کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
سلام به همه دوستان عزیز
باتوجه به کارنت شدن تا کیس نامبر 8000برندگان DV-2012 در اکتبر 2011 (یعنی سری اول جلوی آسیا نوشته 8000) باید حداقل انتظارمون این باشه که تا همین کیس نامبر امسال اکتبر کارنت بشن.
لینک زیر رو ببینین و خودتون نظر بدین!!
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5560.html
داده های دوست پارسالیمون یه کم عجیب به نظر میاد!
Case No.2013AS68##
روئیت قبولی:8May2012 تعداد:3
سفارت:آنکارا ، مصاحبه :W4 May2013
مقصدTongueortland OR
نتيجه مصاحبه:Q9+AP
کلیرنس:20آگوستBig Grin
دریافت ویزا:۲۶ آگوستBig Grin
تشکر کنندگان: asal1907 ، shani89 ، sumya
(2012-06-06 ساعت 06:28)ashakibafar نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
باتوجه به کارنت شدن تا کیس نامبر 8000برندگان DV-2012 در اکتبر 2011 (یعنی سری اول جلوی آسیا نوشته 8000) باید حداقل انتظارمون این باشه که تا همین کیس نامبر امسال اکتبر کارنت بشن.

البته اینم اضافه کنم، شما سالهای قبلش رو هم که ببینید، بعضی سالها توی اکتبر تا 2000 کارنت شدن.
خدا رو شکر کنید که هیچ کدومتون مثل من اضطراب ندارید.من سرباز فراری به حساب میام یه جورایی.یعنی اگه تا آخر تیر ماه نرم بیرون مشمول به حساب میام و معافیت دانشگاهیم تموم میشه.حالا حساب کنید از آخر تیر تا وقتی که کارنت بشم باید تو یه کشور دیگه الاف بچرخم و خرج الکی کنم.
دعا کنید بچه ها امسالم مثل پارسال باشه و تا 10000 همون اول کارنت بشنSad
تشکر کنندگان: shani89
(2012-06-06 ساعت 06:28)ashakibafar نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز

من فکر می کنم که امسال از 6,029 برنده ایران تو این مرحله یعنی ماه می حدود 1500 تا 2000 تا رو اعلام کردن چرا؟ نمیدونم از مطالعاتم حتما!!! و تا ماه اکتبر منتظرن ببینن که چند درصد اینا مدارکشو نو میفرستن تا او نا حساب کار دسشو ن بیا د تا بدونن دوباره اکتبر برای تعداد برنده های اعلامی دوبارشون تصمیم بگیرن.
چون پارسال از 4500 برنده ایران 1000 تا اصلا مدرک نفرستادن و بخاطر همین سهمیه ایران 1000 تاش اصلا استفاده نشد بخاطر همین امسال چند نکته به نظر من میرسه :
1-روند کارنت شدن شماره ها امسال مانند سال قبل شاید با یکسر ی تغییرات کوچیک تو این ماه یعنی جون http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
350 نفر مصاحبه میشن پس اگه بگیم تو ماه شلوغشون 450 تا رو مصاحبه کنن پس چیز عجیبی نیس تو ماه اکتبر زیر 8000 رو مسه سالای قبل مصاحبه کنن . حالا نه 8000 بگو 6000!
2- تو ماه اکتبر مطمینا دیگه شماره های اعلام شده زیر 10,000 نیست و یکنواختی شماره ها بعد از اکتبر مثه سالای قبل میشه دوباره و روند اعلام کارنت شدن ها هم مثه باز مثه سالای قبله !
3- اینم باید در نظر داش که ازین 6024 تا کلا 3500 تا سهمیه ویزا دارن پس اصولا ممکنه اسامی کل 6024 تا اعلام نشه که این بستگی داره که تا ماه اکتبر چند نفر مدارکشونو بفرستن. شاید اگه همه بفرستن باز 4500 تا کلا اعلام کنن یا نهایت 5000 تا شو !
4- دعا کنید روند اعلام اسامی مسه سالای قبل باشه تا ماه اول نوبت من باشه البته نوبت بشترامون!Big Grin
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
تشکر کنندگان: aziking ، melina0005 ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، amiz.abdollah
(2012-06-05 ساعت 12:53)Ali DV-2013 نوشته:  سلام دوستان
عزيزاني كه نامه تاييد KCC رو دريافت نكردن نگران نباشند چون با سيستم مرتبي كه دارن هيچ نامه‌اي بدون جواب نميمونه ولي زمان دريافتش متفاوته. مثلا مال من پس فرداي ارسال درخواست تاييد دريافت مدارك پاسخ اومد كه مداركتون دريافت شده و گوش به زنگ بولتن باشيد. در اين نامه تاكيد شده كه به ترتيب شماره كيس بررسي ميشه و صرفا كسايي كه مدارك فرستادن بررسي ميشن. بنا بر اين من هم مثل دوستاي عزيزي كه در پست‌هاي قبلي گفتن ، تاكيد ميكنم مدارك رو معطل نكنيد و زود بفرستيد.

با توجه به كيس نامبر من كه 400 هست فكر كنم منم بايد حسابي گوش به زنگ باشم و بهتره ترجمه مدارك و واكسن‌ها (البته غير از آنفولانزا كه فقط 6 ماه اعتبار داره) رو شروع كنم. لطفا اگه چيزي به ذهنتون ميرسه بگيد تا در اين خلال انجام بدم.

ممنون

دوستان لطفا اگر كار ديگه‌اي به ذهنتون ميرسه كه بشه در اين مدت انجام داد بفرماييد. در اين شرايط كه فقط انتظاره و انتظار ، آدم نگرانه يهو يه كاريو جا انداخته باشه يا اينكه لحظه آخر بگن فلان چيز رو هم بايد از قبل انجام ميدادي كه تا الان تموم مي‌شد نه اينكه الان تازه شروع كني!

ممنون
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، amir0_0amir ، samankhan1 ، homayoon13
(2012-06-06 ساعت 10:19)Ali DV-2013 نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 12:53)Ali DV-2013 نوشته:  سلام دوستان
عزيزاني كه نامه تاييد KCC رو دريافت نكردن نگران نباشند چون با سيستم مرتبي كه دارن هيچ نامه‌اي بدون جواب نميمونه ولي زمان دريافتش متفاوته. مثلا مال من پس فرداي ارسال درخواست تاييد دريافت مدارك پاسخ اومد كه مداركتون دريافت شده و گوش به زنگ بولتن باشيد. در اين نامه تاكيد شده كه به ترتيب شماره كيس بررسي ميشه و صرفا كسايي كه مدارك فرستادن بررسي ميشن. بنا بر اين من هم مثل دوستاي عزيزي كه در پست‌هاي قبلي گفتن ، تاكيد ميكنم مدارك رو معطل نكنيد و زود بفرستيد.

با توجه به كيس نامبر من كه 400 هست فكر كنم منم بايد حسابي گوش به زنگ باشم و بهتره ترجمه مدارك و واكسن‌ها (البته غير از آنفولانزا كه فقط 6 ماه اعتبار داره) رو شروع كنم. لطفا اگه چيزي به ذهنتون ميرسه بگيد تا در اين خلال انجام بدم.

ممنون

دوستان لطفا اگر كار ديگه‌اي به ذهنتون ميرسه كه بشه در اين مدت انجام داد بفرماييد. در اين شرايط كه فقط انتظاره و انتظار ، آدم نگرانه يهو يه كاريو جا انداخته باشه يا اينكه لحظه آخر بگن فلان چيز رو هم بايد از قبل انجام ميدادي كه تا الان تموم مي‌شد نه اينكه الان تازه شروع كني!

ممنون
سلام دوست عزیز
شما از کوچکترین فرصتها برای یادگیری زبان استفاده کن و همچنین حداقل یک تخصص رو تا قبل از رفتن یاد بگیر. چون هزینه یادگیری این موارد در اونجا بسیار بالاست پس بهتره با صرف هزینه کمتر تا زمان رفتن خودتو تقویت کنی. بقیه کارهایی که باید انجام بدی در تاپیک های مختلف کامل توضیح داده شده.
موفق باشی

با سلام.
دوستان عزيز
ابدا نيت ناراحت كردنتون رو نداشتم و ندارم. من دوران پر استرس شما رو دقيقا درك مي‌كنم و عين همون رو پارسال پشت سر گذاشتم. نيتم فقط كمكه و سبك كردن بار نگراني‌ها و اضافه كردن حجم اطلاعات شما. بهرحال منم از كمك سال بالايي‌هام خيلي استفاده كردم.
اما سعي كنيد منطقي باشيد و دور از واقعيت فكر نكنيد. به اين موارد توجه كنيد.
1- توزيع كيس نامبرهاي آسيا هر سال با سال قبل متفاوته. ببينيد
سال 2009 : 1 تا 33000
سال 2010 : 1 تا 33000
سال 2011 : 1 تا 44000
سال 2012 : 1 تا 74000
سال 2013 : 1 تا 10000
البته تو 2013 يه عده خيلي محدودي كيس نامبرهاي خيلي بالا دارن كه فعلا راجع به اونها اظهار نظر نمي‌كنيم.
دوستان همونطور كه مي‌بينيد توزيع كيس‌نامبرها هر سال يه طوره و به همين دليل اينطور نيست كه هر چقدر پارسال يا سال قبلش توي اكتبر كارنت شدن همونقدر هم امسال كارنت بشن. پارسال بين كيس نامبرهاي 1 تا 10000 فقط حدود 400 نفر ايراني بودن. اما الان تو اين بازه حداقل 5000 نفر ايرانين.(اگه رض كنيم بالاتر از 10000يها 1000 نفرن كه با توجه به آماري كه خودتون تو نظرسنجي كيس نامبرها اعلام كردين تقريباً غيرممكنه و عدد خيلي كوچكتر از اين حرفهاست)
با حرف اون دوستمون كه مي‌گه فقط 2000 نفر اسماشون اعلام شده و بقيه هنوز اعلام نشده ابدا موافق نيستم.
به دو دليل، اول اينكه KCC اينو اعلام نكرده و وقتي صفحه چك كردن برنده شدنتون رو باز مي‌كنيد چيزي در اين خصوص اعلام نمي كنه. فقط گفته ممكنه KCC تعداد بيشتري رو براي اكتبر اعلام كنه.(اين يعني الان همه 6029 نفرو اعلام كرده). اين موضوع هم قطعاً براي ايران نخواهد بود چون اگر تعداد برندگان لاتاري در 10 سال گذشته رو نگاه كنيد ميبينيد كه سقف تعداد برنده هاي لاتاري از يه كشور حدود 6000 نفره و هيچوقت سابقه نداشته كه از اين عدد بيشتر يه كشور برنده بشه. اگه قرار باشه سهميه‌ها رو اضافه بكنن بدرد ايران نمي‌خوره. چون همين الان 6000 تا برنده رو داره. تازه اگرم اين سقف رو بالا ببرن و مثلا بكنن 7000 نفر باز هم فايده اي نداره، چون اون جديديها كه كيس نامبرهاشون از شما بهتر نخواهد بود. اگر شما 6000 نفر 3500 تا ويزا رو پر كنيد به آخري‌هاي خودتون هم ويزا نمي‌رسه چه برسه به اون اضافي‌هاي احتمالي.
دليل دوم هم آمار اعضا خود مهاجرسراست. البته به قوت دليل اول نيست اما ببينيد تعداد برنده هاي 2013 كه تو مهاجرسرا اعلام وضعيت كردن همين الان نزديك 300 نفره. در حاليكه تو فروم ما 2012ي ها اين عدد تازه بعد از 10 ماه از اعلام نتايج تازه 250 نفره. تطبيق اين دو تا عدد با 4450 برنده ما و 6030 برنده شما تقريبا نشون مي‌ده كه همه 6030 برنده اعلام شدن و يواش يواش فروم بازا داره تو مهاجرسرا پيداشون مي‌شه.
پس داستان اينكه فقط 2000 نفر اعلام شده باشه و تصادفاً اونا تو 10000تاي اول باشن و قرار باشه 4029تاي بعدي بعدا اعلام بشن و اونا توي 40-50 هزارتا كيس نامبر بعدي باشن منتفيه.
حالا برگرديم به موضوع كارنت شدن.
اگه فرض كنيم توزيع شما 6029 نفر توي اين 10000 تا كيس نامبر يكنواخت باشه. اونوقت مي‌بينيد كه نميشه تو يكي دوماه تا 6 هزارو خورده اي برن مصاحبه چون تعداد برنده‌هاي ايران لاي اين شش هزار و خورده‌اي خودش ميشه حدود 3000 نفر. حالا اگه قرار باشه اين همه آدم تو دو سه ماه مصاحبه بشن كه فكر كنم سفارت آمريكا تو آنكارا بايد تعداد پرسنلش رو تقريباً 10 برابر كنه. چون امسال كه متوسط نرخ مصاحبه ماهيانه حدود 200 نفر در ماه بوده. حالا فرض كنيم براي زمان شما بشه 300 نفر در ماه اما قطعا 1500 نفر در ماه نميشه.
بنا براين اين مساله رو از ذهنتون خارج كنين و برنامه زندگيتون رو حداقل تا در اومدن بولتن اولتون كه حدوداي 10م آگوسته تحت تاثير قرار نديد.
ان‌شائاله همتون دير يا زود مصاحبه مي‌شيد به فكر آمريكا باشيد و بعد از رفتن. اين يه سال خيلي زمان مهميه سعي كنيد به بهترين نحو قبل از رفتن ازش استفاده كنيد و خودتون رو تو مسائل مختلف تقويت كنيد. البته استرس اجتناب ناپذيره اما سعي كنيد آگاهانه استرس داشته باشيد.
ارادتمند

CN : 37xxx
رويت قبولي : 15 july
ارسال فرم‌ها : 17 july
سفارت : آنكارا
دريافت نامه دوم : 7 march
تاريخ مصاحبه : 7 may
تاريخ كليرنس : June 4
تاريخ دريافت ويزا : 14 June
ورود به آمريكا : August 27
دريافت گرين كارت : 10 September
محل اقامت : San Diego
(2012-06-06 ساعت 15:58)ETnakhausetelefonien نوشته:  با سلام.
دوستان عزيز
ابدا نيت ناراحت كردنتون رو نداشتم و ندارم. من دوران پر استرس...
بنا براين اين مساله رو از ذهنتون خارج كنين و برنامه زندگيتون رو حداقل تا در اومدن بولتن اولتون كه حدوداي 10م آگوسته تحت تاثير قرار نديد.
ان‌شائاله همتون دير يا زود مصاحبه مي‌شيد به فكر آمريكا باشيد و بعد از رفتن. اين يه سال خيلي زمان مهميه سعي كنيد به بهترين نحو قبل از رفتن ازش استفاده كنيد و خودتون رو تو مسائل مختلف تقويت كنيد. البته استرس اجتناب ناپذيره اما سعي كنيد آگاهانه استرس داشته باشيد.
ارادتمند

خیلی متشکرم از بیانات کاملتون
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، shani89 ، asalasali
(2012-06-06 ساعت 15:58)ETnakhausetelefonien نوشته:  با سلام.
دوستان عزيز
ابدا نيت ناراحت كردنتون رو نداشتم و ندارم. من دوران پر استرس شما رو دقيقا درك مي‌كنم و عين همون رو پارسال پشت سر گذاشتم. نيتم فقط كمكه و سبك كردن بار نگراني‌ها و اضافه كردن حجم اطلاعات شما. بهرحال منم از كمك سال بالايي‌هام خيلي استفاده كردم.

سلام
کاملا با بیاناتتون موافقم، دقیقا همین بحث در تاپیک دیگر هم مطرح شده بود که با همین استدلالها نظر خودم رو بیان کردم.
و البته اضافه کنم که با توجه به شواهد احتمالا نقطه متمایز کیس نامبرهای افراد در قاره های مختلف اون حروف مربوط به قاره ها در ابتدای کیس نامبر هست و حدس می زنم که شماره های تکراری در قاره های مختلف حضور دارند.
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: aziking ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، shani89 ، amiz.abdollah
(2012-06-02 ساعت 15:02)melina0005 نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 13:09)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 12:53)aziking نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 10:53)melina0005 نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 22:48)mehdi.pazoki نوشته:  سلام دوست عزیز
باید 4 هفته صبر کنی و بعد از اون مجددا ایمیل بزنی، من هم همین ایمیل دریافت کردم و چاره ای نیست جز صبر
موفق باشید

سلام دوست عزیز
من موضوعی رو که شما مطرح فرمودید رو با دوستان دیگه مطرح کردم و همه براشون جالب بود، چون به بعضی ها جواب دادن که اکتبر یا نوامبر، شما کی این ایمیل رو دریافت کردید ؟
ممنون
سلام من به اونا 15 می زدم اونا 21 می جواب دادن البته نوشتن با توجه به شماره کیس من

کیس نامبر شما چند؟؟؟

به من اینو گفتن...ولی تاریخ ندادن....
Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of each month to locate the current numbers being processed.

فقط گفته که پراسس رو پرونده شما شروع شده....

سلام
شماره من حدود 5000، شماره ملینا هم 1600، پس اگر درست باشه ، شما تا یک ماه دیگه میری برای مصاحبه، پس شروع کن به ترجمه کردن مدارک و حساب بانکی و واکسن ها تا ببینیم چی میشه ...
امیدوارم دوستان دیگه هم اطلاعات بگیرن و اعلام کنند.
موفق باشید

ممنونم از راهنمایی تون البته این حدس شخصی منه که اگه شروع کنن به کارنت کردن از تیرماه شاید همون اکتبر وقت مصاحبه بدن چون میدونید که فاصله بین کارنت و مصاحبه تقریبا دو ماهی هست
بامید هر چه زودتر و قبولی هممون

میشه متن emaili که برای تایید دریافت مدارک بهkcc زدیدرا برام بفرستید؟
تشکر کنندگان: shani89
من الان زنگ زدمKCC گفتن مصاحبه ها مثل هر سال از اکتبر شروع میشه وبا توجه به کیس نامبر شما (حدود 6000) مصاحبه اواخر اکتبر یا نوامبر هستش و برای تاییدیه مدارک ارسالی هم از 15هم جون به بعد تماس بگیرین.
کیس نامبر: 2013AS59XX/تعداد:2 نفر/سفارت : ابوظبی/تاريخ مصاحبه : 4 آپریل/کلیرنس :خودم 27 می,همسرم:14 آگوست (بعد از 132 روزBig Grin)
(2012-06-06 ساعت 19:11)adidas نوشته:  میشه متن emaili که برای تایید دریافت مدارک بهkcc زدیدرا برام بفرستید؟

To whom it may concern,

According to the ARAMEX Mail Tracking Service I have used, my Documents have been delivered to the Kentucky Consular Center 05/14/2013 and the copy of the shipment details is attached.

I would appreciate if you would acknowledge the receipt of the shipment (Forms).

Yours faithfully,
Your name

ابنم جواب کنتاکی

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of each month to locate the current numbers being processed.
(2012-06-06 ساعت 19:39)dove نوشته:  من الان زنگ زدمKCC گفتن مصاحبه ها مثل هر سال از اکتبر شروع میشه وبا توجه به کیس نامبر شما (حدود 6000) مصاحبه اواخر اکتبر یا نوامبر هستش و برای تاییدیه مدارک ارسالی هم از 15هم جون به بعد تماس بگیرین.
پس با این اوصاف باید از اواخر تیر منتظر کارنتی ها باشیم؟؟.....چه هیجانیBig Grin

شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
دوستان به نظرتون چرا شماره گذاری امسال با پارسال متفاوته؟! چرا اصل قضیه رو بررسی نمیکنیم؟
تشکر کنندگان: amiz.abdollah
(2012-06-06 ساعت 19:39)dove نوشته:  من الان زنگ زدمKCC گفتن مصاحبه ها مثل هر سال از اکتبر شروع میشه وبا توجه به کیس نامبر شما (حدود 6000) مصاحبه اواخر اکتبر یا نوامبر هستش و برای تاییدیه مدارک ارسالی هم از 15هم جون به بعد تماس بگیرین.

من نمی دونم وقتی خودشون میگن 6000 اکتبره یعنی مثه پارسال بعضیا چه اصراری دارن تحلیل کنن که نه مثه پارسال نیس چون کیس نامبرا یه جور دیگس ولی فراموش می کنن که امسال دو مرحله ای هستش ! توضیحات کاملشو صفه قبل دادم !
اینجا http://mohajersara.com/thread-5243-post-...#pid180020
دریافت تاییدیه دریافت:
تشکر کنندگان: escutcheon ، asal1907 ، melina0005 ، امیر مهاجر ، amiz.abdollah
آیا تا به حال کسی تو سایت visa bulletin رفته و چیزی دستگیرش شده ؟ و آیا کسی تا به حال نامه اولی دریافت کرده که در رابطه با اعلام شماره کارنت شدش چیزی قید شده باشه؟Shy
کیس نامبر 2013AS006000
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :3نفر
مصاحبه:1 اپریل2013
دریافت ویزا:یک ضرب
تشکر کنندگان: shani89 ، amiz.abdollah
(2012-06-07 ساعت 15:11)هیراد نوشته:  آیا تا به حال کسی تو سایت visa bulletin رفته و چیزی دستگیرش شده ؟ و آیا کسی تا به حال نامه اولی دریافت کرده که در رابطه با اعلام شماره کارنت شدش چیزی قید شده باشه؟Shy

دوست عزیز دیگر از پارسال نامه ای در کار نیست!!
دریافت تاییدیه دریافت:
تشکر کنندگان: mehdiii ، aziking ، melina0005 ، امیر مهاجر ، shani89

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان