لیسانس خود مشغول به کار شدند ، واقعا در کل آمریکا نیاز به ارزیابی مدارک هست ؟
برای کار شما نیازی به ارزیابی مدرک ندارین دوست عزیز.
برای ادامه تحصیل و بعضی امتحانات خاص شما نیاز دارین.من خودم به Spantran دادم و ازشون راضی هستم.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
یکی از دوستان من از این شرکت استفتاده کرد و مدرکشو معادل کرد. از دانشگاه ازاد تهران جنوب داشت ..باید تمام مدارک و ترجمه رو براشون بفرستید زیر نمرات و همه چی.. اینن شرکت بیش از 46 ساله تو این کار هستند و یه برگه مهر شده میدن که میگه مدرک معادل مثلا کارشناسی دانشگاه های امریکاست.

International Education Research Foundation, Inc.: IERF
IERF.ORG
امیدوارم کمک بشه.. سوالی بود پیغام بزارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
دوستان آيا مدارك دانشگاه علمي كاربردي براي آمريكايي ها ارزش داره يا نه؟
ايا به رسميت ميشناسن؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان