کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای خرید چمدان (Luggage, Baggage)
(2013-06-03 ساعت 12:21)lingni نوشته:  دوستان، آیا کسی می دونه که برای مسافرتهای آمریکا به کشورهای مختلف آیا اصولاً نیازی به چمدانهای با قفل TS هست یا نه؟
منظورم برای آینده هست که آدم بخواد بره جاهای مختلف.

دوستان ببخشید کسی برای سئوال بالا جوابی داره؟
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: exxedus ، msar
دوستان اکثر چمدونها خیلی سنگین هستن.میشه از این ساکهای بزرگ با جنس برزنتی با خودمون ببریم؟چون سبک هستن.ممکنه پاره بشه؟
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-06-12 ساعت 20:35)nina22 نوشته:  دوستان اکثر چمدونها خیلی سنگین هستن.میشه از این ساکهای بزرگ با جنس برزنتی با خودمون ببریم؟چون سبک هستن.ممکنه پاره بشه؟

در مورد ساکهای برزنتی یا پارچه ای توجه کنین که اگر واقعا جنس ساک از برزنت باشه نه به آسونی پاره میشه و نه آب رو از خودش رد میکنه.
از خواص پارچه برزنتی اصل اینه که در صورتی که یک نقطه از اون بوسیله جسم تیز سوراخ بشه، پارگی در جهت تار یا پود گسترش پیدا نمیکنه.
اگر آشنایی ندارین بافت پارچه را از داخل و بیرون با هم مقایسه کنین. اگر از داخل لایه ای شبیه پلاستیک خیلی نازک و از بیرون پارچه برزنتی به نظر میومد، نخرید.
این نوع پارچه ها از کیفیت پایینی برخوردارن و برای افزایش نسبی مقاومت و جلوگیری از نفوذ آب به داخل یک لایه پلاستیک را روی پارچه لمینیت میکنن. این نوع پارچه ها با سوراخ شدن به راحتی در جهت تار یا پود پاره میشن.
جنس دیگری هم از این ساکهای پارچه ای هستن که برزنت نیستن بلکه الیاف نایلون (پلی آمید) یا پلی پروپیلن هستن . این نوع پارچه ها بافت الیافی درشت دارند و جنس بیرون و درون کاملا یکی هست. اگر با فندک ته الیاف پارچه ایشون رو که از دوخت بیرون زده هست رو بسوزونید دود سیاه رنگ متصاعد میکنن و اگر بلافاصله با انگشتانتون از قسمت مشتعل شده نخ بگیرین نخ درازی رو بهتون میده. شما ممکنه نتونین فرق بین نخ پلی آمید و پلی پروپیلن رو بفهمید ولی نخ پلی آمید قابلیت کشسانی کمتری نسبت به پلی پروپیلن داره. یعنی با فرو کردن انگشت در پارچه و فشار دادن انعطاف کمتری نشون میده و جای انگشت روی پارچه به صورت موقت نمیمونه.
استحکام پارچه پلی آمید بیشتر هست و طبیعتا قیمت بالاتری داره ولی هردوش قابل اعتماد و محکم هستند.
نکته بعدی اینه که به دوخت پارچه توجه کنین. چون یکی از ضعفهای این ساکها باز شدن از محل دوخت هستش. اگر به جنس نخ آشنایی دارین ترجیها نخ دوخت نایلونی باشه و باز هم در قسمتهای حمال ( قسمتهای بالایی) دوخت دوبل داشته باشه.
یک ساک برزنتی اصل رو اگر از دو دسته به جایی آویزون کنین به راحتی با ضریب اطمینان 3 میتونین توش بار بریزین و یکی با وزن 90 کیلو رو داخلش جا بدین بدون ترس از پارگی دسته ها یا محل دوخت.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
پاسخ
مشکل بررسی کارتن
دوستان مجبور شدم سوالی که قبلا هم در این تاپیک عنوان شده مجددا تکرار کنم.
در صورتی که از کارتن ( ترکیب کارتن ، گونی یا برزنت زیپ دار ، کیسه حبابدار) جهت حمل بار به جای چمدان استفاده کنیم ، با مشکل احتمالی ( و یا حتمی) بازدید محموله در مبدا ( گمرک ایران) و یا مقصد ( گمرک آمریکا) چه کنیم. در صورت باز شدن چنین محموله ای بسته بندی مجدد آن میتواند بسیار مشکل ، وقت گیر و یا غیر ممکن باشد.
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، bayat_r ، hushmandco ، behfaza ، msar ، t_arian_n
(2013-06-25 ساعت 11:34)saeedshafiee نوشته:  مشکل بررسی کارتن
در صورتی که از کارتن ( ترکیب کارتن ، گونی یا برزنت زیپ دار ، کیسه حبابدار) جهت حمل بار به جای چمدان استفاده کنیم ، با مشکل احتمالی ( و یا حتمی) بازدید محموله در مبدا ( گمرک ایران) و یا مقصد ( گمرک آمریکا) چه کنیم. در صورت باز شدن چنین محموله ای بسته بندی مجدد آن میتواند بسیار مشکل ، وقت گیر و یا غیر ممکن باشد.

اول كه من جسب بهن بردم و بعد از بررسي در فرودكاه ايران دوباره جسب زذم اما مهم تر اينكه با وجود سلفون كشيدن دور بسته ها. همشون تو استانبول داغون و خيس شده بود. حواستون باشه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2013-06-28 ساعت 12:14)bayat_r نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 11:34)saeedshafiee نوشته:  مشکل بررسی کارتن

اول كه من جسب بهن بردم و بعد از بررسي در فرودكاه ايران دوباره جسب زذم اما مهم تر اينكه با وجود سلفون كشيدن دور بسته ها. همشون تو استانبول داغون و خيس شده بود. حواستون باشه

یه سرچی بکنین غیر از تهران کالابر یه چند جای دیگه هم هستن که یکیشون کارتنپلاست میده به جای کارتن مقوایی. که ضد آب هستن. من با گوشیم وگرنه لینکشو میذاشتم.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، ojee ، milad_aae ، saeedshafiee ، parsush ، Saeedv13 ، kouroshd ، sce ، storagemeter ، behfaza ، azadeh2014 ، Rock ، msar ، t_arian_n
حامد جان ممنون میشم لینکشو یزاری
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: hushmandco ، jazirehh ، behfaza ، ojee ، msar ، t_arian_n
(2013-06-28 ساعت 15:31)parsush نوشته:  حامد جان ممنون میشم لینکشو یزاری
این دو تا بود ولی اگر سرچ کنین بازم هستن.

http://goo.gl/1hWnx
http://goo.gl/dlutZ
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، saeedshafiee ، bayat_r ، kouroshd ، parsush ، behfaza ، mahbube ، msar ، t_arian_n
با سلام به دوستان
چرا بعضی ها میگن چمدونهاشون خیس شده بوده؟ آخه چرا مگه چکارشون میکنن؟ من نگران شدم
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-08-07 ساعت 15:18)Mehrafarin نوشته:  با سلام به دوستان
چرا بعضی ها میگن چمدونهاشون خیس شده بوده؟ آخه چرا مگه چکارشون میکنن؟ من نگران شدم

1 از جزئیات بیشتری مطلع نیستید؟
2 شاید بهتر باشد در داخل چمدان همه وسیله ها را در داخل یک کیسه پلاستیکی بگزاریم !!! مانند کیسه هایی که از طریق مکش حجم لباسهارا کم میکند.
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

پاسخ
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، behfaza ، msar ، t_arian_n
(2013-08-09 ساعت 15:11)saeedshafiee نوشته:  

2 شاید بهتر باشد در داخل چمدان همه وسیله ها را در داخل یک کیسه پلاستیکی بگزاریم !!! مانند کیسه هایی که از طریق مکش حجم لباسهارا کم میکند.

من هم باهاتون موافقم که باید بارهارو داخل پلاستیک گذاشت.

قبلن شنیده بودم که بعضی ها چمدونهاشون خیس شده بوده. تو این صفحه هم در ارسال شماره 35 دوستی اشاره کردن که بارهاشون خیس شده. ولی اصلن نمیفهمم چرا باید خیس بشن؟؟ آب از کجاست؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، behfaza ، saeedshafiee ، msar ، t_arian_n ، Bald Eagle
(2013-08-09 ساعت 18:26)Mehrafarin نوشته:  

قبلن شنیده بودم که بعضی ها چمدونهاشون خیس شده بوده. تو این صفحه هم در ارسال شماره 35 دوستی اشاره کردن که بارهاشون خیس شده. ولی اصلن نمیفهمم چرا باید خیس بشن؟؟ آب از کجاست؟؟؟
تو پرواز کانکشن وقتی مثلاً میری استانبول، چمدون ها توسط کارکنان هواپیمایی از هواپیما خارج میشه و سوار اون یکی هواپیمای استانبول به آمریکا میشه که این وسط بارها در هوای آزاد هست و خیس میشه Smile
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، kouroshd ، AOC Kermani ، behfaza ، mahbube ، msar ، t_arian_n ، Bald Eagle
(2013-08-10 ساعت 05:14)bayat_r نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 18:26)Mehrafarin نوشته:  

تو پرواز کانکشن وقتی مثلاً میری استانبول، چمدون ها توسط کارکنان هواپیمایی از هواپیما خارج میشه و سوار اون یکی هواپیمای استانبول به آمریکا میشه که این وسط بارها در هوای آزاد هست و خیس میشه Smile

اتفاقن من هم استاپم تو استانبوله. پس اگه هوا افتابی باشه مشکلی نیست دیگه خیلی باید بدشانس باشم که تو چله تابستون اونجا چنان بارونی بیاد که به داخل چمدونام هم نفوذ کنه. امیدوارم که اینطور نشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، behfaza ، 2014winner ، msar ، t_arian_n ، Bald Eagle
در مورد قفل هایی که TSA قبول دارد و زدن اونها به کیفتون مشکلی پیش نمیاورد میتونید لینک زیر رو نگاه کنید

http://www.tsa.gov/traveler-information/baggage-locks

میتونید با کلیک کردن روی اون لوگوها به سایت سازنده شون متصل بشید
مدعي خواست که آيد به تماشاگه راز ______ دست غيب آمد وبر سينه نامحرم زد
ديگران قرعه قسمت همه برعيش زدند _______ دل غمديده ما بود که هم برغم زد
پاسخ
تشکر کنندگان: 2014winner ، msar ، t_arian_n
(2012-07-22 ساعت 17:31)frozen mind نوشته:  
(2012-03-28 ساعت 22:13)hoda2012 نوشته:  عزیزم یه سوال داشتم
کارتن با ابعاد دقیق رو از کجا گیر آوردین؟
ضخامت کارتن چقدره؟
بیرون کارتن مارک تجاری ، چیزی ...... داره؟
با این که زمان زیاد از سوال هدا گذشته، جوابشو از پستهای hoda2012 و armanbala عزیز در تاپیک فریت بار به آمریکا نقل می کنم تا برای آیندگان مفید واقع بشه!

در این پستها نوشته شده که:
نقل قول:hoda2012 : بچه ها یکی رو پیدا کردم که کارتن مقوایی 3 لایه و 5 لایه می فروشه + وسایل بسته بندی مثل نایلون حباب دار و .....
فکر کنم خیلی به درد فریت کردن بار و جابجایی وسایل بخوره
اینم آدرس سایتش:
http://cartonmohamad.com/index.php?page=home&hl=fa_IR
-------------------------------
armanbala: دوستان، من از اين كارتن محمد خريد كردم كارتونهاش اصلا خوب نيست. در بازارچه سنتي ستارخان يه مغازه كارتن فروشي هست كه كارتنهاش معركه هست من بيست و پنج تا گرفتم البته توصيه ميكنم سايز ٤٦-٤٦-٤١ را بگيريد چون حمل و نقلش راحتتره
والله تلفنشو ندارم ولي ستارخان رو كه ميريد نرسيده به برق الستوم يه خيابوني هست ميپيچيد اونجا كه پنجاه متر جلوتر سمت چپ پاركينك بازار سنتي ستارخان هست وارد كه شديد روبرو مايل به چپ يه مغازه هست با تبلوي بزرك زده كارتن لوازم منزل
از اين نايلون حبابي ها و چسب و وسايل مخصوص داره و صاحبش هم يه پسر خيلي مودبه

از اینجا به بعد هم درباره وکیوم بگ صحبت شده که خیلی هم مفیده.

دوستان با این توضیحاتی که میدید یعنی بهتره که خیلی چیزارو بعدا با اینطریق برامون بفرستن و همه رو بار نکنیم با خودمون ببریم ؟
از نظر هزینه این ارسالها چقدر تموم میشه و چقدر هم زمانبره تا بدستمون برسه ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Bald Eagle

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان