کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: گرایش تحصیلی یا تخصص شما در رشته کامپیوتر چیست؟!
نرم افزار
32.93%
27 32.93%
سخت افزار
12.20%
10 12.20%
فناوری اطلاعات - IT
21.95%
18 21.95%
شبکه
29.27%
24 29.27%
هوش مصنوعی
3.66%
3 3.66%
مجموع 82 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
ببخشید، من یک لحظه دو پروژه Mono و Wine رو با هم اشتباه گرفتم، لذا پست 17 رو ویرایش کردم.

فکر کنم شما راجع به همین Mono صحبت می کنید. و یا شاید راجع به DotGNU و یا امثالهم که همگی پیاده سازی فریم ورک NET. بر روی لینوکس می باشند. در واقع بحث سر این نیست که #C روی لینوکس اجرا می شود یا خیر، بحث اینست که هر کامپایلری که این کار را انجام می دهد همان NET Framework. است که برای لینوکس پیاده سازی شده است حالا به هر نامی که می خواهد باشد، Mono یا ... . و در این بین Mono بسیار بسیار معروف هست و همه جا اسم آن را می توان شنید.

این لینک رو هم مطالعه بفرمایید: http://linuxpoison.blogspot.com/2010/11/...c-net.html

(2012-05-09 ساعت 21:07)mohammad.maleki نوشته:  لازم به ذکر هست که نسخه ای از یک برنامه خاص رو برای شرکتی که روی تبلت های اپل نیاز به برنامه داشت از طریق همین زبان سی شارپ و توسط سیستم عامل مک طراحی کردم و تا به امروز هم بدون مشکل داره کار میکنه

شما هم احتمالا از Mono-OSX بهره گرفته اید: http://www.mono-project.com/Mono:OSX ، در غیر اینصورت نام محیط توسعه رو ذکر بفرمایید؟

...to strive, to seek, to find and not to yield
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
باشه دوست عزیز حتما اعلام میکنم.
من دوستار همچین بحث های هستم . این بحث ها باعث افزایش علم طرفین میشه و الان هم من یک چیز جدید یاد گرفتم اونم اینکه پروژه mono برای مک هم توسعه داده شده.مرسی
با عرض پوِزش از مسئولین عزیز مهاجرسرا که اینجا رو تبدیل به یک مکان تخصصی کامپیوتری کردیم.
حال فعلا من و شما lord در این بحث ها هستیم به امید اینکه باقی نیز نظرات ارزشمند خود رو بدهند.
فرمودید دو پروژه Mono و Wine ایا امید به این دارید که این پروِژه ها لینوکس رو از زیر دست یک سری کاربر حرفه ای و نیمه حرفه ای و کمی عادی به بیرون بکشه و لینوکس رو تبدیل به یک سیستم عامل عام کنه؟شما قبلا فرموده بودید که بر روی یک سیستم عامل کار میکردید چیزی که من این روزها بسیار درگیرش هستم.
ایا بهتر نیست که لینوکس در همین سطح بمونه نه به این معنی که پیشرفت نکنه به این معنی که خودش رو درگیر مسائلی همچون Mono و Wine نکنه !

پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، 2013
بگذارید یک جمع بندی بکنم و مطمئن باشید برای حرفی که می زنم دلیل و مستندات کافی دارم.

#C یک زبان مدیریت شده توسط فریم ورک NET. هست، کد #C در هنگام کامپایل تبدیل به کد محلی (Native Code) نشده بلکه تبدیل به یک زبان میانی (IL : Intermediate Language یا CIL : Common Intermediate Language) شده و توسط (CLR (Common Language Runtime اجرا می گردد. لذا بدون وجود فریم ورک NET. برنامه اجرا نخواهد شد. در واقع اجرای #C بدون فریم ورک NET. همانند اجرای یک Windows Application بدون ویندوز است. شما در هر کتاب جامع در مورد #C و یا هر متخصص سیستم مایکروسافتی که بپرسید همین را خواهید شنید (می توانید در تالارهای گفتگوی MSDN سرچ کرده و یا این موضوع را شخصا بپرسید).

بحث بعدی این است که آیا اجرای C# .NET بر روی پلتفرم های دیگر ممکن است یا خیر. جواب این سوال مثبت است! سوال بعدی اینه: چطور؟! و جواب این سوال شما در پروژه هایی همچون Mono نهفته است. Mono تمام موارد مورد نیاز را از ویندوز به لینوکس و ... آورده و در این محیط ها پیاده سازی کرده است. لذا بجای NET Framework. که عامل اصلی اجرای کد #C می باشد، Mono این وظیفه را در سیستم عامل غیر ویندوزی به عهده می گیرد. حال این سوال مطرح می شود که چطور می توان کد #C را در محیط های غیر ویندوزی توسعه داد و کامپایل کرد. در ای مورد هم خود Mono و یا پروژ های دیگری اقدام به تولید کامپایلر هایی بدین منظور طراحی کرده اند که Core همه آن ها Mono است.
پاسخ
(2012-05-09 ساعت 21:53)LORD نوشته:  بگذارید یک جمع بندی بکنم و مطمئن باشید برای حرفی که می زنم دلیل و مستندات کافی دارم.

#C یک زبان مدیریت شده توسط فریم ورک NET. هست، کد #C در هنگام کامپایل تبدیل به کد محلی (Native Code) نشده بلکه تبدیل به یک زبان میانی (IL : Intermediate Language یا CIL : Common Intermediate Language) شده و توسط (CLR (Common Language Runtime اجرا می گردد. لذا بدون وجود فریم ورک NET. برنامه اجرا نخواهد شد. در واقع اجرای #C بدون فریم ورک NET. همانند اجرای یک Windows Application بدون ویندوز است. شما در هر کتاب جامع در مورد #C و یا هر متخصص سیستم مایکروسافتی که بپرسید همین را خواهید شنید (می توانید در تالارهای گفتگوی MSDN سرچ کرده و یا این موضوع را شخصا بپرسید).

بحث بعدی این است که آیا اجرای C# .NET بر روی پلتفرم های دیگر ممکن است یا خیر. جواب این سوال مثبت است! سوال بعدی اینه: چطور؟! و جواب این سوال شما در پروژه هایی همچون Mono نهفته است. Mono تمام موارد مورد نیاز را از ویندوز به لینوکس و ... آورده و در این محیط ها پیاده سازی کرده است. لذا بجای NET Framework. که عامل اصلی اجرای کد #C می باشد، Mono این وظیفه را در سیستم عامل غیر ویندوزی به عهده می گیرد. حال این سوال مطرح می شود که چطور می توان کد #C را در محیط های غیر ویندوزی توسعه داد و کامپایل کرد. در ای مورد هم خود Mono و یا پروژ های دیگری اقدام به تولید کامپایلر هایی بدین منظور طراحی کرده اند که Core همه آن ها Mono است.
احتمالا سخنان جنابعالی کاملا درسته . اما همین الان متوجه نگارشی از Mono شدم که برای اندروید توسعه داده شده / با این مشخصات که در این مباحث مشخص شد میشه یه این نتیجه رسید که Mono همان VS خودم هست با این تفاوت که رویکردی متفاوت از VS داره و در تلاشه برنامه های نوشته شده به زبان های مجموعه VS رو به دیگر سیستم ها از جمله لینوکس مک و اندروید ببره
من به شخصه با Mono کار نکردم ولی چیز های که توی وب سایت رسم خودش نوشته خیلی جالبه و از همه جالب تر اینه که منبع باز هست و سورس رو در اختیار کاربران خودش قرار میده
و با این تفاسیر احتمال اینکه برنامه توسعه دهنده ای که من استفاده میکنم چیزی شبیه بهMono یا از زیر مجموعه Mono باشه زیاده
پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، 2013
(2012-05-09 ساعت 21:35)mohammad.maleki نوشته:  باشه دوست عزیز حتما اعلام میکنم.
من دوستار همچین بحث های هستم . این بحث ها باعث افزایش علم طرفین میشه و الان هم من یک چیز جدید یاد گرفتم اونم اینکه پروژه mono برای مک هم توسعه داده شده.مرسی
با عرض پوِزش از مسئولین عزیز مهاجرسرا که اینجا رو تبدیل به یک مکان تخصصی کامپیوتری کردیم.
حال فعلا من و شما lord در این بحث ها هستیم به امید اینکه باقی نیز نظرات ارزشمند خود رو بدهند.
فرمودید دو پروژه Mono و Wine ایا امید به این دارید که این پروِژه ها لینوکس رو از زیر دست یک سری کاربر حرفه ای و نیمه حرفه ای و کمی عادی به بیرون بکشه و لینوکس رو تبدیل به یک سیستم عامل عام کنه؟شما قبلا فرموده بودید که بر روی یک سیستم عامل کار میکردید چیزی که من این روزها بسیار درگیرش هستم.
ایا بهتر نیست که لینوکس در همین سطح بمونه نه به این معنی که پیشرفت نکنه به این معنی که خودش رو درگیر مسائلی همچون Mono و Wine نکنه !

لینوکس سیستم عاملی Open Source هستش و تمام قدرت اش رو از توسعه دهندگان بی شماری داره که طی سال های متمادی اقدام به توسعه و بهبود آن کرده اند. شما توزیع های بسیاری از لینوکس مشاهده می کنید که هر کدام یکسری از ویژگی های خاص خود و ویژگی های مفید دیگر را گردآورده و توزیع های مختلف را شکل داده اند. هر توزیع لینوکس از یک هسته (core) و یکسری پکیج (package) تشکیل شده است. دو هسته اصلی برای سیستم عامل لینوکس وجود دارد: RedHat (مثل Fedora یا CentOS) و Debian (مثل Ubuntu)، تفاوت هسته ها در ویژگی های اساسی سیستم عامل است، همانند نحوه اجرا و مدیریت اپلیکیشن ها، نحوه استفاده از منابع سیستم، پوسته (در لینوکس Bash، همان Command Line یا Console) و ... است. پکیج ها نیز بسته های نرم افزاری هستند که بر روی سیستم عامل لینوکس نصب شده و ویژگی ها، امکانات و برنامه های کاربردی آن را شکل می دهند. لذا به نوعی می توان گفت اکثر تفاوت های توزیع های مختلف این سیستم عامل در همین ابزار ها و پکیج هایی است که روی آن نصب شده و سپس بصورت یک توزیع کامل منتشر می گردد. بطور مثال توزیع BackTrack مخصوص مسئولین امنیتی و هکر ها ساخته شده، و روی آن بسیاری از ابزار های امنیتی و مدیریت شبکه قرار داده شده است.

پس نتیجه می گیریم که توسعه این سیستم از لحاظ عمومی بیشتر متوجه پکیج های نرم افزاری آن است و توسعه kernel این توزیع ها بدست شرکت های اصلی تر و افراد متخصص تر صورت می پذیرد.

پروژه هایی همچون Wine و Mono نیز صرفا اپلیکیشن هایی جهت افزودن یکسری ویژگی ها و امکانات به سیستم هستند و قرار نیست به صورت نهادینه در توزیع های لینوکس وجود داشته باشند.

به شخصه از وجود این پروژه ها و پیشرفت آن ها بسیار و از اینکه این دو پروژه قدرت و قابلیتی به این بزرگی در این سیستم عامل بی نظیر بوجود می آورند بسیار خوشحال و خرسند هستم. فکرش را بکنید، تنها دلیل اکثر افراد برای مراجعه به سیستم عامل های ویندوزی فقط وجود نرم افزار های بسیاری است که برای آن نوشته شده و سال هاست با آن ها کار می کنند، و حال این نرم افزار ها، بازی ها و ... همگی روی لینوکس اجرا می شوند!! یا فایل سیستم NTFS و FAT در این سیستم عامل نیز شناسایی شده و در نتیجه درایو های پرتابل شما توانایی اتصال و انتقال داده به هر نوع کامپیوتری را خواهند داشت. این بی نظیر است.

البته باید ذکر کنم تصور بسیاری از مردم از سیستم عامل های غیر ویندوزی کاملا اشتباه است و توسعه نرم افزار توسط اکثر شرکت ها و فقط برای ویندوز اشتباهی دیگر. لینوکس یکی از بهترین، ایمن ترین و سریعترین و بهینه ترین سیستم عامل های موجود است، نرم افزار های بسیار بسیار زیادی برای آن نوشته شده که در همه زمینه ها چیزی از اپلیکیشن های ویندوزی کم ندارند و چه بسا بهتر نیز باشند. رابط های گرافیکی کاربری (GUI) همچون GNOME و KDE نیز بسیار محبوب و با کاربری ساده و راحت هستند و حتی KDE کاملا نزدیک به رابط ویندوزی است. Command Line لینوکس هم بسیار بسیار بهتر از شل (Shel : پوسته) ویندوزی است و تمام کارهایی را که بصورت گرافیکی می توانید انجام دهید، حتما توسط شل هم خواهید توانست، لذا کاربران حرفه ای مخصوصا کسانی که در زمینه مدیریت شبکه و امنیت کار می کنند و با سرورها و ... سرو کار دارند فقط در حال کار با محیط شل هستند و معمولا روی سرور ها پکیج های GUI موسوم به X و Desktop های GNOME و KDE به کل نصب نمی شوند تا منابع سیستم بیهوده مصرف نگردد.

در مورد سیستم عامل مک (MAC) هم همین بحث وجود دارد. MAC از همان هسته ای توسعه یافته که لینوکس استفاده کرده: یونیکس (UNIX). این سیستم عامل نیز تنها سیستم عامل مدار مجتمع موجود است که هیچ جای حرفی برای گفتن نمی گذارد. بهترین و بی نظیرترین چیزی است که فکرش را بکنید. رابط کاربری بسیار قدرتمند و ساده ای دارد و همه چیز را به بهترین و راحت ترین شکل در اختیار شما قرار می دهد. به جای شنیدن هرگونه توصیفی بهتر است مدتی با آن کار کنید تا همه چیز دست تان بیاید و مطمئن باشید از ویژگی های آن شگفت زده خواهید شد!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-09 ساعت 22:05)mohammad.maleki نوشته:  احتمالا سخنان جنابعالی کاملا درسته . اما همین الان متوجه نگارشی از Mono شدم که برای اندروید توسعه داده شده / با این مشخصات که در این مباحث مشخص شد میشه یه این نتیجه رسید که Mono همان VS خودم هست با این تفاوت که رویکردی متفاوت از VS داره و در تلاشه برنامه های نوشته شده به زبان های مجموعه VS رو به دیگر سیستم ها از جمله لینوکس مک و اندروید ببره
من به شخصه با Mono کار نکردم ولی چیز های که توی وب سایت رسم خودش نوشته خیلی جالبه و از همه جالب تر اینه که منبع باز هست و سورس رو در اختیار کاربران خودش قرار میده
و با این تفاسیر احتمال اینکه برنامه توسعه دهنده ای که من استفاده میکنم چیزی شبیه بهMono یا از زیر مجموعه Mono باشه زیاده

بهتره بگیم NET Framework. تا VS، هرچند همانطور که عرض کردم IDE ای برای توسعه نرم افزار و کامپایل اون هم ارایه کرده اند. ولی آیتم اصلی همان فریم ورک است.

بگذارید راجع به کاربرد Mono یک مثالی بزنم. در صنعت هاستینگ دو نوع سرور اصلی وجود داره که سایت های مختلف رو میزبانی می کنند: سرور های لینوکسی که معمولا RedHat Core و CentOS هستند، و سرور های ویندوزی که از دو سیستم عامل Windows Server 2003 و Windows Server 2008 بهره می برند. (سرور های MAC OS ای هم وجود دارند ولی بسیار جزئی و برای کاربرد های خاص). حالا با توجه به قدرت لینوکس و میزان بالای امنیت آن و نرم افزار های بسیار بی نظیر و عالی که دارد مخصوصا برای کار هاستینگ، چرا ویندوز؟! تنها دلیلی که شخص من به عنوان دارنده یک شرکت هاستینگ می توانم بگویم، وجود وب سایت هایی است که با ASP و زبان #C یا VB نگارش شده اند!! تنها محیط قابل اجرای این قبیل وبسایت ها تا قبل از پروژه Mono سیستم عامل ویندوز و در نتیجه سرور های ویندوزی بودند!! بر خلاف ASP، زبان PHP به کمک Apache قابلیت اجرا بر روی هر سیستم عاملی را داراست. حال پروژه Mono به ما کمک کرده است که وبسایت های ASP را نیز بر روی سرور های لینوکسی خود میزبانی کنیم که این یعنی صرفه جویی اقتصادی (با توجه به اینکه در سرور ویندوزی تقریبا هر اپلیکیشنی دارای لایسنس و هزینه ماهانه جداگانه است) و قدرت و سرعت بیشتر. البته همانطور که قبلا عرض کردم این پروژه ها هنوز به تکامل نرسیده اند و Mono تا کنون برای NET 1.1. و NET 2.0. بر روی سرورهای میزبانی لینوکس stable بوده و قابلیت اجرا را دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان تصدیق بفرمایید تاپیک یکم منحرف شد!! Big Grin در واقع شرایط این تالار ایجاب می کنه در مورد مسائل غیر تخصصی صحبت بشه... حالا فرض بر اینکه تا اینجاش اطلاعات تکمیلی در مورد سوال دوستمون بود. از این به بعد دوستان سعی کنند پروفایل و رزومه شون رو هر چی که هست بنویسند، یا از کارشون از پروژه هاشون و مشکلات تخصصی شون در آمریکا برامون بنویسند. دوستانی که هنوز نرفتند سوالاتشون رو در مورد اینکه چه چیز هایی رو چطور باید یاد بگیرند تا در آمریکا به کارشان آید، بپرسند... و از این بحث ها...

ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میشه کسی منو راهنمایی کنه برای ثبت نام وشرکت در امتحانات سیسکو بهکدوم سایت باید برم؟هر چی میگردم پیدا نمی کنم؟کسی هست از بچه های شبکه که تو هیوستون کار پیدا کرده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  سلام به همه پرنده های مهاجر،

این تاپیک رو زدم که به مهندسین کامپیوتر کوچ کرده بیشتر آشنا بشیم و چه بسا در آینده دوستانی پیدا کرده و در امور کاری به یکدیگر کمک کنیم. چون هم تازه وارد هستم و هم استارتر تاپیک، اجازه می خواهم اول خودم شروع کنم:

من تازه وارد پیر ام، چون دو سه سالی هست مطالب اینجا و چند جای دیگر را مطالعه می کنم و به وبلاگ های دوستان سر می زنم ولی به تازگی عضو سایت شده ام و تصمیم به فعالیت گرفته ام. البته دلیل اخذ این تصمیم هم برنامه مهاجرتی ام است که اگر خدا بخواهد و چوب لای چرخ ما نگذارند نهایتا تا 1 سال دیگر در آمریکا خواهم بود.
.....

دوست عزیز شما که تو کار هاستینگی قطعا باید یک وبسایت داشته باشی. آدرس لطفا Shy
پاسخ
سلام
من یه سوال غیر مهاجرتی دارم. اینجا کسی هست که بتونه در رابطه با VBA به من کمک کنه ؟؟؟
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز
من در حال حاضر رشته لیسانسم مرتبط با کامپیوتر نیست (رشته من جزو رشته های علوم طبیعی هست) اما با اچ تی ام ال و پی اچ پی و بانک اطلاعاتی مای اسکیوال کار کردم . 1 سال هم در کار هاستینگ فعالیت داشتم ، چند تا سایت هم داشتم در زمینه خدمات دهی اینترنتی و فروشگاه اینترنتی که به دلیل بیماری مجبور شدم واگذار کنم به افراد ، از اونجایی که علاقه زیادی دارم می خوام در این زمینه تخصصی کار کنم خواستم منو در این زمینه راهنمایی کنید . هم در این زمینه و هم برای ادامه تحصیل . اگر من فوق لیسانس در زمینه آی تی داشته باشم همراه با تخصص بالا آیا در آمریکا یا کانادا می تونم در زمینه آی تی موفق باشم یا خیر ؟ پیشاپیش از همه دوستانی که زحمت می کشند و راهنمایی می کنند کمال تشکر را دارم .
پاسخ
این تاپیک هیچ کمکی به من نکرد . یعنی کسی نیست آمریکا مهاجرت کرده باشه رشته کامپیوتر خونده باشه ؟ اوضاع کار اونجا واسه کسیکه html مسلط باشه چطوره ؟
مصاحبه: 06 اوت 2014
دریافت ویزای یکضربCool
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://www.cisco.com/web/learning/certif...html#~Exam
(2012-06-12 ساعت 07:49)adambarfi نوشته:  سلام دوستان
میشه کسی منو راهنمایی کنه برای ثبت نام وشرکت در امتحانات سیسکو بهکدوم سایت باید برم؟هر چی میگردم پیدا نمی کنم؟کسی هست از بچه های شبکه که تو هیوستون کار پیدا کرده باشه؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-14 ساعت 16:11)adriana نوشته:  این تاپیک هیچ کمکی به من نکرد . یعنی کسی نیست آمریکا مهاجرت کرده باشه رشته کامپیوتر خونده باشه ؟ اوضاع کار اونجا واسه کسیکه html مسلط باشه چطوره ؟

داداش سوالت مثل اینه یکی‌ باید بگه من به دوچرخه سواری‌ مسلطم تو زمینه رانندگی‌ چه کاری هست برام؟

بشین یه مقدار PHP و MySQL یاد بگیر اونوقت باز اوضاعت بهتره.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان