کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج
دوستان عزیز

با توجه به اهمیت مسئله این استیت شدن این تجربه ام رو در این تاپیک جداگانه مینویسم.
امروز که مدارک این استیت بودن رو با افتخار فراوان بردم کالج. خیر سرم یک عالمه کاغذ ماغذ که به حساب خودم همشون نشون میدادن همش فلوریدا بودم و از اینجا جم نخوردم!
همون اول همشون رو زدن کنار و یک برگه داد دستم و گفت فقط این مدارک قبوله! گفتم یعنی چی همه جا فیش یوتیلیتی یا اجاره نامه و چیزهای مشابه قبوله؟ گفت نمیشه. خلاصه بعد از کلی کمک که بمن کرد گفت با این اوصاف دو تا مدرک تو بیشتر نداری که مورد قبوله! گواهینامه ات که می 2011 در فلوریدا صادر شده و رجیستریشن ماشینت که آخر آگوست 2011 صادر شده. تاریخ این استیتی رو هم از اونی که دیر تره میتونم قبول کنم! پس ایشالا اول سپتامبر بیا اینجا شرایطت رو از اوت او استیت به این استیت عوض کن! خوشبختانه هم کلاسهات از 17 سپتامبر شروع میشه و برای واحد گرفتن و اینا مشکلی نخواهی داشت.

*** بنابرین توصیه من به تمامی تازه واردین اینکه که اگه حتی یک دهم درصد به ادامه تحصیل در آینده فکر میکنن به محض ورود به آمریکا و اسکان در شهر یا ایالتشون به یکی دو کالج و دانشگاه سر بزنن و از اونا فرم مدارک قابل پذیرش برای این استیت بودن رو بگیرن تا در اسرع وقت نسبت به اخذ حداقل دو عدد از اونها (معمولا دو سری مدرک هست. یکی از سری یک بگیرید و دیگری از سری دو) اقدام کنین.خلاصه اقدام فوری من برای گرفتن گواهینامه اینجا حسابی به دادم رسید وگرنه همینجوری شش ماه این استیتیم دیر شد! حساب کنین اگه گواهینامه به وقت نمیگرفتم چی میشد!!

*** با توجه به اینکه از دیپلم ادامه تحصیل میدم با توجه به داشتن گرین کارتم و احتمالا رشته تحصیلیم که پارامدیک (فوریتهای پزشکی) هست، بجای تافل قرار شده امتحان ACT Compass ESL بدم که 25 دولار خرجشه و همون تو کالج بصورت کامپیوتری میگیرن.
برای ورود به رشته هم علیرغم اینکه میگن پذیرشم قطعی شده و کارت دانشجویی هم گرفتم و رشته ام جزو رشته های با پذیرش محدود نیست اما باید امتحان PERT بدم که البته مخصوص فلوریدا هست و احتمالا جاهای دیگه چیز دیگه ای هست. مثل ACT یا SAT هست و موادش هم مهارتهای زبان انگلیسی و ریاضیات (لعنه اله علیه اجمعین) هست در حد جبر دبیرستان (ریاضیات رشته علوم انسانی قسمت جبر).
اینم قبول بشم تو کالج دوباره سه واحد (Intermediate Algebra (god damn upon it هست که اونم میشه گفت در حد جبر دبیرستان (رشته تجربی و ریاضی) هست و از همین الان بساط ناله و عزاداری رو پهن کردم که من ریش سفید از کجا این لامصب رو بخونم Sad
پاسخ
خیلی ممنون از راهنماییت . اگه بتونی بازم از تجربیاتت بنویسی خیلی خوب میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، afshinghwink ، mehrimom ، msar ، maryam.azad ، maryam.azad
(2012-05-23 ساعت 02:49)yami نوشته:  دوستان عزیز

با توجه به اهمیت مسئله این استیت شدن این تجربه ام رو در این تاپیک جداگانه مینویسم.
امروز که مدارک این استیت بودن رو با افتخار فراوان بردم کالج. خیر سرم یک عالمه کاغذ ماغذ که به حساب خودم همشون نشون میدادن همش فلوریدا بودم و از اینجا جم نخوردم!
همون اول همشون رو زدن کنار و یک برگه داد دستم و گفت فقط این مدارک قبوله! گفتم یعنی چی همه جا فیش یوتیلیتی یا اجاره نامه و چیزهای مشابه قبوله؟ گفت نمیشه. خلاصه بعد از کلی کمک که بمن کرد گفت با این اوصاف دو تا مدرک تو بیشتر نداری که مورد قبوله! گواهینامه ات که می 2011 در فلوریدا صادر شده و رجیستریشن ماشینت که آخر آگوست 2011 صادر شده. تاریخ این استیتی رو هم از اونی که دیر تره میتونم قبول کنم! پس ایشالا اول سپتامبر بیا اینجا شرایطت رو از اوت او استیت به این استیت عوض کن! خوشبختانه هم کلاسهات از 17 سپتامبر شروع میشه و برای واحد گرفتن و اینا مشکلی نخواهی داشت.

*** بنابرین توصیه من به تمامی تازه واردین اینکه که اگه حتی یک دهم درصد به ادامه تحصیل در آینده فکر میکنن به محض ورود به آمریکا و اسکان در شهر یا ایالتشون به یکی دو کالج و دانشگاه سر بزنن و از اونا فرم مدارک قابل پذیرش برای این استیت بودن رو بگیرن تا در اسرع وقت نسبت به اخذ حداقل دو عدد از اونها (معمولا دو سری مدرک هست. یکی از سری یک بگیرید و دیگری از سری دو) اقدام کنین.خلاصه اقدام فوری من برای گرفتن گواهینامه اینجا حسابی به دادم رسید وگرنه همینجوری شش ماه این استیتیم دیر شد! حساب کنین اگه گواهینامه به وقت نمیگرفتم چی میشد!!

*** با توجه به اینکه از دیپلم ادامه تحصیل میدم با توجه به داشتن گرین کارتم و احتمالا رشته تحصیلیم که پارامدیک (فوریتهای پزشکی) هست، بجای تافل قرار شده امتحان ACT Compass ESL بدم که 25 دولار خرجشه و همون تو کالج بصورت کامپیوتری میگیرن.
برای ورود به رشته هم علیرغم اینکه میگن پذیرشم قطعی شده و کارت دانشجویی هم گرفتم و رشته ام جزو رشته های با پذیرش محدود نیست اما باید امتحان PERT بدم که البته مخصوص فلوریدا هست و احتمالا جاهای دیگه چیز دیگه ای هست. مثل ACT یا SAT هست و موادش هم مهارتهای زبان انگلیسی و ریاضیات (لعنه اله علیه اجمعین) هست در حد جبر دبیرستان (ریاضیات رشته علوم انسانی قسمت جبر).
اینم قبول بشم تو کالج دوباره سه واحد (Intermediate Algebra (god damn upon it هست که اونم میشه گفت در حد جبر دبیرستان (رشته تجربی و ریاضی) هست و از همین الان بساط ناله و عزاداری رو پهن کردم که من ریش سفید از کجا این لامصب رو بخونم Sad

يامي عزير سلاخيلي خوشحال شدم كه ديدم بالاخره اوضاع داره بهتر ميشه . مي خواستم بدونم براي اين رشته چطور اقدام كردي آيا بايد پذيرش بگيري و اره يا نه چكار بايدبكني ودوم اينكه براي اين رشته ميتوني كمك هزينه بگيري يا نه؟ ممنون مي شم اگر اطلاعاتي داري در اختيار بذاري.
با ازروي موفقيت
كيس نامبر 2012AS00031***
مصاحبه :ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، f.r ، arman_m ، afshinghwink ، amairmonre ، mojgan-o ، nedali ، msar
من از کالج روبروی خونمون !! اقدام کردم Palm Beach State College که بسیار معتبر و خیلی رشته داره و هزینه همشون هم تقریبا یکیه! از خلبانی هواپیما و هلی کوپتر بگیر تا لیسانس پرستاری و کاردانی مدارک پزشکی و تکنسین دندان و دستیار چشم پزشک!
رشته من پارامدیک یا فوریتهای پزشکی هست که با اینکه در دو مقطع پایین تر هم داشت ولی من یک ضرب فوق دیپلمش رو انتخاب کردم. خوشبختانه لیمیتد اکسس نبود چون شانس آوردم و در گروه بهداشت و پزشکی قرار نداره و جزو پابلیک سیفتی هست وگرنه باید یکی دو ترم درس عمومی مخوندم و بعد امتحان میدادم و اگه جزو مثلا سی نفر اول بودم پذیرش میشدم ولی اینطوری نشد و با دیدن دیپلم قبولم کردن. ففسا هم اقدام کردم که تا بالای 5000 چوق گرنت (بلاعوض) و تا 10000 چوق هم وام دانشجویی سالیانه در صورت تحصیل تمام وقت (12 واحد ترمی) ممکنه بهم تعلق بگیره اما هنوز جوابش نیومده.
از سپتامبر کلاسها شروع میشه و من یک امتحان ACT Compass ESL که زبانه دادم که 91 از 99 شدم (69 قبوله) و یک امتحان PERT که زبان و ریاضی در حد ACT یا SAT میتونه باشه خواهم داد برای تعیین سطح زبان و ریاضیم برای واحدهای پیش نیاز. ریاضی فقط جبره.
علت اینکه این رشته رو انتخاب کردم هم اولا نداشتن دردسر لیمیتد اکسس برای رشته های گروه پزشکی بود مثل پرستاری و مهمتر اینکه رشته پرستاری کارش واقعا سخته و شیفتهای 12 ساعته سر پا بکوب کار داره که کار من نیست! اما این کارش بسته به تماس ها و ماموریت محوله هست. اگه هم بتونی یک گواهی آتش نشانی بگیری و شانس بیاری ممکنه بتونی در آتش نشانی هم استخدام بشی که حقوق اولیه اش از سالی 52000 چوق شروع میشه با کلی مزایا!! و در عرض 5 تا 7 سال به 75000 چوق هم ممکنه برسه و اگه کسی بتونه مثلا فرمانده آتش نشانی منطقه بشه حقوقش تا 140000 چوق هم میرسه!! (توهم زدم هااااااا)
عباس آقا!! بابا شما که خودت اوستادی! گواهینامه هه مال نیویورکه نمیشه اما ماشین میشه. الان شما باید یک مدرک دیگه هم فکر کنم پیدا کنی که نشون بده این استیتی ولی کلا به کالج بستگی داره. مسئله اینه شما باید گواهینامه ات رو عوض میکردی که نکردی و این خودش موردداره. اینا شماره گواهینامه رو میزنن تو سیستمشون قشنگ همه چی میاد بالا!! بنظر من سریع با دانشگاهی که قصد تحصیل داری (مثلا هاروارد یا ام آی تی،... چی؟ پس کجا؟ دانشگاه آزاد واحد علی آباد کتول؟) تماس بگیر و درخواست لیست مدارک این استیتی بکن با ایمیل بفرستن.
پاسخ
(2012-05-29 ساعت 01:09)sheldon نوشته:  خیلی ممنون از راهنماییت . اگه بتونی بازم از تجربیاتت بنویسی خیلی خوب میشه
سلام جناب Sheldon
خیلی‌ خوشحالم که به جمع ما پیوستین. من از طرفدارای شما هستم. همین ۱۰ دقیقه پیش داشتم سریالتون رو میدیدم. یه خواهش داشتم: میشه اینقدر Leonard رو اذیت نکنید پسر خوبیه گناه داره.‌ خیلی‌ متعجب شدم که فارسی هم بلدید، انگلیسیتون که خیلی‌ عالیه، البته با ضریب هوشی ۱۸۰ شما هم دور از انتظار نیست. راستی‌ شما توئ شرکت تحقیقاتیتون کار ندارین برای ما؟ منتظر برنامه های بیشتر شما هستم. بای.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، مانترا ، pr.kia ، arman_m ، sadeghi897 ، afshinghwink ، msar
یامی عزیز بهترین کار ممکن که ادامه تحصیل باشه رو انجام دادی، بهتون تبریک میگم بابت این انتخاب به جا و عاقلانه Smile
با این اوصافی که شما ارائه کردید اگه کسی حتی بعدهااااا هم بخواهد ادامه تحصیل بده بهتره از همون روزهای اول پیگیر in state بودن بشه!
یه مورد به کارهای اولیه پس از ورود اضافه شد Smile Smile Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، كاميلا ، Saeedv13 ، arman_m ، afshinghwink ، Lemony ، ffrfar ، آلیس-1980 ، nedali ، miyu ، msar ، maryam.azad
(2012-05-30 ساعت 21:47)zaherbin نوشته:  یامی اینا تافل میخوان نمره بالای 70 .چکاربکنم من؟!

عباس آقا از من گفت یا تافل بیار یا امتحان ACT Compass ESL بده که 25 دولار بود تو خود کالج! منم گفتم جهنم ضرر هر چیه از 180 دولار تافل بهتره!
نشستم امتحان بدم دیدم اولا زمان محدود نداره و خیلی هم ساده بود!!! البته اون زبانی که روی امتحان زبان و ریاضی PERT باید بدم برای تعیین سطح واحدهای پیش دانشگاهی که در سطح SAT هست به جای خود باقیست!
شما کدوم رشته و کدوم کالج میخوایین برین؟

9780 عزیز! ممنون از قوت قلب دادن!
مسئله مهم تر از ادامه تحصیل اینه که چی و کی و کجا و چطوری بخونین! همینطوری که میبینین میلیونها نفر به علت جو گرفتگی رشته هایی خوندن که نه براشون کار شده و الان هم زیر بار وامش هستن. برای مثال رشته های هنری یا بیشتر رشته های مدیریتی یا رشته هایی مثل تاریخ و جغرافی و علوم سیاسی و اینجور چیزها که مردم با عشق میخونن ولی براشون پول نمیشه مگر دکترا بگیرن. یا رشته هایی که بسیار حساس هستن و اولین خطا آخرین خطا هست و اخراج میشین و بعلت همون سابقه بد هم دیگه کسی در اون رشته استخدامتون نمیکنه مثل خلبانی (تازه اگه بردارن) یا همون پارامدیک که من قراره بخونم یا رشته هایی که سن سال و ملیت و جنسیت بطور شدید و البته پنهان در استخدامتون دخیله. یا رشته هایی که به مهارتی جدای از خود مدرک نیاز داره مثلا طرف انگلیسیش بده و به نظر هم نمیرسه که قراره به این زودی ها درست بشه ولی میره تکنسین داروخانه میشه! خوب ایشون باید پشت تلفن با پیرپاتالها صبحت کنه یا با میکروفن با راننده توی ماشین در Drive thru صحبت کنه که نمیتونه و کسی هم استخدامش نمیکنه.
البته منم این رشته رو نخونم پس چی بخونم؟ دیگه رشته ای نمونده.
پاسخ
(2012-05-31 ساعت 02:01)yami نوشته:  
(2012-05-30 ساعت 21:47)zaherbin نوشته:  یامی اینا تافل میخوان نمره بالای 70 .چکاربکنم من؟!

عباس آقا از من گفت یا تافل بیار یا امتحان ACT Compass ESL بده که 25 دولار بود تو خود کالج! منم گفتم جهنم ضرر هر چیه از 180 دولار تافل بهتره!
نشستم امتحان بدم دیدم اولا زمان محدود نداره و خیلی هم ساده بود!!! البته اون زبانی که روی امتحان زبان و ریاضی PERT باید بدم برای تعیین سطح واحدهای پیش دانشگاهی که در سطح SAT هست به جای خود باقیست!
شما کدوم رشته و کدوم کالج میخوایین برین؟

9780 عزیز! ممنون از قوت قلب دادن!
مسئله مهم تر از ادامه تحصیل اینه که چی و کی و کجا و چطوری بخونین! همینطوری که میبینین میلیونها نفر به علت جو گرفتگی رشته هایی خوندن که نه براشون کار شده و الان هم زیر بار وامش هستن. برای مثال رشته های هنری یا بیشتر رشته های مدیریتی یا رشته هایی مثل تاریخ و جغرافی و علوم سیاسی و اینجور چیزها که مردم با عشق میخونن ولی براشون پول نمیشه مگر دکترا بگیرن. یا رشته هایی که بسیار حساس هستن و اولین خطا آخرین خطا هست و اخراج میشین و بعلت همون سابقه بد هم دیگه کسی در اون رشته استخدامتون نمیکنه مثل خلبانی (تازه اگه بردارن) یا همون پارامدیک که من قراره بخونم یا رشته هایی که سن سال و ملیت و جنسیت بطور شدید و البته پنهان در استخدامتون دخیله. یا رشته هایی که به مهارتی جدای از خود مدرک نیاز داره مثلا طرف انگلیسیش بده و به نظر هم نمیرسه که قراره به این زودی ها درست بشه ولی میره تکنسین داروخانه میشه! خوب ایشون باید پشت تلفن با پیرپاتالها صبحت کنه یا با میکروفن با راننده توی ماشین در Drive thru صحبت کنه که نمیتونه و کسی هم استخدامش نمیکنه.
البته منم این رشته رو نخونم پس چی بخونم؟ دیگه رشته ای نمونده.

**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-06-03 ساعت 22:00)zaherbin نوشته:  یامی جان
دانشگاهی که میخواهم اقدام کنم
http://www.bhcc.mass.edu/index.php
رشته هم:
طراحی بازی و سیمیلاتور
از نظر مدرک هم مشکلی نیست .تونستم حلش کنم
یک کمک مالی به مبلغ $2,930.00 داره که نیازی بهش نیست شکر خدا
دانشگاه ارزانی هست .
کاری که سه سال پیش باید انجام میدادم حالا انجام میدم.

من از رشته کامپیوتر هیچ خیری ندیدم و با توجه به سرعت وحشتناک پیشرفت درش به شدت به همه توصیه میکنم که کار کامپیوتر رو بعنوان تخصص جانبی در نظر بگیرن. طرف بلانسبت پدرش در میاد مثلا میشه استاد Adobe Flash از اون ور یک دفعه کمپانی میگه یک پلتفرم دیگه طراحی کردیم و دیگه فلش بی فلش!! بدبخت شد دیگه این طرف. اونایی که جوانتر و مغزشون آکبندتره و تازه وارد بازار کار شدن زودی یاد میگیرن اما این بیچاره دیگه کارش تقریبا تمومه!!
لامصب این رشته های پزشکی یک چیز دیگه هست! تکنولوژی بدن آدم که عوض نمیشه عین کامپیوتر سالی سه چهار بار! از اون ور هم سالی یکی دو دوره بازآموزی برای یادگرفتن چیزهای تازه تر و تمام!!
پاسخ
(2012-06-03 ساعت 22:12)zaherbin نوشته:  
(2012-06-03 ساعت 22:10)yami نوشته:  
(2012-06-03 ساعت 22:00)zaherbin نوشته:  یامی جان
دانشگاهی که میخواهم اقدام کنم
http://www.bhcc.mass.edu/index.php
رشته هم:
طراحی بازی و سیمیلاتور
از نظر مدرک هم مشکلی نیست .تونستم حلش کنم
یک کمک مالی به مبلغ $2,930.00 داره که نیازی بهش نیست شکر خدا
دانشگاه ارزانی هست .
کاری که سه سال پیش باید انجام میدادم حالا انجام میدم.

من از رشته کامپیوتر هیچ خیری ندیدم و با توجه به سرعت وحشتناک پیشرفت درش به شدت به همه توصیه میکنم که کار کامپیوتر رو بعنوان تخصص جانبی در نظر بگیرن. طرف بلانسبت پدرش در میاد مثلا میشه استاد Adobe Flash از اون ور یک دفعه کمپانی میگه یک پلتفرم دیگه طراحی کردیم و دیگه فلش بی فلش!! بدبخت شد دیگه این طرف. اونایی که جوانتر و مغزشون آکبندتره و تازه وارد بازار کار شدن زودی یاد میگیرن اما این بیچاره دیگه کارش تقریبا تمومه!!
لامصب این رشته های پزشکی یک چیز دیگه هست! تکنولوژی بدن آدم که عوض نمیشه عین کامپیوتر سالی سه چهار بار! از اون ور هم سالی یکی دو دوره بازآموزی برای یادگرفتن چیزهای تازه تر و تمام!!
شما چه رشته ای پیشنهاد میکنید؟

رشته شبکه هم داره ولی لامصب بخاطر یک اسم فوقش دیپلم! باید یک عالمه درس عمومی و فیزیک ریاضی هم بخونی تا آخرش مثلا بشی CCNA. این رشته ای هم که گفتی شما ببخشیندها اما کشکی بیش نیست! همش کلا یک دوره کامل MAYA هست. تو مایا تا آدم یک ابجکت و دوربین و ماتریال و نور و تنظیم کنه جد و آبادش میاد جلوی چشش! کی حال داره باهاش نمیدونم توم رایدر و نید فور اسپید بسازه!!! دو سه ساله چشم و مغز و البته بدن آدم پیاده میشه.
من که به مشاغل مربوط به حوزه پزشکی و خدمات عمومی (آتش نشانی و پارامدیک و پلیس اگه کسی حالشو داره!) توصیه میکنم. استخدامش هم همه جا لازمه از ده گرفته تا شهر.
در ضمن تو همون حوزه پزشکی هم بعدا میتونین مدرک CompTIA HEALT IT بگیرین که تخصصی در مورد کامپیوتر در حوزه پزشکی هست.
پرستاری و رادیوگرافی در مقطع فوق دیپلم خوبه اما پرستاری با حقوق بالا کارش سخته سرپا و پر مسولیت (حقوق از ساعتی 25 دولار شروع میشه و تا 50 دولار هم ممکنه برسه) و رادیوگرافی هم همش سرپایی هست.
رشته Human Resources یا کارگزینی هم خوبه اما زبان عالی عالی میخواد و آشنایی با قوانین اینجا.
ولی کلا من به رشته ای علاقه دارم که هر جای دنیا رفتی کاربرد داشته باشه. مثلا حوزه پزشکی هرجای دنیا بره کاربرد داره و مدرکش تاییده اما مثلا حسابدار یا کارگزین اینجا در کشور دیگه هیش کار نمیتونه بکنه. یا حتی بانکدار و ....
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، ساری ، honey62 ، مانترا ، arman_m ، HRSH ، afshinghwink ، ffrfar ، nedali ، miyu ، msar ، soheil1993 ، frz61
آقا من که تخصص و وضعیت درسی و اینا شما آشنا نیستم اما در این سن و سال (فکر کنم بالای سی باشین) تا بیاین مدرک بگیرین در این رشته و بعد سابقه کار درست کنین برای خودتون (چون همشون سابقه کار نیاز دارن یک مدلی هستن که میخواد از صفر سخته) کار از کار گذشته.
بعدش برای کسی که آمریکا زندگی کرده استرالیا حتی سیدنی بینهایت حوصله سر بره. بدجوری دلتنگ اینجا خواهی شد... باز اروپا بود میگفتی هی میرم این کشور اونکشور ولی استرالیا دیگه زندانی جزیره هستی!
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، apoornaki ، honey62 ، arman_m ، afshinghwink ، msar ، soheil1993
(2012-06-03 ساعت 22:40)zaherbin نوشته:  
(2012-06-03 ساعت 22:34)yami نوشته:  آقا من که تخصص و وضعیت درسی و اینا شما آشنا نیستم اما در این سن و سال (فکر کنم بالای سی باشین) تا بیاین مدرک بگیرین در این رشته و بعد سابقه کار درست کنین برای خودتون (چون همشون سابقه کار نیاز دارن یک مدلی هستن که میخواد از صفر سخته) کار از کار گذشته.
بعدش برای کسی که آمریکا زندگی کرده استرالیا حتی سیدنی بینهایت حوصله سر بره. بدجوری دلتنگ اینجا خواهی شد... باز اروپا بود میگفتی هی میرم این کشور اونکشور ولی استرالیا دیگه زندانی جزیره هستی!
انشاالله سیتیزن شدی منو درک میکنی.
راستی دوستان حتما با تغییر ایالت گواهینامه قبلی تغییر بدهید + تغییر آدرستون هم به سوشیال گزارش کنید.
اگر فرم های مالیاتی و سوابق کاری من نبود بعد سه سال سکونت در بوستون هنوز یک تازه وارد ایالتی محسوب میشدم
یامی جان خیلی ممنونم از تو و موفق باشید

عباس آقا خواهش از خودم در وکنم!!
والا فکر کنم شما هم استرالیا بری به حرف من برسی. نصف مملکت که چینی و مخصوصا هندی هست! زندگی هم که گرونه چون همه چی وارداتیه مخصوصا خونه خیلی گرونه هم خرید هم اجاره. به نسبت آمریکا مفته نسبت به اونجا.
بغیر از سیدنی هم که بقیه جاها خلوت و هیچی نیست.
دوست من بهترین کار رو در ملبورن داشت بیش از دو سال نتونست دووم بیاره و فرار کرد سیدنی دوباره!!! میگه پوکیدم تو ملبورن.
پاسخ
تشکر کنندگان: golbano ، honey62 ، arman_m ، msar ، soheil1993
اگه اینجوریه من توصیه میکنم تو کالج مدرک خلبانی بگیری چون در استرالیا و گریلند و آلاسکا و کانادا و حتی برزیل و ... خوب استخدام میشن. اینجا هم ماشالا هم کیفیت آموزش بالاست و هم هزینه پایینه! واحدی 100 دولار برای 70 واحد تازه فوقش دیپلم خلبانی و هوانوردی هم میشی. تازه هم هواپیما داره هم هلی کوپتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، apoornaki ، آلیس-1980 ، nedali ، msar
به به چه رشته ها متنوع هست اونجاا؟؟؟ خلبانی؟؟ پلیس؟؟ ای جان حال کردم.
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، msar
سلام دوستان

ماقراره اواخر جولای به کالیفرنیا و احتمال زیاد به لوس انجلس بریم.خیلی دوست دارم رشته پرستاری بخونم.ممکنه از شرایط پذیرش و شهریه اون کمی اطلاعات بدین...از کی میتونم شروع کنم.چقدر باید انگلیسی بلد باشم..چقدر پول باید داشته باشم..بازار کارش چطوره..
و اینکه ایا ریاضیات هم جزو دروس خواهد بود یا نه..اگر مثبته ایا توی فرصت باقیمونده در ایران به فکر کلاس ریاضی باشم یا نه..چون دانش ریاضی بنده صفره.. نمیدونم کمکی میکنه یا نه..
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، honey62 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان