کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاس وگاس، ایالت نوادا
بچه ها کسی هست که جدیدا بلیط برای وگاس گرفته باشه ؟
میشه بگید از کدوم ایرلاین و با چه قیمتی؟
ممنونم از همه شما
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، سمانه777 ، romance33 ، زری وحدتی ، azar1348 ، H Pier ، alirezanz ، abtune
(2013-05-30 ساعت 10:16)atin90_v2 نوشته:  بچه ها کسی هست که جدیدا بلیط برای وگاس گرفته باشه ؟
میشه بگید از کدوم ایرلاین و با چه قیمتی؟
ممنونم از همه شما

این تاپیک هم مثل صحرای نوادا سوت و کوره...باید بریم ببینیم چه خبره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، سمانه777 ، romance33 ، azar1348 ، alirezanz ، ELNAZ21
دوستان خوبی که هنوز دوام آوردن تو لاس وگاسCool
میشه از سیستم خنک کننده و گرمایش منازل جسارتا مطلب بسیار کوتاهی بنویسن...به خدا چیز دیگه ای نمی خوام...شرمنده امShy
پاسخ
بابا یکی بیاد اینجا یه چیزی بنویسه خب چشمون سیاه شد انقد صفحه تکراری دیدیمCool
case number:59xx
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 2013 w4 april
دریافت ویزا:یکضرب
تعداد افراد:2 نفر
مقصد:وگاس
هزینه ها:و این داستان همچنان ادامه دارد
پاسخ
یک مطلبی به ذهنم آمد که ممکن است به درد کسانی که در لاس وگاس زندگی می کنند و یا قصد زندگی کردن در آنجا را دارند بخورد. این مطلب در مورد دستگاه های پول خوره و قمارخانه های متعددی است که در این شهر وجود دارد و اگر شما از آنها دوری نکنید ممکن است برای شما دردسر ساز شوند.

من خودم یک چیزی نزدیک به یک سال گرفتار آن شدم و با این که در نزدیکی خانه ما در شمال سنفرانسیسکو فقط یک کازینوی زپرتی وجود دارد ولی همان هم مدت زیادی من را سر کار گذاشت تا جایی که حتی از خودم بدم می آمد که چرا وقت و پول خودم را در چنین جایی تلف می کنم.

گرفتاری من از آنجا آغاز شد که یک روز که به آنجا رفتم تا فقط از روی کنجکاوی ببینم چه چیزهایی دارد, پس از اینکه با چند دستگاه اسلات ماشین بازی کردم بیست دلار من تبدیل شد به پانصد دلار. همان مسئله باعث شد که هفته های دیگر هم به آنجا سر زدم و در نهایت نه تنها آن پول را به حلق دستگاه ها ریختم بلکه چندین برابر آن را هم به مرور در آنجا تلف کردم. تا جایی که بعضی وقت ها هر زمانی که بیکار می شدم به صورت اتوماتیک خودم را در آنجا می دیدم.

خوب وقتی که درآمد باشد, دلتنگی باشد, زن و بچه هم نباشد چنین قمارخانه هایی می توانند چنان چتر خودشان را بر روی سر آدم پهن کنند که حتی متوجه وجود چنین معظلی هم در زندگی خودتان نشوید. هر گاه که از کازینو بیرون می آمدم با خودم می گفتم که الآن می توانستم با این پولی که در اینجا خرج کرده ام زندگی چند نفر کودک فقیر را نجات دهم و یا برای آنها کتاب و وسایل آموزشی بخرم و با این افکار از خودم بدم می آمد ولی جاذبه کازینو آنقدر زیاد بود که هفته بعد هم دوباره به آنجا باز می گشتم.

با اینکه مدتی است که رفتن به آنجا را ترک کرده ام و با آمدن اقدامات مقتضی زندگی من هم سر و سامان گرفته است ولی تمایل رفتن به کازینو هنوز در من وجود دارد و به صورت یک خطر بالقوه در درون من باقی مانده است. گاهی دلم می خواست که ای کاش هرگز به چنین دستگاهی دست نزده بودم چون به شدت با افکار و اعتقادات من در تضاد است و من هرگز نمی توانم با آن کنار بیایم و خیال کنم که مثلا صد دلار می دهم و یک روز خوش هستم در حالی که اگر ده برابر این پول را مثلا به یک فرد محتاج بدهم و یا حتی برای زندگی خرج کنم اصلا مشکلی با آن ندارم.

خلاصه کلام این است که اگر در لاسوگاس زندگی می کنید و یا می خواهید به آنجا بروید سعی کنید فقط از زیبایی های آنجا لذت ببرید و بیخودی خودتان را اسیر کازینوهای مختلف و رنگارنگ آن نکنید. البته می دانم که بیشتر شما آنقدر دغدغه های مختلف دیگری دارید که اصلا به این چیزها فکر نمی کنید ولی به هر حال دانستن این مسئله هم بد نیست چون ما در کشورمان قمارخانه نداریم و اصلا با این موضوعات آشنا نیستیم و ممکن است که از روی ناآگاهی اسیر آن شویم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2013-06-17 ساعت 22:05)rs232 نوشته:  یک مطلبی به ذهنم آمد که ممکن است به درد کسانی که در لاس وگاس زندگی می کنند و یا قصد زندگی کردن در آنجا را دارند بخورد. این مطلب در مورد دستگاه های پول خوره و قمارخانه های متعددی است که در این شهر وجود دارد و اگر شما از آنها دوری نکنید ممکن است برای شما دردسر ساز شوند.

من خودم یک چیزی نزدیک به یک سال گرفتار آن شدم و با این که در نزدیکی خانه ما در شمال سنفرانسیسکو فقط یک کازینوی زپرتی وجود دارد ولی همان هم مدت زیادی من را سر کار گذاشت تا جایی که حتی از خودم بدم می آمد که چرا وقت و پول خودم را در چنین جایی تلف می کنم.

گرفتاری من از آنجا آغاز شد که یک روز که به آنجا رفتم تا فقط از روی کنجکاوی ببینم چه چیزهایی دارد, پس از اینکه با چند دستگاه اسلات ماشین بازی کردم بیست دلار من تبدیل شد به پانصد دلار. همان مسئله باعث شد که هفته های دیگر هم به آنجا سر زدم و در نهایت نه تنها آن پول را به حلق دستگاه ها ریختم بلکه چندین برابر آن را هم به مرور در آنجا تلف کردم. تا جایی که بعضی وقت ها هر زمانی که بیکار می شدم به صورت اتوماتیک خودم را در آنجا می دیدم.

خوب وقتی که درآمد باشد, دلتنگی باشد, زن و بچه هم نباشد چنین قمارخانه هایی می توانند چنان چتر خودشان را بر روی سر آدم پهن کنند که حتی متوجه وجود چنین معظلی هم در زندگی خودتان نشوید. هر گاه که از کازینو بیرون می آمدم با خودم می گفتم که الآن می توانستم با این پولی که در اینجا خرج کرده ام زندگی چند نفر کودک فقیر را نجات دهم و یا برای آنها کتاب و وسایل آموزشی بخرم و با این افکار از خودم بدم می آمد ولی جاذبه کازینو آنقدر زیاد بود که هفته بعد هم دوباره به آنجا باز می گشتم.

با اینکه مدتی است که رفتن به آنجا را ترک کرده ام و با آمدن اقدامات مقتضی زندگی من هم سر و سامان گرفته است ولی تمایل رفتن به کازینو هنوز در من وجود دارد و به صورت یک خطر بالقوه در درون من باقی مانده است. گاهی دلم می خواست که ای کاش هرگز به چنین دستگاهی دست نزده بودم چون به شدت با افکار و اعتقادات من در تضاد است و من هرگز نمی توانم با آن کنار بیایم و خیال کنم که مثلا صد دلار می دهم و یک روز خوش هستم در حالی که اگر ده برابر این پول را مثلا به یک فرد محتاج بدهم و یا حتی برای زندگی خرج کنم اصلا مشکلی با آن ندارم.

خلاصه کلام این است که اگر در لاسوگاس زندگی می کنید و یا می خواهید به آنجا بروید سعی کنید فقط از زیبایی های آنجا لذت ببرید و بیخودی خودتان را اسیر کازینوهای مختلف و رنگارنگ آن نکنید. البته می دانم که بیشتر شما آنقدر دغدغه های مختلف دیگری دارید که اصلا به این چیزها فکر نمی کنید ولی به هر حال دانستن این مسئله هم بد نیست چون ما در کشورمان قمارخانه نداریم و اصلا با این موضوعات آشنا نیستیم و ممکن است که از روی ناآگاهی اسیر آن شویم.
من حرفهای جناب آرش را کاملاً تایید میکنم و در تصدیق تجارب تلخ ایشان در مورد اعتیاد به قمار بازی با دستگاه جک پات سرنوشت یکی از فامیلهای نزدیکم را که مردی 63 ساله و دارای گرین کارت و در مرحله اتمام پروسه سیتی زن بود را برایتان بازگو میکنم تا درس عبرتی باشد . این مرد همانند سناریوی ساده ای که آرش عزیز بدان اشاره کردند در دام این قمار اسیر و گرفتار میشند بگونه ای که حتی در خلال اقامت در آمریکا طی مسافرتی که به انگلستان و یکی دو کشور دیگه داشتند بازی قمار با این دستگاه را در آن کشورها هم ادامه میدهد و نتیجه اش باخت حدوداً 180 میلیون تومان تمام هستی و نیستی این شخص در مدت کوتاه میشود . من در گرماگرم اعتیاد ایشان به این قمار چندین بار گوشزد کردم ولی این اعتیاد گویا دست کمی از اعتیاد به الکل یا مواد مخدر ندارد و در حقیقت یک نوع بیماری روانی محسوب می گردد حتی به اعتقاد من فرد مبتلا نیاز به بستری شدن و معالجات بالینی دارد یکبار هم با اصرار بهش پیشنهاد دادم به روانپزشک مراجعه کند . ولی کو گوش شنوا این مرد حالا برگشته به ایران و در وضعیت بد روحی و روانی قرار دارد.
پاسخ
(2013-07-10 ساعت 13:41)saeedmv نوشته:  دوستان عزیزی که قصد مهاجرت به ایالات متحده رو دارید و به شدت سر در گم هستید ... شرایط سخت و پر استرس شما رو کاملن درک میکنم چون خودم هم این دوران بلاتکلیفی رو گذروندم، امروز که این مطلب رو برای شما مینویسم دو سال هست که در آمریکا زندگی میکنم و در آغاز وارد شهر استین تگزاس شدم و البته امروز در لاس وگاس زندگی میکنم ...
باز هم دوستان اگر سوال خاصی در مورد نوادا و شهر لاس وگاس بود میتونید به من ایمیل بفرستید نظراتم رو به صورت شفاف راجع به تگزاس بیان کردم، پس لطفن راجع به تگزاس اینقدر ایمیل نفرستید ... saeedmvardani@hotmail.com

با تشكر از شما دوست عزيز
من در مورد زندگي در شهر لاس وگاس و هزينه هاي اجاره خانه و خريد ماشين اطلاع چنداني ندارم ولي با توجه به مسافرت 3 روزه اي كه به لاس وگاس داشتم نكاتي رو خدمت دوستان عزيزم يادآور مي شوم:
1- بليط هواپيمايي spirit از لاس وگاس به Los Angeles در ماه مي (يكطرفه)50 دلار بود كه فكر كنم با توجه به تعدد پروازهايي كه در روز انجام مي شود اينقدر هزينه پرواز به اين شهر ارزان است.
2- هزينه اتاق در هتل سه ستاره شبي 25دلار - يك اتاق نوساز و با وسايل مدرن با دو تخت دابل بزرگ براي يك زوج !
اكثر هتلها به فرودگاه ترانسفر دارند كه اين خود قابل تأمله .
3- هزينه رستوران و غذا هم كه بسته به منوي انتخابي در مقايسه با LA و san diego بسيار پايين و با كيفيت بالاتر بود. البته ما هر روز نهار به يك Buffet مي رفتيم و حسابي غذا مي خورديم .
4- شهريست با امنيت بسيار بالا بطوريكه ما در ساعت 3 بامداد به راحتي در خيابان strip راه مي رفتيم بدون هيچ گونه ترسي . در مدت سه شبي كه ما آنجا بوديم منهاي كارتها و عكسهايي كه شب ها در كف خيابان ريخته شده بود با صحنه زننده و ناجوري مواجهه نشدم در حاليكه تصور من از اين شهر چيز ديگري بود!
در كل به نظر من اگر كسي آشنايي در آمريكا نداشته باشه و فقط براي گرفتن گرين كارت به مدت يك ماه مي خواد با هزينه هاي كم در آمريكا بمونه و بعد برگرده ايران رفتن به اين شهر رو بهش پيشنهاد مي كنم.
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
سلام
دوستان عزیز
اگر لاس وگاس اینقدر خوبه چرا کسی آن را برای مهاجرت انتخاب نمیکنه. از ارزونی و خوبیهاش گفتید، لطفا اگر نقطه ضعفی هم داره بگید تا ما که در مرحله انتخاب هستیم با آگاهی بیشتر انتخاب کنیم.
آیا دانشگاه خوب داره برای رشته های مهندسی؟
آب و هواش برای ما ایرانیها قابل تحمله؟
مردمانش مهاجرپذیر هستند؟
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
مدیران محترم سایت میتونم بپرسم نوشته دوستمون اقا سعید در مورد وگاس چرا پاک شده؟
امروز من متن ایشون رو خوندم الان هر چی میگردم نیست ؟
case number:59xx
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 2013 w4 april
دریافت ویزا:یکضرب
تعداد افراد:2 نفر
مقصد:وگاس
هزینه ها:و این داستان همچنان ادامه دارد
پاسخ
(2013-07-10 ساعت 23:57)atin90_v2 نوشته:  مدیران محترم سایت میتونم بپرسم نوشته دوستمون اقا سعید در مورد وگاس چرا پاک شده؟
به این علت:
(2007-08-19 ساعت 19:31)admin نوشته:  توافق‌نامه استفاده از سایت

کاربران مهاجرسرا تنها در صورت موافق بودن با مقررات زیر مجاز هستند در انجمن ثبت نام کنند و/یا به فعالیت ادامه دهند. نقض هر یک از موارد می‌تواند منجر به واکنش از طرف گروه مدیران (به صورت ویرایش یا حذف مطالب، امضا یا رتبه‌بندی‌های ارسال، تغییر نام کاربری، قطع دسترسی کاربر و غیره) گردد.

مهاجرسرا در ویرایش و تغییر این قوانین آزاد است. ...
۶- از ایجاد گفتگوهای یکسان در بخش‌های مختلف پرهیز کنید. در صورت مشاهده چنین مواردی گفتگوها همگی پاک خواهد شد.
(2013-07-10 ساعت 23:57)atin90_v2 نوشته:  امروز من متن ایشون رو خوندم الان هر چی میگردم نیست ؟
اینجاست.
پاسخ
قیاسی بین زندگی در تگزاس و نوادا ... (مدیر محترم سایت از تذکر شما سپاسگذارم . از این به بعد حتمن رعایت خواهم نمود، به هر حال این مطلب رو دومرتبه فقط در این پست قرار میدم ... متشکرم)

دوستان عزیزی که قصد مهاجرت به ایالات متحده رو دارید و به شدت سر در گم هستید ... شرایط سخت و پر استرس شما رو کاملن درک میکنم چون خودم هم این دوران بلاتکلیفی رو گذروندم، امروز که این مطلب رو برای شما مینویسم دو سال هست که در آمریکا زندگی میکنم و در آغاز وارد شهر استین تگزاس شدم و البته امروز در لاس وگاس زندگی میکنم ... بیش از چهل و چهار ایالت آمریکا رو شهر به شهر به اقتضای شغلی گشتم و کم و بیش آشنایی با اب و هوا و شرایط زندگی در نقاط مختلف آمریکا پیدا کردم . تقریبن در هر ایالتی یک یا چند دوست ایرانی دارم و جویای احوالشون هستم. نمیدونم این فلسفه ی زندگی آسان در تگزاس از کجا پیدا شده ولی این رو خیلی خوب میدونم که ما ایرانی ها در آمریکا با وجود تمام آدمهایی که اطرافمون رو گرفتن، بسیار تنها هستیم ... زندگی در آمریکا عمومن بر خلاف انچه که تصور میکردیم سخت و خسته کننده هست. میدونم که خیلی ها با این صحبت های من به شدت مخالف هستن ولی وقتی به موفق ترین ایرانی های اطرافم نگاه میکنم، اونهایی که بیش از بیست یا سی سال هست که اینجا هستن میتونم به راحتی متوجه این موضوع بشم که آمریکا همه ی ما رو چنان درگیر کار و خرج و مخارج میکنه که یادمون میره روزی به هوای تنفس در فضای تفکر آزاد و آزاد اندیشی و خلاقیت و غیره اومده بودیم اینجا ... والبته برای بعضی ها مثل من نوعی توفیق اجباری بوده. بگذریم، هدفم از نوشتن اینها مایوس کردن شما از مهاجرت به آمریکا نیست، بیشتر دوست دارم فضای ذهنی شما رو آماده کنم برای برخورد با انچه که تصورات اشتباهی راجع بهش دارید.
توی این مدت دوستان زیادی رو از طریق سایت مهاجر سرا شناختم و با تماس و ایجاد ارتباط تونستم میزبان ورودشون به آمریکا باشم، چه در تگزاس و چه در لاس وگاس که البته دوستان تگزاسی بعد از یک مدت دومرتبه به ما در لاس وگاس پیوستن ... تا به حال جز دو مورد از دوستان که تکلیف خودشون رو با قضیه ی مهاجرت کاملن روشن کرده بودن و اومده بودن اینجا که کار کنن، کلاسهای زبانشون رو رفته بودن و با آمادگی کامل اومده بودن اینجا که زندگیشون رو برای همیشه اینجا بسازن و واقعن از روز اولی هم که وارد شدن موفق بودن و همه ی کارهاشون روی برنامه پیشرفت، متاسفانه دوستان دیگه نه تنها برای خودشون، وقتشون و زندگیشون بلکه برای اطرافیانشون هم ارزش قائل نبودن و به هوای چیزهای دیگه دست خانواده شون رو گرفتن و تمام زندگیشون رو فروختن و اومدن اینجا، اونها حتی مطمئن نبودن میخوان اینجا زندگی کنن یا نه ؟ اونها حتی برای یک احوالپرسی ساده هم مطالعه ی زبان انگلیسی نکرده بودن ... اونها حتی زحمت کمی تحقیق راجع به زندگی در آمریکا رو هم نکشیده بودن و متاسفانه از همون روزهای اول مشکلات روحی و خانوادگیشون هم به تمام استرس و مشکلات زندگی آمریکاشون اضافه شد .
همونطور که گفتم زندگی در آمریکا به شدت مستلزم داشتن برنامه ی دقیق و در عین حال تلاش بیوقفه و خوب بلد بودن حساب و کتاب زندگی هست. ولی مساله ی اصلی که بیشتر دوستان درگیر اون هستن انتخاب مکان زندگی در آمریکاست که خودش در واقع مهم ترین مرحله ی شروع زندگی در اینجاست و البته مطمئنن میزان هزینه ها و درآمرد در یک شهر یکی از موثر ترین لازمه های انتخابه. همچنین اطلاع دارم که برخی دوستان با تحصیلات و تجربیات فوق عالی و با برنامه ی مشخص زندگی برای حضور در بعضی کارهای تخصصی به آمریکا میان و خب مشخصن میدونن که باید چه کار کنن. ولی اکثر دوستان مهاجر دارای چنین شرایطی نیستن و تقریبن بدون هیچ برنامه ی قبلی ولی مصمم برای کار کردن مهاجرت میکنن که این اونها رو به شدت بر سر دو یا چند راهی قرار میده.
خود من زندگیم رو از آستین تگزاس شروع کردم و خب تجربه ی بسیار گران قیمتی رو برای زندگی در استین پرداختم، اینکه آستین تگزاس شهر فوق العاده زیبا و ارامی هست شکی درش نیست، مطمئن هستم که هیچ کس به اندازه ی من این شهر رو موشکافی نکرد چون به اقتضای شغلم چندین فیلم مستند در سطح تگزاس و شهر آستین ساختم که تجربیاتم رو دو چندان کرد، لاکن فضای زندگی در شهر های تگزاس فضایی بی تحرک و بسیار کند و خسته کننده بود. عدم تکاپوی اقتصادی در فضاهای قابل دسترسی تر و مردمی تر و خلوت بودن و پراکندگی جغرافیایی اکثر شهر های تگزاس باعث کمبود شغل های خوب و یا عدم درسترسی به اونهاست . در عین حال هزینه های نسبتن گران و مسیرهای طولانی در این شهر سختی زندگی رو دو چندان میکنه. بعد از یکسال دست و پا زدن در این شهر متاسفانه به تلف کردن وقت خودم پی بردم و تصمیم گرفتم که از این شهر مهاجرت کنم و به جای بهتری برای زندگی برم ... که بعد از دو ماه تحقیق در این باره لاس وگاس رو برای زندگی انتخاب کردم که خب اولین فرصت شغلی من در لاس وگاس این اجازه رو به من داد که به بیش از چهل و چهار ایالت آمریکا در مدت شش ماه سفر کنم و تجربیات خوبی بدست بیارم و همچنان بر این باورم که لاس وگاس با توجه به ورود بیش از چهل میلیون توریست در سال یکی از پردرآمدترین، جذاب ترین و پر کارترین شهر ها برای شروع زندگی هر ایرانی در آمریکاست.
امروز این حرف رو میزنم چون خیالم راحته که تقریبن کل این سرزمین رو زیر پا گذاشتم و کورکورانه از مکانی که در اون زندگی میکنم تعریف بیجا نمیکنم.

داستان ارزانی در تگزاس بیشتر شبیه به یک افسانه هست، هر چند در قیاس با ایالت کالیفرنیا و شهر هایی مثل واشنگتن و نیویورک سیتی بله ایالت خیلی ارزانی هست ولی وقتی با شهر لاس وگاس قیاس میکنم در مرحله ی اول متوجه موضوع جالبی میشم، اینکه در این ایالت( نوادا) برای مواد غذایی مالیات وجود نداره و وجود فروشگاه های کوچک محلی باعث بالا رفتن رقابت و ارزانی یک سومی مواد غذایی به نسبت تگزاس هست .. موضوع بعدی اجاره ی خانه هست که در تگزاس شبیه به هفت خوان رستم ... برای اجاره ی یه آپارتمان بسیار ساده در محله ی پایین شهر بقدری باید دوندگی کنید که اگر از پا نیافتید با مبلغ بالایی بتونید اجاره کنید اختصاصن تازه وارد ها که هیچ سابقه ای ندارن ...
( داخل پرانتز میخوام یکی از تجربیاتم رو در مورد اجاره ی راحت آپارتمان به شما خیلی مختصر بگم. در همون اولین روزهای ورودتون میتونید به یکی از شعبه های DMV شهر برید و درخواست کارت شناسایی کنید Identification Card شما نیازی به داشتن سوشیال سکیوریتی و چیز دیگه ای ندارید پاسپورت و داشتن یک آدرس کافی هست که میتونید از آدرس یکی از دوستانتون استفاده کنید. بعد از دریافت کارت شناسایی موقت به یکی از بانک های wells Fargo یا Bank of America مراجعه کنید هر دوی این بانک یکی از یکی { ... } تر هستن ولی با پاسپورت ایرانی و کارت شناسایی موقت و بدون سوشیال برای شما حساب بانکی باز میکنن، بعد از واریز پول هاتون به حساب بانکی یک پرینت از صورت حسابتون بگیرید و به هر مجتمعی که قصد دارید آپارتمان اجاره کنید مراجعه کنید در صورتی که به میزان شش ماه اجاره تون پول در حسابتون موجود باشه میتونید آپارتمان اجاره کنید، یادتون نره بعد از دریافت کارت سوشیال سکیوریتی جسابتون رو در این بانکها ببندید و به یک بانک محلی مراحعه کنید و حساب باز کنید، اگر هم از همین بانکها راضی بودید که ..)
من در لاس وگاس وارد یک مجتمع آپارتمانی شدم قیمت هاش فوق العاده پایین بود، به آفیس رفتم در عرض بیست دقیقه خونه رو بدون چک کردن حتی کردیتم اجاره کردم. جالبتر اینکه من اپارتمان تک خوابه در محیطی بسیار عالی فقط 525 دلار ماهیانه اجاره کردم که برای شروع فوق العاده است .
و اما مساله ی فوق العاده مهم ... آستین یک شهر دانشجویی هست و همین موضوع باعث شده که کارهای ساده و ارزان هم به سختی پیدا بشه ... نمونه اش رو بسیار دیدم که میگم ... از دوستانی که آمدن ... ولی اینجا همسرم و خودم در همان هفته ی اول استخدام شدیم با بیمه و مزایای بسیار بالا و البته حقوق تقریبن دو برابر تگزاس.
برای اون دسته از دوستانی که به امید دانشگاه و غیره و ذالک میخوان برن تگزاس باید بگم در سراسر ایالات متحده کالج های زیادی وجود داره که البته هر شهری هم معمولن یک کالج به اصطلاح ایرانی ها دولتی داره و این در حالی هست که بعد از ورودمون به لاس وگاس در ماه اول تمامی وام های تحصیلی رو دریافت کردیم و جالب تر اینکه زمان کلاسها طوری طراحی شده که شما بعد از ساعت کاریتون میتونید به کلاسهاتون برسید . خلاصه اینکه زندگی در آستین تجربه ی قشنگ و به یاد ماندنی بود ولی خب آب و هوای داغ لاس وگاس رو به شرایط نسبتن سخت زندگی در آستین ترجیح میدم ...

باز هم دوستان اگر سوال خاصی در مورد نوادا و شهر لاس وگاس بود میتونید به من ایمیل بفرستید نظراتم رو به صورت شفاف راجع به تگزاس بیان کردم، پس لطفن راجع به تگزاس اینقدر ایمیل نفرستید ... saeedmvardani@hotmail.com
پاسخ
--> ﺗﺼﻮﻳﺮﻱ اﺯ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻓﺮﻳﻤﻮﻧﺖ , ﺷﻮﺭ و ﻫﻴﺠﺎﻥ ﺷﺒﺎﻧﻪ ﺭﻭﺯﻱ ﺯﻳﺮ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ ﻣﺎﻧﻴﺘﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ که سقف این خیابان هست همراه هنرمند های خیابانی در هر لحظه از شبانه روز ﺧﺴﺘﮕﻲ ﺭﻭ اﺯ ﺗﻦ ﺷﻤﺎ به ﺩﺭ ﻣﻴﻜﻨﻪ.
پاسخ
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺑﻢ ﺩﺭ ﻣﻬﺎﺟﺮ ﺳﺮا, اﻏﻠﺐ ﺭاﺟﻊ ﺑﻪ ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﻮاﻝ ﻣﻴﻜﻨﻦ, اﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺻﺎﺣﺐ ﺣﺮﻓه و ﺗﺨﺼﺺ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﺑﻪ ﺭاﺣﺘﻲ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺷﻐﻠﻲ ﺗﻮﻥ ﺭﻭ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺎ ﻳﻚ ﮔﺮﺩﺵ ﺳﺎﺩﻩ ﺩﺭ ﭼﻨﺪ ﻭﺑﺴﺎﻳﺖ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻛﻨﻴﺪ, ﺗﻨﻬﺎ ﭼﻴﺰﻱ ﻛﻪ ﺭاﺟﻊ ﺑﻪ ﻭﮔﺎﺱ اﺿﺎﻓﻪ ﺧﻮاﻫﻢ ﻛﺮﺩ اﻳﻦ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﻭﮔﺎﺱ ﺷﻬر ﻏﻮﻝ ﺗﺮﻳﻦ ﻫﺘﻞ و ﻛﺎﺯﻳﻨﻮﻫﺎﻱ ﺟﻬﺎﻥ ﻫﺴﺖ, اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﻛﺎﺯﻳﻨﻮ ﻣﺤﻞ ﺭﻗﺺ ﺩﺧﺘﺮاﻥ ﻋﺮﻳﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ, ﻣﺤﻠﻲ ﻛﺎﻣﻠﻦ ﺷﻴﻚ و ﻣﺪﺭﻥ ﺑﺮاﻱ ﺑﺎﺯﻱ ﻫﺴﺖ و اﻟﺒﺘﻪ ﺷﻮ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﻠﻴﻮﻥ ﻫﺎ ﺩﻻﺭ ﻓﻘﻄ ﺑﺮاﻱ ﺩﻛوﺮﺷﻮﻥ ﺧﺮﺝ ﺷﺪﻩ و ﻳﺎ ﻛﻨﺴﺮﺕ ﻫﺎ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﻱ ﻫﻔﺘﮕﻲ و ﺩاﻳﻤﻲ Selin Dion, David Copperfield, و ﺩﻩ ﻫﺎ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪ ﻣﺸﻬﻮﺭ و ﺑﺰﺭﮒ ﺩﻳﮕﻪ ﺩﺭ ﺳﻂﺢ ﺩﻧﻴﺎ .
بگﺬﺭﻳﻢ ﻫﺘﻞ ﻫﺎ ﺩﺭ ﻭﮔﺎﺱ ﺩﺭ ﻭاﻗﻊ ﺷﻬﺮ ﻫﺎﻱ ﻛﻮﭼﻜﻲ ﻫﺴﺘﻦ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻓﺸﺮﺩﻩ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﻫﻢ ﺩﺭ ﻳﻚ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻗﺮاﺭ ﮔﺮﻓﺘﻦ, در همین لحظه سه هتل بزرگ جدید هم در این شهر در حال ساخت هست که طبق براورد ها حدود سی هزار نیروی کاری جدید استخدام خواهند کرد، ﺑﻌﻀﻲ اﺯ اﻳﻦ ﻫﺘﻞ ﻫﺎ ﻣﺜﻞ ﻫﺘﻞ Wynn بیش از ﻳﺎﺯﺩﻩ ﻫﺰاﺭ ﻧﻴﺮﻭﻱ ﻛﺎﺭﻱ ﺩاﺭن ﻛﻪ ﻣﻦ ﺧﻮﺩﻡ ﻳﻜﻤﺮﺗﺒﻪ ﺑﺮاﻱ ﻣﺻﺎﺣﺒﻪ به قسما اداری اﻭﻧﺠﺎ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻡ, ﺑﺎ ﺩاﺷﺘﻦ ﻧﻘﺸﻪ ي ﻫﺘﻞ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﻢ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺯ ﻧﻴﻢ ﺳﺎﻋﺖ ﻭﻗﺖ صرف کردم ﺗﺎ ﻣﺤﻞ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺭﻭ ﭘﻴﺪا کنم. اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﺑﺮاﻱ ﻫﺮ ﺷﻐﻞ ﺗﺨﺼﺼﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺫﻫﻨﺘﻮﻥ ﺑﺮﺳﻪ اﺯ ﭘﺰﺷﻚ ﺗﺎ ﺩاﻣﺪاﺭ و ﺑﺎﻏﺒﺎﻥ ﺗﻮﻱ ﻫﺘﻞ ﻫﺎ ﻛﺎﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﻩ. البته دوستانی که زبان خوب و شغل تخصصی خوبی ندارن در عرض یکی دو هفته میتونن در هر هتلی برای کار هاوس کیپری استخدام بشن. حقوق و مزایای عالی داره که اغلب از 14 دلار در ساعت شروع میشه. البته کار رانندگی تاکسی هم از مشاغل خوب و پر درآمد برای ایرانی های تازه وارد محسوب میشه که بعدن مفصل راجع بهش صحبت خواهم کرد. ﺑﺮاﻱ اﻃﻼﻉ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩﻥ اﺯ ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺗﺨﺼﺼﻲ و غیر تخصصی ﺑﻪ ﻭﺑﺴﺎﻳﺖ ﻫﺘﻞ ﻫﺎﻳﻲ ﻛه ﻣﻌﺮﻓﻲ ﺧﻮاﻫﻢ ﻛﺮﺩ ﺑﺮﻳﺪ و ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺷﻐﻠﻴﺘﻮﻥ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻗﺴﻤﺖ Carrier or Employee ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻛﻨﻴﺪ, ﺩﻗﺖ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ اﻏﻠﺐ اﻳﻦ ﻫﺘﻞ ﻫﺎ ﺩﻩ ﻫﺎ ﻫﺘﻞ ﺑﺰﺭﮒ ﺩﻳﮕﻪ ﺯﻳﺮ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺷﻮﻥ ﺩاﺭن ﻛﻪ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺠﺰا ﻳﺎ ﮔﺮﻭﻫﻲ ﺷﻐﻞ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻆﺮﺗﻮﻥ ﺭﻭ در اونها ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻛﻨﻴﺪ, ﻓﺮاﻣﻮﺵ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﺣﺘﻲ ﺑﺼﻮﺭﺕ اﻣﺘﺤﺎﻧﻲ ﻫﻢ ﻓﺮﻡ اﭘﻠﻴﻜﻴﺸﻦ ﺭﻭ ﭘﺮ ﻧﻜﻨﻴﺪ اﻟﺒﺘﻪ ﻗﺒﻞ اﺯ ﻭﺭﻭﺩﺗﻮﻥ ﺑﻪ اﻣﺮﻳﻜﺎ ﻳﺎ ﺷﻬﺮ ﻻﺱ ﻭﮔﺎﺱ ﭼﻮﻥ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﻓﺮﺻﺖ ﺩاﺷﺘﻦ ﺷﻐﻞ ﺩﺭ اﻭﻥ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻫﺘﻞ ﺭﻭ اﺯ ﺷﻤﺎ ﺑﺮاﻱ ﭼﻨﺪﻳﻦ ﻣﺎﻩ ﺳﻠﺐ ﻛﻨﻪ.

Hotel MGM
https://www.hrapply.com/mgmresorts/HRLogix.app
---------------------------------
Hotel Caesars Palace
http://caesars.hodesiq.com/careers/agent_menu_1.asp
--------------------------------
Hotel Venetian and Plazzo
https://www.hrapply.com/venetian/HRLogix.app
-------------------------------
Hotel Cosmopolitan
https://www.cosmopolitanlasvegas.com/join-our-team.aspx
--------------------------------
Hotel Wynn
https://sjobs.brassring.com/1033/ASP/TG/...8201334812
---------------------------------
و یکی از سایت های مرجع برای کاریابی در وگاس http://www.indeed.com/ هست. البته میتونید شهر های دیگه رو هم انتخاب کنید و تحقیق کنید .

برخی از دوست ها از من میپرسن چرا لاس وگاس و چرا جای دیگه نه ؟؟؟ من هم میگم زندگی با هیجان در آمریکا یا بی سر و صدا و همچین خشک و خالی ؟ انتخاب با شماست ...
پاسخ
(2013-07-10 ساعت 16:47)fariba_a نوشته:  سلام
دوستان عزیز
اگر لاس وگاس اینقدر خوبه چرا کسی آن را برای مهاجرت انتخاب نمیکنه. از ارزونی و خوبیهاش گفتید، لطفا اگر نقطه ضعفی هم داره بگید تا ما که در مرحله انتخاب هستیم با آگاهی بیشتر انتخاب کنیم.
آیا دانشگاه خوب داره برای رشته های مهندسی؟
آب و هواش برای ما ایرانیها قابل تحمله؟
مردمانش مهاجرپذیر هستند؟

شما از کجا میدونید کسی اینجا مهاجرت نمیکنه ؟ برعکس این روزها ایرانی های زیادی رو میبینم که از ایالت های مختلف به اینجا میان ... عمده دلیلی هم که میان پیدا کردن راحت کار، هزینه های پایین زندگی و خرید سریع خانه در عرض دو سال هست . نقطه ضعف وگاس نسبت به شهر های دیگه آب و هوای داغش در تابستان هست که با وجود وسایل نقلیه ی شخصی و سیستم سرمایش خب زیاد هم حس نمیشه ... هر چند همین الان هوای نسبتن خوبی داره ... زیبا نبودن شهر در قیاس با شهر های دیگه یکی از عمده ضعف های دیگه ی وگاس هست... قوم مهاجر پذیری هستن چون اینجا همه مهاجرن اصولن زیاد نمیتونید افراد محلی قدمت دار زیادی اینجا پیدا کنید... دانشگاه UNLV یکی از دانشگاه های مطرح و دارای رتبه ی بالای آموزشی در ایالات متحده هست . کافیه برای اطلاع از رشته های تحصیلیش سری به وبسایتش بزنید .. اینجا زندگی ساده و بی درد سر تر از ایالت های دیگه ست به نظرم .
پاسخ
مرسی اقا سعید از این اطلاعات خوبتون و اینکه این پیج رو یه تکون اساسی دادین و توقع ما رو بالا بردین
ما همچنان تا قبل اومدنمون منتظر خبرهای داغ شما از وگاس پر هیاهو هستیم
با تشکر فراوان
شماره کیس:**2013AS000059
تعداد افراد:2نفر
تاریخ مصاحبه:هفته چهارم April
سفارت:ابوظبی
مقصد:وگاسCool
ویزا:یک ضرب
تاریخ پرواز:4sep 2013

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان