کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فیلادلفیا، ایالت پنسیلوانیا
این شهر در ایالت پنسیلوانیا (Pennsylvania)
به دلیل وجود دانشگاه Penn state university یکی از گزینه هام، این ایالت هست ولی هیچی راجع به این شهر نمیدونم
هزینه زندگی، آب و هوا، اجاره خونه، کار...
اگه کسی هست که توی فیلادلفیا زندگی میکنه، به ما هم اطلاعات بده... ممنون
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، New York ، Solitude ، pourya62 ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar ، alirezanz
یعنی هیچ کس فیلادلفیااااا نیست؟؟؟؟
دریافت ویزا:26 ژانویه 2013!!!
وضعیت تاهل: مجرد
تحصیلات کنونی:لیسانس مترجمی و ارشد زبانشناسی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar
برای شروع سوال خاصی نیست... مسائل کلی... مثل اجاره خونه و وضعیت کار و اینکه ماهانه با چقدر هزینه میشه یه زندگی معمولی واسه شروع داشت... شهر بدو بدو زنده بودن و اکتیو بودنه یا آرومه به نسبت نیویورک و... امکانات... وضعیت حمل و نقل عمومی... خیلی سوالای دیگه هست که کم کم به ذهن آدم میرسه...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Solitude ، آنی ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
(2012-06-07 ساعت 10:52)zaherbin نوشته:  سوال شما چیه دوست عزیز؟

دوست عزیز در مورد شرایط آب و هوا/کار / خرج زندگی / دانشگاه / ....

کلا پنسیلوانیا برای زندگی خوبه یا نه؟
من برای دانشگاه دارم اقدام میکنم.. البته لاتاری برنده شدم اما دنبال دانشگاه خوبم میگردم... 2-3 تا دانشگاه خیلی خوبه مرتبط با رشته ام تو پنسلوانیا ,فیلادلفیا و utztown va leihgh گیر آوردم اما اصلا در مورد اونجا اطلاعاتی ندارم ... ممنون میشم کمکم کنید...
ببخشید من صفحه رو رفرش نکرده بودم و سئوالمو تکراری پرسیدم...

پس به نظر شما اگه قراره بین نیویورک و پنسیلوانیا انتخاب کنیم هزینه ها فرقی ندارن ... البته با این تفاسیر فکر می کنم نیویورک کار بیشتره نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Solitude ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
من ارشد زبانشناسی دارم از تهران یونی... البته از الان دارم کارای اپلای کردنمو انجام میدن ... از university در فیلادلفیا ... میخوام هنر بخونم و دارم پورتوفیلومو جمع آوری میکنم ... مخصوصا از اونجایی که میدونم روی چه حوزه ای دارن کار می کنن و تخصص من هست من میتونم کمکشون کنم ... در واقع میتونم یه سی وی و یه sop خوب جمع کنم ... 4-5 تا مدرک فنی حرفه ای دارم ... icdl/premier/freehand/ autocad / ... که الا ن دارم کاملشون می کنم ... از اونجایی هم که رشته کارشناسیم مترجمی زبان بوده خیلی مشکل زبان ندارم که البته برنامه ریزی کردم بعد از مصاحبه آنکارا 6 ماه روزی 10 ساعت بخونم که تافلمم نمره بالا بگیرم... معدل دبیرستانم 16/5 هستش و ... حالا دارم برنامه ریزی می کنم که از ایران اپلای بگیرم اونم از نوعه اسکالرشیپ... حتی اگه بتونم هزینیه ی دانشگاهو حذف کنم و خوابگاه دانشگاه برم که وقتی نگاه کردم ماهی 300 تا هست که بازم جای امیدواریه... با این اوصاف ... فقط هزینه زندگی و خورد و خوراک چطوره ... تازه خوشحالم که اوضاع سیستم حمل و نقل شهری و بین شهریش خوبه و ماشین و مالیاتشم معافم...
خوب من میتونم کار گیر بیارم که مجبور نشم از پس اندازم استفاده کنم؟؟؟ آبو هواش چطوره؟ هزینه زندگی.. مناطق امن ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mori ، Solitude ، hushmandco ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
(2012-06-09 ساعت 00:31)zaherbin نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 23:08)روبینا نوشته:  من ارشد زبانشناسی دارم از تهران یونی... البته از الان دارم کارای اپلای کردنمو انجام میدن ... از university در فیلادلفیا ... میخوام هنر بخونم و دارم پورتوفیلومو جمع آوری میکنم ... مخصوصا از اونجایی که میدونم روی چه حوزه ای دارن کار می کنن و تخصص من هست من میتونم کمکشون کنم ... در واقع میتونم یه سی وی و یه sop خوب جمع کنم ... 4-5 تا مدرک فنی حرفه ای دارم ... icdl/premier/freehand/ autocad / ... که الا ن دارم کاملشون می کنم ... از اونجایی هم که رشته کارشناسیم مترجمی زبان بوده خیلی مشکل زبان ندارم که البته برنامه ریزی کردم بعد از مصاحبه آنکارا 6 ماه روزی 10 ساعت بخونم که تافلمم نمره بالا بگیرم... معدل دبیرستانم 16/5 هستش و ... حالا دارم برنامه ریزی می کنم که از ایران اپلای بگیرم اونم از نوعه اسکالرشیپ... حتی اگه بتونم هزینیه ی دانشگاهو حذف کنم و خوابگاه دانشگاه برم که وقتی نگاه کردم ماهی 300 تا هست که بازم جای امیدواریه... با این اوصاف ... فقط هزینه زندگی و خورد و خوراک چطوره ... تازه خوشحالم که اوضاع سیستم حمل و نقل شهری و بین شهریش خوبه و ماشین و مالیاتشم معافم...
خوب من میتونم کار گیر بیارم که مجبور نشم از پس اندازم استفاده کنم؟؟؟ آبو هواش چطوره؟ هزینه زندگی.. مناطق امن ؟؟؟؟
آب و هوای مناسبی داره نه گرم و نه سرد (در آمریکا اکثریت تک فصلی مشهود است)
مناطق کلا امن هستند فقط مناطق مهاجر نشین که اون هم هیچ ایرانی فکر کنم حاضر بشه بره اونجا.
رشتتون عالی هست فقط لهجه آمریکایی کار کنید در ایالت های شرق تند گویی رواج دارد و از آکادمیک واقعا متفاوت تر است
هزینه زندگی واقعا هر چی بگم چون شرایط من باش شما مختلف است نتیجه دقیقی نمیرسیم
من روزی 20 دلار اجاره میدادم(هم خونه ای داشتم) و هفته ای 800 دلار حقوق داشتتم(چهار روز فول تایم در هفته)

ممنونم دوست عزیزم... راستش من تو سایت های دیگه چک کردم (زبان انگلیش) خود فیلی ها خیلی از شهرشون و آب و هواش راضین ... منتها چند تا منطقه رو به عنوان مناطق خوب و امن معرفی کردن... rittenhouse square و center city ... نظر شما چیه ... ؟؟؟؟

با عرض معذرت میتونم بپرسم کارتون چی بود؟ و به نظرتون من میتونم در صورتی که زبانم خوب باشه اوایل کار گیر بیارم... حداقل یه کار پارت تایم؟
راستی چرا شما از فیلی رفتید؟ و برای استپ اول اونجارو پیشنهاد می کنید....

بازم ممنون از لطفتون...
پاسخ
تشکر کنندگان: mori ، Solitude ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
(2012-06-09 ساعت 17:07)zaherbin نوشته:  بهترین ها:
Chestnut Hill
Society Hill
Center City East
در town ها زندگی خوب هست فقط نعمت ماشین داشته باشی بازهم پول نسبت به اجاره داخل شهر بیشتر میاری.
اگر زبانت خوب هست و تند هستی حداقل کار صندوق داری یک فروشگاه است یا فروشنده و...(نمیدونم شرایط شما چطوری هست ولی در پایه این شغل ها موجود است)
من در هتل یا اقامت گاه(Rittenhouse )کار میکردم همین سنتر سیتی که عرض کردید اون موقعیت است
من بوستون ساکنم(الان که ایرانم برای چندین ماه) ولی مرحله ی آغازین من نیویورک بودم

خیلی ممنون که جواب میدید... میدونم خیلی مزاحمتون میشم اما فکر کنم شما تنها کسی هستی که در مورد فیلادلفیا اطلاعاتی دارید...
چقدر خوب که نیویورک بودید... چون من اولین گزینه ام نیویورک بود که با اطلاعات جسته گریخته ای که به دست آوردم فهمیدم برای اولین اقامت اشتباه بزرگیه... بوستون هم که همه تعریف می کنن...

پس حالا چند تا زحمت دیگه براتون داشتم... به نظرتون در کل فیلادلفیا به عنوان اولین شهر برای زندگی جای خوبی هست یا نه؟

نظرتون رو هم در مورد نیو یورک و بوستون هم بفرمایید...

واقعاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا سپاس گذارم...

پاسخ
تشکر کنندگان: mori ، Solitude ، hushmandco ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
(2012-06-09 ساعت 17:43)zaherbin نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 17:33)روبینا نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 17:07)zaherbin نوشته:  بهترین ها:
Chestnut Hill
Society Hill
Center City East
در town ها زندگی خوب هست فقط نعمت ماشین داشته باشی بازهم پول نسبت به اجاره داخل شهر بیشتر میاری.
اگر زبانت خوب هست و تند هستی حداقل کار صندوق داری یک فروشگاه است یا فروشنده و...(نمیدونم شرایط شما چطوری هست ولی در پایه این شغل ها موجود است)
من در هتل یا اقامت گاه(Rittenhouse )کار میکردم همین سنتر سیتی که عرض کردید اون موقعیت است
من بوستون ساکنم(الان که ایرانم برای چندین ماه) ولی مرحله ی آغازین من نیویورک بودم

خیلی ممنون که جواب میدید... میدونم خیلی مزاحمتون میشم اما فکر کنم شما تنها کسی هستی که در مورد فیلادلفیا اطلاعاتی دارید...
چقدر خوب که نیویورک بودید... چون من اولین گزینه ام نیویورک بود که با اطلاعات جسته گریخته ای که به دست آوردم فهمیدم برای اولین اقامت اشتباه بزرگیه... بوستون هم که همه تعریف می کنن...

پس حالا چند تا زحمت دیگه براتون داشتم... به نظرتون در کل فیلادلفیا به عنوان اولین شهر برای زندگی جای خوبی هست یا نه؟

نظرتون رو هم در مورد نیو یورک و بوستون هم بفرمایید...

واقعاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا سپاس گذارم...
سیستم فکری من میگه هرجایی بیشتر سختی بکشی و ار هموطنان دور باشی زودتر با شرایط عادت میکنی حالا شرق و غرب و ....
البته شما ماجراجویی و ریسک کمی داری لس آنجلس فکر کن .دختر هم هستید(حداقل هر محله یک ایرانی هست)
نمیدونم بستگی به خودتون داره از واشنگتن تا آلاسکا باید کار کنید و انگلیسی حرف زنید و اجاره بدید .هر جا کار هست و باب طبع برید ضرر نمیکنید
سوالت سخته از هرکی بپرسی جواب درستی بهت نمیده

ممنون از جواب قانع کنندتون... واقعا حق با شماست ... من 27 سالمه و 9 ساله مجرد زندگی می کنم به خاطر دانشگاه و این حرفااا و خیلی به قول قدیمی ها دختر آب دیده ای هم هستم ... (تعریف از خود نباشه)... منم دقیقا معتقدم هر جا ایرانی کمتر باشه بهتره ... اصلا به کسی تکیه نمی کنم ... آشنایانمون هستن اونجا اما من اصلا بهشون فکر هم نمی کنم.... یکی از دوستای خودم از اول رفت نیو یورک و الانم خیلیییی راضیه .... اوایلش سختی کشید امااا الان خیلی راضیه... به شدددددت دختر امیدوار و سخت کوشی بود... باورتون میشه روزی 4 ساعت می خوابید و همش مطالعه میکرد و کار میکرد... از یه شهرستان دور اومد تهران و بعدشم برا پی اچ دی اومد نیویورک و حالا هم داره کیف می کنه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mori ، Solitude ، nora ، itsmasoud ، kasrafo ، ojee ، hushmandco ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar
واقعا توی این روزها که داریم کارهای لاتاری رو انجام می دیم دغدغه های زیادی سراغمون اومده. ما که 2014 هستیم و حالا حالا ها کار داریم.
ما داریم راجع به شهرهای مختلف بررسی انجام می دیم و یکی از نکاتی که برامون خیلی اهمیت داره اینه که نزدیک به تورنتو باشیم.
می خوام اگر کسی از بزرگواران در فیلادلفیا هستند محبت کنند و راجع به این شهر اطلاعات کاملی بهمون بدن. من واقعا از تاپیک هیوستون استفاده کردم و بچه ها فعال بودند. امیدوارم اینجا هم بتونم جواب بگیرم.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، kasrafo ، tabim4 ، ojee ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar
پست های اینجا به نظر میاد که اکثرا پاک شده باشن..اون چند تا پستی که مونده بود رو خوندم..بازم اینجا کسی نیست که تجربه زندگی تو فیلادلفیا رو داشته باشه؟..یا حتی پیتسبورگ؟
کیس نامبر: 2014AS66XX
سفارت: ایروان
زمان مصاحبه : هفته اول جون
تعداد افراد کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar
(2013-05-12 ساعت 23:39)ghafari88 نوشته:  واقعا توی این روزها که داریم کارهای لاتاری رو انجام می دیم دغدغه های زیادی سراغمون اومده. ما که 2014 هستیم و حالا حالا ها کار داریم.
ما داریم راجع به شهرهای مختلف بررسی انجام می دیم و یکی از نکاتی که برامون خیلی اهمیت داره اینه که نزدیک به تورنتو باشیم.
می خوام اگر کسی از بزرگواران در فیلادلفیا هستند محبت کنند و راجع به این شهر اطلاعات کاملی بهمون بدن. من واقعا از تاپیک هیوستون استفاده کردم و بچه ها فعال بودند. امیدوارم اینجا هم بتونم جواب بگیرم.
دوست عزیز اگه فرصت داشته باشید تا بتونید حداقل 50 درصد پستهای 2011 و 2012 و 2013 را بخونید به این نتیجه خواهید رسید که کلاً تراکم جمعیتی مهاجران ایرونی به ترتیب در شش جای زیر بیشتر از بقیه جاهاست:
1- ایالت کالیفرنیا؛ اکثراً لس آنجلس و شهرهای اطراف آن
2- شهرهای دالاس و هیوستون و حومه آنها مانند پلانو و فورت وورث در نزدیکی دالاس
3- نیویورک - واشنگتن و حومه آنها
4- شیکاگو
5- سیاتل
6- آتلانتا
در سایر شهرها من جمله فیلادلفیا که مد نظر شماست مهاجران ایرونی بطور پراکنده سکنی گزیده اند.و اطلاعات جزئی و اندک در این انجمن میتونید مثلاً راجع به شهرهای بوستون - بوفالو - دیترویت - پیتسبورگ - کلولند - تولیدو و غیره که به تورنتو نزدیکترند پیدا کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، ghafari88 ، hushmandco ، kasrafo ، farzad47 ، soli asali ، mohamadir ، taherifar ، ostokhan
چرا پستها پاک شدن؟
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، soli asali ، pouya007 ، taherifar ، baba-ali
دوستان کسی اینجا نیست که فبلادلفیا باشه؟
کیس نامبر: 2014AS66XX
سفارت: ایروان
زمان مصاحبه : هفته اول جون
تعداد افراد کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
از دوستان کسی پیتسبورگ زندگی میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
(2013-05-20 ساعت 01:15)cello86 نوشته:  دوستان کسی اینجا نیست که فبلادلفیا باشه؟
سلام
من زندگي كردم نميدونم چه اطلاعاتي ميخواهيد تيتر وار بفرماييد اگر بدونم كمك ميكنم
پاسخ
تشکر کنندگان: cello86 ، soli asali ، mohamadir ، taherifar ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان