کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
شماره : 9
چندی پیش یکی‌ از دوستان بهم لایسنسی رو معرفی‌ کرد و گفت با اون بهتر می‌شه کار پیدا کرد. منهم جستجو روشروع کردم.
اسم مدرکش LEED هست اسم سازمانش USGBC . United State Green Building Council
تا اونجا که من فهمیدم این هم یک‌ دکان دیگه هست اما ما که کاری نداریم این امریکیا چجوری سر مردم شیر میمالن فعلا باید راهی‌ برای کار پیدا کنیم. جریان دکنشو بعدن توضیح میدم اما اگه خودتون وارد قضیه بشین متوجه میشین.
توضیح این که مدرکیست برای طراحی و اجرا و فروش ساختمان که با داشتن این مدرک می‌شه ساختمان هایی‌ با این مجوز طراحی کرد. البته هنوز مطمئن نیستم که صرف داشتن این لیسنس میتونه به گرفتن کار معماری کمک کنه
ساختمانهایی که این لایسنس رو دارن در یک رده بندی قرار میگیرن و نسبت به رتبشون قیمتشون افزایش پیدا می‌کنه برای همین خیلی‌ از کارفرماها میخوان ساختمونشون با این سیستم طراحی و ساخته بشه.
بازهم یک سری کتاب داره که باید خونده بشه و کلاس بریم و امتحان گرفته بشه کتابش خیلی‌ زیاد بودن اما باید رده بندی داشته باشه که من دسته بندیشو متوجه نشدم.
آدرس سایت www.usgbc.org
فعلا دنبال یکی میگردم که این راه رو رفته باشه. تا اطلاعات بعدی بدرود
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، mmmsdeghi ، پروا ، Azi2014 ، msar
(2012-04-20 ساعت 07:38)sunset نوشته:  شماره : 9
چندی پیش یکی‌ از دوستان بهم لایسنسی رو معرفی‌ کرد و گفت با اون بهتر می‌شه کار پیدا کرد. منهم جستجو روشروع کردم.
اسم مدرکش LEED هست اسم سازمانش USGBC . United State Green Building Council
تا اونجا که من فهمیدم این هم یک‌ دکان دیگه هست اما ما که کاری نداریم این امریکیا چجوری سر مردم شیر میمالن فعلا باید راهی‌ برای کار پیدا کنیم. جریان دکنشو بعدن توضیح میدم اما اگه خودتون وارد قضیه بشین متوجه میشین.
توضیح این که مدرکیست برای طراحی و اجرا و فروش ساختمان که با داشتن این مدرک می‌شه ساختمان هایی‌ با این مجوز طراحی کرد. البته هنوز مطمئن نیستم که صرف داشتن این لیسنس میتونه به گرفتن کار معماری کمک کنه
ساختمانهایی که این لایسنس رو دارن در یک رده بندی قرار میگیرن و نسبت به رتبشون قیمتشون افزایش پیدا می‌کنه برای همین خیلی‌ از کارفرماها میخوان ساختمونشون با این سیستم طراحی و ساخته بشه.
بازهم یک سری کتاب داره که باید خونده بشه و کلاس بریم و امتحان گرفته بشه کتابش خیلی‌ زیاد بودن اما باید رده بندی داشته باشه که من دسته بندیشو متوجه نشدم.
آدرس سایت www.usgbc.org
فعلا دنبال یکی میگردم که این راه رو رفته باشه. تا اطلاعات بعدی بدرود

سلام. به نظرم این سازمان مخصوص ساختمان هایی با طراحی sustainable باشه. تو یکی از پروژه هام به یه همچین کیسی برخوردم که نوشته بود لایسنس LEED داره. ساختمان هایی که این فاکتورها رو داشته باشه:
energy efficiency
water conservation
sustainable materials
healthy environment
systems built
ببخشید من چون انگلیسی می خونم واقعا نمی دونم اصلاحات فارسیش چی می شه. اصلا همچین چیزی تو ایران داریم یا نه. این چیزیه که من یادم اومد حالا شاید درست هم نباشه.
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
سلام بر مهندسان گراميSmile من اين سايت رو پيدا كردم كه يه سري استانداردهارو داره(البته خيلي محدوده) ولي اميدوارم به دردتون بخوره.
http://www.freetechebooks.com/ebook-2011...-free.html
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، ساری ، Azi2014 ، msar
از اينجا هم مي‌تونيد نويفرت انگليسي رو دانلود كنيد (فقط واحداش متريك ديگه)
http://en.bookfi.org/s/?q=dernst+neufert...a+book&t=0
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، ساری ، msar
خب کار که نیست...باز می ریم درس می خونیم....
این LEED واقعاً تو کار پیدا کردن موثره یا باز دارن سرمون رو شیره می مالن؟
کسی تو مریلند یا واشینگتن دی سی کار سراغ داره دوستان؟ ( یکی نیست بگه آخه اگه کار بود که خودمون می رفتیم سراغش :| )
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، پروا ، msar
دیروز با یک نفر معمار که ۱۲ ساله اومده آمریکا صحبت کردم و چون اطلاعاتش برای شروع کار قدیمی‌ بود قرار شد بره ببین شرایط عوض شده یأ نه بهم خبر بده.

میگفت از کار خیلی‌ پایین توئ معماری باید شروع کنید. اما از صحبتش فهمیدم وقتی‌ برای کار پایین اقدام می‌کنیم باید رزومه‌ای در حد همون کار بنویسیم مثلا نباید بنویسیم که فوق لیسانس داریم یأ سابقه کار مدیریت داریم فقط در حد همون کار بنویسیم. شاید به همین دلیل که کار پیدا نکردم.

میگفت اوضاع کار معماری خیلی‌ بده. و با اینکه دکترای معماری از ایتالیا داشت و ۱۲ سال سابقه کار در آمریکا و چند سال سابقه کار در کانادا، باید خیلی‌ مواظب باشه که کارش رو از دست نده. برای همین خیلی‌ کار‌های دیگه غیر از معماری هم توئ محیط کارش انجام میده، مثلا طراحی، ترسیم دیتیل، گرفتن پروانه ساخت، شرکت در مناقصه، سر کشی‌ به سر کار ساخت، برآورد، ... اگر هم یکی‌ پیدا بشه که این کارا رو بهتر و سریعتر انجام بده، اخراجش می‌کنن و اونو می‌گیرن.

میگفت باید اینجا کد‌های ساختمانی رو بلد باشی‌، اینا طراح نمیخوان، کسی‌ رو میخوان که خوب بتونه دیتیل‌ها رو ترسیم کنه. فقط الان شرکت‌های قدیمی‌ کار دارن و خیلی‌ از شرکت‌ها برای اینکه کار ندران و نمیخوان کلا تعطیل کنن، هفته یی ۲ روز کار می‌کنن، که فعال بمونن، تا اوضاع بهتر بشه.

وقتی‌ اطلاعات جدید داد دوباره مینویسم.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، capricorn ، maka2 ، perna ، tarannom 86 ، ساری ، Azi2014 ، msar
در ادامهی صحبت های sunset عزیز:
دقیقاً حق با شماست...
من کار آموزی که می رفتم تابستون طراح نمی خواستن...بیشتر رو کد ها و دیتیل و طراحی سه بعدی کار می کردن.
برای رزومه هم نمی دونم والا من که هنوز دانشجو ام ولی می نویسم.
باورتون می شه یکی از همکارای من طراحی صنعتی خونده؟ :-o فقط رفته کالج چند تا واحد معماری برداشته ...الان عالی داره کار می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، ساری ، msar
(2012-04-28 ساعت 02:47)tarannom 86 نوشته:  در ادامهی صحبت های sunset عزیز:
دقیقاً حق با شماست...
من کار آموزی که می رفتم تابستون طراح نمی خواستن...بیشتر رو کد ها و دیتیل و طراحی سه بعدی کار می کردن.
برای رزومه هم نمی دونم والا من که هنوز دانشجو ام ولی می نویسم.
باورتون می شه یکی از همکارای من طراحی صنعتی خونده؟ :-o فقط رفته کالج چند تا واحد معماری برداشته ...الان عالی داره کار می کنه.
ايشون كجا وچيكار مي كنند؟ عالي رو توضيح ميديد. مرسي
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
کسی امتحان AIA رو داده؟
پاسخ
سلام دوستان معمار...ما هم امدیم به جمع شما.۶ ماه پیش ۲ ماه نیو یورک بودم .مهمون دایجون اصلا غمیم نبود همه چیز تو رفاه کامل.ولی‌ الان باید بیام چون دیگه این دفعه باید دنبال کارم برم.دنبال کار تو نیو یورک هستم که دست دیجون هم در کنارم باشه.کسی‌ اینجا می‌تونه منو راهنمایی کنه.

راستی‌ من لیسانس معماری دارم.و فوقلیسانس طراحی شهری از مالزی.

از بچها کسی‌ نمیاد با هم هم خونه بشیم....اقلا همدیگر رو دلداری بدیم...))
پاسخ
تشکر کنندگان: tarannom 86 ، maka2 ، ssara ، msar
(2012-04-29 ساعت 02:22)raminkhademzadeh نوشته:  سلام دوستان معمار...ما هم امدیم به جمع شما.۶ ماه پیش ۲ ماه نیو یورک بودم .مهمون دایجون اصلا غمیم نبود همه چیز تو رفاه کامل.ولی‌ الان باید بیام چون دیگه این دفعه باید دنبال کارم برم.دنبال کار تو نیو یورک هستم که دست دیجون هم در کنارم باشه.کسی‌ اینجا می‌تونه منو راهنمایی کنه.

رزومتون رو بزارید تو سایت http://www.monster.com/ هی بهتون زنگ می زنن...
ماشالا دو رشته ای هم هستید...دیگه عالیه...
نیویورک هم کار زیاده...موفق باشید

اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، raminkhademzadeh ، msar
دوستان عزيز وضعيت كار معماري داخلى تو كاليفرنيا چطوره؟ ايا همون سختيهاى معمارى رو داره يا وضعيتش بهتره
پاسخ
(2012-04-29 ساعت 13:23)Rambod نوشته:  دوستان عزيز وضعيت كار معماري داخلى تو كاليفرنيا چطوره؟ ايا همون سختيهاى معمارى رو داره يا وضعيتش بهتره
بنظرم بهتر باشه چون کار ساخت و ساز کلا خوابیده، اما اوایل که اومده بودم یک نفر رو دیدم که معماری داخلی خونده بود و میگفت بخاطر اینکه کار نبوده داره طراحی وب میخونه.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، msar
(2012-04-29 ساعت 02:22)raminkhademzadeh نوشته:  سلام دوستان معمار...ما هم امدیم به جمع شما.۶ ماه پیش ۲ ماه نیو یورک بودم .مهمون دایجون اصلا غمیم نبود همه چیز تو رفاه کامل.ولی‌ الان باید بیام چون دیگه این دفعه باید دنبال کارم برم.دنبال کار تو نیو یورک هستم که دست دیجون هم در کنارم باشه.کسی‌ اینجا می‌تونه منو راهنمایی کنه.

خوش آمدید Smile
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: raminkhademzadeh ، msar
سلام
من 23 سالمه ایران هستم فوق دیپلم شهرسازی دارم و ترم آینده درسم تموم میشه و لیسانس معماری میگیرم. فقط اتوکد بلدم. من تصمیم داشتم که از الان تا 7_8 ماه آینده که درسم تموم میشه کلی وقت و انرجی بزارم تا 3dmax و revit یاد بگیرم اما با دیدن این وضاع و احوال که شما میگید کار نیست واسه معماری فکر کنم بهتر باشه بیخیال این موضوع بشم و به گرفتن لیسانس معماری بسنده کنم و برم دنبال یه حرفه ای که اونجا به دردم بخوره... نمیدونم به نظرتون کار درستی میکنم؟؟ خواهشن کسای که اونجا هستن بگن چه حرفه و شغلی اونجا راحت تر واسش کار گیرمیاد؟؟
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان