کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۲
(2011-09-30 ساعت 16:01)imanmamad نوشته:  دردود دوباره بر بدون ویزاها-دیگه از عبارات جامانده استفاده نکنید و چرا جا مانده؟بلکه با تجربه ها-تجربه یک صبر بلند مدت که به نظر من آدم یکی از بهترین تجربه ها را که همون صبوری هست رو یاد میگیره.امکان داره در آینده مجبور بشیم تجربه صبرهایی بیشتر از این داشته باشیم و دوم اینکه واقعا خیری تو این کار هست یعنی مطئن هستم و میخام یک داستانی که تو خونواده خودم انتفاق افتاده را خلاصه بنویسیم:برادر من "امین" حدود 15 سال عاشق دختری بود و سختی زیادی کشید،چون خانواده من و دختر مخالف بودن،ولی مقاومت کرد و در آخر ازدواج کردن،اما........
امان از این دختر که چه بلاهایی سر داداش من نیاورد:اخلاق بد غر غر ولخرج خاله زنک تفکرات منفی(البته بگم مشکل اخلاقی نداشت) اما داداش من مقاومت کرد تا اینکه باردار شد،اما خوشبختانه بعد از حدود دو سه ماهی مریض شد و بچه اصلاحا افتاد،که بعد از مدتی اخلاقش بسیار افتضاح شد و تا جایی که با پدر مادرم هم درگیری پیدا کرد و عملا فحش میداد،و در آخر هم منجر به جدایی شد بعد از حدود 1 سال و نیم.حالا اینو میخام بگه که برادرم میگفت آخه چرا بچه افتاد نکنه من مشکلی دارم نکنه زنش مشکل دراره چرا و چرا و چرا.... اما الان میگه اگر بچه درا شده بودم حالا باید بخاطر بچه زنم رو تحمل کنم و نه زن داشتم و نه خانواده.
حالا این هم که برای من نشد حتما خیری توشه.از کسانی هم که میرن آمریکا خاهشن اگر دیدن نمیشه زندگی کرد تعارف نکنن و زندگیشونو بهم نریزن و برگردن و از چاه در بیان.(الیته منظور از چاه نه بخاطر اینکه چون من نگرفتم دیگه آمریکا شد چاه،منظوره کلی دارم که اگه اوضا خوب نیس به همین چاله که الان هستن برگردن)
بازمانده سربلند 2011-ایمان

من هم تجربه قبول شدن و نگرفتن ويزا رو داشتم.برای شما بهترين ها رو آرزو دارم و اميدوارم در آينده شانسهای بهتری برای آينده روشن داشته باشيد.

خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : Aug 2011
كارنت : Oct 2011
فرمهای مصاحبه : Oct 2011
مصاحبه : 23Nov11
ويزا : 24Nov11
تشکر کنندگان: faranak.n ، SH1A2R3 ، User ، behzad7 ، 3rip ، MPU ، Edenbeast ، arman_m ، pariya2
(2011-09-30 ساعت 16:01)imanmamad نوشته:  دردود دوباره بر بدون ویزاها-دیگه از عبارات جامانده استفاده نکنید و چرا جا مانده؟بلکه با تجربه ها-تجربه یک صبر بلند مدت که به نظر من آدم یکی از بهترین تجربه ها را که همون صبوری هست رو یاد میگیره.امکان داره در آینده مجبور بشیم تجربه صبرهایی بیشتر از این داشته باشیم و دوم اینکه واقعا خیری تو این کار هست یعنی مطئن هستم و میخام یک داستانی که تو خونواده خودم انتفاق افتاده را خلاصه بنویسیم:برادر من "امین" حدود 15 سال عاشق دختری بود و سختی زیادی کشید،چون خانواده من و دختر مخالف بودن،ولی مقاومت کرد و در آخر ازدواج کردن،اما........
امان از این دختر که چه بلاهایی سر داداش من نیاورد:اخلاق بد غر غر ولخرج خاله زنک تفکرات منفی(البته بگم مشکل اخلاقی نداشت) اما داداش من مقاومت کرد تا اینکه باردار شد،اما خوشبختانه بعد از حدود دو سه ماهی مریض شد و بچه اصلاحا افتاد،که بعد از مدتی اخلاقش بسیار افتضاح شد و تا جایی که با پدر مادرم هم درگیری پیدا کرد و عملا فحش میداد،و در آخر هم منجر به جدایی شد بعد از حدود 1 سال و نیم.حالا اینو میخام بگه که برادرم میگفت آخه چرا بچه افتاد نکنه من مشکلی دارم نکنه زنش مشکل دراره چرا و چرا و چرا.... اما الان میگه اگر بچه درا شده بودم حالا باید بخاطر بچه زنم رو تحمل کنم و نه زن داشتم و نه خانواده.
حالا این هم که برای من نشد حتما خیری توشه.از کسانی هم که میرن آمریکا خاهشن اگر دیدن نمیشه زندگی کرد تعارف نکنن و زندگیشونو بهم نریزن و برگردن و از چاه در بیان.(الیته منظور از چاه نه بخاطر اینکه چون من نگرفتم دیگه آمریکا شد چاه،منظوره کلی دارم که اگه اوضا خوب نیس به همین چاله که الان هستن برگردن)
بازمانده سربلند 2011-ایمان

سلام دوست عزیز کاملا موافقم
پدرم میگه ایران خودمون بهتره ! البته 20 سال سابقه کار داره و 5 سال دیگه توی سازمان دولتی بازنشست میشه ! باید 3 سال مرخصی بدون حقوق بگیره و بره و ... ولی میگه اگه وضع خراب بود ارزش موندن نداره و بیخودی نباید پول اضافی خرج کرد.
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، behzad7 ، arman_m ، pariya2
با تمام وجودم متاسف شدم وقتی که پروسه لاتاری 2011 اونجوری که ما دلمون میخواست به پایان نرسید. همه ما آرزو میکردیم دوستانی که هرگز ندیده ایم ویزا بگیرند و پرونده 2011 به خوشی به پایان برسه. هرچند که بسیار خوشحال شدیم ازاینکه خیلی از دوستان دیگه موفق شدن و ویزا گرفتن اما ایکاش همه عزیزان 2011 شیرینی گرفتن ویزا رو تجربه میکردند.
دلهره و اضطراب بدی پیدا کردم. امیدوارم بتونم به زودی به آرامش برسم و کارهام رو دنبال کنم.
شماره کیس : 2012AS0005xxxx
تاریخ مصاحبه: هفته آخر june برگه آبی
دریافت کلیرنس: 31 جولای
دریافت ویزا: 10 آگست 2012
تعداد افراد این کیس : 3 نفر
تاریخ ورود به امریکا: 2 DEC
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، MPU ، Edenbeast ، pariya2 ، گل نهال
(2011-09-30 ساعت 21:21)viona نوشته:  با تمام وجودم متاسف شدم وقتی که پروسه لاتاری 2011 اونجوری که ما دلمون میخواست به پایان نرسید. همه ما آرزو میکردیم دوستانی که هرگز ندیده ایم ویزا بگیرند و پرونده 2011 به خوشی به پایان برسه. هرچند که بسیار خوشحال شدیم ازاینکه خیلی از دوستان دیگه موفق شدن و ویزا گرفتن اما ایکاش همه عزیزان 2011 شیرینی گرفتن ویزا رو تجربه میکردند.
دلهره و اضطراب بدی پیدا کردم. امیدوارم بتونم به زودی به آرامش برسم و کارهام رو دنبال کنم.

توکل به خدا ! دوست عزیز همه اینجاییم ، یه جامعه مجازی هستیم برای خودمون! بهتره نگران نباشیم. Smile انشالله همه ی ما ویزا میگیریم و میریم !

فقط میخوام بدونم چه شرایطی به غیر از س+پ+ا+ه+ی بودن هست که ممکنه ویزا ندن؟

شغل دولتی که فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه ! داره؟

تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، pariya2
(2011-09-30 ساعت 21:32)oktay نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 21:21)viona نوشته:  با تمام وجودم متاسف شدم وقتی که پروسه لاتاری 2011 اونجوری که ما دلمون میخواست به پایان نرسید. ......

توکل به خدا ! دوست عزیز همه اینجاییم ، یه جامعه مجازی هستیم برای خودمون! بهتره نگران نباشیم. Smile .......
طولانی شدن پروسه کلیرنس به خاطر عضویت در ارگان خاص یا داشتن شغل دولتی تنها حدس و گمان هست و واقعیت اینه که هیچ کسی از کیفیت و مراحل مختلف گذروندن کلیرنس اطلاع دقیقی نداره. من منتظرم یادداشتهای جدید دوستانی که بدون ویزا از دبی برگشتن رو بخونم شاید اطلاعات جدیدتری برامون داشته باشن.

شماره کیس : 2012AS0005xxxx
تاریخ مصاحبه: هفته آخر june برگه آبی
دریافت کلیرنس: 31 جولای
دریافت ویزا: 10 آگست 2012
تعداد افراد این کیس : 3 نفر
تاریخ ورود به امریکا: 2 DEC
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، outlaw ، behzad7 ، arman_m ، pariya2
(2011-09-30 ساعت 21:21)viona نوشته:  با تمام وجودم متاسف شدم وقتی که پروسه لاتاری 2011 اونجوری که ما دلمون میخواست به پایان نرسید. همه ما آرزو میکردیم دوستانی که هرگز ندیده ایم ویزا بگیرند و پرونده 2011 به خوشی به پایان برسه. هرچند که بسیار خوشحال شدیم ازاینکه خیلی از دوستان دیگه موفق شدن و ویزا گرفتن اما ایکاش همه عزیزان 2011 شیرینی گرفتن ویزا رو تجربه میکردند.

توکل به خدا ! دوست عزیز همه اینجاییم ، یه جامعه مجازی هستیم برای خودمون! بهتره نگران نباشیم. Smile انشالله همه ی ما ویزا میگیریم و میریم !

فقط میخوام بدونم چه شرایطی به غیر از س+پ+ا+ه+ی بودن هست که ممکنه ویزا ندن؟

عزیز من همه این دوستان هم س پ ا ه بودن هم بیشترشون شغل دولتی یا نیمه دولتی داشتن هم رشتهاشون رشته‌های نسبتا خاص بوده اما اینا همش حدس گمانه اصلا ممکنه پشت پرده کلیر شدن هیچ چیز منطقی‌ نباشه کم نبودن بچه‌هایی هم که توی س پ ا ه بودن اما رفتن، فقط خدا میدونه اصل ماجرا چیه.

(2011-09-30 ساعت 22:29)viona نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 21:21)viona نوشته:  با تمام وجودم متاسف شدم وقتی که پروسه لاتاری 2011 اونجوری که ما دلمون میخواست به پایان نرسید. ......

توکل به خدا ! دوست عزیز همه اینجاییم ، یه جامعه مجازی هستیم برای خودمون! بهتره نگران نباشیم. Smile .......
طولانی شدن پروسه کلیرنس به خاطر عضویت در ارگان خاص یا داشتن شغل دولتی تنها حدس و گمان هست و واقعیت اینه که هیچ کسی از کیفیت و مراحل مختلف گذروندن کلیرنس اطلاع دقیقی نداره. من منتظرم یادداشتهای جدید دوستانی که بدون ویزا از دبی برگشتن رو بخونم شاید اطلاعات جدیدتری برامون داشته باشن.
کاملا موافقم.

شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: oktay ، behzad7 ، Edenbeast ، pariya2
دوستان خوبم سلام
به نظر من با توجه به اتفاق های سال گذشته همه ما باید انتظار هرجور اتفاقی رو داشته باشیم... حتی کیس های پایین ممکنه کلیر نشن... همه چیز ممکنه ... پس باید از همین الان اینقدر با روحیه باشم که اگه حتی بهمون ویزا ندادن بتونیم خیلی راحت باهاش کنار بیایم... واقعا خوندن تجربه سال گذشته واسه من خیلی مفید بود... از ته دل آرزو دارم که همه ویزا بگیرن، ولی ممکنه اتفاقات اونجوری که ما میخوایم نباشه... به هر حال من به عنوان کوچکترین عضو این سایت تمام تلاشمو میکنم تاتجربه مراحل مختلف رو در اختیار بقیه قرار بدم تا دوستانی که بعد از من میرن مصاحبه راحتتر و با استرس کمتر برن...
شماره کیس:2012AS700
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
تشکر کنندگان: oktay ، behzad7 ، viona ، SH1A2R3 ، Edenbeast ، shadin_n ، الی الی ، honey62 ، pariya2
این نوشته مربوط به کیس خاصی نمیشه و فقط جهت این است که دوستان عزیز 2012 بدانند که به هیچوجه کیسشان را با کسی مقایسه نکنند و بدانند که دلیل رد کیس یا طولانی شدن پروسه کلییرنس یک کیس میتونه خیلی چیزها باشه از خوش نیومدن آفیسر تا......
-در ابتدا باید بدانید خدمت در سپاه و ارتش ممکنه در بخش حفاظت اطلاعات باشه در سپاه قدس باشه و...
-در مورد شغل دولتی باید بدانید معلمی هم شغل دولتی است و کارمند حراست فلان اداره هم کار دولتی است....
-در مورد اقوام هم ممکنه کسی از اقوام مقامات دولتی یا روحانی و ... باشه.
-امکان هست شخصی در کارت پایان خدمتش سابقه بسیجی بودنش قید شده باشه...
-نحوه حضور و برخورد در روز مصاحبه بسیار مهم است. حتما" در برنامه هایی که برای انتخاب خواننده هست دیدید چطور کاندیدا مضطرب میشن و عرق می کنند و .... حال اگر بر استرس چیره بشید و به سوالات کوتاه و مفید پاسخ بدید مطمئن باشید 90 درصد راه رو رفتید.
--و همانطور که گفتم موارد فوق ممکنه باعث طولانی شدن پروسه کلییرنس بشه و ممکنه فردی با تمام شرایط فوق زودتر از خیلی ها که هیچکدام از شرایط فوق را ندارند کلییر بشه!!! پس با انرژی مثبت و بدون نگاه به گذشته ایی که امکان جبرانش نیست به ادامه راه امیدوار باشید و در این راه هیچگاه کیسی را با خودتان مقایسه و در نهایت نتیجه گیری نکنید! موفق و پیروز باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: viona ، Ali Sepehr ، oe163 ، pefa ، behzad7 ، SH1A2R3 ، ali.narooei ، laili ، MPU ، Edenbeast ، shadin_n ، nahid.t ، arman_m ، pariya2 ، گل نهال
به قضیه ی کلیرنس به عنوان یک روال مشخص از سوی سفارت نگاه نکنید.
معمولا همه ی مردها کلیرنس می خورند
معمولا خانم ها کلیرنس نمی خورند و یک بعد از مصاحبه ویزا میگیرند
معمولا جواب کلیرنس بین یک الی 4 ماه به طول می انجامد و در تابستان 2012 معمولا یک ماهه خواهد شد
کاری که برای کوتاه کردن این روال میتونید انجام بدین اینه که فرم های سری اول رو که می فرستید، در قسمت مربوط به اشتغال و سوابق کاری و اقامتتون، عدم شفافیتی وجود نداشته باشد
مواردی که موفق به گرفتن ویزا سر همین قضیه ی کلیر نشدن، در قیاس کل شرکت کننده گان، نادر محسوب میشوند پس زیاد نگران نباشید مخصوصا اگه تاریخ مصاحبه تون قبل از تابستان است.

(2011-10-01 ساعت 04:01)ali.narooei نوشته:  دوستان خوبم سلام
به نظر من با توجه به اتفاق های سال گذشته همه ما باید انتظار هرجور اتفاقی رو داشته باشیم... حتی کیس های پایین ممکنه کلیر نشن... همه چیز ممکنه ... پس باید از همین الان اینقدر با روحیه باشم که اگه حتی بهمون ویزا ندادن بتونیم خیلی راحت باهاش کنار بیایم... واقعا خوندن تجربه سال گذشته واسه من خیلی مفید بود... از ته دل آرزو دارم که همه ویزا بگیرن، ولی ممکنه اتفاقات اونجوری که ما میخوایم نباشه... به هر حال من به عنوان کوچکترین عضو این سایت تمام تلاشمو میکنم تاتجربه مراحل مختلف رو در اختیار بقیه قرار بدم تا دوستانی که بعد از من میرن مصاحبه راحتتر و با استرس کمتر برن...
اصلا با شما موافق نیستم
این جوری به این قضیه نگاه نکنید
تعداد زیادی از دوستان در یک ماه گذشته مصاحبه داشتن، کلیرنس خوردن و ویزا گرفتن. حالا این بماند که از امروز مصاحبه ها شروع میشه.
بهتره فضا رو استرسی نکنید.
تشکر کنندگان: behzad7 ، SH1A2R3 ، majid89 ، shadin_n ، arman_m ، pariya2
به نظر شخصی من با توجه به تجربه مدیریتیم توی مهاجرسرا و دیدن سه برنامه لاتاری این توصیه رو همیشه آویزه ی گوش کنید : هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا وجود ندارد و تا زمانی که ویزا نگرفتید برنامه ها و زندگی خود را مختل نکنید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
سلام خدمت دوستای خوب مهاجر سرایی
من هر وقت که میام تو اینترنت یه سرم میام مهاجر سرا واقعیتش اولش خیلی کمک گرفتم و ممنون از دوستان که تجربییاتشون بی هیچ چشم داشتی در اختیار بقیه میذارن ولی یه وقتتایی به ادم استرس بی مورد هم میده امروز برای 2011 که ویزا نگرفتن خیلی متاثر شدم و میدونم که ته دلهای همه یه کم خالی شد ولی من شخصا از صبح که میرم سر کار اصلا یادم هم نمی یاد که لاتاری برنده شدم پس سعی کنیم خیلی بهش فکر نکنیم و اگه کلیر بشیم خوب یه شانش بزرگی اوردم واگه نشیم هم حتما صلاحمون نبوده و اینو میدونم که اگه قسمت باشه میریم اگر هم نباشه اگه خودمونو بکشم هم نمی شه پس بیخودی استرس به خودمون راه ندیم فقط توکل به خدا ست که اروممون میکنه اونم از ته قلب
شماره کیس : 2012AS00039XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:مارچ
[/size]تاریخ مصاحبه: 29می و دریافت برگ ابی و فرم 9 سوالی
تاریخ کلیر:16 jul با ستاره 20 jul بدون ستاره
تاریخ ورود به آمریکا :
هزینه ها : تا حالا با همه چی 2000 دلار برا ی 2 نفرBig Grin
تشکر کنندگان: Hmax ، SH1A2R3 ، ali.narooei ، alisarshar ، cmbt ، behzad7 ، 3rip ، الی الی ، ahnfire ، arman_m ، pariya2
(2011-10-01 ساعت 11:20)Nazem نوشته:  به نظر شخصی من با توجه به تجربه مدیریتیم توی مهاجرسرا و دیدن سه برنامه لاتاری این توصیه رو همیشه آویزه ی گوش کنید : هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا وجود ندارد و تا زمانی که ویزا نگرفتید برنامه ها و زندگی خود را مختل نکنید.

پيرو گفته دوست عزيزم بهتره اينطوري بگم تا زماني كه ويزا رو به چشم خودتون نديدين در اين مورد با كسي صحبت نكنيد
(2011-10-02 ساعت 01:21)dr.sami نوشته:  سلام خدمت دوستای خوب مهاجر سرایی
من هر وقت که میام تو اینترنت یه سرم میام مهاجر سرا واقعیتش اولش خیلی کمک گرفتم و ممنون از دوستان که تجربییاتشون بی هیچ چشم داشتی در اختیار بقیه میذارن ولی یه وقتتایی به ادم استرس بی مورد هم میده امروز برای 2011 که ویزا نگرفتن خیلی متاثر شدم و میدونم که ته دلهای همه یه کم خالی شد ولی من شخصا از صبح که میرم سر کار اصلا یادم هم نمی یاد که لاتاری برنده شدم پس سعی کنیم خیلی بهش فکر نکنیم و اگه کلیر بشیم خوب یه شانش بزرگی اوردم واگه نشیم هم حتما صلاحمون نبوده و اینو میدونم که اگه قسمت باشه میریم اگر هم نباشه اگه خودمونو بکشم هم نمی شه پس بیخودی استرس به خودمون راه ندیم فقط توکل به خدا ست که اروممون میکنه اونم از ته قلب

ميدونم چي ميگي دوست عزيزم ولي اين صحبتها تا قبل از مصاحبه هستش اگر بعد از 1.5سال بتوني اينطوري خودتو كنترل كني خيلي خوبه به خصوص كه در انتها .............
(2011-09-30 ساعت 12:10)3rip نوشته:  
(2011-09-29 ساعت 21:28)omidooo نوشته:  
(2011-09-29 ساعت 16:36)3rip نوشته:  هوووووووووورراااااااااا

این هورا رو کشیدم تا اولین هورای سرخ بچه های 2012 به نام من ثبت شه Big Grin
امیدوارم امسال هم از این هوراهای قرمز زیاد ببینیم اینجا

این هورای من به عنوان اولین هوراااااا در تاریخ لاتاری 2012 ثبت میشه و بعد ها میایم سراغش و یادش میکنیم.

اون وقت بابته چیه این هورا؟

هیچی. صرفا استارت هورااا های بعده

بهتره انژيتون نگه دارين براي آينده چون به كوچكترين اين انرژيها احتياج ميشه
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Ali Sepehr ، vahidvm60 ، ali.narooei ، 3rip ، kopol ، MPU ، arman_m ، pariya2
(2011-10-02 ساعت 12:46)alisarshar نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 22:16)alisarshar نوشته:  تحلیل و بررسی نتایج کلیرنس لاتاری 2011 در ابوظبی:

ضمن تشکر از تمامی دوستانی که در طول این 1.5 سال یاری کردند می خواستم نتایجی که از کلیرنس ابوظبی در طول این مدت بدست آوردم بیان کنم تا شاید بتواند کمک موثری رای برندگان سالهای آینده باشد . البته قبلش می خوام این توضیحو بدم که هیچ قصد اهانت و هیچ سوء تفاهمی برای دیگر دوستان بوجود نیاد و همچنین از مدیر سایت تقاضا دارم که اگر صلاح دونست این متن رو در صفحه جدیدی با این تیتر بیاورد.
این متن شامل 2 قسمت است که با ارائه دلیل و مدرک ارائه میکنم:

1) مکان بررسی کلیرنس بچه ها 2) آیتمهایی که شامل کلیرنس طولانی و یا حتی کلیر نشدن بچه ها نمیشه

1)مکان بررسی کلیرنس بچه ها
[size=x-large]:

با توجه به بررسیهایی که انجام دادم این مکان جایی نیست جزء در خود ساختمان سفارت ابوظبی. دلایل: 1)در این مدت با همه جا تماس گرفتم و تقریبا به تمام جاهایی که عقلم میرسید ایمیل زدم ولی در آخر به این جواب رسیدم که هسته مرکزی خود FBI و همچنین KCC جواب ایمیل منو داد که اگر داخل آمریکا هستی ما بررسی میکنیم و اگر در خارج از آمریکا هستید حتما باید به سفارت مراجعه کنید.2)با توجه به سرگذشت کلیر یکی از دوستان در روزهای آخر بهش ایمیل زدن که History Work میخوان و این ایمیل را در روز پنج شنبه زدند که در همان روز هم جواب ایمیل صادر شد و با توجه به اینکه جمعه و شنبه سفارت تعطیل بود در اول وقت اداری روز یکشنبه جواب کلیر ایشون آمد. 3) با توجه به تماسهای مکرری که من با واشنگتن میگرفتم آنها فقط و فقط در جواب میگفتن که ما فقط میتونیم بهتون بگیم که کلیر شدید یا نه و هیچ کمک دیگری نمی تونیم بهتون بکنیم و درست هم میگن چون بعد از اتمام پروسه در ابوظبی و اعلام کلیر برای درخواست سریال ویزا با واشنگتن تماس میگیرند و در این زمان هست که واشنگتن میفهمه که ما کلیر شدیم یا نه . 4) امسال همه چیو زودتر از زمان موعود جوابش آماده بود و در روز پنج شنبه 29سپتامبر هنوز شروع به بررسی نکرده اعلام کردن که هیچ کس جوابش حاضر نیست در صورتیکه ساعت کار واشنگتن ساعت 5بعدازظهر 30سپتامبر که میشه 1صبح روز شنبه1اکتبر به وقت ما میباشد پس دلیلی نداشت قبل از اتمام ساعت کار واشنگتن نتایجو اعلام کنند

این مواردی بود که در مورد مکان کلیر افراد اراءه کردم ودر مورد قسمت دوم در پستی دیگر اراءه میکنم . فقط از مدیر سایت تقاضا دارم که تاپیک جداگانه ای برای این موضوع اختصاص دهد تا آیندگان بتوانند از این موارد استفاده کنند.

2- شرايطي كه كليرنس بچه ها براساس آن صورت ميگيرد و يا اين پروسه به پايان نميرسد:

براساس تحقيقاتي كه من توي اين مدت 1.5سال داشتم به اين نتيجه رسيدم كه اين تحقيقات فقط براساس اطلاعات درج شده توسط خود افراد صورت ميگيرد و قسمت تكميلي آن در روز مصاحبه از خود افراد پرسيده ميشود و هيچ ديتا بيس ديگري براي اينگونه تحقيقات وجود ندارد. با توجه به اينكه طي اين مدت عده اي از بچه ها كلير شدن و عده اي هم هنوز اين پروسه برايشون تموم نشده اين نتايج حاصل شد : 1) كساني كه رشته و كارشان عادي بود كه اكثرا يكضرب ويزا گرفتن . 2) عده اي رشته تحصيليشان مهندسي بود ولي كار در ارتباط با آن حساس نبود و تخصصي به حساب نميامد كه معمولا بعد از گذشت حداقل 60روز كلير شدن . 3) در روز آخر بر اساس آماري كه از دوستان به جا مانده گرفتم عده اي پزشك بودن كه داراي تخصص و فوق تخصص بودن عده اي هم مدرك مهندسي داشتن كه در شركت نفت بودن و عده اي هم در كارهاي نيروگاهي مشغول بودن و نيز عده اي نيز وجود داشتن كه ممكن بود راحت كلير بشن ولي به دليل توضيحات بيش از حدي كه در روز مصاحبه به سئوالات آفيسر داده بودند موضوع را حساس جلوه دادند كه از همان روز تكليفشان معلوم شده بود.
و دليل بنده بخاطر اين صحبتها اين تفسير مي باشد : با توجه به اينكه در سالهاي اخير به خصوص امسال اوضاع اقتصادي آمريكا به طرز شگفت آوري به هم ريخته بود سياستشون رو بر اين اساس قرار دادند كه رشته هاي كه به كارهاي حساس مرتبط نمي شود مشكلي براي ويزا گرفتن ندارند چون اونجا به هر حال ممكنه يا كار گير نيارن و يا به كارهاي خيلي ساده بپردازند ولي در مورد پزشكاني كه تخصص يا فوق تخصص دارند و حتي كساني كه بر اساس رشتشون به كارهاي حساس مثل نفتي يا نيروگاهي و يا حتي اطلاعاتي از گذشته شركت دارند مثلا اطلاعات اضافي كه براي سابقه اسلحه سازي ايران خودرو داده شده بود به نظر بنده كه اينگونه تفسير كردم در ايالت متحده به هر حال اين پستها وجود دارد و اينگونه افراد بالاخره پس از ورود به آمريكا پس از حداقل 5-10سال اين پستها را بدست مي آورند و بديهي است كه اگر اين اتفاق بيفته كشوري كه مملو از متخصصين آمريكايي هست و از طرفي ظرفيتهاي شغلي كم شده اين پست توسط اين اشخاص پر ميشه و مسلما با اشغال شدن اين پستها يك نفر ازاين متخصصين بيكار ميشه. پس به اين نتيجه ميرسيم كه كشور ايالت متحده آمريكا كه بيشتر به مردم خودش اهميت ميده رقبتي براي جذب افرادي كه تخصص دارند و يا در كارهاي حساس مشغول بودند نيازي نداره. و به گفته عده اي ممكنه محل خدمت سربازي براشون مهم باشه ولي عده اي بودند كه خدمتشان سپاه بود ولي حتي يكضرب ويزا گرفتن و يا عده اي بودند كه در سپاه خدمت ميكردند و كلير خوردند ولي به مقتضي رشتشون جواب كليرشون سريع اومد پس محل خدمت دليل محكمي براي كلير نشدن نيست چون اونا بهتر از خود ما ميدونن كه خدمت سربازي توي ايران اجباري هست و دست ما نيست كه كجا خدمت كنيم./
و موضوع مهمي كه به نظرم رسيد كه بگم تا عبرت آيندگان باشد اينه كه خيلي خيلي خيلي .... خيلي جزء واجبات است تا زمانيكه رنگ ويزاي خودرا تو پاسپورت نديدين در اين مورد با هيچ احد و ناسي صحبت نكنين وگرنه توي اين مدت اين موضوع مثل خوره ميفته به جونتون كه نكنه فلاني حتي براي شوخي ايميلي به شيطنت به سفارت يا هر جاي ديگر بزنه چون اونا احتياجي به سند و مدرك ندارن و كافيه يك ايميل بدون سند ومدرك به دستشون برسه كه اين رويا رو كابوسي براتون بوجود بياره. و نكته مهم ديگري كه به خاطرم رسيد اگر خدايي نكرده به هفته آخر رسيديد پيشنهاد ميكنم كه پاسپورتهاتون رو از دو هفته قبل از اتمام و يا حتي بيشتر به دوبي برسونيد كه در سفارت بماند و نيازي به رفتن خودتون نيست چون اصلا جوابي دريافت نمي كنيد و فقط هزينه اضافي براتون داره. اميدوارم كه تونسته باشم كمكي براي بچه هاي سالهاي آينده باشم تا روال راحت تريو طي كنند.
يا علي

2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: frz61 ، Ali Sepehr ، outlaw ، saied-k ، SH1A2R3 ، SallyD ، vahidvm60 ، viona ، t.azimaie ، 3rip ، علیرضا م ، tartar ، Us1346 ، saeed.kuchulu ، مانترا ، arman_m ، pariya2 ، mortx

2- شرايطي كه كليرنس بچه ها براساس آن صورت ميگيرد و يا اين پروسه به پايان نميرسد:

براساس تحقيقاتي كه من توي اين مدت 1.5سال داشتم به اين نتيجه رسيدم كه اين تحقيقات فقط براساس اطلاعات درج شده توسط خود افراد صورت ميگيرد و قسمت تكميلي آن در روز مصاحبه از خود افراد پرسيده ميشود و هيچ ديتا بيس ديگري براي اينگونه تحقيقات وجود ندارد. با توجه به اينكه طي اين مدت عده اي از بچه ها كلير شدن و عده اي هم هنوز اين پروسه برايشون تموم نشده اين نتايج حاصل شد : 1) كساني كه رشته و كارشان عادي بود كه اكثرا يكضرب ويزا گرفتن . 2) عده اي رشته تحصيليشان مهندسي بود ولي كار در ارتباط با آن حساس نبود و تخصصي به حساب نميامد كه معمولا بعد از گذشت حداقل 60روز كلير شدن . 3) در روز آخر بر اساس آماري كه از دوستان به جا مانده گرفتم عده اي پزشك بودن كه داراي تخصص و فوق تخصص بودن عده اي هم مدرك مهندسي داشتن كه در شركت نفت بودن و عده اي هم در كارهاي نيروگاهي مشغول بودن و نيز عده اي نيز وجود داشتن كه ممكن بود راحت كلير بشن ولي به دليل توضيحات بيش از حدي كه در روز مصاحبه به سئوالات آفيسر داده بودند موضوع را حساس جلوه دادند كه از همان روز تكليفشان معلوم شده بود.
و دليل بنده بخاطر اين صحبتها اين تفسير مي باشد : با توجه به اينكه در سالهاي اخير به خصوص امسال اوضاع اقتصادي آمريكا به طرز شگفت آوري به هم ريخته بود سياستشون رو بر اين اساس قرار دادند كه رشته هاي كه به كارهاي حساس مرتبط نمي شود مشكلي براي ويزا گرفتن ندارند چون اونجا به هر حال ممكنه يا كار گير نيارن و يا به كارهاي خيلي ساده بپردازند ولي در مورد پزشكاني كه تخصص يا فوق تخصص دارند و حتي كساني كه بر اساس رشتشون به كارهاي حساس مثل نفتي يا نيروگاهي و يا حتي اطلاعاتي از گذشته شركت دارند مثلا اطلاعات اضافي كه براي سابقه اسلحه سازي ايران خودرو داده شده بود به نظر بنده كه اينگونه تفسير كردم در ايالت متحده به هر حال اين پستها وجود دارد و اينگونه افراد بالاخره پس از ورود به آمريكا پس از حداقل 5-10سال اين پستها را بدست مي آورند و بديهي است كه اگر اين اتفاق بيفته كشوري كه مملو از متخصصين آمريكايي هست و از طرفي ظرفيتهاي شغلي كم شده اين پست توسط اين اشخاص پر ميشه و مسلما با اشغال شدن اين پستها يك نفر ازاين متخصصين بيكار ميشه. پس به اين نتيجه ميرسيم كه كشور ايالت متحده آمريكا كه بيشتر به مردم خودش اهميت ميده رقبتي براي جذب افرادي كه تخصص دارند و يا در كارهاي حساس مشغول بودند نيازي نداره. و به گفته عده اي ممكنه محل خدمت سربازي براشون مهم باشه ولي عده اي بودند كه خدمتشان سپاه بود ولي حتي يكضرب ويزا گرفتن و يا عده اي بودند كه در سپاه خدمت ميكردند و كلير خوردند ولي به مقتضي رشتشون جواب كليرشون سريع اومد پس محل خدمت دليل محكمي براي كلير نشدن نيست چون اونا بهتر از خود ما ميدونن كه خدمت سربازي توي ايران اجباري هست و دست ما نيست كه كجا خدمت كنيم./
و موضوع مهمي كه به نظرم رسيد كه بگم تا عبرت آيندگان باشد اينه كه خيلي خيلي خيلي .... خيلي جزء واجبات است تا زمانيكه رنگ ويزاي خودرا تو پاسپورت نديدين در اين مورد با هيچ احد و ناسي صحبت نكنين وگرنه توي اين مدت اين موضوع مثل خوره ميفته به جونتون كه نكنه فلاني حتي براي شوخي ايميلي به شيطنت به سفارت يا هر جاي ديگر بزنه چون اونا احتياجي به سند و مدرك ندارن و كافيه يك ايميل بدون سند ومدرك به دستشون برسه كه اين رويا رو كابوسي براتون بوجود بياره. و نكته مهم ديگري كه به خاطرم رسيد اگر خدايي نكرده به هفته آخر رسيديد پيشنهاد ميكنم كه پاسپورتهاتون رو از دو هفته قبل از اتمام و يا حتي بيشتر به دوبي برسونيد كه در سفارت بماند و نيازي به رفتن خودتون نيست چون اصلا جوابي دريافت نمي كنيد و فقط هزينه اضافي براتون داره. اميدوارم كه تونسته باشم كمكي براي بچه هاي سالهاي آينده باشم تا روال راحت تريو طي كنند.
يا علي

[/quote]

[/quote]
واقعا ممنونم از تو علی‌ عزیز تشکر هم کردم تو تاپیک ۲۰۱۱،این یه تحلیل منطقی‌ بود از شرایط، امیدوارم بقیه هم مثل دکتر محمودی اگه تونستن تخلیلشونو بزارن،باز هم ازت ممنونم که با اینکه وظیفه نداشتی‌ به فکر ماها بودی،امیدوارم همیشه تندرست باشی‌.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: alisarshar ، behzad7 ، SH1A2R3 ، vahidvm60 ، ali.narooei ، dr.sami ، 3rip ، الی الی ، mahmoodi.h ، arman_m ، pariya2
(2011-10-02 ساعت 12:51)alisarshar نوشته:  
(2011-10-02 ساعت 12:46)alisarshar نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 22:16)alisarshar نوشته:  تحلیل و بررسی نتایج کلیرنس لاتاری 2011 در ابوظبی:

ضمن تشکر از تمامی دوستانی که در طول این 1.5 سال یاری کردند می خواستم نتایجی که از کلیرنس ابوظبی در طول این مدت بدست آوردم بیان کنم تا شاید بتواند کمک موثری رای برندگان سالهای آینده باشد . البته قبلش می خوام این توضیحو بدم که هیچ قصد اهانت و هیچ سوء تفاهمی برای دیگر دوستان بوجود نیاد و همچنین از مدیر سایت تقاضا دارم که اگر صلاح دونست این متن رو در صفحه جدیدی با این تیتر بیاورد.
این متن شامل 2 قسمت است که با ارائه دلیل و مدرک ارائه میکنم:

1) مکان بررسی کلیرنس بچه ها 2) آیتمهایی که شامل کلیرنس طولانی و یا حتی کلیر نشدن بچه ها نمیشه

1)مکان بررسی کلیرنس بچه ها
[size=x-large]:

با توجه به بررسیهایی که انجام دادم این مکان جایی نیست جزء در خود ساختمان سفارت ابوظبی. دلایل: 1)در این مدت با همه جا تماس گرفتم و تقریبا به تمام جاهایی که عقلم میرسید ایمیل زدم ولی در آخر به این جواب رسیدم که هسته مرکزی خود FBI و همچنین KCC جواب ایمیل منو داد که اگر داخل آمریکا هستی ما بررسی میکنیم و اگر در خارج از آمریکا هستید حتما باید به سفارت مراجعه کنید.2)با توجه به سرگذشت کلیر یکی از دوستان در روزهای آخر بهش ایمیل زدن که History Work میخوان و این ایمیل را در روز پنج شنبه زدند که در همان روز هم جواب ایمیل صادر شد و با توجه به اینکه جمعه و شنبه سفارت تعطیل بود در اول وقت اداری روز یکشنبه جواب کلیر ایشون آمد. 3) با توجه به تماسهای مکرری که من با واشنگتن میگرفتم آنها فقط و فقط در جواب میگفتن که ما فقط میتونیم بهتون بگیم که کلیر شدید یا نه و هیچ کمک دیگری نمی تونیم بهتون بکنیم و درست هم میگن چون بعد از اتمام پروسه در ابوظبی و اعلام کلیر برای درخواست سریال ویزا با واشنگتن تماس میگیرند و در این زمان هست که واشنگتن میفهمه که ما کلیر شدیم یا نه . 4) امسال همه چیو زودتر از زمان موعود جوابش آماده بود و در روز پنج شنبه 29سپتامبر هنوز شروع به بررسی نکرده اعلام کردن که هیچ کس جوابش حاضر نیست در صورتیکه ساعت کار واشنگتن ساعت 5بعدازظهر 30سپتامبر که میشه 1صبح روز شنبه1اکتبر به وقت ما میباشد پس دلیلی نداشت قبل از اتمام ساعت کار واشنگتن نتایجو اعلام کنند

این مواردی بود که در مورد مکان کلیر افراد اراءه کردم ودر مورد قسمت دوم در پستی دیگر اراءه میکنم . فقط از مدیر سایت تقاضا دارم که تاپیک جداگانه ای برای این موضوع اختصاص دهد تا آیندگان بتوانند از این موارد استفاده کنند.

يا علي

با سلام
اولا من نمیدونم این تحلیل رو از کجا آوردین ؟؟؟؟؟؟ به نظر من اصلا درست نیست و بدور هرگونه دلیل و برهان هست . این تحلیل ها فقط دل بچه های جدبد رو خالی میکنه . من خودم الان بجز پرونده لاتاری 2 تا پرونده مهاجرتی دیگه هم دارم . یکیشون مربوط به استرالیا هست که الان حدود 3 سال هست و دیگری کبک. در هردو مورد سکیوریتی چک های به نسبت سختگیرانه تر از آمریکا دارن . در سکیوریتی چک استرالیا به راحتی میفهمن که کار قبلیت چی بوده و ............. در ثانی الان دیگه به راحتی میشه از طریق اینترنت و سایت بیمه سابقه بیمه افراد رو درآورد و ..................
پس اولا نباید دروغ گفت در فرم ها و ثانیا آمریکا مخصوصا افراد با تحصیلات و زبان خوب رو میخواد ، چون اگه دقت کرده باشین در مورد اسپانسر یا مدارک مالی ، آفیسر ها به افرادی که زبان انگلیسی خوب نمی دونن و یا از نظر سابقه کاری و تحصیلات بالا نیستن خیلی گیر میدن ، چون میدونن این گروه از افراد میرن آمریکا و کار بی کار و ...............
پس نتیجتا باید گفت در مورد کارهای نیروگاهی و غیره ...... و خدمت در سپاه و ارتش و غیره..... این تحلیل ها اصلا درست نیست و همه چی به برداشت آفیسر از شما بستگی داره . پس دل بچه های جدید رو خالی نکنین .
هرکی که کلیر نشده یه مشکل منحصر به فرد داشته که نمیشه با بقیه مقایسه کرد . یکی سپاه، یکی کار دولتی ( که اون هم هزار بخش داره) و یکی اشتباهات شاید کوچک در فرمها که آفیسر و FBI رو حساس کرده ......پس لطفا جمع بندی و تحلیل نفرمایید . از این تحلیل ها در سالهای قبل هم بوده که فقط استرس بیخود به بچه ها وارد شده .
در ضمن این نکته رو فراموش نکنیم که در سایت لاتاری تاکید شده که ارسال فرمها هرچه سریعتر باشه ، پروسه سریعتر پیش میره ........ چون از لحظه دریافت فرمها توسط KCC و بررسی اولیه فرمها به منظور پیدا کردن ایرادات و تناقضات ، بلافاصله جهت FBI چک ارسال میشه . پس اگه شما اصلا سپاهی باشید و تو حراست فلان اداره دولتی کار کرده باشین ، اگر مدارک رو سریع و بدون عیب و تناقض فرستاده باشی ........ FBI چکت طولانی هست ولی بالاخره تموم میشه و نمیتونین با فلان آقای دکتر یا مهندس که معاف بوده و کار خصوصی داشته ولی مدارک رو دیر فرستاده و کلیر نشده مقایسه کرد .

ببخشید از پر حرفی ولی دیگه نتونستم در مقابل اینگونه تحلیل های ..... ساکت بمونم

الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: behzad7 ، cmbt ، Hmax ، oe163 ، SH1A2R3 ، t.azimaie ، oktay ، 3rip ، alisarshar ، kopol ، shawn ، arman_m ، pariya2

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان