کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
سلام
این تاپیک به در خواست تعدادی از برندگان خوب لاتاری 2013 ایجاد شده است.
لطفا فقط در چارچوب همین تاپیک بنویسید و از هر گونه بحث و جدل بی مورد خودداری کنید.
در صورت دیدن هر پستی که خلاف مقررات سایت می باشد و باعث بر هم خوردن نظم سایت می شود . به جای پاسخ دادن به ان پست فقط از طریق دکمه گزارش ان را به مدیران اطلاع دهید .
با تشکر فراوان از همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
شاید یکی از علت هایی که این صفحه ایجاد شد پیشنهاد من بود که:
بچه ها یه پیشنهاد دارم : بیایید برای کاهش استرس نفری 10000 تومان بدیم به بچه های محک و نفری 10000 تومان هم نذر کنیم بعد از اومدن تاریخ مصاحبه و 20000 تومان هم بعد از مصاحبه بهشون بدیم .
ما ها که داریم این همه خرج میکنیم ، بیایید اونا رو هم تو شادیمون شریک کنیم.
اگر دوست دارید یه روز تعطیل قرار بذاریم بریم محک....همه با هم...... مثلاً نیمه شعبان یا تو ماه رمضون قبل از اعلام کارنتی ها....... نظرتون رو درباره تاریخش بگید....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-06-23 ساعت 15:55)mitme نوشته:  bayat-r عزیز ما هم موقع ثبت نام نذر کردیم اگه برنده شدیم و رفتیم 500 هزار تومان به صندوق محک کمک کنیم. امیدوارم قسمت باشه ما هم نذرمون رو ادا کنیم.
یادش بخیر دقیقن دوم می که میخواستم نتیجه لاتاری رو چک کنم تو دفتر کارم بودم که اکانت اینترنتم تموم شد! به خانمم که دانشگاه بود زنگ زدم که کانفیرمیشن نامبرهارو بهش بگم که بره تو سایت دانشگاه واسه چک کردن! اول شماره خودش رو زد و با ناراحتی تمام گفت...: اسم من در نیومده... Sad
بعد گفت شماره خودتو بخون که وارد کنم، گفتم یه لحظه صبر کن... تو دلم یه نذر کردمو شمارمو گفتم... یهو دیدم خانومم جیغ کشید که : هــــــــــــــو راااا... اسمت در اومده!!!!
بچه ها انرژی مثبت خیـــــــــــلی بیشتر از اون چیزی که فکرشو بکنیم تو روحیه و پیشرفت کارمون تاثیر داره... خیلی...
برای همتون آرزوی خوشبختی و موفقیت میکنم Smile
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
دوستان من تجربه زندگی امريکا رو ندارم اما فکر نميکنم تفاوتی بين زندگی آمريکا و انگليس از اين نظر وجود داشته باشه . CV و داشتن يک رزومه خوب از نون شب واجب تره.اصلا فرقی نميکنه شما دنبال کار آکادميک هستين، کار تو کارخونه هستين , ميخواين پيتزايی کار کنين يا ميخواين دانشگاه برين اولين چيزی که از شما ميخوان رزومست
و نکته مهم اينجاست که شما بايد بيشتر از يک رزومه داشته باشين...دانشگاه روزمه مخصوص خودش رو ميخواد ،رزومه دانشگاه به درد کار نميخوره..هر کاری رزومه مخصوص خودش رو ميخواد و در هر رزومه اون شغل ، يا موقعيتی که براش اقدام ميکنيد بايد پررنگ شده باشه
بجز رزومه ،covering letter هم بسيار مهمه چون در کنار رزومه معمولا از شما ميخوانش و شما به صورت اختصاصی چند خطی در مورد اون شغل، دليل اينکه براش اقدام کرديد و ... مينويسيد

در کل درسته که هر شغل رزومه و کاورينگ لتر خودش رو ميخواد اما شايد تمرين خوبی باشه که حداقل يه فرمت مشخص رو برای خودتون انتخاب کنيد..اينجوری در آينده فقط کافيه جزئيات رو در روزمه و کاورينگ تغيير بديد

بنظرم اين چند ماه فرصت خوبيه برای آماده کردن اين چيز ها...يه سرچ ساده تو گوگل هزار و يک رزومه آماده رو به شما نشون ميده...اينترويو هم که دنياييت واسه خودشBig Grin..اما نگرانی نداره برای همه اين چيزا تو اينترنت اطلاعات کافی ميشه پيدا کرد
بچه ها اگه موافق باشید بیایید در مورد همکاری و کار تو انجا با هم تصمیم بگیریم کسی هست که قصد داشته باشه انجا مثلا یه فست فود یا یه کاری بکنه که سرمایه گذاری باشه اگه کسی هست از بین شما ها پیغام بده چه خوبه که چنتااز بچه ها جمع شیم تا انجا هوای همو داشته باشیم و احتمال موفقیتمون بیشتر باشه
من که همه چیزو از الان فروختم نشستم تو خونه و دارم زبان میخونم و یه سری کارای دیگه که متناسب شغل فعلیمه تمرین میکنم ولی دوست دارم با چنتا از بچه ها بتونیم یه کارو کاسبی خوبی انجا داشته باشیم
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
سلام من نظری دارم که البته نمیدونم بر خلاف قوانین هست یا نه جایی قانونشو ندیدم به نظر من اگر دوستانی که در ی شهر هستن بتونن دور هم جمع بشن خیلی خوب میشه به این دلایل:
1. اگر از نظر زبان انگلیسی در یک سطح باشن با هم ی معلم خصوصی میگیرن و هزینه هاشون کاهش پیدا میکنه
2. در صورتی که کسی زودتر مراحلشو طی کنه از تجربیاتش بیشتر استفاده میشه
3. اگر قصد رفتن به ی ایالت یکسان داشته باشن میتونن با هم خونه اجاره کنند و باز هم هزینه ها کاهش پیدا میکنه
4.بعد از رفتن دوستای خوبی توی ایالت های مختلف داری
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
دوستان منم با اینکه همشهریها دور هم جمع بشن موافقم حتی شده غیره حضوری و به صورت ارسال پیام خصوصی. (البته اگه از نظر مدیریت ممنوع نیست)
اینجوری همشهریها خیلی میتونن به هم کمک کنن. مثلا واسه ترجمه مدارک اگه جای خوبی میشناسن یا واسه واکسیناسیون اگه اطلاعاتی دارن و یا آموزشگاه یا معلم خصوصی زبان خوب میشناسن و ...
من از اصفهان هستم و خوشحال میشم اگه با همشهریهای عزیز مهاجر سراییم آشنا بشم. Smile
64##/ افراد کیس:1 نفر/ مصاحبه: 10 آپریل-ایروان/کلیرنس بعد از 50 روز/ ایالت انتخابی: ویرجینیا
(2012-06-23 ساعت 22:58)سمانه777 نوشته:  سلام من نظری دارم که البته نمیدونم بر خلاف قوانین هست یا نه جایی قانونشو ندیدم به نظر من اگر دوستانی که در ی شهر هستن بتونن دور هم جمع بشن خیلی خوب میشه به این دلایل:
1. اگر از نظر زبان انگلیسی در یک سطح باشن با هم ی معلم خصوصی میگیرن و هزینه هاشون کاهش پیدا میکنه
2. در صورتی که کسی زودتر مراحلشو طی کنه از تجربیاتش بیشتر استفاده میشه
3. اگر قصد رفتن به ی ایالت یکسان داشته باشن میتونن با هم خونه اجاره کنند و باز هم هزینه ها کاهش پیدا میکنه
4.بعد از رفتن دوستای خوبی توی ایالت های مختلف داری

از من می شنوید کلا فکر جمع شدن فیزیکی دور هم را از سرتان بیرون کنید. همین گردهمایی مجازی براتون کافیه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
(2012-06-26 ساعت 21:43)sayeh_m نوشته:  ...
فقط من هنوز اینو توی پست ها نخوندم که هر ماه چند تا شماره کارنت میشه؟مثلا" الان که هی همه میگن اکتبر شروع میشه , خب توی اکتبر چند تا شماره اعلام میکنن ؟Smile

هیچکس نمیدونه. چون شماره ها با پارسال خیلی فرق داره (حدود 10 هزاره در حالیکه پارسال 70 هزار هم داشتیم) من ایمیل دادم ازشون سؤال کردم ولی جواب درستی بهم ندادند. بچه ها موردی تلفن کردند و به همه یا گفتن اکتبر مصاحبه میشین یا نوامبر. اما من فکر میکنم حتی اپراتورهایی که جواب میدن هم درست نمیدونن امسال چه اتفاقی میفته. انگار راهی نداریم جز اینکه منتظر نتیجه نیمه آگوست باشیم.

(2012-06-26 ساعت 21:45)afs نوشته:  هیچ وقت به این فکر کردید که اینجا یک کار و کاسبی داشته باشید که بتونید از اون جا مدیریتش کنید و براتون درآمد زا باشه؟ با توجه به زمینه کاری شما این کار نشدنی نیست.

من اینجا شریک دارم و چه بخوام چه نخوام نمیتونم شرکتم رو تعطیل کنم. اما همینجا که هستیم اوضاع کار روز به روز بدتر میشه، چه برسه به وقتی که به قول معروف بالا سر کارتم نباشی! نمیدونم چی پیش بیاد. در هر صورت یه نکته ای رو شنیدم که شاید برای بقیه هم جالب باشه. پریشب با دوتا از دوستام صحبت میکردم که از اتفاق پیش هم بودن. یکی ساکن سن فرانسیسکو و دیگری کوروالیس واشنگتن. وقتی نگرانیم رو در مورد کار گفتم و گفتم حتی حاضرم تو سوپر مارکت کار کنم ولی میترسم کار گیر نیارم، هر دو باهم گفتن: نــــــــــــــه ..... این فکرو نکن! تو تخصص داری! گفتم خب تخصص و تجربه آمریکایی که ندارم (میدونستم برای کار تو کانادا این شرط لازمه) اونا گفتن اصلا با کانادا مقایسه نکن و مطمئن باش شاید چند ماه طول بکشه اما کار خودت رو گیر میاری!!!!

(2012-06-26 ساعت 21:52)مهتاب - 2251 نوشته:  منم اینا رو میدونم و فقط ارزو کردم که کاششششششششششش اینجوری شه بشهSmile)))
من بر خلاف شماها که می دونم اشتباه هم میکنم کل زندگیم تعطیل شده و فقط منتظرم اون مهر بخوره تو پاسم و فرداش برمSmile برای همینه عجله دارمSmile
مگه امسال 2 مرحله ای شدن عجیب و غریب نبود خوب اینم شااااید

بر خلاف ما نه دوست من، درست مثل ما! Tongue
خدا آخر عاقبتمون رو به خیر کنه ... Big Grin
بچه ها یه پیشنهاد دارم که استرس رو خیلی کم میکنه و خیلی هم سازنده است.
توی تاپیکهای این قسمت با تجربیات دوستان در خصوص زندگی و کار و ... در شهرهای مختلف آمریکا آشنا بشید.
تاپیکهایی در مورد شهرهای مختلف پیدا میکنید که بعضا اصلا فعال نیستند. پیشنهاد میکنم بریم و دوباره فعالشون کنیم.

اینجوری هم استرسمون کم میشه و هم با اطلاعات بیشتر و دید بازتری به آمریکا مهاجرت میکنیم.
(2012-06-28 ساعت 21:38)taha_jam_co نوشته:  میشه آدرس سایتشو کامل بگی که کجا برم

سایت این هست
http://www.onetonline.org/

می تونید عنوان کاری خودتون رو سرچ کنید
http://www.onetonline.org/find/quick

یا اگر بخواهید می تونید با انتخاب خانواده شغلی خودتون شروع کنید
http://www.onetonline.org/find/family
و زمینه فعالیت خودتون رو پیدا کنید

وقتی کارخودتون رو پیدا کردید صفحه توضیحات اون رو آوردید یک بخشی داره به اسم Job Zone
توی این بخش دو تا پارامتر مهمه برای برگزیدگان لاتاری که می خواهند از روی سابقه کاری کوالیفای بشن

یکی Title هست که باید 4 یا 5 باشه
و یکی پارمتر SVP Range هست که باید بالای 7 باشه

این عین متن توضیح داده شده برای گرین کارت هست:
Your experience qualifies only if your occupation is designated as Job Zone 4 or 5 and classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.

امیدوارم شرایط شما با این موارد جور دربیاد

2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-06-29 ساعت 20:07)afs نوشته:  عصر جمعست و آدم هزارتا فکر و خیال ناجور به کلش می زنه ...

تاحالا شده فکر کنید آیا توی قمار، قرعه کشی یا چیزهایی مثل همین لاتاری نقش پارامترهایی مثل شایستگی و حق چیه؟
اصلا مستقیم یا غیر مستقیم، منطقی یا غیر منطقی، حتی فیزیکی! یا متافیزیکی ربط و اثری ازشون وجود داره؟ باید داشته باشه؟

معذرت می خوام نمی دونم چقدر ربط داره به موضوع اما کلی وقته ذهن من رو این مسئله مشغول کرده، دوست دارم بدونم دوستانی که اینجا یک جوری خودشون برنده هستند چی فکر می کنند در این باره؟

یک جوون رو از فکر و خیال نجات بدید!
من زمانی که ثبت نام کردم و داشتم کلمه تایید رو میزدم از خدا خواستم که اگر قراره حرکت رو به جلویی باشه اسم من هم جزو برندگان باشه در غیر اینصورت که همینجا داریم کار میکنیم و زندگی، حتی زمانی که داشتم نتایج رو چک میکردم هم باز از خدا خواستم اگر سرنوشت من اینه که برم و بتونم موفق باشم این اتفاق برام بیافته، الان که توی این مسیر هستم بیشتر به این اعتقاد دارم که این مسیری هست که اون بالایی من و تورو توی اون قرار داده و باید با دقت و قدرت توش قدم بزاری و ایمان داشته باشی که مسیر درستی بوده فارغ از اینکه شایسته اون بودی یا نه.
ضمن اینکه پیش خدا شایسته بودی که همچین فرصتی رو در اختیارت قرار داده، مهمه که از این به بعد چطوری به قضیه نگاه کنی.
(2012-06-29 ساعت 21:40)taha_jam_co نوشته:  سلام بچه ها
من برنده شدم و به مشکلی برخورد کردم
پدرم با من زندگی میکنه مادرم 2 سال پیش فوت کرد حالا من تمامی مدارکم رو پست کردم و حالا چه کنم آیا راهی هست بتونم پدرمم رو هم با خودم ببرم؟
آیا قبول میکنند ؟
راهی که به ذهنم میرسه اینکه بتونید همزمان با دریافت ویزاتون، برای پدرتون هم تقاضای ویزای ویزیتوری کنید و وقتی اونجا پیش شما هستند برای اقامتشون اقدام کنید. من تو یکی از سفرنامه ها خوندم که شخصی همزمان با مصاحبه برای پدر و مادرش هم تقاضای ویزای ویزیتوری کرده بود.
از دوستانی که مایلند برای زندگی در آمریکا سیاتل رو انتخاب کنند یا در موردش تحقیق کنند، دعوت میکنم به این تاپیک سر بزنند و تبادل اطلاعات کنند:
http://mohajersara.com/thread-4065.html
(2012-06-29 ساعت 23:38)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 23:09)mehdi.pazoki نوشته:  امیر جان حضور ذهن داری تا لینک اون سفرنامه رو اینجا قرار بدی ؟
2011 بود یا 2012 ؟
والا نه! ولی شاید بتونم با سرچ پیداش کنم. اگر پیدا شد میگم.

سفرنامه نبود. ولی پیداش کردم. اینجا

تشکر کنندگان: hamedhamed ، aziking ، ranebr ، ASALI ، صوفیا صوری ، sayeh_m ، zavosh ، maman zina ، oghs ، میما ، msar
(2012-06-29 ساعت 21:59)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 20:07)afs نوشته:  عصر جمعست و آدم هزارتا فکر و خیال ناجور به کلش می زنه ...

تاحالا شده فکر کنید آیا توی قمار، قرعه کشی یا چیزهایی مثل همین لاتاری نقش پارامترهایی مثل شایستگی و حق چیه؟
اصلا مستقیم یا غیر مستقیم، منطقی یا غیر منطقی، حتی فیزیکی! یا متافیزیکی ربط و اثری ازشون وجود داره؟ باید داشته باشه؟

معذرت می خوام نمی دونم چقدر ربط داره به موضوع اما کلی وقته ذهن من رو این مسئله مشغول کرده، دوست دارم بدونم دوستانی که اینجا یک جوری خودشون برنده هستند چی فکر می کنند در این باره؟

یک جوون رو از فکر و خیال نجات بدید!
من زمانی که ثبت نام کردم و داشتم کلمه تایید رو میزدم از خدا خواستم که اگر قراره حرکت رو به جلویی باشه اسم من هم جزو برندگان باشه در غیر اینصورت که همینجا داریم کار میکنیم و زندگی، حتی زمانی که داشتم نتایج رو چک میکردم هم باز از خدا خواستم اگر سرنوشت من اینه که برم و بتونم موفق باشم این اتفاق برام بیافته، الان که توی این مسیر هستم بیشتر به این اعتقاد دارم که این مسیری هست که اون بالایی من و تورو توی اون قرار داده و باید با دقت و قدرت توش قدم بزاری و ایمان داشته باشی که مسیر درستی بوده فارغ از اینکه شایسته اون بودی یا نه.
ضمن اینکه پیش خدا شایسته بودی که همچین فرصتی رو در اختیارت قرار داده، مهمه که از این به بعد چطوری به قضیه نگاه کنی.
دوستان عزیز من هم همینطور بودم همیشه می گفتم هر چی که خدا بخواد حتی همیشه فکر رفتن و دوری از خانواده باعث میشد ته دلم خیلی هم به قبولی مایل نباشه اما روزی که خبر قبولیمو شنیدم انگار دلم روشن شد و این را اراده خدا میدونم که خواسته راهی را جلوی پای ما بگذاره مخصوصا به خاطر پسرم خیلی خوشحالم چون فکر کنم این مسئله بیشتر از همه به نفع اونه چون اگه خدا بخواد و به اونجا بریم فکر کنم آینده اون خیلی روشنه چون در بهترین سن (7 سالگی ) به اونجا میره .امیدوارم شما هم موفق باشید .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان