کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
من هرچقدر گشتم آنلاین نتونستم قیمتی از خدماتی مثل آرایشگاه، اتوشویی , .... پیدا کنم. کسی هست کمک کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amirbakhshi ، taherifar ، saeed.javaheri ، msar
msnazi نوشته: من هرچقدر گشتم آنلاین نتونستم قیمتی از خدماتی مثل آرایشگاه، اتوشویی , .... پیدا کنم. کسی هست کمک کنه؟

قیمت خدمات هم بستگی به منطقه داره.
در مناطق خوب آرایش مردانه 16 دلار به بالا
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، amirbakhshi ، سارا کوچولو ، aNTea ، taherifar ، msar ، alirezafarhang81
با اين چيزايي كه دوستان اينجا شرح دادن، من وقتي برم اونجا اگه نيازي به جراحي، دندون پزشكي و ... داشته باشم، يه بليط ميگيرم ميام ايران كارامو انجام ميدم و ميرم ( كه به نظر ميرسه اينجوري ارزونتره، حتي با حساب هزينه رفت و برگشت )
البته براي كارهاي اورژانسي كاري نميشه كرد.

در مورد ماشين و خيلي از محصولات ديگه ( نو و دست دوم) دوستان ميتونن به سايت ebay هم مراجعه كنن. با ديدن موارد مختلف قيمت محصولات به صورت حدودي دستتون مياد. البته هزينه خدمات رو نميشه با ديدن سايتها فهميد، چون به ده ها عامل مثل مكان، نوع خدمات، شركت خدماتي و ... بستگي داره.
[font=Verdana]Don't worry ... Be Happy[/font] Cool

شماره کیس: 2010AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 , July 01
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009 , August 01
کنسولگری: Ankara
تاريخ كارنت شدن: 2010 June
تاريخ دريافت نامه دوم : 2010 , 08 May
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، honareirani ، Ali Sepehr ، sh-b ، Anahid ، aNTea ، sorena ، taherifar ، msar ، alirezafarhang81
در تمام شهرها فروشگاهی به نام کاسکو هست که اجناس را عمده و به قیمت بهتری می فروشد و همه چیز هم توش پیدا میشه (البته توی شهری که من بودم تخت و کمد نداشت ولی توی سایتش میشه سفارش داد)اگر کسی بیزینس داشته باشه به رایگان عضو می شه و یک کارت هم می گیره برای هر کسی که خواست ولی برای بقیه افراد هر 6 ماه 50 الی 60 دلار حق عضویت می گیرند.(این طور به من گفتند). مثلا یک سرویس بفلون 15 تیکه در حراجش 80 دلار -تکس فروخته می شد.
www.costco.com
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، سارا کوچولو ، farzad24 ، aNTea ، Soap McTavish ، godot ، amin2020 ، taherifar ، msar ، algh90
سلام دوستان
می گم هزینه بیمه آزاد واسه یه خانواده 3 نفره چنده؟ و آیا بنظر شما تا پیدا شدن کار، خودمون رو آزاد بیمه کنیم یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
شما ميتونيد از همين ايران خودتون رو بيمه كنيد
هزينه بيمه كامل براي افراد12 تا 65 ساله به مدت 2 ماه ميشه نفري 101100تومان و تا سقف 50000يورو خدمات ميده
خدمات اون هم خيلي كامل هست و شامل هزينه هاي ويزيت+دارو+گم شدن پول+حمل و نقل بيمار و خيلي چيزهاي ديگه هست و سرويس خوب و منظمي داره
براي مدت 3 ما هزينه اون ميشه نفري 145300تومان

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، javan134 ، 20reza ، حامد ، farzad24 ، zhaleh ، aNTea ، alinet ، ali234 ، taherifar ، msar
(2010-01-15 ساعت 01:01)hvm نوشته:  شما ميتونيد از همين ايران خودتون رو بيمه كنيد
هزينه بيمه كامل براي افراد12 تا 65 ساله به مدت 2 ماه ميشه نفري 101100تومان و تا سقف 50000يورو خدمات ميده
خدمات اون هم خيلي كامل هست و شامل هزينه هاي ويزيت+دارو+گم شدن پول+حمل و نقل بيمار و خيلي چيزهاي ديگه هست و سرويس خوب و منظمي داره
براي مدت 3 ما هزينه اون ميشه نفري 145300تومان

بنده در ایران بیمه تامین اجتماعی هستم و ماهی حدود 150 هزار تومان دارم میدم!!

این بیمه که میفرمایید چگونه بیمه ای هست؟ آیا فقط درمانی هست؟ یا شامل موارد دیگه مثل بازنشستگی و از کار افتادگی و ... هم میشه؟ آیا در همه جا مورد قبول هست؟ یعنی در اروپا و آمریکا و ...؟ و میتونم بپرسم اسمش چیه ؟ خیلی برام جالب بود چون تا حالا همچنین چیزی نشنیده بودم!

حتی میتوانید در پیام خصوصی آدرس و شماره اش رو در ایران لطف کنی من یکم اطلاعات بیشتر بگیرم

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، 20reza ، taherifar ، msar
اسمش بيمه ipa هست كه مخفف inter partiner assistance است و در ايران توسط بيمه كارآفرين ثبت نام ميكنه
همه چيز داره غير از بازنشستگي
خدماتش شامل موارد زير است:
پرداخت هزينه هاي درمان چراحي داروخانه اي و امرجنسي
پذيرش و انتقال بيمار به نزديكترين بيمارستان و يا برگرداندن وي به ايران تحت نظارت پزشك
پرداخت هزينه هاي فوريتهاي دندانپزشكي
پرداخت دعاوي حقوقي مربوطه
كمك رساني در صورت سرقت و يا گم شدن وسايل و مدارك مسافر
بازگرداندن همراهان فرد فوت شده در خارج به مقصد ايران
پرداخت كليه هزينه هاي عزيمت يك نفر از ايران جهت كمك به بيمار بيمه شده
و دهها خدمت ديگر
مركز پاسخگويي در مونيخ به شماره تلفن 00498950070150
پاسخگويي 24 ساعته به زبان پارسي

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
(2010-01-15 ساعت 03:29)hvm نوشته:  اسمش بيمه ipa هست كه مخفف inter partiner assistance است و در ايران توسط بيمه كارآفرين ثبت نام ميكنه
همه چيز داره غير از بازنشستگي
خدماتش شامل موارد زير است:
پرداخت هزينه هاي درمان چراحي داروخانه اي و امرجنسي
پذيرش و انتقال بيمار به نزديكترين بيمارستان و يا برگرداندن وي به ايران تحت نظارت پزشك
پرداخت هزينه هاي فوريتهاي دندانپزشكي
پرداخت دعاوي حقوقي مربوطه
كمك رساني در صورت سرقت و يا گم شدن وسايل و مدارك مسافر
بازگرداندن همراهان فرد فوت شده در خارج به مقصد ايران
پرداخت كليه هزينه هاي عزيمت يك نفر از ايران جهت كمك به بيمار بيمه شده
و دهها خدمت ديگر
مركز پاسخگويي در مونيخ به شماره تلفن 00498950070150
پاسخگويي 24 ساعته به زبان پارسي

دوست عزیز این که بیمه برای مسافران هست نه برای مهاجران!!

"کمک رسانی فقط به مسافرينی که کمتر از 92 روز متوالی خارج از ايران باشند ، انجام خواهد شد ، باستثنای رانندگان حرفه ای کاميون که حداکثر 6 ماه برای مسافرت ها يا اقامت های خود پوشش دارند ."!!!

به نظر بیشتر به درد رانندگان محترم کامیون میخوره تازه اونم با اما و اگر...!

باز هم ممنون

دوستان تجربیات خود رو در مورد سیستم بیمه در امریکا بیان کنند البته میدونم که بسیار متنوع هست
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، 20reza ، rezagh ، milad_aae ، taherifar ، msar ، algh90 ، alirezafarhang81
اینها رو قبلا در جاهای دیگه گفتم ولی گفتم بهتره اینجا هم بذارم.در لاس وگاس یک خونه یک خوابه نسبتا خوب در جای خوبش با 700-800$ در ماه قابل اجاره س.ماشین خوب دست دوم هم با5000-6000$(مایل کم ومدل بالاتر از 2004)قابل خریده.وسایل خونه هم در صورتیکه نخواید بی صندلی و تشک و تلویزیون وکامپیوتر زندگی کنید5000تایی میشه.خرج خورد وخوراک دو نفرهم در ماه اگه بیرون غذا نخورید 250-300$میشه.در ماه باید حداقل 40$پول اینترنت بدید.70-80 $پول برق وگاز.100-80$بیمه ماشین،30$به بالاپول هر خط موبایلی که میگیرید.چون ماها کردیت هم نداریم هر جا بریم ازمون دیپازیت یا ودیعه میخوان اداره گاز 80$،برق120$،دیپازیت خونه هم بستگی به خونه داره هر جا یک قیمتیه،اینجا معمولا پول یک ماه اجاره رو میگیرند.تلویزیونهای جدید نیاز یه خرید کیبل ندارند و با آنتن 10-15 دلاری حدود 20-30 کانال رو میگیرند.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
در مورد ماشین احتمالا منظورتون 2004 به پایینه دیگه
Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2010-01-15 ساعت 14:11)ahmad2020 نوشته:  در مورد ماشین احتمالا منظورتون 2004 به پایینه دیگه
Wink

۲۰۰۰ به پایین هم باشه از پراید و روآ ما که بهتره!
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، maryam5 ، free_free ، mh_hshk ، aNTea ، farhad1985 ، taherifar ، msar
(2010-01-15 ساعت 15:14)msnazi نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 14:11)ahmad2020 نوشته:  در مورد ماشین احتمالا منظورتون 2004 به پایینه دیگه
Wink

به جرات میتونم بگم در هیچ جای دنیا ماشین به اندازه ایران بی کیفیت و گران نیست!! از این نظر اصلا مقایسه نکنید

بنده در مورد ماشین در امریکا خیلی تحقیق کردم و دیدم شما با حداقل نصف هزینه که در ایران برای خرید ماشین میکنید میتوانید مشابه همون خودرو رو در امریکا بخرید البته هزینه نگهداری و بیمه از ایران خیلی گرونتر هست ولی اگر ماشین صفر بخرید تا 5 سال گارانتی داره

مثلا قیمت یک مزدا 3 صفر 2010 در امریکا که به ایران هنوز وارد نشده بسته به تیپ اون از 15 هزار دلار تا 22هزار دلار هست که البته میتونید بصورت اقساط و شرایط هم خریداری کنید :

[عکس: 0811_01z+2010_mazda_3+front_three_quarter_view.jpg]
[عکس: 0811_03z+2010_mazda_3+interior_view.jpg]

البته خیلی از افراد تازه وارد از جمله شاید خود من ترجیح میدهند که با یک خودروی دست دوم رانندگی در امریکا رو شروع کنند ولی باید به مایلیج و وضعیت فنی اون خیلی توجه داشت که اگر توی خرج افتاده باشه درد سر ساز میشه

من که خودم عاشق هوندا سیویک جدید هستم که در ایران اصلا وارد نشده!
پاسخ
Wink
ببخشید بد نوشتم ماشین بین 2004-2006،مثلا کیا 2004 وپتی کروز 2006 من با قیمت 5500-6000دیدم.که از نظر ظاهری در حد نو بوده.آخه مثل اینکه لاس وگاس ماشین ارزونتره ،یکی از فامیلامون که کار دیلره میگه یعضی مردم از ایالتهای دیگه میان اینجا ماشین میخرن.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-01-15 ساعت 16:24)megaholding نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 15:14)msnazi نوشته:  
Wink

به جرات میتونم بگم در هیچ جای دنیا ماشین به اندازه ایران بی کیفیت و گران نیست!! از این نظر اصلا مقایسه نکنید

البته فراموش نکنیم که ما همیشه دلار را ۱۰۰۰ تومان در نظر می‌گیریم در صورتی که این قیمت دلار به وسیله دولت تثبیت میشه و قیمت واقعی دلار ۱۰۰۰ تومان نیست. اگر قیمت ارز در ایران آزاد یشه مزدا۳ دیگه به نظر ما ۱۵میلیون تومان نمیاد!
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، shr.jafari ، Iman-gta ، farzad24 ، mh_hshk ، aNTea ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان