کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
سلام دوستان. من لیسانس معماری دارم و همینطور حدود 7 سال سابقه کار. میخواستم بپرسم اوضاع کار معماری تو کدوم شهر خوبه؟ تو هیوستون خوبه؟
و اینکه چه دوره هایی رو بگذرونم اونجا برام خوبه؟ ادامه تحصیل در امریکا روی شرایط کاری تاثیر زیادی داره که وقت و پول بزاری تا مستر بگیری؟
با سپاس
شماره کیس: 20160000xxx
تعداد افراد منظور در کیس : 2 (برنده اصلی خودم خانم / همسرم سربازی س)
مصاحبه: هفته اول نوامبر
ورود به آمریکا : تگزاس / مارچ 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
من مریلندم اینجا که اولا اوضاع خرابه شدید دوما اصلا لیسانس یا سابقه کار شما رو قبول ندارن تنها کاری که میتونید بکنید اینه مدرکتون رو بدید موسسات خصوصی ارزش گذاری کنند و بعد با مدرک تافل و جی ار ای برای مستر اقدام کنید و بخونید که حدودا سه چهار سال طول میکشه ولی اگر پروفشنال باشید و واقعا توانایی داشته باشید بعد از مستر فوق العاده عالی پول میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: usatravel
مرسی . کار نرم افزار چی؟ ساعتی یا پروژه ای برای نرم افزارهای مختلف مثل 3ds max . Revit ....?
شماره کیس: 20160000xxx
تعداد افراد منظور در کیس : 2 (برنده اصلی خودم خانم / همسرم سربازی س)
مصاحبه: هفته اول نوامبر
ورود به آمریکا : تگزاس / مارچ 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 01:16)usatravel نوشته:  مرسی . کار نرم افزار چی؟ ساعتی یا پروژه ای برای نرم افزارهای مختلف مثل 3ds max . Revit ....?

من چون دنبالش نرفتم خیلی اطلاع دقیق ندارم ولی میدونم که رویت و اتوکد خیلی طرفدار داره. بعدم فک کنم ساعتی پول میدن در ضمن شدیدا مهارت و سابقه کار میخوان که باید پروژه های  کار خودتون رو به عنوان سابقه کار ارائه بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من لیانس معماری هستم و به امید خدا تا حدودا 9 ماه دیگه به لوس آنجلس میرم خب باتوجه با مطالبی که تا اینجا خواندم فعالیت در زمینه تخصصی معماری حداقل اوایل سخت هست و باید دوره هایی گذرانده بشه برنامه ای که من دارم توی این 9 ماه زبانم رو تقویت کنم و همچنین نرم افزار های 3Dmax و V_Ray و photoshop و Revit و Rhino رو که خب تا حدودی بلد هستم به حد عالی برسونم کسی تجربه ای از بازار کار نرمافزارها داره ؟ میشه امیدوار بود که در زمینه این نرم افزار ها کار پیدا کنم ؟ و اینکه میدونین کدوم یک از این نرمافزار ها اهمیت بیشتر در اونجا داره تا تمرکزم بیشتر روی اون باشه ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-28 ساعت 05:58)rahaa.ahm نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 11:33)rbrb-2015 نوشته:  سپاس از اطلاعات خوبی که در اینجا به اشتراک میذارید
دوستان من مدرک لیسانس مهندسی مواد دارم، ولی بیش از شش سال سابقه کار در زمینه عمران و معماری. بیشتر این سال ها در بخش دفتر فنی کار کردم به نرم افزارهای
Revit architecture
Revit structure
Revit MEP
Autocad 2D & 3D
Naviswork
3DsMAX
Xsteel _tekla structure
Autodesk Quantity takeoff
Microsoft office MSP
تسلط دارم. احتمالا با توجه به عدم انطباق رشته تحصیلی و سابقه کارم نمیتونم برای پوزیشن های مهندسی اپلای کنم. به نظرتون میشه امید داشت به عنوان تکنسین (با توجه به نرم افزارهایی که عنوان کردم) کار پیدا کنم؟! تا شرایط ادامه تحصیل برام فراهم بشه.

سلام
اینطور نیست دوست عزیز
من لیسانس ریاضی کاربردی هستم و هشت سال تو ایران کار رندرنینگ معماری انجام دادم.
بعد از مدتی تو بوستون کار پیدا کردم تو یه شرکت بسیار بسیار خوب. ولی آسون نبو؛ اول اینکه خیلی برای پورتفولیو و کاور لتر و این داستان ها خووندم و وقت گذاشتم و بعد هم که آفر گرفتم دو ماه اول پوستم کنده شد. همه ی آخر هفته ها رو تقریبا می رفتم سر کار که اون فاصله ی حرفه ای رو که با استاندارد های شرکت داشتم جبران کنم با کار زیاد.
هنوز هم زبان می خوونم با فلش کاردهای لغت های معماری و می دونم حتی تا یه سال دیگه شرایط کار ساده نیست ولی غیر قابل انجام هم نیست

اگه کسی هنوز ایرانه و وقت داره فقط زبان و نرم افزار بخوونه که شانسش بره بالا، کسی حتی از من مدرک نخواست ؛ فقط کارها رو دیدن و سه تا مصاحبه نفس گیر داشتم تا آفر و گرفتم.
نا امید نباشین.

سلام
میشه بگید دقیقا چه نرم افزارهایی یاد بگیریم؟ اسکیس دستی چطور؟ به نظرتون من که وقتم کمه و فقط اتوکد رو به صورت حرفه ای بلدم وقتم رو روی چی بذارم بهتره؟
توضیح اینکه من ارشد معماری دارم و 13 سال سابقه کار. البته مدرک مدیریت پروژه امریکا رو هم دارم( PMP)
ممنون میشم راهناییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-18 ساعت 13:21)narges1234 نوشته:  
(2014-07-28 ساعت 05:58)rahaa.ahm نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 11:33)rbrb-2015 نوشته:  سپاس از اطلاعات خوبی که در اینجا به اشتراک میذارید
دوستان من مدرک لیسانس مهندسی مواد دارم، ولی بیش از شش سال سابقه کار در زمینه عمران و معماری. بیشتر این سال ها در بخش دفتر فنی کار کردم به نرم افزارهای
Revit architecture
Revit structure
Revit MEP
Autocad 2D & 3D
Naviswork
3DsMAX
Xsteel _tekla structure
Autodesk Quantity takeoff
Microsoft office MSP
تسلط دارم. احتمالا با توجه به عدم انطباق رشته تحصیلی و سابقه کارم نمیتونم برای پوزیشن های مهندسی اپلای کنم. به نظرتون میشه امید داشت به عنوان تکنسین (با توجه به نرم افزارهایی که عنوان کردم) کار پیدا کنم؟! تا شرایط ادامه تحصیل برام فراهم بشه.

سلام
اینطور نیست دوست عزیز
من لیسانس ریاضی کاربردی هستم و هشت سال تو ایران کار رندرنینگ معماری انجام دادم.
بعد از مدتی تو بوستون کار پیدا کردم تو یه شرکت بسیار بسیار خوب. ولی آسون نبو؛ اول اینکه خیلی برای پورتفولیو و کاور لتر و این داستان ها خووندم و وقت گذاشتم و بعد هم که آفر گرفتم دو ماه اول پوستم کنده شد. همه ی آخر هفته ها رو تقریبا می رفتم سر کار که اون فاصله ی حرفه ای رو که با استاندارد های شرکت داشتم جبران کنم با کار زیاد.
هنوز هم زبان می خوونم با فلش کاردهای لغت های معماری و می دونم حتی تا یه سال دیگه شرایط کار ساده نیست ولی غیر قابل انجام هم نیست

اگه کسی هنوز ایرانه و وقت داره فقط زبان و نرم افزار بخوونه که شانسش بره بالا، کسی حتی از من مدرک نخواست ؛ فقط کارها رو دیدن و سه تا مصاحبه نفس گیر داشتم تا آفر و گرفتم.
نا امید نباشین.

سلام
میشه بگید دقیقا چه نرم افزارهایی یاد بگیریم؟ اسکیس دستی چطور؟ به نظرتون من که وقتم کمه و فقط اتوکد رو به صورت حرفه ای بلدم وقتم رو روی چی بذارم بهتره؟
توضیح اینکه من ارشد معماری دارم و 13 سال سابقه کار. البته مدرک مدیریت پروژه آمریکا رو هم دارم( PMP)
ممنون میشم راهناییم کنید

سلام،
خوشبختانه یا متاسفانه بنده همون هفته اول کار پیدا کردم، البته نه در زمینه کاری خودم بلکه کار مدیریت فروش، همین باعث شد تمام وقتم گرفته بشه و نتونم برای تخصص خودم تلاش و اپلای کنم.
با توجه به رزومه خوبی که دارید مخصوصا مدرک pmp به نظرم زمان رو بذارید برای تقویت بیشتر زبان
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
با سلام خدمت دوستان عزیز،بنده کارشناسی ارشد معماری دارم و به نرم افزارهای اتوکد و رویت تسلط کامل دارم و مدرک معتبر از یه موسسه انگلیسی هم گرفتم.سه تا سوال داشتم که اگر لطف کنید جواب بدین:
1-هزینه دوره های کالج به چه صورت هستش؟
2-از کجا میتونم نمونه فرم های رزومه شرکت های معماری رو پیدا کنم و اینکه میشه به طور مثال از ایران اقدام کرد؟
3-بنده در چند تا مسابقه طراحی شهری هم شرکت کردم و رتبه آوردم،ارائه مدل های طراحی هم میتونه باعث بشه زودتر و راحت تر استخدام بشم؟
پیشاپیش از پاسخگوییتون خیلی ممنونم
کیس نامبر: **64
تاریخ رویت قبولی:هفته اخر می
تعداد اعضای کیس: 2 نفر
تاریخ شروع فرم: روزای آخر می
تاریخ اولین ارسال فرم:
تاریخ آخرین ارسال فرم: 7 جون
تاریخ دریافت نامه دوم: 10 می
محل مصاحبه:ایروان
تاریخ مصاحبه:15 جون
مدت کلیرنس: (هر کدام از اعضای کیس)
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان چند نكته رو واسه كسايي كه دنبال كار هستن رو از تجربه خودم ميگم
١) دقت كنيد كه داريد واسه چه پوزيشني اپلاي ميكنيد! و تلاش كنيد واسه پوزيشني اپلاي كنيد كه دست توش كم باشه! يعني اگر نرم افزار خاصي يا مهارت خاصي داريد ، روي اون بيشتر كار كنيد رو رزومتون. ( مثلا در مورد من 3D max بود و اينكه رندر هام با اين برنامه واسشون ارزش داشت)
٢) واسه شركتي اپلاي كنيد كه نياز به مهارت شما داره دقيقا( يعني واسه هر پوزيشني كه دست توش زياده زياد وقت نزاريد)
در مورد من ١ ماه واسه پوزيشن نقشه كشي يا همون drafter AutoCAD وقت گزاشتم جواب نداد، بعد إز اون إز auto cad نا اميد شدم و با خودم گفتم يه رزومه هم واسه 3D max درست كنم كه يخورده تخصصي تره و دست توش كمتره ! و نتيجه اين بود كه تو ١ هفته ٣ تا كار پيدا كردم و بهتر از اون اينكه من با ساعتي $١٨ هم راضي بودم كار كنم واسه drafter auto cad اما الان دارم با ساعتي $٢٥ دلار كار ميكنم.
ارزوي موفقيت واسه كسايي كه دنبال كارن....
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ps5 ، Haghighat ، Nasertexas
سلام به همگی دوستان
بنده کارشناسی کامپیوتر گرافیک دارم و مسلط به نرم افزار های Auto Dad , Rhino , 3D Max , Adobe Premiere و نرم افزار های Editing دوستان کسانی که تو این زمینه ها در لس آنجلس کاری مد نظرشون هست لطف کنین و پی ام بدین ممنون .
CN : 5xxx
Per : 4
IV : 6 / April / 2016
ABU DHABI
Status : AP
Updates : 6,17,18,19,21 April ,20 Jun, 11,13 July
Embassy update :14 July
Clearance :13 July
29 Aug : دریافت ویزا
28 Sep : ورود به آمریکا
Los Angeles CA
15 Nov : دریافت گرین کارت

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من لیسانس معماری دارم از ایران و العان دارم در یک شرکت امریکایی در امریکا کار میکنم.
من یک یری تحقیق کردم و فهمیدم NAAB حدود 2100$ میگیره گخ مدرک ما رو برسی کنه و اگه قبوا کنن به ما تاییدیه بدن.
میخواستم بدونم از دوستان کسی تا حالا این پروسه رو انجام داده یا نه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-06 ساعت 01:27)Arash.arezoo نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز،بنده کارشناسی ارشد معماری دارم و به نرم افزارهای اتوکد و رویت تسلط کامل دارم و مدرک معتبر از یه موسسه انگلیسی هم گرفتم.سه تا سوال داشتم که اگر لطف کنید جواب بدین:
1-هزینه دوره های کالج به چه صورت هستش؟
2-از کجا میتونم نمونه فرم های رزومه شرکت های معماری رو پیدا کنم و اینکه میشه به طور مثال از ایران اقدام کرد؟
3-بنده در چند تا مسابقه طراحی شهری هم شرکت کردم و رتبه آوردم،ارائه مدل های طراحی هم میتونه باعث بشه زودتر و راحت تر استخدام بشم؟
پیشاپیش از پاسخگوییتون خیلی ممنونم

در مورد هزینه های دانشگاه . تو سایت خود دانشگاه میتونی پیدا کنی معمولا. دانشگاه با دانشگاه فرق داره.
در مورد کار هم تو سایت های کار یابی باید بگردی اما تا اینجا نباشی عملا بی فایده هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
CADD DESIGNER/DRAFTER – CIVIL Position

Houtex Engineering is a successful and growing Houston based civil engineering firm that is seeking a full-time #Civil #Drafter and/or #Designer.
Ideal candidate will utilize strong #AutoCAD skills to develop design deliverable such as grading, drainage, utilities, paving, floodplain plans, analysis and reports.
Proficiency in AutoCAD is mandatory. Civil experience is preferred. This is a small engineering firm, so the ability to fit in with our organic culture is important.
Please send resume to careers@houtexengineering.com
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان