کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بی خانمانی در آمریکا
(2014-08-27 ساعت 11:20)MOHAMMADKHANI نوشته:  از طریق این ارگان(GOVERNMENT BENEFITS) افراد می تونن کار هم پیدا کنند درسته ؟
حتی من در مورد خانه های یارانه ای شنیدم که به کسانی که از طرق این ارگان اقدام کنند و واجد شرایط باشند خانه هایی پیشنهاد می دن حالا من دیگه در مورد اینکه آیا اجاره می گیرن یا تا چه مدت افراد می تونن از این خونه ها استفاده کنند اطلاعی ندارم از دوستان ممنون می شم اگه اطلاعی دارند مشارکت کنند برای همه بذارند
Tongue

شما اگه بچه کوچیک داشته باشید دولت به شما کمک می کنه . برای غذا و تا اونجا که من می دونم مدت بیکاری شما کالیفرنیا یه مبلغ ناچیزی هم حقوق میده برای تایم کوتاه و محدود و شما رو مجبور می کنن که برید کاریابی و ریپورت بدید و کلا اینقدر اذیت می کنن که زودتر جایی مشغول بشید و کمکها قطع بشه اما..

زیاد نگران نباشید این نگرانی ها همه مال قبل از اومدنه. وقتی اومدید دوحالت داره یا یک کار پیدا می کنید و چرخ زندگیتون میچرخه مثل ما و خیلی های دیگه یا اینکه کار پیدا نمی کنید و پولی که اوردید تموم میشه و برمی گردید ایران باز هم مثل خیلی های دیگه. چون اینجا درسته خیلی از ایران بهتره ولی اونقدر هم ارزش نداره که بخواید به بی خانمانی بیوفتید و کمک دولتی و.. تحمل هم بکنید وقتی بیاید توش زندگی کنید می بینید که زندگی در اینجا از بیرون خیلی قشنگتره.

در مورد خونه . اینجا خونه های low income هست که شما میرید دفاتر مخصوصش یا پیش منیجر خود خونه ( توی هر کوچه سه چهار تا یا کمتر بیشتر خونه این مدلی هست کافیه از منیجرهای ساختمان بپرسید) اسمتون رو توی لیست می نویسید میزارنتون توی نوبت. وقتی نوبتتون رسید از شش ماه به بالا توی نوبت هستید. باهاتون تماس می گیرن مثلا یه اپارتمان که قیممت معمولیش 1200 دلاره از شما 600-700 دلار می گیرن. به محض اینکه درامدتون زیاد بشه باید بلند بشید و جاتون رو بدید به low incomeبعدی. مشکلی که هست خونه هایی که توی مناطق بهتره و امن تره بالای چند سال ویتینگ لیست داره چون متقاضی زیاده و خونه هایی که سر شش ماه بهتون زنگ می زنن که بیاید بشینید توش توی مناطق اسپنیش نشینه درسته بد نیست ولی ما ایرانیها معمولا نمی پسندیم.
موفق باشید
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
ﻋﻠﻲ ﺟﺎﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻦ ﺑﭽﻪ ﺩاره و ﺧﺎﻧﻤﺶ ﻫﻢ ﺳﻴﺘﻴﺰﻧﻪ و ﻛاﻠﻴﻔﺮﻧﻴﺎ ﺩﻭﺯاﺭﻡ ﻧﺪاﺩﻩ ﺑﺮاﻱ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻴﻜﺎﺭﻱ. اما اون پول ماهیانه کمک خرج بچه رو داده.
حتی علیرغم اینکه دوستم مدتی یک جایی کار کرده بود، ولی بخاطر اینکه تمام وقت نبوده و چندتا دلیل مسخره دیگه، بیمه بیکاری هم بهش ندادن، چه برسه به اینکه همینطوری بخوان به کسی بیمه بیکاری بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، MOHAMMADKHANI ، rezahoorjandi ، taherifar ، golia
(2014-08-29 ساعت 00:55)yami نوشته:  ﻋﻠﻲ ﺟﺎﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻦ ﺑﭽﻪ ﺩاره و ﺧﺎﻧﻤﺶ ﻫﻢ ﺳﻴﺘﻴﺰﻧﻪ و ﻛاﻠﻴﻔﺮﻧﻴﺎ ﺩﻭﺯاﺭﻡ ﻧﺪاﺩﻩ ﺑﺮاﻱ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻴﻜﺎﺭﻱ. اما اون پول ماهیانه کمک خرج بچه رو داده.
حتی علیرغم اینکه دوستم مدتی یک جایی کار کرده بود، ولی بخاطر اینکه تمام وقت نبوده و چندتا دلیل مسخره دیگه، بیمه بیکاری هم بهش ندادن، چه برسه به اینکه همینطوری بخوان به کسی بیمه بیکاری بدن.

یامی جان نمی دونم مشکل دوستتون چی بوده اما من تا از موردی مطمین نباشم توی مهاجرسرا پست نمیزنم و راجع بهش صحبت نمی کنم. اینجا به خانواده ای که بچه دارن ( و حتی در مواردی اگه بچه هم ندارند) مبلغ ناچیزی تحت طرح cal-work تعلق می گیره ولی خب همونطور که گفتم هم اذیتشون می کنن که باید ریپورت بدید و دایم طرف سوال و جواب میشه برای یه مبلغ خیلی خیلی ناچیز و به مدت 5 سال هم پرداخت میشه (پنج سال بیکاری با وقفه یا بدون وقفه ) معمولا طرف عطای گرفتنش رو به لقاش می بخشه. اما این طرح هست و اجرا میشه.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، MOHAMMADKHANI ، ronmony ، behjat ، taherifar
(2014-08-30 ساعت 07:00)ali234 نوشته:  
(2014-08-29 ساعت 00:55)yami نوشته:  ﻋﻠﻲ ﺟﺎﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻦ ﺑﭽﻪ ﺩاره و ﺧﺎﻧﻤﺶ ﻫﻢ ﺳﻴﺘﻴﺰﻧﻪ و ﻛاﻠﻴﻔﺮﻧﻴﺎ ﺩﻭﺯاﺭﻡ ﻧﺪاﺩﻩ ﺑﺮاﻱ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻴﻜﺎﺭﻱ. اما اون پول ماهیانه کمک خرج بچه رو داده.

یامی جان نمی دونم مشکل دوستتون چی بوده اما من تا از موردی مطمین نباشم توی مهاجرسرا پست نمیزنم و راجع بهش صحبت نمی کنم. اینجا به خانواده ای که بچه دارن ( و حتی در مواردی اگه بچه هم ندارند) مبلغ ناچیزی تحت طرح cal-work تعلق می گیره ولی خب همونطور که گفتم هم اذیتشون می کنن که باید ریپورت بدید و دایم طرف سوال و جواب میشه برای یه مبلغ خیلی خیلی ناچیز و به مدت 5 سال هم پرداخت میشه (پنج سال بیکاری با وقفه یا بدون وقفه ) معمولا طرف عطای گرفتنش رو به لقاش می بخشه. اما این طرح هست و اجرا میشه.

بعله درسته اینجا درام میخونم ...
http://www.benefits.gov/benefits/benefit-details/1229
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، ronmony ، behjat ، taherifar
اوه
عجب تاپیکی. کلی فسرده شدم ، بعد روحیه ام افزایش یافت. (کلا چند بار گرم و سرد شدم . به قول تورکها چاددادیم)Wink

من یکی از علایقم سفر کردنه. دوت دارم یه SUV که صندلی هاش هم تخت میشن بگیرم و چندین سال بگردم آمریکا رو و اگر تو شهری هتل مناسب پیدا نکردم تو ماشین بخوابم. نمیدونستم اینقدر کار ضایعیه !!!!Tongue

حالا یه سئوال
آیا صندوق های پستی فیزیکی ثابتی هست که آدرس بدیم تا وقتی مسافرت طولانی داخل آمریکا میریم و خونه رو پس دادیم و یا کسانی که تازه رسیدن و هنوز تا سوشال سکیوریتی و اینا بیاد و کرردیت بگیرن و خونه اجاره کنن ، نامه ها رو به اون صندوق ارسال کنن.

و سئوال بعدی
آیا این کار باعث کمتر شدن اعتبار ما میشه؟ (چون همیشه ظاهراً باید یک آدرس ثابت داشته باشیم و اون قضیه 11 روز و اعلام آدرس و ...)

DV 2009: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2010: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2011: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2012: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2013: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2016: HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
بی خانمانی در آمریکا خدایی نکرده داشتیم تو انجمن داریم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز با توجه به اینکه اکثریت ما در بدو ورود مبلغ 20تا50هزار /$$همراه میاریم اول از همه بایستی درانتخاب ایالت و شهر اقامت خیلی دقت داشته باشیم بعنوان خریدن وقت برای جا افتادن و تسلط به زبان و به تبع اون هزینه کمتر زندگی و احتمال زیاد یافتن شغل های چیپ در بدو ورود . بعضی در این نظر هستند اولین جایی که میرید همون جا خواهید ماند که تجربه yamiعزیز که اگه اشتباه نکنم به ترتیب فلوریدا--- سالت لیک یوتا ---و لاس وگاس رفته اند این نظریه رو نسخ میکنه .از طرف دیگه جابجایی بین شهرها هم هزینه خودش رو داره ولی بنظرم خیلی بهتره که ابتدا به ساکن بدون هیچ آشنایی بریم لوس آنجلس و 3تا 4 ماهه پولمون ته بکشه و در بدترین حالت کار هم تو این مدت پیدا نکنیم. البته این حرف ها رو من از مجموع نظرات دوستان باتجربه برداشت کردم  .
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
واقعا اکثریت با 20-50 هزارتا میرن؟!؟!؟!
من که اگه خواستم برم یه دونه وام 10 میلیونی میگیرم که برسونم به اونجا بعدش یه راست آماده ام برای کارتن خوابی، مگر خدا لطفی کنه که شامل حالمون بشه
No one dies a virgin, life f#cks us all...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-06 ساعت 21:29)dadgw نوشته:  واقعا اکثریت با 20-50 هزارتا میرن؟!؟!؟!
من که اگه خواستم برم یه دونه وام 10 میلیونی میگیرم که برسونم به اونجا بعدش یه راست آماده ام برای کارتن خوابی، مگر خدا لطفی کنه که شامل حالمون بشه

نه دوست عزیز اینطوری هم نیست ولی ما که با بودجه کم میخواهیم رهسپار دیار غربت بشیم بدون هیچ پشتوانه بایستی از یک سری شهرها که مخارجش بالا است در بدو ورود احتراز کنیم - البته در این مقوله ما عاملشانس رو فاکتور میگیریم - چون اگر حداقل بین 2تا4 ماه بیکار باشیم >سرمایه اندک صرف اجاره بالا مثلا در کالیفرنیا یا نیویورک نشه و آس و پاس بمونیم -مخصوصا با خانواده - البته هر جایی هم که مخارج پایین باشه بنظر کار هم کمه ولی  قطعی نیست . گاهی اوقات شما وارد ایالتی میشید که مهاجر مخصوصا هیسپانیش کمه و  میتونید کاری در حد فست فود و فروشگاه رو راحت پیدا کنید از اون طرف چون مثلا ایالت یوتا یا آیداهو مهاجر پذیر نیستند مردم باهتون معاشرت نمیکنند ( نظر yami در سالت لیک سیتی)
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix
دوستان برای شروع ایالت واشنگتن Kirkland چطوره ؟
با 100 هزار دلار میشه تا چند وقت دوام آورد
البته با یه بچه 1 ساله و خودم و خانمم !!!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان