کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
(2010-01-15 ساعت 03:48)megaholding نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 03:29)hvm نوشته:  اسمش بيمه ipa هست كه مخفف inter partiner assistance است و در ايران توسط بيمه كارآفرين ثبت نام ميكنه
همه چيز داره غير از بازنشستگي
خدماتش شامل موارد زير است:
پرداخت هزينه هاي درمان چراحي داروخانه اي و امرجنسي
پذيرش و انتقال بيمار به نزديكترين بيمارستان و يا برگرداندن وي به ايران تحت نظارت پزشك
پرداخت هزينه هاي فوريتهاي دندانپزشكي
پرداخت دعاوي حقوقي مربوطه
كمك رساني در صورت سرقت و يا گم شدن وسايل و مدارك مسافر
بازگرداندن همراهان فرد فوت شده در خارج به مقصد ايران
پرداخت كليه هزينه هاي عزيمت يك نفر از ايران جهت كمك به بيمار بيمه شده
و دهها خدمت ديگر
مركز پاسخگويي در مونيخ به شماره تلفن 00498950070150
پاسخگويي 24 ساعته به زبان پارسي

دوست عزیز این که بیمه برای مسافران هست نه برای مهاجران!!

"کمک رسانی فقط به مسافرينی که کمتر از 92 روز متوالی خارج از ايران باشند ، انجام خواهد شد ، باستثنای رانندگان حرفه ای کاميون که حداکثر 6 ماه برای مسافرت ها يا اقامت های خود پوشش دارند ."!!!

به نظر بیشتر به درد رانندگان محترم کامیون میخوره تازه اونم با اما و اگر...!

باز هم ممنون

دوستان تجربیات خود رو در مورد سیستم بیمه در امریکا بیان کنند البته میدونم که بسیار متنوع هست
درسته عزيزم
من هم غير از اين نگفتم
در مورد افرادي كه براي 2 تا 3 ماه ميخواهند بروند كه كارهاي ابتدايي مثل گرفتن گرين كارد و سوشيال نامبر و گواهينامه بگيرند و برگردند خوب جواب ميدهد و به نظر من از بيمه آنجا بهتر است
بعد كه براي مهاجرت رفتيم يه بيمه درست و حسابي ميگيريم اما فعلا اين بيمه دست به نقد تر و بهتر از هيچ است

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
(2010-01-15 ساعت 21:12)hvm نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 03:29)hvm نوشته:  اسمش بيمه ipa هست كه مخفف inter partiner assistance است و در ايران توسط بيمه كارآفرين ثبت نام ميكنه
پذيرش و انتقال بيمار به نزديكترين بيمارستان و يا برگرداندن وي به ايران تحت نظارت پزشك
و دهها خدمت ديگر

"کمک رسانی فقط به مسافرينی که کمتر از 92 روز متوالی خارج از ايران باشند ، انجام خواهد شد ، باستثنای رانندگان حرفه ای کاميون که حداکثر 6 ماه برای مسافرت ها يا اقامت های خود پوشش دارند ."!!!

باز هم ممنون

دوستان تجربیات خود رو در مورد سیستم بیمه در امریکا بیان کنند البته میدونم که بسیار متنوع هست
درسته عزيزم
من هم غير از اين نگفتم
در مورد افرادي كه براي 2 تا 3 ماه ميخواهند بروند كه كارهاي ابتدايي مثل گرفتن گرين كارد و سوشيال نامبر و گواهينامه بگيرند و برگردند خوب جواب ميدهد و به نظر من از بيمه آنجا بهتر است
بعد كه براي مهاجرت رفتيم يه بيمه درست و حسابي ميگيريم اما فعلا اين بيمه دست به نقد تر و بهتر از هيچ است
این خیلی عالیه که،
1- حالا برای کسی که می خواد بمونه می تونه 3 ماه اولش رو با این بیمه سر کنه و بعد از بیمه اونجا استفاده کنه؟
2- دفتر این بیمه تو ایران کجاست و شماره تلفنش لطفاً؟
3-می شه چند روز قبل از پرواز خودمون رو بیمه کنیم تا تقریباً 3 ماه اونجا بیمه باشیم؟ یا باید زودتر اقدام کنیم؟
4- برگردیم به اصل قضیه و اصل سوال که بی پاسخ موند! Winkحالا بعد از 3 ماه اونجا از چه بیمه ای استفاده کنیم و هزینه بیمه واسه یه خانواده 3 نفری چند می شه و اصلاً بنظر شما تا قبل از پیدا شدن کار خودمون رو بیمه کنیم یا نه؟؟!
5-اونجا چطوری می شه خودمون رو بیمه بیکاری کنیم؟ منظورم اینه که آیا مودی هم هست که بیمه رو آزاد پرداخت کنیم و بعد از زمان مشخصی اگه کار گیر نیومد بیمه مزایا و یا تخفیفی رو در اختیارمون بزاره؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، Iman-gta ، taherifar ، msar
(2010-01-21 ساعت 14:34)javan134 نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 21:12)hvm نوشته:  
و دهها خدمت ديگر

باز هم ممنون

درسته عزيزم
من هم غير از اين نگفتم
این خیلی عالیه که،
1- حالا برای کسی که می خواد بمونه می تونه 3 ماه اولش رو با این بیمه سر کنه و بعد از بیمه اونجا استفاده کنه؟
2- دفتر این بیمه تو ایران کجاست و شماره تلفنش لطفاً؟
3-می شه چند روز قبل از پرواز خودمون رو بیمه کنیم تا تقریباً 3 ماه اونجا بیمه باشیم؟ یا باید زودتر اقدام کنیم؟
4- برگردیم به اصل قضیه و اصل سوال که بی پاسخ موند!Big Grin حالا بعد از 3 ماه اونجا از چه بیمه ای استفاده کنیم و هزینه بیمه واسه یه خانواده 3 نفری چند می شه و اصلاً بنظر شما تا قبل از پیدا شدن کار خودمون رو بیمه کنیم یا نه؟؟!
5-اونجا چطوری می شه خودمون رو بیمه بیکاری کنیم؟ منظورم اینه که آیا مودی هم هست که بیمه رو آزاد پرداخت کنیم و بعد از زمان مشخصی اگه کار گیر نیومد بیمه مزایا و یا تخفیفی رو در اختیارمون بزاره؟
ممنونم
از هرموقع كه بيمه كنيد فرقي نميكند
با خروج مسافر بيمه نامه فعال ميشود
ميتوانيد با تمام دفاتر بيمه كارآفرين تماس بگيريد
تلفن دفاتر را 118 دارد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، javan134 ، 20reza ، Iman-gta ، farzad24 ، aNTea ، ali234 ، farhad1985 ، taherifar ، msar
دوستان;

توی یکی از ارسال های این موضوع خوندم که یکی از اعضا قلیون رو خریده و بردن امریکا.
حقیقتش من هم میخوام به عنوان سوغات برای یکی بیارم و مسیر پروازیم هم تهران-آنکارا-استانبول-شیکاگو-سن فرنسیسکو هست.

اما نگرانی این رو دارم که در X-ray قلیون رو ندونن چیه و فکر کنن که وسیله استعمال drug هست و نرسیده به امریکا برام سابقه drug dealer رد بشه.

آیا جایی یا منبعی هست که بشه ازش سوال کرد؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، taherifar ، msar ، milade
والله منبع رو كه من يكي شرمندتم.

اما كلي عرب و ترك توي آمريكا زندگي مي كنن و همه شون خوره قليون هستند.

حالا واسه محكم كاري مي توني يه Print از اين صفحه بگيري بگذاري توي جيبت.

(2010-02-20 ساعت 23:44)meweadl نوشته:  دوستان;

توی یکی از ارسال های این موضوع خوندم که یکی از اعضا قلیون رو خریده و بردن امریکا.
حقیقتش من هم میخوام به عنوان سوغات برای یکی بیارم و مسیر پروازیم هم تهران-آنکارا-استانبول-شیکاگو-سن فرنسیسکو هست.

اما نگرانی این رو دارم که در X-ray قلیون رو ندونن چیه و فکر کنن که وسیله استعمال drug هست و نرسیده به امریکا برام سابقه drug dealer رد بشه.

آیا جایی یا منبعی هست که بشه ازش سوال کرد؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، m.memari ، meweadl ، mh_hshk ، aNTea ، majorsoly ، taherifar ، msar
از دوستان امریکن کسی قیمت این اقلام رو میدونه؟
1.عسل
2.خرما
3.زیتون
4.ماهی
5.آب
6.موز
7.آب پرتقال
8.بادام و پسته
ممنون از توجه شما.چرا داری میخندی ....خوب سوال سواله دیگه
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، taherifar ، msar
(2010-02-21 ساعت 00:05)soroush2031 نوشته:  از دوستان امریکن کسی قیمت این اقلام رو میدونه؟
1.عسل
2.خرما
3.زیتون
4.ماهی
5.آب
6.موز
7.آب پرتقال
8.بادام و پسته
ممنون از توجه شما.چرا داری میخندی ....خوب سوال سواله دیگه

سلام
بستگی داره شما کجا خرید کنید. در لوس آنجلس حدود قیمت این اجناس این است:
1. عسل شیشه متوسط: حدود 5 دلار
2.حدود ا پاوند خرما خشک ( فکر کنم فقط خرما خشک دارند) : 3 دلار
3. زیتون: 1 شیشه کوچک 3دلار
4.ماهی : بسته به نوع ماهی اش است. ماهی هایی که استفاده میکنند اصلا تیغ نداره. البته در فروشکاه ایرانی ها میتونید همه جور ماهی بخصوص شوریده، سفیدو... ما ایرانی ها دوست داریم پیدا کنید.
1 پاوندش از 2 دلار داره به بالا که همهشون هم خوشمزه اند و اصلا بوی ضخم ماهی ندارند.
5. آب 1 بطری خیلی بزرگ 3 دلار است. الته شما میتونید پارچ های تصفبه کننذه آب بخرید که همون مارک " بریتا" که در تهران هم است، اینجا استفاده میشه. من یکی شو دارم.
6.موز : از 1 پاوند 60 سنت با بالاست
7. آب پرتقال: مارک های مختلفی است که از همه طبیعی ترش مارک " فلوریدا " است که 1 پاکتش به سایز پاکت بزرگ شیر است، 4 دلار
8. بادام و پسته به قیمت ایران. بادام آمریکایی شنیده اید؟ از محصولاب ایران مرغوب تر است.
قیمت های بالا بسته به فروشگاه و حراجی هاشوم مختلفه. من میانگینش را نوشتم
اگر در آمریکا هستید، حتما به فروشگاه : smart & finals سر بزنید و با کارتشون خرید کنید. به صرفه تر است.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
(2009-08-19 ساعت 13:32)msnazi نوشته:  
دنیز نوشته: اگه به موسیقی علاقه مندید تا اونجایی که می تونید cd رایت کنید با خودتون ببرید. دارو هم دارو هایی از قبیل استامینوفن، آنتی هیستامین و سرماخوردگی به اندازه مصرف چند ماهتون.

مگه تو هارد لپ تاپمون نمیشه ببریم؟

بعضی مواقع حجمش زیاده وحتی از هارد لپ تاپ هم می زنه بیرون.چاره اش خرید یک External Hard drive است.هر چه حجمش بیشتر بهتر.
http://www.pcworld.com/reviews/collectio...rives.html
[عکس: http://www.tvworthwatching.com/werts/dex...20baby.jpg]
There comes a time when the diseased and the weak must be sacrificed in order to save the herd
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، mh_hshk ، taherifar ، mrlzdh ، msar
ميتونيد براي اطلاع از قيمت ماشين در آمريكا از Yahoo Autos استفاده كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
یه نکته ای رو من هیچ جا ندیدم کسی بگه، خودم افتتاحش می کنم:

برای صرفه جویی در مخارج خورد و خوراک روزمره (بخصوص اون اوایل که آدم داره در نهایت امساک از جیبش خرج می کنه) بهترین کار اینه که Grocery Store های اطرافتون رو شناسایی کنین... بعد برین توی اینترنت توی همه شون عضو بشین و حتما آدرس پستی هم بدین... اینطوری براتون هر هفته روزنامه های این فروشگاه ها میاد... توی این روزنامه ها چیه؟! لیست اقلامی که بهشون تخفیف خورده! مثلا روزهای عادی توت فرنگی بسته ای 4-5 دلار هستش اما وقتی بهش تخفیف می خوره 2 بسته رو میدن 4-5 دلار... بعد از یه مدتی دستتون میاد که قیمت هر چیزی چقدره و کجا با قیمت مناسب تری اونها رو میده... (در ضمن علاوه بر اجناسی که در داخل روزنامه لیستشون اومده، تعداد دیگه ای از اجناس هم داخل خود فروشگاه هستن که تخفیف دادن اما به علت ذیق جا برای درج اسامی شون اونا رو توی روزنامه نمیذارن... از روی اتیکت قیمت هر جنس، می تونین قیمت اولیه و قیمت تخفیف رو ببینین...)

یکی از فروشگاه های محبوب من SafeWay هستش که همیشه جنسهای تخفیفی خوبی میشه توش پیدا کرد.. اما یه شرط داره! باید اول برین توی قسمت Customer Service فروشگاه و بگین براتون یه Club Card صادر کنن (که مجانیه!) فقط کافیه یه فرم پر کنین و اونوقت هر وقت میرین فروشگاه برای خرید موقع حساب کردن اجناس اون کارت رو میدین به صندوقدار که اون رو ثبت می کنه و همه تخفیفها روی اجناس اعمال میشه! یه نمونه از فاکتور رو جهت استحضار نقدیم می نمایم:

[عکس: attachment.php?aid=1155]

البته این بگم! هر جایی که تخفیف داد معنیش این نیست که قیمتهاش خوبه! مثلا فروشگاههایی مثل Whole Food , Roley's NobHill , Leonardis همه گرون هستن ... اما Lockey , SafeWay , CVS Farmacy قیمتهای معقول و خوبی دارن و تخفیف هاشون هم خیلی خوبه... (اینها فروشگاههای محل ما هستن ممکنه شما جاهای دیگه فروشگاههی دیگه ای هم داشته باشین) ... بعضی از اینها تخفیف رو به اعضای کلوپشون میدن و بهتره چک کنین که اگر نیاز به عضویت داره، عضو بشین...

همین دیگه... اینهایی که گفتم بیشتر در زمینه مواد غذایی هستش برای سایر موارد اگر دوستان هم کمک کنن و اطلاعاتشون رو اینجا بذارن، فکر می کنم بد نباشه...Wink

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
دوستان عزیز حالا که صحبت از صرفه جویی شد یک مطلب جالب. فروشگاه وال مارت سیاستی داره که اگر جنسی را جایی ارزانتر بفروشد اگر شما مدرک داشته باشید می توانید همان قیمت را از والمارت بخرید. پس من مطالب monica ی عزیز را این طور کامل می کنم که شما بروید و در سایت فروشگاه ها عضو شوید. بعد اجناسی را که تخفیف خورده یا قیمتشان پایین است را علامت گذاری کنید بعد تشریف ببرید والمارت و تمام آن اقلام را بگیرید و وقتی خواستید پای صندوق حساب کنید کاتالوگ ها را تحویل صندوق دار بدهید و بگویید که می خواهید match price کنید. صندوق دار هم پس از چک کردن آگهی به راحتی این کار را انجام می دهد و در آخر بابت خریدتان از شما تشکر می کند.
پاسخ
با سلام

پیشنهاد میکنم بیخودی CD با خودتون نیارید ،برید یه هارد دیسک درایو جانبی بخرید و تمام موسیقی ها و نرم افزارها و چیزهایی رو که می خواهید توی اون ذخیره کنید و بزاریدش توی چمدونتون که کلا به انداره یه کتاب کوچک فضا میگیره و وزن داره. قیمتش بستگی به حجم و آیا اینک به آداپتور نیازه داره و یا اینکه USP باشه بستگی داره. الان اینجا 1TB با برند وسترن دیجیتال که به اندازه پاسپورته و به اندازه یک انگشت ضخامت داره رو میتونید 150$ بخرید ،در ضمن USP هم هست.

سلامت و شاداب باشید.
پاسخ
(2010-05-08 ساعت 11:54)charisma8 نوشته:  با سلام

پیشنهاد میکنم بیخودی CD با خودتون نیارید ،برید یه هارد دیسک درایو جانبی بخرید و تمام موسیقی ها و نرم افزارها و چیزهایی رو که می خواهید توی اون ذخیره کنید و بزاریدش توی چمدونتون که کلا به انداره یه کتاب کوچک فضا میگیره و وزن داره. قیمتش بستگی به حجم و آیا اینک به آداپتور نیازه داره و یا اینکه USP باشه بستگی داره. الان اینجا 1TB با برند وسترن دیجیتال که به اندازه پاسپورته و به اندازه یک انگشت ضخامت داره رو میتونید 150$ بخرید ،در ضمن USP هم هست.

سلامت و شاداب باشید.
من 500 گیگ همین مارکو تهران خریدم 107 هزار تومن. . . و کلیه فایلهام رو داخلش گذاشتم بعلاوه کلی نرم افزار که نمی دونم اصلا بکارم میاد یا نه . . .
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، Jav3 ، honareirani ، hasti_banoo ، Iman-gta ، OverLord ، lorecance ، aNTea ، Soap McTavish ، rezagh ، taherifar ، msar
سلام.
ذوستان هزینه آرایشگاه توامریکا چجوریه؟؟گرونه؟ارزونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، taherifar ، msar
(2010-05-09 ساعت 11:05)sib 24 نوشته:  سلام.
ذوستان هزینه آرایشگاه توامریکا چجوریه؟؟گرونه؟ارزونه؟
کوتاهی مو در جاهای معمولی 10-20$ گرونترش هم هست.زن و مرد هم نداره. جاهای آموزشی مثل occupational center ها 5$. اینجا من خیلی از ایرانیهابه خصوص آقایون رو دیدم که چون به نظرشون گرون میاد به خودکفایی رسیده اند و یا خودشان موی خودشان را می زنند یا یکی از اعضای خانواده.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، m.memari ، honareirani ، sib 24 ، maryamjay ، megaholding ، kasra ، Anahid ، Iman-gta ، farzad24 ، aNTea ، sorena ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان