کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چی با خودمون از آمریکا بیاریم؟
سلام دوستان
با توجه به مسئله تحریم و خبرهای مربوط به سختگیری و حتی دستگیری افرادی که به ایران کالا و خدمات ارسال کردن و با توجه به اینکه امروز متوجه شدم که قانونا حتی هدیه به ارزش بیش از 100 دولار هم نمیشه به ایران ارسال کرد, ممکنه تجربه خودتون رو از ارسال هدیه به ایران بنویسید؟
مثلا دوستانی که موبایل یا حتی لپ تاپ از آمریکا به دوستان و خانواده شون ارسال کردن و آیا به مشکلی برخوردن یا نه.
در مورد تجربه گرفتن بسته در پست ایران هم بنویسید ممنون میشم.

تجربه خود من:
من یک بار یک موبایل 155 دولاری آنلاک شده تقریبا نو فرستادم بعنوان هدیه به دوستم و یک بار هم یک موبایل کاملا کهنه و زهوار دررفته به پدرم!
هر دو رو اداره پست در آمریکا با اینکه قید کرده بودم موبایله و حتی ارزش اولی بیش از صد دولار بود ازم پذیرفت. برای اولی در ایران 30 تومن گمرک گرفته بودن (فاکتورم رو داخل جعبه گذاشته بودم خوشبختانه!) و برای دومی هیچی نگرفته بودن و همینجوری به خونه تحویل داده بودن.
پاسخ
من یک بار یک صد دلاری گذاشتم لای نامه و به صورت معمولی پست کردم برای یک نفر در ایران که به دستش رسید. البته این کار ریسک است ولی تا حد صد دلار ممکن است که به امتحانش بیارزد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2011-07-09 ساعت 03:42)rs232 نوشته:  من یک بار یک صد دلاری گذا...
ممنون دوست عزیز از بابت پاسختون. من به فرستادن پول بصورت نامه اعتقادی ندارم. اول اینکه مطابق قوانین آمریکا ممنوع هست و دوم اگه در اداره پست ایران متوجه بشن قانونا و شرعا و عرفا باید فاتحه پولتون رو بخونید بدلایل متعدد!! من بیشتر علاقمندم که ببینم دوستان در مورد ارسال هدیه به ارزش بیش از صد دولار چه تجربیاتی دارند Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86 ، viking ، rs232 ، maaref ، adonis2006 ، philter ، taherifar ، leader-m
من 1 بسته به ارزش خیلی کمتر فرستادم اما هرگز نرسید ! متاسفانه رسیدی هم نداشتم اما اگر داشتم هم فرقی نمیکرد چون بسته های به مقصد ایران قابل رهگیری نیست مگر تا زمان تنها خروج از امریکا.
فکر کنم اگر هدایای با ارزش زیاد رو پست کنید تقریبا ریسک زیادی کردید . البته که احتمال گم شدن کم است.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، soli asali ، azadeh2014 ، adonis2006 ، sib 24 ، philter ، taherifar
دوستان گرین کارت را می توانند پست کنند ایران با dhl؟ امنیت دارد؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، kasrafo ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
(2011-07-11 ساعت 03:54)ARASH@MH نوشته:  دوستان گرین کارت را می توانند پست کنند ایران با dhl؟ امنیت دارد؟ممنون

امنیت که صد در صد دارد! یک بیمه اساسی هم بکنین که نورعلی نور اما اینکه اساسا پست های شخصی اینجور مدارک رو قبول میکنن یا نه باید از دفاترشون بپرسین.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، kasrafo ، adonis2006 ، philter ، taherifar
درباره پست من یک بار یک پک سی دی ( حدود 10 تا سی دی بود که مخصوص پروژهام بود) از phoenix برای تهران پست کردم فقط در تهران باز شده بود و پس از بازرسی روش مهر وزارت ارشاد (اگه اشتباه نکنم) خورده بود و رسیده بود به دست پدرم.
البته چون سی دی بوده و روش نوشته شده بوده باز شده وگرنه پست هایی داشته ام که سند کپی برابر اصل بوده اما باز نشده و سالم رسیده
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، maaref ، aNTea ، HR.SHAHAB ، adonis2006 ، karma110 ، philter ، taherifar ، leader-m
من بیشتر از دوماهه که مدارکم رو فرستادم ولی نرسیده ایران.نه پست آمریکا جواب درستی می ده نه ایران.کسی میدونه چه خاکی باید سر کنم؟ آیا دی اچ ال از امریکا به ایران هم سرویس داره؟یه هدیه هم فرستادم که شونصد بار برگشت خورده و کلا هدیه پوکیده دیگه. پشیمون شدم از فرستادنش.ارزش هدیه من حدود 200 دلار بود.
راستی همونطور که به تجربه ی من لبخند می زنید یه راه هم پیش پام بذارید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، soli asali ، adonis2006 ، sib 24 ، philter ، taherifar
(2011-09-08 ساعت 04:20)lili38 نوشته:  من بیشتر از دوماهه که مدارکم رو فرستادم ولی نرسیده ایران.نه پست آمریکا جواب درستی می ده نه ایران.کسی میدونه چه خاکی باید سر کنم؟ آیا دی اچ ال از امریکا به ایران هم سرویس داره؟یه هدیه هم فرستادم که شونصد بار برگشت خورده و کلا هدیه پوکیده دیگه. پشیمون شدم از فرستادنش.ارزش هدیه من حدود 200 دلار بود.

لی لی خانم
من تا حالا چندبار هدیه فرستادم که همشون بین دو تا چهار هفته رسیدن ایران, اونم صحیح و سالم. دو بار موبایل هر کدوم به ارزش دویست دولار و چند بار هم هدیه هایی از قبیل داروی تقویتی و غیره. انصافا باید بگم که من از پست ایران خیلی راضیم و خدا خیرشون بده. البته واسه موبایلها گمرک گرفته بودن که اونم دست پست نیست و به گمرک مربوط میشه ولی همه چی صحیح و سالم رسیده. از ایران هم فرستادن به همین ترتیب. البته هزینه ها جدیدا خیلی رفته بالا از اونور که دیگه صرف نمیکنه از اونور چیزی بفرستن. آخه شما چرا مدارک رو با پست معمولی فرستادین؟ DHL و TNT و احتمالا Aramex آمریکا هم سرویس میدن. تا جایی که میدونم جاهایی که دفتر ندارن, به UPS یا FedEx میدین و اونا میدن دست DHL یا TNT. به سایتهاشون نگاه کنین قشنگ آمار دستتون میاد. آمریکا تنها چیزی که میشه پیگیری کرد تا اونجاست که بهتون میگن در این تاریخ محموله شما تحویل پست گمرک ایران داده شده و لاغیر. از اون به بعدش رو باید بر اساس اطلاعاتی که از پست آمریکا گرفتین از پست ایران جویا بشین. فکر کنم یک شماره ای به نام IPS باید بگیرین که اگه به پست ایران بدین تو سیستم نگاه میکنن و میگن که محموله چی شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، sadeghi897 ، soli asali ، azadeh2014 ، adonis2006 ، karma110 ، qeshmi ، moony ، philter ، taherifar ، leader-m
(2011-09-08 ساعت 04:20)lili38 نوشته:  من بیشتر از دوماهه که مدارکم رو فرستادم ولی نرسیده ایران.نه پست آمریکا جواب درستی می ده نه ایران.کسی میدونه چه خاکی باید سر کنم؟ آیا دی اچ ال از امریکا به ایران هم سرویس داره؟یه هدیه هم فرستادم که شونصد بار برگشت خورده و کلا هدیه پوکیده دیگه. پشیمون شدم از فرستادنش.ارزش هدیه من حدود 200 دلار بود.
راستی همونطور که به تجربه ی من لبخند می زنید یه راه هم پیش پام بذارید ممنون میشم.
با سلام.بله دی اچ ال از آمریکا به ایران و بالعکس سرویس داره.

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، soli asali ، adonis2006 ، philter ، taherifar
یک از دوستان می گفت از میشیگان می خواسته چیزی رو بفرسته ولی dhl در آنجا نبوده . از همه جای آمریکا می توان با dhl فرستاد ؟
جالبه من یکهفته قبل از آمدن به آمریکا یک نامه از طریق دفتر مرکزی dhl در خیابان بخارست( لازم نیست به دفاتر پست بروید. پست ما مثل بقیه دلال شده. تا ساعت 6 بعداز ظهر باز هستند سرشون هم به لطف این ملت مهاجر ! حسابی شلوغ است . توی دانشگاهی که درس خواندم بغل دفتر صدور مدارک یک باجه tnt باز شده !) درست یکساعت بعاز رسیدنم که به خانه یکی از آشنایان رفته بودم در زنگ زد و جناب پستچی dhl نامه را تحویل داد! فکر کنم نامه را سنجاق کرده بودند به خودم که مشکلی پیش نیاید!
برای دو برگ کاغذ 75000 تومان پرداخت کردم .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، soli asali ، adonis2006 ، philter ، taherifar
(2011-09-08 ساعت 22:32)ARASH@MH نوشته:  یک از دوستان می گفت از میشیگان می خواسته چیزی رو بفرسته ولی dhl در آنجا نبوده . از همه جای آمریکا می توان با dhl فرستاد ؟
جالبه من یکهفته قبل از آمدن به آمریکا یک نامه از طریق دفتر مرکزی dhl در خیابان بخارست( لازم نیست به دفاتر پست بروید. پست ما مثل بقیه دلال شده. تا ساعت 6 بعداز ظهر باز هستند سرشون هم به لطف این ملت مهاجر ! حسابی شلوغ است . توی دانشگاهی که درس خواندم بغل دفتر صدور مدارک یک باجه tnt باز شده !) درست یکساعت بعاز رسیدنم که به خانه یکی از آشنایان رفته بودم در زنگ زد و جناب پستچی dhl نامه را تحویل داد! فکر کنم نامه را سنجاق کرده بودند به خودم که مشکلی پیش نیاید!
برای دو برگ کاغذ 75000 تومان پرداخت کردم .

دوست من ظاهرا همونطور که گفتم اینجا دفاتر DHL مثل ایران اختصاصی نیست. شما سری به این لینک بزنین:
http://www.dhl.com/en/country_profile.html
بعد تو قسمت Find a Service Point Location شهر یا زیپ کدتون رو وارد کنین. خواهید دید که یک عالمه مغازه و دفتر غیرمرتبط با DHL براتون لیست میکنه. مثلا برای من نزدیک به 25 دفتر در حوالی این کانتی مشخص کرد! ولی خوب من خودم بخوام استفاده کنم ترجیح میدم به اون دفتری برم که مثلا نمایندگی UPS هست و طبیعتا با این مسائل آشنا تر. تحویل شون هم بهمین ترتیبه یعنی بخاطر یک بسته ماشین DHL تا فلان جا نمیره که بسته رو بده. با UPS و FedEx قرارداد دارن, میدن به اونا ظاهرا.
پاسخ
تشکر کنندگان: ARASH@MH ، maaref ، aNTea ، sadeghi897 ، soli asali ، adonis2006 ، karma110 ، philter ، taherifar
راستش واسه این با پست معمولی(priority mail) فرستادم چون دیدم مادرم از ایران برام یه چیزایی فرستاد و 3 هفته ای رسید به دستم و البته راهنمایی خود اداره پست بی تاثیر نبود.بهم گفتن که تو امریکا پست سریع به ایران نیست منم هیچوقت عقلم به دی اچ ال و اینا نرسید.
شاید شما اونموقع که تحریم نبوده فرستادین.با چه سرویسی فرستادین؟
میتونم امیدوار باشم برگشت بخوره ؟آیا میتونم برم همونجایی که پست کردم برگشتش رو پی گیری کنم؟
کچل شدم از دست پست.هم ایران هم آمریکا.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، philter ، taherifar
(2011-09-29 ساعت 01:59)lili38 نوشته:  راستش واسه این با پست معمولی(priority mail) فرستادم چون دیدم مادرم از ایران برام یه چیزایی فرستاد و 3 هفته ای رسید به دستم و البته راهنمایی خود اداره پست بی تاثیر نبود.بهم گفتن که تو امریکا پست سریع به ایران نیست منم هیچوقت عقلم به دی اچ ال و اینا نرسید.
شاید شما اونموقع که تحریم نبوده فرستادین.با چه سرویسی فرستادین؟
میتونم امیدوار باشم برگشت بخوره ؟آیا میتونم برم همونجایی که پست کردم برگشتش رو پی گیری کنم؟
کچل شدم از دست پست.هم ایران هم آمریکا.

اگه اون فیش هزینه پست دستتونه یک سری به اداره مرکزی پست منطقه تون بزنین. اگه بتونین کد ISP یا همون کد بین المللی مرسوله پستی رو که با اون کد مرسوله رو به پست/گمرک ایران تحویل دادن بگیرین, اونوقت بستگانتون از ایران میتونن اون کد رو به اداره پست ببرن و جویا بشن. البته اینکه اساسا بتونن اون کد رو پیدا کنن و به شما بدن, خودش بگیر نگیر داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، philter ، taherifar
با عرض سلام
من یک سوال داشتم که برام خیلی مهمه و اونم اینه که اگه یک نفر که الان ساکن آمریکاست و وقتی که میاد ایران با خودش یک ipad و iphone بیاره آیا ازش گمرک میگیرن یا نه به قیمتی که خریده میتونه بیاره لطفا منو در این زمینه راهنمایی فرمایید.
اگه بعضی ها فرصت قبول شدن رو از ما نگیرن به لطف خدا 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، alirezanz ، philter ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان