کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۲
سلام دوستان من برای ابوظبی فرستادم<شماره ی من 59 هزار است , شما میدونید اخرین شماره هایی که اعلام کردن چند است؟و اینکه اگر بخوان صدامون کنند با ایمیل خبر میدن یا تلفن یا پست؟
تشکر کنندگان:
اون فرم 9 سوالي رو آفيسر (اگر لازم بدونه) بعد از مصاحبه بهتون ميده. اصلا ربطي به مداركي كه الان بايد بفرستيد نداره ولي محض اطمينان يه رزومه از خودتون همراهتون ببرين آنكارا كه اگه اونجا ازتون خواستن سريع بهشون بدين.
تا جايي كه من ميدونم براي اونهايي كه كيس شون بالاست اگر اسپانسر بگيرند ممكنه كليرنس بخورند و يه كم چكشون طولاني بشه پس اگر مدارك مالي كافي و كامل همراهتون هست به نظر من بهتره همون تمكن مالي خودتون رو نشون بديد اگر گفتن كمه بگيد اسپانسر هم دارم. ولي اولش مدارك اسپانسر رو جلوي در سفارت به اون خانمي كه مدارك رو تحويل ميگيره ندين.
(2012-04-23 ساعت 00:50)SH1A2R3 نوشته:  سلام بچه ها چطورین؟چرا سرو صدایی ازتون نیست؟Big Grin
دارین اماده میشین نه؟
منم هر روز یه چند تا کار نوشتم که باید انجام بدم.ماشاللاه کار زیاده و منم یه تنه (چون همسرم صبح ها اصلا وقت نداره)انجام میدم.ولی حتی یه ذره هم احساس خستگی نمیکنم.همسرم میگه خدا تو رو واسم نگه داره که تمام کارها رو راست و ریست میکنی.البته من انچنان علاقه ای به رفتن دارم که از انجام هر کاری در این زمینه هر چقدر هم سخت احساس ناراحتی نمیکنم.
من بلیط هواپیما رو بعد از مشورت با منشی دکتر انگان تهیه کردم.هتل هم تلفنی رزرو کردم ولی امروز دوستم که ساکن انکاراست اصرار کرد که بریم پیشش ما هم اوکی رو دادیمBig GrinWink
من کلی مدارک دارم که چند تا چند تا میدم ترجمه چون میترسم گمشون کنن.دست خودم نیست وسواسی شدم دیگهTongue
میمونه کارت واکسن و تمکن مالی که باید یکماه مونده برم پایتخت واسه این کارها.من همش فکر میکنم مدارکم نکنه ناقص باشه.
شما چی مثل منین یا من استثنام؟!!!!!!!!!!!!Sad

شما از بس خوشحالين دارين تند تند كاراتون رو ميكنين، ما از بس هول كرديم نميدونيم چه كاري رو بايد انجام بديم! از اين شاخه به اون شاخه ميپريم.
ميگم اين ليست كارهاتون رو ميشه share كنين، ما هم طبق همون پيش بريم؟ Big Grin
no matter the price Cool

بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
تشکر کنندگان: daria ، SH1A2R3 ، mehdiii
ممنون از honey62 به خاطر پاسخ گوئی شون سوال بعدی من اینه که جواب تغییر تاریخ مصاحبه رو کی می دن؟ من 12 اپریل درخواست دادم به آنکارا هنوز ایمیلی نگرفتم ازشونSad
شماره کیس:2012AS00038XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه : 11July
تاریخ دریافت کلیرنس:7sepBig Grin
تشکر کنندگان: frz61 ، ghorbat ، ساری ، mehdiii
بچه ها لطفا سوالاتونو در تایپک های خودشون مطرح کنید اینجا جای سوال و جواب نیست ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: ghorbat ، frz61 ، hoda2012 ، kopol ، mehdiii
(2012-04-24 ساعت 09:20)SH1A2R3 نوشته:  بچه ها لطفا سوالاتونو در تایپک های خودشون مطرح کنید اینجا جای سوال و جواب نیست ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام دوست عزیز
میشه لطفاً توصیخ بدید اینجا جای چیست؟ا
گر سوال غیر مرتبط باشه حق با شماست
شماره کیس:2012AS00038XXX
تاریخ مصاحبه : 11July
تاریخ دریافت کلیرنس:7sepBig Grin
تشکر کنندگان:
(2012-04-23 ساعت 15:23)frz61 نوشته:  این لیست رو یکی از دوستان قبلا گذاشته بود من اسمشون یادم نیست- معذرت می خوام که بدون مرجع share می کنم
کارهایی که داریم:
۱-ارسال مدارک به آنکارا (حداکثر ۱۵ روز قبل از مصاحبه )۲-مدیکال (۲-۴ روز بسته به سن کودک قبل از مصاحبه)۲-مصاحبه
*مدارکی که باید برای مدیکال داشته باشیم حداکثر یک روز قبل از پرواز)
کارت واکسن بین المللی (یک ماه قبل از پرواز به دلیل واکسن زنده)- دو قطعه عکس - پاسپورت - فایل نامبر - مدارک پزشکی احتمالی برای اشخاصی که مشکل خاصی دارند.(در صورت لزوم) - نامه اول و دوم
*مدارکی که برای مصاحبه میخواهیم: (حداکثر یک روز قبل از پرواز)
نامه قبولی - پاسپورت - اصل و کپی (ترجمه) و اصل مدارک شامل ..

اسمش jordanir بود و از همه دوستان هم خواهش کرد که به کامل شدن این لیست و زمانبندی بهتر من رو یاری کنید به جای اینکه خی بشینیم سایت رو چک کنیم.
دوستان یاری کنید.
تشکر کنندگان: Hediyeh ، jake ، frz61 ، atisland ، mehdiii
ببخشيد منم مثل شما ابوظلي هستم با شمارهي ٥٩ هزار،ميشه بگيد اگه emailندادن براتون پس چه جوري فهميديد كه تاريخ مصاحبه تون كيه؟
مرسي
تشکر کنندگان:
(2012-04-27 ساعت 03:07)Khonya نوشته:  ببخشيد منم مثل شما ابوظلي هستم با شمارهي ٥٩ هزار،ميشه بگيد اگه emailندادن براتون پس چه جوري فهميديد كه تاريخ مصاحبه تون كيه؟
مرسي
سلام
برای همه بچهای ابوظبی تاریخ مصاحبه معلوم شده
باید بری تو همون سایتی که قبولیتو دیدی https://www.dvlottery.state.gov/
بعد همون اطلاعات قبلیتو وارد کنی صفحه قبولی عوض شده و تاریخ مصاحبه رو بهت میگه

دوستان 2012 جدول یادتون نره
2012AS00067xxx
تعداد:2
تاریخ مصاحبه: 25july
کلیرنس: پایان انتظار 31 اگوست Big GrinBig Grin:
تشکر کنندگان: jake ، SH1A2R3 ، ابی22 ، mehdiii
واقعا باید بیخیال باشی وگرنه این لاتاری میکشه ادمو!!

بابا انقدر صبر کردیم خسته شدیم ، این چه وضعیه ادمو برنده می کنن بگن پولشو 330 $ نه 3000$ براشون حواله کنیم، یه تاریخ بدن بریم ویزا بگیریم دیگه. Big Grin
since 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، hoda2012 ، mmmsdeghi ، frz61 ، daria ، mehdiii
(2012-04-27 ساعت 10:38)ماندانا نوشته:  
(2012-04-27 ساعت 03:07)Khonya نوشته:  ببخشيد منم مثل شما ابوظلي هستم با شمارهي ٥٩ هزار،ميشه بگيد اگه emailندادن براتون پس چه جوري فهميديد كه تاريخ مصاحبه تون كيه؟
مرسي
سلام
برای همه بچهای ابوظبی تاریخ مصاحبه معلوم شده
باید بری تو همون سایتی که قبولیتو دیدی https://www.dvlottery.state.gov/
بعد همون اطلاعات قبلیتو وارد کنی صفحه قبولی عوض شده و تاریخ مصاحبه رو بهت میگه

خیلی ممنونمSmileمیرم چک کنم الان

تشکر کنندگان:
بچه ها سلام
یه جمعه دیگه از جمعه های پر استرس و در انتظارمون هم گذشت و ما کم کم به پایان خوش این انتظار چندین و چند ماهه نزدیکتر میشیم.من فقط و فقط به لحظه دریافت ویزای یک ضرب فکر میکنم و تمام انرژیمو صرف این میکنم.
مرتب کارهایی که باید انجام میدادم و میدم رو مرور میکنم.خوشبختانه زمان هم به سرعت به نفع ما داره میگذره .امسال تنها سالی هست که از سریع گذشتن زمان احساس شادی میکنم.
من حالا تنها فکرم اینه که بر سر دو راهی ام .Sad

یه وقت فکر نکنین ها دارم برای رفتن ناز میکنم.Big Grin
بین شهر های دالاس و لوس انجلس موندم کدومو انتخاب کنم.
از یه طرف گرونی لوس انجلس از یه طرف شرایط خوبش
دالاس هم که هواش گرمه در عوض برای شروع ارزونتره.
کسی هست که راهنماییم کنه؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: gulu ، كاميلا ، frz61 ، daria ، Hediyeh ، head of flower ، mehdiii
ناز كردن نيست شايرا جون همه مون بايد فكر كنيم كه كجا بريم بهتره، حالا شما رو نميدونم ولي ما يه جوري هستيم كه فقط يه بار فرصت داريم شروع كنيم و اگر خداي نكرده اشتباه كنيم مجبوريم با كلي ضرر برگرديم. منم در اين مورد فكر كردم، طبق اين چيزي كه فهميدم ايالتهايي كه هزينه ها توشون بالاست، دستمزدها هم بالاست و پيشرفت سريعتره. حالا اگر پولي كه همراهتون ميبرين مبلغ بالاست (چون اولش مجبوريد از جيب خرج كنيد) كه به نظر من از همون لس آنجلس شروع كنيد در غير اينصورت بايد يه ايالتي بريد كه هزينه ها توش پايين باشه. من فكر ميكنم جز اين به چيز ديگه اي -مثلا آب و هوا- نميتونيم فكر كنيم.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
تشکر کنندگان: gulu ، SH1A2R3 ، كاميلا ، frz61 ، behzad7 ، mehdiii
(2012-04-28 ساعت 13:14)SH1A2R3 نوشته:  بچه ها سلام
یه جمعه دیگه از جمعه های پر استرس و در انتظارمون هم گذشت و ما کم کم به پایان خوش این انتظار چندین و چند ماهه نزدیکتر میشیم.من فقط و فقط به لحظه دریافت ویزای یک ضرب فکر میکنم و تمام انرژیمو صرف این میکنم.
مرتب کارهایی که باید انجام میدادم و میدم رو مرور میکنم.خوشبختانه زمان هم به سرعت به نفع ما داره میگذره .امسال تنها سالی هست که از سریع گذشتن زمان احساس شادی میکنم.
من حالا تنها فکرم اینه که بر سر دو راهی ام .Sad

یه وقت فکر نکنین ها دارم برای رفتن ناز میکنم.Big Grin
بین شهر های دالاس و لوس انجلس موندم کدومو انتخاب کنم.
از یه طرف گرونی لوس انجلس از یه طرف شرایط خوبش
دالاس هم که هواش گرمه در عوض برای شروع ارزونتره.
کسی هست که راهنماییم کنه؟
سلام دوست عزیز ماهم مثل شما برسردوراهی هستیم که آیا دالاس بریم یا سیاتل ولی تحقیقات زیادی کردیم کلی از دوستانی که در سیاتل زندگی می کردند سوال کردیم تااینکه تونستیم یکی از دوستان قدیمی خودمونو را در دالاس پیدا کنیم این دوست ما 45 ساله که ساکن دالاس آمریکا است و به قول خودش که دروغ هم نمی گفت کل آمریکا رو گشته. به ما پیشنهاد داد که برای شروع یک تا سه سال اول بهتره که ایالت و شهر های ارزون را انتخاب کنیم. برای این پیشنهاد چندین دلیل خوب آورد 1- مشکل زبان گفت هرچقدر هم مکالمه قوی داشته باشید در مواجه به شرایط جدید تازه متوجه می شوید که لهجه خوبی نداری و در ارتباط گرفتن در محیط شاید خیلی موفق نباشیدخیلی از کلمات را نمی فهمی در ایالت های کوچک این مسئله زودتر حل می شه تا در ایالت یا شهرهای خیلی بزرگ مثل لس آنجلس مردمان آنجا حتی اگر ایرانی هم باشند شاید خیلی حوصله و وقت به ما ندهند که خودمونو با شرایط هماهنگ کنیم.
2- شرایط کاری: شهر دالاس جزء معروفترین شهر های آمریکا است و درحال رشداست ایالت تگزاس چون ذخایر نفت داره خیلی سریع داره رشد می کنه و موقعیت کاری خوبی داره که اگر داره تخصص خوبی باشید سریع جذب می شود.
3- نژاد پرستی در آن نیست : منظورش این بود که در خیلی از ایالت ها اول ترجیح می دهند که کار خود را به آمریکاها بدهند تا به مهاجرین در صورتیکه این دوست ما می گفت در دالاس اینگونه نیست از نظر مقدار دستمزد خیلی با انصاف هستند و طبق قوانین حقوق می دهند.
4- کرایه خانه و خوراک وپوشاک در آنجا ارزونتر هست .
5- تعداد ایرانی هایی که دالاس یا حومه دالاس زندگی می کنن خیلی زیاد است و ایرانی ها در بهترین مناطق زندگی می کنند که همه به هم کمک می کنند.
در این مدت که در این شهر هستید این فرصت را دارید که با استرس کمتری نسبت به شهرهای بزرگ به امور اولیه اقامت فکر کنید و پیشرفت کنید. و می توانید نسبت به دیگر مناطق آمریکا هم تحقیق کنید که کدام ایالت و شهر را دوست دارید و بعد تصمیم بگرید که جابه جا شود.
درسته که شهرهای بزرگ حقوق بهتری می دهند ولی در همین شهرهای بزرگ استرس برای ما که می خواهیم تازه شروع کنیم کشنده است و ممکنه باعث افسردگی بشه و شهر یا ایالت های کوچک برای شروع بهتره و بعد جا افتادن می توانیم هرجا که خواستیم بریم با اعتماد به نفس بیشتر و آگاهی بیشتر
خیلی حرف زدم ولی خواستم با این صحبت ها شمارو هم از دودلی در بیرام تا راحتر فکر کنید و البته این دوست ما کلی دلیل دیگر هم آورد که بخوام بنویسم از حوصله ات خارج می شه. من و همسرم که تصمیم گرفتیم بریم دالاس اگر قسمت بشه . Smile

شماره کیس: 2012AS45××x
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
تشکر کنندگان: shervn ، hoda2012 ، M.Haghighi ، SH1A2R3 ، mmmsdeghi ، كاميلا ، frz61 ، daria ، s$s ، kopol ، J.FAR ، ghorbat ، kia_0950 ، behzad7 ، mojtaba_k ، Hediyeh ، mohajersara12 ، faranak.n ، ali234 ، mehdiii
به گل جان منهم دقیقا به همین دلایلی که گفتی دالاس را به لس آنجلس ترجیح می دهم ...من هیچ کس را آنجا ندارم و اصلا نمی دانم از کجا باید شروع کنم فقط اینطور که فهمیدم پلینو خوبه اما نمی دانم واقعآ کجای دالاس بهتره.....
کیس نامبر;2012as58xxx
کنسولگری:انکارا
تاریخ ارسال فرم ها: 6 /اگوست/ 2011
تاریخ مصاحبه:اواخر JUNE
تاریخ دریافت ویزا: دریافت برگه آبی
تعداد افراد: 4نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frz61
نمی دونم چرا همش فکر می کنم نکنه خدایی نکرده مشکلی برای مصاحبه ام پیش بیاد...... بچه ها من استرس دارم برام دعا کنین
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
تشکر کنندگان: ghorbat ، mmmsdeghi ، SH1A2R3 ، frz61

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان