کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه بدون داشتن تافل پذیرش و ویزای دانشجویی بگیریم؟
(2015-06-07 ساعت 00:13)dadgw نوشته:  اونوقت که دانشجو نباشیم مدرکمون دیپلم باشه چی؟

شما اگر برای لیسانس اقدام می خواهید بکنید باید حتما برگه ی پیش دانشگاهی تان با ریز نمرات برای دانشگاهها ارسال نماید

اگر برای مقاطع بالاتر حتما مدارک مربوط به دانشگاهیتان را ارسال کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من پیش دانشگاهی هستم دمت جیز داداش!
No one dies a virgin, life f#cks us all...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و عرض ادب
ادمین جان من علی هستم 27 سالمه
هیچ چیزی راجع به گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا نمیدونم.ولی میخام اینکارو بکنم....فقط واسه این که بتونم ویزا بگیرم....لطفا اگه خودت میتونی یا اگه کسی میشناسی که کمکم کنه و مراحل بهم بگه واقعا ممنون میشم(البته هر هزینه ای داشته باشه تقبل میکنم)
فقط میخوام کارم سریع انجام بشه
لطفا دوستان کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
salam man dokhtari 27 sale hastam ke madrak fogh lisans daram va 5sal sabeghe kar ,mikham dobare baray fogh dar amrika eghdam konan zabanam motevasetas va ielts nadaram ,mikham bedun in ke madrak zaban begiram baray edam tahsil eghdam konam ,mish lotfan rahnamaim konid az che moasesat zabani va ba chemizan hazinei mitunam ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
برگه معافیت تحصیلی رو از کجا میشه تهیه کرد؟
من حدودا ۱۰ پیش از ایران خارج شدم. یعنی الان از جایی باید درخواست نامه معافیت تحصیلی ۱۰ سال پیش رو بدم؟ لیسانسم رو دانشگاه ازاد تهران خوندم. لطفا کسی اگه اطلاعاتی داره راهنمایی کنه..
بک گراند:
خانوم من آمریکایی هست و تقاضای ویزای مهاجرتی داده ایم.

حدود ۱۰ سال هست که در تایلند زندگی‌ می‌کنم و همین جا هم ازدواجم رو ثبت کردم و از سفارتِ آمریکا توی تایلند درخواستِ ویزا کردم. تمام مراحل از جمله مصاحبه با موفقیت انجام شد منتهی‌ سفارت از من درخواستِ وضعیتِ سربازی کرد(به قول خودشون میلیتری رکورد/اینفرمیشن). من بهشون گفتم که معافی تحصیلی‌ دارم و سربازی نرفتم(من وثیقه گذشتم و برای فوق لیسانس اومدم تایلند و دکترام رو هم دارم تو چند ماه دیگه میگیرم که البته چون به ایران وضعیتم رو اطلاع نداده بودم وثیقه‌ام که ۱۵ میلیون بود رو دولت برداشت). مدارکِ وثیقه و رو بهشون نشون دادم و حتی از سفارت ایران هم یه نامه گرفتم که میگفت این آقا همین جور که ادعا میکنه سربازی نرفته. ولی‌ باز هم قبول نمی‌‌کنن و میگن تو ایران اگه سربازی رو تموم کنی‌ کارت پایان خدمت میگیری و اگه معافی که کارت معافی میگیری. حالا کارت معافی تحصیلیت رو نشون بده. هرچی‌ بهشون میگم که بابا معافی تحصیلی‌ که کارت نداره بلکه فقط یه اجازست اینا برام همون ایمیلِ قبلی‌ رو می‌فرستن که کارتِ معافیت رو نشون بعده و رفرنسشون هم سایتِ وزارتِ امور خارجه آمریکاست که میگه هر ایرانی‌ بالای ۱۸ سال باید سربازی بره مگه اینکه معاف باشه. الان من ۷-۸ ماه هست که معطل این مساله هستم و چند ماه دیگه یه سال از باز کردن کیسم می‌گذره و خود به خود کنسل می‌شه. من حدسم اینه که این کانسلر آفیسر تاحالا کیس ایرانی‌ که سربازی نرفه و ویزای مهاجرتی می‌خواد از سفارتِ آمریکا تو تایلند نداشته و نمیفهمه که من چی‌ میگم.
تورو خدا اگه کسی‌ چیزی میدونه کمک کنه مخصوصاً اگه کسی‌ تجربهٔ دستِ اول ویزای دانشجویی و سوال در مورد معافیت رو از طرفِ آفیسر داره.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-02 ساعت 20:32)amirf_jesus نوشته:  God is Love[/align]

[align=left]
STUDENT VISA INFORMATION
Non-US residents wishing to study in the United States are required to apply for an I-20 and a student visa.

These are the ۸ steps you will need to complete to get your visa.

۱.) Complete the essential information on the Online Application Form.

۲.) Call your embassy or consulate and find out how long it takes to get an appointment for a student visa. Schedule the appointment for as soon as possible.

۳.) The student pays Connect English with credit/debit card:

STUDENTS WHO ALREADY HAVE A VALID VISA

$75 Application and Placement Fee* Session tuition payment INITIAL VISA APPLICANTS

Overseas Enrollment Fee - includes Placement & Application Fee and document courier charges* Session tuition payment *Non-refundable fees

۴.) Send/fax Connect English an original bank statement. This bank statement can be a checking or savings account that demonstrates that the student possesses an available minimum balance of $3000 United States dollars. The official bank statement must include the total in US dollars and be in English.

If the student does not have $3000 in his/her bank statement, a Financial Support Form must be completed which identifies the source of funds for living and studying in the United States. The Financial Support Form is required by the Department of Homeland Security to prove that the student has adequate financial support to remain in the United States without employment.

۵.) Connect English sends the I-20 and acceptance letter to the student. Student will bring these documents to the American Consulate to obtain a student visa.

۶.) Student must go online and pay the “SEVIS fee” (I-901) at least three days before the student’s appointment at the American Consulate. The student will use information from his / her I-20 form in order to complete this process. The student must print the receipt of this payment and bring it to his / her appointment at the American consulate.

۷.) Go to your appointment at the American Consulate. Bring the following documents.

I-20
Connect English acceptance letter
SEVIS fee receipt
Passport and other forms of identification

۸.) Come study in the USA!

Dostan ozrkhahi mikonam az inke vaghfeh oftad va inke pinglish type mikonam

shoma mitonid ba moraje be site :
Connect English
etelaate kafi ra bedast biavarid

dar sorate dashtane soalate bishtar mitavanid payame khososi bedahid.

dar panahe jesus bashid.
شماره کیس: 2016AS3000 / کنسولگری: Cool / تعداد افراد منظور در کیس :2 /ارسال فرمهای سری اول: may 2015/ کارنت شدن کیس: /مصاحبه: / دریافت ویزا:/ورود به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها کسی از پذیرش مشروط چیزی می دونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-05 ساعت 05:54)amirf_jesus نوشته:  God is Love
سلام دوستان Smile
بالاخره بعد از ۶ ماه از ورودم به آمریکا موفق شدم یک نفس راحت بکشم و یک Mac mini بخرم و بیام دوباره تو سایت.
اکثر دوستان در جریان بودند که با ویزای B2 وارد شدم . بعد از ۶ ماه ویزام تموم شد اما تونستم تبدیلش کنم به F1 . یعنی تا زمانی که I-20 دارم می تونم بمونم.
خوب خبر خوب اینه که می تونید به راحتی بدون داشتن تافل پذیرش معتبر بگیرید اما خبر بد اینه که یکم خرج داره اما وقتی مثل من ویزاتون آمد میفهمید ارزش داره.
یک سری هم نکات که هیچکدوم از دوستان رد شده توجه نمی کنند رو می گم.
چون سخت تایپ کردن اینجا اگه تقاضا زیاد باشه می نویسم.

دوستتون دارم تکتکتونو چه مدیر ان چه اعضا . دلم براتون تنگ شده بودSmile

در پناه او باشید.

با سلام تبریک دوست عزیز
من یک سوال دارم و البته اگر زود هم پاسخ بدید که ممنون میشم. من دکتری دارم و برای یک پوزیشن استادیاری میخوام اقدام کنم، یک کار دایمی هست و در واقع استخدام. زبان تخصصی هم خوبه، اما عمومی ام بد نیست. البته مدرک خاص زبان اونا عنوان نکردند و من هم ندارم. البته دارم کلاس زبان میرم. رزومه هم خوب هست البته. به نظرتون در اپلیکیشن لترم بنویسم در مورد زبانم بنویسم یا نه؟ منظورم اینه که صداقتم در این مورد به پذیرش بهترم کمک میکنه؟

در ضمن اگر در مورد گرفتن ویزا بدون تافل هم توضیح بدید ممنون میشم.

(2012-04-05 ساعت 05:54)amirf_jesus نوشته:  God is Love
سلام دوستان Smile
بالاخره بعد از ۶ ماه از ورودم به آمریکا موفق شدم یک نفس راحت بکشم و یک Mac mini بخرم و بیام دوباره تو سایت.
اکثر دوستان در جریان بودند که با ویزای B2 وارد شدم . بعد از ۶ ماه ویزام تموم شد اما تونستم تبدیلش کنم به F1 . یعنی تا زمانی که I-20 دارم می تونم بمونم.
خوب خبر خوب اینه که می تونید به راحتی بدون داشتن تافل پذیرش معتبر بگیرید اما خبر بد اینه که یکم خرج داره اما وقتی مثل من ویزاتون آمد میفهمید ارزش داره.
یک سری هم نکات که هیچکدوم از دوستان رد شده توجه نمی کنند رو می گم.
چون سخت تایپ کردن اینجا اگه تقاضا زیاد باشه می نویسم.

دوستتون دارم تکتکتونو چه مدیر ان چه اعضا . دلم براتون تنگ شده بودSmile

در پناه او باشید.

با سلام تبریک دوست عزیز
من یک سوال دارم و البته اگر زود هم پاسخ بدید که ممنون میشم. من دکتری دارم و برای یک پوزیشن استادیاری میخوام اقدام کنم، یک کار دایمی هست و در واقع استخدام. زبان تخصصی هم خوبه، اما عمومی ام بد نیست. البته مدرک خاص زبان اونا عنوان نکردند و من هم ندارم. البته دارم کلاس زبان میرم. رزومه هم خوب هست البته. به نظرتون در اپلیکیشن لترم بنویسم در مورد زبانم بنویسم یا نه؟ منظورم اینه که صداقتم در این مورد به پذیرش بهترم کمک میکنه؟

در ضمن اگر در مورد گرفتن ویزا بدون تافل هم توضیح بدید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
این که صداقت داشته باشید خوبه ولی مسلما جدا از مدرک زبان اونها حداقل یه مصاحبه تلفنی با شما خواهند داشت تا سطح زبانتون رو بدونن. درضمن همونطور که گفتید برای پوزیشن استادیاری که یک کار دایمی هست باید برای ویزای کارآمریکا اقدام کنید، خبر خوب این که اصلا برای ویزای کار مدرک زبان لازم نیست البته معمولا مصاحبه انگلیسیه. اما خبر بد این که شانس گرفتن ویزای کار برای ایرانی ها اگر نگم صفره، خیلی خیلی پایینه.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-22 ساعت 02:15)persian_viper نوشته:  من با دقت خوندم پست‌های شمارو.
من فکر می‌کنم که خواسته‌های شما با من برای ویزای تحصیلی‌ فرق می‌کنه، شما می‌گید باید واسه کشوری پذیرش گرفت که بد از اتمام تحصیل به دانشجو اقامت بده (با اینکه من بعید می‌دونم یه همچین چیزی شدنی باشه) .اما من فقط فقط هدفم وارد شدن به آمریکا به صورت قانونی و با کمترین هزینست. تا اینجا اوکی؟ همین که من فقط بتونم به صورت قانونی وارد بشم، و با ثبت نام در اونجا حضور قانونی داشته باشم، برای من کافیه، چون اونجا آمریکاست و راهایه قانونی وارد شدن بهش محدوده، خوب معلومه که من نمی‌خوام تا آخر عمرم با این ویزا اونجا بمونم، گفتم که بد از رفتن به اونجا و جا افتادن، ادم ویزاشو  change می‌کنه
من خودمو با یه کره‌ ای مقایسه نمیکنم، اما بهتون گفتم بودن کسایی که از ایران هم با این ویزا رفتن ,,هر چند که تعدادشون خیلی‌ خیلی‌ کمه، و به نظر من اگه مدارکت کامل باشه و بتونی‌ افیسر رو قانع کنی‌، تمومه، اگرم نشد، دنیا به آخر نرسیده که ، ادم این شانسو امتحان می‌کنه، نشد از طریقه دانشگاه اقدام می‌کنه.
قضیه شهریه هم اگه ۳ ماهه تعطیل رو حساب نکنیم، می‌شه کمتر از ۳۶۰۰ دلار در سال، که این مبلغو لازم نیست یکجا بپردازیم، بلکه کمتر از ماهی‌ ۴۰۰ دلار که خیلی‌ فرق داره با دانشگاه که باید کل پولشو یکجا بپردازیم با دلار ۳۷۰۰تومن.

قضیه این استیت شدنو زیاد ازش مطمئن نیستم، اما بازم میگم، هدف من آمریکاست نه کانادا، و برای من دانشجو، همین که بتونم خودمو به طور قانونی اونجا برسونم، و اونجا از نزدیک بتونم دانشگاه هارو برسی‌ کنم، و مدرک زبان بگیرم، و استادیو برای حمایت مالی از خودم قانع کنم خیلی‌ برای من بهتره، شما حساب کن اگه من یه دانشگاهو پیدا کنم تو آمریکا، با شهر مثلا ۱۳۰۰۰ دلار،  (به طور مثل گفتم) با دلار ۳۷۰۰ می‌شه چقدر؟ می‌شه ۴۸ ملیون، که باید یجا بریزیم به حساب دانشگاه، تازه این به غیر از خرج خود دانشجو در جند ماه اوله ، و در صورتی که دلار از این گرون تر نشه,,,و منم یه همچین پولی‌ ندارم، پس این ویزای زبان رو امتحان می‌کنم، شاید و شاید جواب داد، اگه نشد باید بیام و یه فکر چارهٔ دیگه بکنم،,,امتحانش که ضرر نداره،,,این کار نشد هم نداره.

می‌دونم شما بهترین چیزو برای ما میخواید، و میخواید مارو درست راهنمای کنید، اما شما جای من نیستید که بدونید شرایطمو، شاید شما بتونید خرج این ویزا رو بدید اما من نمیتونم، شاید شما آمریکا و کانادا برات فرقی‌ نکنه، اما برای من می‌کنه. بازم ممنون از شما

سلام
شما موفق به دریافت این ویزا شدین ؟ از طریق زبان؟ اقدامی کردین؟
ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین و هر تجربه ای دارین بهم بگین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز amirf_jesus اگر ممکنه منو هم راهنمایی کنی ممنون میشم.
چندین سوال داشتم. ممنون میشم اگر اطلاعی دارید پاسخ بدید.

من میخواستم در دوره های زبان یکی از دانشگاه های ایالتی کالیفرنیا (Intensive English Program) شرکت کنم و بعدش اگر شد وارد همون دانشگاه بشم (این دانشگاه شرطی داره که اگه شما مدرک آیلتس یا تافل مثل من ندارید باید قبل از شروع درستون تو دانشگاه، کلاس های زبان همون دانشگاه رو بردارید.)
مدت زمان دوره زبان حدودا 2 ماه هست و مخصوص دانشجوهای International هست. نوع ویزاش هم F-1 هست.

اگر بتونم پذیرش بگیرم چقدر احتمال داره سفارت بم ویزا بده؟
من از 2 نفر پرسیدم و 2 جواب متفاوت بم دادن.
یکی گفت سفارت میگه چون تو کشور خودت میتونی زبان بخونی و مدرک بگیری بت ویزا نمیدن.
یکی دیگه میگفت وقتی از دانشگاه پذیرش بگیری دیگه سفارت کاری نداره و ویزا میده.
و یک سوال دیگه. اگر بخوام اقدام کنم از چند ماه قبلش باید Apply کنم که هم وقت تهیه مدارک داشته باشم هم به وقت سفارت برسم و از دوره عقب نمونم.
حالا من واقعا نمیدونم چکار کنم. نمیخوام کاری کنم که اشتباه باشه و Reject بشم که تو سوابقم بمونه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. وستان اميدوارم خوب باشيد نيازمند اطلاعات ب روز هستم كسي هست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان