کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهد کودک و نگهداری کودک
سلام دوستان
من در این فروم بیشتر خواننده هستم. اما یک موضوع رو دیدم که جاش خالیه و برای خودم خیلی مهمه. و اون موضوع مهد کودک و نگهداری از کودک در آمریکا است. کسی اطلاعاتی در این مورد داره تا مادری را از نگرانی نجات دهد. مثلا اینکه شرایط مهد کودک ها چجوریه؟ ساعت کاریشون؟ هزینه اشون؟ و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Akta ، hoda2012 ، mirman ، shahin 93 ، ginjer ، taherifar ، msar ، Memolk
سلام بر دوستان عزيز مهاجرسرايي
من به اين دليل سئوالم را اينجا مطرح ميكنم زيرا تايپيك خاصي ندارد!ميخواستم بدانم دولت آمريكا به كساني كه بچه دار ميشوند چه سرويسهايي ميدهد؟اگر هنوز بيمه نشده باشندچه اتفاقي مي افتد؟از كساني كه اطلاعاتي در اين مورد دارند ممنون ميشوم كه مرا راهنمايي كنند.با آرزوي موفقيت همگي
خانوادگيF2A,تاريخ ارسال مدارك: 23ژانويه 2013 ,دريافت كيس نامبر:28 آگوست 2013,تاريخ واريز88$:20Feb,2014 تاريخ واريز 230$:6Mar,2014 ارسال فرم اسپانسر و جوينت اسپانسر و فرم DS-261 . تاریخ مصاحبه 1 ماه آپریل نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
سهیل جان سلام
یه سوال داشتم در این خصوص که واسه بچه های کوچیک حالا جدای از مبحث هزینه و استاندارد ، چه نوع مراکزی واسه نگهداری و آموزش وجود داره؟ یا اگه بخوام سوالم رو بهتر بپرسم با توجه به اینکه در ابتدای ورود معمولاً زن و شوهر باید با هم کار کنن تا بتونن هزینه ها رو پوشش بدن (البته اگه بتونن کار گیر بیارن) واسه نگهداری از بچه به چه جور مراکزی باید مراجعه کنن؟
آیا رده سنی بچه ملاکه؟
هزینه اینجور مراکز حدوداً چقدره؟
البته یه سوال دیگه هم داشتم که به موضوع این تاپیک شاید زیاد ربطی پیدا نکنه ولی جای دیگه ای واسش پیدا نکردم:
واسه ادامه مراحل واکسیناسیون بچه ها مثل ایران که به خانه های بهداشت باید مراجعه میکردیم ، جای خاصی باید بریم یا اینکه باید تو مراکز خصوصی اینکار رو انجام بدیم؟ آیا مثل ایران کارت واکسیناسیون و ثبت مراحل رشد کودک اونجا هم هست که بتونیم این چیزا رو کنترل کنیم؟
ممنون که وقت میذارینSmile
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ginjer ، taherifar ، msar ، Memolk
(2012-06-25 ساعت 10:06)hoda2012 نوشته:  سهیل جان سلام
یه سوال داشتم در این خصوص که واسه بچه های کوچیک حالا جدای از مبحث هزینه و استاندارد ، چه نوع مراکزی واسه نگهداری و آموزش وجود داره؟ یا اگه بخوام سوالم رو بهتر بپرسم با توجه به اینکه در ابتدای ورود معمولاً زن و شوهر باید با هم کار کنن تا بتونن هزینه ها رو پوشش بدن (البته اگه بتونن کار گیر بیارن) واسه نگهداری از بچه به چه جور مراکزی باید مراجعه کنن؟
آیا رده سنی بچه ملاکه؟
البته یه سوال دیگه هم داشتم که به موضوع این تاپیک شاید زیاد ربطی پیدا نکنه ولی جای دیگه ای واسش پیدا نکردم:
واسه ادامه مراحل واکسیناسیون بچه ها مثل ایران که به خانه های بهداشت باید مراجعه میکردیم ، جای خاصی باید بریم یا اینکه باید تو مراکز خصوصی اینکار رو انجام بدیم؟ آیا مثل ایران کارت واکسیناسیون و ثبت مراحل رشد کودک اونجا هم هست که بتونیم این چیزا رو کنترل کنیم؟

بازم تاکید میکنم که سیستم چندان فرقی نداره یعنی مثل همه جای دیگه خب مهد کودک هست که بسته به امکاناتش رنج مختلفی از بچه ها رو از نظر سنی قبول میکنه و حتما هم جدا هستن یعنی هر گروه سنی کلاس جدا دارن.
در پست بالا هم گفتم که مقصد شما مهم هست چون قوانین تفاوت داره و همچنین قیمت. در ایالت ما (تکزاس) بچه از 5 سال باید وارد پیش دبستان بشه که دولتی هم موجوده. اما رنج قیمت مهد کودک توی شهر ما از 400 دلار شروع میشه و اگر ساعتی بخواید بچه رو بگذارید 8 دلار هست.
برای سوال بعدی هم خانه بهداشتی نیست و همه کار در مطب پزشک اطفال انجام میشه و سیستم هم رفرال هست یعنی در صورت مشکل خاص شما رو به تخصص مربوطه ارجاع میدن.
بیمه دولتی برای بچه ها مهیا هست که هزینه ها رو کامل پوشش میده یا ممکنه که شما سهم کوچکی رو پرداخت کنین بسته به وضع مالی شما.
موفق باشید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، shahab2012 ، mgolchin13 ، Lucky Luke ، qeshmi ، ginjer ، taherifar ، msar ، Memolk ، matin86
سهیل جان مرسی از پاسخت
ما هم اگه ویزامونو بگیریم (که ایشالا میگیریم اونم یه ضرب مطمئنم) میخواییم بیاییم هیوستون اگه رفرنسی واسه مهدکودک (آدرس سایت) دارین میشه لطف کنین آدرس بدین
ممنون
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، Memolk
من تجربه خودم رو براتون میگم .ما دو پسر ۱۴ ساله و ۴ ساله داریم.وقتی برای ثبت نام پسر بزرگمون به اداره آموزش و پرورش مراجعه کردیم .خانوم ایرانی مسول اونجا ما رو راهنمایی کرد که پسر کوچیکمون رو هم در مدرسه دولتی
ثبت نام کنیم.در مقطع pre-kindergarten ( سال قبل از پیش دبستان )که ما هم همانجا تقاضا دادیم و همه کارهای واکسیناسیون و قد و وزن رو انجام دادند و برگه واکسیناسیون که تا ۱۸ سالگی معتبر هست برای همه جا به ما دادند. و در یکی از مدارس دولتی نزدیک خانه ثبت نام کردند که مدرسه بسیار معتبر و خوبی است .هر روز از ۸.۵ صبح تا ۱۲.۵ ظهر با سرویس و ناهار.مورد دیگری که آنجا به ما گفتند حتمن باید انجام دهیم بیمه مجانی بچه ها بود که به ما آدرس و فرمهای مربوطه را دادند و ما پر کردیم و به اداره سوشیال محل تحویل دادیم.و هفته بعد کارتهای بیمه به اضافه دفترچه های راهنما برای ما ارسال شد و چند بار هم تلفنی تماس گرفتند که اگر برای بردن بچه ها به دندانپزشکی و دکتر به اتومبیل نیاز داشتید با ما تماس بگیرید تا رایگان شما را ببریم و بیاوریم. سوالی که موقع تحویل فرمها به اداره سوشیال از ما شد این بود که آیا تا حالا از خدمات مهد کودک مجانی استفاده کرده اید ؟گفتیم نه .پرسیدند مایل هستید استفاده کنید که ما باز هم گفتیم نه . بنابرین به نظر میرسه مهدکودک دولتی هم وجود داشته باشه.سوال دیگی هم که پرسیدند این بود که آیا مایل هستید از پرستار برای نگهداری کودکتون در منزل استفاده کنید که جواب ما منفی بود.درضمن ما مریلند زندگی میکنیم.و اینجا مراکز خصوصی هرچه بچه کوچکتر باشه هزینه بیشتری دریافت میکنند.از ۱۸۰۰ دلار برای بچه ۱ ساله تا ۱۲۰۰ دلار برای بچه های ۲-۳ ساله .از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر .مراکزی هم هست که وابسته به کلیسا ها است و معمولا از ۸ تا ۱۲ ظهر هستند و تابستانها هم تعطیل که ماهانه از ۳۰۰ تا ۴۵۰ دلار میگیرند و زیر 2 سال هم قبول نمیکنند.
پاسخ
(2012-06-26 ساعت 14:40)hoda2012 نوشته:  سهیل جان مرسی از پاسخت
ما هم اگه ویزامونو بگیریم (که ایشالا میگیریم اونم یه ضرب مطمئنم) میخواییم بیاییم هیوستون اگه رفرنسی واسه مهدکودک (آدرس سایت) دارین میشه لطف کنین آدرس بدین
ممنون
رفرنس خاصی ندارم. اینجور اطلاعات رو بهتره در محل و وقتی تشریف اوردید سرچ کنین. ما تا حالا از مهد استفاده نکردیم و اطلاعات هم از طریق اشنا ها و خصوصا همسایه ها که مشتری ثابت مهد ها هستن بود.
اما ما با اینکه بچه اینجا دنیا اومدش چیزی از این آفر ها که دوستمون میگن در ایالت مریلند داشتن رو نداشتیم بجز چند تا قوطی شیر خشک !
همین هست که میگم واقعا شهر به شهر امکانات متفاوته مثلا در کانتی که ما زندگی میکنیم هیچ مهد دولتی نداره (به گفته خانم همسایه !) و توی شهر ما هم پزشک اطفالی که بیمه دولتی قبول کنه نیست و ما هر بار به شهر مجاور میریم و کسی هم نیست که دنبال بیاد فقط یکبار نامه دادن که اگر پول بنزین میخواید اپلای کنین و ما برای هر بار 4.5 دلار میدیم ! یعنی اخر فلاکت !

پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، میخک سفید ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk
البته لازمه که بگم دوستان ما هم که اینجا هستند هیچ اطلاعی از خدمات دولتی نداشتند و خانوم ایرانی که کارمند بخش بین المللی آموزش و پرورش بود ما رو راهنمائی کرد.(اونجا کلی بروشور هم به ما دادند که کارمند بخش واکسیناسیون توصیه کرد که حتمن بخونیم و فرمهای بیمه هم بینشون بود) در مورد دکترهای طرف قرارداد هم اسم همه دکترهای طرف قرار داد در دفترچه راهنما با آدرس درج شده است و هنوز هم هرچند وقت یک بار از شرکت بیمه زنگ میزنند تا مطمئن بشوند از خدماتشون راضی هستیم. ما رو به مترجم فارسی وصل میکنند وتاکید میکنند که برای خدمات به ما همیشه حضور دارند.از پرستار ۲۴ ساعته تا تجهیزات پزشکی مورد نیاز در منزل که البته خوشبختانه تا حالا از خدماتشون هیچ استفاده ای نکردیم .(این توضیحات اضافه بیشتر جنبه پز دادن ایالتمان را دارد!)
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، hoda2012 ، laili ، ali234 ، saba1100 ، usa lover ، Lucky Luke ، behzadb57 ، mary2606 ، میخک سفید ، godot ، ginjer ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk ، golia
بیتا جان پس یه زحمت بکش اسم این ایالتتون و بیمه ای که ازش استفاده میکنی رو هم بگو ..
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
حتمن لیلی خانوم. ما در مریلند زندگی میکنیم و شرکت بیمه هم که انتخاب کردیم unitedhealthcare است .البته تا ۹۰ روز فرصت داشتیم شرکت رو عوض کنیم.هر سال هم امکان تغییر شرکت بیمه هست.البته باز هم تاکید میکنم تا حالا از هیچکدوم از خدماتشون استفاده نکردیم . به محض استفاده نتیجه را حتمن بهتون میگم .
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، laili ، ali234 ، Lucky Luke ، behzadb57 ، میخک سفید ، ginjer ، taherifar ، msar ، Memolk
فکر کنم شما از مدیک اید استفاده میکنین که گرفتنش کار اسونی نیست مگر خیلی جدید رفته باشید.
در ضمن زیاد به ایالتتون ننازید ! بقول خودتون هر وقت که تبلیغات خانم ایرانی عملی شد اون مهمه. حرف اینجا زیاد هست و دوایر دولتی برای جذب بودجه بیشتر معمولا تبلییغات خوبی میکنن اما به علت کسری بوجه معمولا گرفتن امکانات مجانی هر روز سخت تر میشه و نوبتها طولانی تر هست و الجیبلیتی دشوار تر میشه. من هم مثل شما برای هیچ امکاناتی غیر از بیمه بچه ها اپلای نکردم نه این که بد باشه ولی میدونم که تایید نمیشن چون باید خیلی چیز ها رو قایم کنی. خودم فکر نمیکنم که برای نوبت بعدی تمدید بتونم بیمه بچه ها رو بگیرم چون تو مصاحبه این دفعه بر خلاف سال پیش که ما تازه وارد بودیم سوالها سخت تر بود و حتی قیمت ماشین ما رو هم تعیین کرد و گفت که محاسبه میشه.
البته این صحبتها امیدوارم القای نگرانی برای کسی نباشه قصد فقط اطلاع رسانی هست و من هم مشهورم اینجا به انرزی منفی ولی چه کنم که ترک عادت موجب مرضه ! و همه انرزیها هم اگه مثبت باشه تبعات دیگه داره که از نزدیک بعضیهاش رو میبینم و بگذریم.
برای همه ارزوی توفیق دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ali234 ، saba1100 ، Lucky Luke ، میخک سفید ، Saiban ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk
حق با شماست.ما ۶ ماه هست که اومدیم.ولی با ما اصلن مصاحبه نشد.یعنی واقعن هیچ سوالی نپرسیدند و توی فرمها هم سوال خاصی غیر از اسم و سن و این چیزا پرسیده نشده بود.البته اون موقع همسر من پارت تایم کار میکرد و ۲ تا از فیش های حقوقش رو نشون دادیم.از ماشین و ...سوالی نپرسیدند.به نظر خودم روال خیلی راحت و توام با احترام بود.روی کارتها تاریخ اکسپایر نداره و به ما حرفی ازتمدید و مصاحبه دوباره نزدند.فقط گفتند اگر از خدمات شرکت بیمه راضی نبودید.سال آینده شرکت بیمه را میتوانید تغیر دهید .در مورد ایالت هم به نظرم نزدیکی به پایتخت خیلی کمک کرده که امکانات خوبی داشته باشه .در کل با تقریب نسبتا بالایی همه چیز اینجا خوبه.به غیر از هوا که زمستانها و تابستانهای سختی داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، hoda2012 ، ali234 ، Lucky Luke ، ginjer ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk
(2012-06-26 ساعت 10:40)soheilbadami نوشته:  
(2012-06-25 ساعت 10:06)hoda2012 نوشته:  سهیل جان سلام
آیا رده سنی بچه ملاکه؟

بازم تاکید میکنم که سیستم چندان فرقی نداره یعنی مثل همه جای دیگه خب مهد کودک هست که بسته به امکاناتش رنج مختلفی از بچه ها رو از نظر سنی قبول میکنه و حتما هم جدا هستن یعنی هر گروه سنی کلاس جدا دارن.
در پست بالا هم گفتم که مقصد شما مهم هست چون قوانین تفاوت داره و همچنین قیمت. در ایالت ما (تکزاس) بچه از 5 سال باید وارد پیش دبستان بشه که دولتی هم موجوده. اما رنج قیمت مهد کودک توی شهر ما از 400 دلار شروع میشه و اگر ساعتی بخواید بچه رو بگذارید 8 دلار هست.
برای سوال بعدی هم خانه بهداشتی نیست و همه کار در مطب پزشک اطفال انجام میشه و سیستم هم رفرال هست یعنی در صورت مشکل خاص شما رو به تخصص مربوطه ارجاع میدن.
بیمه دولتی برای بچه ها مهیا هست که هزینه ها رو کامل پوشش میده یا ممکنه که شما سهم کوچکی رو پرداخت کنین بسته به وضع مالی شما.
موفق باشید.

ما در ایالت کالیفرنیا هستیم برای واکسن پسرم که برای۱۲ ماهگی باید میزد از ۲۱۱ پرسیدیم که به ما ادرس جایی رو دادو ما مجانی واکسن هارو زدیم مثل خانه بهداشت ولی ۱۰۰ برابر تمیزتر
ضمنا در بدو ورود تقاضای مدیکال بدید البته مجانیش رو میگم ما مستیقما از ucsicپرسیدیم گفت هیچ مشکلی نداره برای سیتیزن شیپی و شارز کواسپانسر خیلی تجربه هارو میخوام بنویسم ولی چون فونت فارسی ندارم سخت هست ایناروهم از گوگل ترنسلیت کمک گرفتم
واسه مهدکودک هم خانمهای ایرانی هستند که لایسنس دارند و خیلی عالی هستند من پسرم رو میبرم و بچه های امریکایی هم هستند
ما خودمون همه این نگرانیهارو داشتیم
اگه سوالی داشتید من در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، Lucky Luke ، princesess ، میخک سفید ، Leila12020 ، qeshmi ، ginjer ، Samia ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk
سلام ما در حدود 2 ماه دیگه به کالیفرنیا و شهر سانفرانسیسکو سفر میکنمیم و در اونجا اقامت خواهیم کرد در حال حاضر تنها نگرانیمون پسرمونه که 2 سال و شش ماه داره توی ایران بچه زیر 3 سال رو تو مهد کودک قبول نمیکنن میخواهستم ببینم آیا ما اونجا میتونیم برای پسرم از امکانات مهد استفاده کنیم؟ و هزینه تقریبی اون چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، ginjer ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk
(2013-01-06 ساعت 12:42)ramtin1973 نوشته:  سلام ما در حدود 2 ماه دیگه به کالیفرنیا و شهر سانفرانسیسکو سفر میکنمیم و در اونجا اقامت خواهیم کرد در حال حاضر تنها نگرانیمون پسرمونه که 2 سال و شش ماه داره توی ایران بچه زیر 3 سال رو تو مهد کودک قبول نمیکنن میخواهستم ببینم آیا ما اونجا میتونیم برای پسرم از امکانات مهد استفاده کنیم؟ و هزینه تقریبی اون چقدره؟

ما هم یک کوچولوی سه ساله داریم . مهدهای private که نسبتا گرون هستند مثلا شما روی ماهی 500-700 دلار به بالا حساب کنید. من راجع به کانتی های اطراف لس انجلس تحقیق کردم.
مهدهای پابلیک که خیلی سخت پیدا میشه ولی یکی دوتا از بچه ها گفتند هست مثلا توی کلیساها مهدپابلیک هست یا توی بعضی کلاسهای زبان که بچه ها شرکت می کنند مثل کلاسهای زبانی که توی کامیونیتی کالجهاست . که خب مجانیه .ولی اگر خیلی حساس روی شیوه اموزش و.. هستید مهدهای خصوصی رو سرچ کنید و رنک انها رو ببینید و review های زیرش رو بخونید اینجا :

http://www.greatschools.org/kindergarten...ntent=2659

قیمتها هم برای خصوصی نسبتا بالاست . ولی بچه رو از یکسال قبول می کنند و مشکلی نداره .
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lucky Luke ، princesess ، ginjer ، taherifar ، sam11 ، msar ، Memolk ، Ccroperator

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان