کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
سلام دوستان از آشناييتون خوشحالم
...من هم برقی هستم و قبلی لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، amir2640 ، amirhr123 ، dreamer60 ، mdna ، mohammadg846 ، msar
سلام به همه دوستان.
من رشته ی کنترل می خونم. لاتاری برنده شدم.
می خواستم ببنم برای یه لیسانس کنترل تو امریکا شرایط کار چوریه. چطوری میتونه کار پیدا کنه
شماره کیس: **85
کنسولگری:ایروان
تاریخ مصاحبه:12jun
دریافت ویزا:15Aguste
ورود به آمریکا:---
دریافت گرین گرین کارت:---
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، mdna ، samansaba ، mohammadg846 ، msar
(2012-08-16 ساعت 11:31)rezalahiji نوشته:  سلام به همه دوستان.
من رشته ی کنترل می خونم. لاتاری برنده شدم.
می خواستم ببنم برای یه لیسانس کنترل تو امریکا شرایط کار چوریه. چطوری میتونه کار پیدا کنه
سلام دوست عزیز
در ابتدا به خاطر برنده شدنتون به شما تبریک می گم ولی باید حقیقتی را هم به شما بگویم البته دوست ندارم ناامیدتان بکنم ولی به خاطر اینکه شما بعد از آمدن اینجا بهتون شوک وارد نشه و خودتون را برای سختی ها آماده کنید این را میگویم. از نظر من در آمریکا موقعیتهای کاری خیلی خوبی هست ولی برای ما ایرانیها که تازه از وطن مهاجرت می کنیم در ابتدای کار این موقعیتهای خوب کم هست . البته به دلایل مختلف که دوستان قبلا در موردش صحبت کرده اند. البته غیر ممکن هم نیست و دوستانی هستند که توانسته اند شغلهای خوبی را هم پیدا کنند ولی تعدادشان کم است.
برای شما و دیگر دوستان آرزوی موفقیت و پیشرفت دارم
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، rezalahiji ، MPU ، hossien_501 ، sepideh _s ، H Pier ، mohammadg846 ، msar ، samane1363
دوستان سلام. میخواستم بدونم که آیا ادامه تحصیل برای ارشد مهندسی کنترل در آمریکا مانعی نداره؟ جز رشته های ممنوعه نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، amirhr123 ، mohammadg846 ، msar
سلام به همه برقی های مهاجرسرا
مثل اینکه همه کنترلی هستند وجک جوان
دنبال بک هم ریش باید بگردیم تا اونجا یک کاری رو شروع کنیم.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، amir2640 ، mohammadg846 ، msar
با سلام همه عزیزان
من مهندسی الکترونیک دارم بت تقریب 5 سال سابقه کار در گرایشات مختلف . کسی یک وکیل جهت مهاجرت کاری به کشور ارمنستان میشناسه معرفی کنه یا تجربه ای در این خصوص داره؟ .
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
من گرایش قدرت هستم از دانشگاه دولتی و 10 سالی سابقه کار تو نفت و گاز دارم. یک مقداری الکترونیک هم کار کردم. (از برندگان 2013 هستم) شنیدم اوضاع کار تو تگزاس به نسبت بهتره و برای همین میخوام برم دالاس. چه راهی رو برای پیدا کردن کار بهتر میدانید: گرفتن مدرک P eng. و تافل و ....(که البته خیلی طولانی میشه و خوب سخت هم هست) یا اینکه رزومه بفرستم جاهای مختلف ببینم چی میشه؟ میخوام بدونم روال درستش چیه؟ مرسی
کیس: 2013AS4##
اتعداد: 2 نفر
ارسال مدارک: 15 جولای
کارنتی: آگوست
سفارت : آنکارا
نامه دوم: 20 نوامبر
مصاحبه: 23 ژانویه
آخرین آپدیت CEAC : می 21
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، H Pier ، msar
سلام به همه دوستان عزیز...من 23 سالمه فارغ التحصیل برق قدرت مقطع لیسانس از دانشگاه آزاد هستم(پارسال فارغ شدم) الان هم در حال گذراندن دوره PLC هستم. زبانم هم درحد خوبی هست از طرفی معافی کفالت هم دارم. خانوادم منو تحت فشار گذاشتن که ارشد بخونم ولی خودم علاقه ای ندارم و دوست دارم برم سمت کار. حالا میخواستم ازتون سوال کنم که کدوم راه رو انتخاب کنم؟ و اگه بخوام برم آمریکا آیا بهتره اول تو ایران سابقه بهم بزنم یا همینجوری میتونم اونور کار خوب پیدا کنم؟
ممنون از همگی
پاسخ
تشکر کنندگان: saman_aryan2012 ، msar
امیر جان ماشا.. با این سن کمت خوب زود گرفتی لیسانستو.... من اگه جات باشم بازم ادامه تحصیل میدم ...
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، mdna ، hasanhasan ، msar
سلام خدمت دوستان عزیز و مهندسین برق

دوستان عزیز جریان این مهندس حرفه ای دیگه چی هست؟؟ یعنی امریکا قبول نداره که ما مهندس هستیم؟؟؟!!! ایا یک کسی که از یکی از دانشگاه های ازاد کشور مهندسی برق قدرت گرفته در امریکا با یک بیسواد فرقی نداره و اگر کار گیر بیاره حقوق یک مهندس بهش نمیدنحقوق یک کارگر یا تکنسین بهش میدن؟؟ (بفرما ما افغانی هستیم)

ولی من خودم از یک وکیل شنیدم که می گفت یک مهندس برق حداقل ساعتی 45 دلار حقش هست چیزی هست که اداره کار امریکا تعین کرده و کسی حق نداره زیر این به مهندس حقوق بده!!!! من خودم plc و تابلو های برق صنعتی و برق کاری ساختمان بلدم مدرکش را هم دارم خوب یعنی با این مدارک باز هم ما حقوق یک کارگر می گیرم نه یک مهندس؟؟!! البته من ثابقه کار ندارم سه سوته میشه از یک شرکت معتبر یک 2 سال سابقه کار گرفت.دوستان اگر کسی ایالت مناسب راهنمایی داره به من بده ممنونش میشوم اخه خیلی برام مهم که جایی که میرم مثل مهندس باهم رفتار کنه نه مثل کارگر چون خدای با هزار بدبختی قرض قوله و هزار یک مشکل خانوادگی بدشانسی مدرک گرفتم حالا دارم برای زندگی بهتر تلاش می کنم نمیخوام به عقب برگردم.ممنون میشوم کسی اطلاعات مفیدی داره بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، msar
(2012-10-27 ساعت 06:50)saman_aryan2012 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز و مهندسین برق

دوستان عزیز جریان این مهندس حرفه ای دیگه چی هست؟؟ یعنی آمریکا قبول نداره که ما مهندس هستیم؟؟؟!!! ایا یک کسی که از یکی از دانشگاه های ازاد کشور مهندسی برق قدرت گرفته در آمریکا با یک بیسواد فرقی نداره و اگر کار گیر بیاره حقوق یک مهندس بهش نمیدنحقوق یک کارگر یا تکنسین بهش میدن؟؟ (بفرما ما افغانی هستیم)

ولی من خودم از یک وکیل شنیدم که می گفت یک مهندس برق حداقل ساعتی 45 دلار حقش هست چیزی هست که اداره کار آمریکا تعین کرده و کسی حق نداره زیر این به مهندس حقوق بده!!!! من خودم plc و تابلو های برق صنعتی و برق کاری ساختمان بلدم مدرکش را هم دارم خوب یعنی با این مدارک باز هم ما حقوق یک کارگر می گیرم نه یک مهندس؟؟!! البته من ثابقه کار ندارم سه سوته میشه از یک شرکت معتبر یک 2 سال سابقه کار گرفت.دوستان اگر کسی ایالت مناسب راهنمایی داره به من بده ممنونش میشوم اخه خیلی برام مهم که جایی که میرم مثل مهندس باهم رفتار کنه نه مثل کارگر چون خدای با هزار بدبختی قرض قوله و هزار یک مشکل خانوادگی بدشانسی مدرک گرفتم حالا دارم برای زندگی بهتر تلاش می کنم نمیخوام به عقب برگردم.ممنون میشوم کسی اطلاعات مفیدی داره بگه

SALAM DOSTAN,TABRIK MIGAM be hameh barandegan 2013 man barandeh 2011 hastam va karshenas bargh hastam ba 11 sal sabegheh kar va certificatehai az plc simens va plc hony well az italy va germany man khodam fekr mikardam daghdagheh kar aslan nadaram vali vagheiyat ineh ke shoma ta miyaid dorovaretono beshnasid zaman migireh va shrayet on jori ke mikhahid nemisheh va hatman khodetono baraye ye shrayet sakht amadeh bokonidchon be mahz vorod be inja kheili sakht kari ke iran anjam midadid ra peyda konid dar vahleh aval mohem shoma faghat ye kar dashteh bashid ta betonid esteres varedeh ra khonsa konid va khodetona peyda konid haghighatan khod man sharayet sakhti ra tahamol kardam modat 7 mah doshoghl dashtam ke hich rabti be bargh va tajrobiyatam nadasht yeki shabakehaye faiber optic va yeki digash dakhel sherkat rental mashin bekhater inke zabanam ravon beshe va ham daramadi dashteh basham migzarondam ta belakhareh to mah 8 tonestam ye shoghl barghi onam dar zamineh tarahi bargh sakhtemanhaye maskoni va tejari peyda konam ke onam ba zahmat ziyadi peyda kardam albateh beheton begam inja madrak ziyad barashon melak nist avalan tajrobeh kari iran taghriban arzeshi nadareh on chizi ke barashon mohem in ke shoma kareto balad bashid faghat hamin albateh shayad man dar entekhab eyalatam eshtebah kardeh basham chon man majbor bodam biyam florida shayad ager texas miraftam behtar bod vali onja ham kheili fargh nemikoneh va dakhel us shoma vaghti ye kare khob ba daramad khob peyda mikonid shrayet kheili khob mishe albateh in faghat tajrobeh khod man bod bad omadan be us faghat mikham begam beheton khodetono baray sakhti bad tar in ham amadeh konid chon inja kasani ra didam ke faghat mikhastan kar dashte bashan farghi ham nemikard che kari va peyda nemikardand va kheili sharayet sakhti dashtanvali kasani ke betonan tahamol konan payan khobi dar entezareshon hast albateh man tajrobeh ziyadi nadaram man faghat 1 sale inja haston mofagh bashid
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، saman_aryan2012 ، MPU ، samansaba ، msar
(2012-10-27 ساعت 09:32)hamidt نوشته:  
(2012-10-27 ساعت 06:50)saman_aryan2012 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز و مهندسین برق

دوستان عزیز جریان این مهندس حرفه ای دیگه چی هست؟؟ یعنی آمریکا قبول نداره که ما مهندس هستیم؟؟؟!!! ایا یک کسی که از یکی از دانشگاه های ازاد کشور مهندسی برق قدرت گرفته در آمریکا با یک بیسواد فرقی نداره و اگر کار گیر بیاره حقوق یک مهندس بهش نمیدنحقوق یک کارگر یا تکنسین بهش میدن؟؟ (بفرما ما افغانی هستیم)

ولی من خودم از یک وکیل شنیدم که می گفت یک مهندس برق حداقل ساعتی 45 دلار حقش هست چیزی هست که اداره کار آمریکا تعین کرده و کسی حق نداره زیر این به مهندس حقوق بده!!!! من خودم plc و تابلو های برق صنعتی و برق کاری ساختمان بلدم مدرکش را هم دارم خوب یعنی با این مدارک باز هم ما حقوق یک کارگر می گیرم نه یک مهندس؟؟!! البته من ثابقه کار ندارم سه سوته میشه از یک شرکت معتبر یک 2 سال سابقه کار گرفت.دوستان اگر کسی ایالت مناسب راهنمایی داره به من بده ممنونش میشوم اخه خیلی برام مهم که جایی که میرم مثل مهندس باهم رفتار کنه نه مثل کارگر چون خدای با هزار بدبختی قرض قوله و هزار یک مشکل خانوادگی بدشانسی مدرک گرفتم حالا دارم برای زندگی بهتر تلاش می کنم نمیخوام به عقب برگردم.ممنون میشوم کسی اطلاعات مفیدی داره بگه

SALAM DOSTAN,TABRIK MIGAM be hameh barandegan 2013 man barandeh 2011 hastam va karshenas bargh hastam ba 11 sal sabegheh kar va certificatehai az plc simens va plc hony well az italy va germany man khodam fekr mikardam daghdagheh kar aslan nadaram vali vagheiyat ineh ke shoma ta miyaid dorovaretono beshnasid zaman migireh va shrayet on jori ke mikhahid nemisheh va hatman khodetono baraye ye shrayet sakht amadeh bokonidchon be mahz vorod be inja kheili sakht kari ke iran anjam midadid ra peyda konid dar vahleh aval mohem shoma faghat ye kar dashteh bashid ta betonid esteres varedeh ra khonsa konid va khodetona peyda konid haghighatan khod man sharayet sakhti ra tahamol kardam modat 7 mah doshoghl dashtam ke hich rabti be bargh va tajrobiyatam nadasht yeki shabakehaye faiber optic va yeki digash dakhel sherkat rental mashin bekhater inke zabanam ravon beshe va ham daramadi dashteh basham migzarondam ta belakhareh to mah 8 tonestam ye shoghl barghi onam dar zamineh tarahi bargh sakhtemanhaye maskoni va tejari peyda konam ke onam ba zahmat ziyadi peyda kardam albateh beheton begam inja madrak ziyad barashon melak nist avalan tajrobeh kari iran taghriban arzeshi nadareh on chizi ke barashon mohem in ke shoma kareto balad bashid faghat hamin albateh shayad man dar entekhab eyalatam eshtebah kardeh basham chon man majbor bodam biyam florida shayad ager texas miraftam behtar bod vali onja ham kheili fargh nemikoneh va dakhel us shoma vaghti ye kare khob ba daramad khob peyda mikonid shrayet kheili khob mishe albateh in faghat tajrobeh khod man bod bad omadan be us faghat mikham begam beheton khodetono baray sakhti bad tar in ham amadeh konid chon inja kasani ra didam ke faghat mikhastan kar dashte bashan farghi ham nemikard che kari va peyda nemikardand va kheili sharayet sakhti dashtanvali kasani ke betonan tahamol konan payan khobi dar entezareshon hast albateh man tajrobeh ziyadi nadaram man faghat 1 sale inja haston mofagh bashid

دوست عزیز ممنون که به من پاسخ دادی و اطلاعات و تجربه خودت را از امریکا برای من و دوستان به اشتراک گذاشتی. اما باید بگم من لاتاری نبردم من قصد اقدام برای ویزای شغلی دارم اگر هم لاتاری برنده شدم که خدا را صد هزار مرتبه شکر(((((: اما بابت شرایط سخت بله درست اما در امریکا حتما باید یک وزارت کاری باشه که حداقل حقوق را تعین کنه اخه این وکیل ما به من همین حرفهای شما را زد و گفت مدرک ایران قبول دارند ولی شرایط پیدا کردن کار خیلی مشکل هست و باید یک سالی دندون روی جگر بگذاری سختی ها را پشت سر بگذاری و بعد شرایط بهتر میشود و روب پیشرفت می گذاری سوال اینجا است ایا اداره کار امریکا حداقل حقوقی برای یک مهندس در نظر گرفته است؟؟!! یا نه چون امریکا یک هدف است نه یک راه اجباری اگر قرار است مثل افغانی که 10 ساعت کار سخت می کنند اگر مهندس باشن حقوق 2 ساعت کار یک گارگر ایرانی که کار کن هم نیست را میگرند و شرایط امریکا هم برای ما به این شکل است من یکی که حاضر به بیگاری کردن و بردگی به شکل نوین ان هرگز نیستم مگر تا یک سال که شرایط کار مناسب برای یک مهندس برق پیدا شود. شاید دوستان عشق امریکا حاضر باشند تا اخر عمر تو امریکا مثل یک کارگر ساده زندگی کنند اما فقط امریکا باشند ولی من حاضر نیستم شاید افرادی من را مسخره کنند وبگویند فلان هست بلان این اقا خیلی پر توقع ببین چقدر ناز داره خیال کرد phd اتمی داره مردم خودشون به هزار بدبختی به امریکا میرسانند اما این اقا ناز می کنه. من پیشنهادی که به دوستان دارم این است ما مهاجرت می کنم تا بهتر زندگی کنیم تا حقمان را مثل ایران پایمال نکنند اگر قرار مثل یک مهندس کار کنم مثل گارگر ارزان پول بگیرم و زندگی کنم ایران بهتر است تا امریکا البته این نظر شخصی است ممکن بعضی ها شرایط انها فرق کند .

ممنون از شما اگر کسی اطلاعات بیشتر نسبت به امریکا داره به دوستان بدهد تا درست من و همه عزیزان که قصد مهاجرت دارند شوکه نشوند در امریکا ممنون از همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، samansaba ، mohammadg846 ، msar
شما قبل اینکه کاری بکنی اول این طرز تفکر افغانی و عمله و کارگر رو یه کاریش بکن وگرنه همون ایران بهترین جاس برای موندن.
کار عار نیست برادر من. حداقل اینجا نه. اینقدر هم به شخصیت اهالی یک کشور اهانت نکن.
اینجا تنها چیزی که هست و دولت ایالتی تایین می کنه حداقل حقوق بر ساعت هست که مثلن هیچ کارفرمایی حق نداره کمتر از ساعتی هشت دلار حقوق بده.
باقی بسته به شرکت استخدام کننده هست که بخواد چقدر بابت هر شغل حقوق بده.

خوشبختانه مهندسین برق تو این کشور بازار کار براشون خوبه و به نسبت راحت کار گیر میارن.
فکر اینم نکن چون یه لیسانس داری قراره یه نیروگاهو بدن دستت. مهندسی تو ایران چیزه بزرگیه وگرنه اینجا همه کاری باید بکنی و بیست چهار ساعته آچار به دست با کلاه ایمنی و چکمه تو پستها و ماشین آلاتی.
کلا بیشتر اینجا فرست های کاری به علم و دانش و وجدان کاری و کار بلد بودن هست تا مدرک، مگه اینکه پی اچ دی بگیری و بری تدریس کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: saman_aryan2012 ، satin ، amir82 ، MPU ، ahmad_z ، samansaba ، H Pier ، mohammadg846 ، buji ، ibehnam ، msar ، sadegh_fojica
(2012-10-30 ساعت 00:31)ITGuy نوشته:  شما قبل اینکه کاری بکنی اول این طرز تفکر افغانی و عمله و کارگر رو یه کاریش بکن وگرنه همون ایران بهترین جاس برای موندن.
کار عار نیست برادر من. حداقل اینجا نه. اینقدر هم به شخصیت اهالی یک کشور اهانت نکن.
اینجا تنها چیزی که هست و دولت ایالتی تایین می کنه حداقل حقوق بر ساعت هست که مثلن هیچ کارفرمایی حق نداره کمتر از ساعتی هشت دلار حقوق بده.
باقی بسته به شرکت استخدام کننده هست که بخواد چقدر بابت هر شغل حقوق بده.

خوشبختانه مهندسین برق تو این کشور بازار کار براشون خوبه و به نسبت راحت کار گیر میارن.
فکر اینم نکن چون یه لیسانس داری قراره یه نیروگاهو بدن دستت. مهندسی تو ایران چیزه بزرگیه وگرنه اینجا همه کاری باید بکنی و بیست چهار ساعته آچار به دست با کلاه ایمنی و چکمه تو پستها و ماشین آلاتی.
کلا بیشتر اینجا فرست های کاری به علم و دانش و وجدان کاری و کار بلد بودن هست تا مدرک، مگه اینکه پی اچ دی بگیری و بری تدریس کنی.

ممنون که جواب من را دادیSmile

دوست عزیز من طرز فکر سخت گیرانه ندارم و به ملتی توهین نکردم دلیل افغانی مثال زدن این بود که قابل لمس تر باشد مضوع مگر نه ممکن است یعنی حتما افغانی ها با شخصیت نه تنها کم نیستند بلکه خیلی هم باید باشند واگر من به شخص و ملتی توهین کردم ناخواسته با تمام وجود از انها معذرت میخواهم.

دوست عزیز این طرز فکر از شرایط من بیرون میاد که با مهندسی باید مثل یک کارگر ساده زیر حداقل ناچیز ادره کار یعنی 300 هزار تومان کار باید کرد خیلی صاحب کار خودش بکشه 250 هزار تومان میده اخرشSad از این شرایط سخت بشددت زده شده ام و میخوام جای بروم که حداقل ها را به من بدهند البته وکیل به من گفته شما اگر کار بلد باشی و تجربه کافی داشته باشی زبانت هم خوب باشه و ایالت درستی(تگزاس) انتخاب کنی حداقل حقوقت 45 دلار فکر کنم در ساعت باشه البته زبان دارم کار میکنم بدک نیست. بگذریم اما اگر این طوری باشه که شما میگوید اچار بدست با کلاه ایمنی این بدنیست و اگر قانون برای همه یکسان هست شرایط فرق می کندRolleyes اگر خودتون مهندس برق هستید و تجربه کار در امریکا را دارید برای من و دوستان تجربه خود را به اشتراک بگذارید ممنون میشومBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: samansaba ، mohammadg846 ، msar
دوستان منم لیسانس الکترونیک دارم.از آشنایی باهاتون خوشحالم
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان