کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
BED BUGS (در انتخاب محل اقامتتان دقت کنید)
عمو سعید من چند تا از اینا تو خونم دیدم . اینطور که فهمیدم سمی نیستن و نیش هم نمی زنن . بر خلاف اسمش ( EARWIG) قرار نیست از گوش بره تو مغز رو بخوره( اما چرا این اسم رو دادن نمی دونم) .خیلی اما جون سخته و هر چی دمپایی روش زدم و اسپری زدم نمرد. باید لهش کرد! Sad

شما ایشون رو میشناسین ؟؟ همیشه هم آقاشون تنها میاد! میشه سم پاشی کرد ؟ خونه من طبقه اوله و کلی دارو درخت و باغچه دورمه !
پاسخ
(2013-01-10 ساعت 02:18)shahrzad_a نوشته:  عمو سعید من چند تا از اینا تو خونم دیدم . اینطور که فهمیدم سمی نیستن و نیش هم نمی زنن . بر خلاف اسمش ( EARWIG) قرار نیست از گوش بره تو مغز رو بخوره( اما چرا این اسم رو دادن نمی دونم) .خیلی اما جون سخته و هر چی دمپایی روش زدم و اسپری زدم نمرد. باید لهش کرد! Sad

شما ایشون رو میشناسین ؟؟ همیشه هم آقاشون تنها میاد! میشه سم پاشی کرد ؟ خونه من طبقه اوله و کلی دارو درخت و باغچه دورمه !
سلام شهرزاد جان. به اینها در فارسی گوشخیزک میگن. به غلط در بین عوام متهم شدن به این که در گوش ملت لونه می کنن. گوشخیزک ها متعلق به راسته Dermaptera هستند و نه سمی هستند و نه به انسان کاری دارند. بعضی از گونه های این راسته گیاهخوارند و تعدادی هم از حشرات دیگه تغذیه می کنند. فقط ممکنه به خاطر نزدیکی زیستگاهشون به خونه ی شما گاهی سر و کله شون پیدا بشه. بعضی حشرات در انتهای بدنشون داری یک جفت زایده هستند که وظیفه اش حسی هست. یعنی محیط اطراف رو باهاش بررسی می کنن. به این اندام سرسی (Cerci) میگن. تو گوشخیزک ها سرسی به اندام انبرک مانند دفاعی تبدیل شده و این زایده انبرک مانند ظاهر خطرناکی بهشون میده. اگر تحریکش کنین می بینین که با اون زایده دست شما رو گاز می گیره که البته نه دردناک هست و نه سمی. کلاً راسته گوشخیزک ها نه از لحاظ کشاورزی و نه از لحاظ پزشکی اهمیت خاصی ندارن.
فقط یه نکته ای رو بگم که سوسکی هست از خانواده Staphylinidae و جنس Pederus sp. این سوسک کمی از لحاظ ظاهری ممکنه با گوشخیزک اشتباه گرفته بشه. از گوشخیزک خیلی کوچک تره و اون اندام انبرک مانند انتهای بدن رو نداره. تو شمال ایران مخصوصاً مزارع شالی نزدیک برداشت جمعیتش زیاد هست. مشکل این سوسک ترشحات بسیار خطرناکش هست که در صورت تحریک از خودش دفع می کنه. اثرش روی پوست بدن مثل سوختگی شدید با آب جوش هست. بیشتر روی گردن مردم اثراتش رو دیدم و واقعاً چیز خطرناکی هست. شمالی ها به این سوسک دراکولا می گفتن در صورتی که اصلاً خونخوار نیست. وقتی مثلاً پوست بدن یکی در معرض سم این سوسک قرار می گرفت ملت می گفتن فلانی رو بند زده!!!. عکسشو زیر پستم می ذارم. مواظب این یکی باشین که چیز خطرناک و بدی هست. مخصوصاً اگر روی صورتتون خرابکاری کنه تا مدت ها خوب نمی شین و برای بینایی هم ممکنه خطرناک باشه. امیدوارم اونور از این خبرها نباشه.
[عکس: Paederus_fuscipes_A_0508S.jpg]
پاسخ
(2013-01-10 ساعت 02:55)Saeedv13 نوشته:  سلام شهرزاد جان. به اینها در فارسی گوشخیزک میگن. به غلط در بین عوام متهم شدن به این که در گوش ملت لونه می کنن. گوشخیزک ها متعلق به راسته Dermaptera هستند و نه سمی هستند و نه به انسان کاری دارند. بعضی از گونه های این راسته گیاهخوارند و تعدادی هم از حشرات دیگه تغذیه می کنند. فقط ممکنه به خاطر نزدیکی زیستگاهشون به خونه ی شما گاهی سر و کله شون پیدا بشه. بعضی حشرات در انتهای بدنشون داری یک جفت زایده هستند که وظیفه اش حسی هست. یعنی محیط اطراف رو باهاش بررسی می کنن. به این اندام سرسی (Cerci) میگن. تو گوشخیزک ها سرسی به اندام انبرک مانند دفاعی تبدیل شده و این زایده انبرک مانند ظاهر خطرناکی بهشون میده. اگر تحریکش کنین می بینین که با اون زایده دست شما رو گاز می گیره که البته نه دردناک هست و نه سمی. کلاً راسته گوشخیزک ها نه از لحاظ کشاورزی و نه از لحاظ پزشکی اهمیت خاصی ندارن.
فقط یه نکته ای رو بگم که سوسکی هست از خانواده Staphylinidae و جنس Pederus sp. این سوسک کمی از لحاظ ظاهری ممکنه با گوشخیزک اشتباه گرفته بشه. از گوشخیزک خیلی کوچک تره و اون اندام انبرک مانند انتهای بدن رو نداره. تو شمال ایران مخصوصاً مزارع شالی نزدیک برداشت جمعیتش زیاد هست. مشکل این سوسک ترشحات بسیار خطرناکش هست که در صورت تحریک از خودش دفع می کنه. اثرش روی پوست بدن مثل سوختگی شدید با آب جوش هست. بیشتر روی گردن مردم اثراتش رو دیدم و واقعاً چیز خطرناکی هست. شمالی ها به این سوسک دراکولا می گفتن در صورتی که اصلاً خونخوار نیست. وقتی مثلاً پوست بدن یکی در معرض سم این سوسک قرار می گرفت ملت می گفتن فلانی رو بند زده!!!. عکسشو زیر پستم می ذارم. مواظب این یکی باشین که چیز خطرناک و بدی هست. مخصوصاً اگر روی صورتتون خرابکاری کنه تا مدت ها خوب نمی شین و برای بینایی هم ممکنه خطرناک باشه. امیدوارم اونور از این خبرها نباشه

سلام عامو ! بله جناب دراکولا بنده رو مورد مرحمتشون قرار دادن و یادمه تنها راه کشتنش این بود که با ناخن نصفش کنین . منم وقتی دیدم این دوستمون نمی میره نگران همین شدم. ازش عکس گرفتم و درGoggles اسکنش کردم دیدم اسمش اینه . خوشبختانه مطمئنم این دم ترسناکش رو داره . حتی مطمئنم همشون هم نر بودن.( ماده اشون دمش انحنا نداره) چون تو تختم اومده بود ترسیدم مثل موریانه باشه. پس سمپاشی احتیاج نداره ؟
پاسخ
(2013-01-10 ساعت 04:07)shahrzad_a نوشته:  سلام عامو ! بله جناب دراکولا بنده رو مورد مرحمتشون قرار دادن و یادمه تنها راه کشتنش این بود که با ناخن نصفش کنین . منم وقتی دیدم این دوستمون نمی میره نگران همین شدم. ازش عکس گرفتم و درGoggles اسکنش کردم دیدم اسمش اینه . خوشبختانه مطمئنم این دم ترسناکش رو داره . حتی مطمئنم همشون هم نر بودن.( ماده اشون دمش انحنا نداره) چون تو تختم اومده بود ترسیدم مثل موریانه باشه. پس سمپاشی احتیاج نداره ؟
آخ .. آخ... من که هر مصدوم دراکولا رو دیدم تا حالا پشتم لرزیدهSadSad. واقعاً حشره وحشتناکیه. آره باریکلا. سرسی های گوشخیزک اگه مستقیم باشند حشره نر هست و اگر انحنا داشته باشن ماده. شانس تو حالا نره به تورت خوردهBig GrinBig Grin. به حشراتی که میشه نرها و ماده ها رو از رو ظاهرشون شناسایی کنن میگن "دوشکلی جنسی" یا "Sexual Dimorphism" دارن. راستش من نمی دونم رابطه ات با حشرات چه جوریه؟ بعضی ها حتی یک حشره کوچک بی آزار رو تو خونه تحمل نمی کنن و دست به سم می برن. اگه از اون تیپ آدمها هستی من هر چی هم بهت بگم سم نزن تو کار خودت رو انجام میدی. فقط بهت بگم که من اگه جای تو بودم و یکی دو تا گوشخیزک تو خونه ام می دیدم هیچوقت سمپاشی نمی کردم. ضرر اون سم از دو تا گوشخیزک خیلی خیلی بیشتره. مخصوصاً اگه تو خونه بچه داشته باشین.
پاسخ
(2013-01-10 ساعت 02:18)shahrzad_a نوشته:  خیلی اما جون سخته و هر چی دمپایی روش زدم و اسپری زدم نمرد. باید لهش کرد! Sad

ماشالا عجب شجاعتی Big Grin ولی نگران نباشین این موجود جزئ افات خانگی نیست بلکه جز گروه مزاحمان خانگی هست ! اگر اذیتتون میکنه به 911 زنگ بزنین Big Grin
اما راه بهترش یک سر برید هوم دیپو یا لوز و یک کیسه ریپیلنت بگیرید که تقریبا مثل خاک یا دانه گرانول هست و دور خونه بپاشین (طبق اینستراکشن روی کیسه) و از ورود خیلی مزاحمها راحتتون میکنه (البته رو ادما اثر نداره بدبختانه Smile ولی خوبیش اینه که گیاهی هست و ماده مضری نیست.

اینم یک لینک راهنما از اورکین :

http://www.orkin.com/other/earwigs/how-d...f-earwigs/
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
الان توی یاهو دیدم لیست شهرهای امریکا که بیشترین bed bug رو دارند رو اعلام کرده :
( اعداد توی پرانتز تغییرات رتبه رو نشان میده)
Chicago (+1)
Detroit (+1)
Los Angeles (+2)
Denver
Cincinnati (-4)
Columbus, Ohio
Washington, D.C. (+1)
Cleveland/Akron/Canton (+5)
Dallas/Ft. Worth (-2)
New York (-1)
Dayton, Ohio (+4)
Richmond/Petersburg, Va. (-2)
Seattle/Tacoma (+14)
San Francisco/Oakland/San Jose (-2)
Raleigh/Durham/Fayetteville, N.C. (+4)
Indi
anapolis (+15)
Omaha, Neb. (+11)
Houston (-7)
Milwaukee (+13)
Baltimore (-2)
Syracuse, N.Y. (+2)
Boston (-8)
Colorado Springs/Pueblo, Colo. (+2)
Lexington, Ky. (-2)
Miami/Ft. Lauderdale (-1)
Hartford/New Haven, Conn. (+10)
Knoxville, Tenn. (+11)
Buffalo, N.Y. (+1)
Atlanta (-8)
Louisville, Ky. (+5)
Charleston/Huntington, W. Va. (+18)
San Diego, Calif. (-6)
Cedar Rapids/Waterloo, Iowa (+12)
Minneapolis/St. Paul (+12)
Phoenix (-1)
Pittsburgh (-6)
Honolulu (-19)
Grand Rapids/Kalamazoo, Mich. (+1)
Grand Junction/Montrose, Colo. (-1)
Nashville, Tenn.
Lincoln/Hastings/Kearney, Neb. (+7)
Albany/Schenectady/Troy, N.Y. (+2)
Charlotte (-10)
Tampa/St. Petersburg, Fla.
Sacramento/Stockton/Modesto, Calif. (-4)
Las Vegas (-30)
Greenville/Spartanburg/Asheville, S.C.
Champaign/Springfield, Ill.
Portland, Or.
Sioux City, Iowa
پاسخ
(2013-01-07 ساعت 14:00)امیر مهاجر نوشته:  مطلبی رو در مورد bed bug خوندم.
نوشته بود مشکلی هست که این حشره وقتی توی بالش و لحاف و تشک مخفی باشه (که اغلب اوقات هست) با سمپاشی نمیشه همشونو از بین برد و ریشه کنش کرد.
در عوض راههایی مثل حرارت دادن با بخار آب یا آب جوش رو توضیح داده بود.

بهترین راه Cool و شاید از نظر شما عجیب باشه واسه مجردها کیسه خوابه
من یکیشو دارم کوچیک هم هست ببرید واسه خودتون . در ضمن میتونید اسپری

برای ساس و شپش ببرید یا اونجا بخرید اندازه اسپری هم اندازه پیف پافها تو ایرانه

پیروز و سربلند باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، امیر مهاجر ، peyman1355 ، kasrafo ، r_ent ، philter ، آنی ، amir0_0amir ، taherifar ، Daneshjo
فقط یه نکته ای رو بگم که سوسکی هست از خانواده Staphylinidae و جنس Pederus sp. این سوسک کمی از لحاظ ظاهری ممکنه با گوشخیزک اشتباه گرفته بشه. از گوشخیزک خیلی کوچک تره و اون اندام انبرک مانند انتهای بدن رو نداره. تو شمال ایران مخصوصاً مزارع شالی نزدیک برداشت جمعیتش زیاد هست. مشکل این سوسک ترشحات بسیار خطرناکش هست که در صورت تحریک از خودش دفع می کنه. اثرش روی پوست بدن مثل سوختگی شدید با آب جوش هست. بیشتر روی گردن مردم اثراتش رو دیدم و واقعاً چیز خطرناکی هست. شمالی ها به این سوسک دراکولا می گفتن در صورتی که اصلاً خونخوار نیست. وقتی مثلاً پوست بدن یکی در معرض سم این سوسک قرار می گرفت ملت می گفتن فلانی رو بند زده!!!. عکسشو زیر پستم می ذارم. مواظب این یکی باشین که چیز خطرناک و بدی هست. مخصوصاً اگر روی صورتتون خرابکاری کنه تا مدت ها خوب نمی شین و برای بینایی هم ممکنه خطرناک باشه. امیدوارم اونور از این خبرها نباشه.
[/quote]
عمو سعید درست می فرماین..دراکولا تو روستاهای اینجا تو تابستون خیلی زیاده تا 2،3 سال پیش تو آپارتمان هم گاهی پیدا میشد. اگر ترشح اش رو پوستتون ریخت 5 دقیقه فرصت دارین با آب و صابون خوب بشورین اثرش نمی مونه ولی اگه شب تو خواب این اتفاق افتاد کاریش نمیشه کرد .نمی دونم چرا علاقه شدیدی هم به صورت و گردن داره Tongue خلاصه صبح پا شدیدن دیدیت صورتتون قرمزه نگران نباشین تا 3 روز هر یکساعت با گلاب اون قسمت رو بشورین . قرمزیش تا چند روز می مونه ولی اون زخم وحشتناک دیگه ایجاد نمیشه
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

پاسخ
واااااااااااااااای دراکولا :|
من دوران تحصیلم توی یکی از شهرهای شمالی کشور بود و به واسطه رطوبت هوا این دراکولای نامرد شب ها خواب رو از ما گرفته بود !!!
چندتا از بچه ها رو صورت و گردنشون رو زده بود زخمش رو دیدم Sad

واقعاً اسمش که میومد تنمون میلرزید، یه ماده اسیدی روی بدن میریخت و مثل اسید اون ناحیه سرررررخ و بعداً یه زخم شدید ایجاد میشد :|
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir82 ، moon_rose ، el333 ، peyman1355 ، parastoo mohajer ، kasrafo ، r_ent ، philter ، آنی ، taherifar ، Daneshjo
(2013-02-10 ساعت 16:49)moon_rose نوشته:  فقط یه نکته ای رو بگم که سوسکی هست از خانواده Staphylinidae و جنس Pederus sp. این سوسک کمی از لحاظ ظاهری ممکنه با گوشخیزک اشتباه گرفته بشه. از گوشخیزک خیلی کوچک تره و اون اندام انبرک مانند انتهای بدن رو نداره. تو شمال ایران مخصوصاً مزارع شالی نزدیک برداشت جمعیتش زیاد هست. مشکل این سوسک ترشحات بسیار خطرناکش هست که در صورت تحریک از خودش دفع می کنه. اثرش روی پوست بدن مثل سوختگی شدید با آب جوش هست. بیشتر روی گردن مردم اثراتش رو دیدم و واقعاً چیز خطرناکی هست. شمالی ها به این سوسک دراکولا می گفتن در صورتی که اصلاً خونخوار نیست. وقتی مثلاً پوست بدن یکی در معرض سم این سوسک قرار می گرفت ملت می گفتن فلانی رو بند زده!!!. عکسشو زیر پستم می ذارم. مواظب این یکی باشین که چیز خطرناک و بدی هست. مخصوصاً اگر روی صورتتون خرابکاری کنه تا مدت ها خوب نمی شین و برای بینایی هم ممکنه خطرناک باشه. امیدوارم اونور از این خبرها نباشه.
عمو سعید درست می فرماین..دراکولا تو روستاهای اینجا تو تابستون خیلی زیاده تا 2،3 سال پیش تو آپارتمان هم گاهی پیدا میشد. اگر ترشح اش رو پوستتون ریخت 5 دقیقه فرصت دارین با آب و صابون خوب بشورین اثرش نمی مونه ولی اگه شب تو خواب این اتفاق افتاد کاریش نمیشه کرد .نمی دونم چرا علاقه شدیدی هم به صورت و گردن داره Tongue خلاصه صبح پا شدیدن دیدیت صورتتون قرمزه نگران نباشین تا 3 روز هر یکساعت با گلاب اون قسمت رو بشورین . قرمزیش تا چند روز می مونه ولی اون زخم وحشتناک دیگه ایجاد نمیشه
[/quote]
آقا اينطوري كه معلومه ما بايد بريم آمريكا براي جنگ با حشرات خانگيTongue
ما هم كه داريم ميريم سياتل و آمار اين نوع حشرات هم ظاهرا در اونجا بالاستSad
اين دراكولاي لعنتي رو من هم تو شمال ايران ديدم و بر خلاف ظاهر كوچولوش ترشحاتش حسابي به خدمت آدم ميرسه، خدا به دادم برسه چون بچه 8 ماهه دارمSad
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ali234 ، moon_rose ، mohajer13 ، kasrafo ، r_ent ، ASALI ، philter ، آنی ، amir0_0amir ، taherifar
(2013-02-17 ساعت 13:59)peyman1355 نوشته:  
(2013-02-10 ساعت 16:49)moon_rose نوشته:  فقط یه نکته ای رو بگم که سوسکی هست از خانواده Staphylinidae و جنس Pederus sp. این سوسک کمی از لحاظ ظاهری ممکنه با گوشخیزک اشتباه گرفته بشه. از گوشخیزک خیلی کوچک تره و اون اندام انبرک مانند انتهای بدن رو نداره. تو شمال ایران مخصوصاً مزارع شالی نزدیک برداشت جمعیتش زیاد هست. مشکل این سوسک ترشحات بسیار خطرناکش هست که در صورت تحریک از خودش دفع می کنه. اثرش روی پوست بدن مثل سوختگی شدید با آب جوش هست. بیشتر روی گردن مردم اثراتش رو دیدم و واقعاً چیز خطرناکی هست. شمالی ها به این سوسک دراکولا می گفتن در صورتی که اصلاً خونخوار نیست. وقتی مثلاً پوست بدن یکی در معرض سم این سوسک قرار می گرفت ملت می گفتن فلانی رو بند زده!!!. عکسشو زیر پستم می ذارم. مواظب این یکی باشین که چیز خطرناک و بدی هست. مخصوصاً اگر روی صورتتون خرابکاری کنه تا مدت ها خوب نمی شین و برای بینایی هم ممکنه خطرناک باشه. امیدوارم اونور از این خبرها نباشه.
آقا اينطوري كه معلومه ما بايد بريم آمريكا براي جنگ با حشرات خانگيTongue
ما هم كه داريم ميريم سياتل و آمار اين نوع حشرات هم ظاهرا در اونجا بالاستSad
اين دراكولاي لعنتي رو من هم تو شمال ايران ديدم و بر خلاف ظاهر كوچولوش ترشحاتش حسابي به خدمت آدم ميرسه، خدا به دادم برسه چون بچه 8 ماهه دارمSad
[/quote]

بابا به خدا ترسیدم حسابی...با این حرفا دیگه کی جرات آمریکا رفتنو داره؟!!!
منم که حساسسس از حشرات و پشرات و خزنده و جهنده فوق العاده میترسم
کیس نامبر: 2013AS6xxx
کنسولگری: ایروان
تعداد افراد در این کیس نامبر: 2 نفر
مصاحبه: 17 آوریل
دريافت ويزا: یک ضرب در تاریخ 19 آوریل
تاریخ ورود به آمريكا: 19 می
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، lingni ، kasrafo ، peyman1355 ، r_ent ، philter ، آنی ، taherifar
(2013-01-22 ساعت 17:52)admiral.arash نوشته:  
(2013-01-07 ساعت 14:00)امیر مهاجر نوشته:  مطلبی رو در مورد bed bug خوندم.
نوشته بود مشکلی هست که این حشره وقتی توی بالش و لحاف و تشک مخفی باشه (که اغلب اوقات هست) با سمپاشی نمیشه همشونو از بین برد و ریشه کنش کرد.
در عوض راههایی مثل حرارت دادن با بخار آب یا آب جوش رو توضیح داده بود.

بهترین راه Cool و شاید از نظر شما عجیب باشه واسه مجردها کیسه خوابه
من یکیشو دارم کوچیک هم هست ببرید واسه خودتون . در ضمن میتونید اسپری

برای ساس و شپش ببرید یا اونجا بخرید اندازه اسپری هم اندازه پیف پافها تو ایرانه

پیروز و سربلند باشید

من تجربه خودمو بگم.هر چند ماه یه بار بالش بخرید.ارزونش هم هست خوبم هست.پتوهارو هم راحت ماهی یه بار لاندری کنید.
من تشک (مترس) فوم مانند 3 تا شو از آیکِا خریده بودم که از این جونورا نمیذاشت.
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
(2013-03-09 ساعت 23:59)Saeedv13 نوشته:  
(2013-03-09 ساعت 23:48)farhad1985 نوشته:  بابا به خدا ترسیدم حسابی...با این حرفا دیگه کی جرات آمریکا رفتنو داره؟!!!
منم که حساسسس از حشرات و پشرات و خزنده و جهنده فوق العاده میترسم
اینها اینجا هم هست برادر. در حقیقت حشرات در تمام کره زمین به جز دریاها وجود دارند. اگر چشم دیدنشون رو نداری باید بزنی به دریاBig Grin.

آره میدونم اما آخه تو تهرون زیاد از این خبرا نیست..نهایتا یه چهار تا دونه سوسک تو خونه پیدا میشه که دیگه به اونا عادت کردیم...اما به حشره های عجیب و غریبی که تا الان ندیدم فکر کنم یه ده سالی زمان میبره اونور بهشون عادت کنم!!!
کیس نامبر: 2013AS6xxx
کنسولگری: ایروان
تعداد افراد در این کیس نامبر: 2 نفر
مصاحبه: 17 آوریل
دريافت ويزا: یک ضرب در تاریخ 19 آوریل
تاریخ ورود به آمريكا: 19 می
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، peyman1355 ، r_ent ، philter ، آنی ، taherifar ، lighter ، Daneshjo
یادم میآید یک زمانی برای خواب راحت (از دست سوسکهای محترم!)یکی از اقوام در منزلشون روی هر تخت یک پشه بند نصب کرده بودن و این مسئله تابستون وزمستون هم نداشت .
ایضا پیشنهاد میشه در هر جای کره خاکی تشریف دارید به جای سم پاشی مکرر و احتمال خطراتش از راهکار پشه بند یک یا چند نفره استفاده کنید .
(نکته خوبش اینه که اگر اتاق خوابها جدا باشند ؛ میشه همیشه پشه بندها رو در حال بسته(آماده ) نگه داشت و جمع کردن نیاز ندارن.)
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، r_ent ، philter ، taherifar ، Daneshjo ، AMIRI1
با درود فراوان به همه دوستان گرامي و خوبم

بابا مگه شمال تا حالا نرفتيم؟ مگه اونجا از اينجور حشرات مثل دراكولا و .... نديديم؟ اونجا هم مثل شمال ممكنه بعضي از حشرات پيدا بشه كه قطعا مردم محلي راهكار مبارزه با اونها رو مي دونند و فكر نمي كنم نيازي به اين همه كار مثل پشه بند و كيسه خواب و .... باشه.
ناسلامتي مي خوايم بريم تو پيشرفته ترين كشور دنيا زندگي كنيم نه توي بيابونهاي افريقا يا نوك كوه كه بخوايم بريم توي كيسه خواب بخوابيم Big Grin
يكي از دوستان بنده 2 سال و نيمه كه در امريكا زندگي مي كنه كه 6 ماهش رو توي سياتل هستش و ميگه اصلا از اين چيزهايي كه شما ميگي اينجا خبري نيست ! تازه بعضي وقتها به بعضي از حرفهاي من مي خنده و وقتي من بعضي از پستهاي دوستان رو براش نقل قول مي كنم ميزنه زير خنده و ميگه اين اطلاعات رو از كجا آوردي؟
البته استفاده از راهنمايي هاي گرانقدر دوستان خوبمون مثل عمو سعيد گرامي و دوست داشتني كه پايه و اساس علمي دارند مي تونه خيلي برامون سودمند باشه و بتونييم در صورت نياز از اين تجربيات ارزشمند استفاده كنيم اما فكر نمي كنيد زيادي ديگه داريم روي اين حشرات حساسيت نشون ميديم؟ اگر با ميكروسكوپ همين بالش زير سر خودمون رو ببينيم.....كلي موجودات ميكروسكوپي توش زندگي ميكنند كه مثل هيولا هستند !! منتها چون با چشم غير مسلح ديده نميشن يا از وجودشون خبر نداريم ( كه الان با خبر شديم ! ) برامون زياد اهميتي ندارند.

اميدوارم هميشه شاد و تندرست و پيروز باشيد.
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir82 ، Danoosh ، r_ent ، philter ، آنی ، Asy ، taherifar ، miyu ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان