کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كمك هزينه براي افراد كم درآمد
سلام به همه دوستان جديد و قديمي
درخصوص كمك هزينه تحصيلي : در صورتيكه وارد كالج شويد مي توانيد از فايننشيال ايد استفاده كنيد كه سالييانه( دو ترم) ٥٥٠٠ دلار كمك هزينه دريافت مي كنيد
جهت بيمه : مي توانيد از مديكير و يا هلت فاميلي استفاده كنيد كه بسته به درامد و تعداد افراد خانواده متغير است
درخصوص زايمان بدون بيمه: زماني كه ٥ ماهه شديد مي توانيد از دولت تقاضاي بيمه كنيد و كمك دولت تا ١ ماه بعد از زايمان هست و شما حتي ١ دلار هم پرداخت نمي كنيد
درخصوص بيمه نوزاد : مي توانيد درخواست مديكر بديد و شما ١ دلار هم بابت هيچ چيز پرداخت نمي كنيد
درخصوص كمك به زندگي: مي توانيد درخواست فود استمپ بديد و ١. مبلغي ماهيانه دريافت مي كنيد ٢. كوپن براي خوراك دريافت مي كنيد ٣. مبلغي جهت كمك براي پول اجاره و برق نيز دريافت خواهيد كرد
كمك درخصوص نگهداري فرزند: مي توانيد از مهدهاي دولتي استفاده كنيد كه اگر درامدتان كم باشد پولي پرداخت نمي كنيد

درخصوص كمك هزينه نقدي جهت فرزند خيلي شنيده ام اما متاسفانه اطلاعي از نحوع اقدام ندارم. دوستان اگر اطلاعاتي دارن لطف كنن و بنويسن
موفق باشيد
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
پاسخ
(2012-03-09 ساعت 20:15)hoda نوشته:  سلام به همه دوستان جديد و قديمي
درخصوص كمك هزينه تحصيلي : در صورتيكه وارد كالج شويد مي توانيد از فايننشيال ايد استفاده كنيد كه سالييانه( دو ترم) ٥٥٠٠ دلار كمك هزينه دريافت مي كنيد
جهت بيمه : مي توانيد از مديكير و يا هلت فاميلي استفاده كنيد كه بسته به درامد و تعداد افراد خانواده متغير است
درخصوص زايمان بدون بيمه: زماني كه ٥ ماهه شديد مي توانيد از دولت تقاضاي بيمه كنيد و كمك دولت تا ١ ماه بعد از زايمان هست و شما حتي ١ دلار هم پرداخت نمي كنيد
درخصوص بيمه نوزاد : مي توانيد درخواست مديكر بديد و شما ١ دلار هم بابت هيچ چيز پرداخت نمي كنيد
درخصوص كمك به زندگي: مي توانيد درخواست فود استمپ بديد و ١. مبلغي ماهيانه دريافت مي كنيد ٢. كوپن براي خوراك دريافت مي كنيد ٣. مبلغي جهت كمك براي پول اجاره و برق نيز دريافت خواهيد كرد
كمك درخصوص نگهداري فرزند: مي توانيد از مهدهاي دولتي استفاده كنيد كه اگر درامدتان كم باشد پولي پرداخت نمي كنيد

درخصوص كمك هزينه نقدي جهت فرزند خيلي شنيده ام اما متاسفانه اطلاعي از نحوع اقدام ندارم. دوستان اگر اطلاعاتي دارن لطف كنن و بنويسن
موفق باشيد
هدا خانم مرسی از اطلاعاتی که دادید ولی اگر ممکنه در موردمدیکر و هلت فمیلی توضیحات بیشتری بدین و همینطور برای افراد بالای 65 سال این بیمه به چه صورته . تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، soheilbadami ، armanbala ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، M_star1316 ، romance33 ، soli asali ، behjat ، remarya ، msar
سلام دوستان کسی میدونه کمکهای دولتی روی پروسه سیتی زن شیپی تاثیر منفی داره یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، M_star1316 ، romance33 ، soli asali ، jojo_hami ، msar
در حد شنیده ها چیزایی که بودجه شون از ایالت بیاد خیر ولی اگر برنامه فدرال باشد موثره.
برای بیمه فرزندان رو چون خودم دارم مطمئنم مشکلی نداره اگر چه بودجه اش 2 گانه هست (استیت + فدرال)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ASALI ، mahdip ، Tomas ، M_star1316 ، romance33 ، soli asali ، hgbeigi ، msar
فایننشیال اید تا 30000 تا در سال هم اختصاص پیدا میکنه. همسر من که 20000 تا میگیره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Blaze ، Tomas ، rezagh ، amir0_0amir ، M_star1316 ، romance33 ، soli asali ، Lemony ، Rock ، msar ، jupiterx
فایننشیال اید رو 10 سال بعد از فارغ التحصیلی باید پس داد. قسطشم حدود 1200-1300 تا در ماه میشه.
فایننشیال اید بعید میدونم به معدل ربطی داشته باشه. به همه تعلق میگیره.
همسر من ایالت میزوریه و دکترا میخونه. از دانشگاههای دیگه هم که اقدام کرده بود همین مبلغو گفته بودن بهش میدن.
یه پولی هست که به بچه های فوق دیپلم و لیسانس میدن و نمیدونم 3000 تاست یا 5000 هزارتا و اونه که بلاعوضه

درضمن این لینک رو هم ببینید در مورد فایننشیال اید هست. من هنوز مطالعه اش نکردم خودم
http://mohajersara.com/thread-2985.html
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: شرقي ، frz61 ، el333 ، mahdip ، ASALI ، Blaze ، Tomas ، rezagh ، M_star1316 ، romance33 ، soli asali ، Lemony ، hgbeigi ، roz 777 ، Rock ، redbull ، msar ، jupiterx
دوستان در مورد کمک هزینه زندگی , من پارسال میخواستم این کمک هزینه رو بگیرم اما شامل حال من نمیشد
توجه داشته باشید که زن یا مرد مجرد و یا حتی زن و شوهر بدون فرزند نمیتونن از همه امکانات یعنی استمپ فود,مدیکال و کش (cash) استفاده کنند.
معمولا همه این امکانات به خانواده هایی که فرزند کوچک دارند تعلق میگیرد اونم در صورتیکه اسپانسر نداشته باشند و یا در دادگاه اسپانسر جلوی قاضی اعلام کنه که نمیتونه از پس کمک به اون خانواده بر بیاد.
ولی باز هم همه اینها به ایالت و قوانین اونجا و نظر قاضی بر میگرده.
اینا گفتم که زیاد دلتونو به کمک هزینه خوش نکنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، romance33 ، soli asali ، Lemony ، hgbeigi ، mazlom khanom ، moony ، sib 24 ، msar
سلام دوستان عزیز.من از پروتز استفاده میکنم،آخرین پرتزی که برام ساختند ۵ساله پیش بود.الان باید حتما عوضش کنم،آیا کمک هزینه‌ای در این مورد می‌تونم بگیرم،و در کلّ به معلولین کمک هایی از هر لحاظ فرقی‌ نداره انجام میدند؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
2013AS1xXXخودم/مصاحبه آنکارا/تاریخ مصاحبه20فوریه/برگه صورتی/ کلیر6augبعداز167روز./زندگی در سیاتل.بلویوSmile.
می ۲۰۱۵ موو از سیاتل????????⛈ به وگاس☉☀??☉???⭐ ??????????????????????????????☉☀
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar
شما به اداره سوشیال مراجعه کنید شرایطتون رو بگیددر نهایت چیزی از دست نمیدید اگر درامد پایین داشته باشید امکانش زیاده که کمکتون کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar
(2012-12-20 ساعت 21:52)الهه سابق نوشته:  فایننشیال اید رو 10 سال بعد از فارغ التحصیلی باید پس داد. قسطشم حدود 1200-1300 تا در ماه میشه ......................................................
دوست عزیز ، Financial Aid را پس نمیدهید !!!! اگر برای تحصیلات از دانشگاه مربوطه Loan دریافت کنید ، موظف به بازپرداخت آن خواهید بود .
معمولاً Financial Aid را تحت شرایطی خاص به تعدادی از دانشجویان مقطع فوق لیسانس ، و یا به بسیاری از دانشجویان مقطع Phd پرداخت میکنند .
Loan را به دانشجویان مقطع کارشناسی پرداخت میکنند که موظفند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات و بدست آوردن شغل ، بازپرداخت نمایند .
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، nora ، hgbeigi ، Rock ، loveusa ، msar ، jupiterx
میشه بفرمایید این فود استمپ و از کجا میشه اقدام کرد،یعنی باید به کجا مراجعه کنیم ؟بعد اونجا مترجم فارسی هم دارن؟یا فقط انگلیسی هستش؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-12-15 ساعت 21:33)akimomon نوشته:  سلام دوستان کسی میدونه کمکهای دولتی روی پروسه سیتی زن شیپی تاثیر منفی داره یا نه

به هيچ وجه دوقضيه متفاوت هست اين
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، behjat ، msar
اگر کسی راجع به مستمری بازنشستگی می دونه راهنمایی کنه؟ آیا حتما باید در آمریکا کار کرده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، zohreh36 ، msar
سلام به همگي
من شوهر خواهرم برنده سال 2013 بود كه همراه خانواده يكبار پارسال بهمن رفتند امريكا و يك ماه موندن و امسال دوباره اواخر مرداد رفتند و هنوز اونجا هستن .سوالم اينه كه شوهر خواهرم تا حالا كه سه بار رفته آمريكا هر دفعه بالاي 10000 دلار همراهش بوده كه متاسفانه براي ديگران پول برده و تو فرودگاه هم اعلام كرده كه بالاي 10000 دلار داشته . در اداره مهاجرت و welfare و جاهاي ديگه همه مدارك و نامه ها به اسم خواهرم پر شده . به نظرتون اين مقدار پول كه برده اند اگر در اين ادارات مخصوصا wellfare بفهمند براي خواهرم بد نميشه ؟ ميدونم كه تا يكي دو سال اول هر چقدر مهاجرا پول ببرند شامل ماليات نميشه ولي اينكه اداره wellfare ميفهمه كه چه مقدار پول وارد امريكا كرده اند و اينكه اگر بفهمه براي خواهرم بد نميشه كه چرا اونجا اعلام نكرده و كارت خريد از اونا گرفته و اينكه جريمه ميشه ؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: dela ، remarya ، msar
(2014-11-01 ساعت 01:48)Melisa24 نوشته:  اگر کسی راجع به مستمری بازنشستگی می دونه راهنمایی کنه؟ آیا حتما باید در آمریکا کار کرده باشه؟
کسی نبود راهنمایی کنه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان