کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
(2012-05-04 ساعت 16:53)persian_viper نوشته:  سلام
من 23 سالمه ایران هستم فوق دیپلم شهرسازی دارم و ترم آینده درسم تموم میشه و لیسانس معماری میگیرم. فقط اتوکد بلدم. من تصمیم داشتم که از الان تا 7_8 ماه آینده که درسم تموم میشه کلی وقت و انرجی بزارم تا 3dmax و revit یاد بگیرم اما با دیدن این وضاع و احوال که شما میگید کار نیست واسه معماری فکر کنم بهتر باشه بیخیال این موضوع بشم و به گرفتن لیسانس معماری بسنده کنم و برم دنبال یه حرفه ای که اونجا به دردم بخوره... نمیدونم به نظرتون کار درستی میکنم؟؟ خواهشن کسای که اونجا هستن بگن چه حرفه و شغلی اونجا راحت تر واسش کار گیرمیاد؟؟
سلام

سنّ شما و لیسانس برای مهاجرت خوبه . یاد گیری اون چیزایی‌ که گفتین همیشه خوبه حتا اگه نیاین آمریکا ایران به دردتون میخوره. اما از شرایط مهاجرت شما اطلاعی ندارم که بیشتر راهنماییتون کنم، مسائل فنی‌ پیدا کردن کار هم که در تاپیک نوشته شده.

اما در مورد تغییر رشته بگم معماری یک رشته‌ای هست که بعضی‌ها با تعصب بهش نگاه می‌کنن و حاضر نیستن تغییر رشته بدن خصوصأ که توئ اون کار هم کرده باشن چون بعد از مدتی‌ تبدیل به دنیای آدم می‌شه. مثلا تغییر رشته برای من یعنی دور ریختن ۱۵ سال از زندگیم، بهترین سالهای زندگیم که به معماری پرداختم. حالا باید ببینید چقدر معماری براتون ارزش داره و چه قدر وقت براش صرف کردین، اگه با این موضوع کنار بیاین، فکر می‌کنم تغییر رشته به یک رشته مناسب و پول ساز منطقی‌ هست.

اینجا شغلی‌ که بعضی‌ ایرانی‌‌ها انتخاب می‌کنن دلالی هست البته به عناوین مختلف مثلاً broker, dealer, realstate ... که خوب هم پول در میارن. اما اگه کار درست حسابی‌ میخواین و میخواین درس بخونید بهتره کامپیوتر رو انتخاب کنید.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، f_90
از بچه های اینجا کسی جدیدا کار پیدا کرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان... من الآن تقریباٌ 2 سالی میشه که تو دالاس هستم و همچنان دنبال کار... چندین تا مصاحبه هم داشتم، اما (همونطور که دوستان گفتن) به دلیل نداشتن سابقه کاری تو آمریکا نتونستم کار بگیرم... از دوستان اگه کسی تو تگزاس هستش، خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم...
پی نوشت: من از ایران فارغ التحصیل شدم ( از دانشگاه آزاد قزوین و خیر سرم به عنوان یکی از دانشجوهای ممتاز!!! و بعدش کوچ کردیم به سرزمین رویاها!!!)، تازگی واسه فوق لیسانس پذیرش گرفتم و به امید خدا از چند ماه دیگه (زمستان 2012) شروع میشه کلاسام...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ssara ، Architectman
(2012-05-23 ساعت 21:51)nimi_ghazi نوشته:  سلام به همه دوستان... من الآن تقریباٌ 2 سالی میشه که تو دالاس هستم و همچنان دنبال کار... چندین تا مصاحبه هم داشتم، اما (همونطور که دوستان گفتن) به دلیل نداشتن سابقه کاری تو آمریکا نتونستم کار بگیرم... از دوستان اگه کسی تو تگزاس هستش، خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم...
پی نوشت: من از ایران فارغ التحصیل شدم ( از دانشگاه آزاد قزوین و خیر سرم به عنوان یکی از دانشجوهای ممتاز!!! و بعدش کوچ کردیم به سرزمین رویاها!!!)، تازگی واسه فوق لیسانس پذیرش گرفتم و به امید خدا از چند ماه دیگه (زمستان 2012) شروع میشه کلاسام...
این جریان شما که تیر خلاصی به یک ذره امید ما برای کار پیدا کردن بود. شما که با ۲ سال موندن اینجا نتونستی کار پیدا کنی‌ من چه انتظاری باید داشته باشم بعد از ۴ ماه. شما همهٔ راه‌ها رو امتحان کردی؟ راهی‌ هست که نرفت باشی‌؟ ما اون راه رو امتحان کنیم. aia ، ncrab ، easa ، college ، volunteer ، ، ؟
از پذیرشی که گرفتی‌ بگو، تحقیق کردی ببینی‌ این فوق لیسانس بهت کمک می‌کنه که کار پیدا کنی‌؟ می‌شه از مراحلی که برای پذیرش طی‌ کردی بگی‌؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire
والا من هر راهی رو که به ذهنم خطور میکرده، رو سعی کردم امتحان کنم... فعلاً متاسفانه هیچ کدومش نتیجه نداده... روز اولی که اومده بودم آمریکا، خیلی خوشحال بودم که اینجا همه شرکتهاش اینترنتی رزومه ها رو میگیرن!!! خوشحال بودم از این لحاظ که فکر میکردم خُب میشینم تو خونه و روزی 200 تا رزومه میفرستم به شرکتهای مختلف و بعد از یکی دو ماه صد در صد یه کار پیدا میکنم و... اما بعد از چند مدت فهمیدم که این جریان اینترنتی شدن، خیلی به ضرر کسایی که دنبال کار هستن هستش... در واقع هر شرکتی روزی هزاران تا رزومه دریافت می کنه و اگه اون شخص متصدی استخدام حتی اگه بخواد هم، نمی تونه بشینه همه رزومه ها رو بررسی کنه، رو همین حساب یا باید پارتی داشته باشی که رزومه ات رو از بین همون هزارتا بکشه بیرون و پیگیریش کنه، یا اینکه شانست خوب باشه و کامپیوتر رزومه ات رو انتخاب کنه (سیستم انتخاب رزومه کامپیوتری این شکلیه که کامپیوتر به یه سری از لغات خاص حساس هستش. که اون لغات بر اساس نوع شرکت و نوع نیازایی که داره، متفاوته... واسه همین خیلیا رزومشون رو بر حسب نیازای شرکتی که دارن براش تقاضا میدن، تغییر میدن...) و یا اینکه به کسی به اسم "ری کروتر-recruiter" پول داده باشی که دنبال همه کارات باشه (ری کروتر کسی هستش که در قبال دریافت پول واست شغل پیدا میکنه. بسته به خدماتی هم که بهت میدن، هزینشون از 3000 دلار شروع میشه تا 15000 تا هم من شنیدم!!! من که یه چنین پولی رو حیفم میاد راستش به کسی بدم!!!)... دلیل اینکه دنبال فوق لیسانس رفتم با همه هزینه های بالاش، معمولاً استادای دانشگاهای اینجا، افرادی هستن که یا خودشون شرکت دارن، یا کلی دوست و آشنا تو شرکتهای مختلف... (تمام فامیلام که اینجا هستن، از طریق دانشگاه کارشون رو پیدا کردن)... که خلاصه هدف اصلیم از دانشگاه رفتن، چدای آشنا شدن با معماری آمریکا، پیدا کردن ارتباط خوب با کسایی هستش که تو زمینه معماری فعالیت دارن...
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، sunset ، ساری ، missi ، Serendipity ، persian_viper ، Azi2014
(2012-05-30 ساعت 23:32)nimi_ghazi نوشته:  والا من هر راهی رو که به ذهنم خطور میکرده، رو سعی کردم امتحان کنم... فعلاً متاسفانه هیچ کدومش نتیجه نداده... روز اولی که اومده بودم آمریکا، خیلی خوشحال بودم که اینجا همه شرکتهاش اینترنتی رزومه ها رو میگیرن!!! خوشحال بودم از این لحاظ که فکر میکردم خُب میشینم تو خونه و روزی 200 تا رزومه میفرستم به شرکتهای مختلف و بعد از یکی دو ماه صد در صد یه کار پیدا میکنم و... اما بعد از چند مدت فهمیدم که این جریان اینترنتی شدن، خیلی به ضرر کسایی که دنبال کار هستن هستش... در واقع هر شرکتی روزی هزاران تا رزومه دریافت می کنه و اگه اون شخص متصدی استخدام حتی اگه بخواد هم، نمی تونه بشینه همه رزومه ها رو بررسی کنه، رو همین حساب یا باید پارتی داشته باشی که رزومه ات رو از بین همون هزارتا بکشه بیرون و پیگیریش کنه، یا اینکه شانست خوب باشه و کامپیوتر رزومه ات رو انتخاب کنه (سیستم انتخاب رزومه کامپیوتری این شکلیه که کامپیوتر به یه سری از لغات خاص حساس هستش. که اون لغات بر اساس نوع شرکت و نوع نیازایی که داره، متفاوته... واسه همین خیلیا رزومشون رو بر حسب نیازای شرکتی که دارن براش تقاضا میدن، تغییر میدن...) و یا اینکه به کسی به اسم "ری کروتر-recruiter" پول داده باشی که دنبال همه کارات باشه (ری کروتر کسی هستش که در قبال دریافت پول واست شغل پیدا میکنه. بسته به خدماتی هم که بهت میدن، هزینشون از 3000 دلار شروع میشه تا 15000 تا هم من شنیدم!!! من که یه چنین پولی رو حیفم میاد راستش به کسی بدم!!!)... دلیل اینکه دنبال فوق لیسانس رفتم با همه هزینه های بالاش، معمولاً استادای دانشگاهای اینجا، افرادی هستن که یا خودشون شرکت دارن، یا کلی دوست و آشنا تو شرکتهای مختلف... (تمام فامیلام که اینجا هستن، از طریق دانشگاه کارشون رو پیدا کردن)... که خلاصه هدف اصلیم از دانشگاه رفتن، چدای آشنا شدن با معماری آمریکا، پیدا کردن ارتباط خوب با کسایی هستش که تو زمینه معماری فعالیت دارن...
دوست عزیز ممنون از توضیحاتت کاملت.

من الان دیگه به این نتیجه رسیدم که با این مدرکم کاری از پیش نمیبرم،

و تصمیم گرفتم ادامه تحصیل بدم اما چند تا گزینه دارم اول این که در دکترا ادامه بدم اما زمان زیادی میگیره ( ۶ سال). دوم همین مدرک فوق رو اینجا توئ یک دانش گاه آپدیت کنم، سوم اینکه برم کالج دوره ببینم. حالا چون شما راه رو رفتی‌ و جلوتری می‌شه بگی‌ برای گرفتن پذیرش باید چه مسیری رو دنبال کنم؟از کجا شروع کنم؟ شما جی‌آرای و تافل رو امتحان دادی؟ حداقل نمره برای پذیرش چند بود؟ ازت معرفی‌ نامه از استاد خواستن؟ مقاله یأ کتاب نخواستن؟ اس‌ او پی‌ خاصی‌ نوشتی‌؟ نگفتن بین مقطعی تحصیلی قبلیت و جدیدت چرا فاصله افتاده؟ و توئ این مدت چکار میکردی؟ از وام ففسا استفاده میکنی‌؟ برای گرفتن پذیرش با خود استاد‌های دانشگاه ارتباط گرفتی‌؟ مراجعهٔ حضوری به دانشگاه داشتی؟ نگفتن باید واحد اضافه بگذرونی تا مدرک لیسانست رو قبول کنن؟

ببخشید سوالام خیلی‌ زیاد شد. بقیشون رو بعدن می‌پرسم که الان زیادتر نشه.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، Linspire
(2012-05-30 ساعت 23:32)nimi_ghazi نوشته:  والا من هر راهی رو که به ذهنم خطور میکرده، رو سعی کردم امتحان کنم... فعلاً متاسفانه هیچ کدومش نتیجه نداده... روز اولی که اومده بودم آمریکا، خیلی خوشحال بودم که اینجا همه شرکتهاش اینترنتی رزومه ها رو میگیرن!!! خوشحال بودم از این لحاظ که فکر میکردم خُب میشینم تو خونه و روزی 200 تا رزومه میفرستم به شرکتهای مختلف و بعد از یکی دو ماه صد در صد یه کار پیدا میکنم و... اما بعد از چند مدت فهمیدم که این جریان اینترنتی شدن، خیلی به ضرر کسایی که دنبال کار هستن هستش... در واقع هر شرکتی روزی هزاران تا رزومه دریافت می کنه و اگه اون شخص متصدی استخدام حتی اگه بخواد هم، نمی تونه بشینه همه رزومه ها رو بررسی کنه، رو همین حساب یا باید پارتی داشته باشی که رزومه ات رو از بین همون هزارتا بکشه بیرون و پیگیریش کنه، یا اینکه شانست خوب باشه و کامپیوتر رزومه ات رو انتخاب کنه (سیستم انتخاب رزومه کامپیوتری این شکلیه که کامپیوتر به یه سری از لغات خاص حساس هستش. که اون لغات بر اساس نوع شرکت و نوع نیازایی که داره، متفاوته... واسه همین خیلیا رزومشون رو بر حسب نیازای شرکتی که دارن براش تقاضا میدن، تغییر میدن...) و یا اینکه به کسی به اسم "ری کروتر-recruiter" پول داده باشی که دنبال همه کارات باشه (ری کروتر کسی هستش که در قبال دریافت پول واست شغل پیدا میکنه. بسته به خدماتی هم که بهت میدن، هزینشون از 3000 دلار شروع میشه تا 15000 تا هم من شنیدم!!! من که یه چنین پولی رو حیفم میاد راستش به کسی بدم!!!)... دلیل اینکه دنبال فوق لیسانس رفتم با همه هزینه های بالاش، معمولاً استادای دانشگاهای اینجا، افرادی هستن که یا خودشون شرکت دارن، یا کلی دوست و آشنا تو شرکتهای مختلف... (تمام فامیلام که اینجا هستن، از طریق دانشگاه کارشون رو پیدا کردن)... که خلاصه هدف اصلیم از دانشگاه رفتن، چدای آشنا شدن با معماری آمریکا، پیدا کردن ارتباط خوب با کسایی هستش که تو زمینه معماری فعالیت دارن...
دوست عزیز می شه لطفا بگید تو چه رشته ای دقیقا می خواید ادامه بدید؟ و اینکه آیا اطلاعاتی درباره ی دانشگاه های خوب تو رشته هایی مثل furniture design یا construction management دارید؟ ممنون می شم بیشتر راهنمایی کنید.
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
با سلام دوباره به همگی دوستان،
من رشته ای رو که واسش پذیرش گرفتم، Master of Architecture هستش... دوره لیسانسم از ایران چون Architectural Engineeringبودش و با لیسانس اینا (Bachelor of Architecture که پنج ساله هستش) کلاً متفاونه، مجبور خواهم بود 1-2 ترم اضافه بگذرونم... تافل و جی آر ای هم نیازه برای پذیرش. جی آر ای رو همه بچه هایی که برای فوق لیسانس (معماری، عمران، مکانیک،...) افدام میکنن باید بدن، تافل رو کسایی که زبون مادریشون انگلیسی نیست، باید بدن... دانشگاهی که من براش اقدام کردم، SOP نمی خواست، به جاش Letter of Intent میخواست (که تقریباً میشه گفت خلاصه شده همون SOP هستش تو یک صفحه)... در مورد وقفه بین تحصیل چیزی نپرسیدن (در واقع چنین مسئله ای به دانشگاه ربط نداره... ولی کسی که قراره استخدامتون کنه، میتونه در مورد "وقفه بین دو تا شغل" بپرسه، نه "وقفه بین تحصیل") مهمترین دلیل وقفه بین تحصیل من هم بعد از تقویت زبان، In-State شدن بود... حالا که In-State شدم، هزینه هاش سرسام آوره، چه برسه به Out-of-State!!! مراجعه حضوری هم داشتم به دانشگاه(فقط یک بار) اونم روز قبل از تحویل مدارکم... با استاد خاصی هم ارتباط برقرار نکردم(معمولاً بچه هایی که حضور فیزیکی ندارن تو آمریکا، نیاز به ارتباط برقرار کردن با استاد از طریق ایمیل و... دارن)...
در مورد سئوالی مه درباره رشته های Furniture Design, Construction Management شد، باید بگم که اطلاع خاصی ندارم، چون دنبالشون نبودم... البته یه مدت رفتم دنبال تحقیق در مورد Construction، که بعدش دیدم اونقدر رقابت هستش که به خود آمریکایی های هفت خط اینجا با چندین سال سابقه، کار بندرت میرسه، چه برسه به من نوپا تو این مملکت!!! فقط اینو میدونم که واسه یه چنین رشته هایی، نیاز به مدارک خاصی ندارین، چون اینا رو تو اکثر کالج های اینجا تدریس میکنن با هزینه پایین تر... حتی نیاز به تافل و جی آر ای هم نیست... و اکثرشون هم یا بهتون Associate Degree میدن یا Certificate...
پاسخ
تشکر کنندگان: missi ، ساری ، sunset ، mmmsdeghi ، pr.kia ، Serendipity
(2012-06-06 ساعت 23:01)nimi_ghazi نوشته:  با سلام دوباره به همگی دوستان،
من رشته ای رو که واسش پذیرش گرفتم، Master of Architecture هستش... دوره لیسانسم از ایران چون Architectural Engineeringبودش و با لیسانس اینا (Bachelor of Architecture که پنج ساله هستش) کلاً متفاونه، مجبور خواهم بود 1-2 ترم اضافه بگذرونم... تافل و جی آر ای هم نیازه برای پذیرش. جی آر ای رو همه بچه هایی که برای فوق لیسانس (معماری، عمران، مکانیک،...) افدام میکنن باید بدن، تافل رو کسایی که زبون مادریشون انگلیسی نیست، باید بدن... دانشگاهی که من براش اقدام کردم، SOP نمی خواست، به جاش Letter of Intent میخواست (که تقریباً میشه گفت خلاصه شده همون SOP هستش تو یک صفحه)... در مورد وقفه بین تحصیل چیزی نپرسیدن (در واقع چنین مسئله ای به دانشگاه ربط نداره... ولی کسی که قراره استخدامتون کنه، میتونه در مورد "وقفه بین دو تا شغل" بپرسه، نه "وقفه بین تحصیل") مهمترین دلیل وقفه بین تحصیل من هم بعد از تقویت زبان، In-State شدن بود... حالا که In-State شدم، هزینه هاش سرسام آوره، چه برسه به Out-of-State!!! مراجعه حضوری هم داشتم به دانشگاه(فقط یک بار) اونم روز قبل از تحویل مدارکم... با استاد خاصی هم ارتباط برقرار نکردم(معمولاً بچه هایی که حضور فیزیکی ندارن تو آمریکا، نیاز به ارتباط برقرار کردن با استاد از طریق ایمیل و... دارن)...
در مورد سئوالی مه درباره رشته های Furniture Design, Construction Management شد، باید بگم که اطلاع خاصی ندارم، چون دنبالشون نبودم... البته یه مدت رفتم دنبال تحقیق در مورد Construction، که بعدش دیدم اونقدر رقابت هستش که به خود آمریکایی های هفت خط اینجا با چندین سال سابقه، کار بندرت میرسه، چه برسه به من نوپا تو این مملکت!!! فقط اینو میدونم که واسه یه چنین رشته هایی، نیاز به مدارک خاصی ندارین، چون اینا رو تو اکثر کالج های اینجا تدریس میکنن با هزینه پایین تر... حتی نیاز به تافل و جی آر ای هم نیست... و اکثرشون هم یا بهتون Associate Degree میدن یا Certificate...

ممنون از اطلاعاتتون. ببخشید وقتتون رو می گیرم. این certificate که گفتین معتبره؟ یعنی بازار کار براش هست؟ (حالا تو هر رشته ای) من هنوز لیسانسم تموم نشده تو مالزی درس می خونم که خوب همه چی به انگلیسیه، 1 بار هم آیلتس دادم قبلا (البته انقضاش گذشته) باز هم تافل نیازه؟
امتحان جی آر ای چه جوریه؟ سخته؟ من شنیدم یه جورایی مفهومیه و با آیلتس و تافل فرق می کنه. ممنون می شم راهنمایی کنید :)
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
سلام دوستان

چندی پیش یک فارغ التحصیل عمران رو دیدم که ۱۰ سال آمریکاست لیسانس و فوق لیسانس را از آمریکا گرفته بود و ۲ سال دنبال کار میگشته و بعد از اینکه از پیدا کردن کار در عمران نا امید شده برای کار در کامپیوتر اقدام کرده تا توانسته به تازگی توئ یک شرکت کامپیوتری کار پیدا کنه.

آخه این چه وضعیه؟ کسی‌ که همینجا هم درس خونده کار براش نیست!!!! نمیدونم چکار باید کرد. وضعیت ساخت و ساز خیلی‌ راکد هست. کلا به این نتیجه رسیدم عجب اشتباهی‌ کردم معماری خوندم.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، زری وحدتی
ممنون از پاسخ کامل و با حوصلیی که دادی.
با این اوضاع و احوال ساخت و ساز و هفت خوان گرفتن لایسنس بعد از فارغ التحصیلی، به فکر افتادم رشته دیگری رو دنبال کنم، شما توی این مدت که مشغول گرفتن پذیرش بودی به فکرش افتاده بودی؟ در موردش تحقیق کردی که مثلا اگه یک رشته دیگه بخوایم ادامه بدیم مراحل کار خیلی‌ عوض می‌شه و واحد اضافه باید بگذرونیم؟ اصلا قبول می‌کنن؟ چه رشته های مرتبط برای معماری ممکن هست؟
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi
(2012-06-12 ساعت 06:16)sunset نوشته:  
ممنون از پاسخ کامل و با حوصلیی که دادی.
با این اوضاع و احوال ساخت و ساز و هفت خوان گرفتن لایسنس بعد از فارغ التحصیلی، به فکر افتادم رشته دیگری رو دنبال کنم، شما توی این مدت که مشغول گرفتن پذیرش بودی به فکرش افتاده بودی؟ در موردش تحقیق کردی که مثلا اگه یک رشته دیگه بخوایم ادامه بدیم مراحل کار خیلی‌ عوض می‌شه و واحد اضافه باید بگذرونیم؟ اصلا قبول می‌کنن؟ چه رشته های مرتبط برای معماری ممکن هست؟

به نظرتون در مورد رشته هایی مثل نقشه برداری و کاداستر و GIS و کار های صحرایی مربوط به اونها وضع کار چطور هستش
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از اطلاعاتتون..حقیقت و میگین ولی تلخ..مهم هست تو چه زمینهای از معماری درس خوندی؟منظورم نور..سایبان..تهویه..معماری پایدار و...
برگردان به فارسی بد معنی شد..برای پیدا کردن کار میگم..
ممنون
(2012-04-01 ساعت 07:28)sunset نوشته:  شماره 3
خب میخوام مرحله اول رو توضیح بدم: مدرک تحصیلی.
یه سازمان به نام NAAB هست که دانشگاهای معماری رو اعتبار سنجی میکنه. کسانی که مدرکشون رو از دانشگاههای مورد تائید NAAB گرفته باشن میتونن در NCRAB عضو بشن و امتحان ARE رو بدن . این دانشگاهها تنها شامل داخل آمریکا و کانادا میشه. یعنی اگه مدرکتون رو از سوربون فرانسه یا آکسفورد انگلیس هم گرفته باشین مورد تائید نیست.
حالا ما باید چکار کنیم؟ سه تا راه داریم :
1- ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای آمریکا.
2- کار کردن زیر نظر یک معمار لایسنس دار به مدت 5 سال که باید قبلش در NCRAB ثبت نام کنیم و هزینه عضویت و اشتراک سالانه رو بپردازیم. بعد از گذشتن 5 سال بعنوان معمار تجربی شناخته میشیم. و این هیچ ارتباطی به مدرک معماریمون نداره. هر کس دیگری هم بدون مدرک معماری میتونه این مسیر رو طی کنه.
3- عضویت در BEFA . این سازمان به شرطی که 7 سال سابقه کار داشته باشید با گرفتن 5000 $ مدرک تحصیلی و پرونده ای که از رزومه کاریتون تهیه کردین رو بررسی میکنه اگه رزومه تون با استانداردهای آمریکا مطابقت داشته باشه با گرفتن 2000$ از شما مصاحبه میکنه . بعد از این، مدرک معادل میده که البته در چند ایلت آمریکا مورد تائید نیست و نمیشه ازش استفاده کرد. لازم به توضیح که این رزومه که گفتم با رزومه معمولی فرق میکنه فقط شبیه رزومه هست بهش میگن dossier که یک پرونده قطور با مستندات کامل هست.
اگر اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنید.
این داستان ادامه دارد.
سلام من لیسانس معماری را از ایران گرفتم و کارشناسی ارشد مسکن از مالزی..برای کار مهم هست دکتری داشته باشیم؟کار بهتر گیر میاد یا نه؟غیر از آمریکا کدوم کشور بهتره..سابقه کار دارم ولی نه با بیمه..
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-12 ساعت 18:50)mmmsdeghi نوشته:  [quote='sunset' pid='181930' dateline='1339465565']
[quote='nimi_ghazi' pid='180288' dateline='1339007489']
با سلام دوباره به همگی دوستان،به نظرتون در مورد رشته هایی مثل نقشه برداری و کاداستر و GIS و کار های صحرایی مربوط به اونها وضع کار چطور هستش
والا من برای نقشه برداری و gis دنبال کار نرفتم اما یکی‌ که سالها اینجاست میگفت نقشه برداری خیلی‌ خوبه اما چون رشته خودش نبود من خیلی‌ به صحبتش اعتماد نکردم. حرفش این بود که اینجا دقیق بودن ابعاد زمین خیلی‌ مهمه و اگه اشتباه بشه کار برای ۱ اینچ به دادگاه کشیده می‌شه برای همین به نقشه بردار نیاز دارن. اما تا حالا نقشه برداری پیدا نکردم که مستقیماً ازش بپرسم.
در مورد gis همینطور که خودتون میدونید آمریکا خودش در دهه ۶۰ پای گذارش بوده، زمانی‌ که کامپیوتر نبود، و توئ درسای gis هم می‌گفتن که تمام کارهای شهری اینجا با gis انجام می‌شه، احتمال میدم کارایی‌ خوبی داشته باشه اما باید مستقیماً از یک نفر پرسید. که معلومه بچه‌های نقشه برداری، کاداستر، gis گذارشون به این تاپیک نیفتاده.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi
(2012-06-14 ساعت 18:44)technollogy نوشته:  ممنون از اطلاعاتتون..حقیقت و میگین ولی تلخ..مهم هست تو چه زمینهای از معماری درس خوندی؟منظورم نور..سایبان..تهویه..معماری پایدار و...
برگردان به فارسی بد معنی شد..برای پیدا کردن کار میگم..
ممنون
(2012-04-01 ساعت 07:28)sunset نوشته:  شماره 3
خب میخوام مرحله اول رو توضیح بدم: مدرک تحصیلی.
یه سازمان به نام NAAB هست که دانشگاهای معماری رو اعتبار سنجی میکنه. کسانی که مدرکشون رو از دانشگاههای مورد تائید NAAB گرفته باشن میتونن در NCRAB عضو بشن و امتحان ARE رو بدن . این دانشگاهها تنها شامل داخل آمریکا و کانادا میشه. یعنی اگه مدرکتون رو از سوربون فرانسه یا آکسفورد انگلیس هم گرفته باشین مورد تائید نیست.
حالا ما باید چکار کنیم؟ سه تا راه داریم :
1- ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای آمریکا.
2- کار کردن زیر نظر یک معمار لایسنس دار به مدت 5 سال که باید قبلش در NCRAB ثبت نام کنیم و هزینه عضویت و اشتراک سالانه رو بپردازیم. بعد از گذشتن 5 سال بعنوان معمار تجربی شناخته میشیم. و این هیچ ارتباطی به مدرک معماریمون نداره. هر کس دیگری هم بدون مدرک معماری میتونه این مسیر رو طی کنه.
3- عضویت در BEFA . این سازمان به شرطی که 7 سال سابقه کار داشته باشید با گرفتن 5000 $ مدرک تحصیلی و پرونده ای که از رزومه کاریتون تهیه کردین رو بررسی میکنه اگه رزومه تون با استانداردهای آمریکا مطابقت داشته باشه با گرفتن 2000$ از شما مصاحبه میکنه . بعد از این، مدرک معادل میده که البته در چند ایلت آمریکا مورد تائید نیست و نمیشه ازش استفاده کرد. لازم به توضیح که این رزومه که گفتم با رزومه معمولی فرق میکنه فقط شبیه رزومه هست بهش میگن dossier که یک پرونده قطور با مستندات کامل هست.
اگر اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنید.
این داستان ادامه دارد.
سلام من لیسانس معماری را از ایران گرفتم و کارشناسی ارشد مسکن از مالزی..برای کار مهم هست دکتری داشته باشیم؟کار بهتر گیر میاد یا نه؟غیر از آمریکا کدوم کشور بهتره..سابقه کار دارم ولی نه با بیمه..
ممنون
با سلام
اتفاقا دکترا نداشتن بهتره به نظرم اگه لیسانس داشته باشه بهتره چون برای کار، مدرک باید از جایی‌ باشه که مورد تایید ناب هست و چون هیچ دانشگاهی خارج از آمریکا مورد تایید ناب نیست. بهتره که بیاین اینجا و اگه امکان ادامه تحصیل دارید، در یک دانشگاه مورد تایید ناب در آمریکا این کار رو بکنید. داشتن دکترا باعث می‌شه که اور کلیفی بشید. معمولان برای دکترا در دانشگاه کار پیدا می‌شه. دکترا در ucla 6 سال طول میکشه. پس ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد به صرفه تره هم بخاطر زمان هم شهریه کمر شکن.
کشور دیگر رو که نمیدونم، اما اگه هنوز به مهاجرت اقدام نکردین بهترین جای دنیا برای معمار‌های‌ ایرانی‌، ایران هست.
مهم همون سابقه کار هست تأثیری به بیمه برای قبول کار ندارد.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: technollogy ، ساری ، زری وحدتی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان