کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توصیه به دوستانی که برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه می کنند
واحد ویزای مهاجرتی و ویزای غیرمهاجرتی از تاریخ 23 تا 27 آوریل مدارک کسری ویا گذرنامه ایرانیان را نخواهد پذیرفت.
واحد ویزای مهاجرتی و ویزای غیر مهاجرتی بخش کنسولگری از تاریخ 23 تا 27 آوریل مدارک کسری و پاسپورت کسانی را که مراحل اداری آنها تکمیل شده است را نخواهد پذیرفت. از مشکلی که به این دلیل برای شما عزیزان بوجود آمده پیشاپیش پوزش می طلبیم
(2012-04-25 ساعت 11:49)kourosh2011 نوشته:  واحد ویزای مهاجرتی و ویزای غیرمهاجرتی از تاریخ 23 تا 27 آوریل مدارک کسری ویا گذرنامه ایرانیان را نخواهد پذیرفت.
واحد ویزای مهاجرتی و ویزای غیر مهاجرتی بخش کنسولگری از تاریخ 23 تا 27 آوریل مدارک کسری و پاسپورت کسانی را که مراحل اداری آنها تکمیل شده است را نخواهد پذیرفت. از مشکلی که به این دلیل برای شما عزیزان بوجود آمده پیشاپیش پوزش می طلبیم

به همین راحتی
من دیروز رفتم و سفارت تعطیل بود و امروز برگشتم
کاش یکی از دوستان زودتر این اطلاعیه رو برای بقیه میفرستاد
...
فقط همین
...
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_reza ، ابی22 ، frozen mind ، battosai ، vahidansari ، storagemeter ، پرستو ، ghafari88 ، azar1348 ، msar ، Tolu IR
من قبلا این اطلاعیه رو توی همین سایت دیدم
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، vahidansari ، storagemeter ، msar ، Tolu IR
(2012-04-25 ساعت 11:52)حامدحامد نوشته:  من قبلا این اطلاعیه رو توی همین سایت دیدم
دوست عزیز ممکنه لینکشو بزارین ...
چون من قبل از رفتن هر روز سایت مهاجرسرا رو چک میکردم ولی کاش یه بار هم سایت سفارت رو میدیدم...
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، storagemeter ، msar ، Tolu IR
دوست عزیزمون mohsen66 دیروز این خبر رو اعلام کردن اما متاسفانه برای شما دیر بود.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidansari ، storagemeter ، msar ، Tolu IR
(2012-04-25 ساعت 13:51)frozen mind نوشته:  دوست عزیزمون mohsen66 دیروز این خبر رو اعلام کردن اما متاسفانه برای شما دیر بود.

مرسی دوست عزیز
من همون روزی که متوجه شدم کلیر شدم برای خرید بلیط و رزرو هتل اقدام کردم یعنی هفته دوم فروردین و مناسب ترین قیمت بلیط هواپیما ترکیش برای ماه بعد یعنی دیروز بود من هم چهارشب هتل هیلتون رو گرفته بودم که متاسفانه به علت تعطیلی سفارت مجبور شدم فقط نیم ساعت از هتل استفاده کنم و هفتاد دلار جریمه برای تعویض تاریخ برگشت بلیط به دیشب پرداخت کردم و با همه تلاشی که کردم فقط دو شب هتل رو تونستم برای مسافرت بعدی نگه دارم
کاش سایت سفارت رو چک میکردم هرجند گویا فقط چند روز پیش این خبر در سایت اعلام شده و اونایی که از قبل هتل و بلیط رو رزرو کرده بودند در هر صورت متضرر میشدند.
در ضمن گویا ارز مسافرتی برای تمام مسافرین همه کشورها ی دور و نزدیک چهارصد دلار شده ترکیه که از ساعت ده صبح دوشنبه پنجم اردیبهشت شد چهارصد دلار...
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind ، Classic ، vahidansari ، پرستو ، ghafari88 ، msar ، Tolu IR
دوست عزیز اگر سفر نامه ها رو خونده باشی ، در سفرنامه VROOM عزیز http://mohajersara.com/thread-4682-post-...#pid158204

نوشته که قبل رفتن حتما سایتو چک کنین و برخی تعطیلی ها که شاید به ذهن ما نرسه رو توی سایت طبق تقویم اعلام کرده، میدونم همه ما ها نمیخونیم ولی فقط خواستم عرض کنم تو سایت بودش.

امیدوارم با دریافت ویزا شاد بشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، frozen mind ، battosai ، ghafari88 ، msar ، Tolu IR
عزیزان به تاریخ مدیکال خود که روی سی دی تحویل شده به شما نوشته شده دقت کنید و تاریخ مسافرت خود به سفارت (چه آنکارا چه ابوظبی) رو طوری تنظیم کنید که حداقل سه ماه از اون تاریخ گذشته باشه تا در صورت گرفتن ویزا اعتبار اون کمتر از سه ماه باشه که با توجه به بخشنامه جدید بتونین برای مسافرت به امریکا ارز مسافرتی بگیرید
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، M_star1316 ، SAEED 60 ، storagemeter ، f1f ، jordanir ، msar ، Tolu IR
خب اینم یه تجربه جدید برای گرفتن ویزا
من برای تحویل برگه آبی و مدارک دومیسیل ( شهروندی امریکا ) ده روز پیش به سفارت امریکا در آنکارا مراجعه کردم منشی که مدارک رو میگرفت گفت که مدارک دومیسیل شما کافی نیس با اینحال من پاسپورتها رو میگیرم و دریافت ویزا به نظر کنسول ربط دارد، برو سایت یو پی اس رو چک کن بعد از سه تا پنج روز کاری جواب میاد.
که پنج روز کاری گذشت و جواب نیامد و به تعطیلات یکشنبه و دوشنبه خورد ( یو پی اس دو شنبه ها تعطیل است! چون سفارت یکشنبه تعطیل است و مدرکی به یو پی اس تحویل نداده! ) خلاصه من مدارک رو دوشنبه صبح تحویل سفارت دادم و بعدازظهر سه شنبه هفته بعد تو سایت یو پی اس شماره رسید یو پی اس، رویت شد! و روز بعد در هتل برگه آبی همراه پاسپورت ها تحویل شد یعنی دقیقا بعد از نه روز.

چند توصیه به عزیزان
در صورتی که در برگه آبی کسر مدارک "دومیسیل " برای شما تیک خورده تا مدارکتان تکمیل نیست به سفارت مراجعه نکنید چرا که ممکن است یک هفت هشت ده روزی علاف شوید تازه بگویند که مدارک کافی نیست و با یک برگه آبی دیگر دست از پا درازتر برگردید ایران.
نکته:
- سایت یو پی اس در ترکیه صبح ها ساعت نه صبح و عصر ها از ساعت شش بعدازظهر تا نه شب آپدیت میشود بنابراین دوبار چک کردن سایت کافی است یکبار نه صبح و یکبار نه شب.
- اگر سایت در نه شب اعلام کرد که مدارک و پاسپورت شما به یو پی اس رسیده است و شما برای صبح زود روز بعد بلیط برگشت به ایران داشتید این امکان هست که با صرف مقداری دلار !!! شبانه مدارک خود را از یو پی اس بکشید بیرون!
- گویا جدیدا به کیس های خانوادگی که درخواست کننده آنها، سن بالاست، و زمان تحویل مدراک در ایران هستند، گیر میدهند که حتما باید مدارکی دال بر زندگی در امریکا ارائه کند نظیر عکس با روزنامه روز، در محل مشهور در امریکا، برگه ویزیت دکتر یا خرید اجناس از فروشگاه به نام شخص . خلاصه مدارکی دال بر زندگی در امریکا.
- طول کشیدن دریافت مدارک از یو پی اس دلیل دادن ویزا نیست!

خلاصه ما که دست خالی !! ( البته با یک برگه آبی دال بر کافی نبودن مدارک دومیسیل ) برگشتیم تهران

شاد و تندرست باشید

تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
(2012-04-25 ساعت 20:31)Blaze نوشته:  دوست عزیز اگر سفر نامه ها رو خونده باشی ، در سفرنامه VROOM عزیز http://mohajersara.com/thread-4682-post-...#pid158204

نوشته که قبل رفتن حتما سایتو چک کنین و برخی تعطیلی ها که شاید به ذهن ما نرسه رو توی سایت طبق تقویم اعلام کرده، میدونم همه ما ها نمیخونیم ولی فقط خواستم عرض کنم تو سایت بودش.

امیدوارم با دریافت ویزا شاد بشی.
آخ لعنت به اون تعطیلیها که من و 23 روز توی ترکیه اسیر کرد من که هیچی خانوادم خیلی اذیت شدن.حتما چک کنید که به روز من نیوفتید.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SAEED 60 ، kourosh2011 ، واهیک آقاجانی ، Blaze ، msar ، Tolu IR
دوستان عزیز من سایت سفارت آنکارا رو چک می کنم اما از تاریخ 19 June تا الان آپدیت نشده و ما هفته ی آینده وقت مصاحبه داریم که روی سایت نیومده هنوز اما ما بلیط و اینها رو گرفتیم و آماده ی رفتن هستیم. به نظر شما چیکار باید کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Tolu IR
(2012-04-30 ساعت 09:53)kourosh2011 نوشته:  عزیزان به تاریخ مدیکال خود که روی سی دی تحویل شده به شما نوشته شده دقت کنید و تاریخ مسافرت خود به سفارت (چه آنکارا چه ابوظبی) رو طوری تنظیم کنید که حداقل سه ماه از اون تاریخ گذشته باشه تا در صورت گرفتن ویزا اعتبار اون کمتر از سه ماه باشه که با توجه به بخشنامه جدید بتونین برای مسافرت به امریکا ارز مسافرتی بگیرید

این بخشنامه جدید قضیه اش چیه؟
میشه بیشتر توضیح بدین. جه ربطی به ارز مسافرتی داره.
تا جایی که من میدونم ارز مسافرتی در هر سال شمسی یک بار به هر نفر داده میشه پس اگر بتونیم یه جوری کلیر بخورم (خیلی هم تلاش نمیخواد) و مدیکال رو تکرار کنم که فرجه شش ماهه بیفته اونور سال میشه مجدد ارز مسافرتی گرفت.
حالا نظر شما چبه و این قضیه سه ماه مدیکال چه ربطی به اون داره؟
ممنون بابت توضیحات و تجربیاتتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: negar_karimi6 ، msar ، Tolu IR
خوب از اونجايي كه خوابم نميبرد گفتم يه تجربه از گرفتن ويزا بذارم شايد بدرد كسي خورد!
اگر جاي اين مطلبي كه ميذارم اينجا نيست مديران محترم به صلاحديد خودشون جابجاش كنن ما مطيعيم?
فكر كنم جون ٢٠١١ بود كه رفتم دوبي براي وقت كنسولگري با كلي اعتماد به نفس كه من ١٠ترم كلاس زبان رفتم اونجا مثل بلبل با آفيسر صحبت ميكنم غافل از اينكه چه عاقبتي دارم من...

ماجرا از اونجا شروع شد كه
فردا روزي كه رسيدم دوبي صبح زود از هتل تو خيابون رقه پريدم تو مترو رفتم ايستگاه وورلد تريد سنتر(البته الان لوكيشن سر كنسولگري اونجا نيست جابجا شده) با اعتماد به نفس عالي ؛ همون جلو در ده تا مامور عرب ريختن سرمون تمام جونمون از x-ray رد كردن گشتن خلاصه كلي روحيمون خراب كردن بعد سوار آسانسور شديم طبقه ٢١فكر كنم پياده شديم اونجام يه سري ديگه گشتن فرستادن تو سالن گفتن شماره بگير!

هيچي يه دو ساعتي هم تو نوبت بوديم تا شمارمون خوندن رفتيم خدمت خانم مصاحبه كننده منم كه ديگه اعتماد به نفسم پايين اومده بود خانم سؤال اول پرسيد اصلاً متوجه نشدم چي گفت حالا داشت ميگفت تا حالا چند بار رفتي آمريكا يا چند سالته يا براي چي ميخواي بري ها اما من عين بيسوادا اصلاً نميفهميدم چي ميگه انگار تا حالا اصلاً abcd هم نديدم شانسي كه آوردم بابام بود اومد گفت اين درست بلد نيست حرف بزنه و جاي مترجم من صحبت كرد خلاصه اون روز هم ما با توپ پر رفتيم اونجا پنچر اومديم بيرون برگشتيم هتل و قص علي هذا!!!

حالا اينا رو گفتم برا دوستايي كه ميخوان برن سفارت اونجا (دوبي كه من رفتم)جوش خيلي امنيتي ،به هر حال روي روحيه تاثير منفي داره الانم كه رو ايراني ها حساس اينه كه آمادگيش داشته باشن مثل من سرشون نياد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Hunter ، مهتاب - 2251 ، aghaghia ، fariba_a ، ghafari88 ، آنی ، roeentan ، lilac ، n51 ، Rock ، msar ، Tolu IR
(2012-07-09 ساعت 01:03)parpari نوشته:  دوستان عزیز من سایت سفارت آنکارا رو چک می کنم اما از تاریخ 19 June تا الان آپدیت نشده و ما هفته ی آینده وقت مصاحبه داریم که روی سایت نیومده هنوز اما ما بلیط و اینها رو گرفتیم و آماده ی رفتن هستیم. به نظر شما چیکار باید کرد؟
سلام دوست عزیز رفتین مصاحبه نتیجه چی شد ؟ چون منم 19 جون مصاحبم بود
[font=Tahoma]به اميد تغيير زندگي[/font]Rolleyes
كيس نامبر : ***2014AS7 مصاحبه : ابوظبي تاريخ رويت نامه قبولي : 1 مي
پاسخ
سلام .
با توجه به طولاني شدن پروسه كلييرنس و ضرورت مديكال مجدد و الزام به رفتن دوباره به سفارت جهت دريافت ويزا ؛ دوستان گرامي محبت كنند تجربيات جديد خود را منتقل كنند .
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
با سلام
ظاهرآ اگه زمان اعتار مدارک پزشکی تمام بشه دوباره بادی تکرار شوند!!!!!!!!!!!!!

من هم دو تا سئوال دارم:
من و همسرم Ok اولیه را از NVC گرفته ایم و منتظر تاریخ مصاحبه هستیم.
اولآ چقدر طول می کشه تا تاریخ مصاحبه مشخص بشه
ثانیآ - مگر فرمهاي مالي اسپانسر را که برای NVC فرستادیم برای سفارت محل مصاحبهٰ خود NVC نمی فرستد؟
اگر جواب منفی است من چکارباید بکنم - از اسپانسر بخواهم که فرمهاي مالي را برای من بفرست؟ و کدوام فرم ها؟
اگه شما و یا کسی در گروه می تونه راهنمائی کنه ممنون می شم
با تشکر
ضياء
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Tolu IR

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان