کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج
دوستان امتحانات در کالج و دانشگاه چطور است ؟ مثلا" تستی عملی و پروژه و یا کتبی
چون دوستانی که وارد کالج می شوند با زبان متوسط امتحان کتبی سخت هست.
منابع سوالات از کجاست از کتابی که درس می دهند یامثل ایران از هر جایی که دل استاد بخواهد ؟
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، HAZARA ، afshinghwink ، msar
(2012-08-22 ساعت 03:45)amir53 نوشته:  دوستان امتحانات در کالج و دانشگاه چطور است ؟ مثلا" تستی عملی و پروژه و یا کتبی
چون دوستانی که وارد کالج می شوند با زبان متوسط امتحان کتبی سخت هست.
منابع سوالات از کجاست از کتابی که درس می دهند یامثل ایران از هر جایی که دل استاد بخواهد ؟

امتحان کتبی اگه سخته، پس اونوقت تو کلاس سخنرانی کردن و essay های حداقل 2000 کلمه ای با استاندارد MLA نوشتن رو چی میگی!!؟؟
لیسینینگ هم که باید خوراک آدم باشه، استاد میاد کلاس برای کلاسی که 90 درصدش انگلیسی زبان مادری هستن داره صحبت میکنه. درس رو باید از اون چطور گرفت!!
همانطور که گفتم زبان خیییییییییییییییییییلی کار میبره لامصب!
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، pr.kia ، HAZARA ، MAHDI2012 ، مانترا ، sadeghi897 ، ali234 ، maziar irani ، afshinghwink ، msar ، lighthouse
سلام دوستان
من یه سوالی دارم
من در حال حاضر امریکا زندگی نمیکنم ولی آی دی کارد من 6ماه پیش از لس آنجلس صادر شده و حساب بانکی من از 1ماه پیش به لس آنجلس منتقل شده ، همینطور سکیور کردیت هم دارم.که تاریخش از همین 1ماه پیش هستش.
میخوام بدونم آیا این امکان وجود داره که 6ماه دیگه کالج من رو به خاطر تاریخ آی دی کاردم ، in state حساب کنه و بتونم درس بخونم؟؟؟؟؟ یا حتما باید 1 سال لس آنجلس زندگی کرده باشم؟؟؟؟
از دوستانی که اطلاعات کامل و درستی دارن میخوام که منو راهنمایی کنن
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، afshinghwink ، Lemony ، msar
(2012-09-27 ساعت 13:19)silia نوشته:  سلام دوستان
من یه سوالی دارم
من در حال حاضر آمریکا زندگی نمیکنم ولی آی دی کارد من 6ماه پیش از لس آنجلس صادر شده و حساب بانکی من از 1ماه پیش به لس آنجلس منتقل شده ، همینطور سکیور کردیت هم دارم.که تاریخش از همین 1ماه پیش هستش.
میخوام بدونم آیا این امکان وجود داره که 6ماه دیگه کالج من رو به خاطر تاریخ آی دی کاردم ، in state حساب کنه و بتونم درس بخونم؟؟؟؟؟ یا حتما باید 1 سال لس آنجلس زندگی کرده باشم؟؟؟؟

کالج من دو سری مدارک میخواست. یکی از سری اول و یکی از سری دوم.
گواهینامه قبول نبود. من بیمه ماشین و رجیستر ماشین رو دادم با کارکرد حساب بانک. باید کارکرد می داشت. کالج به کالج فرق داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: silia ، HAZARA ، sadeghi897 ، ali234 ، afshinghwink ، Lemony ، msar
(2012-09-27 ساعت 15:46)yami نوشته:  
من یه سوالی دارم
من در حال حاضر آمریکا زندگی نمیکنم ولی آی دی کارد من 6ماه پیش از لس آنجلس صادر شده و حساب بانکی من از 1ماه پیش به لس آنجلس منتقل شده ، همینطور سکیور کردیت هم دارم.که تاریخش از همین 1ماه پیش هستش.

گواهینامه قبول نبود. من بیمه ماشین و رجیستر ماشین رو دادم با کارکرد حساب بانک. باید کارکرد می داشت. کالج به کالج فرق داره.
مرسی از جوابتون.
من از تو سایت هر کالج میتونم بفهمم که دقیقا چه مدارکی رو میخوان؟ یا باید حضوری ازشون بپرسم؟
یه سوال دیگه هم اینکه من از کجا میتونم یه کالج خوب که ففسا هم کمک کنه و از رنج بالایی هم برخوردار باشه پیدا کنم؟
سایت خاصی هست که کالجای خوب لس آنجلس رو معرفی کنه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، afshinghwink ، Lemony ، msar
(2012-09-29 ساعت 13:57)silia نوشته:  
(2012-09-27 ساعت 15:46)yami نوشته:  
من یه سوالی دارم

مرسی از جوابتون.
من از تو سایت هر کالج میتونم بفهمم که دقیقا چه مدارکی رو میخوان؟ یا باید حضوری ازشون بپرسم؟
یه سوال دیگه هم اینکه من از کجا میتونم یه کالج خوب که ففسا هم کمک کنه و از رنج بالایی هم برخوردار باشه پیدا کنم؟
سایت خاصی هست که کالجای خوب لس آنجلس رو معرفی کنه؟؟

کالج من Palm Beach State که اصلا اینجا معروف بود که معروف ترین و معتبرترین کالج اینجاست در حالیکه یک عالمه کالج ریزه میزه معمولی هم هست. بنابرین به سایت رفتن و جستجو کردن نیازی نبود. البته عامل اصلی انتخاب برای من بحث فاصله بود که این کالج سه ایستگاه کوتاه اتوبوس با خونه ما فاصله داره. به خاطر اسم و رسم نرین کالجهای دور ثبت نام کنین. بدجوری بعدا پشیمان میشین. همینکه کالج معتبر باشه خودش کلی هست.
برای مدارک و اینکه آیا وام به اون کالج تعلق میگیره حتما با قسمت آموزی و مالی کالج صحبت کنین. البته کالجهای خصوصی که بیشتر بیزنس هستن تا آموزش ممکنه عین یک فروشگاه که به زور میخواد جنسش رو بفروشه بهتون اطلاعات دو پهلو بدن ولی خوب این وظیفه شماست که جستجو کنین ببینین که کی راست و دروغ میگه. یعنی بهتون بر نخوره ها ولی برادرانه میگم اگه کسی الان نتونه از عهده پیدا کردن یک کالج معتبر و اطلاع از شرایطش بر بیاد باید در اینکه چطور میخواد در این مملکت صاحب کار و زندگی بشه کمی فکر دوباره کنه.
بازم میگم بحث مسافت رو جدی بگیرید و بخاطر یک نخود کالج بهتر نرین اونور شهر ثبت نام کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: silia ، vroom ، pr.kia ، HAZARA ، parsush ، مانترا ، afshinghwink ، Lemony ، msar ، lighthouse
سلام
من قصد ادامه تحصیل در رشته تکنسین شاخه پزشکی رو دارم .(مدرک تحصیلیم در ایران فوق دیپلم کامپیوتر) چگونه باید برم کالج؟زبانمم ضعیفه!!!!
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، afshinghwink ، msar
(2012-11-20 ساعت 02:55)n.torabi65 نوشته:  سلام
من قصد ادامه تحصیل در رشته تکنسین شاخه پزشکی رو دارم .(مدرک تحصیلیم در ایران فوق دیپلم کامپیوتر) چگونه باید برم کالج؟زبانمم ضعیفه!!!!
متشکرم

من دقیقا متوجه نشدم که تکنسین شاخه پزشکی یعنی چی اما اینجا یک چیزی داریم مثل Medical Assistant که فکر کنم دوره یکساله هست و در حد زیر دست پرستار حساب میشه.
ترابی جان کلا دارم شوخی میکنم هااا بهت بر نخوره اما تو کالج که به زبان اشاره تدریس نمیکنن!! چه اونجا چه اینجا اول باید زبانت رو فول کنی. یک عالمه تکلیف نوشتی میدن و یک عالمه کتاب باید بخونی و سر کلاس به درس استاد گوش کنی. استاد هم که چنان درس میده که بیشتر کلاس آمریکایی هستن خوب.
پاسخ
سلام بر دوستان گل، من شهر ساكرامنتو هستم و مي خوام در رشته medical technology ادامه تحصيل بدم. كالج مورد نظر من folsom lake cOllege هست، مكان كالج تقريبا ازم دور هست، مي خواستم بدونم كسي از دوستان ميدونه من چه طوري بايد بفهمم مدارك مورد نيازش چيه ، امتحان ورودي داره يا نه؟ هر چي مي گردم چيزي پيدا نميكنم، اينكه مثلا امتحان زبان يا رياضي مي خواد يا نه؟ ممنون
پاسخ
(2012-11-24 ساعت 14:20)mina_s نوشته:  سلام بر دوستان گل، من شهر ساكرامنتو هستم و مي خوام در رشته medical technology ادامه تحصيل بدم. كالج مورد نظر من folsom lake cOllege هست، مكان كالج تقريبا ازم دور هست، مي خواستم بدونم كسي از دوستان ميدونه من چه طوري بايد بفهمم مدارك مورد نيازش چيه ، امتحان ورودي داره يا نه؟ هر چي مي گردم چيزي پيدا نميكنم، اينكه مثلا امتحان زبان يا رياضي مي خواد يا نه؟ ممنون

وب سایت این کالج نشون میده به نظر یک کالج خصوصی باشه. اگر فرم contact us اش رو پر کنید و اطلاعات تماستون رو بگذارید با شما تماس می گیرند و می تونید هر سوالی دارید ازشون بپرسید. البته تلفنشون هم موجوده.

این کالجهای خصوصی بسیار پیگیر و به عبارت دیگر سمج هستند! به محض اینکه باشون تماس بگیرید دیگه ول کن معامله نیستند و تا شما رو به هر وسیله ای که شده جذب نکنن دست بر نمی دارن. پس مطمئن باشید همه سوالاتتون رو راحت جواب میدن. البته شاید مطالعه وب سایتشون هم تا حدی کمکتون کنه.

من اول می خواستم تو یکی از همین کالجهای خصوصی ثبت نام کنم. خیلی راحت پیشنهاد فاند می دن ولی شرطش این بود که حتما دوره ای که می خواهید بگذرونید منجر به degree بشه نه certificate. مدارک تحصیلی ایران رو هم برای ارزشیابی قبول می کردند ( اگر لازم به ارائه بود).

به هر حال من بعد از تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیدم که به دلایل متعدد community college ها خیلی بهتر هستند. اگر رشته مورد نظرتون در این کالجها پیدا بشه بهتره اونجا ثبت نام کنید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، HAZARA ، amir2640 ، mina_s ، frozen mind ، مانترا ، sadeghi897 ، mirzamemar ، ali234 ، afshinghwink ، Lemony ، msar ، soheil1993
سلام دوستان من به کمک شما احتیاج دارم.
من و همسرم امسال لاتاری بردیم و عازم امریکا هستیم ولی می خوایم حتما درس بخونیم . ولی ما 2 نفر شرایط مختلف دلریم من شرایط را می گم شما اگر میشه راهنماییم کنید.

1 - همسر من دیپلم فنی حرفه ای هست. رشته گردشگری الان میخواد شروع کنه در امریکا بره دانشگاه در رشته پزشکی. فکر کنم کارش راحت باشه می تونه بره کالج و بعد دانشگاه و ...
فقط ایشون می تونه از وام و کمک هزینه تحصیلی استفاده کنه از کی می تونه شروع کنه به تحصیل

2 - درباره خودم من لیسانس IT هستم ولی مجازی درس خوندم . معدلم اصلا خوب نیست و فکر نکنم بتونم فوق لیسانس ادامه تحصیل بدم .
اگر بخوام از اول درس بخونم از کجا شروع کنم ؟ از کالج؟ اگر نگم لیسانس دارم به من ام و کمک هزینه می دن؟ ولی چون تو شرایط گرینکارت نوشتم لیسانس امکتن داره بفهمن! نه؟
بعد اگر کالج یا دانشگاه را خودمم هزینه اش را بدم برای فوق می تونم از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنم؟
به نظرتون من چی کار کنم ؟ خیلی گیجم خیلی ناراحتم ! آخه من معدل دبیرستان و پیش دانشگاهیم عالیه 19-20 ولی این دانشگاه کار را خراب کرد. من عاشق درس خوندن هستم ولی نمی تونم پول زیادی واسه دانشگاه بدم چون هر دو می خوایم درس بخونیم و تازه ازدواج کردیم(1 سال) و با اومدن به امریکا تازه می خوایم برای خودمون زندگی درست کنیم و بریم سر خونه زندگیمون که خودش یه مخارجی داره
به من کمک کنید
پیشاپیش ممنون
پاسخ
ممنون هستي جان، پس degree مهمتر هست، من هم شنيدم كه مدرك كالج هاي خصوصي حتي براي كار پيدا كردن هم مشكل داره، تا اونجايي كه من سرچ كردم folsom lake c پابليك هست، حتما باهاشون تماس ميگيرم. ممنون از راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، afshinghwink ، msar
(2012-11-25 ساعت 04:54)mina_s نوشته:  ممنون هستي جان، پس degree مهمتر هست، من هم شنيدم كه مدرك كالج هاي خصوصي حتي براي كار پيدا كردن هم مشكل داره، تا اونجايي كه من سرچ كردم folsom lake c پابليك هست، حتما باهاشون تماس ميگيرم. ممنون از راهنماييتون

خواهش می کنم. البته منظور من این نبود که degree مهمتر هست. من عرض کردم معمولا کالجهای خصوصی برای دادن فاند (کمک هزینه) بیشتر روی degree حساب می کنند. اما در عمل کاملا بستگی به رشته مورد نظر شما و تقاضای بازار کار هست که degree ارزش داشته باشه یا certificate.

اگر شما مایل هستید که بعدا این تحصیلات کالج رو در دانشگاه ادامه بدید، بهترین کار رشته های منجر به degree هست که اکثر کالجهای معتبر کمکتون می کنند تا واحدهاتون رو به دانشگاههایی که عمدتا طرف قراردادشون هم هستند انتقال بدید.

بعضی رشته ها مثل دستیار پزشک یا تکنسین داروخانه یا امثال اینها در کل به همین دوره degree دو ساله ختم میشن و نیازی به ادامه دادن در دانشگاه نیست، مگر واقعا مایل باشید به پرستاری یا موارد مشابه در دانشگاه ارتقاء بدید. این مورد در باره رشته ایی مثل دستیار وکیل ( paralegal) هم مصداق داره.

بعضی رشته های دیگه مثل کارهای فنی و رشته های کامپیوتر هم هست که مدرک کالج تحت عنوان degree در بازار کار ارزش چندانی نداره. تو این رشته ها معمولا certificate های معتبری وجود داره که اگر اونها رو داشته باشید یا دوره های مربوط به اونها رو در یک کالج معتبر بگذرونید ، خیلی موثرتر از یک degree از کالج هست.

باز هم میگم کاملا بسته به رشته ، نوع کالج و خود فرد داره که چه انتخابی براش مناسب تر باشه.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، maka2 ، amir82 ، mina_s ، parsush ، mohajer13 ، afshinghwink ، Lemony ، msar ، lighthouse ، soheil1993
هستی جان در مورد تکنیسین داروخانه اطلاعاتی داری؟
چون من سرچ کردم 6 سال پیدا کردم.....شما گفتی 2 سال،ممنون
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: miyu ، msar
(2012-11-25 ساعت 10:19)maka2 نوشته:  هستی جان در مورد تکنیسین داروخانه اطلاعاتی داری؟
چون من سرچ کردم 6 سال پیدا کردم.....شما گفتی 2 سال،ممنون

Pharmacy Technician معمولا در کالجها به صورت دوره های فشرده زیر یکسال هست که certificate میدن. اما به ندرت کالجها یا دانشگاههایی هم هست ( بیشتر خصوصی) که دوره های Associate degree هم دارن برای این منظور و همون حدود 1.5 تا 2 سال طول میکشه. شما کجا 6 سال دیدید؟ 6 سال که دکتر میشین دیگه ، تکنسین چرا ؟ (:-)
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، maka2 ، mina_s ، mohajer13 ، Soap McTavish ، afshinghwink ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان