کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
سلام به همه دوستان
من کارشناس برق قدرت هستم و۱۱ سال تجربه در مورد طراحی سخت افزار پی ال سی سیمنس دو سال تجربه در مورد طراحی سخت افزار دی سی اس هانیول دارم همچنین تجربه مونتاژ راهاندازی پی ال سی وهمچنین طراحی و راه اندازی شبکه های پی ال سی و نرم افزارهای در رابطه کارم مسلط هستم وهمچنین نرم افزارهای اتوکد والکد .تقریبا ۶ ماه امدم امریکا داخل فلوریداو اشتباه بزرگی کردم چون اینجا هیچ کاری برای من نیست و واقعا گیج شدم حالا میخواستم از دوستانی که داخل ایالت تکزاس هستند راهنمای بگیرم برای پیدا کردن کار و اصلا بدونم شرایط کاری انجا چطوری هست.خیلی ممنون میشم که کمکم کنید
h.tajsaeed@gmail.com

پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، sepideh _s ، mohammadg846 ، msar
دوستان خوب مهاجرسرا،اگه کسی درباره شرایط کار در هیوستون در زمینه ابزار دقیق اطلاعی داره ممنون می شم راهنمایی کنه.
شماره کيس: 2012AS00039xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: Aug 2011
تاريخ مصاحبه: jun
تاريخ دريافت کليرنس: Jul
تاريخ دريافت ويزا:َAug
تعداد نفرات کيس : 1
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، mdna ، mohammadg846 ، msar
سلام دوستان
تمام کامنتها مربوط به افراد با سابقه بود. میخواستم بپرسم یک مهندس الکترونیک بی سابقه که مدرک کارشناسیش هم مال دانشگاه آزاد باشه، و بخواد بره آمریکا، اونجا چیکار باید بکنه
و دیگه اینکه آیا لازمه که در ایران، مهارت نرم افزاری خاصی در رابطه با برق کسب کنه؟ البته من قصد دارم که در آمریکا در بخش انرژی های تجدید پذیر فعالیت کنم
اندکی صبر، سحر نزدیک است
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، saman_aryan2012 ، sara_82 ، H Pier ، mohammadg846 ، msar
(2012-05-12 ساعت 11:09)Ava2011 نوشته:  سلام دوستان
تمام کامنتها مربوط به افراد با سابقه بود. میخواستم بپرسم یک مهندس الکترونیک بی سابقه که مدرک کارشناسیش هم مال دانشگاه آزاد باشه، و بخواد بره آمریکا، اونجا چیکار باید بکنه
و دیگه اینکه آیا لازمه که در ایران، مهارت نرم افزاری خاصی در رابطه با برق کسب کنه؟ البته من قصد دارم که در آمریکا در بخش انرژی های تجدید پذیر فعالیت کنم

سلام
دوست عزیز همرشته و هم سابقه آوا، با توجه به تحقیقاتی که من داشتم و همونطور که اشاره کردم، سابقه کاری هم ندارم، نمیشه به این فکر کرد که بری آمریکا و شاغل بشی، مسئله ای که واضح هست این است که هر کجای دنیا بخواهی سر کار بری باید سواد تئوری و عملی خوب داشته باشی. رشته ما هم خوبی که داره این هست که برای شروع کار به هزینه زیادی نیاز نداره، شما سعی که یک حرفه را تا حد خوب یاد بگیری به عنوان مثال میکرو کنترلر های avr را به خوبی یاد بگیر، و یاد گیری همین منجر میشه که با مباحث دیگه درگیر بشی و پیشرفت کنی و برای روزی که از کشور خارج بشی بتونی کار پیدا کنی. در ضمن این نکته را هم بدون در کشوری مثل آمریکا اگه یکسال در رشته خودت کار نکرده باشی خیلی به سختی می تونی کار پیدا کنی ، پس با کوله بار پر باید بری تا بتونی کار پیدا کنی و گرنه بعد از یکسال باید شروع کنی به کارهای الکترونیک داوطلبانه انجام دادن تا سابقه پیدا کنی و ..... . ولی یک راه دیگه که خیلی هم بهتر هست این هست که تئوریت را کاملا قوی کنی و با نرم افزار های کار یاد بگیری تا بتونی مقاله بدی و بعد بورس تحصیلی بگیری و بری که اگه این اتفاق بیفته خیلی راحت تر می تونی بری و نگرانی های مالیت به حداقل میرسه.

سعی کردم به طور خلاصه کامل ترین توضیح را داده باشم. امیدوارم که مفید واقع شده باشه.

موفق و پیروز باشید
اگر می خواهید اقیانوس های جدید را کشف کنید اول باید شهامت ترک ساحل را داشته باشید.

انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، mhz_ir ، amir2640 ، Emad_L ، sepideh _s ، H Pier ، Leila Amricaie ، mohammadg846 ، reza_norouzi ، msar ، samane1363
(2012-05-12 ساعت 11:09)Ava2011 نوشته:  سلام دوستان

همکار عزیز تا آنجاییکه من مطالعه کردم شما در حال حاضر میتونین امتحان FE رو بدین و اگر قبول شدین بهتون مدرک EIT میدهند که با اون احتمال کارپیداکردنتون خیلی بیشتر میشه.موضوعات امتحان FE هم مباحث پایه مهندسی برق مثل ریاضیات الکترومغناطیس مدار ماشینهای الکتریکی و... است. بعد از ابنکه یه چند سال با مدرکEIT کار کردین میتونین برای امتحان PE شرکت کنین و با داشتن این مدرک به عنوان یک مهندس حرفه ای خیلی جاها و با حقوق بسیار بهتر کار خواهید کرد
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: aminvo ، teoden ، ali2316 ، Emad_L ، mhz_ir ، arash1986 ، saman_aryan2012 ، farmad ، H Pier ، mohammadg846 ، reza_norouzi ، shayrin ، msar ، samane1363
(2012-05-14 ساعت 18:52)MPU نوشته:  همکار عزیز تا آنجاییکه من مطالعه کردم شما در حال حاضر میتونین امتحان FE رو بدین و اگر قبول شدین بهتون مدرک EIT میدهند که با اون احتمال کارپیداکردنتون خیلی بیشتر میشه.موضوعات امتحان FE هم مباحث پایه مهندسی برق مثل ریاضیات الکترومغناطیس مدار ماشینهای الکتریکی و... است. بعد از ابنکه یه چند سال با مدرکEIT کار کردین میتونین برای امتحان PE شرکت کنین و با داشتن این مدرک به عنوان یک مهندس حرفه ای خیلی جاها و با حقوق بسیار بهتر کار خواهید کرد

سلام دوست عزیز
یکی از بهترین پاسخ هایی بود که تا حالا (البته برای من) در مهاجر سرا خوندم.

من یک مقداری تحقیق کردم که به نتایج زیر رسیدم.
FE:Fundamentals of Engineering exam
این امتحان از دو بخش تشکیل شده که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر امتحان گرفته میشه. نوبت صبح بین رشته ها مشترک هست و مباحث پایه ای را شامل میشه که در قسمت اول لینک فایلی که در زیر قرار دادم میتونید مطالعه کنید. قسمت دوم برای هر رشته تخصصی میشه که برای رشته ما، در قسمت دوم دفترچه نوشته که از چه قسمت هایی سوال میاد.

این امتحان کلا 180 تا سوال داره که 120 تا در نوبت صبح و 60 تا هم در نوبت بعد از ظهر مطرح میشه. مدت زمان آزمون 8 ساعت هست. نتایج امتحان هم 8 الی 10 هفته بعد از آزمون اعلام میشه. آزمون دو بار در سال در ماه های آپریل و اکتبر برگذار میشه.

لینک دانلود مواد امتحانی در نوبت صبح و بعداز ظهر.

http://www.ncees.org/Documents/Public/FE...202009.pdf

قسمت اول را که من داشتم می خوندم که از چه مواردی امتحان گرفته میشه، در بعضی از مباحث از امتحان دادم منصرف میشه آدم. شیمی عمومی هم سوال میاد Sad( البته این طور که من فهمیدم). حالا دوستان یک جستجویی بکنند، امیدوارم که من اشتباه فهمیده باشم.Big Grin
در این سایت می تونید اطلاعات بیشتری به دست بیارید.

http://www.ncees.org/Exams/FE_exam.php

متاسفانه الان دیر وقت هست و به امید پرودگار فردا جستجو می کنم ببینم جایی سوالهای آزمون را به صورت رایگان پیدا می کنم.

موفق و پیروز باشید.
امین
اگر می خواهید اقیانوس های جدید را کشف کنید اول باید شهامت ترک ساحل را داشته باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، ali2316 ، soooli55 ، H Pier ، mohammadg846 ، uranus88 ، mhz_ir ، msar ، samane1363
سلام دوستان من مهندس برق - مخابرات هستم با 22سال تجربه در زمینه برودکست که درسال 2013پذیرفته شدم.بنظر شما چکارو چه ایالتی را پیشنهاد میدهید.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، Emad_L ، mohammadg846 ، msar
واقعا بچه های قدیمی برق کم لطف هستند ها!
خب یه کمکی به ما هم رشته ای ها داشته باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، Emad_L ، amir2640 ، mohammadg846 ، msar
سلام دوستای خوبه من.از راهنمایی های همگیتون ممنونم.
من 24سال دارم و فوق دیپلم برق صنعتی(دانشگاه آزاد)دارم.سابقه ی کار ندارم.تازه مدرک گرفتم.ولی برق ساختمان کار کردم به صورت آزاد.
آیا توی مصاحبه سفارت به من گیر نمیدن که سابقه کار ندارم؟یا میپرسن که من بخوام بگم برق ساختمان کار کردم؟
اگه خدا خواست ویزا گرفتم توی آمریکا کار گیرم میاد؟
این سوال ها خواب و خوراک رو از من گرفته.تورو خدا یکی به من خواب بده..
ممنونم از همه ی کسنی که این سایت رو راه اندازی کردن....
کیس:82xx//مقصد:هيوستون/سفارت:ابوظبی..ویزا:۱ضرب ولي با بدبختيBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Emad_L ، aminb ، msar
سلام دوستان من 10 سال سابقه دارم و در زمینه ccna , روتر های cisco تجربه دارم کجای شهر آمریکا می شه در این زمینه کار پیدا کرد . ممنون میشم این شوال منو جواب بدید . و ایننکه ایا مدرک ای سابقه در این زمینه نیاز ارایه بشه . ممنون میشم یکی بهم جواب بده
سلام دوستان من 10 سال سابقه دارم و در زمینه ccna , روتر های cisco تجربه دارم کجای شهر آمریکا می شه در این زمینه کار پیدا کرد . ممنون میشم این سوال منو جواب بدید . و اینکه ایا مدرک سابقه در این زمینه نیاز ارایه بشه . ممنون میشم یکی بهم جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان: Emad_L ، mohammadg846 ، msar
(2012-05-31 ساعت 13:17)shiraz mamali نوشته:  سلام دوستای خوبه من.از راهنمایی های همگیتون ممنونم.
من 24سال دارم و فوق دیپلم برق صنعتی(دانشگاه آزاد)دارم.سابقه ی کار ندارم.تازه مدرک گرفتم.ولی برق ساختمان کار کردم به صورت آزاد.
آیا توی مصاحبه سفارت به من گیر نمیدن که سابقه کار ندارم؟یا میپرسن که من بخوام بگم برق ساختمان کار کردم؟
اگه خدا خواست ویزا گرفتم توی آمریکا کار گیرم میاد؟
این سوال ها خواب و خوراک رو از من گرفته.تورو خدا یکی به من خواب بده..
ممنونم از همه ی کسنی که این سایت رو راه اندازی کردن....

دوست من شما قبل از هر چیز باید مشخص کنین که از چه category میخواهید برین آمریکا یعنی مشخص کنین کیس مهاجرتی شما لاتاریه یا ...؟
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Emad_L ، mohammadg846 ، msar
چقدر اینجا سوت و کوره! یعنی از بچه های مهاجر سرا کسی برقی نبوده به امریکا اطلاعاتی در مورد یافتن کار بده ؟ البته میدونم که تسلط به زبان یکی از شروط موفقیت است اما می خواستم بدونم که در چه ایالتهایی بیشتر برای رشته های برق بخصوص الکترونیک که خودم هستم کار وجود داره. و اینکه تا حالا کسی در ازمون های مهندسی FE شرکت کرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، Emad_L ، mohamad_counter ، amirhr123 ، H Pier ، mohammadg846 ، msar
با سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم ازتون بپرسم کسی که گرایشش کنترل ابزار دقیق هست باید به جز plc چه چیزهاای رو یاد بگیره تا اونجا با مشکلات کمتری رو برو بشه ؟

من 21 سالمه و دو سال و نیمه دیگه وقت دارم تا اگر خدا بخواد وییزامون اماده بشه شما توصیه میکنید تویه این مدت بیشتر وقتم رو رویه یادگیری چه چیزهاای باید بزارم تا به قول دوستان با کول بار پرتری بتونم از اینجا برم؟

با تشکر
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: Emad_L ، MPU ، mohammadg846 ، msar
سلام
لیسانس کنترل+32 سال سن+13 سال سابقه مرتبط+مسلط به plc زیمنس و ال جی و مانیتورینگ صنعتی +مسلط به انواع سرو موتورها و اینورترها +مسلط به طراحی انواع تابلو توزیع و کنترلی +زبان کمی پایینتر از متوسط... به نظرتون چغدر طول میکشه کار گیر بیارم
2012AS0056XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:2011 ,16 Jul
ارسال فرمها: 2011 , August 7
کنسولگری: آنكارا
تاریخ کارنت شدن:
تاریخ دریافت نامه دوم:april,23
تاریخ مصاحبه:june,6
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت ویزا:
هزینه ها: 60000 عكس + ترجمه 280000 + 102000 TNTو ارامکس +
هتل و بلیط 2100000
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، msar
(2012-07-05 ساعت 01:17)amir2640 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم ازتون بپرسم کسی که گرایشش کنترل ابزار دقیق هست باید به جز plc چه چیزهاای رو یاد بگیره تا اونجا با مشکلات کمتری رو برو بشه ؟

من 21 سالمه و دو سال و نیمه دیگه وقت دارم تا اگر خدا بخواد وییزامون اماده بشه شما توصیه میکنید تویه این مدت بیشتر وقتم رو رویه یادگیری چه چیزهاای باید بزارم تا به قول دوستان با کول بار پرتری بتونم از اینجا برم؟

با تشکر

سلام

کنترل و ابزاردقیق یک فیلد بسیار گسترده هست و در همه زمینه ها باید تجربه کسب کنید و بستگی داره که بخواهید در چه زمینه ای از این رشته کار کنید و با توجه به اون مشخص میشه که باید در چه زمینه ای تمرکز کنید. ولی بطور کلی علاوه بر PLC ، شما باید بیشتر DCS و Instrumentation یاد بگیرید و نرم افزارهای مرتبط رو کار کنید مثل SPI و PDMS و همچنین ACAD و ... و توی شرکتهایی که کارهای engineering می کنند سابقه کسب کنید.

موفق باشید
(2012-07-13 ساعت 06:51)fm5206 نوشته:  سلام
لیسانس کنترل+32 سال سن+13 سال سابقه مرتبط+مسلط به plc زیمنس و ال جی و مانیتورینگ صنعتی +مسلط به انواع سرو موتورها و اینورترها +مسلط به طراحی انواع تابلو توزیع و کنترلی +زبان کمی پایینتر از متوسط... به نظرتون چغدر طول میکشه کار گیر بیارم

از یک هفته تا چندین ماه!
کار پیدا کردن به خیلی پارامترها بستگی داره ولی مهمترین پارامتر کار بلد بودن و بعد زبان و رزومه هست. شما با توجه به مطالبی که نوشتید پتانسیل اولیه رو دارید و مشکل زیادی نخواهید داشت.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، amir2640 ، H Pier ، mohammadg846 ، msar ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان