کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن حوزه، سیلیکون ولی، ایالت کالیفرنیا
علیک سلام

برای سوال اولتون باید عرض کنم بستگی به موارد متعددی داره از جمله حداقل هزینه ای که قراره پرداخت کنید، انتظاراتی که از محل زندگیتون دارید ( امکانات ) و همینطور هدف از سکونت در سن حوزه. اگر پیش بینی می کنید که در همین حوالی قراره کار پیدا کنید و ماشین هم به زودی تهیه خواهید کرد، توصیه می کنم مواردی مثل سنتا کلارا ، سانی ویل و کمپبل رو هم در نظر بگیرید. شهرهای این منطقه 5-10 دقیقه رانندگی از هم فاصله دارند. پس انتخابهای شما خیلی بیشتر از سن حوزه خواهد بود. اما اگر تمایل دارید در سن حوزه سکونت داشته باشید همونطور که در پستهای قبلم مفصل توضیح دادم ، بهتره سراغ شرق سن حوزه نروید. بد نیست اما توصیه هم نمیشه. مرکز شهر سن حوزه هم شلوغ و البته گرونه. غرب و جنوب سن حوزه بهترین جا برای سکونت هست. اینجا مثل تهران نیست که بگیم فلان محلات با این اسامی بهتر هستند. اکثر خیابونها اصلی از چند شهر می گذرن و به تبع در این مسیر مناطق بهتر و بدتر وجود داره.

قیمتها هم بستگی به امکانات داره. در این پست توضیح دادم.

توصیه می کنم در craigslist به این لینک مراجعه کنید که منطقه south bay رو نشون میده. آگهی هایی که شرق سن حوزه رو میگه ترجیحا کنار بگذارید. down town هم درسته ساختار شهرهای شلوغ رو داره اما اگر دنبال کار باشید آرامش بعد از کار نیاز دارید که اونجا چندان دلچسب نیست (فقط نظر شخصی من اینه ! ). بقیه بخشهای سن حوزه عموما خوبه. اگر به این نقشه نگاه کنید. هر چه به سمت غرب بروید گرونتر میشه. مناطق مسکونی نزدیک به کوپرتینو و لوس گاتوس عمدتا خوب هستند.

باز هم به طور خاص نمیشه نسخه ای پیچید. چون ممکنه تو یک محل، چند تا بلاک پایین تر خوب نباشه ، اما جایی که شما خونه میگیرید کلاس بالا باشه. اینجاست که باید از نزدیک ببینید.

----

سوال دوم رو تجربه ندارم.

---

سوال سوم هم دو راه دارید ، بلوار stevens creek معدن و مرکز نمایندگی های برندهای مختلف اتومبیل هست که هم ماشنهای نو و هم دست دوم دارند. اگر هم نمی خواهید با بنگاهی معامله کنید باید سراغ craigslist یا موارد مشابه بروید که قاعدتا لازمه خیلی دقت کنید. در این پست شرح دادم که چه مواردی باید در نظر گرفته بشه.

موفق باشید
پاسخ
ممنون از توضيحاتتون.
دوستان ديگه اگه به صورت عملي و تجربي جواب بدهيد خيلي مفيد خواهد بود.
هنوز منتظر راهنمايي هستم.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar
من فعلا تجربه خاصی در خريد ماشين ندارم. اما بايد تا يک ماه آينده يه ماشين بخرم. اگه چيز خاصی، يا محل خاصی برای خريد ماشين تو همين منطقه - اضافه بر مطالبی که گفته شده- بنظرم رسيد حتما اينجا مينويسم
خيلی بده که اينجا آکشن فقط برای ديلر هاست. خريد ماشين از آکشن واقعا لذت بخشه
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، hoseyn ، HAZARA ، ali234 ، msar
دوستان عزیز

می خواستم بدونم که توی سن خوزه بازار کار برای مهندس مکانیک با 12 سال تجربه و تخصص HVAC چطوریه ؟
دو تا از دوستان من که یکی از اونها یازده ساله اونجاست و یکی هم سه سال هست که اونجاست با من هماهنگ هستند و من احتمالا برای شروع به اونجا می روم .

ممنون میشم اگر دوستان مطلع کمی راهنمایی کنند .
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Danoosh ، NedaE ، asal1907 ، msar
دوستان بازار كار شركت هاي زير مجموعه شركت هاي نفتي مثه شورون ، بي پي ، شل ، كاسترول و....در سن حوزه چه طوره ؟ البته من تخصصم تو فرآورده هاي نفتيه(روغن و گريس) نه اكتشاف و پروسس.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
پاسخ
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، HAZARA ، ali234 ، msar
سلام دوستان.
ما یک ماهی هست که با ویزای توریستی وارد امریکا شدیم و قصد داریم با پیدا کردن اسپانسر ویزای کار یا همون H1b بگیریم. همسرم فوق لیسانس نرم افزار و 10 سال سابقه برنامه نویسی دارند. من کاردان مامایی هستم و حدود 4 سال سابقه کاری دارم. اینجا کار خوب پیدا میشه اما کمتر شرکتی اسپانسر میشه، شاید چون از نظر قانون باید خود شرکت همه هزینه های دولتی و وکالت این نوع ویزا رو بده ، ما حاضریم با جان و دل خودمون همه هزینه ها رو بدیم، فقط توی این وقت کم یکی پیدا بشه بگه من اسپانسر میشم. ممنون و سپاسگذارم از اینکه احیانا اگر شرکتتون نیرو بخواد یا اگر وکیل یا شرکتی رو سراغ دارید که در پیدا کردن اسپانسر به ما کمک کنه، به ما معرفی کنید. ما فقط یک ماه وقت داریم چون اول اپریل این ویزا ظرفیتش باز میشه و به محض رسیدن به حد مورد نیاز بلافاصله بسته میشه.
کوچکترین کمک شما میتونه برای ما راهگشا باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، asal1907 ، HAZARA ، fazelisaber ، msar ، maryam.azad
(2013-02-25 ساعت 10:54)sima s نوشته:  دوستان بازار كار شركت هاي زير مجموعه شركت هاي نفتي مثه شورون ، بي پي ، شل ، كاسترول و....در سن حوزه چه طوره ؟ البته من تخصصم تو فرآورده هاي نفتيه(روغن و گريس) نه اكتشاف و پروسس.

كسي نبود ياري كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-03-11 ساعت 17:34)sima s نوشته:  
(2013-02-25 ساعت 10:54)sima s نوشته:  دوستان بازار كار شركت هاي زير مجموعه شركت هاي نفتي مثه شورون ، بي پي ، شل ، كاسترول و....در سن حوزه چه طوره ؟ البته من تخصصم تو فرآورده هاي نفتيه(روغن و گريس) نه اكتشاف و پروسس.

كسي نبود ياري كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز خيلی سوالا هست تا خودت نيای و تجربش نکنی جوابی براش پيدا نميکنی. يادمه همين يک ماه پيش تو همين تاپيک من از کار در سن هوزه و زندگی در ديگر شهرهای بی ايرا پرسيده بودم و کسی براش جوابی نداشت تا اينکه اومدم آمريکا و دو هفتست دارم خودش تجربه ميکنم. روزی 110 مايل رانندگی از والنات کريک تا سن هوزه!

و با بچه ها که سر کار حرف ميزنيم ميبنم همه تو يه دوره اي از زندگيشون همچنين مسافت هايی رو اومدن و رفتن و تو اين منطقه اين يه چيز کامله طبيعيه
خيلی ها هستن که جابشون سن هوزست و مثلا اوکلند ، سن فرانسنسيکو، سن رومان و.... زندگی ميکنن.

اون منطقه اي که من کار ميکنم که در واقع بين Milpitas و san jose است من رو دقيقا ياد جاده قديم کرج و شهريار و اينا ميندازه. پر از کارخونه و شرکت و يه منطقه کاملا صنعتی..بلاک بلاک کنار هم کارخونست و من مطمئنم هر شغل و بيزنسی که بشه فکرش رو کرد تو اين منطقه پيدا ميشه. اما خوب کلا برای اون چيزی که شما دنبالشی شايد تگزاس و هيوستون جای بهتری باشه چنانچه جاب های الکترونيک و کامپيوتر تو اين منطقه خيلی زياده
هر جا ميخوای بری اول يه رزومه درست و حسابی آماده کن، فعال باش ، رزومت رو همه سايتها بزر. مطمئن باش خيلی سريع به کار دلخواهت ميرسونت.

موفق باشی...از monster, dice, craigslist, careerbuilder استفاده کن و يه پروفايل توپ از خودت تو linkedin بساز...کريگ ليست و لينکدين بخصوص عالين ..اون يکيا بيشتر هنديا ميآن سراغت که معمولا بيشتر کار کانترکتی با حقوق پايين دارن
پاسخ
اینجور که یادم میاد قبلا یه انجمنی چیزی واسه کسانی که سن هوزه زندگی میکردن ,و بعضی اوقات قرار ملاقات میذاشتن بود,بازم هستش؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nilufar.p ، saljoogh ، msar
سلام

دوستانی که سن خوزه رو انتخاب میکنن بدونن که سن خوزه از لحاظ قیمت اجاره خونه و بقیه امکانات زندگی نسبت به جاهای دیگه گرونتره
مثلا جایی که ما هستیم یک مجتمع است که استخر و لاندری روم داره داخل واحدها رو باسازی کردن واحد ما یک خوابه س ماهی 2000 تا با شارژ (2800 تا هم دپازیت گرفتن بابت این که کردیت نداشتیم.)
تی وی - تلفن خونه - اینترنت گرفتیم کابلی از شرکت کام کست اولش گفتن ماهی 89 دلار اما قبض که اومد دیدیم زدن 107 دلار - 150 دلار دپازیت که همون اولش ازتون میگرن دو تا دستگاه هم میارن که مودم ایناس که 7 دلار هم بابت اجاره ی اون تو قبضتون میاد (حواستون باشه مثل ما قرداد امضا نکنید که اگه نخواستید بتونید کنسلش کنید)
قبض برق هم اومد 90 دلار که 40 دلار دپازیت گرفتن تکون بخورین اول ازتون دپازیت میگیرن، کی این دپازیت ها برمیرده اللهو علم
موبایل هم فقط همسرم گرفته از این پریپدیها که مثل نوشابه شارژ میخوره اگه بهت زنگ بزنن هم از شارژت کم میشه تقریبا ماهی 80 دلار
خورد و خوراک هم تقریبا ماهی 700-800 برای 3 نفر در نظر بگیرید(که البته همه جای آمریکا قیمت ها یکسانه)
میانگین بنزین هم گالنی 4 دلاره که هر روز بالا پایین میشه
در کل ماهی 3000-3500 رو در ماه در نظر بگیرید
کار هم که خیلی سخت پیدا میشه حتی اگه زبانت خوب باشه کار هم خوب بلد باشی حداقل 5-6 ماهو در نظر بگیرید ما ایرانیها ماشالله از اعتماد به نفس هیچی کم نداریم Tongue
اینجا تو کارهای مثل کامپیوتر و آی تی هندی ها از ما بهترن هم از بابت زبان هم از نوع مهارت همه چی بلدن هر چی که تو درخواست کارا باشه سیسکو - جونیپر- سی سی ان پی - سی سی آی پی - سوییچینگ- روترو ، ........ همه رو بلدن پاش بیفته پیرزن هم خفه میکنن Big Grin
تو کارهای یدی هم مکزیکی ها خوبن ، مثل چی کار میکنن هم دو زبانه اند( هم اسپانیولی هم انگلیسی) هم سه جا کار میکنن صداشون هم در نمیادCool
خلاصه این بود تجربیاتی که من در این مدت دو ماه زندگی در سن حوزه کشف کردم شاید به درد کسی بخوره
پاسخ
ﺑﺎ ﺳﻼﻡ.ﻣﻦ اﻻﻥ ﺣﺪﻭﺩ 3 ﺳﺎﻝ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻛﻪ ﺩاﺭﻡ ﺩﺭ ﺑﻲ اﺭﻳﺎ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ.ﻭاﻗﻌﺎ اﺯ ﻟﺤﺎﻅ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﺁﺯاﺭ اﺯ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎﻱ ﭘﻨﻬﺎﻧﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻧﻤﻲ اﻳﺪ.ﻣﺜﻞ ﺩﻳﭙﺎﺯﻳﺖ ﻫﺎ و ﺟﺮﻳﻤﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﺑﺖ ﺩﻳﺮ ﻛﺮﺩ ﻳﺎ ﺩﻳﺮ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻛﺮﺩﻥ ﮔﻠﻮﻱ ﺁﺩم ﺭا ﻣﻲ ﻓﺸﺮﺩ.ﻣﻦ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﮔﺮاﻧﻲ اﺟﺎﺭﻩ ﺑﻬﺎ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻣﻮاﻓﻘﻢ.(ﺩﻭﺳﺘﻢ ﺩﺭ اﻭﺭﻧﺞ ﻛﺎﻧﺘﻲ ﺩﺭ ﻳﻚ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻋﺎﻟﻲ, ﺧﺎﻧﻪ اﺵﺣﺪاﻗﻞ30 اﻟﻲ 40 ﻣﺘﺮ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻩ اﻣﺎ اﻧﺪاﺯﻩ اﻱ ﻛﻪ ﻣﻦ ﺩاﺭﻡ اﺟﺎﺭﻩ ﻣﻲ ﺩﻫم. اﻭ ﻫﻢ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ) ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ اﺟﺎﺭﻩ ﺧﺎﻧﻪ اﮔﺮ ﺑﺨﻮاﻫﻴﺪ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺷﻴﻚ,ﺑﺎ اﺳﺘﺨﺮ,ﻻﻧﺪﺭﻱ ﺩاﺧﻞ ﺧﺎﻧﻪ,ﺟﻴﻢ و....ﺑﺮﻭﻳﺪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎﻻﻱ 1800 ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﺮاﻱ ﺧﺎﻧﻪ 1 ﺧﻮاﺑﻪ. اﮔﺮاﺯ ﺗﻤﺎﻡ اﻳﻨﻬﺎ ﺻﺮﻓﻨﻆﺮ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﺑﺎ ﻗﻴﻤﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮ ﺧﺎﻧﻪ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩ.ﺑﻪ ﻧﻆﺮﻡ اﮔﺮ ﻛﺴﻲ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺩاﺭﺩ و ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ ﺭاﻧﻨﺪﮔﻲ ﻛﻨﺪ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﺑﺮﻩ ﺗﻮﻱ ﻣﺤﻠﻪ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺏ و ﺳاﻳﻦ ﻫﺎﻱ اﺟﺎﺭﻩ ﺭا ﺑﺒﻨﻴﺪﻭ ﺑﺮﻭﺩ ﺑﺎ ﻣﺪﻳﺮ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺻﺤﺒﺖ ﻛﻨﺪ.ﺑﻌﻀﻲ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﺸﻮﺩ ﻳﻚ ﺗﺨﻔﻴﻔﻲ ﻫﻢ ﮔﺮﻓﺖ.ﻣﺜﻼ ﻣﻦ ﺩﺭ ﻟﻮﺱ ﮔﺎﺗﻮﺱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ. ﻭﻗﺘﻲ ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﺧﺎﻧﻪ ﺭا اﺟﺎﺭﻩ ﻛﻨﻢ ﺗﻮاﻧﺴﺘﻢ 100 ﺩﻻﺭ اﺯ اﺟﺎﺭﻩ اﺯ اﺟﺎﺭﻩ ﻛﻢ ﻛﻨﻢ.ﺷﺎﻳﺪ 100 ﺩﻻﺭ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻧﻴﺎﺩ ﻭﻟﻲ اﻻن ﺑﻌﺪ اﺯ 3 ﺳﺎﻝ ,ﻭﻗﺘﻲ اﺟﺎﺭﻩ ﻫﺎ ﺭا ﺯﻳﺎﺩ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻪ ﻧﻔﻊ ﻣﻦ اﺳﺖ.اﻟﺒﺘﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺎ اﺯ ﺩاﺷﺘﻦ ﺗﻤﺎﻡ اﻣﻜﺎﻧﺎﺕ ﺭﻓﺎﻫﻲ ﻛﻪ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﻛﺎﺭﻡ ﻧﻤﻲ اﻣﺪ ﻣﺤﺮﻭﻡ اﺳﺖ ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﻋﻮﺽ ﻣﻦ ﺩﺭ ﻳﻚ ﻣﺤﻠﻪ ﻋﺎﻟﻲ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ ﻛﻪ ﺑﻪ اﺳﺘﺨﺮ و ﺟﻴﻢ و...ﻣﻲ اﺭﺯﺩ.ﺷﺎﻳﺪ ﺗﻨﻬﺎ ﻧﺎﺭاﺣﺘﻲ ﻣﺎ ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺭﺧﺘﺸﻮﻳﻲ ﺩﺭﺧﺎﻧﻪ اﺳﺖ.ﻛﻪ اﻭﻧﻬﻢ ﻣﻴﮕﺬاﺭﻡ ﺑﻪ ﭘﺎﻱ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻣﻬﺎﺟﺮت.
ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺭﻡ ﻳﻪ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺑﻜﻨﻢ ﺑﺮاﻱ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺗﺎﺯﻩ اﻣﺪﻩ اﻧﺪ, ﻧﻜﺘﻪ اﻱ ﺧﻴﻠﻲ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﻣﻲ ﮔﻢ ﻛﺎﺵ ﻛﺴﻲ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻦ اﻳﻦ ﺭاﻩ ﺭا ﻳﺎﺩ ﻣﻴﺪاﺩ.ﺁﻧﻬﻢ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ه اﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻳﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ ﺩﻭ ﮔﺮﻭﻩ اﻓﺮاﺩ اﺳﺖ :ﻳﻜﻲ ﻛﻢ ﺩﺭﺁﻣﺪ , ﻳﻜﻲ ﻫﻢ اﻓﺮاﺩﻱ ﺗﺎ ﻳﻪ ﺳﻘﻒ ﺧﺎﺻﻲ ﺣﻘﻮﻕ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﻧﺪ ﺑﺮ اﺳﺎﺱ ﺗﻌﺪاﺩ اﻓﺮاﺩ ﺧﺎﻧﻮاﺭ.
اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺭا ﻣﻲ ﺷﻮﺩﺩﺭ اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩ ﺩﺭ ﺳﻦ ﺣﻮﺯﻩ, ﻛﻮﭘﺮﺗﻴﻨﻮ,ﺳﺎﻧﻲ ﻭﻳﻞ, وﺣﺘﻲ ﻟﻮﺱ ﮔﺘﻮس اﺯ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﭘﻴﺪا ﻣﻲ ﺷﻮﺩ,ﺑﻪ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ BMR ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻨﺪ.ﻓﻜﺮ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺑﺴﻴﺎﺭ اﻓﺘﻀﺎﺡ, ﻛﺜﻴﻒ و ﺿﺎﻳﻊ اﺳﺖ.ﻣﻦ ﺗﻤﺎﻡ اﻧﻬﺎ ﺭا ﻧﺪﻳﺪﻩ اﻡ اﻣﺎ ﺳﻪ ﺗﺎ اﺯ اﻭﻧﻬﺎ ﺭا ﻛﻪ ﺩﻳﺪﻩ اﻡ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺗﻤﻴﺰ و ﻋﺎﻟﻲ ﺑﻮﺩﻩ اﻧﺪ.اﻳﻦ ﺣﺮف ﺑﺮداﺷﺖ ﺷﺨﺼﻲ ﻣﻦ اﺳﺖ:ﺑﻌﻀﻲ اﺯ اﻳﻦ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﻫﺎ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻴﺎﺩ ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻨﺪﺗﺎاﺯ ﻭاﺣﺪ ﻫﺎﺷﻮﻥ ﺭا ﺑﻪ اﻓﺮاﺩ ﻛﻢ ﺩﺭاﻣﺪ ﻣﺜﻼ ﺑﺎ ﺣﻘﻮﻕ 3000 ﺩﻻﺭ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﺑﺮاﻱ ﻳﻚ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ 4 ﻧﻔﺮﻩ اﺟﺎﺭﻩ ﺑﺪﻫﻨﺪ.ﻋﻤﻼ ﻟﻮ اﻳﻨﻜﺎﻡ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ( اﻣﺎ ﻧﻪ اﺯ اﻭﻧﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﻪ ان ﻫﺎ ﻳﺎﺭﻱ ﻣﻲ ﺭﺳﻮﻧﻪ ﻧﻜﺘﻪ :اﻳﻦ ﺭا ﻫﻢ ﺷﻚ ﺩاﺭﻡ ﭼﻮﻥ ﭼﻴﺰﻱ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺳﻜﺸﻦ 8 ﻫﺴﺖ و ﺑﻌﻀﻲ اﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﻗﺒﻮﻝ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ) .ﺑﻌﺪ اﻳﻦ اﻓﺮاﺩ ﺑﺮاﻱ ﻳﻚ ﺧﺎﻧﻪ ﺳﻪ ﺧﻮاﺑﻪ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ اﻣﻜﺎﻧﺎﺕ ﺭﻓﺎﻫﻲ ﻛﻪ ﻣﻦ ﺩﻳﺪﻳﻢ. ﺣﺪﻭﺩ 1000 ﺩﻻﺭ اﺟﺎﺭﻩ ﻣﻲ ﺩﻫﻨﺪ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﻲ ﻛﻪ اﺟﺎﺭﻩ ﻋﺎﺩﻱ اﻧﺠﺎ ﺣﺪﻭﺩ 3600 ﺩﻻﺭ اﺳﺖ.اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻓﺮﻕ ﺩاﺭﺩ ﻭ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﻟﻴﺴﺖ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﺩاﺭﻧﺪ اﻣﺎ ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﻧﻮﺑﺖ ﻫﻢ ﻣﻲ ﺭﺳﻪ.ﻣﺜﻼ ﻣﺎ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ اﻗﺪاﻡ ﻛﺮﺩﻳﻢ.ﻳﻚ ﺧﺎﻧﻪ ﺭا اﺯ ﺩﺳﺖ ﺩاﺩﻳﻢ ﭼﻮﻥ ﺣﻘﻮﻗﻤﻮﻥ ﻛﻢ ﺑﻮﺩ و اﺯ ﺣﺪاﻗﻞ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺗﺮ ﺑﻮﺩ.اﻣﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﺩﻭﻡ ﺑﻌﺪﻱ اﺯ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﺑﻬﻤﻮﻥ ﺟﻮاﺏ ﺩاﺩ ﻛﻪ ﻳﻚ ﺧﺎﻧﻪ 3 ﺧﻮاﺑﻪ ﺧﺎﻟﻲ ﺷﺪﻩ ﺑﻴﺎﻳﻴﺪ ﺑﺮاﻱ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ.ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ ﺣﺪﻭﺩ 1200 ﺩﻻﺭ. اﻣﺎ ﺑﺮاﻱ ﻣﺎ ﻛﻨﺴﻠﺶ ﻛﺮﺩﻳﻢ.ﺷﺎﻳﺪ ﺣﻤﺎﻗﺖ ﺑﻮﺩ.اﻣﺎ ﻣﺎ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﺮﻓﺘﻴﻢ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻛﻪ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﺑﻤﺎﻧﻴﻢ و ﻗﻴﺪ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺰﺭﮔﺘر ﺭا ﺯﺩﻳﻢ.ﺩﺭ ﻛﻞ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺗﺎﺯﻩ ﺁﻣﺪﻩ اﻳﺪ اﺯ اﻳﻦ ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻴﺪ ﻭاﻗﻌﺎ ﻫﺮ ﭼﻲ ﺑﺘﻮﻧﻴﺪ ﻛﻤﺘﺮ ﺧﺮﺝ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﻪ ﻧﻔﻊ ﺷﻤﺎﺳﺖ ﺗﺎ اﻳﻨﻜﻪ اﻧﺸﺎاﻟﻠﻪ ﺑﺘﻮﻧﻴﺪ ﻛﺎﺭﻱ ﺭا ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺭﻳﺪ و ﺑﺎﺏ ﻃﺒﻊ ﺷﻤﺎﺳﺖ ﺑﺎ ﺩﺭاﻣﺪ ﺑﺎﻻ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻴﺪ.
ﻣﻦ ﻟﻴﻨﻚ bmr ﺷﻬﺮ ﺳﺎﻧﻲ ﻭﻳﻞ. ﺭا ﺑﺮاﺗﻮﻥ ﻣﻲ ﮔﺬاﺭﻡ.اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻴﮕﻦ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﻳﺎ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺷﻬﺮ ﻛﺎﺭ ﻛﻨﻴﺪ ﻳﺎ ﺣﺪاﻗﻞ 3 ﻣﺎﻩ (اﮔﻪ اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻧﻜﻨﻢ) ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭا ﺩﺭ اﻳﻦ ﺟﺎ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﻴﺪ.اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻲ ﺗﻮاﻥ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺭا ﻫﻢ ﺩﻟﻴﻞ اﻭﺭﺩ. ﺧﻴﻠﻲ ﻧﺪﻳﺪﻡ ﺳﺨﺖ ﮔﻴﺮﻱ ﻛﻨﻨﺪ ﺑﺭاﻱ ﻫﻤﻴﻦ ﻧﮕﺮاﻥ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ و اﺯ اﻳﻦ ﻓﺮﺻﺖ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻋﺎﻟﻲ اﺳﺘﻔﺎﺩه ﻛﻨﻴﺪ.
http://sunnyvale.ca.gov/Departments/Comm...nters.aspx
ﭘﻴﺸﺎﭘﻴﺶ ﻫﻢ ﺳﺎﻝ ﻧﻮ ي ﻫﻤﻪ ي ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻬﺎﺟﺮ ﻣﺒﺎﺭﻙ ﺑﺎﺷﻪ.
ﻣﻌﻤﻮﻻ اﻳﺮاﻧﻲﻫﺎﻱ ﻣﻘﻴﻢ ﺑﻲ اﺭﻳﺎ ﺳﻴﺰﺩﻩ ﺑﻪﺩﺭ ﺭا ﺩﺭ ﻭﺳﻮﻧﺎ ﭘﺎﺭﻙ ﺟﻤﻊ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ. اﮔﺮ ﺗﺎﺯﻩ ﻭاﺭﺩ ﻫﺴﺘﻴﺪ. و اﺯ ﻫﻤﺮاﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺎ ﺻﺪﻫﺎ اﻳﺮاﻧﻲ اﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﻣﻜﺩﺭ ﺧﺎﻃﺮ ﻧﻤﻲ ﺷﻮﻳﺪ.,اﻣﺴﺎﻝ ﺭا ﺑﻪ اﻳﻦ ﭘﺎﺭﻙ ﺑﻴﺎﻳﻴﺪ.ﺟﺎﻟﺐ اﺳﺖ و ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻳﻜﺒﺎﺭ اﻥ ﺑﺪﻙ ﻧﻴﺴﺖ.اﻟﺒﺘﻪ ﭼﺎﻗﺎﻟﻪ ﺑﺎﺩﻭﻡ ﻫﺎﻱ ﺗﺎﺯﻩ اﻳﻦ ﭘﺎﺭﻙ ﺭا ﻫﻢ اﻣﺘﺤﺎﻥ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﻓﻮﻕ اﻟﻌﺎﺩﻩ اﺳﺖ.Smile
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
سلام به همه دوستان،

من و همسرم اوايل ماه مي تصميم داريم كه بريم سانفرانسيسكو. من خودم شخصا كارم تو زمينه IT هستش و شركت خودم رو دارم. الانم ١٠ ساله كه خارج از كشور تو دبي داريم زندگي مي كنيم. اينجور كه متوجه شدم كم كم شركت هاي جديد بيشتر توي سانفرانسيسكو شروع ميكنند تا سن هوزه. قيمت اجاره هم توي سانفرانسيسكو خيلي بيشتره تا سن هوزه. مثلا تو Pacific Heights يه خونه يك خوابه بين ٢٥٠٠-٣٥٠٠ دلاره در صورتيكه با اين پول توي سن هوزه ميشه تو Los Gatos يه خونه دو خوابه خيلي بزرگتر گرفت. چون دبي شهر خيلي كوچيكه ديگه از خلوتي زياداز حد خسته ايم و مي خوايم ترجيحا جايي بريم كه يكم رفت و آمد ببينيم و اينكه خيلي كوچيك نباشه. نميدونم كه تونستم منظورم رو برسونم يا خير.

ممنون ميشم كه نظرتون رو درباره تفاوت اين دو شهر بگيد. در ضمن خيلي خوشحال ميشيم كه تا ميتونيم دوستاي خوبي مثل شما اونجا داشته باشيم. واقعا تجربه اينو به من ياد داده كه تحمل غربت باوجود دوست خوب خيلي خيلي راحت تره.
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، bayat_r ، hasti_banoo ، pv-n ، msar ، maryam.azad ، copol
(2013-03-20 ساعت 02:40)saljoogh نوشته:  سلام به همه دوستان،

من و همسرم اوايل ماه مي تصميم داريم كه بريم سانفرانسيسكو. من خودم شخصا كارم تو زمينه IT هستش و شركت خودم رو دارم. الانم ١٠ ساله كه خارج از كشور تو دبي داريم زندگي مي كنيم. اينجور كه متوجه شدم كم كم شركت هاي جديد بيشتر توي سانفرانسيسكو شروع ميكنند تا سن هوزه. قيمت اجاره هم توي سانفرانسيسكو خيلي بيشتره تا سن هوزه. مثلا تو Pacific Heights يه خونه يك خوابه بين ٢٥٠٠-٣٥٠٠ دلاره در صورتيكه با اين پول توي سن هوزه ميشه تو Los Gatos يه خونه دو خوابه خيلي بزرگتر گرفت. چون دبي شهر خيلي كوچيكه ديگه از خلوتي زياداز حد خسته ايم و مي خوايم ترجيحا جايي بريم كه يكم رفت و آمد ببينيم و اينكه خيلي كوچيك نباشه. نميدونم كه تونستم منظورم رو برسونم يا خير.

ممنون ميشم كه نظرتون رو درباره تفاوت اين دو شهر بگيد. در ضمن خيلي خوشحال ميشيم كه تا ميتونيم دوستاي خوبي مثل شما اونجا داشته باشيم. واقعا تجربه اينو به من ياد داده كه تحمل غربت باوجود دوست خوب خيلي خيلي راحت تره.

سلجوق عزیز

من فقط به عنوان توریستی چند باری سن فرانسیسکو رفتم. البته تو شهر گشتم و تقریبا همه مدل خیابونهاشو دیدم ولی خوب شاید برای من که از اورنج کانتی به این منطقه اومدم دلپذیر نبود. نمیشه با تهران مقایسه اش کرد. تهران بزرگ و شلوغ و .. بود، ولی دلگیر نبود، اما نمی دونم چرا سن فرانسیسکو رو دلگیر دیدم. البته که این فقط نظر من هست و به روحیات من برمیگرده. هر کسی دید خودش رو در مورد محل زندگی داره.

اما در مورد سن حوزه باید بگم اصلا کوچک نیست. خیلی هم بزرگ و بی در و پیکره. هر سمت اون یک شهر برای خودش محسوب میشه. وقتی در سایتهای جستجوی خانه، کار و .. بگردید، می بینید که شرق و غرب و شمال و جتوب و مرکز سن حوزه رو تفکیک می کنند و جدا آگهی میزنند. اگر از نظر مساحت خشکی حساب کنید از سن فرانسیسکو بزرگتره. سن حوزه 457.201 کیلومتر مربع مساحت خشکی داره، سن فرانسیسکو 121.4 کیلومتر مربع ! به عبارتی، سن حوزه دهمین شهر بزرگ آمریکاست و سن فرانسیسکو چهاردهمین. بقیه سن فرانسیسکو آب هست. سن حوزه1,836,911 نفر جمعیت شهر نشین داره، سن فرانسیسکو 3,273,190 نفر. معلوم میشه که چقدر تراکم جمعیت در سن فرانسیسکو زیاده. شما اگر دنبال جای شلوغ هستید downtown سن حوزه رو هم می تونید امتحان کنید.

اما به هر حال من توصیه می کنم فقط بر اساس شنیده ها انتخاب نهایی رو انجام ندید. حتما اینجا که تشریف آوردید، هر دو منطقه رو بررسی کنید و بعد دنبال گرفتن محل سکونت باشید. البته افراد زیادی هستند که کارشون سن فرانسیسکوست ولی در سن حوزه و شهرهای اطرافش زندگی می کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، Saeedv13 ، 2013selectee ، saljoogh ، el333 ، bayat_r ، itsmasoud ، roeentan ، amir0_0amir ، soheila_chem ، AsemanAbee ، mhb161 ، pv-n ، mehrimom ، msar ، ben123 ، maryam.azad ، algh90
به نظرتون چقدر طول می کشه کسی که مدارک CCNA , CCNP رو داره و سه سال هم در زمینه VSAT تجربه داره کار پیدا بشه؟
Case Number :201XASxxx  
تاریخ رویت قبولی : Big Grin
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا :یک ضرب (ان شاءالله)
مقصد: سان خوزه (ان شاءالله)
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-03-20 ساعت 05:42)hasti_banoo نوشته:  ... توصیه می کنم فقط بر اساس شنیده ها انتخاب نهایی رو انجام ندید. حتما اینجا که تشریف آوردید، هر دو منطقه رو بررسی کنید و بعد دنبال گرفتن محل سکونت باشید. البته افراد زیادی هستند که کارشون سن فرانسیسکوست ولی در سن حوزه و شهرهای اطرافش زندگی می کنند.

اول اینکه سال نوی همگی مبارک، امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و سلامتی داشته باشید.

یا سلام،

هستی بانو واقعا ممنونم از وقتی که گذاشتید و به سوال من جواب دادید. درتایید حرف شما باید بگم که واقعا باید رفت و شهرها و محله ها رو از نزدیک دید تا بشه جایی رو انتخاب کرد. ما اواخر ماه دسامبر بوستون بودیم و اصلا اونی که فکر می کردیم نبود و بخاطر همین تصمیم گرفتیم که بیایم سمت غرب. البته یکسری مسایل هستند که باید چندین وقت توی یک منطقه زندگی کرد تا بشه بهشون پی برد. بخاطر همین از دوستانی که توی این دو شهربودن خواهش میکنم که نظرشون رو درباره منطقه و شهری که زندگی می کنن در اینجا با ما به اشتراک بزارن.

مثل رفتار آدم ها، گوناگونی نژادها، مجرد یا خانواده بودن اکثریت ساکنین، وضعیت پارکینگ، دسترسی به امکانات و ...

* حتی اگه یک جمله هم بتونید بنویسید خیلی خیلی ممنونتون میشم و اینکه خیلی می تونه به ما کمک کنه. من هم خودم شروع به تحقیق کردم و به زودی نتایجی که به دست میارم رو اینجا مینویسم شاید به درد بعضی دوستان بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bayat_r ، el333 ، hasti_banoo ، itsmasoud ، roeentan ، mhb161 ، msar ، 123a

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان