کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
BED BUGS (در انتخاب محل اقامتتان دقت کنید)
(2013-04-06 ساعت 15:09)peyman1355 نوشته:  با درود فراوان به همه دوستان گرامي و خوبم

بابا مگه شمال تا حالا نرفتيم؟ مگه اونجا از اينجور حشرات مثل دراكولا و .... نديديم؟ اونجا هم مثل شمال ممكنه بعضي از حشرات پيدا بشه كه قطعا مردم محل

اون دوست شما زیاد در جریان نیست Smile یکی از بزرگترین ناندانیهای امریکا شرکتهای غول پیکر مبارزه با افات هستن و این موضوع اینجا جدی هست. سوای اون شما در اکثر مناطق امریکا بسیار نزدیک با طبیعت زندگی میکنید خیلی بیش از شمال که دیگر همه اش شهر هست بنابراین خیلی چیزای جدید میبینید و حواستون باید بهشون باشه. البته نه همیشه و همه جا ولی احتمال گرفتاری هست خصوصا اینکه اکثریت افراد حیوانات خانگی دارن.

یکی از موارد مهم دیگه خصوصا در مناطق مرطوب اینجا مالد هست که باعث میشه اکثرا مردم از خشک کن استفاده کنن و از این بابت کار بهداشتی هست در جایی که شما در اپارتمان هستین. اسپری های ضد قارچ هم باید مرتبا در حمام و دستشویی استفاده بشه و ازین بابت صرفه جویی نکنین خصوصا اگر بچه ای با شماست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: smu ، gbtm ، laili ، el333 ، ASALI ، Saeedv13 ، r_ent ، mohajer13 ، hushmandco ، SadMan ، yalda91 ، peyman1355 ، philter ، amir0_0amir ، kasrafo ، taherifar ، Daneshjo
(2013-01-10 ساعت 04:07)shahrzad_a نوشته:  
(2013-01-10 ساعت 02:55)Saeedv13 نوشته:  سلام شهرزاد جان. به اینها در فارسی گوشخیزک میگن. به غلط در بین عوام متهم شدن به این که در گوش ملت لونه می کنن. گوشخیزک ها متعلق به راسته Dermaptera هستند و نه سمی هستند و نه به انسان کاری دارند. بعضی از گونه های این راسته گیاهخوارند و تعدادی هم از حشرات دیگه تغذیه می کنند. فقط ممکنه به خاطر نزدیکی زیستگاهشون به خونه ی شما گاهی سر و کله شون پیدا بشه. بعضی حشرات در انتهای بدنشون داری یک جفت زایده هستند که وظیفه اش حسی هست. یعنی محیط اطراف رو باهاش بررسی می کنن. به این اندام سرسی (Cerci) میگن. تو گوشخیزک ها سرسی به اندام انبرک مانند دفاعی تبدیل شده و این زایده انبرک مانند ظاهر خطرناکی بهشون میده. اگر تحریکش کنین می بینین که با اون زایده دست شما رو گاز می گیره که البته نه دردناک هست و نه سمی. کلاً راسته گوشخیزک ها نه از لحاظ کشاورزی و نه از لحاظ پزشکی اهمیت خاصی ندارن.
فقط یه نکته ای رو بگم که سوسکی هست از خانواده Staphylinidae و جنس Pederus sp. این سوسک کمی از لحاظ ظاهری ممکنه با گوشخیزک اشتباه گرفته بشه. از گوشخیزک خیلی کوچک تره و اون اندام انبرک مانند انتهای بدن رو نداره. تو شمال ایران مخصوصاً مزارع شالی نزدیک برداشت جمعیتش زیاد هست. مشکل این سوسک ترشحات بسیار خطرناکش هست که در صورت تحریک از خودش دفع می کنه. اثرش روی پوست بدن مثل سوختگی شدید با آب جوش هست. بیشتر روی گردن مردم اثراتش رو دیدم و واقعاً چیز خطرناکی هست. شمالی ها به این سوسک دراکولا می گفتن در صورتی که اصلاً خونخوار نیست. وقتی مثلاً پوست بدن یکی در معرض سم این سوسک قرار می گرفت ملت می گفتن فلانی رو بند زده!!!. عکسشو زیر پستم می ذارم. مواظب این یکی باشین که چیز خطرناک و بدی هست. مخصوصاً اگر روی صورتتون خرابکاری کنه تا مدت ها خوب نمی شین و برای بینایی هم ممکنه خطرناک باشه. امیدوارم اونور از این خبرها نباشه

سلام عامو ! بله جناب دراکولا بنده رو مورد مرحمتشون قرار دادن و یادمه تنها راه کشتنش این بود که با ناخن نصفش کنین . منم وقتی دیدم این دوستمون نمی میره نگران همین شدم. ازش عکس گرفتم و درGoggles اسکنش کردم دیدم اسمش اینه . خوشبختانه مطمئنم این دم ترسناکش رو داره . حتی مطمئنم همشون هم نر بودن.( ماده اشون دمش انحنا نداره) چون تو تختم اومده بود ترسیدم مثل موریانه باشه. پس سمپاشی احتیاج نداره ؟

به عنوان یه مازندرانی که عمری پدیده مخوف بند و بند زدن رو دیدیم و بالای 263 بار هم نوش جان کردیم یه کم در مورد راههای درمان این پدیده شوم توضیح میدم. البته امروزه به خاطر گسترش شهرنشینی و غیره .. این موجودات دوست داشتنی کم شدن و من 2 -3 سالیه که افتخار دیدارشون رو نداشتم.

بند که بزنه بدنتو اول یه کم میخاره بعد 1 روز اندازه یه 5 تومنی قدیمی قرمز میشه و میسوزه اگه به موقع اقدام نکنی زیاد میشه و میشه اسکناس 1000 تومنی. بعضی وقتها پشتت رو اگه بزنه و نفهمی یهو دیدی یک سوم پشتت ظرف 48 ساعت درگیر میشه. بدترین جایی که ممکنه بند بزنه یکی چشم هستش و دیگری کشاله رون. شدیدا میسوزه . عمو سعید مثال خوبی زد " مثل سوختگی شدید با آب جوش"

و اما راه درمان:
به محض ابتلا با آب و صابون محل رو بشورین هر 2 ساعت این کار رو بکنین. یک روز تا دو روز کارتون فقط باید شستشو با آب و صابون باشه. این کار از نشر بیشتر خرابی روی پوست جلو گیری میکنه. به محض شستن هم باید خشکش کنین با دستمال تمیز . چون بند با عرق کردن و خیسی روی پوست زیاد میشه.
بعد شستن با آب و صابون و خشک کردن، با پنبه و الکل سفید موضع رو تمیز کنین.
این عمل ظرف 24 تا 48 ساعت رشد بند رو متوقف میکنه و یه پوست نیم مرده قرمز نازک روی محل بند تشکیل میده.
مرحله بعد درمان کامل موضع با پماد "کالاندولا"ست. هر 3-4 ساعت پوست رو با آب و صابون بشورین و پماد کالاندولا رو تجدید کنین.

این روش درمان تا زیر یک هفته کلیه آثار بند رو از پوست محو میکنه. در غیر این صورت میتونین صبر کنین تا به طور طبیعی ظرف 2 تا 3 هفته این پدیده 3 مرحله انتشار، خشک شدن و درمان رو به طور طبیعی طی کنه.

اینایی که گفتم تجربه شخصی خودم و آبا و اجدادم بوده که بعد عمری به زندگی مسالمت آمیز با دراکولاهای مهربون دست پیدا کردیم. این تصویر ضمیمه رو از گوگل سرچ کردم بیشتر به واقعیت شبیه بود گذاشتم ببینین.
-->
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soheilbadami ، amir82 ، el333 ، hasti_banoo ، Danoosh ، peyman1355 ، philter ، آنی ، sina454 ، taherifar ، Abdorrezaa ، Daneshjo ، Moody
آقا من بدبخت شدم دوستم رفته از جایی مبل دست دوم گرفته تمام خونه را کثافت وساس برداشته تمام دست وپاهایم زخم شده خارش شدید هم دارم خلاصه آمریکا کوفتمون شد. الان یکماه است میگم این مبل کثافتو بریز دور گوش نمیده
http://www.admiralpest.com/los-angeles-bed-bugs/
شماره کیس :2012AS00062xxx
تاریخ ارسال فرمهاشنبه 10تیر91
کنسولگری: ANKARA
یکضرب
تعداد :1نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، philter ، آنی ، amir0_0amir ، peyman1355 ، taherifar ، Daneshjo
(2013-06-28 ساعت 13:26)iranian1 نوشته:  آقا من بدبخت شدم دوستم رفته از جایی مبل دست دوم گرفته تمام خونه را کثافت وساس برداشته تمام دست وپاهایم زخم شده خارش شدید هم دارم خلاصه آمریکا کوفتمون شد. الان یکماه است میگم این مبل کثافتو بریز دور گوش نمیده
یکی از پناهگاه های ساس تو خونه ها درز و شکاف وسایل چوبی مثل کمد، تختخواب و مبلمان هست. دوست جنابعالی با دست خودش جمعیتی از ساس رو وارد خونه کرده متاسفانهSad. باید یک ترکیب شیمیایی حشره کش پیدا کنید که در حالت بخار تاثیر داشته باشه. به اینها اصطلاحاً Fumigant میگن. تو ایران ما در ازمنه قدیم متیل بروماید رو داشتیم و در حال حاضر فستوکسین. متیل بروماید تاثیر مخربی بر لایه ازون داره و برای همین مصرفش در تمام دنیا منسوخ شده. فستوکسین هم به علت خطرناک بودنش رو به ممنوعیت هست و به نظرم در آمریکا استفاده نمیشه. باید مبلتون رو در زیر یک پلاستیک محصور کنید و حشره کش مذکور رو زیر پلاستیک استفاده کنید. امیدوارم در وسایل دیگه خونه پناه نگرفته باشند.
پاسخ
من از وقتی دارم این سه صفحه رو میخونم دائمن دارم خودمو میخارونم ایییییی Big Grin
ولی هیش کدومتون به اندازه ی من تجربه ی کک رو نداشتین....موجود بسیار چندش آوریه بخصوص چونکه نمیتونین بگیرینش چون میپره...من اصلن نمیدونستم کک چیه و چی کار میکنه تا اینکه با همسر جان ازدواج کردم . ایشون و خانواده ی محترمشون به نیش کک آلرژی دارن و موقعی که کک میگزدشون جای نیش باد میکنه ورم میکنه و تاول میزنه...وحشتناک میخاره و دیر خوب میشه شاید یه ماه یا بیشتر...
حالا آرمانم مثه باباشه و چه بسا بدتر....تقریبن یک ماه پیش به درخواست سروش بخاطر معدل بیستش براش دو تا همستر خریدیم ولی نه از دکتر...چشمتون روز بد نبینه این دو تا حامل کک بودن حالا شما فک کن کک وارد زندگیم شد آرمانو تیکه پاره کرده بودن باباشم همینطور ولی آرمان یه جای سالم تو بدنش نمونده بود تمام بدنش تاول زده بود حتی چشماش...اصن یه وضی بود....هر آنچه که سم توی تهران وجود داشت خریدم استفاده کردم ولی صب که از خواب پا میشدیم میدیدم ده جای جدید آرمانو خوردن...کلی تو نت سرچ کردم ولی هیچ کدوم از دارواش تو ایران نیس....و نوشته بود باید هر چه سریعتر ریشه کنش کنید وگرنه باید زندگیتونو بذارید و برید....من واقعن داشتم دیگه به ترک خونمون با وسایلش فکر میکردم تا اینکه توی من و تو برنامه ی بیلی و جانوران نشون داد که تنها راه حل مبارزه با این موجود چندش آور بخار آبه....سرتونو درد نیارم یک هفته بخار شوی دستم هر جایی که شما فکرشو کنید تا درزای تختامون همه رو از اینور بخار شوی میزدم از اونور سم کشاورزی تا بالاخره تونستم بیرونش کنم......خیلی تجربه ی وحشتناکیه و در ضمن اینم بگم اونور زیاده چون اونا پتز دارن و کک توی پشم زندگی میکنه برای همین خیلی حواستون باشه....
حالا یه چی بگم حال و هواتون عبض بشه Big Grin توی یه مقاله خوندم گرفتن کک تقریبن محاله چون پرشهای جانانه ای دارن و جزو جهنده های قابلین ولی توی اون مدت که مهمونه ما بودن همسر جان بهمراهی پسر جان شکارچیای قابلی شدن یعنی اونا رو میگرفتن مینداختن تو کیسه فریزر درشم گره میزدن بعد با یه چیز محکم میترکوندنش آخه له نمیشه حتمن باید با یه چیزی بزنی تو سرش تا بمیره.....خخخخخخخخخ یعنی من هر روز صب که از خواب پامیشدم میدیدم 14 - 15 تا کیسه فریزر دم دره Big Grin Tongue
یه مورد دیگه اینکه ماده هاشون 4000 تا تخم میذارن که بعد از سه روز 3000 تاشون تبدیل به کک میشه Sad
سیاهن و نصف یه مورچه ی معمولین....و تنها درمونش لوسیون کالامینه چون آبی که زیرش جمع شده رو میکشه بیرون زود خشکش میکنه
برم چون تمام تنم داره میخاره :3
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، el333 ، ojee ، amir82 ، KIMIA2005 ، Saeedv13 ، amir0_0amir ، sina454 ، mahdibashoma ، SomeOneX ، m.a.masoud ، taherifar ، artam2 ، Daneshjo ، Moody
دوستان یک سوال با توجه به اینکه اونجا خونه ها رو مبله اجاره میدن اسباب و وسایل خونه ای که اجاره داده میشه نو و دست اول هستند و یا کار کرده و دست دوم ؟؟؟ از بابت مشکلات بهداشتی و الودگی و تمیزی و اینجور چیزا منظورم هستش ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، romance33 ، taherifar ، Daneshjo
(2013-07-23 ساعت 13:48)KIMIA2005 نوشته:  دوستان یک سوال با توجه به اینکه اونجا خونه ها رو مبله اجاره میدن اسباب و وسایل خونه ای که اجاره داده میشه نو و دست اول هستند و یا کار کرده و دست دوم ؟؟؟ از بابت مشکلات بهداشتی و الودگی و تمیزی و اینجور چیزا منظورم هستش ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
علی آقا تا جاییکه من میدونم دست دومه....ولی میتونین بگین منزل و خالی میخواین یعنی بدون وسیله.....
اکثر امریکایی چون سگ و گربه نگهداری میکنن و این به مزاج ما خوش نمیاد من ترجیه میدم خونه رو بدون وسیله بگیرم حتی یه جا خوندم نوشته بود از لباسشوییای سکه ای استفاده نکنین چون لباسا و وسایل سگ و گربشونو میندازن داخلشون پر از مو هه....
این چیزی بود که من شنیده بودم...
آهان یکی از فامیلامونم میگفت وسایلایی که نمیخوان میذارن دم در شهرداری میاد میبره حتی یه نفرم نیگاشون نمیکنه ممکنه نو هم باشه. حالا نمیدونم این برای منازل اجاره ای صدق میکنه یا مال موقعیه که میخرید....
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir0_0amir ، KIMIA2005 ، peyman1355 ، armina-2014 ، taherifar ، Daneshjo
هشدار!

سازمان صلیب سرخ جهانی اخیرا عکسی از یک نوع عنکبوت آفریقایی که به دلایل مجهولی در سرتاسر جهان پخش شده است را منتشر نموده است.
نیش این عنکبوت تا 4 روز هیچ تاثیر و اثری نداشته و وقتی عیان می شود که دیگر کار از کار گذشته است.
این سازمان از تمام افراد و شبکه های اجتماعی خواسته تا در اطلاع رسانی تصویر این بندپا مشارکت کنند.شما نیز آنرا با دیگران مطرح کنید

لینک مرتبط ( متاسفانه این عنکبوت در امریکا مشاهده شده و ظاهرا در امریکا هم وجود داره) :
www.spiderbitetreatment.com

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=1&theater
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، kasrafo ، Saeedv13 ، Danoosh ، taherifar ، Daneshjo
(2012-12-30 ساعت 16:30)m9780 نوشته:  با تشکر از آرش عزیز
دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن یا حتی راه حل هایی بلد هستن بیان و به اشتراک بزارن چون به نظر میرسه موضوع مهمیه Sad
منم چند وقت پیش سفری به ارمنستان داشتم که توی تخت و همین طور مبلمان از این موجودات دیدم!
جالبیش اینه که شب بیرون میان و خیل چندش هستن در ضمن از خون انسان تغذیه میکردن اونهایی که من دیدم! یه چیزی تو مایه های ساس
همون خود ساسه.تو ویکیپدیا توضیح خوبی در مورد خودش و روش های نابود سازیش هم به انگلیسی و هم به فارسی داده.اینا دیگه چه جونورایین.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، Daneshjo
بازم صد رحمت به جونورایی مثل عقرب که تابستونا تو منطقمون پیداشون میشه.بازم اینا تا کار به کارشون نداشته باشی یا اشتباهی دستی،پایی چیزی روشون نزاری.اونا هم کاری به کارت ندارن و مثل انگل بهت نمیچشبن. زندگیشون میکنن و میرن دنبال سوسکا و جک و جونورای دیگه،نه ادم.
زیاد نباید نگران حشرات بود.
حشرات(اصلاحش کنم-جک و جونورانی که وارد زندگی ادم میشن) از نظر من به دو دسته تقسیم میشن.دسته اول مثل همین عقرب و مار و همین دراکولا و ..غیره که ناخاسته وارد خونه و زندگی ادم میشن و ناخاسته هم باسه دفاع از خودشون و از ترس یه نیشی هم میزنن.ولا من خودم تابستونا سالی یه عقرب تو خونمون میکشم.کلا دیدنش تو تابستون عادی شده و نه مشکلی تا لان ایجاد شده و نه اینقدر که شنیدیم طرف سکته کرد و مرد یا رفت زیر ماشین.تو کل عمرم لا اقل تو شهر خودمون نشنیدم(حالا دقیقش کمتر شنیدم.)کسی از نیش عقرب یا مار مرده باشه(البته اصلاح کنم جک و جونورای خاصی هم در بعضی مناطق مثل همین امریکا پیدا میشن که در چند دقیقه نیشش طرف رو میکشه و به بیمارستان هم نمیرسد.دیگه آخر بدشانسی باشین به گیر اینا بیفتید.ولی منظور من همین جک جونورای عادیه) یا مشکل خاصی پیدا کرده باشه.غیر از این که طرف حساسیت داشته باشه (که ممکنه از زنبورم به همین حالت بیفته)یا بعد از سه چهار ساعت به بیمارستان رفته باشه که تو مناطق خیلی دور افتاده و یا قدیم بیشتر این اتفاقا میفته و میفتاده و در بیشتر مواقع یه سر میری بیمارستان و چند تا امپول می خوری،سر و مر گنده میای.
دسته دوم انگلی جات مثل همین ساس و پشه و کنه و موریانه و... هستن که مشکل اصلی همینان و با این که شاید خطر کمی داشته باشن ولی چون هدف اصلیشون خود انسان یا زار و زندگیمون . بیشتر اذیت می کنن.از نظر من مهم ترین چیز همون تخت خواب که باید از دیوار یخورده فاصله داد و پایه هاش فلزی باشه که هر جونوری راحت نره توش و تو خواب که هیچی نمیفهمید با خیال راحت ازتون تغذیه کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، mohammadg846 ، taherifar ، Daneshjo
یعنی مار و عقرب هم جزو حشراته دیگه ؟! بابا دستخوش Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: r-g ، taherifar ، Daneshjo
(2014-09-11 ساعت 11:52)soheilbadami نوشته:  یعنی مار و عقرب هم جزو حشراته دیگه ؟! بابا دستخوش Big Grin
اون مارشو حالا شما شما فاکتور بگیرBig Grin.منظورم کلی بود.البته الان که یادم اومد از نظر جک و جونور استرالیا وضعش از امریکا خیلی بدتره.تو یه مستند دیدم(مستندای شبکه 4 بود فکر کنم) حمله سوسک.عنکبوت.موش.ملخ و ازینا زیاد داشتن.تمساح و کوسه هم هست.چون اینا با کشتی مهاجرا به استرالیا اومدن .دشمنی تو طبیعت منطقه ندارن و خیلی تکثیر شدن و معضلی باسه کشاورزا و مردم شدن.Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، Daneshjo
(2013-06-28 ساعت 13:26)iranian1 نوشته:  آقا من بدبخت شدم دوستم رفته از جایی مبل دست دوم گرفته تمام خونه را کثافت وساس برداشته تمام دست وپاهایم زخم شده خارش شدید هم دارم خلاصه آمریکا کوفتمون شد. الان یکماه است میگم این مبل کثافتو بریز دور گوش نمیده

سلام به دوستان
یک توصیه دارم برای افرادی که میان امریکا حتما چند تایی از این قلم های سوسک کش و حشره کش ایرانی با خودتون بیارید خیلی موثره اینایی که اینجا میفروشن هیچ اثر نداره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، compresskeytionboard ، r.bazargan ، Daneshjo
سلام به همه ی دوستان عزیز . مطلب جالبی بود. نوشته همه دوستان را مرور کردم ولی راه حل مبارزه با انواع حشرات موذی را کسی ننوشته بود!! من راه حل را می نویسم و امیدوارم مفید واقع شود:
100 گرم گوگرد زرد (سولفور) خریده و در قسمتی از خانه که گردش هوا در کل خانه از آنجا امکانپذیر باشد بر روی سطح سیمانی بریزید. کلیه درها و پنجره ها را کاملا درز گیری کنید و شرایط 3 روز مسافرت یا خانه ی دوستان و اقوام ماندن را مهیا کرده باشید و بار و بنه را کاملا بسته باشید. گوگرد را با کبریت روشن کنید. گوگرد ذوب می شود و شعله ی آن بسیار کوچک و قابل رویت نیست. منزل را به سرعت برای مدت 3 روز ترک کنید. گوگرد پس از اینکه کاملا ذوب شد بخاری از خود متساعد می کند که به تمام درز ها و سوراخ ها و ... نفوذ میکند و همه ی حشرات موذی از جمله ساس و موریانه و عنکبوت و سوسک و مورچه را به کلی منهدم می کند. پس از سه روز که به خانه بازگشتید. تمام سطوح قابل دسترس را با دستمال مرطوب پاک کنید. علی الخصوص اسباب بازی و وسایل کودکان و سطوح قابل دسترسی کودکان. مکانهایی مثل داخل مایکروفر و فر و ... را باید تمیز کنید ولی داخل یخچال و فریزر غیر قابل نفوذ است و نیازی به دستمال کشی ندارد.
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Daneshjo
بابا دیگه چی ؟! Smile اولا اون دوستمون میگم نیارید افت کش که شدیدا ممنوعه و اگه بگیرین ازتون خیلی بده مثل همون اوردن دانه گیاه شایدم بدتر
این دوست عزیز هم همینطور مگه میشه خونه مردم (اجاره ای ) ازین کارا کرد ؟ میخواید سو بشیم این 2زار دار و ندارمونو هم بگیرن ؟ Smile ولی برای خونه خودتونم این کارو نکنید. رزیدو گوگرد بشدت سمی است و اینکار در ایران هم استاندارد نیست .(یاد یه اشنامون قدیمتر افتادم که سیانید پتاسیم رو میمالید روی پوست خیار میگذاشت کنار خونه که موشا بخورن بمیرن Smile )
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، nora-nora ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان