کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ارمنستان - مصاحبه
سلام اگه من با نامزدم سفارت برم سریعتر ویزا نمیدن؟یا اینکه فرقی نمیکنه؟

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان .
من خوشحال شدم که دوستانی که چندین وقته کارنت شدن و منتظر نامه مصاحبه بودن نامشونو گرفتن و اینطور که به نظر می رسه همه ایروان افتادن.
من الان در ایروان هستم. یکی از دکترهایی که سفارت اعلام کرده به مرخصی رفته و تا 8 آگوست در ایروان نیست. البته جای نگرانی نیست فقط به دکتر anushordyan@mail.ru ایمیل بزنید ازش وقت بگیرید. خود دکتر بهتون وقت میده و تمام اطلاعات رو در ایمیل بهتون میگه. فقط به من گفت در ایروان واکسن خیلی کمیاب بهتره همه واکسن هایی که باید بزنید رو قبل از سفر زده باشید. بخصوص واکسن آبله مرغان که به من تاکید کرد در ایروان نیست. که من هم قبل از سفر به ایروان زدم.
پاسخ
با سپاس از فروزن عزیز

سلام به همه ، راستش من تو این چند روز که از رسیدن نامهٔ مصاحبه گذشته متوجه شدم که پروازها به مقصد ایروان روزهای جمعه و سه شنبه انجام می‌شه و همهٔ پروازها چارتر هستش ، بلیط هواپیما رفت و برگش ۵۳۵۰۰۰ است و مدیکال هم در طبقهٔ ۲ muratsan university hospital انجام می‌شه . در رابطه با هتل‌ها هم نتونستم به نتیجهٔ درستی‌ برسم ، دوستان عزیزی که وقت مصاحبه در ایروان دارن ، اگر آژانس مناسب یا هتل خوب سراغ دارن لطفا ما رو هم بی‌نصیب نذارن Big Grin
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، الهه سابق ، Blaze ، dreamer60 ، مانترا ، msar
(2012-07-11 ساعت 12:28)frozen mind نوشته:  من پارسال با آژانس دلتابان با تور رفتم ایروان. این آژانس خودش مجری تور هستش و به جاهای دیگه ارجاع نمیده.

سفر به ارمنستان بدون تور برای کسانی که به یکی از زبانهای ارمنی یا روسی آشنایی ندارن خیلی مشکله. ارمنی ها به جز این دو زبان ، زبان دیگه ای نمی دونن و ایجاد ارتباط با اونها خیلی سخته. اونها هم مثل ترکها اصلا انگلیسی نمی دونن.

سلام فروزن عزیز چه جالب یکی از پکیج های ما هم همینه دلتابان Smile))
(2012-07-11 ساعت 02:12)SAEED 60 نوشته:  با سپاس از فروزن عزیز

سلام به همه ، راستش من تو این چند روز که از رسیدن نامهٔ مصاحبه گذشته متوجه شدم که پروازها به مقصد ایروان روزهای جمعه و سه شنبه انجام می‌شه و همهٔ پروازها چارتر هستش ، بلیط هواپیما رفت و برگش ۵۳۵۰۰۰ است و مدیکال هم در طبقهٔ ۲ muratsan university hospital انجام می‌شه . در رابطه با هتل‌ها هم نتونستم به نتیجهٔ درستی‌ برسم ، دوستان عزیزی که وقت مصاحبه در ایروان دارن ، اگر آژانس مناسب یا هتل خوب سراغ دارن لطفا ما رو هم بی‌نصیب نذارن Big Grin

درود .
اینطور نیست شما کدوم پروازرو مد نظر تون هست اگر آسمان شنبه دوشنبه (و گاهی سه شنبه) و پنجشنبه هست و هواپیمای ارمنی هم جمعه...چارتر هست بله ... .
قیمتی که گفتین 535 به هیچ عنوان صحت نداره اگر دلیلی دارین شماره آژانس رو برای من سند کنید ...

حالا من یه سوال بپرسم .... شما اگر فرضا تاریخ 1 مرداد مصاحبه داشته باشین .. کی میرین ... در مورد مدارکی که هم میخواهید ببرین ... بگید ... . thanx
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، frozen mind ، الهه سابق ، Blaze ، msar
راستی‌ دوستان ، من هرچی‌ می‌گردم این لیست زمان مصاحبه‌های سفارت ارمنستان رو نمیتونم پیدا کنم ، کسی‌ هست که لینکش رو داشته باشه ؟ Cool
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze ، NedaE ، msar
نقل قول:درود .
اینطور نیست شما کدوم پروازرو مد نظر تون هست اگر آسمان شنبه دوشنبه (و گاهی سه شنبه) و پنجشنبه هست و هواپیمای ارمنی هم جمعه...چارتر هست بله ... .
قیمتی که گفتین 535 به هیچ عنوان صحت نداره اگر دلیلی دارین شماره آژانس رو برای من سند کنید ...

حالا من یه سوال بپرسم .... شما اگر فرضا تاریخ 1 مرداد مصاحبه داشته باشین .. کی میرین ... در مورد مدارکی که هم میخواهید ببرین ... بگید ... . thanx

راستش من این اطلاعات رو فقط با سوال از ۱ آژانس گرفتم که ممکن به قول شما زیاد هم صحیح نباشه ، به همین خاطر از فروزن عزیز درخواست کردم که این تاپیک رو باز کنند که بشه با خیال راحت و اطمینان بیشتر واسه مصاحبه برنامه ریزی کرد ، در رابطه با زمان مصاحبهٔ خودم باید بگم که ۷ اگست مصاحبه دارم و مدارکی هم که قراره با خودم ببرم همون چیزایی‌ هست که تو فرمی که واسم ارسال کردن اومده + ۱ سری مدارک دیگه که خودم تصمیم دارم ببرم واسه محکم کاری ، مثله ، اصل شناسنامه + ترجمه ، اصل کارت ملی‌ + ترجمه ، اصل کارت پایان خدمت + ترجمه ، کپی برابر اصل شده از تمامی‌ صفحات پاسپورت ، اصل آخرین مدرک تحصیلی‌ + ترجمه ، آخرین مدارک مالیاتی اسپانسر و جوینت اسپانسر و مدارکی که ثابت کنه اسپاسنر من در آمریکا ساکن هستند ( اجاره‌ نامه منزل ، قبض آب و برق و ... ) . البته به توصیهٔ دوستان ترجمهٔ مدارک رو فقط با مهر و امضای مترجم رسمی‌ و بدون تمبر دادگستری و مهر امور خارجه با خودم می‌برم ، حالا اگر کسی‌ اطلاعاتی‌ داره که تکمیل کننده یا تصحیح کنندهٔ چیزیی‌ هست که من نوشتم خوشحال میشم تذکر بده . Wink
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، frozen mind ، shahyad ، Blaze ، msar
تو همین فرمی که برای شما ایمیل زدن اینا رو نوشته بود که باید بیارید؟؟؟مثل اصل شناسنامه به همراه ترجمه + اصل کارت ملی‌ به همراه ترجمه + اصل کارت پایان خدمت به همراه ترجمه + اصل آخرین مدرک تحصیلی‌ به همراه ترجمه + کپی برابر اصل شده از تمامی‌ صفحات پاسپورت + آخرین مدارک مالیاتی اسپانسر و جوینت اسپانسر + یکسری مدارک که نشون بده اسپانسر من در آمریکا ساکن هستند
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، الهه سابق ، frozen mind ، dreamer60 ، msar
(2012-07-11 ساعت 16:45)alisarvareharchiabi نوشته:  تو همین فرمی که برای شما ایمیل زدن اینا رو نوشته بود که باید بیارید؟؟؟مثل اصل شناسنامه به همراه ترجمه + اصل کارت ملی‌ به همراه ترجمه + اصل کارت پایان خدمت به همراه ترجمه + اصل آخرین مدرک تحصیلی‌ به همراه ترجمه + کپی برابر اصل شده از تمامی‌ صفحات پاسپورت + آخرین مدارک مالیاتی اسپانسر و جوینت اسپانسر + یکسری مدارک که نشون بده اسپانسر من در آمریکا ساکن هستند

تو این فرمی که فرستادن به همهٔ این چیزا اشاره نشده ولی‌ من با توجه به تجربه سایر دوستان که قبلا مصاحبه داشتن و خوندن سفر نامه‌هاشون تصمیم گرفتم که این مدارک رو با خودم ببرم .
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind ، الهه سابق ، shahyad ، Blaze ، msar
(2012-07-11 ساعت 16:29)SAEED 60 نوشته:  راستی‌ دوستان ، من هرچی‌ می‌گردم این لیست زمان مصاحبه‌های سفارت ارمنستان رو نمیتونم پیدا کنم ، کسی‌ هست که لینکش رو داشته باشه ؟ Cool

گویا سفارت ایروان همچین لیستی مثل آنکارا نداره. من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.
قسمت ویزاهای مهاجرتی سایت ایروان (Immigrant Visas) چندان پربار نیست.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، SAEED 60 ، الهه سابق ، shahyad ، Blaze ، dreamer60 ، Asal707 ، NedaE ، msar
(2012-07-11 ساعت 19:57)alisarvareharchiabi نوشته:  سوال دیگر هم داشتم چرا میگید که مهر وزارت خارجه نباشه ؟؟ همون مهر دارترجمه کافیه ؟؟؟
بعضی از دوستان اعتقاد دارن که سفارت صرفا ترجمه مدارک رو میخواد و کاری به تایید دادگستری و وزارت خارجه نداره عده ایی از بچه ها هم که مصاحبه رفتند این حرف رو تایید میکنن اما در نهایت تصمیم خودته اگه میخوای محکم کاری کنی میتونی کامل و رسمی تر ترجمه کنی ولی هزینش بیشتر میشه و دوستان میگن چون سفارت گیر نمیده پس هزینه اضافی نکنیم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، الهه سابق ، Blaze ، msar
لطفا با هم مهربان باشید Cool

طبق تجربه خیلی از دوستان، تایید دادگستری و امور خارجه لازم نیست، همین که یک مترجم رسمی ترجمه کرده باشه کافیه.
اما گاهی اوقات تعدادی از ترجمه ها را به طور جداگانه همراه با پاکت زرد و پاسپورت به متقاضی ویزا عودت میدن. در این صورت اگر ترجمه رسمی با تایید دادگستری و امور خارجه باشه میشه در جاهای دیگه هم استفاده کرد.
گفتم گاهی اوقات چون از من دو بار درخواست ترجمه کردن و من هم که گردنم از مو باریکتر بود فقط گفتم به روی چشم و براشون فرستادم. ممکنه همون ترجمه های اضافی رو برگردونن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، شاپرک ، Blaze ، SAEED 60 ، dreamer60 ، مانترا ، msar
(2012-07-11 ساعت 16:29)SAEED 60 نوشته:  راستی‌ دوستان ، من هرچی‌ می‌گردم این لیست زمان مصاحبه‌های سفارت ارمنستان رو نمیتونم پیدا کنم ، کسی‌ هست که لینکش رو داشته باشه ؟ Cool

سلام

دست همه دوستان درد نکنه بابت تاپیک

لینک مورد نطر وجود نداره فقط لینک کلیرنس هست.

راجه به پرواز ها ، دارم بررسی می کنم اطلاعات اولیه حاکی از اینه که پرواز آسمان هم هست بغیر از جاهای دیگه، ایران ایر البته پرواز نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، SAEED 60 ، battosai ، frozen mind ، msar
امروز کیس نامبر منم اومد. افتادم آنکارا. کاش منم بیفتم ایروان Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، SAEED 60 ، f1f ، battosai ، frozen mind ، Blaze ، dreamer60 ، hana_fd ، msar
یک راه دیگه رفتن به ایروان هم از طریق اتوبوس هست. اتوبوس مال شرکت دیدار سیر گیتی هست (http://www.didarseir.ir/en/aboutus.htm) و هر روز ساعت 13 از ترمینال غرب تهران راه میفته. هرینه هر طرف نفری 100.000 تومن هست و حدودا 24 ساعت طول می کشه تا برسه ایروان. من شنیدم مسیر بسیار زیبایی داره. برای کسایی که از طولانی بودن مسیر خسته نمیشن انتخاب بدی ممکن نباشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، battosai ، frozen mind ، الهه سابق ، msar
(2012-07-13 ساعت 00:00)elahenadafy2 نوشته:  امروز کیس نامبر منم اومد. افتادم آنکارا. کاش منم بیفتم ایروان Smile

اگر خیلی‌ دوست داری بیفتی ایروان ، باید منتظر ۱ عقب گرد اساسی‌ و بعدش ۱ شلوغی حسابی‌ تو سفارت آنکارا و حدود ۱ سال بلاتکلیفی باشی‌ ، اون وقت مثل ما میفتی ایروان Big Grin
[/en]