کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چی با خودمون از آمریکا بیاریم؟
(2011-12-17 ساعت 02:42)bobakk نوشته:  با عرض سلام
من یک سوال داشتم که برام خیلی مهمه و اونم اینه که اگه یک نفر که الان ساکن آمریکاست و وقتی که میاد ایران با خودش یک ipad و iphone بیاره آیا ازش گمرک میگیرن یا نه به قیمتی که خریده میتونه بیاره لطفا منو در این زمینه راهنمایی فرمایید.

تا 3 تا آیفون برای 2 نفر مسافر گمرک نداره. آیپد رو نمیدونم. ولی مستحضر هستید که آیفون های موجود در اینجا همه قفل شرکتهایی مثل AT&Tیا ورایزن هستند. البته من شنیدم جدیدا فروشگاههای خود اپل به همین دلیل که ملت گوشی ها رو میبرن ایران یا هند و آنلاک میکنن ، گوشی های آنلاک 4GSرو به قیمت 600-700 دلار میفروشند که خب اگه درست باشه با توجه به قیمت1.5 میلیونی در ایران ارزش داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: bobakk ، SH1A2R3 ، soli asali ، alirezanz ، azadeh2014 ، free-tomorrow ، Hamid_110 ، philter ، taherifar
من یک سوال داشتم که برام خیلی مهمه و اونم اینه که اگه یک نفر که الان ساکن آمریکاست و وقتی که میاد ایران با خودش یک ipad و iphone بیاره آیا ازش گمرک میگیرن یا نه به قیمتی که خریده میتونه بیاره لطفا منو در این زمینه راهنمایی فرمایید.

درود بر شما دوستان عزیز توجه داشته باشید آیفون 4 اس آن لاک (16G)را از اپل خریدم 710 دلار و در آگهیهای اینترنتی دیدم فروش آن در تهران 1160000 تومان است . که با توجه به نرخ دلار فکر کنم فقط برای استفاده شخصی به صرفه است . ضمنا" با توجه به بسته بندی کوچک در جیب هم جا می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: bobakk ، SH1A2R3 ، الی الی ، soli asali ، alirezanz ، philter ، taherifar
smebi2011 عزیز با تشکر شما که میفرمایین اپل رو 710 دلار خریدین از کجا خرید کردین یعنی من بگم برام بیارن یا صرف نمیکنه
اگه بعضی ها فرصت قبول شدن رو از ما نگیرن به لطف خدا 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، soli asali ، alirezanz ، philter ، taherifar
(2011-12-17 ساعت 13:23)bobakk نوشته:  smebi2011 عزیز با تشکر شما که میفرمایین اپل رو 710 دلار خریدین از کجا خرید کردین یعنی من بگم برام بیارن یا صرف نمیکنه
با سلام دوست عزیز گوشی را از شرکت اپل خریدم. حالا با توجه به قیمت دلار حساب کنید کجا بخرید به صرفه است .

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، soli asali ، alirezanz ، taherifar
سلام دوستان گل ساکن در امریکا من چند تا سوال داشتم که میخواستم اگه ممکنه جواب بدین
1-با بلد بودن زبان در حد متوسط چقدر طول میکشه بتونی روان صحبت کنی و بفهمی؟
2-به نظرتون شهر استین برای زندگی از نظر امنیت و امکانات چطور جاییه؟
3-برای ثبت نام بچه های دبستانی چه مدارکی از ایران لازمه؟
4-زمان شروع و پایان هر سال تحصیلی از چه موقعی تا چه موقعیه؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2011-12-18 ساعت 08:53)SH1A2R3 نوشته:  سلام دوستان گل ساکن در امریکا من چند تا سوال داشتم که میخواستم اگه ممکنه جواب بدین
با سلام دوست من تا جائی که اطلاع دارم پاسخ شما:
1- اگه در جامعه حضور فعال داشته باشید و در کلاسهائی که مجانی است وکم هم نیستند شرکت کنید کمتر از یک سال زبان شما روان می شود.
2-نمی دانم
3- ترجمه رسمی کارنامه های قبولی سنوات گذشته ، ترجمه واکسنهای ایران و کارت واکسنهائی که برای سفارت در ابوظبی یا آنکارا برای فرزندتان زده شده و (از ما تست سل هم خواستند که با پرداخت 70 دلار در لوس آنجلس آن را انجام دادیم که اگه تهران انجام بدید تقریبا" مجانیه.)اجاره نامه محل زندگیتان که باید به مدرسه نزدیک باشدو دو قبض برق ، تلفن و یا... مثل صورتحساب بانک که آدرس شما در آن درج شده باشد
4- زمان شروع سال تحصیلی 15 شهریور و پایان سال تحصیلی 31 خرداد است.
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، comrun ، خوش شانس ، HR.SHAHAB ، soli asali ، SOLTANI11 ، azadeh2014 ، maria2000 ، alitab ، karma110 ، taherifar
سلام

براي رفتن به حج از آمريكا چه شرايطي بايد داشت؟هزينه اش چقدر ميشه؟سالي چندبار ميشه رفت؟ و چيز خاص ديگه ايي هم وجود داره لطفا بفرماييد.
متشكرم
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، mahdis ، soli asali ، alitab ، taherifar
جهت اطلاع رسانی :

ipad و لپ تاپ را بدون مشکل آوردن ، هیچی هم گمرک نگفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، behzadb57 ، ParsTrader ، soli asali ، alirezanz ، alitab ، philter ، taherifar
سلامدوستان
من دو تا IPhone 4S آوردم 32G و Unlock از فروشگاه اپل خريدم كه هر كدوم با تكسش شد 820$ و يكيش رو ايران 1,230,000 فروختم كه همونو براي فروش مي گفت 1,380,000 كه 150,000 سود بر مي داشت
محاسبه ساده
820$x1500=1,230,000 يعني دقيقا همونيكه فروختم و برام هيچ استفاده‌اي نداشت و الان بايد پولش بدم تا به همون اندازه دلار بگيرم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
(2012-01-03 ساعت 15:23)ParsTrader نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 15:40)Hadi joon نوشته:  سلام

براي رفتن به حج از آمريكا چه شرايطي بايد داشت؟هزينه اش چقدر ميشه؟سالي چندبار ميشه رفت؟ و چيز خاص ديگه ايي هم وجود داره لطفا بفرماييد.
متشكرم

سلام،مرسي از جوابتون
پس مثل ايران سهميه ايي نيست تا چند سال در انتظار باشي هر وقت اراده كني و پول بدي در موقع مقرر ميري تمتع،درسته؟متشكرم(شايد مشكلم با حج حل شه).
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، soli asali ، taherifar
(2012-01-06 ساعت 19:56)Hadi joon نوشته:  
(2012-01-03 ساعت 15:23)ParsTrader نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 15:40)Hadi joon نوشته:  سلام

متشكرم

سلام،مرسي از جوابتون
پس مثل ايران سهميه ايي نيست تا چند سال در انتظار باشي هر وقت اراده كني و پول بدي در موقع مقرر ميري تمتع،درسته؟متشكرم(شايد مشكلم با حج حل شه).

سلام به همه دوستان
دوست عزیز اینجا بستگی به کاروان داره و اینطور که دوست ما میگفت با 1500 دلار همین ماه پیش رفته و 3000 دلاری هم بوده ولی 1500 رو میگفت کاروانش خوب نبوده و هتلشون نزدیک نبوده و کلی پیاده روی داشته
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، SH1A2R3 ، soli asali ، sib 24 ، tartar ، azadeh2014 ، fariba_a ، taherifar
سلام دوستان. یکی از دوستان من تو ویرجینیا زندگی میکنه و من باید براش یه فایل صوتی و سه چهارتا فیلم بفرستم که به خاطر حجم بالا شون و سرعت نت ایران، امکانش نیست برام. دوستی پیدا شده که تا دوهفته دیگه مسافره و می بینتش رفیقم رو. تو فکرم که اینارو بریزم تو فلش و بدم ببره..مشکلی پیش نمیاد براش؟ بازرسی و اینجور چیزا؟ فیلم ها خانوادگی و شخصی ان.
پاسخ
(2011-12-27 ساعت 16:01)behzadb57 نوشته:  سلامدوستان
من دو تا IPhone 4S آوردم 32G و Unlock از فروشگاه اپل خريدم كه هر كدوم با تكسش شد 820$ و يكيش رو ايران 1,230,000 فروختم كه همونو براي فروش مي گفت 1,380,000 كه 150,000 سود بر مي داشت
محاسبه ساده
820$x1500=1,230,000 يعني دقيقا همونيكه فروختم و برام هيچ استفاده‌اي نداشت و الان بايد پولش بدم تا به همون اندازه دلار بگيرم
خیلی بحث جالبی مطرح شده بود الان دغدغه ی من هم هست من تکی می خوام برم خواستم همون 3تا آیفون رو بیارم ولی خوب رو سایت 32G 5S Golden رو دیدم زده 300$ که ایران 2میلیون و 480 هزار تومن هستش ولی خوب با این تفاسیر احتمالن اون قیمت آنلاکش بوده. حالا اگه آن لاک بیاریم چی میشه؟اینجا ازمون نمی خرن؟
کیس نامبر 2014AS000006XX / اعضای کیس 1 نفر / رویت قبولی 14 May / ارسال مدارک 10 June - دریافت تائیدیه 20 june-نامه اول :10 july/ سفارت :آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، taherifar
(2011-12-17 ساعت 07:50)vahidvm60 نوشته:  

تا 3 تا آیفون برای 2 نفر مسافر گمرک نداره. آیپد رو نمیدونم. ولی مستحضر هستید که آیفون های موجود در اینجا همه قفل شرکتهایی مثل AT&Tیا ورایزن هستند. البته من شنیدم جدیدا فروشگاههای خود اپل به همین دلیل که ملت گوشی ها رو میبرن ایران یا هند و آنلاک میکنن ، گوشی های آنلاک 4GSرو به قیمت 600-700 دلار میفروشند که خب اگه درست باشه با توجه به قیمت1.5 میلیونی در ایران ارزش داره.
ببخشید 3تا برای دو نفر مسافر یعنی چی؟ یعنی من که تکی هستم نمی تونم 3 تا بیارم؟
کیس نامبر 2014AS000006XX / اعضای کیس 1 نفر / رویت قبولی 14 May / ارسال مدارک 10 June - دریافت تائیدیه 20 june-نامه اول :10 july/ سفارت :آنکارا
پاسخ
(2011-12-18 ساعت 08:53)SH1A2R3 نوشته:  سلام دوستان گل ساکن در آمریکا من چند تا سوال داشتم که میخواستم اگه ممکنه جواب بدین

من سوال دوم رو جواب بدم استین مرکز تگزاس و شهر دانشگاهی هست و شهر تمیز و خوبی هست و فرصتهای کاری نفت و گاز با این که در هیوستون و دالاس تمرکز بیشتری داره برای نرم افزار و مهندسی کامپیوتر و ای تی استین قویتر هست . اصولا ایالت تگزاس از نظر تجهیزات و مراکز پزشکی بسیار قوی هست و از نظر قوانین مالیاتی به علت نداشتن این کام تکس ایالتی جز مقاصد مهاجران محسوب میشه. مواد غذایی و شوینده های اولیه مالیات ندارند و اصولا با وجود وسعت زیاد تگزاس شهرهای استین و هیوستون و دالاس و سن انتونیو شهرهای بزرگی هستند که امکان کار پیدا کردن در هر یکی از انها زیاد است و فاصله جاده ای خیلی زیادی ندارند..5 3- 3 ساعت دالاس به استین و 2.5 ساعت رانندگی هیوستون تا استینو بین دالاس و هیوستون 3.5 تا 4 ساعت (یک مثلث متساوی الاضلاع) حالا اینکه گفتم چه فایده ای داره؟ اگر در شهر دیگری کار پیدا کردید(که احتمال ان در یکی از 3 شهر بزرگ مسلما زیاد است )ریلوکیت کردن اسانتر و کم هزینه تر است و در عین حال در همان ایالت در سفر هستیدو قوانین تغییر ی نمیکند .
البته این نظرات و تجربیات شخصی هست. سوالی بود در پیام خصوصی در خدمتم.
برنده 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، karma110 ، philter ، taherifar ، Plano

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان