کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت اوکلاهاما
(2016-02-10 ساعت 18:43)shaan نوشته:  HVACR STANDS FOR HEATING , VENTILATING ,AIR CONDITIONING AND REFRIGERATION
تا حدودی شبیه کار تاسیسات در ایران ولی‌ کاملا متفاوت از نظر تکنولوژی و نحوه مدیریت که برای انجامش باید LICENSED MECHANICAL CONTRACTOR باشید .گرفتن LICENSE مربوطه حدودا ۳.۵ سال برای من وقت گرفت

حسابداری تقریباً در همه جای آمریکا میتواند کار پیدا کند البته به شرط داشتن LICENSE . در ابتدا که برای دیگران کار می‌کنید حدود ساعتی ۲۰ تا ۳۰ دلار دریافت خواهید کرد ولی‌ اگر بتوانید BUSINESS خود را دایر کنید بسیار عالی‌ است به عنوان مثال شخصی‌ که CPAمن هست در طول ۳ ماه اول سال که شلوغ‌ترین فصل اینکار هست به خاطر TAX SEASONحدود $۳۰۰۰۰۰ می‌سازد ولی‌ در طول بقیه سال کارشان بسیا SLOW است و محدود به ما صاحبان BUSINESS میشود که باید هر ۳ ماه TAX  هایمان را FILE کنیم البته این شخص (ADAM)حدود ۲۵ سال در این BUSINESS بوده و کاملا ESTABLISHED شده است.
Saunds good job  Rolleyes Wink ميخواستم ببينم مثلا من كه در ايران كارشناسي دارم چه مراحلي رو بايد طي كنم تا بتونم licenses or cpa بگيرم منظورم زمان و هزينه شه
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: kamali2025
(2016-02-10 ساعت 18:43)shaan نوشته:  HVACR STANDS FOR HEATING , VENTILATING ,AIR CONDITIONING AND REFRIGERATION
تا حدودی شبیه کار تاسیسات در ایران ولی‌ کاملا متفاوت از نظر تکنولوژی و نحوه مدیریت که برای انجامش باید LICENSED MECHANICAL CONTRACTOR باشید .گرفتن LICENSE مربوطه حدودا ۳.۵ سال برای من وقت گرفت
...
باسلام و تشکر
شرایط و مراحل گرفتن Licensed Mechanical Contractor چیه ؟ میشه سایتی رو معرفی کنید تا بتونیم در این رابطه اطلاعات بگیریم
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: kamali2025
مقاله‌ زیر دیروز در NEW YORK TIMES منتشر شده بود که راجع به زندگی‌ در OKLAHOMA CITY است و موقعیت این شهر از نظر کار و کیفیت زندگی‌
http://www.onlyinyourstate.com/oklahoma/...ity-in-ok/
پاسخ
تشکر کنندگان: sayidteh ، dv2017 ، golia ، MiladCr7 ، behjan ، copol ، kamali2025
برای شروع اکلاهما و یا تگزاس هردو در یک حد هستند البته هزینه زندگی‌ در اکلاهما حدود ۱۰ درصد از تگزاس کمتر و ترافیک نیز حدود ۷۰ درصد کمتر است!

در مورد مذهبی‌ بودن که این دوستمان نوشتند ، DEFINITION مذهبی‌ در آمریکا خیلی‌ نسبت به ایران متفاوت هست و تا در آمریکا زندگی‌ نکنید متوجه آن نخواهید شد بنابرین به نظر من این دوستمان بیشتر تصورات ذهنی‌ خودشان را نوشته اند تا واقعیت و برای داشتن درک درست از این مذهبی‌ بودن نیاز به تجربه زندگی‌ در آمریکا دارید
مذهب تنها به چهار چوب کلیسا محدود میشود و مردم علاقمند به این امور یکشنبه‌‌ها به کلیسا میروند و البته شما تعداد کلیسا‌های زیادی در اینجا می‌بینید ولی‌ این امور هیچ ربطی‌ به محیط اطراف و افراد پیرامون شما ندارد و امری کاملا خصوصی است بنابرین چه در اکلاهما یا تگزاس شما تعداد زیادی BAR و GAY CLUBو یا حتاSTRIP CLUB مشاهده میکنیدیا افراد GAYیا LESBIAN که آزادانه کار و معاشرت میکنند و هیچ کسی‌ هم در صدد قضاوت کردن آنها نیست

پس مذهبی‌ بودن به مانند ایران نیست که شما بخواهید ارشاد شوید یا به خاطر نرفتن به کلیسا شما را محاکمه کنند . همانطوری که گفتم افراد داخل ایران بدون داشتن هیچ تجربه‌ای از زندگی‌ در آمریکا فقط تصورات و مجهولات ذهنی‌ خودشان را در مورد زندگی‌ در اینجا بیان میکنند

در مورد هزینه زندگی‌‌ها باید گفت این هزینه در تگزاس و یا اکلاهما به مراتب از نیو یورک یا کالیفرنیا کمتر است پس شانس پیشرفت و جا افتادن شما در مدت کوتاهی‌ پس از ورود به آمریکا به مراتب بیشتر میشود.

درصد اسپانیش اکلاهما حدود 1.5 درصد است
بیشتر جمعیت اکلاهما سفید پوست بلوند هستند
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، behjan ، tabim4 ، dv2017 ، soufia ، copol ، kamali2025 ، inanna
(2016-02-11 ساعت 17:29)dv2017 نوشته:  
...
باسلام و تشکر
شرایط و مراحل گرفتن Licensed Mechanical Contractor چیه ؟ میشه سایتی رو معرفی کنید تا بتونیم در این رابطه اطلاعات بگیریم

برای گرفتن mechanical license باید ابتدا در امتحان ورودی یکی‌ از مراکز votech قبول شوید و پس از ثبت نام دوره لازمه را که حدود ۲ سال برای part timeیا ۱ سال برای full time است بگذرانید

پس از گذراندن سایر امتحانات مربوطه و گرفتن epa licenseباید در یکی‌ از کمپانی‌هایی‌ که اینکار را انجام میدهند استخدام شوید و به مدت ۳ سال یا حدود ۲۰۰۰ ساعت سابقه کار داشته باشید و سپس میتوانید برای امتحان در construction board آیالات مربوطه applyکرده و پس از approve شدن امتحان را که شامل موارد business law و mechanical codesو hvac است گذرانده و در صورت قبول شدن mechanical licenseدریافت خواهید کرد که البته inactive است و برای activeکردن آن نیاز به داشتن bondو liability insuranceبه میزان حداقل ۱ میلیون دلار دارید

پس از آن میتوانید business خود را شروع نمایید که آنهم داستان و‌challenge های خودش را دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia ، copol ، kamali2025

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان