کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان
سه شنبه این هفته بعد از گذشت 21 روز که خود اداره سوشال گفته بود. همان روز برام یه شماره موقت داد و گفت که کارتت در طول مدت 2هفته میاد.
و بلاخره اینکه امروز بعد از گذشت 24 روز گرین کارتم اومد.Big Grin هورا رو برو تو کارش
هورررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااا
هورررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااااا
این هورا را اینجا گفتم، فقط نمیخواستم زحمتش گردنه دوستان بیوفته Wink
الانه که آقا افشین پیداش بشه.Cool
در صورتی که آدرستون تغییر کرد این کار به صورت آنلاین امکان پذیر است که من اینکارو انجام دادم و کارت اومد به آدرسم. حتی این ولکام لتر دوباره امد به آدرسه جدیده.

F2A -ازدواجی Approve: Nov 19,2013 - Sending To USCIS: Oct 7, 2013
Send Document to NVC: 8 May 2015
Interview: Ankara, August 2015
(2011-12-30 ساعت 03:22)Masoudpish نوشته:  سلام دوستان
سه شنبه این هفته بعد از گذشت 21 روز که خود اداره سوشال گفته بود. همان روز برام یه شماره موقت داد و گفت که کارتت در طول مدت 2هفته میاد.
و بلاخره اینکه امروز بعد از گذشت 24 روز گرین کارتم اومد.Big Grin هورا رو برو تو کارش
هورررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااا
هورررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااااا
من خودم زیاد علاقه ای به هورا ندارم، ولی فقط نمیخواستم زحمتش گردنه دوستان بیوفته Wink
الانه که آقا افشین پیداش بشه.Cool
در صورتی که آدرستون تغییر کرد این کار به صورت آنلاین امکان پذیر است که من اینکارو انجام دادم و کارت اومد به آدرسم. حتی این ولکام لتر دوباره امد به آدرسه جدیده.
با تبریک دوست عزیز چه موقع شما انلاین ادرسو تغییر دادین؟

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: Masoudpish ، sezar ، California ، shkhmo ، edge ، Solitude ، moesa7 ، ara1980 ، HAZARA ، arezoo bj ، alirezanz ، آلیس-1980
با سلام به دوستان 2 تا سوال داشتم
1-کسی در مورد تفاوت بین Economy Class و Economy Comfort Class چیزی میدونه؟
2-پرواز های لوفت هانزا Economy Class از نظر کمیت و کیفیت چطورین؟ (به نسبت آیروفلوت)
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
تشکر کنندگان: الی الی ، behzad7 ، shkhmo ، SH1A2R3 ، Solitude ، moesa7 ، ara1980 ، achi686 ، HAZARA ، arezoo bj ، FMANIS ، alirezanz
دوست من برو به این آدرس :
http://www.turkishairlines.com/en-INT/pa...mfortClass

من هم انشالله وقتی خواستم برم ، با Comfort میرم .
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: shkhmo ، SH1A2R3 ، Solitude ، moesa7 ، ara1980 ، HAZARA ، FMANIS ، alirezanz ، امین 13
لطفاً هر کس هر اطلاعات جدیدی راجع به قیمت بلیط میگیره میشه اینجا بیاد بگه.
من هر کاری کردم نتونستم اینترنتی چک کنم. راستی در حال حاضر با این قضایای ت ح ر ی م امارات تو ایران دفترش فعاله؟
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: 3rip ، shkhmo ، arman_m ، SH1A2R3 ، moesa7 ، ara1980 ، HAZARA ، Ehsan1358 ، tara6534 ، alirezanz
(2011-12-29 ساعت 21:06)sezar نوشته:  
(2011-12-29 ساعت 00:15)t.azimaie نوشته:  تو همون فرودگاه (امریکا) میتونی تغییر بدی
یعنی مشکلاتی مثل ایران پیش نمیاد مثلا من چند پیش آدرسمو عوض کردم برا کارت سوخت مفقودی اقدام کردم گفتن آدرس جدیدتو بده منم آدرس جدید دادم بعد سه ماه فهمیدم رفته آدرس قبلی

نه بابا ! کارت سوخت، اونم تو ایران رو داری مقایسه میکنی با گرین کارت، اونم تو آمریکا !! خیالت راحت باشه من خودمم شاید تو فرودگاه عوض کنم
شماره کیس: 22xxx
کنسولگری: ankara
تاریخ مصاحبه: February
تاریخ دریافت کلیرنس: 9 - may
جمع هزینه ها: ~ 5 میلیون تومن
1 نفر
(2011-12-30 ساعت 10:48)hoda2012 نوشته:  با سلام به دوستان 2 تا سوال داشتم
1-کسی در مورد تفاوت بین Economy Class و Economy Comfort Class چیزی میدونه؟
2-پرواز های لوفت هانزا Economy Class از نظر کمیت و کیفیت چطورین؟ (به نسبت آیروفلوت)
معمولا کلاس پروازها به دو قسمت بیزینس و اکونومی تقسیم میشه که از نظر قیمت خیلی با هم تفاوت دارن. البته امکاناتشون هم خیلی متفاوته ولی به نظر من به اندازه تفاوت قیمتشون نیست. حالا بعضی از ایر لاینها تو بعضی از پروازهاشون اومدن و یک کلاس دیگه با نام کامفورت اضافه کردن که مابین دو کلاس قبلی هستش. قیمتش هم بین دو تا کلاس قبلی هستش ولی بیشتر نزدیک به کلاس اکونومی. تفاوتش هم با اکونومی در کیفیت پذیرایی و اندازه صندلی و فاصله صندلی با نفر جلویی و زاویه خوابین صندلی هستش. مثلا من برای پرواز استانبول - نیویورک ترکیش تاریخ رفت و برگشت 4 و 9 می برای یکفنر رو چک کردم که قیمتهاشون به این صورت بود: کلاس اکونومی 1630 لیره و کلاس کامفورت 1990 لیره و بیزینس حدود 8000 لیره. ملاحظه میکنید که تفاوت قیمت با کلاس بیزینس خیلی زیاده. البته در پروازهای غیر مستقیم میتونین از دو نوع کلاس استفاده کنید. مثلا اگه پروازتون شامل یک پرواز 3 ساعته و یک پرواز 9 ساعته باشه میتونین اونی رو که کوتاهه رو با اکونومی برین و بعدی رو که بلندتره و خسته کننده تر با کامفورت.که در این صورت باید حتما موقع خرید بلیط متذکر بشین که قیمتش رو درست حساب کنن.

2012AS14XXX
ankara
تاریخ دریافت ویزا:اول مارس 2012
تاریخ ورود به آمریکا:دوم آگوست
هزینه ها:خیلی میلیون تومن
یکماهه کلیر شدم
دیگه چیزی یادم نیست که بنویسم
Big Grin
سلام دوستان
من یه چیزایی شنیدم که ضد و نقیض داره. لطفا اگه اطلاعات دقیق دارین راهنمایی کنین تا برام روشن شه.
1.برای بار اول که میایم تا گیرین کارت و سوشال بگیریم حداقل چقدر باید بمونیم؟
2.من شنیده بودم دارنده گیرین کارت باید بیشتر از 6 ماه از خاک امریکا بیرون نباشه. با این شرایط یعنی یه نفر می تونست حداقل اگه سال اول رو نخواد بمونه بعد از گرفتن گیرین کارت برگرده ایران و قبل 6 ماه دوباره بره امریکا ، 2 ماه بمونه مثلا و باز بیاد ایران.
ولی حالا از 2 نفر شنیدم که دارنده گیرین کارت باید 6 ماه از یک سال رو تو امریکا باشه حتما. وگرنه واسه گیرین کارتش مشکل پیش میاد.
کدوم درسته؟
3. ایالتی که بخوایم درس بخونیم و این استیت بشیم مهمه همون ایالتی باشه که گیرین کارت و سوشال ازش میگیریم؟
ممنون
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

سلام دوست عزیز، یک بخشایی از جوابتون تو این دفترچه هست بخصوص صفحه 10 دفترچه. بقیشم توصیه میکنم بخونید که بدردتون می خوره. ایام بکام.
به ایالات متحده خوش آمدید. راهنمای تازه مهاجرین

(2011-12-30 ساعت 21:50)الی الی نوشته:  سلام دوستان
من یه چیزایی شنیدم که ضد و نقیض داره. لطفا اگه اطلاعات دقیق دارین راهنمایی کنین تا برام روشن شه.
2.من شنیده بودم دارنده گیرین کارت باید بیشتر از 6 ماه از خاک امریکا بیرون نباشه. با این شرایط یعنی یه نفر می تونست حداقل اگه سال اول رو نخواد بمونه بعد از گرفتن گیرین کارت برگرده ایران و قبل 6 ماه دوباره بره امریکا ، 2 ماه بمونه مثلا و باز بیاد ایران.
ولی حالا از 2 نفر شنیدم که دارنده گیرین کارت باید 6 ماه از یک سال رو تو امریکا باشه حتما. وگرنه واسه گیرین کارتش مشکل پیش میاد.
کدوم درسته؟
3. ایالتی که بخوایم درس بخونیم و این استیت بشیم مهمه همون ایالتی باشه که گیرین کارت و سوشال ازش میگیریم؟
ممنون

دوستان. کسی میدونه بهترین روش برای بردن ارز به آمریکا چیه؟ من حساب ارزی دارم در ایران که اگر بخوام با این شرایط تبدیل به ریالش کنم و بعدش از طریق صرافی ارز بخرم یا حوالش کنم، رو هر دلار 450 تومن ضرر میکنم. یعنی یه چیزی بیش از 30% ارزش آن که واقعا مسخره است!!!!! کسی نظری داره؟
2012AS13XXX
تعداد: 4نفر
ارسال فرمها: 11,Aug 09
مصاحبهBig Grinec 22,11 برگ آبی
پاسخ به فرم 9 سوالی: 7 ژانویه
دریافت کلیرنس: 25 ژانویه
دریافت ویزا: 18 فوریه
هزینه:تهران 1.6م ت-آنکارا: هتل 2300 لیر-دکتر400$-سفارت 3276$- غذا تاکسی 1300لیر- خرید و غیره 2300$ (کلا 9100$)- سفر دوم آنکارا 1100$
تشکر کنندگان: shkhmo ، arman_m ، SH1A2R3 ، Solitude ، moesa7 ، ara1980 ، HAZARA ، alirezanz
عذر خواهی میکنم اما این هورا نوشتن به نظر بنده کاری عبث و خارج از چارچوب اهداف این سایت است.
2012AS13XXX
هزینه:تهران 1.6م ت-آنکارا: هتل 2300 لیر-دکتر400$-سفارت 3276$- غذا تاکسی 1300لیر- خرید و غیره 2300$ (کلا 9100$)- سفر دوم آنکارا 1100$
تشکر کنندگان: shkhmo ، iraniha ، SH1A2R3 ، ara1980 ، HAZARA
به همه دوستان که عازم آمریکا میشن دعوت میکنم به دقت این سند اداره خزانه داری دولت آمریکا رو مربوط به ت ح ر ی م رو مطالعه کنن که خدایی نکرده مشکلی در بدو ورود براشون پیش نیاد:
http://www.treasury.gov/resource-center/...s/iran.pdf
http://www.treasury.gov/resource-center/.../iran.aspx
2012AS13XXX
تشکر کنندگان: كاميلا ، Hediyeh ، Masoudpish ، SH1A2R3 ، mary200 ، MPU ، ASALI ، Solitude ، edge ، moesa7 ، ara1980 ، HAZARA
(2011-12-30 ساعت 22:43)storagemeter نوشته:  سلام دوست عزیز، یک بخشایی از جوابتون تو این دفترچه هست بخصوص صفحه 10 دفترچه. بقیشم توصیه میکنم بخونید که بدردتون می خوره. ایام بکام.
به ایالات متحده خوش آمدید. راهنمای تازه مهاجرین

(2011-12-30 ساعت 21:50)الی الی نوشته:  سلام دوستان
کدوم درسته؟
ممنون

ممنون از لطفت...حتما نی خونم. ولی خیلی طول میکشه. لطفا اکه کسی اطلاعات داره در مورد سوالاتم راهنمایی منه.
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، msi ، moesa7 ، ara1980
Salam manozrkhai mikonam font Farsi nadaram
man hodod 25 roz hast San Jose hastam to hotel na name khoshamad na green na be gholesho khanomam seshoar hichi nayomadeh
to in modat harja ke begid raftam baraye ejareh khoneh va aparteman AMA namisheh
vaghan khaste shodam
akhe ba 2 ta bachye kochik to hotel sakhteh az dostan kasi hast ke betone rahne maei koneh
vaghean niyaz be komak daram
in ja hamashon jab va credit
va corsayner mikham ke man nadaram taklif machihast
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ara1980
(2012-01-01 ساعت 10:59)SALAR110 نوشته:  Salam manozrkhai mikonam font Farsi nadaram
man hodod 25 roz hast San Jose hastam to hotel na name khoshamad na green na be gholesho khanomam seshoar hichi nayomadeh
to in modat harja ke begid raftam baraye ejareh khoneh va aparteman AMA namisheh
vaghan khaste shodam
akhe ba 2 ta bachye kochik to hotel sakhteh az dostan kasi hast ke betone rahne maei koneh
vaghean niyaz be komak daram
in ja hamashon jab va credit
va corsayner mikham ke man nadaram taklif machihast
*******مهم مهم مهم *********
من حدود 25 روز است سن خوزه هستم تو هتل نه خوشامد نه گرين نه به قول خانمم سشوار هيچي نيامده تو اين مدت هر كجا كه بگيد رفتم براي اجاره خونه وآپارتمان اما نميشه واقعاً خسته شدم آخه با 2 بچه كوچك تو هتل سخته از دوستان كه بتونه راهنمايي كنه واقعاً نياز به كمك دارم اينجا همشون شغل و كرديت و corsayner مي خواهند كه من ندارم تكليف ما چي هست ؟

تشکر کنندگان: SALAR110 ، ParsTrader ، arman_m ، SH1A2R3 ، Solitude ، moesa7 ، ara1980 ، HAZARA ، lot2013 ، manila

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان