کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدام برای مهاجرت از کدام طریق؟
(2014-11-07 ساعت 01:47)mehrad نوشته:  سلام دوستان
ممنون میشم اگر سؤالم رو جواب بدین و کمکم کنید.
من و همسر و فرزندم ساکن روسیه هستیم. من مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه بین المللی دارم. معدلم هم حدود ۴.۵ یا همون حدود ۱۹ هستش. سابقه کار ۶ سال ایران و ۱ سال در روسیه دارم. پذیرش و آی-۲۰ هم از دانشگاه آمریکا دارم ولی بنا به دلایلی نرفتم‌ آمریکا ٫ الان هم دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک هستم. خانمم هم فوق لیسانس طراحی داره٫ نمره زبان هم آیلتس ۵ و نمره Speaking 7 دارم . با نرم افزارای تخصصی مکانیک و طراحی وب هم کار میکنم٫ از طریق آشناهام میتونم جاب آفر هم از آمریکا بگیرم٫ فقط ۲ تا سوال داشتم
۱) بهترین راه و بهترین «کشور انگلیسی زبان» که من میتونم در کوتاهترین زمان لازم اقامت طولانی مدت یا دائم بگیرم کجاست و چه راهیه؟
۲) نظر شما دوستان چیه ٫ اگر من ویزای کار موقت مثلا یکساله یا بیشتر بگیرم بعدش با کمک وکیل میتونیم گرین کارت بگیریم و موندگار شیم یا تا ابد همینطوری باید ویزای کار رو تمدید کرد که در این حالت فقط اتلاف وقت و انرژی و زندگیه؟
در حال حاظر کانادا رشته شما را میگیره که البته باید نمره ایلتس شما حداقل 6 در هرباند باشه. در حال حاظر کانادا شرایط بهتری داره و راحتتر می تونید اقدام کنید و تا درستون تموم بشه اقامت شما هم اومده.
البته انتخاب نهایی یا خود شماست.
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، eblam
(2014-11-07 ساعت 15:20)ParsTrader نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 01:47)mehrad نوشته:  سلام دوستان
ممنون میشم اگر سؤالم رو جواب بدین و کمکم کنید.
من و همسر و فرزندم ساکن روسیه هستیم. من مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه بین المللی دارم. معدلم هم حدود ۴.۵ یا همون حدود ۱۹ هستش. سابقه کار ۶ سال ایران و ۱ سال در روسیه دارم. پذیرش و آی-۲۰ هم از دانشگاه آمریکا دارم ولی بنا به دلایلی نرفتم‌ آمریکا ٫ الان هم دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک هستم. خانمم هم فوق لیسانس طراحی داره٫ نمره زبان هم آیلتس ۵ و نمره Speaking 7 دارم . با نرم افزارای تخصصی مکانیک و طراحی وب هم کار میکنم٫ از طریق آشناهام میتونم جاب آفر هم از آمریکا بگیرم٫ فقط ۲ تا سوال داشتم
۱) بهترین راه و بهترین «کشور انگلیسی زبان» که من میتونم در کوتاهترین زمان لازم اقامت طولانی مدت یا دائم بگیرم کجاست و چه راهیه؟
۲) نظر شما دوستان چیه ٫ اگر من ویزای کار موقت مثلا یکساله یا بیشتر بگیرم بعدش با کمک وکیل میتونیم گرین کارت بگیریم و موندگار شیم یا تا ابد همینطوری باید ویزای کار رو تمدید کرد که در این حالت فقط اتلاف وقت و انرژی و زندگیه؟
در حال حاظر کانادا رشته شما را میگیره که البته باید نمره ایلتس شما حداقل 6 در هرباند باشه. در حال حاظر کانادا شرایط بهتری داره و راحتتر می تونید اقدام کنید و تا درستون تموم بشه اقامت شما هم اومده.
البته انتخاب نهایی یا خود شماست.
با ارزوی موفقیت برای همه

در صورت مهاجرت به کانادا، میتوان فقط به واسطه زبان انگلیسی کار و زندگی کرد ؟ یا اینکه زبان رسمی کانادا فقط فرانسه هست و الزاما باید یاد گرفت ؟ چون من باید سریع در یک حرفه ای مشغول به کار بشم و خرج خود و خانواده ام رو در بیارم، اگر مجرد و دانشجو بودم وقت یادگیری زبان فرانسه رو داشتم ولی در شرایط کنونی همچین امکانی رو ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان گلم من ویزای توریستس گرفتم برای آمریکا B2 و تا چند وقط دیگه عازمم . لطفا راهنمایی کنید در مدتی که آنجا هستم چگونه میتوانم اقامت آنجا را دریافت کنم واز چه راهی و آیا اصلا امکتن دارد . درضمن همسر بنده لیسانس مامایی هست و عمه من هم سیتیزن آنجاست و ساکن تگزاس .
لطفا من را راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-07 ساعت 20:07)mehrad نوشته:  در صورت مهاجرت به کانادا، میتوان فقط به واسطه زبان انگلیسی کار و زندگی کرد ؟ یا اینکه زبان رسمی کانادا فقط فرانسه هست و الزاما باید یاد گرفت ؟ چون من باید سریع در یک حرفه ای مشغول به کار بشم و خرج خود و خانواده ام رو در بیارم، اگر مجرد و دانشجو بودم وقت یادگیری زبان فرانسه رو داشتم ولی در شرایط کنونی همچین امکانی رو ندارم.

دوست عزیز زبان اصلی کانادا انگلیسی هستش و فرانسه زبان دوم محسوب میشه.
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-18 ساعت 01:56)ardavanj نوشته:  سلام دوستان گلم من ویزای توریستس گرفتم برای آمریکا B2 و تا چند وقط دیگه عازمم . لطفا راهنمایی کنید در مدتی که آنجا هستم چگونه میتوانم اقامت آنجا را دریافت کنم واز چه راهی و آیا اصلا امکتن دارد . درضمن همسر بنده لیسانس مامایی هست و عمه من هم سیتیزن آنجاست و ساکن تگزاس .
لطفا من را راهنمایی کنید

دوست عزیز پاسخ شمارو در اون یکی تاپیک نوشتم.لطفآ به لینک پایین مراجعه کنید
http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%85...#pid612953
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sepandarA ، eblam
سلام.
بیست و دو ساله هستم.با پایان خدمت.
دیپلم کامپیوتر دارم و مدرک عکاسی.
عکاسی حرفه ای کار میکنم.
با چقد هزینه میتونم بیام.
میخام قید برگشتن ب ایرانو بزنم.
هرکی میتونه راهنماییم کنه.اینم ایمیلم
m2sh2m2@Yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان بهترین شیوه اخذ اقامت دائم برای اخذ اقامت آمریکا برای دانشجویی که الان در آمریکا باشه چی‌ است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 03:30)farboodfn@gmail.com نوشته:  دوستان بهترین شیوه اخذ اقامت دائم برای اخذ اقامت آمریکا برای دانشجویی که الان در آمریکا باشه چی‌ است؟

ازدواج !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-09 ساعت 11:10)rezavfx نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 03:30)farboodfn@gmail.com نوشته:  دوستان بهترین شیوه اخذ اقامت دائم برای اخذ اقامت آمریکا برای دانشجویی که الان در آمریکا باشه چی‌ است؟

ازدواج !

دوست عزيز تا زمان تحصيل كه هيچ ! ولي بعد از اتمام تحصيل در صورت داشتن شرايط خاص در مقطع دكترا روش EB1 و در صورت داشتن مدارك فوق يا كارشناسي از روشهاي EB3 و EB2 بشرط داشتن كارفرما و به احتمال زياد بعد از تبديل ويزاي تحصيلي به كاري H1B. ولي از همه اين روشها راحتتر بقول دوستمان " ازدواج "
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه من عضو جدیدم و لاتاری امسال را برنده شدم .برادرم اقامت استرالیا را داره.
یه خواهر دارم لیسانس کامپیوتر و 12 سال سابقه کار داره 35 سالشه میخواست از طریق skill work برا اقامت استرالیا اقدام کنه ولی وقتی من امریکا قبول شدم دنبال ویزای کار امریکا بود که EB3 را پیدا کرده ولی هزینه وکیلش خیلی زیاده میخواستم بدونم کسی راجع به جزییات این ویزا اطلاعاتی داره و ایا خود شخص میتونه اقدام کنه یا تما باید از طریق وکیل اقدام کنه؟
پیشنهادتون برای خواهر من کدومه(برنامه نویس حرفه ای است)
پاسخ
تشکر کنندگان: باران بهاران
(2015-06-11 ساعت 15:34)behroozb62 نوشته:  سلام به همه من عضو جدیدم و لاتاری امسال را برنده شدم .برادرم اقامت استرالیا را داره.
یه خواهر دارم لیسانس کامپیوتر و 12 سال سابقه کار داره 35 سالشه میخواست از طریق skill work برا اقامت استرالیا اقدام کنه ولی وقتی من آمریکا قبول شدم دنبال ویزای کار آمریکا بود که EB3 را پیدا کرده ولی هزینه وکیلش خیلی زیاده میخواستم بدونم کسی راجع به جزییات این ویزا اطلاعاتی داره و ایا خود شخص میتونه اقدام کنه یا تما باید از طریق وکیل اقدام کنه؟
پیشنهادتون برای خواهر من کدومه(برنامه نویس حرفه ای است)

دوست عزيز پاسخ كامل سوالاتتون در فرومEB3امده لطفاً مطالعه فرماييد
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam

EB3
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام می خواستم بپرسم کسیکه از طریق خواهر یا برادر براش درخواست اقامت شده براش و بعد از 13 سال کیس نامبرش رو گرفته ممکنه توی مصاحبه رد بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
(2015-06-24 ساعت 08:36)باران بهاران نوشته:  سلام می خواستم بپرسم کسیکه از طریق خواهر یا برادر براش درخواست اقامت شده براش و بعد از 13 سال کیس نامبرش رو گرفته ممکنه توی مصاحبه رد بشه

سلام
عموما رد شدن کیس تو این جور موارد خیلی کم پیش میاد .
مگر اینکه مثلا FBI CHEK به مشکل بخورید .
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
ببخشید نمیدونم جای مناسبی دارم میپرسم یا نه.
ببینید من میخوام هرطور که شده از ایران برم، ترجیحا هم مقصدم آمریکا باشه.

۱۸سالمه و دیپلم کاردانش دارم. معافیت سربازی ندارم و اصلا هم نمیخوام وقتم رو توی دانشگاههای ایران هدر بدم و خودم رو اینجا موندگار کنم. همه بهم میگن بدون معافیت نمیشه گذرنامه گرفت و مهاجرت بدون گذرنامه هم خب غیرممکنه. ولی شنیدم و جاهایی توی اینترنت هم خوندم که میشه به عنوان ادامه تحصیل وارد آمریکا شد و همونجا اقامت گرفت و دیگه برنگشت و خلاصه سربازی رو پیچوند... میخواستم ببینم هیچ راهی نداره بدون معافیت وارد آمریکا شد و اقامت دائم گرفت؟ من اصلا اولش هدفم برای رفتن آمریکا تحصیل نبود ولی دیدم ضرری نداره و مهاجرت رو میتونه آسون تر کنه. پس تحصیل رو هم میتونم بیخیال شم. میتونم از طریق کار برم... کلا هر راهی جز سرمایه گذاری که بشه سربازی رو پیچوند و اقامت دائم آمریکا گرفت رو ممنون میشم بگید.
مثلا از طریق EB3 حتی حاضرم ۱-۲سال توی رستوران هم کار کنم و اقامت دائم بگیرم. فقط میخوام ببینم راهی برای بدون داشتن معافیت هست؟ اگه هست سخته؟ سختیش چقدره؟ ارزشش رو داره معافیت رو یه جوری اوکی کنم بعد به یه روش معمولی اقدام به مهاجرت کنم؟

درمورد توان مالی هم درحد مناسب هستم... پولدار نیستم اما توان مالیم پایین نیست ولی هرچی هزینه ها کمتر بهتر Big Grin

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه میتونم همزمان با اقدام برای مهاجرت از روش های مختلف توی لاتاری هم ثبت نام کنم؟ بعد اگه وسط اقدام های اصلیم لاتاری برنده شم میتونم کلا اقدام های اصلی رو بیخیال شم و از طریق لاتاری مهاجرت کنم؟

ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان