کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
منم احساس خوبي ندارم از اينكه بايد يه مقدار سريعتر حركت كنم. متاسفانه كارم سنگينه و خيلي نميرسم به چيز ديگه‌اي فكر كنم. براي خوندن ارشد توي امريكا بايد تافل و Gmat داشته باشم. آيلتس دارم ولي دانشگاههاي اونجا عمدتا تافل ميخوان و دوستم ميگه توي ايران امتحان بده و مدركو بگير بيا چون اينجا سخت تر ميتوني اينكار رو بكني. Gmat هم كه متاسفانه ايران نمي‌گيرن و بايد برم دوبي ، ارمنستان و يا آنكارا.
خلاصه قصد دارم يه تافل آزمايش بدم و بعدش يه تافل اصلي تا حداقل تافل رو دستم داشته باشم نهايتا Gmat رو اونجا امتحان بدم.
ببخشيد، بيشتر يه درد دل بود و اينكه اگر قصد ادامه تحصيل در اونجا رو داريد بد نيست به گرفتن تافل در ايران فكر كنيد.
اگر كسي براي تافل آزمايشي ibt جايي رو سراغ داره (غير از اون موسسه معروفه پايين وليعصر) لطفا بهم پيام خصوصي بده.

ممنون
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
سلام
در اين كه اين سايت كمك هاي بسياري چه از نظر روحي و معنوي و چه از نظر عملي به بچه هايي كه قبول شده اند از جمله خود من كرده هيچ جاي شكي نيست. اما چند تا نكته وجود داره كه بايد بگم:
1- تمام كساني كه قبول شدن نه تنها بايد به فكر مداركشون باشن بلكه بايد فكر اينكه وقتي رسيدن اونجا چه بايد بكنند را هم بايد بكنند. يعني اگر يك ساعت وقت گذاشتن در روز براي مطالعه اين سايت بايد 3 ساعت نيز براي فراگيري مكالمه كه شرط اول پيدا كردن كار هم هست وقت بگذارند.
2- هميشه فرض را بر بدترين بگيريد تا خودتان را براي مواجه با هر چيزي آماده كنيد. اگر خدا لطف كرد (همجوري كه لطف كرد و باعث شد قبول بشيم) و شرايط بهتري برامون فراهم نمود مطمئنا شاديمان چندين برابر خواهد شد.

براي اينكه بتونيم اين كارها رو انجام بديم من 4 تا چيز رو معرفي مي كنم:
1- ايمان به خدا و نه به غير اون
2- اين سايت ها رو ببينيد
http://www.homeaway.com
http://www.rentals.com
http://www.homes.com
اين سايت ها مي تونند بهتون كمك كنند كه قبل از رفتن يك جايي رو مناسب با شرايطتون پيدا كنيد

3- يك نرم افزار آندرويدي به نام job search وجود داره كه با دانلود كردنش از اينترنت مي تونيد هر كاري را در آمريكا جستجو كنيد.
اگر آندرويد نداريد هم مي تونيد از سايت هاي زير استفاده كنيد
http://www.usajobs.gov
http://www.monster.com
http://www.careerbuilder.com
http://www.jobsearchusa.org
البته monster يك نرم افزار آندرويدي هم داره كه مي تونيد براي گوشي هاتون دانلود كنيد و استفاده كنيد

4- شايد اين رو بايد اول مي نوشتم. همينطور كه مي دونيد آمريكا 52 ايالت داره. اگه هنوز تصميم نگرفتين كه كدوم ايالت رو انتخاب كنيد بايد بگم كه چند تا چيز رو در نظر داشته باشيد
اول اينكه با توجه به تخصصتون كجا بهتر كار پيدا مي كنيد
دوم اينكه شرايط اقتصادي اون ايالت به چه صورتي هست
سوم اينكه تعداد ايراني هايي كه اونجا هستند چه تعدادي است (البته اين موضوع با توجه به سليقه افراد ممكن است داراي اهميت بالاتر و يا كمتري باشه)

براي جمع آوري آمار هم من چند تا سايت بهتون پيشنهاد مي كنم
http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/ucr
http://www.infoplease.com/us/statistics/...state.html
http://www.census.gov/statab/ranks/rank21.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_the_United_States

http://www.bea.gov/newsreleases/glance.htm

http://www.niacouncil.org/docs/irancensus.pdf
اين سايت آخري خيلي جالبه و پيشنهاد مي كنم حتما مشاهده كنيد
ضمن تشکر از دوست عزیزمون barbod2013 و کسب اجازه از اساتید در امر زبان بنده به مدت دو ساله که زبان میخونم.6 ماه فشرده کلاس رفتم دو سال پیش اموزش زبان نصرت رو هم کامل گوش کردم بعد از نصرت هم با استفاده از سایت goenglish.me که برپایه اصطلاحات رایج در امریکا کار میکنه تونستم اونقدری یاد بگیرم که بتونم از پس مکالمه تا حدی بر بیام.به شما هم پیشنهاد میکنم به سایت مذکور سری بزنید خالی از لطف نیست.به این لینک هم سری بزنید ضرر نداره
http://mohajersara.com/thread-3375.html
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
(2012-07-01 ساعت 10:30)mitme نوشته:  سیامک عزیز
من این سوال رو قبلا تو تاپیک سالهای قبل مطرح کردم ولی ...Rolleyes ، شاید به نظرتون خنده دار بیاد که هنوز مصاحبه نرفته به فکر این چیزا باشیمBig Grin. ولی شنیدم وسایل برقی اینجا در امریکا قابل استفاده نیستن آیا حقیقت داره. راسته که فقط اونایی که آداپتور داره رو میشه استفاده کرد؟؟
دوست عزیز، برق آمریکا 110 ولته. یعنی ولتاژش نصف برق ایرانه.
حالا 4 حالت داره:

1- یا وسیله برقی شما فقط با برق 220 کار میکنه که باید براش آداپتور یا ترانس مبدل بخرید.

2- یا وسیله شما با هر دو برق 220 و 110 کار میکنه و باید دقت کنید قبل از اینکه به برق بزنید سویچ انتخاب ولتاژ ورودی رو درست انتخاب کنید. اگر 110 انتخاب کنید و بزنید به برق 220 دستگاه یا دستکم مدار پاورش میسوزه.

3- یا وسیله شما کل رنج 110 تا 240 ولت رو ساپورت میکنه و بطور اتوماتیک خودش تنظیم میشه. اغلب دستگاهها و آداپتورهای جدید همینطورند. در اینصورت با خیال راحت بزنید به هر پریزی که دوست دارید.

4- یا اینکه اصلا وسیله برقی شما با برق 110 کار میکنه و همین الان دارید از مبدل برق 110 به 220 استفاده میکنید که در این صورت دستگاهتون رو تو آمریکا بدون مبدل میتونید به پریز برق بزنید.

یه پیشنهاد:

اگر تعداد وسایل برقی که میخواید ببرید زیاده و فقط هم با 220 کار میکند. از یک نفر که تو ساختن ترانسفورماتور وارده (کار سختی نیست و هر کسی یه کم اطلاعات الکترونیک یا برق داشته باشه میتونه تو خونه خودش درست کنه) بخواهید که یه ترانس نسبتا بزرگ براتون بسازه (با توان بالا) اونو با خودتون ببرید آمریکا و برای تمام وسایل استفاده کنید. یعنی خروجیش رو به یه تقسیم کننده برق (سه راهی 4 راهی ده راهی ...) وصل کنید و همه دستگاهاتون رو به اون وصل کنید.

البته در نظر داشته باشید که وسایل برقی تو آمریکا خیلی خوش قیمت تر از ایران هستند.
به نظر من هم اصلا فکر بردن وسايل برقی يا اصلا هر چيز ديگه اي رو نکنيد...هرچی سبک تر بيايد راحت تريد چون نه هزينه فريت ميديد ،نه اين مشکلات جانبی مثل تفاوت پريز ها،ولتاژ و غيره رو داريد..مشکلاتی که نهايتا باعث سوختن جنستون و يا هزينه های بالا برای مبدل ها و غيره ميشه

در ضمن اجناس برقی ،کلا هر جنسی در آمريکا بخاطر فضای رقابتی فوق العاده آرزون تر از ايران خواهد بود و مهمتر اينکه شما روی اون جنس گارانتی ميگيريد..گارانتی ها هم مثل ايران نيست..من خودم شده جنسی رو که دو سال گارانتی داشته رو يک هفته قبل از اينکه گارانتيش تموم بشه شاپ بردم و با يه بهانه الکی يا عوضش کردم و يا طرف اگه مدلش رو نداشته مجانی مدل جديد ترش بهم داده
جدا از همه اين حرفا شما اينور با معجزه اي مثل ebay و حراجيهاش و سايت های اين چنينی آشنا ميشين که هر جنسی رو با قميت بسيار بسيار ارزون ميتونيد ازش بخرين
در ضمن خيلی وقت ها در حراجی شاپ ها ميتونيد جنس رو مفت بخريد و البته از يک شنبه بازارها, car boot sale و بازار های محلی هم نبايد گذشت
کلا جنس اوردن از ايران فقط دردسر خاليه..اينو مطمئن باشيد که چيزی ايران نيست که آمريکا پيدا نشه و هر چی که ببريد جز دردسر چيزی براتون نداره و نهايتا مجبوريد بزارينش دمه در

ماجرای من ولاتری
قسمت اول

شنیده بودم یه چی هست به اسم لاتری که یه سایته میشه توش ثبت نام کنیو بری کشور آرزوها...همیشه از شنیدن این چیزا خندم میگرفتو پیش خودم میگفتم اه ه ه پسرملت چه زود باورن چه دل خوشی دارن مگه میشه آدم با یه ثبت نام کردن تو یه سایتی که معلوم نیست چیه و از کجا اومده زندگیش تغییر کنه...اینقدر پیش خودم اینارو تکرار میکردمو و باور داشتم که حتی فکر اینکه بخوام تحقیق کنم.. بگردم.. دنبالش باشم , نبودم .حتی شک هم نکردم که شاید همچین چیزی وجود داشه باشه...
تا همین چند ماه پیش: یکی از دوستام علی که 17 ساله با هم دوستیم و مثل داداشمه گفت موریس بیا شانستو امتحان کن...گفتم:علی بیخیال دادا چه دل خجسته ای داری گفت: خر... حداقل برو یه نگاه به سایت لاتری بندا بلکه شاید قانع شدی; که این ماجرا الکی نی....از اون اصرار و از من انکار...بلاخره موفق شد که راضیم کنه Smile
رفتم یه چرخی تو سایت زدم دیدم عظمتی داشت بد مذهب... علی گفت: همین الان بپر برو عکس بگیر فایلشو بریز تو فلش بیار گفتم :علی جان ,ببند....گفت یا میری یا به زور میبرمت
کفتم: گراز ; به فرض هم این سایت درست باشه; تو الان 3 سال داری ثبت نام میکنیو هنو قبول نشدی چطور ممکنه من با یه بار بیارم گفت: میری یا با لقد بلندت کنم
گفتم:علی حوصله ندارم همین جا وای میستم کنار دیوار با گوشی عکس بگیر ادیت میکنیم بش بدیم بره.... دیدم اومد که بیاد زیر 2 خمو بگیره گفتم هووووووو خوب رفتم دیگه... اون موقع خونه خودمون نبودم علی گفت:لباسم واست بزرگه کراواتم ندارم بریم از خشک شویی محل بگیریم.....گفتم کجا؟؟؟گفت: واسه قبلنا این کار رو کردم ; آشناست...گفتم کراوات میخواد:گفت په نه په پاپیون میخواد....خلاصه داغونو چپر چلاق ساعت 8 شب از خونه زدم بیرون که برم به عکاسیو از این عکس در کمتر از 3 دقیقه ها هست..از اونا بگیرم..
عکس گرفتمو فایلشو ریختیم توی فلشو اومدم خونه گفتم علی خودت زحمتشو بکش مشخصاتمو وارد کن گفت:لامذهب تو واسه خودتم کار نمیکنی !!؟؟حداقل بیا سایزعکستو درست کن...عکسو ادیت کردمو مشخصات رو وارد کردو تموم...
چند وقت گذشتو این قضیه لاتری واسم جدی شده بودو کرم اونور افتاده بود تو جونمو امیدوار بودم که برم ...ولی پیش خودم میگفتم پسر شر نگو آخه تو رو چه به اونور تو خواب ببینی که قبول بشی بری اونور.... من بیخیال و راحت از اینکه امکان قبولیم در حد اپسیلونه به زندگیم رسیدم...
1 می
علی زنگ زدو گفت : لشتو وردار بیار اینجا ببینیم قبول شدیم یا نه ....گفتم علی امروز نمیتونم کار دارم بزار فردا میام گفت: کصااااااااافت ...بوق ق ق ق....ک.....بوق ق ق گفتم خدایی نرو تو سایت ;خودتم چک نکن تا فردا بیام(به مسخره گفتم) گفت : اوکی
2 می
شبش رفتم خونشون علی نشست پای سیستمو گفت اول خودمو چک میکنم شروع کرد به وارد کردن شماره ها ....بعد حدود 1 دقیقه... علیو میگی مثل ماست وا رفت گفتم هاااااا چی شد!!!!?? دیدم شروع کرد به عالمو عادم فحش دادن ما رو میگی رنگ رو مثل گچ دیوار سفید سفید....گفتم: دیدی علی ; دیدی گفتم همش کشکه ...دیدی گفتم همش الکیه...اصلا این سایتو باز کردن واسه سر کار گذاشتن امثال من و تو...هی فحش میدادو بدو بیراه میگفت...
نوبت من شد...تو این لحظه گوشیم زنگ خورد کسی بود که واقعا باهاش روی دربایستی داشتمو از اون تریپا که خیلی خشکو رسمی باید باهاش صحبت میکردم...گوشیو جواب دادم...علی هم داشت شماره های منو وارد میکرد....همین موقع دیدم چشمای علی عین جغد گرد شدو یه 3 2 دقیقه همین طور زل زد تو مانیتور...یعنی سخت ترین لحظات عمرم بود میخواستم بگم چی شده ..از طرفی پشت خط طرف ول کن نبود...دیدم علی نگام کردو گفت قبول شدی!!!!!!!؟؟؟؟همون حالی که داشتم صحبت میکردم یه جوری به علی فهموندم که شرررر نگو جدو آبادت سر کار باشن....به اشاره گفت بلند شو بیا ببین...رفتم جلو مانیتور...دیدم بله قبول شدم... اصلا نفهمیدم چی کار کردم یهو گوشی رو ریجکت کردمو اون بدبختو قطش کردم...باورم نمیشد...تا اون موقع واسم زیاد اهمیت نداشت که قبول میشم یا نه... اما زمانی فهمیدم چه شانسی آووردم که علی یه خورده چشماش تر شده بودو با چهره ای که حالت خاصی داشت(حسرت و حسودی) نگام میکردو میخندید.علی: پسر تو چه سگ شانسیو حالا نه فحش به عالمو عادم بلکه به من میداد...که دهنتو... .... .... ...

از فردای اون روزپای نت و گشتن تو نت; تا با سایت مهاجر سرا آشنا شدم تازه اینجا بود معنی لاتری و شانس رو متوجه شدم هر روز میومدمو سایتو زیرو رو میکردم ...حرفهای بچه های مهاجر آشنا بود...حرفاشون ساده بی غل وغش بود...همه هدفشون کمک به همدیگه بود بدون هیچ درخواستی...همه هدفشون یکی بود...همه دنبال یه چی بودن----------->>>زندگی بهتر
به کمک همین سایت تونستم مدارکم رو پر کنم و بفرستم ....تو این شک ندارم که اگه این سایت نبود امکان نداشت به این راحتی کارام پیش بره و بتونم با این پروسه که الحق خیلیم طولانیه ومقدار خیلی زیادی اعصاب میخواد و از اون بیشتر صبر ایوب کنار بیام....(حالا حالا با این سایت کار داریم تازه اول راهه)
یه ساعت نیست به فکر لاتری نباشم...میخوام فکرشو نکنم اما نمیشه..واقعا زندگیمو تحت یه هاله نور قرار داده Smileهمین که میام توی این سایت و چرخی میزنمو حرفای بچه هارو میخونم واسم دلگرمیه و احساس میکنم تنها نیستمو آروم میشم...حرفای بعضی از دوستان توی تاپیک های قدیم جالبه و دلگرم کننده و ازطرفی حرفای بعضی ها که واقعیت قضیه رو میرسونه جذابه و دلسرد کننده....
و در نهایت از کسانی که این سایتو راه انداختن و باعث شدن خیلی ها رو از سردرگمی نجات بدن ممنونم و یه تشکر دیگه از کسانی که اونور رفتنو و هنوز این سایتو و کمک کردن به بچه های تازه قبول شده رو فراموش نکردن....دقت نکردم کیا هستن ولی قطعا همه بچه ها میشناسنشون...(دمشون گرم)

C/N:000016XX

EMPTY HANDS AND BIG WISHES
چهار ابزار عالی برای بهبود سطح گرامر انگلیسی
همه ما به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی واقفیم. از مکالمه که بگذریم گرامر یکی از بخش‌هایی است که نیازمند تمرین و ممارست بسیار است؛ بخشی که اکثر ما کم و بیش در آن مشکل داریم. خوشبختانه این روزها با وجود اینترنت دیگر نیازی نیست تا برای یادآوری و حتی یادگیری مقدمات زبان‌های مختلف دنیا، دست به جیب ببریم و در کلاس خاصی ثبت نام کنیم چرا که منبعی 24 ساعته و 7 روز هفته در اختیار داریم که مشکل ما را رفع و رجوع می‌نماید. در این مقاله به معرفی چند سایت خوب برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی پرداخته‌ایم.

Road to Grammar
وب سایت Road to Grammar یکی از ساده‌ترین سایت‌های موجود است که به کمک آزمون‌های تمرينی به تدریس گرامر می‌پردازد. اگر خود را برای یکی از آزمون‌های استاندارد زبان یعنی ESL ،TESL ، EFL ،TEFL و یا TOEFL آماده می‌کنید، استفاده از منابع این سایت را به شما توصیه می‌کنیم. به سادگی یکی از عناوین موجود را انتخاب کرده و سپس در آزمون‌های مربوطه که در قالب برنامه فلش آماده شده‌اند، شرکت کنید. حتی می‌توانید این آزمون‌ها را به صورت PDF دانلود کرده و سپس به صورت آنلاین به حل آن‌ها بپردازيد.
http://roadtogrammar.com/

نکته جالبی که درباره این پرسش‌ها وجود دارد آن است که، هر یک از آنها به یک نكته متصل است و این نکات، اطلاعات بیشتری پیرامون قوانین گرامری را به زبان ساده بیان می‌کند که با مثال‌های زیادی نیز همراه شده است. حتی در بخش بازی‌های این وب سایت می‌توانید از بازی‌های آموزشی بهره برده و بیش از پیش توانایی زبانی‌تان را تقویت نمایید.

اگر شما یک معلم زبان هستید، می‌توانید به بخش درسنامه‌های این سایت سری بزنید و آن‌ها را برای ارائه به زبان آموزان خویش دریافت کنید. البته بهتر است که سایت را نیز به آن‌ها معرفی نمایید تا بدین ترتیب ماهیگیری را یادشان داده باشید و نه ماهی صرف را! از تمامی این موضوعات گذشته Road to Grammar دارای بخش ویژه‌ای برای زبان آموزان کم سن و سال هم هست.

Grammar Girl
آموزش نکات گرامري و ترفندهای آموزشی که در سایت Grammar Girl وجود دارد یکی از بهترین مواردی است که یک نفر در مقام زبان آموز به آن احتیاج دارد. این سایت یکی از محبوب‌ترین پایگاه‌های آموزش زبان انگلیسی در اینترنت است که تمامی قوانین گرامری مربوط به علائم نگارشی، انتخاب صحیح کلمات و سایر مواردی از این دست را پوشش می‌دهد. محتوای Grammar Girl در قالب پادکست‌های کوتاه ارائه می‌شود که می‌توانید به راحتی آن‌ها را در پخش‌کننده موسیقی یا گوشی هوشمندتان ریخته و در همه جا به آن گوش فرا دهید.
http://grammar.quickanddirtytips.com/

The After Deadline
سایت The After Deadline که به نشانی PolishMyWriting.com نیز در دسترس است در واقع ابزاری آنلاین برای یافتن ایرادات نگارشی شما است. به کمک این دستیار نوشتاری که از هوش مصنوعی و فناوری پردازش زبان طبیعی بهره می‌برد، قادر خواهید بود تا خطاهای نگارشی و املایی را شناسایی کرده و اشکالات نوشتاری‌تان را مشخص کنید. این سایت می‌تواند برای هر یک از ایرادات شما پیشنهاداتی هوشمند را مطرح نماید که می‌توانید با بکار بستن آن‌ها از بروز خطا و ایرادات در آینده اجتناب کرده و توانایی نوشتن در زبان انگلیسی‌تان را ارتقا دهید. برای بهره از این خدمت کافی است متن خود را در کادر مربوطه که در این سایت قراردارد کپی نمایید یا افزونه آن را به مرورگر اینترنتی‌تان (موزیلا فایرفاکس یا گوگل کروم) اضافه نمایید. همچنین افزونه‌هایی نیز برای سیستم مدیریت وبلاگ وردپرس و برنامه کاربردی Open Office وجود دارد.
http://www.polishmywriting.com/

Common Errors in English Usage
اشتباهات گرامری وب سایت Common Errors in English Usage (اشتباهات رایج در کاربرد زبان انگلیسی) قدری کهنه و از مد افتاده به نظر می‌رسد. اما حقیقت آن است که این وب‌سایت یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین پایگاه های آموزشی اینترنت به حساب می‌آید که دارای محتوای ارزنده و غنی است و به ایرادات و اشکالات روزمره‌ای پرداخته که برخی از انگلیسی زبان‌ها نیز آن‌ها را مرتکب می‌شوند. محتوای این وب‌سایت از یکی از پرفروش‌ترین کتب آموزشی گرفته شده که هنوز پس از چندین دهه، در کتاب فروشی‌های اقصی نقاط جهان به خوبی به فروش می‌رود. موارد موجود در این کتاب به صورت فهرست الفبایی تنظیم شده‌اند.
http://public.wsu.edu/~brians/errors/

2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
بچه ها اینقد حال میکنم وقتی میام و میبینم همه دوست با یه صمیمیت خاصی بهم کمک کنن
مثل اینکه دارن مشکل یکی از نزدیک ترین عزیزاشون رو دنبال میکنن
به نظرم یه علتش اینه که تقریبا اکثر کسایی که به فکر مهاجرت هستن از دیار خودشون آسیب های پیدا و پنهان زیادی دیدن و یه جورایی از محیط واقعی خسته شدن هر چه بیشتر خودشون رو درگیر مشکلات و آدم هاش میکنن دورویی و نامردمی و حسادت را تو جامعه بیشتر حس میکنند
ترجیح میدن بیان توی یه محیط مجازی که آدماش از واقعی هم واقعی ترن به هم وطنشون هم زبونشون یا بالاتر از همش همنوعشون کمک کنند بدون چشم داشت چون در هر لحظه خودشون را جای کسی میبنند که نیاز به کمک یا راهنمایی داره
به باور من هممون یه درد مشترک داریم و یه هدف مشترک....
و چقدر لذت بخش که میبینی همه تلاش میکنند تا عضوی از جامعشون به اون هدف مشترک نزدیک بشه.....
[font=Tahoma]
خنک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش

بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
[/font]

امیدوارم هممون تو این قمار آخری حفت شش بیاریم
میاریم میاریم میاریم...........................................
حالا به افتخار همه برو بچ مهاجر سرا
[font=Tahoma]هورا هورا هورا++++++++++++++++[/font]

2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
يه سوال چرا تقريبا همه برای مصاحبه آنکارا رو انتخاب ميکنن جای ابوظبی..دليل خاصی داره؟

البته انقدر اطلاعات از آنکارا هست که شايد اگه منم بودم همين کار رو ميکردم.شايد دليلش اين باشه
و اين نکته بسيار مهميه . با سفرنامه های بچه ها تقريبا همه چيز رو ميشه در مورد روند کاری سفارت در آنکارا فهميد.تعداد اين افسر هايی که مصاحبه ميکنن هم محدوده بنظرم با خودندن سفرنامه ها حتی ميشه تا حدی به شخصيتشون هم پی برد...اينکه هر کدوم بيشتر به چی حساسن...به چی بيشتر گير ميدن
يه نکته جالب ديگه اي که از سفرنامه ها ميشه فهميد اينه که تقريبا بيشتر دوستانی که مالزی مصاحبه داشتن يک ضرب گرفتن...درست بر عکس اروپايی ها

امسال جالبه که 3،4 نفر از لندن هستيم اما فقط يه سفرنامه از سالهای گذشته برای لندن موجوده و از اونجايی که انگليسيها هم نميتونن لاتاری شرکت کنن شايد مصاحبه لاتاری خيلی کم انجام بشه ...اين هم بده و هم خوب... اما درکل همه چيز رو غير قابل پيش بينی ميکنه..درست برعکس آنکارا
(2012-07-02 ساعت 22:16)ehsan99 نوشته:  يه سوال چرا تقريبا همه برای مصاحبه آنکارا رو انتخاب ميکنن جای ابوظبی..دليل خاصی داره؟

البته انقدر اطلاعات از آنکارا هست که شايد اگه منم بودم همين کار رو ميکردم.شايد دليلش اين باشه
و اين نکته بسيار مهميه . با سفرنامه های بچه ها تقريبا همه چيز رو ميشه در مورد روند کاری سفارت در آنکارا فهميد.تعداد اين افسر هايی که مصاحبه ميکنن هم محدوده بنظرم با خودندن سفرنامه ها حتی ميشه تا حدی به شخصيتشون هم پی برد...اينکه هر کدوم بيشتر به چی حساسن...به چی بيشتر گير ميدن
يه نکته جالب ديگه اي که از سفرنامه ها ميشه فهميد اينه که تقريبا بيشتر دوستانی که مالزی مصاحبه داشتن يک ضرب گرفتن...درست بر عکس اروپايی ها

امسال جالبه که 3،4 نفر از لندن هستيم اما فقط يه سفرنامه از سالهای گذشته برای لندن موجوده و از اونجايی که انگليسيها هم نميتونن لاتاری شرکت کنن شايد مصاحبه لاتاری خيلی کم انجام بشه ...اين هم بده و هم خوب... اما درکل همه چيز رو غير قابل پيش بينی ميکنه..درست برعکس آنکارا

یکی از دلایل انتخاب آنکارا اینه که واسه بیشتر کیسهای ایران توی نامه قبولی زده سفارت آنکاراست
شما درست می گی این که کلی اطلاعات هست از سفارت خیلی خوبه
اما نگران نباش انگلیس ها اونقدر کارشون حساب کتاب داره که اگه اشتباه خاصی نداشته باشی کاملا قابل پیش بینی و بدون نگرانیه
یادت باشه حتما واسه آیندگان یه سفرنامه کامل بنویسیCool
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: hamedhamed ، mehdiii ، امیر مهاجر ، ehsan99 ، sayeh_m ، SOROUSHSOFT
(2012-07-02 ساعت 21:25)sayeh_m نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 14:46)امیر مهاجر نوشته:  یکماه بعد در چنین روزی شمارش معکوس شروع میشه برای روشن شدن چشممون به جمال بولتن ویزای اکتبر.
سلام
خیلی خوبه که روزشماری میکنید ولی برای من یه سوال پیش اومدهSmileخب اگر اینطوری که شما میگین باشه این پروسه لاتاری که خیلی زود تموم میشه درصورتیکه طبق گفته بچه های سال قبل این پروسه تقریبا" یکسال طول میکشه Smileالبته فکر کنم همه چیز در اکتبر معلوم میشه Wink

در سال گذشته کیس نامبر ها تا 50 یا 60 هزار هم بوده و به همین علت هنوز هم هستند کسایی که دارن میرن مصاحبه. اصلی ترین علت اینه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: hamedhamed ، ASALI ، mehdiii ، امیر مهاجر
(2012-07-02 ساعت 22:37)shimoda نوشته:  ...
اما نگران نباش انگلیس ها اونقدر کارشون حساب کتاب داره که اگه اشتباه خاصی نداشته باشی کاملا قابل پیش بینی و بدون نگرانیه
یادت باشه حتما واسه آیندگان یه سفرنامه کامل بنویسیCool

البته ما هر جا که بریم سفارت آمریکا با آفیسرهای آمریکایی روبرو میشیم. Big Grin
تشکر کنندگان: mehdiii ، sayeh_m ، shimoda ، hamedhamed ، ehsan99 ، ASALI ، soooli55 ، سمانه777
با عرض سلام خدمت همهٔ منتظرانShy
دوستان داشتم در مهاجر سرا میچرخیدم که با این تاپیک آشنا شدم (ایده‌های کار و زندگی‌ در بدو ورود به آمریکا) .و ۵ صفحشو خوندم و برام جالب بود..گفتم اینجا هم این تاپیک رو معرفی‌ کنم تا دوستانی که ندیدن یه سر به این تاپیک هم بزنن..به نظرم بد نیست تو این مدت که زمان داریم یک مقدار به این فکر کنیم که اونجا میخواهیم چه کار کنیم و چه ایدهٔ‌ای داریم برای کارمون و همینطور با نوشتن ایده‌ها مون و با به اشتراک گذاشتنش با بقیهٔ دوستان و راهنمایی دوستانی که الان در بلاد کفر هستن بیشتر با شرایط و قوانین آن کار آشنا میشیم،شاید بعدا خیلی‌ از این اطلاعات بدردمون بخوره و نخوایم از صفر شروع کنیم..
( http://mohajersara.com/thread-5077.html )

با آرزوی موفقییت برای همهٔ دوستان
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، mehdiii ، sayeh_m ، shimoda ، zina s ، مهتاب - 2251 ، ASALI
دوستان برای زبان حتما به این لینک سر بزنید مطمئن باشید به دردتون خواهد خورد
http://mohajersara.com/thread-3375.html
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: mehdiii ، sayeh_m ، امیر مهاجر ، ASALI ، hamedhamed ، afs ، Szsanazsz ، Sepasttian ، zina s ، j@vad ، دنيا 1 ، سمانه777
Exclamation 
بچه ها اگر کسی برای بولتن ویزا مشترک (subscribe) شده که از طریق ایمیل مطلع بشه، مراقب باشید ایمیلتون برای پابلیک قابل دیدنه! من یه command به بولتن فرستادم و لیست کامل تمام ایمیلهای مشترک شده سراسر دنیا رو برام ایمیل کرد! ایمیل یکی از دوستامو هم توش دیدم. Big Grin
*
‪* Total number of "concealed" subscribers: 1691
‪* Total number of users subscribed to the list: 67766 (non-"concealed" only)
‪* Total number of local host users on the list: 0 (non-"concealed" only)
*
برای اینکه ایمیلتون از دید بقیه مخفی بشه باید فرمان زیر رو برای لیست سرور ایمیل کنید:
SET VISA-BULLETIN CONCEAL
فرمان رو تو بدنه ایمیل بنویسید و هیچ چیز دیگری تو متن ایمیل نباشه.
عنوان مهم نیست (خالی بگذارید) و ایمیل گیرنده هم اینه: listserv@calist.state.gov

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان