کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: گرایش تحصیلی یا تخصص شما در رشته کامپیوتر چیست؟!
نرم افزار
32.93%
27 32.93%
سخت افزار
12.20%
10 12.20%
فناوری اطلاعات - IT
21.95%
18 21.95%
شبکه
29.27%
24 29.27%
هوش مصنوعی
3.66%
3 3.66%
مجموع 82 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
سلام به همه پرنده های مهاجر،

این تاپیک رو زدم که به مهندسین کامپیوتر کوچ کرده بیشتر آشنا بشیم و چه بسا در آینده دوستانی پیدا کرده و در امور کاری به یکدیگر کمک کنیم. چون هم تازه وارد هستم و هم استارتر تاپیک، اجازه می خواهم اول خودم شروع کنم:

من تازه وارد پیر ام، چون دو سه سالی هست مطالب اینجا و چند جای دیگر را مطالعه می کنم و به وبلاگ های دوستان سر می زنم ولی به تازگی عضو سایت شده ام و تصمیم به فعالیت گرفته ام. البته دلیل اخذ این تصمیم هم برنامه مهاجرتی ام است که اگر خدا بخواهد و چوب لای چرخ ما نگذارند نهایتا تا 1 سال دیگر در آمریکا خواهم بود.

و اما کمی درباره خودم:

1. ASL: مذکر / 20 ساله / تهران (دانشجوی مهندسی نرم افزار)
2. علاقه: خوره کامپیوتر!! Big Grin من از شش هفت سالگی عاشق کامپیوتر بودم و تا به امروز پیشرفت خوبی داشتم به سطح بالایی از دانش و تخصص رسیده ام.
3. تخصص های اصلی: برنامه نویس (مسلط به 10 زبان متفاوت)، مهندس شبکه (همه دوره های سیسکو، مایکروسافت، CompTIA و ... رو گذراندم ولی باید برای گرفتن مدرک بین المللی اغلب آن ها یه سر برم دبی و امتحان بدم)، متخصص امنیت (از هک شروع کردم و بعد ها با ترکیب تمام دانسته هام و کسب تخصص در مبحث امنیت، ضد هکر شدم!! Smile )، در زمینه هوش مصنوعی و در ساخت بازی های کامپیوتری نیز مطالعات و تجرباتی داشته ام که در آینده پس از تثبیت وضعیت ام ادامه خواهم داد.
4. تخصص های فرعی: مدیریت، بازاریابی، مدیریت تبلیغات، سرمایه گذاری
5. علایق جانبی: موسیقی ( ساز گیتار و الکتریک، سبک R&B و Punk Rock)، ورزش (بسکتبال، تنیس، اسکی)، پرواز (اگر خدا بخواهد بزودی یک دوره خلبانی را نیز خواهم گذراند)، مطالعه (هر چیزی که بدردم بخورد نه اینکه صرفا وقتم را بگذارنم)
6. شغل: رئیس و CEO شرکت خودم هم هستم که در حال حاضر سه شعبه تهران، لندن و سنفرانسیسکو رو تاسیس کردیم. البته دو شعبه جدید تازه تاسیس هستند و هنوز کسی را به طور رسمی از این دو کشور استخدام نکرده ایم، فقط یک منشی، یک وکیل و یک حسابدار به صورت قراردادی در مواقع لزوم به امور رسیدگی می کنند. در این شرکت فعالیت هایی نظیر تولید نرم افزار، تولید وبسایت، هاستینگ و راه کار های اینترنتی، پروژه های امنیتی و ... در دست اجراست.
7. زبان: فارسی (!!!)، انگلیسی (در حد قابل قبول)، فرانسه (مبتدی)، اسپانیایی (مبتدی)، آلمانی (خیلی مبتدی) Big Grin واقعا علاقه به یادگیری کامل همه این ها دارم، ولی ناکنون فرصت کافی بدست نیامده. غیر از انگلیسی بقیه زبان ها رو بصورت Self Learning کار کردم و به کمک دو سه تن از دوستانم که اصلیتی مشابه داشتند.
8. نام: اسم مستعار و نیمه رسمی من الکس هستش، فقط بگید "الکس" !! Big Grin حالا راجع به این اسم و قضیه رسمیت اش بعدا توضیح میدم. Wink

من از سنین بسیار پایین به دلیل چند سفر تفریحی و از طرفی حضور برخی از فامیل ها در خاک ایالات متحده، عاشق زندگی در آمریکا شدم و برتری های حضور در این جامعه را با تمام وجود حس می کردم. این حس در آن جایی تشدید شد که در سن 12 سالگی زمانیکه خانواده مادری (خاله ها) من به کل تصمیم به مهاجرت و حضور در کنار سایر فامیل را گرفتند ولی مدتی اندک پس از آن و در حالیکه تقریبا اکثر اقدامات جهت مهاجرت صورت پذیرفته بود، برنامه به دلایلی کنسل شده و ما را در کف آن گذاشتند!!! Big Grin در نهایت از بین 5 خانواده تنها یکی از آن ها به ینگه دنیا کوچ کردند و متاسفانه آنقدر چمدانشان پر بود که هر چه زور زدم در آن جای نگرفتم!!!! Tongue خلاصه من از همون روز تصمیم ام رو گفتم و تمام تلاش ام رو کردم که بصورت مستقل برنامه مهاجرتم رو جلو ببرم. و این شامل یادگیری بیشتر، پول درآوردن بصورت کاملا مستقل و ... هم میشد. و این مسوله در پیشرفتی هم که در طی این مدت داشتم بی تاثیر نبوده.

راستی یکم در مورد دلیل رفتنم به گذشته برگشتم و دلایل فعلی را ننوشتم!!! Big Grin دلایل من برای مهاجرت در این مقطع زمانی علاوه بر پیش نیاز های قبلی:

1. عدم رضایت از وضعیت فردی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و ... در ایران
2. عدم رضایت کافی از بیزینس و کسب درآمد در ایران (بالا کشیدن شرکت در اینجا بسیار کار سختی است و زحمتی چند برابر را می طلبد)
3. عدم توانایی کافی در ایجاد روابط بین المللی و معامله با شرکت های دیگر مخصوصا آمریکای شمالی و اروپا
4. عدم رضایت از وضعیت دانشگاه های ایران؛ درس خوندن اینجا حداقل برای من که وقت تلف کردنه چون نه چیزی بهم اضافه می کنه و نه تغییر خاصی در آینده کاری و یا حتی مهاجرتم میده
5. داشتن پلان های تجاری ای که فقط با حضور در آمریکا توانایی طرح، سرمایه گذاری، اجرا، بازاریابی بین المللی و دفاع از حقوق آن برایم وجود دارد
6. عدم وجود آزادی فردی، تفریحات سالم، ارتباطات اجتماعی سالم و ... در محیط و دروغ هایی که هر روز می شنویم و ناهنجاری هایی که میبینیم که اصلا با روحیه من سازگار نیست
و ...

در حال حاضر هم چند روش متفاوت برای گرفتن ویزا و رسیدن به خاک آمریکا در پیش رو دارم:

1. ویزای تحصیلی: با اینکه به ماجرت حتمی ختم نمی شود ولی با توجه به اینکه توانایی گرفتن Apply از چند دانشگاه را به راحتی دارم (صحبت کرده ام قبلا) روی این روش هم می توان حساب کرد. از طرفی نیاز به پیچاندن سربازی نیست و با رای وزارت علوم بطور قانونی چند سالی را در خاک آمریکا سپری خواهم کرد.
2. ویزای کاری: در یکی از پروژه های بزرگ، من و شریک ایرانی ساکن ترکیه ام به میزان مساوی سهام داریم. ایشان به زودی به آمریکا خواهند رفت (زیر نظر UN هستند) و پس از استارت کار در آنجا امکان ارسال دعوتنامه کاری برای بنده را خواهند داشت. لازم به ذکر است یک شرکت ثانویه به نام پروژه با تقسیم سهام مساوی بین من و ایشان در سنفرانسیسکو آمریکا و همچنین لندن انگلستان در حال ثبت است (جدای از دو شعبه شرکت خودم).
3. ویزای بیزینس: با توجه به اینکه در آمریکا شرکتی ثبت نموده و کسب و کاری را راه انداخته ام و مالیات می دهم و در کل شرکت فعال است، حتما نوعی از ویزا های سری EB مناسب بنده خواهد بود که باید با یک وکیل مجرب در این مورد مشاوره کنم.
4. لاتاری: دو سه سالی هست که در لاتاری نیز شرکت می کنم تا بلکه با آسودگی بیشتری به خواسته ام برسم.

در کل برنامه مهاجرتی من سال های زیادی است که در دست اجراست و امیدوارم در این مقطع زمانی همه چیز به بهترین شکل پیش برود و تا دنیا تموم نشده و مسیح اینا نیومدن ما به آرزو مان برسیم!! Big Grin Tongue

دوستان دیگر هم لطفا بیوگرافی بدهید و از خودتون بنویسید، خوشحال میشم با تک تک شما عزیزان آشنا بشم.

ارادتمند
...to strive, to seek, to find and not to yield
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، mohammad.maleki ، امیر مهاجر ، arbasic ، aidaz
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  سلام به همه پرنده های مهاجر،

این تاپیک رو زدم که به مهندسین کامپیوتر کوچ کرده بیشتر آشنا بشیم و چه بسا در آینده دوستانی پیدا کرده و در امور کاری به یکدیگر کمک کنیم. چون هم تازه وارد هستم و هم استارتر تاپیک، اجازه می خواهم اول خودم شروع کنم:

من تازه وارد پیر ام، چون دو سه سالی هست مطالب اینجا و چند جای دیگر را مطالعه می کنم و به وبلاگ های دوستان سر می زنم ولی به تازگی عضو سایت شده ام و تصمیم به فعالیت گرفته ام. البته دلیل اخذ این تصمیم هم برنامه مهاجرتی ام است که اگر خدا بخواهد و چوب لای چرخ ما نگذارند نهایتا تا 1 سال دیگر در آمریکا خواهم بود.
بابت ایجاد این تایپیک ممنون البته شبیه همچین چیزی بوده قبلا
انجمن مهندسین برق و کامپیوتر
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  و اما کمی درباره خودم:

1. ASL: مذکر / 20 ساله / تهران (دانشجوی مهندسی نرم افزار)
2. علاقه: خوره کامپیوتر!! Big Grin من از شش هفت سالگی عاشق کامپیوتر بودم و تا به امروز پیشرفت خوبی داشتم به سطح بالایی از دانش و تخصص رسیده ام.
هیچ وقت ما نمیتونیم به سطح بالایی از دانش و تخصص برسیم
چرا؟
به دلیل اینکه یک سیستم عامل رو از Base طراحی کنیم اون زمان به دانش و تخصص (بالا) رسیدیم.
علم رایانه رو اگر درون یک بازه بین 0 تا 100 قرار بدیم ما تنها علم و درک 80 تا 100 رو خواهیم داشت،0 تا 80 هیچ وقت مال ما نخواهد بود مگر اینکه ما تولید کننده اون علم باشیم،پس دانش و تخصص نزد شرکت تولید کننده مثلا سیستم عامل ویندوز و مک میمونه و ما فقط علم کار کردن با اون ها رو داریم
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  3. تخصص های اصلی: برنامه نویس (مسلط به 10 زبان متفاوت)،
VB.NET
C#.NET
#F
C
Python command line
ASP.NET
PHP
JAVA
JSP
PERL
HTML
DHTML
ASSMPELY
1 نفر هم در دنیا نیست که به 10 زبان تسلط داشته باشه!!!!
در رشته کامپیوتر و مخصوصا زبان های برنامه نویسی ، تسلط به معنای تولید کد هست اگر شما قدرت تولید کد داشته باشید اون وقت میشه گفت که مسلط هستید
بدین معنی که هر وقت شما توانستید بدون هیچ گونه انجینی یک بازی رایانه ای تولید کنید و تنها خود شما Knowledge رو در اختیار داشته باشید اون زمان یعنی تسلط شما به یک زبان برنامه نویسی
یه مثال :
فردا روزنامه همشهری تهیه کنید قسمت نیازمندی ها توی صفحه استخدام نوشته به یک !!!!!
برنامه نویس مسلط به سی شارپ ، HTML ،ASP اشنا به مباحث سوکتینگ
و زیر همه اونها نوشته
کسانی که مثلا فتوشاپ هم مسلط باشن تو اولویت قرار دارن
به همین دلیل که ما 20 سال نرم افزار شبیه ساز ... جاش اینجا نیست بگم تولید میکنیم،و به این محصول خودمون افتخار میکنیم و شرکت اپل ای او اس رو درست میکنه
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  مهندس شبکه (همه دوره های سیسکو، مایکروسافت، CompTIA و ... رو گذراندم ولی باید برای گرفتن مدرک بین المللی اغلب آن ها یه سر برم دبی و امتحان بدم)
ccna
** CCNA 640-802 **
**CCDA**
**CCNA security**
**CCNA-Voice**
CCNP . Route
CCNP ~ Switch
CCNP # Tshoot
CCIE , Routing & Switching . LAB
CCNP # Route
اگر شما تمامی مدارک بالا رو دارید نیازی نیست دنبال ویزا باشید در تمام دنیا 15000 نفر هستند که موفق یه کسب مدرک دکترای شبکه شده اند ایالات متحده امریکا با شرایط ویژه به اونها ویزا میده (گیرن کارت،کار،حقوق خوب و ....)
مهندسی مایکروسافت هم که بحث مفصلی داره
لازم به ذکر هست که امتحان سیسکو برای ایرانیان امکان پذیر نیست
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  ، متخصص امنیت (از هک شروع کردم و بعد ها با ترکیب تمام دانسته هام و کسب تخصص در مبحث امنیت، ضد هکر شدم!! Smile )، در زمینه هوش مصنوعی و در ساخت بازی های کامپیوتری نیز مطالعات و تجرباتی داشته ام که در آینده پس از تثبیت وضعیت ام ادامه خواهم داد.
4. تخصص های فرعی: مدیریت، بازاریابی، مدیریت تبلیغات، سرمایه گذاری
5. علایق جانبی: موسیقی ( ساز گیتار و الکتریک، سبک R&B و Punk Rock)، ورزش (بسکتبال، تنیس، اسکی)، پرواز (اگر خدا بخواهد بزودی یک دوره خلبانی را نیز خواهم گذراند)، مطالعه (هر چیزی که بدردم بخورد نه اینکه صرفا وقتم را بگذارنم)
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  6. شغل: رئیس و CEO شرکت خودم هم هستم که در حال حاضر سه شعبه تهران، لندن و سنفرانسیسکو رو تاسیس کردیم. البته دو شعبه جدید تازه تاسیس هستند و هنوز کسی را به طور رسمی از این دو کشور استخدام نکرده ایم، فقط یک منشی، یک وکیل و یک حسابدار به صورت قراردادی در مواقع لزوم به امور رسیدگی می کنند. در این شرکت فعالیت هایی نظیر تولید نرم افزار، تولید وبسایت، هاستینگ و راه کار های اینترنتی، پروژه های امنیتی و ... در دست اجراست.
7. زبان: فارسی (!!!)، انگلیسی (در حد قابل قبول)، فرانسه (مبتدی)، اسپانیایی (مبتدی)، آلمانی (خیلی مبتدی) Big Grin واقعا علاقه به یادگیری کامل همه این ها دارم، ولی ناکنون فرصت کافی بدست نیامده. غیر از انگلیسی بقیه زبان ها رو بصورت Self Learning کار کردم و به کمک دو سه تن از دوستانم که اصلیتی مشابه داشتند.
8. نام: اسم مستعار و نیمه رسمی من الکس هستش، فقط بگید "الکس" !! Big Grin حالا راجع به این اسم و قضیه رسمیت اش بعدا توضیح میدم. Wink
اگر امکان داره نام شرکت خودتون رو ذکر کنید ممنون میشم
(2012-05-08 ساعت 05:24)LORD نوشته:  من از سنین بسیار پایین به دلیل چند سفر تفریحی و از طرفی حضور برخی از فامیل ها در خاک ایالات متحده، عاشق زندگی در آمریکا شدم و برتری های حضور در این جامعه را با تمام وجود حس می کردم. این حس در آن جایی تشدید شد که در سن 12 سالگی زمانیکه خانواده مادری (خاله ها) من به کل تصمیم به مهاجرت و حضور در کنار سایر فامیل را گرفتند ولی مدتی اندک پس از آن و در حالیکه تقریبا اکثر اقدامات جهت مهاجرت صورت پذیرفته بود، برنامه به دلایلی کنسل شده و ما را در کف آن گذاشتند!!! Big Grin در نهایت از بین 5 خانواده تنها یکی از آن ها به ینگه دنیا کوچ کردند و متاسفانه آنقدر چمدانشان پر بود که هر چه زور زدم در آن جای نگرفتم!!!! Tongue خلاصه من از همون روز تصمیم ام رو گفتم و تمام تلاش ام رو کردم که بصورت مستقل برنامه مهاجرتم رو جلو ببرم. و این شامل یادگیری بیشتر، پول درآوردن بصورت کاملا مستقل و ... هم میشد. و این مسوله در پیشرفتی هم که در طی این مدت داشتم بی تاثیر نبوده.

راستی یکم در مورد دلیل رفتنم به گذشته برگشتم و دلایل فعلی را ننوشتم!!! Big Grin دلایل من برای مهاجرت در این مقطع زمانی علاوه بر پیش نیاز های قبلی:

1. عدم رضایت از وضعیت فردی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و ... در ایران
2. عدم رضایت کافی از بیزینس و کسب درآمد در ایران (بالا کشیدن شرکت در اینجا بسیار کار سختی است و زحمتی چند برابر را می طلبد)
3. عدم توانایی کافی در ایجاد روابط بین المللی و معامله با شرکت های دیگر مخصوصا آمریکای شمالی و اروپا
4. عدم رضایت از وضعیت دانشگاه های ایران؛ درس خوندن اینجا حداقل برای من که وقت تلف کردنه چون نه چیزی بهم اضافه می کنه و نه تغییر خاصی در آینده کاری و یا حتی مهاجرتم میده
5. داشتن پلان های تجاری ای که فقط با حضور در آمریکا توانایی طرح، سرمایه گذاری، اجرا، بازاریابی بین المللی و دفاع از حقوق آن برایم وجود دارد
6. عدم وجود آزادی فردی، تفریحات سالم، ارتباطات اجتماعی سالم و ... در محیط و دروغ هایی که هر روز می شنویم و ناهنجاری هایی که میبینیم که اصلا با روحیه من سازگار نیست
و ...

در حال حاضر هم چند روش متفاوت برای گرفتن ویزا و رسیدن به خاک آمریکا در پیش رو دارم:

1. ویزای تحصیلی: با اینکه به ماجرت حتمی ختم نمی شود ولی با توجه به اینکه توانایی گرفتن Apply از چند دانشگاه را به راحتی دارم (صحبت کرده ام قبلا) روی این روش هم می توان حساب کرد. از طرفی نیاز به پیچاندن سربازی نیست و با رای وزارت علوم بطور قانونی چند سالی را در خاک آمریکا سپری خواهم کرد.
2. ویزای کاری: در یکی از پروژه های بزرگ، من و شریک ایرانی ساکن ترکیه ام به میزان مساوی سهام داریم. ایشان به زودی به آمریکا خواهند رفت (زیر نظر UN هستند) و پس از استارت کار در آنجا امکان ارسال دعوتنامه کاری برای بنده را خواهند داشت. لازم به ذکر است یک شرکت ثانویه به نام پروژه با تقسیم سهام مساوی بین من و ایشان در سنفرانسیسکو آمریکا و همچنین لندن انگلستان در حال ثبت است (جدای از دو شعبه شرکت خودم).
3. ویزای بیزینس: با توجه به اینکه در آمریکا شرکتی ثبت نموده و کسب و کاری را راه انداخته ام و مالیات می دهم و در کل شرکت فعال است، حتما نوعی از ویزا های سری EB مناسب بنده خواهد بود که باید با یک وکیل مجرب در این مورد مشاوره کنم.
4. لاتاری: دو سه سالی هست که در لاتاری نیز شرکت می کنم تا بلکه با آسودگی بیشتری به خواسته ام برسم.

در کل برنامه مهاجرتی من سال های زیادی است که در دست اجراست و امیدوارم در این مقطع زمانی همه چیز به بهترین شکل پیش برود و تا دنیا تموم نشده و مسیح اینا نیومدن ما به آرزو مان برسیم!! Big Grin Tongue

دوستان دیگر هم لطفا بیوگرافی بدهید و از خودتون بنویسید، خوشحال میشم با تک تک شما عزیزان آشنا بشم.

ارادتمند
در انتها نیز من خودم خیلی از این شاخه به اون شاخه کردم اما بهترین کار موندن تو یه شاخه هست
کامپیوتر (نرم افزار ، سخت افزار یا فناوری اطلاعات) یا موسیقی یا ...

نقل قول:1. عدم رضایت از وضعیت فردی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و ... در ایران
نقل قول:2. عدم رضایت کافی از بیزینس و کسب درآمد در ایران (بالا کشیدن شرکت در اینجا بسیار کار سختی است و زحمتی چند برابر را می طلبد)
110% اینجا نمشه حداقل تو این رشته کاری کرد
اما من همین امروز با خودم داشتم میگفتم که من که به اهدافم تو کشور خودم نرسیدم ، حالا چطور در سرزمین کفر بهشون برسم
نقل قول:3. عدم توانایی کافی در ایجاد روابط بین المللی و معامله با شرکت های دیگر مخصوصا آمریکای شمالی و اروپا
درسته نمیشه من یک برنامه کامپیوتری نوشتم 3 سال شب و روز روش کار کردم با چندیدن جایزه بین المللی وقتی خواستم یک کار دیگه روش انجام بدم به یک شرکت توی اروپا ایمیل زدم اول که جواب نمیداد بعد که جواب داد گفت این برنامه از لحاظ استراتژیک به صلاح نیست که از نسخه ایرانیش استفاده بشه
نقل قول:4. عدم رضایت از وضعیت دانشگاه های ایران؛ درس خوندن اینجا حداقل برای من که وقت تلف کردنه چون نه چیزی بهم اضافه می کنه و نه تغییر خاصی در آینده کاری و یا حتی مهاجرتم میده
نقل قول:5. داشتن پلان های تجاری ای که فقط با حضور در آمریکا توانایی طرح، سرمایه گذاری، اجرا، بازاریابی بین المللی و دفاع از حقوق آن برایم وجود دارد
نقل قول:6. عدم وجود آزادی فردی، تفریحات سالم، ارتباطات اجتماعی سالم و ... در محیط و دروغ هایی که هر روز می شنویم و ناهنجاری هایی که میبینیم که اصلا با روحیه من سازگار نیست
و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، zaherbin ، nastaran86 ، Seattle2015 ، seravin ، mehdi426i ، 2013 ، خوش شانس ، اشکان 3D
من فقط زودتر از خیلی ها شروع کردم به یادگیری و کار حرفه ای با این ابزار، تو سن 10 سالگی مدارک اولیه مثل سخت افزار و ICDL و +A و از این دست رو پاس کردم و در سن 12 سالگی برنامه نویسی رو با زبان C شروع کردم. و فرمایش شما در مورد 100% نبودن کاملا درسته چون هیچ چیزی در این دنیا کامل و بی نقص نیست ولی بنده قیاس کرده و نسبت به بقیه مهندسین ایرانی و خارجی که در طی این سال ها دیدم، نظرم رو گفتم.

و اما در مورد برنامه نویسی، اعتقاد من بر این هست که بدست آوردن شم برنامه نویسی و ایجاد ساختار فکری مخصوص آن مهمترین اصل در تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای است و زبان های مختلف تنها به خاطر کاربرد های مختلف شان بوجود آمده اند و با گذاشتن کمی وقت در یادگیری Syntax و قواعد آن ها و مدتی کار و کسب تجربه، به نحو احسنت خواهید توانست از قابلیت های آن ها در جهت پیشبرد کارتان بهره ببرید. بنده به مدت قریب به 10 سال با زبان های Assembly, C\C++, JAVA, C#, VB, ASP, PHP, Perl, Python, Ruby کار کرده و پروژه های بسیار انجام داده ام. هرچند که در این بین خانواده C و مشتقات آن را بیش از هر زبان دیگری می پسندم. از طرفی توانایی کار با HTML, XHTML, HTML5, Javascript & jQuery, CSS 2&3, XML نیز یک امر طبیعی در طراحی و آماده سازی پروژه های تحت وب است که وقت و انرژی زیادی را نیز طلب نمی کند. حالا شاید این کار من در یادگیری کمی غیر معقول و غیر اقتصادی به نظر برسد ولی به شخصه فقط به خاطر علاقه زیاد، وقت کافی و وجود نیاز های گوناگون به سمت زبان های مختلف رفتم و در هر یک به قدر کفایت کار کرده ام و در حال حاضر میتونم گلیم خودم رو از آب بکشم بیرون و بدون مشکل خاصی کارم رو به نحو احسنت انجام بدم. بدیهی است که در این میان با تکنولوژی ها و علوم مرتبط همچون WPF و Socket Programming و ... آشنا شده و کار کرده ام. همچنین به خاطر دانشی که در زمینه هک و امنیت داشته ام و نوع خاص برنامه نویسی ام، اپلیکیشن های بنده درصد باگ بسیار کمتری نسبت به سایرین دارد و معمولا خودم از وجود آن باگ ها یا اطلاع دارم یا در تست های اولیه متوجه اکثر آن ها می شوم، و همچنین امنیت برنامه های من در سطح بالایی قرار دارد چون خود می دانم که هکر/کرکر دقیقا به چه چیزی فکر می کند و از چه راهی می تواند وارد شود. ضمنا در پروژه هایی همچون توسعه برخی توزیع های لینوکس، نوشتن گیم انجین، توسعه بسیاری از اسکریپت های وب و ... فعالیت داشته ام. توانایی برنامه نویسی برای تمامی سیستم های عامل و نیز دیوایس های موبایل همچون Android, iOS, Symbian را نیز دارم. خلاصه مطلب اینکه بنده وقت و انگیزه کافی برای یادگیری تمام این مطالب را آن هم در سنین پایین که درصد یادگیری بسیار بالا و تنبلی کم است داشته ام.

در مورد مدارک شبکه و امنیت، بنده دوره تمام آنها را بصورت فشرده (boot camp) و یا نیمه فشرده (academic) در موسسه های CyberTech و کاریار ارقام گذرانده ام ولی همانطور که اطلاع دارید اکثر این مدارک را در ایران نمی توان امتحان داد، لذا در اولین فرصت می بایست جهت اخذ مدارک بین المللی سیسکو و چند کورس دیگر سفری یکی دو هفته به دبی داشته باشم. ( البته این کار من هم کاملا غیر عادی است و باز هم به خاطر علاقه و بالا بردن سطح دانش بوده. Big Grin ) و پس از آن حرف شما صدق پیدا می کند ولی تا زمانیکه مدرک رسمی نداشته باشم نمی توان امید زیادی داشت. فکر کنم این ویزایی که فرمودید ویزای کار/تخصص باشه. حالا در زمان ممکن باید با یک وکیل مشاوره کرده و روش دقیق مهاجرت ام را انتخاب کنم.

در مورد بیزینس در ایران، به چند دلیل تابحال در رشته کاری ما موقعیت جالبی وجود نداشته:

1. عدم وجود نیروی کار متخصص (واقعی) به تعداد کافی
2. عدم بازدهی کافی تبلیغات و بازاریابی (بازاریاب های خوبی داشتیم ولی بازار در سطح فکری دیگری به سر می برد!!)
3. عدم تمایل به سرمایه گذاری کلان، در ایران تنها با گذاشتن سرمایه کلان می توان خود را به حد کافی بالا کشید ولی این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که بازگشت آن به این راحتی نیست و چندین سال زمان می برد. در واقع فقط زمانیکه شما سرمایه مازاد در یک گوشه ای دارید مثلا یک زمین میلیاردی با فروش و زدن آن در کسب و کار خود می توانید از آن استفاده کنید، در غیر اینصورت آن زمین تا ابد زمین باقی خواهد ماند و درآمد چندانی را عاید شما نخواهد کرد.
4. سطح نیاز و فکر جامعه و نیز عدم تمایل آنان به خرج نمودن اسکناس هایشان در این بازار
و ...

بنده در حال حاضر درآمد خوبی در ایران دارم که بسته به شرایط بین 3 تا 5 میلیون تومان در ماه متغیر است. یکی از تصمیم های من رسوندن این میزان به 10,000$ در ماه بود که بتوانم چند ماهی را در آمریکا از درآمد ایران آسوده خاطر باشم. ولی بازار آنقدر ملتهب است و دولت آنقدر سنگ اندازی می کند و بعضی ها با گذاشتن فقط سرمایه آنچنان تبلیغ و سر و صدایی راه می اندازند که جذب مشتری در این کمبود مشتری کاری است که تلاش مضاعف را می طلبد.

از این شاخه به آن شاخه پریدن اصطلاحی است که خیلی ها به من نسبت می دهند، ولی واقعیت امر چیز دیگریست. زمانی این اصطلاح به کار می رود که فرد مورد نظر کاری را تمام نکرده به سراغ کاری دیگر رفته است. این در حالی است که بنده برای هر یک از این مباحث وقت جداگانه گذاشته و به مرور زمان آن ها را تکمیل کرده ام. و اعتقاد راسخ دارم که هر چه بیشتر بدانم بیشتر موفق خواهم بود و در امور تجاری و فنی بهتر می توانم ظاهر شوم. نمونه اش همین دانستن هک/کرک در کنار بنامه نویسی است که باعث می شود کد هایی بنویسم که در سطح بالاتری از امنیت قرار داشته باشند و از طرفی کرکر ها نتوانند به آن بازی کنند. البته شما در کنار تخصص اصلی تون باید به تفریحاتی همچون موسیقی و ورزش توجه بسیار داشته باشید و این خیلی مهم است که همه چیز را در جای خود داشته باشید و از زندگی تان نهایت لذت را ببرید.

ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان:
بحث بسیار خوبیه جناب اقای الکس
در ابتدا بگم که خیلی خوشحال هستم که به موفقیت رسیدید،چیزیکه من بهش نرسیدم
نقل قول:و اما در مورد برنامه نویسی، اعتقاد من بر این هست که بدست آوردن شم برنامه نویسی و ایجاد ساختار فکری مخصوص آن مهمترین اصل در تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای است و زبان های مختلف تنها به خاطر کاربرد های مختلف شان بوجود آمده اند و با گذاشتن کمی وقت در یادگیری Syntax و قواعد آن ها و مدتی کار و کسب تجربه، به نحو احسنت خواهید توانست از قابلیت های آن ها در جهت پیشبرد کارتان بهره ببرید.
این حرف شما کاملا درسته
اگر شما در CyberTech دوره دیده اید (مهندسی شبکه) من به جرات میتونم بگم که نیازی به مدرک بین المللی نیست و بسیار خوب اموزش میدن،مخصوصا در دوره های مجازی سازی و مهندسی شبکه توسط جناب مهندس جعفری
---------------------------------------------------------------------------
ما که هنوز وارد امریکا نشده ایم ولی خوب من هم خودم و معرفی میکنم و یه شرحی از کارهای که انجام دادم میدم
که شاید به نتایج بهتری برسیم

1-متولد 1371 ، از 1386 دارم تو این رشته فعالیت میکنم
2-اشنا کامل (تولید کد) در زبان های برنامه نویسی C#, VB
C , PHP , Delphi کار کردم و در حد رفع نیاز و نه بیشتر
از ابتدا که وارد این کار شدم همیشه بدنبال تغییر بودم ، تغییر در نحوه عملکرد ، رابط و ...
عاشق کامپیوتر بودم ، زمانی که وارد این رشته شدم و به عبارتی تلاش کردم مخالف جهت حرکت کنم با مخالف 100 % تمامی اعضای خانواده از دور و نزدیک روبه رو شدم
مرورگر وب به نظر من میتونه در حد یک سیستم عامل مهم باشه به همین دلیل اولین قدم طراحی مرورگر وب (وبگرد) بود که در آن زمان فایرفاکس هم کم کم جایی در دل کاربران ایرانی پیدا کرده بود ولی وقتی وبگرد آمد شرایط فرق کرد.کاربران ایرانی دلسرد از مرورگر تیزبال ،علاقه ای برای استفاده از وبگرد نداشتند و با این که این مرورگر در جشنواره خوارزمی و اولین دوره جشنواره اختراعات و ابتکارات نوین غرب اسیا همه و همه نتوانست مانع شکست این پروژه بشه .
تصاویری از اولین نسخه وبگرد
تصویری از نسخه ای که قرار بود عرضه بشه
این نسخه برای من مثل فرزندم بود اینقدر براش زحمت کشیده بودم
در همین زمان ها همکاری من با شرکت دات نت اغاز شد که اغاز گر ایجاد مشکلات و کسب تجربه برای من بود،در این زمان و بنا به درخواست شرکت دات نت ،شرکت خدمات ارتباطی پتیاک توسط (من) هک و باعث ایجاد خسارت چند میلیونی برای طرفین بشه که ....
اغاز همکاری های نسبی با شرکت پتیاک برای رفع مشکلات امنیتی و ...
من وارد دانشگاه شدم دانشگاه ازاد اسلامی قزوین ، در ابتدای ورود به عضویت رسمی مرکز تحقیقات مکاترونیک رسیدم و اغاز کار من در پروژه های هوش مصنوعی ، و اولین تلاش ها برای ساخت عمود پروازها در دانشگاه ازاد قزوین
-------------------
شروع کار در شرکت نوین پندار LORD به عنوان برنامه نویس و خروج زود هنگام برای شرکت در دوین دوره مسابقات اختراعات و ابتکارات نوین اسیا
که برای من بسیار تجربه زا بود و موفق به کسب جایزه بهترین طرح نرم افزاری سال شدم
------------------
اماده سازی پروژه یکپارچه سازی اطلاعات پزشکی ایران (کاری که فقط در ایران و افغانستان و چند کشور گمنام دیگر انجام نشده)
و عدم حمایت و اطمینان به نسل جوان کشور که موجبات شکست در ان پروه نیز OK شد

---------------
و .... تقریبا شبیه به هم هستن باقی ماجرا ها
از جمله کارهای حرفه ای من
طراحی سیستم عامل تحت وب رایمون (بر اساس پردازش موازی)
طراحی مرورگر وب وبگرد
طراحی سرویس ایمیل سروشان
و .....
پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، nastaran86 ، 2013
(2012-05-08 ساعت 17:03)mohammad.maleki نوشته:  ما که هنوز وارد امریکا نشده ایم ولی خوب من هم خودم و معرفی میکنم و یه شرحی از کارهای که انجام دادم میدم
که شاید به نتایج بهتری برسیم

1-متولد 1371 ، از 1386 دارم تو این رشته فعالیت میکنم
2-اشنا کامل (تولید کد) در زبان های برنامه نویسی C#, VB
C , PHP , Delphi کار کردم و در حد رفع نیاز و نه بیشتر
از ابتدا که وارد این کار شدم همیشه بدنبال تغییر بودم ، تغییر در نحوه عملکرد ، رابط و ...
عاشق کامپیوتر بودم ، زمانی که وارد این رشته شدم و به عبارتی تلاش کردم مخالف جهت حرکت کنم با مخالف 100 % تمامی اعضای خانواده از دور و نزدیک روبه رو شدم
مرورگر وب به نظر من میتونه در حد یک سیستم عامل مهم باشه به همین دلیل اولین قدم طراحی مرورگر وب (وبگرد) بود که در آن زمان فایرفاکس هم کم کم جایی در دل کاربران ایرانی پیدا کرده بود ولی وقتی وبگرد آمد شرایط فرق کرد.کاربران ایرانی دلسرد از مرورگر تیزبال ،علاقه ای برای استفاده از وبگرد نداشتند و با این که این مرورگر در جشنواره خوارزمی و اولین دوره جشنواره اختراعات و ابتکارات نوین غرب اسیا همه و همه نتوانست مانع شکست این پروژه بشه .
تصاویری از اولین نسخه وبگرد
تصویری از نسخه ای که قرار بود عرضه بشه
این نسخه برای من مثل فرزندم بود اینقدر براش زحمت کشیده بودم
در همین زمان ها همکاری من با شرکت دات نت اغاز شد که اغاز گر ایجاد مشکلات و کسب تجربه برای من بود،در این زمان و بنا به درخواست شرکت دات نت ،شرکت خدمات ارتباطی پتیاک توسط (من) هک و باعث ایجاد خسارت چند میلیونی برای طرفین بشه که ....
اغاز همکاری های نسبی با شرکت پتیاک برای رفع مشکلات امنیتی و ...
من وارد دانشگاه شدم دانشگاه ازاد اسلامی قزوین ، در ابتدای ورود به عضویت رسمی مرکز تحقیقات مکاترونیک رسیدم و اغاز کار من در پروژه های هوش مصنوعی ، و اولین تلاش ها برای ساخت عمود پروازها در دانشگاه ازاد قزوین
-------------------
شروع کار در شرکت نوین پندار LORD به عنوان برنامه نویس و خروج زود هنگام برای شرکت در دوین دوره مسابقات اختراعات و ابتکارات نوین اسیا
که برای من بسیار تجربه زا بود و موفق به کسب جایزه بهترین طرح نرم افزاری سال شدم
------------------
اماده سازی پروژه یکپارچه سازی اطلاعات پزشکی ایران (کاری که فقط در ایران و افغانستان و چند کشور گمنام دیگر انجام نشده)
و عدم حمایت و اطمینان به نسل جوان کشور که موجبات شکست در ان پروه نیز OK شد

---------------
و .... تقریبا شبیه به هم هستن باقی ماجرا ها
از جمله کارهای حرفه ای من
طراحی سیستم عامل تحت وب رایمون (بر اساس پردازش موازی)
طراحی مرورگر وب وبگرد
طراحی سرویس ایمیل سروشان
و .....

کاملا مشخصه که استعداد و پشتکار قابل قبولی در حوزه ICT دارید و با کمی تلاش بیشتر و برنامه ریزی صحیح میتونید به خواسته هایتان برسید. همیشه سعی کنید با افراد مختلف مشورت کنید، این مشورت ها و کسب اطلاعات تازه از حوزه های دیگر میتونه کمک شایان توجهی به شما بکنه.

فقط پیشنهاد من اینه که حتما زبان ++C را خارج از فریم ورک NET. و بصورت اساسی یاد بگیرید و سعی کنید اپلیکیشن های خود را مخصوصا پروژه های حساس تر را توسط این زبان توسعه دهید. چون علاوه بر ویژگی های خاص این زبان و کمک به شما در جهت کد زدن واقعی، و نه استفاده صرف از کلاس های آماده موجود در کتابخانه ها، به شما این امکام رو میده که برای سیستم عامل های مختلف به صورت هم زمان کد بزنید ( بطور مثال در فریم ورک Qt ). نکته بعدی این که به نظر من در ساخت هر نرم افزار طراحی (Design) محیط گرافیکی آن بسیار حائظ اهمیت است که البته با توجه به تصاویری که منتشر کردید به این اصل توجه داشته اید، فقط در جهت تکمیل عرایضم باید بگم که سعی کنید در مورد طراحی نرم افزار مطالعه کنید و از "تئوری رنگ ها" گرفته تا "طراحی بر اساس روانشناسی (خوش دست بودن)" را بطور کامل فرا بگیرید. از طرف دیگر در کدنویسی تان سعی کنید از بالاترین استاندار های روز و فوت و فن و نکته های اساتید بزرگ برنامه نویسی همچون Deitel & Deitel استفاده کنید تا کدی به مراتب ساده تر، تمیز تر و اصولی تر را بنویسید.

مورد بعدی اینکه باید در انجام اموراتتان و تصمیم گیری هایتان در مورد کار و پروژه هایی که انجام می دهید ساعت ها وقت بگذارید، مطالعه کنید، مشورت کنید و تفکر و تامل کنید. باید از 0 تا 100 کارتان را جزء به جزء در پیش رویتان ترسیم کرده و مشکلات احتمالی را پیش بینی و سپس راهکاری را جهت حل آن ها ارایه دهید. باید ببینید آیا انجام یک کار جدای از بحث لذت انجام آن، صرفه اقتصادی دارد و آیا جامعه کنونی نیازمند آن هست یا خیر. مهمترین مثل در این مورد آن است که شما نباید چرخ را دوباره اختراع کنید ولی می توانید در برخی موارد چرخ را توسعه دهید (مثلا به جای نوشتن یک سیستم عامل از 0 که کاری است بس بیهوده و شخصا مدتی خود را درگیر آن کرده بودم و پشیمان شدم، می بایست سیستم عامل بسیار خوب و کامل لینوکس را که حاصل کار هزاران نفر در چندین سال گذشته است را توسعه دهید و آن را کامل کرده، بهبود بخشید). تنها زمانی به دنبال اخراع چرخ بروید که اولا مخترع قبلی با شکست مواجه شده باشد و یا عملکرد درستی نداشته و رو به انزوال گذاشته است و در ثانی شما قرار است چرخی بهتر بسازید و تفاوتی را ایجاد کنید و پروژه را به نحو بهتری مدیریت کنید. شخصا کارهایی رو انجام داده ام و یا در حال انجام آن ها هستم که ایده آن ها جدید نبوده و قبلا توسط افراد دیگر (حتی به کرات) اجرا شده بود، ولی چون اطمینان داشتم که می توان تفاوت ایجاد کنم و مدیریت بهتری بر کار داشته باشم، start زدم و موفق بوده ام.

آخرین حرفم این که در این سنین سعی کنید اکثر وقت خود را به مطالعه، تمرین و کسب تجربه اختصاص دهید. تنبلی را کنار بگذارید و از تفریحات خود تا حد امکان بکاهید. آینده روشنی در انتظار شما خواهد بود، اگر در مسیر درست گام بردارید. Cool

موفق و پیروز باشید Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، qeshmi
جوان های ایرانی واقعا با استعداد هستند و من به همه شما افتخار می کنم. تنها نکته ای که من می توانم به شما بگویم این است که در کنار فراگیری تکنیک های مختلف در برنامه نویسی سعی کنید کمی هم با الگوریتم برنامه سازی چه در سطح کدینگ و چه در سطح سیستم آشنا شوید تا زمانی که به سن و سال من رسیدید به یک تحلیل گر خبره سیستم تبدیل شوید. زیرا عمر مفید برنامه ریزی به خاطر سرعت زیاد تکنولوژی کوتاه و نامشخص است و باید بتوانید خود را در این مدت کوتاه به سطح یک برنامه ساز برسانید.
من برنامه نویسی ر ا از اسمبلی اسپکتروم و اسمبلی سیصد و هفتاد آی بی ام های مینفرم شروع کردم که هنوز ورودی برنامه های سطح بالای آنها کارت پانچ بود. بعدها هم تنها زبانی که خیلی دوست داشتم سی بود آن هم به خاطر اینکه می توانستم در میان آن اسمبلی بنویسم. تخصص من نوشتن دیوایس درایور برای بوردهای مختلف بود و در واقع من یک سیستم پروگرامر بودم. البته این داستان ها مال بیست سال پیش است. یادم می آید که از آبجکت اورینتد متنفر بودم چون دیگر می بایست اسمبلی را می بوسیدم و می گذاشتم کنار. ولی چاره ای نبود و می بایست آن را یاد می گرفتم با اینحال از آن زمان به بعد دیگر برنامه نویسی را خیلی دوست نداشتم و بیشتر به سمت الگوریتم گرایش پیدا کردم. خوبی الگوریتم این است که دیگر زبان برنامه نویسی و یا موضوع آن هیچ فرقی نمی کند. پس از یک مدت ناخودآگاه تبدیل شدم به یک بهینه ساز و یک آزمایشگر برنامه. سورس را می دیدم و می گفتم این آشغال است! آن زمان هنوز حجم و سرعت برنامه بسیار مهم بود و الگوریتم نقش مهمی را در آن ایفا می کرد. الآن دیگر الگوریتم برنامه نویسی هم هیچ ارزشی ندارد چون فضای ذخیره سازی و سرعت پردازش تقریبا بی ارزش است. مثلا وقتی شما در اوج ترافیک بخواهید از میدان رسالت به تجریش بروید انتخاب مسیر مناسب تاثیر بسیار زیاد و تعیین کننده ای در زمان و چگونگی رسیدن شما به مقصد دارد ولی اگر خیابان ها خالی باشد و شما هم یک ماشین سریع داشته باشید از هر مسیری که بروید فوقش چند دقیقه کم و زیاد می شود که هیچ ارزشی هم ندارد.
الآن برنامه نویسی در امریکا یک شغل نسبتا سطح پایین است گرچه متقاضی آن هنوز خوب است. البته نه به خاطر این که آسان باشد و یا کاربرد نداشته باشد بلکه به این خاطر که منابع دسترسی به آن بسیار زیاد است. مثلا در زمان ما اگر یک شرکتی نیاز به یک برنامه در یک مورد خاص داشت بدون وجود یک برنامه نویس ماهر که آن را برایش بنویسد امکان نداشت به آن دست بیابد ولی الآن شما هر چیز ممکنی را که در گوگل جستجو کنید به تمام زبان های برنامه نویسی و با الگوریتم های مختلف صدها سورس پیدا می کنید و به جای صرف ساعت ها وقت فقط کافی است آن را کپی کنید و در جای خودش قرار دهید.
خود من الآن دیگر مدت ها است که برنامه ای نمی نویسم و به هر چیزی که نیاز دارم آن را جستجو می کنم و بهترین آن را انتخاب می کنم و به برنامه اصلی می چسبانم و کمتر از ده دقیقه چیزی را آماده می کنم که تا پنج سال پیش نوشتن آن لااقل چند ماه زمان می گرفت.
ولی برنامه سازی و تفکر و فهم سیستم چیزی نیست که با گذشت زمان و تغییر تکنولوژی از بین برود و بالعکس همواره با کمک تکنولوژی بهینه می شود.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86 ، LORD ، zaherbin ، Hediyeh ، mohammad.maleki ، mmahsaa ، RunnerNewAge ، Aero ، majid89 ، qeshmi ، اشکان 3D ، aidaz
آرش جان خوشحالم که در بحث ما شرکت کردید، امیدوارم ما را در تجربیات ارزشمند خود را در زمینه کاری و تخصصی سهیم کنید.

حقیقتش من زیاد برام کار توی آمریکا به عنوان یک زیر دست و مهندس جالب نیست و در حال مدیریت و اجرای ایده های رده تجاری شرکت هستم، ایده هایی که صرفا جهت کسب درآمد طرح ریزی شده اند و البته پشتوانه فنی و مدیریتی تیم راهبری در میزان موفقیت آن ها سهم بسیار بزرگی را ایفا می کند. البته بدیهی است که چیز های زیادی مانده که یاد بگیریم و تجربه کنیم، و شکست هایی که باید از آن ها درس گرفت. امیدوارم همه چیز به خوبی پیش برود تا بلکه بعد از همه این سال ها کمی هم وقت برای چیز های دیگر و نیز تحقیقات پیدا کنم.

ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
نقل قول:فقط پیشنهاد من اینه که حتما زبان ++C را خارج از فریم ورک NET. و بصورت اساسی یاد بگیرید و سعی کنید اپلیکیشن های خود را مخصوصا پروژه های حساس تر را توسط این زبان توسعه دهید. چون علاوه بر ویژگی های خاص این زبان و کمک به شما در جهت کد زدن واقعی، و نه استفاده صرف از کلاس های آماده موجود در کتابخانه ها، به شما این امکام رو میده که برای سیستم عامل های مختلف به صورت هم زمان کد بزنید ( بطور مثال در فریم ورک Qt )
تنها زبان ++C امکان تولید نرم افزار برای دیگر سیستم عامل ها رو نمیده بلکه سی شارپ هم امکان طراحی نرم افزار برای سیستم عامل های دیگر رو به برنامه نویس میده اما نه تو محیط NET. با همین سی شارپ به راحتی میشه برای دیگر سیستم عامل ها هم نرم افزار طراحی کرد

Python؟
ایا با پایتون کارکردید من عاشق این زبان هستم واقعا عالی خیلی محاوره ای هست و بسیار شرین
یک کتاب هست که دارم ترجمه میکنم در رابطه با پایتون اگه کسی هست اعلام کنه با هم انجام بدیم
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، 2013
شاید تنها ++C نباشه که بشه با اون Cross Platform کار کرد ولی بهترین زبانی هست که برای همه نوع کاری مناسب باشه. ضمنا منظورتون رو در مورد خارج کردن #C از محیط NEt. متوجه نشدم، چون C# .NET یک معنی هست که از ابتدای پروژه NET. وجود داشته، در واقع #C زبانی هست که مختص فریم ورک NET. ساخته شده و #C بدون NET. هیچ معنی ای نمیده. در ثانی همانطور که میدونید #C ترکیبی از ++C و JAVA هستش و فریم ورکNET. هم حجم زیادی از کلاس های کتابخانه ای رو در اختیار برنامه نویس قرار میده و برنامه نویسی رو در حد کاربرد ساده می کنه، لذا اصلا آموزش این زبان به عنوان زبان پایه برای برنامه نویسان توصیه نمیشه، چون اون ها باید بتوانند عمق سیستم و کد ها رو نیز درک کنند. در هر صورت بهترین، کاملترین و پر کاربردترین زبان برنامه نویسی در ساخت و توسعه نرم افزار در حال حاضر ++C هست و اکثر نرم افزار های Cross Platform نیز در محیط هایی همچون Qt با این زبان نگارش می شوند.

زبان های اسکریپتی همچون Python و Perl و PHP و Ruby زبان هایی با کاربری خاص هستند و بدیهی است که در هر جایی مخصوصا در نوشتن اپلیکیشن های GUI و Active Services کاربرد ندارند. این زبان ها Compiled at Run بوده و اغلب ویژگی هایشان اجازه استفاده در هر موقعیتی را نمی دهد؛ البته این به این معنا نیست که مثلا با زبان PHP نمی شود Socket Programming کرد و یا با تغییراتی در تنظیمات Apache آن را بصورت Always Run درآورد، بلکه منظور استاندار ها و کار منطقی تر و بهتر می باشد. لذا این زبان ها اکثرا در Web Applications و نیز جهت انجام برخی از Task ها استفاده می شوند.
پاسخ
(2012-05-09 ساعت 17:26)LORD نوشته:  شاید تنها ++C نباشه که بشه با اون Cross Platform کار کرد ولی بهترین زبانی هست که برای همه نوع کاری مناسب باشه. ضمنا منظورتون رو در مورد خارج کردن #C از محیط NEt. متوجه نشدم، چون C# .NET یک معنی هست که از ابتدای پروژه NET. وجود داشته، در واقع #C زبانی هست که مختص فریم ورک NET. ساخته شده و #C بدون NET. هیچ معنی ای نمیده. در ثانی همانطور که میدونید #C ترکیبی از ++C و JAVA هستش و فریم ورکNET. هم حجم زیادی از کلاس های کتابخانه ای رو در اختیار برنامه نویس قرار میده و برنامه نویسی رو در حد کاربرد ساده می کنه، لذا اصلا آموزش این زبان به عنوان زبان پایه برای برنامه نویسان توصیه نمیشه، چون اون ها باید بتوانند عمق سیستم و کد ها رو نیز درک کنند. در هر صورت بهترین، کاملترین و پر کاربردترین زبان برنامه نویسی در ساخت و توسعه نرم افزار در حال حاضر ++C هست و اکثر نرم افزار های Cross Platform نیز در محیط هایی همچون Qt با این زبان نگارش می شوند.

زبان های اسکریپتی همچون Python و Perl و PHP و Ruby زبان هایی با کاربری خاص هستند و بدیهی است که در هر جایی مخصوصا در نوشتن اپلیکیشن های GUI و Active Services کاربرد ندارند. این زبان ها Compiled at Run بوده و اغلب ویژگی هایشان اجازه استفاده در هر موقعیتی را نمی دهد؛ البته این به این معنا نیست که مثلا با زبان PHP نمی شود Socket Programming کرد و یا با تغییراتی در تنظیمات Apache آن را بصورت Always Run درآورد، بلکه منظور استاندار ها و کار منطقی تر و بهتر می باشد. لذا این زبان ها اکثرا در Web Applications و نیز جهت انجام برخی از Task ها استفاده می شوند.

ابتدا من هم فکر میکردم که سی شارپ تنها در محیط NET. کار میکنه و تا همین 1 سال پیش من هم همین فکر رو میکردم اما من در حدود 11 ماه پیش تا به امروز سی شارپ رو در خارج از محیط دات نت کار میکنم دات نت در سیستم عامل مک قابلیت اجرا نداره اما من تمامی برنامه های خودم رو در به زبان سی شارپ تحت محیط دیگر نه دات نت برنامه نویسی میکنم
و برای مثال من مرورگر وب رو ابتدا در ویندوز طراحی کردم اما نسخه های بعدی اون رو در سیستم عامل لینوکس و به زبان سی شارپ انجام دادم
پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، امیر مهاجر
(2012-05-09 ساعت 18:52)mohammad.maleki نوشته:  ابتدا من هم فکر میکردم که سی شارپ تنها در محیط NET. کار میکنه و تا همین 1 سال

واقعیت هم همین است، #C بدون NET. هیچ معنایی ندارد! لذا برای برنامه نویسی با #C و اجرای آن روی سیستم عامل های دیگر وجود NET. کاملا الزامی است. جدا کردن NET. از #C کاملا بی معنی است و مثل آن می ماند که شما دستورات را از هسته جدا کرده باشید و دستورات خالی بدون هسته مرکزی هیچ مفهومی برای سیستم نخواهند داشت.

پس همانطور که گفتم برای اجرای برنامه های #C و کلا برنامه های تحت NET. می بایست سیستم عامل مورد نظر از این فریم ورک پشتیبانی کند. بدین منظور چند سالی است پروژه ای Open Source موسوم به Mono برای سیستم عامل لینوکس طراحی شده که همانند NET Framewok. بر روی ویندوز عمل کرده و پروژه های NET. ای را اجرا نماید. ولی همچنان استفاده از این زبان در پلتفرم MAC و در Mobile Devices امکان پذیر نیست و تنها دلیل آن جدایی ناپذیری آن از NET. می باشد. همچنین پروژه ای به نام Wine یا WineHQ به سیستم عامل مذکور قدرت اجرای برنامه های ویندوزی (EXE) را می دهد. (اینجاست که قدرت لینوکس و توسعه آن مشخص می گردد! هرچند Wine پروژه ای است که هنوز کارهای زیادی دارد و هنوز به قدر کافی تکامل نیافته است.)
پاسخ
(2012-05-09 ساعت 18:39)zaherbin نوشته:  Python
خیلی زبان جالبی است من تحت لینوکس ان کار کردم خیلی برای مازول ها کاربردی است بخصوص در روتر ها.
درباره ی کتاب متاسفانه انتشارات ناقوس کتاب اموزشی ان دارد.

زبان خیلی جالبی هست اما نه برای برنامه نویسی روتر و ... برای طراحی برنامه های تحت وب و برنامه نویسی های شی گرا بسیار عالیست
این کتاب اموزشی نیست برای کسانی هست که کاملا اشنا باشن بیشتر مربوز یه ارتباطات خیلی گسترده با بانک های اطلاعاتی لینوکس و ویندوز
sqlserver و mysql من همیشه بین دو بانک بدون مشکل ارتباط برقرار کرد قبلا میشد اما با کمی دردسر اما وای توی Python راحت میشه ارتباط داد
(2012-05-09 ساعت 19:08)LORD نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 18:52)mohammad.maleki نوشته:  ابتدا من هم فکر میکردم که سی شارپ تنها در محیط NET. کار میکنه و تا همین 1 سال

واقعیت هم همین است، #C بدون NET. هیچ معنایی ندارد! لذا برای برنامه نویسی با #C و اجرای آن روی سیستم عامل های دیگر وجود NET. کاملا الزامی است. جدا کردن NET. از #C کاملا بی معنی است و مثل آن می ماند که شما دستورات را از هسته جدا کرده باشید و دستورات خالی بدون هسته مرکزی هیچ مفهومی برای سیستم نخواهند داشت.

پس همانطور که گفتم برای اجرای برنامه های #C و کلا برنامه های تحت NET. می بایست سیستم عامل مورد نظر از این فریم ورک پشتیبانی کند. بدین منظور چند سالی است پروژه ای Open Source موسوم به Mono برای سیستم عامل لینوکس طراحی شده تا به سیستم عامل مذکور قدرت اجرای برنامه های ویندوزی (EXE) مخصوصا اپلیکیشن های NET. ای را بدهد. (اینجاست که قدرت لینوکس و توسعه آن مشخص می گردد! هرچند Mono پروژه ای است که هنوز کارهای زیادی دارد و هنوز به قدر کافی تکامل نیافته است.) ولی همچنان استفاده از این زبان در پلتفرم MAC و در Mobile Devices امکان پذیر نیست و تنها دلیل آن جدایی ناپذیری آن از NET. می باشد.
فکر کنم دقیقا متوجه منظور من نشدید جناب اقای الکس
منظور من برنامه نویسی بدون مشکل در لینوکس بود بدون نیاز به فریم ورک دات نت و به زبان سی شارپ و در محیطی خارج از دات نت
نقل قول:پس همانطور که گفتم برای اجرای برنامه های #C و کلا برنامه های تحت NET. می بایست سیستم عامل مورد نظر از این فریم ورک پشتیبانی کند.
اصلا نیازی نیست بدون کوچک ترین مشکلی کار میکنه بدون فریم ورک NET.
پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، امیر مهاجر
دوست عزیز این غیر ممکن است!!! #C یعنی NET. و اگر NET. رو جدا کنید همه چیز رو خارج کرده اید!!

لطفا برای گفته های خود مستنداتی را ارایه دهید تا مطالعه کنم و بر اساس آن ها پاسخ شما را بدهم.

ارادتمند

----------------------

من یکم تو گوگل گشتم به بهترین چیزی که رسیدم این پاسخ بود:

http://stackoverflow.com/questions/55155...-framework
پاسخ
شرمنده مستند کتبی ندارم ولی یه این کمک میکنه و شما هم حق دارید من به هرکی میگفتم باورش نمیشد ولی وقتی به چشم دیدن باور کردن اسم محیط برنامه نویسی که الان دارم تو لینوکس باهاش رو سی شارپ کار میکنم رو الان یادم نیست ولی رفتم منزل میگم چیه

انجمن توليدكنندگان كامپيوتر اروپا (ECMA) زبان C# را در سوم اكتبر سال 2001 بعنوان يك استاندارد پذيرفته (ECMA-334) و بدنبال آن تلاش های وسيعی برای كسب گواهی ISO نيز انجام شده است. زبان فوق در ابتدا توسط شركت مايكروسافت و بعنوان بخشی از دات نت پياده سازی و بلافاصله پس از آن توسط شركت های اينتل، هيوليت پاكارد و مايكروسافت مشتركا، جهت استاندارسازی پيشنهاد گرديد.
زبان C# بگونه ای طراحی شده است كه نه تنها وابستگی به يك Platform خاص را ندارد، بلكه در اغلب موارد وابستگی RunTime نيز ندارد. كامپايلر C# می تواند بر روی هر نوع معماری سخت افزاری طراحی و اجرا گردد. در برخی از نسخه های اوليه كامپايلر زبان فوق كه توسط برخی از شركت های جانبی ارائه شده است، كدهای C#را به بايت كدهای جاوا كامپايل می كنند. يكی از چنين كامپايلرهائی را می توان در سايت Halcyonsoft.com مشاهده نمود. بنابراين كدهای C# براحتی قابليت حمل بر روی محيط های متفاوت را دارا خواهند بود.

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، 2013
لازم به ذکر هست که نسخه ای از یک برنامه خاص رو برای شرکتی که روی تبلت های اپل نیاز به برنامه داشت از طریق همین زبان سی شارپ و توسط سیستم عامل مک طراحی کردم و تا به امروز هم بدون مشکل داره کار میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: LORD ، 2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان