کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
سلام دوستان
ما حدود 15 روز پیش مصاحبه داشتیم گفتن فرمو می فرستن خبری نشد حتی ایمیل زدم درست جواب ندادن و گفتن کیس شما pending due to admistiritive processبنظر شما چه کنیم ؟؟؟؟؟
شماره کیس : 2012AS00039XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:مارچ
[/size]تاریخ مصاحبه: 29می و دریافت برگ ابی و فرم 9 سوالی
تاریخ کلیر:16 jul با ستاره 20 jul بدون ستاره
تاریخ ورود به آمریکا :
هزینه ها : تا حالا با همه چی 2000 دلار برا ی 2 نفرBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، msar
درور بر شما
من تو فرم DS-0230 سابقه کار رو کامل ننوشتم!!فکر کردم لزومی نداره چون مدرکم ارشده و ....
حالا برای فرم 9 سوالی به نظر شما کامل بنویسم یا مطابق همون فرم اولیه؟ سابقه کار زیادی رو ننوشته ام. خیلی نگرانم میترسم اگه ننویسم یه جا سووتی بدم و اگه بنویسم با اون فرمها مغایرت داره!Sad
سپاس
===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
درور بر شما
دوباره میپرسم کمک کنید
من تو فرم DS-0230 سابقه کار رو کامل ننوشتم!!فکر کردم لزومی نداره چون مدرکم ارشده و ....
حالا برای فرم 9 سوالی به نظر شما کامل بنویسم یا مطابق همون فرم اولیه؟ سابقه کار زیادی رو ننوشته ام. خیلی نگرانم میترسم اگه ننویسم یه جا سووتی بدم و اگه بنویسم با اون فرمها مغایرت داره!
سپاس
===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، msar
(2012-04-23 ساعت 12:44)كاميلا نوشته:  
(2012-04-22 ساعت 12:24)ozr نوشته:  سلام این فرم کجا هست و تو چه مرحله ای باید پر بشه؟
توی فرم سفارت آنکارا جزو مدارک مصاحبه اشاره ای نشده به این فرم؟!

نه اين جزو مدارك ارسالي به سفارت نيست.
فقط گاها به بعضي از بچه ها كه كليرنس ميخورن ميگن اين فرم رو پر كنن و براشون ايميل كنن.البته نه همه كليرنسي ها.

سلام ،من هم بايد فرم٩ را پر ميكردم كه ديروز انجام شد ٍو با ايميل براشون فرستادم،يكي از بچه ها سوال كرده بود كه اين فرم از كجا بدست بيارن،جواب: خود سفارت براي اون افرادي كه نياز به فرم ٩ باشه با ايميل براشون مي فرستند،
شماره کیس: 2013AS2xxx،قبولي : 2may,سفارت :ank, مصاحبه : 3jan ,تعداد : ٢ نفر،كليرينس ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، reasonable ، msar
سلام من فرم 9 سوالی گرفتم خیلی استرس دارم ممکنه بهم ندن اگر جواب بدین یه خانواده رو شاد کردین؟؟؟؟
من ارشد خوندم کارم نکردم
به من گفت با cv بیا این cv چی؟؟؟؟
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: gole pooneh ، msar
(2013-02-11 ساعت 14:40)alirezass نوشته:  سلام من فرم 9 سوالی گرفتم خیلی استرس دارم ممکنه بهم ندن اگر جواب بدین یه خانواده رو شاد کردین؟؟؟؟
من ارشد خوندم کارم نکردم
به من گفت با cv بیا این cv چی؟؟؟؟

اغلب کسانی که فرم 9 سوالی رو می گیرن زودتر کلیر می شن
cv هم رزومه است (Curriculum Vitae) یا مختصری از زندگی
اما بهتره از خودشون بپرسید که منظورشون از cv دقیقا چی هست
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، farshadsh ، alirezass ، iman63ir ، payam62 ، amaka747 ، r.bazargan ، msar ، ed2008
باسلام به همه بچه های 9 سوالی
در سوال 7 ازم خواسته سفرهای که داشتی رو بنویسی من وقتی که خیلی بچه بودم یعنی پاسپورت جدا نداشتم اسم تو پاسپورت پدرم بود رفتیم پاکستان حدود سال 1368 من متولد 1363 هستم یعنی 6-7 سالگی حالا من این سفر رو بنویسم یا نه میترسم مشکلی پیش بیاد در ضمن پدر من اون موقع معلم آموزش و پرورش بوده که مامور میشه بره پاکستان برای تدریس در مدارس ایرانیان اون هم به مدت 3 سال . ولی دیگه پدرم عمرشو داده به شما
من چه کنم ؟؟؟؟حالا این سفر رو لازمه بنویسم یا چون خیلی کوچک بودم لازم نیست بنویسم؟؟؟
حالا ما باید در این سوال منظور سفر هم بنویسیم یا نه همون تاریخ ورود و خروج کافیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، msar
من پاسخ سوال چهارم رو نمی دونم چه جوری باید داد.
یعنی با اینکه سابقه و تحصیلات نشون میده که توی فلان زمینه کاری تخصص دارم بهتره بنویسم هنوز تصمیم گیری نکردم؟؟؟
category: F2B--embassy: Ankara, Turkey--Case #: ANK2005XXXXXX--NVC Case complete: Oct 2012--Interview: Feb 2013+ 9 Q+ CV--Clearance: Dec 2013-Visa: Jan 2014Big Grin[/color]
پاسخ
(2013-02-18 ساعت 09:45)smartie نوشته:  من پاسخ سوال چهارم رو نمی دونم چه جوری باید داد.
یعنی با اینکه سابقه و تحصیلات نشون میده که توی فلان زمینه کاری تخصص دارم بهتره بنویسم هنوز تصمیم گیری نکردم؟؟؟

سوال 4 در مورد تحقیق نوشته. اگه قصد تحقیق در اونجا و یا برای کار نیز برنامه دارید بنویسید.
شماره کیس: 2013AS3XXX ، رویت قبولی:1 ، می کنسولگری:آنکارا ،تعداد کیس: 3 نفر، ارسال فرم:بار اول May ،بار دوم Sep ، تاریخ مصاحبه 7ّ Feb , ,کلیرنس 28 june وتاریخ ورود july 2013 ساکن پلینو - تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، smartie ، iman63ir ، msar
(2013-01-12 ساعت 12:38)aliamini2267 نوشته:  
(2012-04-23 ساعت 12:44)كاميلا نوشته:  
(2012-04-22 ساعت 12:24)ozr نوشته:  سلام این فرم کجا هست و تو چه مرحله ای باید پر بشه؟
توی فرم سفارت آنکارا جزو مدارک مصاحبه اشاره ای نشده به این فرم؟!

نه اين جزو مدارك ارسالي به سفارت نيست.
فقط گاها به بعضي از بچه ها كه كليرنس ميخورن ميگن اين فرم رو پر كنن و براشون ايميل كنن.البته نه همه كليرنسي ها.

سلام ،من هم بايد فرم٩ را پر ميكردم كه ديروز انجام شد ٍو با ايميل براشون فرستادم،يكي از بچه ها سوال كرده بود كه اين فرم از كجا بدست بيارن،جواب: خود سفارت براي اون افرادي كه نياز به فرم ٩ باشه با ايميل براشون مي فرستند،
پس از ارسال آیا کانفیرم ایمیل برای شما فرستادند؟ بعد از چند وقت اگر فرستادند. از طریق ایمیل Ca-an... فرستادی یا از طریق سایت؟ مرسی
شماره کیس: 2013AS3XXX ، رویت قبولی:1 ، می کنسولگری:آنکارا ،تعداد کیس: 3 نفر، ارسال فرم:بار اول May ،بار دوم Sep ، تاریخ مصاحبه 7ّ Feb , ,کلیرنس 28 june وتاریخ ورود july 2013 ساکن پلینو - تگزاس
پاسخ
سلام
در مورد سوال 7 میشه یه مثل برای من به انگلیسی بنویسید من گیر کردم تو این سوال
باتشکر
پاسخ
(2013-02-18 ساعت 19:38)alirezass نوشته:  سلام
در مورد سوال 7 میشه یه مثل برای من به انگلیسی بنویسید من گیر کردم تو این سوال
باتشکر
, Place of Visit , Date of Departure , Date of Return , Duration ,Purpose
یک جذول درست میکنید با عناوین بالا و هر سفر را با مشخصاتش وارد میکنید. میخواستم عکس یا خود جدول را بگذارم . نتونستم.[/code]
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، iman63ir ، ashakibafar ، payam62 ، reasonable ، msar ، ed2008
آقا اصولا چقدر زمان داریم برای ارسال جوابها به سفارت؟
پاسخ
(2013-02-19 ساعت 23:46)alirezass نوشته:  آقا اصولا چقدر زمان داریم برای ارسال جوابها به سفارت؟

سعی کنید نهایت تا 10 روز بعد از مصاحبه بفرستین البته زمان خاصی نداره ولی هر چی زودتر بهترWink
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، parsush ، payam62 ، msar
من دو شب پیش این فرمو براشون ایمیل کردم و امروز یه ایمیل اومد که تشکر کرده بود از اطلاعات (که یعنی به دستشون رسیده) و تو سایت ceac هم کیسم آپدیت شدCool
category: F2B--embassy: Ankara, Turkey--Case #: ANK2005XXXXXX--NVC Case complete: Oct 2012--Interview: Feb 2013+ 9 Q+ CV--Clearance: Dec 2013-Visa: Jan 2014Big Grin[/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: rose_2000 ، mehrdad pharm ، payam62 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان