کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
سعید جان
تا جایی که میدونم اینجا تولید کننده ها مثل ایران بیش از اندازه خورده ریزه نیستن و به همین خاطر برای خودشون یک دفتر دستک حداقلی دارن. تو همون دفتر دستک هم یکی دو نفر حسابدار و بازاریاب دارن که سعی میکنن محصولشون رو مستقیم به فروشنده های عمده برسونن و چون به فروشنده عمده هم اعتماد دارن ممکنه بدون تشریفات چک و سفته و نقد و فقط با یک برگ کاغذ تحویل جنس بهشون محصول رو بدن. تازه برای جلب رضایت فروشنده ممکنه توافق کنن که پس مانده جنس رو هم به مبلغ تمام یا قسمتی از قیمت کالا پس بگیرن. کامیون و کامیونت هم که اینجا پولی نیست؟
با این حساب برای اکثر محصولات این کار پخش تا حدی حذف میشه. اما من خودم دیدم که کامیونتهایی هستن که کار پخش میکنن که قریب به اتفاق مربوط به مواد غذایی و میوه جات هستن. چون معقول هم هست که یک فروشگاه بزرگ نمیتونه دونه دونه میوه و سبزی و مواد غذایی شو از یک به یک تولید کننده ها تهیه کنه.
اما این شرکتهای پخش هم بسیار بسیار عظیم هستن. در حیاط یکیشون حداقل 50 تا کامیونت و کامیون دیدم!! و سردخانه و انبار و قسمت سورت میوه و لیبل زنی هم داره. بیزنس میلیون دلاری هست.
دیگه ارزونترین بیزنس مستقلی که به نظر میشه اینجا خرید یا راه انداخت پمپ بنزین با فروشگاهشه که اونم متوسط 200.000 دولار قیمتشه یا اجاره کردن یک مغازه در یک مال و پاساژ و فروش محصول یا ارائه خدمات (موبایل و کامپیوتر و ...)
بدبختی اینه که واردات هر چیز از ایران بجز محصولات رسانه ای (کتاب و فیلم و پوستر ...) به آمریکا ممنوعه!! یعنی همین گز و سوهان رو آزاد میکردن من یکی از این کیوسکها اجاره میکردم تو یکی از این پاساژها و یک ساله خرج ده سالم در میومد!!
پاسخ
سلام دوستان
بچه هایی که اونور هستن یه زحمتی بکشن درباره ثبت شرکت و مجوزهای موجود یه آماری بگیرن چون یکی از دوستان من که اونجاست تعریف میکرد و میگفت اونجا خونه هایی که فضای سبز دارند نگداری فضای سبز، چمن زنی، جمع کردن برگ ها و تعمیر و ... خیلی مهمه و شرکت هایی هستن که این کار رو انجام میدن(بصورت کلی و محله ای) این دوستم تو این فکر افتاده بود که بتونه از انجام دادن کم کم فضای سبز و باغچه همسایه ها با مبلغ کمتر شروع کنه به این کار و شرکت ثبت کنه و ...
===
تحقیق دیگه ای که کرده بود زدن یک کافه بود
بطوری که مثل کافه هایی که صبحانه سرو میکنن کیک های خونگی بپزه و با چای و کافی و ... پذیرایی کنن!
===
به نظر من بهتره یکمی فکر کنیم و کارآفرین باشیم حداقل تا 7-8 ماه بعد از ورود میشه توی شرکت های کوچولو و مال ها کار کرد و بعدش کم کم خود کارفرما شد.
حتی یه مورد دیگه ای که میگفت ثبت شرکت و تولید ترشی بود!
===
این کارهایی که من گفتم کارهایی هست که بشه به عنوان شغل دوم ازش استفاده کرد یا حتی در صورت علاقه میشه گسترشش داد و توش پیشرفت کرد. چون به نظر من فعلا برای چند سال اول خیلی زوده مثلا منی که مهندس عمرانم یا مهندس معماری بیاد یه شرکت معماری بزنه و.... تا چند سال اول میتونه از این کارها انجام بده و هم محاوره و زبانش خوب میشه هم با قوانین و ... آشنا میشه تا بعدا سر فرصت بتونه اطلاعات جمع کنه و شرکت بزنه در ضمن تحصیلات در مقاطع بالا تر هم نباید فراموش بشه Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
ظاهر بین جان!
اونطوری که من با OFAC که مسئول تحریمها هست صحبت کردم تلفنی به من گفت که دور زدن تحریمها به این صورتی که شما میگین خلاف قانون هست و اگه فرد آمریکن انتایتی باشه یعنی سیتیزن یا گرین کارتی در آمریکا باشه براش زندان هم داره!
به من گفت که واردات هر چیزی بجز کتاب/مطبوعات/رسانه به آمریکا اگه Iranian Origin باشه خلاف قانون هست چه مستقیم و چه غیر مستقیم و حتی اگه مدرک داشته باشی که بخاطر واردات اینها پولی هم به ایران و یا واسطه در خارج از ایران نفرستادی!! یعنی هر مدل قضیه رو پیچوندم آخرش به اینجا رسید و نهایتا به من گفت که میدونم که حرفم رو فهمیدی و سعی میکنی یه شورتکات براش پیدا کنی! نیمشه عزیزم. شما بهتره به فکر صادرات به ایران باشی که برای مواد غذایی و دارویی و چند قلم جنس دیگه آزاد هست و تازه پول صادرات رو هم با نظارت OFAC میتونی به آمریکا بیاری.
این قضیه صادرات کامپیوترهای دست دوم به آفریقا بسیار جالب بود. البته کماکان فکر میکنم که سرمایه قابل توجهی حداقل از نظر بودجه من میخواد (چیزی در حد 30 هزار دولار). چندین لیکوئیدیشن و حراجی دولتی و خصوصی دیدم که همچین جنسهایی رو در لاتهای چند ده تایی و چند صد تایی به حراج میذارن.

* یعنی این کارخونه ترشی هفت بیجار و شیرازی و لیته و پیاز و سیر و موسیر میگیره هاااا!! اینجا من تو فروشگاهها دقت کردم ترشی ها یا ترکیه ای هستن یا ایتالیایی و گاها بریتانیایی. آخ امان از نداشتن سرمایه!!! اماااااااااااااااااااااااااااان
پاسخ
(2012-04-28 ساعت 21:24)zaherbin نوشته:  برادر m9780 آنلاین چرا فضای سبز ؟ مثال تخصص شما اگر بتونید سیستم تهویه های خانه های سنتی یزد و کاشان برای ایالت های گرم آمریکا یاده سازی کنید و بصورت پیش ساخته طراحی کامپیوتری اولین قدم تشکیل شرکت زدید.
آن شغل ها مال مکزیکی و ... هستش شما هنرتو نشون بده اینجا فرصت هست .
مثال یک ایرانی اسمشو یادم نیست این ایده داد که شرکت های تازه تاسیس بجای هزینه کردن برای دفتر و ... بیایند یک پارت از مجموعه اداری آنها اجاره کنند و از خدمات بازاریابی و تامین منابع آنها استفاده کنند واقعا ایده ای بود که فیسبوک در آن رشد کرد و ابتدا در آنجا دفتری داشتند.
یا بیژن محروم ایشون خیاط ساده بودند ایده رنگ های نو و هنر سنتی در مزون خودشون استفاده کردند.
حتی در این بوستون یک ایرانی سیستم کنترل سلامت از طریق رگ های مغز ارائه داده .
یا همن دوست من سیستم آرماتور بندی اسکله های قطب داده (اون هم مهاجر بود الان که نروژ ریس یک دپارتمان است)
بابا دوغ بالاتر نیست یکی پیاده سازی کرده طرح صنعتیشو در آمریکا فردا پس فردا میلیونر میشه(استقبال بالاست)

دوغ رو شرکتی به نام کارون در کالیفرنیا تولید میکنه. بطری یک کوارت ش هم حدود دو دولاره اینجا. اینجا زیاد اهل دوغ نیستن مردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، zaherbin ، saied-k ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar ، Khosrow_53 ، copol ، leader-m
ظاهربین جان (اسم قشنگت رو نمیدونم)
من نگفتم که خود ایشون برن و چمن بزنن! گفتم شرکت خدماتی بزنه! به نظر من وقتی یه مهاجر مهاجرت میکنه چند مرحله رو باید پشت سر بزاره تا به بازدهی و ... برسه
مرحله اول مستقر شدن و انجام کارهای اولیه هست که همه اید انجام بدن
مرحله دوم پیدا کردنه یک کار هست که مسلما باید توی یک شرکتی جایی به صورت کارمند/کارگر کار کنه تا وقتی که 1-2 سال میگذره و جا بیوفته
مرحله سوم به خود فرد بستگی داره یا کارساز میشه یا همون شغل قدیمی رو ادامه میده یا فوقش یکمی توش پیشرفت میکنه
به نظر من اگه یه فرد بتونه بعد از جا افتادن کارساز بشه و خودش کارفرما بشه خیلی جهش بزرگی رو برداشته! باور کنیم آمریکا پتانسیل این رو داره که بزاره ما پیشرفت کنیم!

ما خودمون رو دست کم میگیریم! و میخوایم مثل ایران یک کار کارمندی واب باریکه باشه و تا آخر عمر به این روش ادامه بدیم.

یامی جان(اسم قشنگت رو نمیدونم Smile ) فکر نکنم اون کار ترشی و ... زیاد سخت باشه و سرمایه بخواد! البته مسلما برای فروش و ... باید یه سری مجوز داشته باشی

همچنان منتظر ایده های جالب دوستان هستیم Smile
پاسخ
(2012-04-28 ساعت 21:33)zaherbin نوشته:  
(2012-04-28 ساعت 21:20)yami نوشته:  ظاهر بین جان!
اونطوری که من با OFAC که مسئول تحریمها هست صحبت کردم تلفنی به من گفت که دور زدن تحریمها به این صورتی که شما میگین خلاف قانون هست و اگه فرد آمریکن انتایتی باشه یعنی سیتیزن یا گرین کارتی در آمریکا باشه براش زندان هم داره!
به من گفت که واردات هر چیزی بجز کتاب/مطبوعات/رسانه به آمریکا اگه Iranian Origin باشه خلاف قانون هست چه مستقیم و چه غیر مستقیم و حتی اگه مدرک داشته باشی که بخاطر واردات اینها پولی هم به ایران و یا واسطه در خارج از ایران نفرستادی!! یعنی هر مدل قضیه رو پیچوندم آخرش به اینجا رسید و نهایتا به من گفت که میدونم که حرفم رو فهمیدی و سعی میکنی یه شورتکات براش پیدا کنی! نیمشه عزیزم. شما بهتره به فکر صادرات به ایران باشی که برای مواد غذایی و دارویی و چند قلم جنس دیگه آزاد هست و تازه پول صادرات رو هم با نظارت OFAC میتونی به آمریکا بیاری.
این قضیه صادرات کامپیوترهای دست دوم به آفریقا بسیار جالب بود. البته کماکان فکر میکنم که سرمایه قابل توجهی حداقل از نظر بودجه من میخواد (چیزی در حد 30 هزار دولار). چندین لیکوئیدیشن و حراجی دولتی و خصوصی دیدم که همچین جنسهایی رو در لاتهای چند ده تایی و چند صد تایی به حراج میذارن.

* یعنی این کارخونه ترشی هفت بیجار و شیرازی و لیته و پیاز و سیر و موسیر میگیره هاااا!! اینجا من تو فروشگاهها دقت کردم ترشی ها یا ترکیه ای هستن یا ایتالیایی و گاها بریتانیایی. آخ امان از نداشتن سرمایه!!! اماااااااااااااااااااااااااااان
بابا اون سیستم واردات با یک واسطه عرب و تابعه ی غیر ایرانی انجام میدیم در ضمن میچرخونیم (البته چون گفته نمیشه شاید آمار گمرگ دبی را fbi داره)
درباره ی دست دوم فروشی من دارم طرح توجیهیشو آماده میکنم چون اگر برندگان لاتاری فقط مشتریمون بدونیم همه ی آنها برای خرج کمتر از یوزید شده ها استفاده میکنند بعد تازه کشور های جهان سومی بزرگترین بازار هستند .(بدبختی اینکه جنس استفاده شده عمر کمتر یک سال دارند Smile)
درباره ی سرمایه بشدت دنبالش میرم چون شنیدم جوایز صادراتی و محیط زیستی دارد این شغل .(اعتبار مالی خوبی دارم شده از خرید خانه ام صرف نظر کنم )
درباره ی سیر و ترشی و ماست موسیر و دوغ باید بگم خیلی جواب میده
الان محصولات غذایی اعراب در بوستون پرخریداره بخصوص آمریکایی های راحت طلب مشتاق تست طعم های جدید هستند حتی شنیدم در kfc های بوستون انبه عربی هم بعنوان سس استفاده میشه
درباره دوغ و موسیرباید بگم بیشترین محموله صادراتی ایران به کانادا دوغ بوده از جهاتی رژیمی محسوب میشه و ضد سرطان بازم این میگیره

ظاهربین جان!
مثل اینکه خیلی دوست داری با FBI خونه به یکی بشی هااااااا !!! هه هه هه
بابا اینا آمار همه چی رو دارن. حالا بالفرض اینا خیلی هم ساده تشریف داشته باشن که نیستن اولین قدم اینه که شما بسته بندی تمام محصول رو عوض کنی و بجای مشخصات فارسی و ایرانی همشو عربی و آدرس اماراتی کنی. خیلی ساده با یک سرچ میتونن بفهمن که کارخونه گزی در دوبی وجود نداره و ثبت نشده!!
تازه روشم باید بنویسی «الجز (گز!) الحماراتی (اماراتی!) مخصوص و الممتاز» !! کی میخره آخه گز عربی رو Smile

* پاشم برم کمی سیر موسیر بخرم بیارم ترشی درست کنم. آخه این چی بود یادم انداختین این وقت روز؟؟ تا این درست بشه من صبر از دستم میره.
پاسخ
(2012-04-28 ساعت 21:38)yami نوشته:  
(2012-04-28 ساعت 21:33)zaherbin نوشته:  
(2012-04-28 ساعت 21:20)yami نوشته:  ظاهر بین جان!

+++ دوستان یه سوال دیگه: این سیر و ترشی و پیاز و ... و عارضه بوی بد دهان رو آمریکایی ها چیکار میکنن؟؟؟
نظرتون راجع به دیزی سنگی چیه؟؟؟؟ Smile Smile Smile Smile Smile
بابا اون سیستم واردات با یک واسطه عرب و تابعه ی غیر ایرانی انجام میدیم در ضمن میچرخونیم (البته چون گفته نمیشه شاید آمار گمرگ دبی را fbi داره)
درباره ی دست دوم فروشی من دارم طرح توجیهیشو آماده میکنم چون اگر برندگان لاتاری فقط مشتریمون بدونیم همه ی آنها برای خرج کمتر از یوزید شده ها استفاده میکنند بعد تازه کشور های جهان سومی بزرگترین بازار هستند .(بدبختی اینکه جنس استفاده شده عمر کمتر یک سال دارند Smile)
درباره ی سرمایه بشدت دنبالش میرم چون شنیدم جوایز صادراتی و محیط زیستی دارد این شغل .(اعتبار مالی خوبی دارم شده از خرید خانه ام صرف نظر کنم )
درباره ی سیر و ترشی و ماست موسیر و دوغ باید بگم خیلی جواب میده
الان محصولات غذایی اعراب در بوستون پرخریداره بخصوص آمریکایی های راحت طلب مشتاق تست طعم های جدید هستند حتی شنیدم در kfc های بوستون انبه عربی هم بعنوان سس استفاده میشه
درباره دوغ و موسیرباید بگم بیشترین محموله صادراتی ایران به کانادا دوغ بوده از جهاتی رژیمی محسوب میشه و ضد سرطان بازم این میگیره

ظاهربین جان!
مثل اینکه خیلی دوست داری با FBI خونه به یکی بشی هااااااا !!! هه هه هه
بابا اینا آمار همه چی رو دارن. حالا بالفرض اینا خیلی هم ساده تشریف داشته باشن که نیستن اولین قدم اینه که شما بسته بندی تمام محصول رو عوض کنی و بجای مشخصات فارسی و ایرانی همشو عربی و آدرس اماراتی کنی. خیلی ساده با یک سرچ میتونن بفهمن که کارخونه گزی در دوبی وجود نداره و ثبت نشده!!
* پاشم برم کمی سیر موسیر بخرم بیارم ترشی درست کنم. آخه این چی بود یادم انداختین این وقت روز؟؟ تا این درست بشه من صبر از دستم میره.

آقا یه چیزی
من اگه یک شرکت در دبی بزنم و از طریق اون شرکت با مناقضه به یک شرکت ایرانی سوری تقاضای ساخت فلان چیز رو بدم و بعد بارگیری کنم به دبی و از دبی بیاد آمریکا به نظرتون باز هم قابله رد گیریه؟
میدونم خیلی رویایی میاد و هزینه داره اما برام سواله!

در ضمن FBI رو دست کم نگیرید همه بارنامه ها و رفت و آمد کشتی ها و ... رو میگرده تا منبع رو پیدا میکنه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، mrhj50 ، soli asali ، msar
آقا الان دیگه قدیم نیست که با چارتیکه کاغذ یک کشتی جنس اینور اونور بشه. اکثر کشورهای پیشرفته سیستم گمرک متمرکز دارن مثل همین سیستم متمرکز بین المللی بلیط هواپیما. تازه یک بار جستی ملخک، دوبار جستی ملخک ... نه!! همون بار اول تو مشتی ملخک Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، zaherbin ، saied-k ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، mrhj50 ، soli asali ، msar ، matin86 ، copol ، leader-m
یه سوال خارج از موضوع:
بوی بد دهان بعد از ارتزاق از سیر و ترشی و پیاز رو باید این آمریکایی ها چیکار کنن؟
بچه ها دیزی سنگی چطوره Smile Smile Smile Smile
شرمنده من یکم شکمو هستم ایده های خوراکی میدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، ronmony ، امیر مهاجر ، ملیحه مجید ، mrhj50 ، soli asali ، msar
(2012-04-28 ساعت 21:45)zaherbin نوشته:  استانداردهای رایج غذایی آمریکا :
http://en.wikipedia.org/wiki/Food_safety
برادر یامی جای شما خالی کاشان هستم پشه داره درحد اینکه به لاستیک بزنه میترکه.
سیرا رو تو آب بجوشون ملایم زمان جا افتادنش کمتر میشه
نخواستی با Tnt یک محموله برات بفرستم با شوید اعلا+گلاب قمصر لذت دنیا ببری
در پست های بعدی پیگیر کارها هستم

صبحکم اله و امواتهه!! (ازون جملات دعاعیه که خیلی دوست دارم!)
کی رفتی کاشان داداش؟ خوش بگذره. نه آقا نوش جونت من که میدونم TNT جور پرداخت خسارت رو به جون میخره و خودش ترشیه رو میخوره و دل من میسوزه؟ همون بهتر که خودش بخوری نوش جووووونت بشه حال بکنی.
تا اون موقع هم سیر ترشی من درست شده! تازه توش زردچوبه هم زدم (یعنی میزنم! کاربرد فعل ماضی برای افزایش عیش!!) خفن
پاسخ
اینها چی میگن خدااااااا Smile
بچه یه شغل جدید یادم اومد!
دعا نویسی، جن گیری، بخت باز کنی و انواع ورد ها و دعاهای مخصوص کارهای سخت سخت!
یهو یه عطاریهم بغلش بزن عالیههههههههههه
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، mavarfan ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، KOUROSHAVIN ، soli asali ، msar
همین جوری نشستیم داریم خیالات میکنیم هاااا.
اقا کسی که میخواد کارخونه ترشی بزنه اول باید امکانات و سرمایه درست کردن ترشی خانگی در مقادیر مثلا 30 شیشه رو داشته باشه و ببر تو بازار هفتگی محله شون که نه لایسنس میخواد و نه هیچ چیز دیگه Flea Market بفروشه ببینه چیه جواب بعد فکر کارخونه بیوفته!!
من متاسفانه در محلی که زندگی میکنم تقریبا آپارتمانی هست و امکان و اجازه همچین ماجراجویی رو ندارم با اینکه یک Flea Market خوب همین طرف ما هست که یکشنبه ها صبح تا ظهره و اجاره کیوسکش هم زیاد نیست تا جایی که میدونم.
پاسخ
(2012-04-28 ساعت 22:25)yami نوشته:  همین جوری نشستیم داریم خیالات میکنیم هاااا.
اقا کسی که میخواد کارخونه ترشی بزنه اول باید امکانات و سرمایه درست کردن ترشی خانگی در مقادیر مثلا 30 شیشه رو داشته باشه و ببر تو بازار هفتگی محله شون که نه لایسنس میخواد و نه هیچ چیز دیگه Flea Market بفروشه ببینه چیه جواب بعد فکر کارخونه بیوفته!!
من متاسفانه در محلی که زندگی میکنم تقریبا آپارتمانی هست و امکان و اجازه همچین ماجراجویی رو ندارم با اینکه یک Flea Market خوب همین طرف ما هست که یکشنبه ها صبح تا ظهره و اجاره کیوسکش هم زیاد نیست تا جایی که میدونم.
من بخوام کارخونه ی ترشی بزنم همشو خودم می خورم...چیزی به بقیه نمی رسه Smile)

یه سئوال: چه جوری می شه مستری برای آموزش ساز ایرانی پیدا کرد؟ یعنی من بشم معلم Cool

بعد یه چیز دیگه...از این بازارچه ها هست...که ملت میان کارهای دستیشون رو می فروشن...از کجا می شه پیدا کرد که کی و کجاست؟
من از این نقاشی رو شیشه و ویترا یو اینا بلدم می خوام بفروشم اگه مشتری پیدا بشه Rolleyes

اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، mavarfan ، saied-k ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، mrhj50 ، soli asali ، msar ، Khosrow_53 ، leader-m
شما که نمیخوای شال کلاه کنی بری شهر دیگه واسه یکشنبه بازار؟
خوب همون طرف خودتون بپرس از مردم ببین کجا هست دیگه؟
ضمنا فعلا اوضاع اقتصادی خراب مردم حال خرید ویترای و اینا ندارن. همون سیر ترشی و ترشی هفت بیجار و شیرازی خیلی راحتتر فروش میره.
به این هفته بازارها Flea Market هم میگن
پاسخ
(2012-04-29 ساعت 01:04)yami نوشته:  شما که نمیخوای شال کلاه کنی بری شهر دیگه واسه یکشنبه بازار؟
خوب همون طرف خودتون بپرس از مردم ببین کجا هست دیگه؟
ضمنا فعلا اوضاع اقتصادی خراب مردم حال خرید ویترای و اینا ندارن. همون سیر ترشی و ترشی هفت بیجار و شیرازی خیلی راحتتر فروش میره.
به این هفته بازارها Flea Market هم میگن

دیدی یامی دیدی من هی میگم سیر ترشی و بادمجون و ... تو قبول نکردی Smile
آخرش هم ترشی فروشی میزنم در حد تیم ملی که خود باراک اینا بیان از خودم ترشی بخرن Smile

بچه ها ایده منو تابلو نکنید Smile Smile تا من برسم و اجراییش کنم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، tarannom 86 ، hoda2012 ، mavarfan ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، mrhj50 ، soli asali ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان