کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
(2018-08-04 ساعت 18:51)stephen نوشته:  درود
گواهی تولد و گوهی تجرد همون شناسنامس؟
گواهی تولد همون شناسنامه است
اما گواهی تجرد رو باید از ثبت احوال بگیری که تو خیابون امام خمینیه ، یا از سفارت ایران
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-14 ساعت 12:01)Lale96 نوشته:  
(2016-05-25 ساعت 08:59)لاله1395 نوشته:  
(2016-02-29 ساعت 21:37)ghazalak64 نوشته:  صدور پروانه ی زناشویی و اخذ اجازه ی ازدواج از طرف اتباع بیگانه و مصاحبه ها فقط برای کیس " ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی  " هستش. چون از نظر اسلام جایز نیست و نیازمند اخذ اجازه و تایید از طرف دولته :

طبق ماده1059 قانون مدنى ایران نكاح زن مسلمان ایرانى با مرد غیرمسلمان جائز نیست و براساس ماده1060 همین قانون ازدواج زن ایرانى با تبعه خارجى در مواردى هم كه مانع قانونى نداشته باشد، موكول به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است حتى دولت مى تواند براساس ماده1061 قانون مدنى ازدواج بعضى مستخدمین و مأمورین رسمى و محصلین دولتى را با زنى كه داراى تابعیت خارجى باشد موكول به اجازه مخصوص كند و الا هر فرد خارجى كه بدون اجازه قانونى با زن ایرانى ازدواج كند به حبس تأدیبى از یك تا 3سال محكوم خواهد شد.

سلام مرسی از توضیحاتتون، بله درسته من ازدواج مرد ایرانی و زن خارجی رو نمیدونستم، اتفاقا میخواستم قید کنم که این دوتا باهم فرق داره ولی من فرقشو نمیدونم که بعد متاسفانه فراموش کردم،
در مورد مسلمون شدن فقط کافیه برید دفتر مرجع تقلید مثلا ما شاه چراغغ اینکارو کردیم تمام اصول دین رو براش میخونید و شما ترجمه میکنید برا خانومتون، هیچی نیست کار نیم ساعته اما آخرش باید یه نامه بده بهتون و مهر شده که سند مسلمونی همسرتونه و نباید گمش کنین، خب درسته هیچ جا اندازه اون اداره نمیتونه توضیحات کامل بده موردها اصلا مثل هم نیست،
اما شما اگه میخواید از طریق سفارت کشور همسرتون اقدام کنید که اون اصلا بحثش جداس دیگه شما با کشور سوید طرف هستین نه ایران و بعد از اون ازدواجتون رو تو سفارت ایران تو سوید دوباره ثبت کنین، که فک کنم اون نیاز به ویزای نامزدی داره که احتمال رد شدن هم هست شما هم که پاسپورت ندارین.بچها خیلی در مورد ویزذی نامزدی مطالب گذذاشتن حتما بخونید.
در مورد مدرک محل سکونت همسرم هم ما اینو واسه ثبت ازدواج ارذیه دذدیم اما خانومی که ازدواجمونو ثبت کرد دیگه ذشاره ای به این مدرک نکرد که واسه ویزا لازم بشه! حتی تو پی دی افی هم که بهمون داد اینو نخواسته بودن! نمیدونم خیلی استرس دارم

سلام غزاله عزیز:

من مایا هستم، شما قبلا یک بار هم قبلا با بزرگواری و حوصله تمام مراحل را برام توضیح دادید و بسیار ممنون هستم.
غزاله جان، پروانه زنانشویی من اومده و اداره گزرنامه هم گفت: هر وقت بخوای ازدواجت را ثبت کنی، ما پروانه اقات هم برای همسرت صادر میکنیم.
حالا من میخوام ازدواجم را ثبت کنم، همسرم ایران نیست و من یه وکالتنامه محضری دارم که میتونم بجاش کارای ازدواج را دنبال کنم.
الان دفترخونه به من میگه آزمایش قبل از ازدواج بیار، و ما نداریم. سوال من اینه:
میشه بدون آزمایش ازدواج و بدون اینکه همسرم بیاد، ازدواج کحضری صورت بگیره؟

بینهایت از وقت و لطفت ممنون هسم.

سلام مايا جان
شما كدوم شهر ايران هستيد؟
[/quote]

سلام ب همگی. من قصد ازدواج با آقای ایتالیایی رو دارم.البته ایشون مسلمان هستن. پدر من تاکید دارن ازدواج من در ایران و مطابق قوانین ایران ثبت شه.
ابتدا ب اداره اتباع مراجعه کردیم گفتن سه مدرک باید بیارید:
گواهی تجرد مرد، گواهی عدم سوپیشینه و تمکن مالی ک این سه مدرک باید از ایتالیا گرفته شه، ببرن سفارت ایران در میلان تایید بشه و بعد بفرستن، ایران برای ادامه مراحل.
من چندتا سوال دارم:
اول اینکه منطور از تمکن مالی دقیقا چیه؟
Cud کافیه یا پرینت حساب بانکی نیازه؟ چون اینطور ک من میدونم طبق قوانین اروپا اگه از یه مبلغی بیشتر توی حساب پول باشه جریمه و مالیات داره. بنابرین خیلی نمی تونه معیار خوبی باشه
دوما این سه مدرک رو ببرن سفارت گ فقط مهر کنه؟ یا چندتا مدرک دیگه بهش اضافه میکنن و استعلام و معطلی داره؟
لطفا اگه کسی در این زمینه خصوصا کشور ایتالیا تجربه ای مشابه من داره راهنماییم کنه. ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان