کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
از بحث سیر ترشی که بیایم بیرون می رسیم به موسیقی ایرانی....
تو روزنامه ی ایرانی به نظرتون آگهی بزنم خوبه؟
اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، كاميلا ، saied-k ، ronmony ، امیر مهاجر ، Tomas ، soli asali ، msar
سلام

این متن نوشته ما هم به جای جدیدی منتقل شده ! اما این تاپیک بازارش بدجوری بوی سیر و ترشی گرفه !!

در مورد این ثبت شرکت که من مطرح کردم در مرتبه اول داشتن شرکت مهم است و در مراحل بعدی شغل و در امدزایی ان . امیدوارم باز هم تجربیات و اطلاعات دوستان رو بشنویم.

در ضمن بچه ها به جای اینکه دنبال واردات کالای ایرانی محبوب مثل گز و باقلوا به امریکا باشید. از ایران استعلام بگیرید و ببینید چه محصولات مهمی در زمینه های دارویی ، مواد اولیه صنایع دارویی و غذایی ، لوازم یدکی خودرو و قطعات کامپیوتری و ... مورد نیاز ایران تحریم شده است.

پیدا کردن راه انتقال مستقیم یا غیر مستقیم این مواد به ایران پیدا کرد به صورت قانونی البته ؛ همان و پیدا کردن غول چراغ جادو همان !!!

من خودم دارم رو لیست این محصولات و ترانزیتش به اروپا و بعد انتقالش به ایران ؛ اندیشمندانه نقشه می کشی اًم !!! Big Grin

پاسخ
(2012-04-30 ساعت 18:11)saied-k نوشته:  سلام

این متن نوشته ما هم به جای جدیدی منتقل شده ! اما این تاپیک بازارش بدجوری بوی سیر و ترشی گرفه !!

در مورد این ثبت شرکت که من مطرح کردم در مرتبه اول داشتن شرکت مهم است و در مراحل بعدی شغل و در امدزایی ان . امیدوارم باز هم تجربیات و اطلاعات دوستان رو بشنویم.

در ضمن بچه ها به جای اینکه دنبال واردات کالای ایرانی محبوب مثل گز و باقلوا به امریکا باشید. از ایران استعلام بگیرید و ببینید چه محصولات مهمی در زمینه های دارویی ، مواد اولیه صنایع دارویی و غذایی ، لوازم یدکی خودرو و قطعات کامپیوتری و ... مورد نیاز ایران تحریم شده است.

پیدا کردن راه انتقال مستقیم یا غیر مستقیم این مواد به ایران پیدا کرد به صورت قانونی البته ؛ همان و پیدا کردن غول چراغ جادو همان !!!

من خودم دارم رو لیست این محصولات و ترانزیتش به اروپا و بعد انتقالش به ایران ؛ اندیشمندانه نقشه می کشی اًم !!! Big Grin

فکر اینجاشم بکنید که برای مثال مهندس کامپیوتر ایرانی-آمریکایی که در دوبی شرکت واردات-صادرات کامپیوتر داشت به علت فروش محموله لپ تاپ به فردی یا شرکتی که مشخص بود برای واردات به ایران ازش میخرید الان در آمریکا در زندان هست و احتمالا یک ده پانزده سالی براش بریدن.
من خودم یک گوشی موبایلی یا مودم اینترنت دست دومی به خانواده ام میفرستم تا مدتها از ترس زهره ترک میشم که نکنه بیان دستگیرم کنن!
مواد دارویی و غذایی تحریم نیست اما در مورد مواد دارویی باید اولا در ایران یک شرکت معتبر ثبت شده واردات دارویی طرف حساب باشه که اونا هم همشون کله گنده هستن و خودشون اینجا دم و دستگاه و نماینده دارن و کارشون به ما نمی افته و خودتون هم به این سادگی ها نمیتونین در ایران شرکت واردات دارویی ثبت کنین. هیات مدیره دکتر داروساز میخواد و کلی مکافات و در بسته بگم, به هر کسی مجوزش رو نمیدن. تازه ترانزیتشم کلی مصیبت داره و کلی مدارک باید از کارخانه بگیرین که بعضی هاشو ممکنه کارخونه به راحتی حاضر نباشه بده و برگ کنترل دما در حین ترانزیت و اووووووووووووه خیلی چیزهای دیگه.
مواد غذایی کمی راحتتره اما اول اینکه بحث حلال بودن باید پیگیری بشه که معمولا کارخانه تولید کننده حال همکاری نداره و در سازمانهای غذای حلال عضو نیستن که گواهی بدن و بعدشم مواد غذایی حجم و وزن نسبت به قیمت بالاست و هزینه ترانزیتش با این وضعیت قیمت دولار باعث میشه که یک شیشه سس فلفل تاباسکو مثلا در بازار تهران بشه 7 یا 8 هزار تومن یا حتی بیشتر؟ کی میخره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، ronmony ، امیر مهاجر ، nora ، pariya2 ، mirman ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar ، copol
(2012-04-28 ساعت 03:04)kavoshgarnet نوشته:  در جواب خودم و سعید و پرویز:
آره سعید گرامی من ساسان هستم. در مورد شرکتها یکباره نگرانی های زیاد مربوط به ایران به من هجوم آورد ولی الان که فکر کردم یادم افتاد که در اینجا فقط از درآمد مالیات می گیرند و اگر درآمدت کم باشد نه تنها مالیات نمی گیرند بلکه همه مالیات های مستقیم و غیر مستقیم پرداخت شده یا بخشی از آن را برمی گردانند و نگرانی در در این مورد وجود ندارد و توصیه شما هم باعث شده که من سریعتر به فکر ثبت یک شرکت بیفتم.
پرویز عزیز من گمان نکنم که در آمریکا ورود به عرصه هایی که شرکتهای بزرگ در آن قدرت دارند سخت باشد. آنها به فکر سود حداکثری هستند و توزیع کالاها را با حداکثر قیمت ممکن انجام می دهند. در اینجا شرکتهای خیلی کوچک هیچگاه رقیبی برای شرکتهای بزرگ به حساب نمی آیند و اینگونه شرکتها می توانند با قیمتهای پایین وارد بازار شوند. البته وقتی که شرکتهایی از کوچک بودن خارج شوند و شرکتهای بزرگ احساس کنند شرکتی ممکن است بخشی از بازار آنها را به دست بیاورد معمولا اقدام به خرید آن شرکت می کنند و معمولا پول خیلی قابل توجهی نیز می پردازند. این روش توجیه اقتصادی بیشتری نسبت به رقابت دارد. اما اگر شرکتی حاضر به معامله نشد و رشد کرد استراتژی های متفاوتی وجود دارد. و نکته بدیهی و جالب اینجاست که شرکتهای رقیب تنها به فکر تسخیر بازار نیستند بلکه بدنبال سودآوری بیشتر هستند. از سوی دیگر قوانین متعددی برای حمایت از مشاغل کوچک وجود دارد که کمپانیهای بزرگ را گاهی حتی وادار به کمک به کمپانیهای کوچکتر می کند.
حتی گاهی وجود شرکتهای کوچک به نفع شرکتهای بزرگتر است. دو مثال: اول اینکه اگر شما بخواهید برای اتومبیل خود بیمه بگیرید معمولا آنچنان نرخ بالایی می دهند که که شما وحشت زده می شوید و بعد به شما توصیه می کنند برای شش ماه تا یکسال از یک شرکت کوچک بیمه بگیرید و بعد بروید سراغ آنها. آنها با این کار مشتری های دردسر ساز را به گردن شرکتهای کوچک انداخته و پس از اینکه در یکسال ثابت کردید شما مشتری خوب و بدون تصادفی هستید با پیشنهاد قیمت خیلی پایین شما را جذب می کنند.
مثال دوم در رابطه با سیستم توزیع کالا و به ویژه در زمینه مواد غذایی است که شرکتهای بزرگ مثلا در صورتی که نتوانند به موقع سبزیجات تازه خود را بفروشند آن را به قیمت خیلی پایین تر به فروشگاههای کوچک می فروشند. که هم پولی به دست آورده و هم اعتبار خود را حفظ می کنند.

در نتیجه در اینجا برای کسانی که دید اقتصادی خوبی داشته باشند شروع از پایین خیلی سخت نیست.

سلام به ساسان عزیز و پرویز خان و یامی عزیز !!

با تشکر از مطالب و بیان اطلاعات و تجربیات خوبتون !
من مثالی که از شرکت پخش زدم بسیار کلی بود و باید با توجه به امکانات و نیازهای هر محیط برسی شود و اقدام شود.

منتها من بیشتر روی این موضوع تاکید داشتم که ایجاد شرکت در امریکا علاوه بر استفاده از معافیت های مالیاتی بتونه کمکی برای کسب تجربه و وارد شدن به بیزنس های جدید در محیطی جدید رو برای ما فراهم کنه. شاید مبارزه با شرکت ها غول کار سختی باشه ولی میشه با پشتکار و سماجت در کار به رقیب کوچک و تازه کاری برای اونها بدل شد . در ضمن هدف ما باید بازار های کوچکتر در ابتدا باشد و فکر می کنم شروع کردن از شهر های کوچک یا حومه ای بهتر از اغاز کردن کار در یک ابر شهر است.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، parviz ، ronmony ، امیر مهاجر ، nora ، pariya2 ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar
(2012-04-30 ساعت 18:23)yami نوشته:  
(2012-04-30 ساعت 18:11)saied-k نوشته:  سلام

فکر اینجاشم بکنید که برای مثال مهندس کامپیوتر ایرانی-آمریکایی که در دوبی شرکت واردات-صادرات کامپیوتر داشت به علت فروش محموله لپ تاپ به فردی یا شرکتی که مشخص بود برای واردات به ایران ازش میخرید الان در آمریکا در زندان هست و احتمالا یک ده پانزده سالی براش بریدن.
من خودم یک گوشی موبایلی یا مودم اینترنت دست دومی به خانواده ام میفرستم تا مدتها از ترس زهره ترک میشم که نکنه بیان دستگیرم کنن!
مواد دارویی و غذایی تحریم نیست اما در مورد مواد دارویی باید اولا در ایران یک شرکت معتبر ثبت شده واردات دارویی طرف حساب باشه که اونا هم همشون کله گنده هستن و خودشون اینجا دم و دستگاه و نماینده دارن و کارشون به ما نمی افته و خودتون هم به این سادگی ها نمیتونین در ایران شرکت واردات دارویی ثبت کنین. هیات مدیره دکتر داروساز میخواد و کلی مکافات و در بسته بگم, به هر کسی مجوزش رو نمیدن. تازه ترانزیتشم کلی مصیبت داره و کلی مدارک باید از کارخانه بگیرین که بعضی هاشو ممکنه کارخونه به راحتی حاضر نباشه بده و برگ کنترل دما در حین ترانزیت و اووووووووووووه خیلی چیزهای دیگه.
مواد غذایی کمی راحتتره اما اول اینکه بحث حلال بودن باید پیگیری بشه که معمولا کارخانه تولید کننده حال همکاری نداره و در سازمانهای غذای حلال عضو نیستن که گواهی بدن و بعدشم مواد غذایی حجم و وزن نسبت به قیمت بالاست و هزینه ترانزیتش با این وضعیت قیمت دولار باعث میشه که یک شیشه سس فلفل تاباسکو مثلا در بازار تهران بشه 7 یا 8 هزار تومن یا حتی بیشتر؟ کی میخره؟؟؟

یامی جان !

شما اطلاعات درست و به روزی دارید . اما اینها مثال هایی هستند که من زدم تا بتونم بگم انجام دادن این قبیل امور برای کسی که داخل امریکا هست ممکنه بتونه پوئن خوبی باشه . منتها با استفاده از راه حل های قانونی و درستش.

در مورد مواد اولیه صنعت به تازگی برخی از دوستان من معامله ای رو انجام دادن که فلان ماده اولیه مورد نیاز کارخانه ... از کشور ... خریداری شد و به واسطه کشور اروپایی .... به ایران وارد شد. پورسانت این معامله مبلغ بسیار بالایی بود و البته این معامله دستهایی هم درش بود . منتها من به انجام اموری این چنیی البته بدون دخالت دست !! و در ابعاد نه چندان بزرگ که دور از دسترسمون هم باشه فکر می کنم.

نمی دونم تونستم منظورمو بگم یا نه ؟ !!

من همش میخوام بگم کاش بشه تو امریکا یه شرکت ثبت کنیم !! کطمئن هستم بالاخره یه بیزنس نون و ابدار پیدا می کنیم که باهاش به موفقیت برسیم !!!

بیایید از ترشی درست کردن تا خدمات باغچه و اینها رو هم امتحان کنیم ! هر کدومش جواب بده یه راه تازه باز میشه ها !!! Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، parviz ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar
سلام
دوستان اجناسی مانند کیف و کفش و لباس تحریم هست؟

این رو حقیقتاً باور دارم و نظیرش همون سیر و ترشی هست، ما به خودمون باور نداریم و میخوایم یه کار آسون و بدون ریسک رو پیدا کنیم و بریم توش و پول در بیاریم!!!البته دست زدن به کارهای بزرگ هم اطلاعات قانونی میخواد هم ترانزیتی هم اطلاع از وضعیت بازار و ... که یک تازه وارد از پسش بر نمیاد مگر اطرافیان و ....
میخوام این رو بگم مثلا من بشم وارد کننده یک برند لباس و .... به ایران و بعد نمایندگی در تهران و شهرهای بزرگ بگیرم و.... به این صورت که کارهای داخلی رو خودمون انجام بدیم و نمایندگی مرکزی و ترخیص و ... رو یک فرد مورد اعتماد در ایران!

یک دوستی رو میشناسم که ثبت شفارش از ایران میکنه و از آمریکا اجناس و لوازم یدکی خودرو میفرسته و درآمد خوبی هم داره
یا یکی دیگه از دوستان از امریکا ساز و ادوات موسیقی میفرسته ایران و ایشون هم درآمدشون خوبه
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، ronmony ، امیر مهاجر ، pariya2 ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar ، copol
(2012-04-30 ساعت 20:14)m9780 نوشته:  سلام

این رو حقیقتاً باور دارم و نظیرش همون سیر و ترشی هست، ما به خودمون باور نداریم و میخوایم یه کار آسون و بدون ریسک رو پیدا کنیم و بریم توش و پول در بیاریم!!!البته دست زدن به کارهای بزرگ هم اطلاعات قانونی میخواد هم ترانزیتی هم اطلاع از وضعیت بازار و ... که یک تازه وارد از پسش بر نمیاد مگر اطرافیان و ....
میخوام این رو بگم مثلا من بشم وارد کننده یک برند لباس و .... به ایران و بعد نمایندگی در تهران و شهرهای بزرگ بگیرم و.... به این صورت که کارهای داخلی رو خودمون انجام بدیم و نمایندگی مرکزی و ترخیص و ... رو یک فرد مورد اعتماد در ایران!

یک دوستی رو میشناسم که ثبت شفارش از ایران میکنه و از آمریکا اجناس و لوازم یدکی خودرو میفرسته و درآمد خوبی هم داره
یا یکی دیگه از دوستان از امریکا ساز و ادوات موسیقی میفرسته ایران و ایشون هم درآمدشون خوبه

همانطور که گفتم من تا ته این کار و رفتم و کلی تلفنی با OFAC هم صحبت کردم. امیدوارم که پستم تکراری نباشه ولی تاکید میکنم که جریان از این قراره که صادرات به ایران بجز معدود لیستی که قبلا گفتم ممنوعه بدون من بمیرم و تو بمیری! ولی با این حال خیلی خیلی کنجکاوم که از مراحل و شرایط کار دوستانی که فرمودین از آمریکا به ایران جنس میفرستن مطلع بشم و بدونم از چه راهی و با چه قوانینی این کار رو میکنن. در این که دور زدن قانون هست هیچ شکی نیست ولی با این حال دور زدن داریم تا دور زدن!! برای مثال شخصی چه ایرانی و چه ترک و چه آذری میره در نخجوان آذربایجان یا وان ترکیه نزدیک مرز ایران یک شرکت و مغازه کوچولو میزنه. دوستش از آمریکا به آدرس اون جنس میفرسته از لباس گرفته تا مواد غذایی و غیره تا اون در اونجا بفروشه. حالا ممکنه که خریدار جنس اون ایرانی یا ترک یا آذری یا عراقی باشه. تا اینجاش مشکلی نیست و همه چی قانونیه اما بالفرض اگه این فرد بیاد در این پوشش شروع کنه فرت و فرت تجهیزات های-تک کامپیوتری به ترکیه فرستادن از اونجا هم به ایران بره دیر یا زود FBI خفت هر دوی اونا رو در آذربایجان و ترکیه و آمریکا خواهد گرفت!
یعنی قانون سیاه و سفید و صفر و یک هست ولی مجری قانون با اختیاراتی که داره و با توجه به شرایط تصمیم میگیره که در یک تولرانسی ارفاق قائل بشه ولی تا کی و تا چه حدی رو هیشکی نمیدونه. FBI بیکار نیست که بیاد این خرده تاجر رو بخاطر فروش ماهی 10 هزار دولار لباس در مرز ایران و ترکیه به ایرانی ها دستگیر کنه اما همین فرد اگه بخواد کانتینر کانتینر لباس به ایران بفرسته قطعا به مشکل میوفته. اما همین مجری قانون یک استاد دانشگاه ایرانی رو هم که آمریکا بخاطر اینکه خانواده اش از طریق صرافی براش فکر کنم یکجا 30 هزار دولار پول فرستاده بودن, بعلت نقض تحریمها به زندان انداخت و بیش از یکسال طول کشید که نهایتا در دادگاه قاضی بعلت عدم سو پیشینه اش و اثبات اینکه قصد بدی از اینکار نداشته بخشیدش!!
اما !!!! اما و اما !!!!
این نکته رو هم فراموش نکنیم که با هر با دور زدن قانون که قطعا یک جایی ثبت میشه و علیرغم عدم برخورد با ما, داریم وضع سکیوریتی کلیرنسمون رو کمی خراب میکنیم! البته برای کسی که در آینده نمیخواد کار دولتی و نظامی بگیره طبیعتا اهمیتی ممکنه نداشته باشه.

نکته مهم!!
از همه اینها گذشته باید به این هم فکر کنین که این پول فروش جنسها رو برای خرید جنس دوباره چطور میخواهین به آمریکا بیارین؟ همینجوری نیست که فرت و فرت چند هزار دولار پول حواله کنین اینجا و هیچی نشه! مامورین مبارزه با پول شویی همیشه در کمین هستن و سیستمهای مالی گزارش این تبادل مالی شما رو به اونها خواهند داد.
پاسخ
خوب پس با این تفاسیر نمیشه هیچ جوره به ایران بیزینس کرد اما باقی کشورها(بجز کشورهای تحریم) رو میشه کارایی کرد!
پس باید روی مواد غذایی و دارویی و مطبوعات زوم کرد فقط Sad
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
(2012-04-30 ساعت 21:10)yami نوشته:  

...............هم درآمدشون خوبه

همانطور که گفتم من تا ته این کار و رفتم و کلی تلفنی با OFAC هم صحبت کردم. ا....
اما !!!! اما و اما !!!!
ا...........

نکته مهم!!
از همه اینها گذشته باید به این هم فکر کنین که این پول فروش جنسها رو برای خرید جنس دوباره چطور میخواهین به آمریکا بیارین؟ همینجوری نیست که فرت و فرت چند هزار دولار پول حواله کنین اینجا و هیچی نشه! مامورین مبارزه با پول شویی همیشه در کمین هستن و سیستمهای مالی گزارش این تبادل مالی شما رو به اونها خواهند داد.

سلام

این توضیحات که فرمودید به نظر بسیار چالش بر انگیزه !! ولی اگر بخواهیم و بتوانیم در امریکا کالا تهیه کنیم و به کشور های دیگر صادر کنیم حتما نباید به فکر فرستادن کالا به ایران باشیم که .... شاید بشه برای بسیاری از کالا ها در کشور های دیگه مخصوصا کشور های درحال توصعه هم مشتری پیدا کرد . به هر حال یک بیزنس من یا بازاریاب موفق کسی است که بتونه کارش رو در حوزه قانونی انجام بده و برای کسب در امد هزینه های هنگفتی پرداخت نکنه . همین که مالیات بر درامد رو از حاصل درامدش بده براش کافیه.
در ضمن بازاریابی مواد اولیه مورد نیاز شرکت های بزرگ تولیدی هم فکر می کنم خیلی مثبت است چون هم ریسک کمتری داره و هم منافع بیشتری داره.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، امیر مهاجر ، nora ، pariya2 ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar
(2012-05-03 ساعت 18:00)saied-k نوشته:  
(2012-04-30 ساعت 21:10)yami نوشته:  

...............هم درآمدشون خوبه

همانطور که گفتم من تا ته این کار و رفتم و کلی تلفنی با OFAC هم صحبت کردم. ا....
اما !!!! اما و اما !!!!
ا...........

نکته مهم!!

سلام

این توضیحات که فرمودید به نظر بسیار چالش بر انگیزه !! ولی اگر بخواهیم و بتوانیم در امریکا کالا تهیه کنیم و به کشور های دیگر صادر کنیم حتما نباید به فکر فرستادن کالا به ایران باشیم که .... شاید بشه برای بسیاری از کالا ها در کشور های دیگه مخصوصا کشور های درحال توصعه هم مشتری پیدا کرد . به هر حال یک بیزنس من یا بازاریاب موفق کسی است که بتونه کارش رو در حوزه قانونی انجام بده و برای کسب در امد هزینه های هنگفتی پرداخت نکنه . همین که مالیات بر درامد رو از حاصل درامدش بده براش کافیه.
در ضمن بازاریابی مواد اولیه مورد نیاز شرکت های بزرگ تولیدی هم فکر می کنم خیلی مثبت است چون هم ریسک کمتری داره و هم منافع بیشتری داره.

موفق باشید.

بهرحال سرمایه حرف اول رو میزنه. شما شرکت هم ثبت کنی و با ال سی بخوای کار کنی باز تا جنس دست مشتری نرسه پول شما پرداخت نمیشه پس شما باید سرمایه یک بار صادرات بهمراه مخلفاتش رو داشته باشین که بتونین در این راه قدم بذارین. من فکر میکنم با کمتر از پنجاه هزار دولار امکان پذیر نباشه با توجه به بعد مسافت و ...
شدید درگیر اینم که کشف کنم کشورهای اتحادیه اروپا حق گمرکی دارن یا نه؟ اصلا عضو تجارت جهانی بودن آمریکا و اروپا چه سودی به نفع صادرکننده و وارد کننده داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، امیر مهاجر ، nora ، pariya2 ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar
با سلام و با تشکر از راهنمایی‌های شما عزیزان

دوستان نظرتون با ایدهٔ زدن یک رستوران مثلا (رستوران ایرانی‌)چیه؟آیا اصلا امکانش هست؟اجاره مغازه مثلا در یالت کالیفرنیا یا واشنگتن چطور می‌باشد ؟و چقد سرمایه می‌خواهد؟؟و

یا اینکه مغازه اجاره کنی‌ برای فروش انواع کیک‌ها و دسر‌های خانگی و غیره(منظورم بقیهٔ انواع کیک هست)..آیا این ایده جواب میده بنظرتون؟اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، pariya2 ، Sepidrose ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar ، Pedraaam
(2012-07-03 ساعت 20:48)el333 نوشته:  با سلام و با تشکر از راهنمایی‌های شما عزیزان

دوستان نظرتون با ایدهٔ زدن یک رستوران مثلا (رستوران ایرانی‌)چیه؟آیا اصلا امکانش هست؟اجاره مغازه مثلا در یالت کالیفرنیا یا واشنگتن چطور می‌باشد ؟و چقد سرمایه می‌خواهد؟؟و

یا اینکه مغازه اجاره کنی‌ برای فروش انواع کیک‌ها و دسر‌های خانگی و غیره(منظورم بقیهٔ انواع کیک هست)..آیا این ایده جواب میده بنظرتون؟اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

متاسفانه اکثر دوستان همیشه به اینجور مسائل سرمایه گذاری خیلی خوشبینانه نگاه میکنن و دلشون میخواد که یک دفعه بزنن تو دل بیزنس! من متعقدم که در اکثر مواقع این کار جواب نمیده و سرمایه از بین میره. باید کار رو آهسته آهسته و قدم به قدم شروع کرد که در هر قدم بعدی از تجربیات قدم قبلی استفاده کرد.
برای مثال من به شخصه تا چیزی شبیه این رستوران تیک اوت (غذای برای بردن و نه صرف در محل) اونم بدون برنج (مثل این کوبیده با نون تازه) رو برای مدتی اداره نکردم، عمرا فکر رستورانی با محل نشستن و غذای برنجی باشم.
http://www.conflictkitchen.org/?attachment_id=115
و چقدر زیبا مغازه ای رو که درب بزرگ داره و عملا اجازه ندادن مشتری به داخل آمدن میتونست ضد تبلیغ باشه براش، با یک طراحی جالب به حالت زیر در آوردن:
http://www.conflictkitchen.org/?p=7
اینم غذاش که کوبیده هست با نان داغ و پیاز خلالی و نعناع!!
http://www.conflictkitchen.org/?attachment_id=705
اینم کوکوی سبزی با ماست چکیده و نعناع!!
http://www.conflictkitchen.org/?attachment_id=704
البته این رستوران هر چند وقت یکبار دکورش و غذاش رو به کشورهایی مثل ایران و کوبا و ویتنام و افغانستان و ... تغییر میده
پاسخ
اااا این تاپیک مال پارساله ولی از قرار هنوز فعالهSmile
ما هم تصمیم داریم بعد رفتن بریم تو کار غذا ولی ترجیح میدم کم کم 1 سالی برای کسی کار کنم تا به همه چیز اونجا وارد شم بعد برای خودم کار کنم تا بیگدار به اب نزده باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، امیر مهاجر ، el333 ، mohammad.maleki ، nora ، pariya2 ، Tomas ، mrhj50 ، immigrant2us ، soli asali ، msar

متاسفانه اکثر دوستان همیشه به اینجور مسائل سرمایه گذاری خیلی خوشبینانه نگاه میکنن و دلشون میخواد که یک دفعه بزنن تو دل بیزنس! من متعقدم که در اکثر مواقع این کار جواب نمیده و سرمایه از بین میره. باید کار رو...

با فرمایش شما کاملا موافقم و ممنونم از راهنما ییتون ..فقط دوست داشتم بدونم ایده‌ای که در ذهنم دارم اصلا شدنی هست یا نه و چقدر برای شروعِ کار سرمایه نیاز داره؟؟..و اجاره یه مغازه در یه محله معمولی‌ نه گران قیمت در چه رنجی هست (در ۲ ایالتی که نام برده بودم البته).
اگر در این زمینه اطلاعاتی دارین ممنون میشم اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
(2012-07-04 ساعت 01:03)el333 نوشته:  با فرمایش شما کاملا موافقم و ممنونم از راهنما ییتون ..فقط دوست داشتم بدونم ایده‌ای که در ذهنم دارم اصلا شدنی هست یا نه و چقدر برای شروعِ کار سرمایه نیاز داره؟؟..و اجاره یه مغازه در یه محله معمولی‌ نه گران قیمت در چه رنجی هست (در ۲ ایالتی که نام برده بودم البته).
اگر در این زمینه اطلاعاتی دارین ممنون میشم اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید.
من هم همیشه فکر میکنم کسب و کار مربوط به خوردن و شکم همیشه و در هر شرایطی به راهه. یعنی دیگه بازاریابی نمیخواد. منظورم در حد یه مغازه یا رستوران یا فست فود، کافه، بیرون بر البته نه یک فروشگاه زنجیره ای یا کارخانه تولید پیتزا و همبرگر آماده. Big Grin
مثلا همین عکسایی که گذاشته بودن یامی عزیز... کوکو سبزی درست کرده بود میفروخت! خب این عالیه!!! خانمهای ایرونی که ماشالا کدبانو، آقایون ایرونی هم کدبانوتر از اونا! چهار تا غذای عجیب غریب ایرونی مثل کوکو سبزی و اینجور چیزا خوب میگیره به نظرم. فقط کافیه آدم یه مدت وقت بذاره با قوانین اونجا آشنا بشه، با محیط زندگیش و بدونه کجا کارشو بزنه و چقدر سرمایه بذاره که غافلگیر نشه و سرمایه اش نپره. مثل همینجا دقیقا. اینجا هم بخوای بری تو کار غذا باید یه اطلاعاتی داشته باشی که ورشکست نشی.

یه سؤال هم شخصا دارم، آیا یه مهندس نزم افزار یا برنامه نویس کار بلد تازه مهاجر، به اندازه باقی شغلهای فنی و مهندسی مشکل داره برای کار پیدا کردن؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان