کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
شماره 3
خب میخوام مرحله اول رو توضیح بدم: مدرک تحصیلی.
یه سازمان به نام NAAB هست که دانشگاهای معماری رو اعتبار سنجی میکنه. کسانی که مدرکشون رو از دانشگاههای مورد تائید NAAB گرفته باشن میتونن در NCRAB عضو بشن و امتحان ARE رو بدن . این دانشگاهها تنها شامل داخل آمریکا و کانادا میشه. یعنی اگه مدرکتون رو از سوربون فرانسه یا آکسفورد انگلیس هم گرفته باشین مورد تائید نیست.
حالا ما باید چکار کنیم؟ سه تا راه داریم :
1- ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای آمریکا.
2- کار کردن زیر نظر یک معمار لایسنس دار به مدت 5 سال که باید قبلش در NCRAB ثبت نام کنیم و هزینه عضویت و اشتراک سالانه رو بپردازیم. بعد از گذشتن 5 سال بعنوان معمار تجربی شناخته میشیم. و این هیچ ارتباطی به مدرک معماریمون نداره. هر کس دیگری هم بدون مدرک معماری میتونه این مسیر رو طی کنه.
3- عضویت در BEFA . این سازمان به شرطی که 7 سال سابقه کار داشته باشید با گرفتن 5000 $ مدرک تحصیلی و پرونده ای که از رزومه کاریتون تهیه کردین رو بررسی میکنه اگه رزومه تون با استانداردهای آمریکا مطابقت داشته باشه با گرفتن 2000$ از شما مصاحبه میکنه . بعد از این، مدرک معادل میده که البته در چند ایلت آمریکا مورد تائید نیست و نمیشه ازش استفاده کرد. لازم به توضیح که این رزومه که گفتم با رزومه معمولی فرق میکنه فقط شبیه رزومه هست بهش میگن dossier که یک پرونده قطور با مستندات کامل هست.
اگر اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنید.
این داستان ادامه دارد.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: حامدحامد ، الی الی ، perna ، maka2 ، star63 ، پروا ، mirzamemar ، Azi2014 ، msar
با سلام بر sunset
چند روز پیش که تو اینترنت جستجو میکردم یه انجمنی رو پیدا کردم که برام جالب بود و برای رشته شما هم (معماری) اطلاعات خوبی توش هست که لینکش رو برات میزارم
http://www.upwardlyglobal.org/job-seeker...rofessions
نمیدونم این سایت رو دیدی یا خیر ولی امیدوارم مفید باشه .
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، sunset ، Emma_a432 ، msar
(2012-04-02 ساعت 18:48)arisa-mohammad نوشته:  با سلام بر sunset
چند روز پیش که تو اینترنت جستجو میکردم یه انجمنی رو پیدا کردم که برام جالب بود و برای رشته شما هم (معماری) اطلاعات خوبی توش هست که لینکش رو برات میزارم
http://www.upwardlyglobal.org/job-seeker...rofessions
نمیدونم این سایت رو دیدی یا خیر ولی امیدوارم مفید باشه .
با تشکر
سلام محمد جان
ممنون از سایت مفیدی که معرفی کردی.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان عزيز ،
خب فكر كنم اين طبيعي باشه كه وقتي برسيم بايد خودمون رو تازه متولد شده در نظر بگيريم ، جايي خوندم ٣ تا ٨ سال طول ميكشه بسته به شخصش كه با جامعه جديد فرد همگن بشه ولي خب تو همين تاپيك هم ان شالله بهم كمك مي كنيم تا معماران عزيز تو همين تخصص موفق بشن.

١- قبلا شنيده بودم گرايشي به اسم محيط زيست تو معماري هست كه بهش نياز دارند و براش فرصت هاي كاري دارند!
٢- براي تدريس تو دانشگاه ايده اي هست ؟ البته حتما بايد تو يه دانشگاه شروع به تحصيل كرد و همونجا همزمان از كاراي عادي مثل كتابخانه و... شروع كرد!!.....
٣- همكاري چند هموطن معمار و تاسيس دفتري ، شركتي! شروع به كارهاي ساده شايد تعمييرات ، بازسازي و پيشرفت در كار با پشتكار.

هر چيزي به ذهنتون رسيد به اشتراك بذاريد.به اميد موفقيت .
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: star63 ، msar
شماره 4
قبل از شروع باید بگم دیروز مسخره ترین سیزده بدر عمرم رو گذروندم Sad کلی وقت برگشتن به مسخرگیش خندیدیم Smile)
مرحله دوم: کار آموزی
کارآموزی در سایت NCARB به IDP شناخته میشه. که شامل کار بصورت اینترشیپ در یک شرکت معماری زیر نظر مستقیم یک معمار دارای لایسنس در چندین شاخه کاری مختلف ( پیش طراحی، طراحی،مدیریت پروژه، مدیریت) که در هر کدام از شاخه ها باید مدت ساعت کار مشخص رو بگذرونیم در مجموع حداقل 5600 ساعت کارآموزی حدود 2.5 سال کار تمام وقت. باید قبل از شروع کاراموزی در سایت NCARB ثبت نام و تائیدیه اجازه شروع کارآموزی و همچنین تائید محل کاراموزی رو بگیرید و هر هفته گزارش کاراموزی رو به NCARB بدید. CDIP هم جدا از این کاراموزی نیست فقط زمانی که برای کاراموزی در سایت NCARB ثبت نام میکنید باید چندتا فرم اضافه رو پر کنید و چند گزارش اضافه بنویسید. در ضمن عضویت اولیه در NCARB و حق عضویت سالانه شامل هزینه میشه.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: star63 ، پروا ، زری وحدتی ، Azi2014 ، msar
شماره 5
مرحله سوم: امتحان ARE ARCHITECTURE REGISTRATION EXAMINATION
قبل از اینکه بتونید امتحان بدید باید مدارک تحصیلی و کاراموزی توسط NCARB تائید بشه بعد نامه اجازه شرکت در امتحان براتون صادر میشه بعد باید برید در سایت PROMETRIC زمان و محل امتحان رو از جدول پیدا کنید. امتحان شامل 7 امتحان جداگانه است
Programming, Planning & Practice
Site Planning & Design
Building Design & Construction Systems
Schematic Design
Structural Systems
Building Systems
Construction Documents & Services
هزینه هر امتحان 210 $ که در مجموع 2170 $ میشه
برای هر امتحان کتاب جداگانه ای وجود داره توی یه سایت دیدم که پکیج کتابا رو حدود 650 $ میفروخت. اگر جداگانه بخرید گرونتر میشه. یکسری کلاس آموزشی هم برای یادگیری این کتابها وجود داره.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: star63 ، Sepideh_Architect ، Azi2014 ، msar
شماره 6
مرحله چهارم: امتحان ایالتی معماری California Supplemental Examination
بعد از گذراندن شرایط NCARB و گرفتن لایسنس باید برای هر ایالتی که می خوایین در اونجا کار کنید امتحان رو بگذرونید، امتحان شامل سوالهایی میشه که مشخص کنه معماری با تجربه در زمینه شرایط معماری خاص اون ایالت هستید. در سایتش حدود 24 تا منبع و 55 زمینه قابلیت برای امتحان معرفی کرده! اگر هم امتحان رو پاس نکنی تا 6 ماه اجازه امتحان مجدد رو ندارید. هزینه امتحان رو پیدا نکردم
در اینجاست که شما اجازه کار در ایالات متحده آمریکا رو پیدا میکنید. چه فرصت طلایی!!!
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، star63 ، Sepideh_Architect ، Azi2014 ، msar
يک گروه ایرانی رتبه نخست مسابقه بین المللی "طراحی بایومیمیکری" امريكا را کسب کرد.
توضيحات بيشتر
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: star63 ، msar
شماره 7
با این گزارشی که خدمتتون ارائه شد ( با یاد استاد گرامی)
میبینید 5 سال کار بعلاوه 2.5 سال کارآموزی و چند ماه معطلی امتحانهای ARE و CES در مجموع حداقل 8 سال از روزی که کار معماری رو شروع کنیم زمان میبره تا بعنوان یک معمار تجربی نه مهندس معمار بتونیم در آمریکا شروع به کار کنیم. حالا مرحله اول، چجوری بتونیم کاری که مورد تائید NCRAB هست رو پیدا کنیم؟ اصلا تائید NCRAB رو بیخیال یه کار معماری با این وضعیت لایسنسمون؟ من امید دارم راه دیگری باشه، کسی رو نمیشناسید که راه دیگری بلد باشه؟
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، star63 ، msar
(2012-04-03 ساعت 15:03)maka2 نوشته:  يک گروه ایرانی رتبه نخست مسابقه بین المللی "طراحی بایومیمیکری" امريكا را کسب کرد.
توضيحات بيشتر
ماکا جان کار جالبی کردی که لینک انجمن رو به امضات اضافه کردی، اینکار باعث میشه بچه های معماری از وجود انجمن مطلع بشن. من هم اینکار رو انجام دادم. بچه های دیگه هم اگه دوست داشتن بهتره انجام بدن.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، star63 ، msar
با سلام
لطفا در مورد رشته معمارى و بازار كار ان و بهترين دانشگاه و اينكه ايا در شهر ساكرامنتو ميتوان اين رشته را خواند و كار كرد راهنمايى بفرماييد
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، msar
سایت معماران لس آنجلس
http://www.siap.org
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، star63 ، Azi2014 ، msar
(2012-04-03 ساعت 18:52)Rambod نوشته:  با سلام
لطفا در مورد رشته معمارى و بازار كار ان و بهترين دانشگاه و اينكه ايا در شهر ساكرامنتو ميتوان اين رشته را خواند و كار كرد راهنمايى بفرماييد
با تشكر

دانشگاه هنر ساكرامنتو تو طراحي داخلي براي ليسانس برنامه داره.

http://catalog.csus.edu/current/programs/intd.html
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: پروا ، msar
(2012-03-24 ساعت 02:05)sunset نوشته:  با توجه به وجود تفاوت ساختاری درنحوه اشتغال معماران در آمریکا بر آن شدم تا با یجاد این تاپیک با اجازه مدیران سایت اهداف ذیل را دنبال کنیم
1: پیدا کردن راههای ادامه تحصیل در آمریکا در رشته معماری
2: بررسی راههای جستجوی کار در معماری
3: نحوه آمادگی برای گرفتن کار (کسب شرایط لازم برای اشتغال)
3: اشتراک تجربیات کاری در رشته معماری

از دوستان معمار تقاضا میشود با به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود راه را برای تازه واردین به جامعه آمریکا روشن نمایند.

سلام، واقعاً ازت ممنونم بابت این بحث. من دنبال این بحث میگشتم، و کلی‌ سوال دارم در این باره. می‌خوام بدونم من که معماری می‌خونم ، من که اینجا معماری می‌خونم، و خودم می‌دونم چیزی بارم نیست که اونجا به دردم بخور باید چی‌ کار کنم؟ چه چیزای پیشنهاد میکنی‌ که برم یاد بگیرم، اصلا بازار کار معماری اونجا خوب هست؟ یا بی‌خیال کسب در آمد از طریقه معماری بشم؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-04-04 ساعت 02:32)persian_viper نوشته:  
(2012-03-24 ساعت 02:05)sunset نوشته:  با توجه به وجود تفاوت ساختاری درنحوه اشتغال معماران در آمریکا بر آن شدم تا با یجاد این تاپیک با اجازه مدیران سایت اهداف ذیل را دنبال کنیم
1: پیدا کردن راههای ادامه تحصیل در آمریکا در رشته معماری
2: بررسی راههای جستجوی کار در معماری
3: نحوه آمادگی برای گرفتن کار (کسب شرایط لازم برای اشتغال)
3: اشتراک تجربیات کاری در رشته معماری

از دوستان معمار تقاضا میشود با به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود راه را برای تازه واردین به جامعه آمریکا روشن نمایند.

سلام، واقعاً ازت ممنونم بابت این بحث. من دنبال این بحث میگشتم، و کلی‌ سوال دارم در این باره. می‌خوام بدونم من که معماری می‌خونم ، من که اینجا معماری می‌خونم، و خودم می‌دونم چیزی بارم نیست که اونجا به دردم بخور باید چی‌ کار کنم؟ چه چیزای پیشنهاد میکنی‌ که برم یاد بگیرم، اصلا بازار کار معماری اونجا خوب هست؟ یا بی‌خیال کسب در آمد از طریقه معماری بشم؟ با تشکر
سلام به دوست جدیدالورود خوشحالم که این بحث مورد توجهت قرار گرفته. راجع به کار اگر کل این تاپیک رو بخونی خیلی چیزا دستت میاد. اما این همش نیست، با دوستان داریم به تلاش برای یافتن راهکارهای دیگر ادامه میدیم. اگر بخاطر ایران درس خوندن میگی که چیزی بلد نیستی، در اشتباهی. چون چیزی که من در این مدت متوجه شدم سطح سواد بچه های دانشگاهی ایران هم کم از آمریکایی ها نداره و گاهی حتی بیشتره، منم قبل از آمدنم اینجوری فکر میکردم.ولی به چشم خودم دیدم. اما در مورد معماری ما مشکل تفاوت استاندارد و شیوه ساخت وساز رو داریم که ارتباطی به سطح سواد نداره. ما ایرانی ها از کودکی یاد گرفتیم که برای درس خوندن باید تلاش زیاد بکنیم اما بچه های اینجا با بازی کردن درس یاد میگیرن. مثلا مشق شب ندارن. پس خودتو دست کم نگیر و درسی که توی دانشگاه داده میشه رو با علاقه دنبال کن. در زمان تدریس در دانشگاه بزرگترین مشکل ما این بود که بچه های معماری خودشون رو دست کم میگرفتن واین باعث میشد با دلسردی درس بخونن. حتی بنظرم یه جورایی دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان ایرانی جلوتر از آمریکاییا هستن چون به تمام نرم افزارهای معماری بصورت مجانی دسترسی دارن.
بازم اگر سوالی بود در خدمتیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، maka2 ، star63 ، persian_viper ، amenthyst ، vidi ، Azi2014 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان