کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن گرافیست ها
توی مهاجر سرا که جستجو میکردم متوجه شدم که افرادی بوده اند در طول سالهای گذشته که کارشون گرافیک بوده اما به علت در اقلیت بودن فعالان رشته های هنری کمتر تونستن راهنمایی های مناسب رو پیدا کنن. این تاپیک رو زدم تا بچه های این رشته در اینجا با هم آشنا بشن و اطلاعات کاریشون رو به اشتراک بذارن.

در اینجا این رشته ها و زیر شاحه ها، متعلقات و مشتقاتشان پوشش داده میشوند:

ارتباط تصویری Visual Communication / Graphic Design
چاپ و تبلیغات
صفحه آرایی و لی اوت
طراحی حروف
طراحی وب سایت
بسته بندی
تصویر سازی Illustration
تصویر سازی کتاب
تصویر سازی علمی
کانسپت آرت
کمیک استریپ
انیمیشن Aniamtion
انیمیشن دو بعدی و سه بعدی
ویدیو گیم
موشن گرافیک
پاسخ
تشکر کنندگان: آسمان نیلگون ، bezh ، Lemony ، poopak16 ، qeshmi ، sib 24 ، blackpenz ، mahdii65 ، aidaone ، msar ، HIDVA
اما در مورد سوابق کاری و تحصیلی خودم:

لیسانس گرافیک و فوق لیسانس انیمیشن دارم (در حال اخذ به زودی).
سابقه کاریم طراحی چند بازی های رایانه ای و موبایل (اندروید) هست. در زمینه بازیهای رایانه ای چه در بعد عملی و چه در بعد تئوریک تسلط مناسبی دارم.
تقریبا با تمام نرم افزارهای گرافیکی رایج کار کردم اما نرم افزار های اصلیم فوتوشاپ، تری دی مکس و تون بوم (نرم افزار انیمیشن دو بعدی) و ویزیونر (موتور بازی) هست.

زبانم تقریبا خوبه. نزدیک 8 سال هست که آهسته آهسته دارم کار میکنم. بعضی وقتها شدت گرفته و در مقاطعی هم قطع شده. اما در کل فکر میکنم خوب ریشه دوانده و در محیط سریعا بتونم پیشرفت کنم.

در کاربرد رایانه و اینترنت و سر در اوردن از نرم افزار ها و حل مشکل مهارت زیادی دارم.

مهارت جانبی خاصی ندارنم.

* تا سه ماه دیگه به آمریکا سفر میکنم و امیدوارم که بتونم شغل خوبی در ارتباط با رشته کاریم به دست بیارم و صد البته دوستان رو در این تاپیک در جریان پیشرفت کارم میگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، nicole.gemini ، gulu ، schaghayegh ، Lemony ، blackpenz ، maria20000 ، mahdii65 ، sib 24 ، msar
چه خوب که یه دوست و هم رشته اینجا پیدا کردم. البته من رشته تحصیلیم طراحی صنعتی هست و همینطور رشته خانمم. در زمینه های طراحی محصول، طراحی دکوراسیون، طراحی بسته بندی، برندینگ و تبلیغات، طراحی گرافیک، عکاسی صنعتی، تبلیغاتی و مدلینگ به صورت حرفه ای فعالیت کردم. با خط تولید و متریال ها و روش های ساخت هم آشنا هستم و نرم افزارهای مرتبط رو هم مسلط هستم. اینجا دفتر طراحی دارم و قصد دارم اونجا هم اگر خدا بخواد و فرصتش پیش بیاد همین کارو بکنم. الان خیلی خوشحال شدم که یه نفر رو از بچه های 2012 پیدا کردم که تا 50 درصد حداقل زمینه کاریش با من مشترکه و قبل از من داره میره اونجا و من میتونم از تجربیاتش استفاده کنم. Smile

من دارم یه فکرایی میکنم برای محقق کردن یکی از ایده های قدیمی و مورد علاقم که راه انداختن یه برند در زمینه طراحی مد و فشن و اکسسوری هست...!!یه جا یه فراخوان داده بودم که اگر کسانی از بچه ها هستن که تخصص نزدیک یا مکملی دارن و قصد راه اندازی یک بیزینس رو در اونجا دارن میتونیم یه تیم تشکیل بدیم و با هم حتی از همینجا و همین الان شروع کنیم برای بنیان گذاری یه کار بزرگ...
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
پاسخ
تشکر کنندگان: h4di ، schaghayegh ، nora ، Nasimmmm ، maria20000 ، m.amin ، sib 24 ، msar
در زمینه اکسسوری فکر کنم اگر بتونید فشرده دوره های صنایع دستی ببینید اونجا خیلی مفید باشه میتونید برند خودتون رو داشته باشید و محصولاتتون رو روی اینترنت تبلیغ کنین و بفروشین. از دوستان من بودن کسانی که رشتشون صنایع دستی بود و طراحی انگشتر و گردنبند (بدل)، مجسمه و عروسک انجام میدادن و پول تقریبا خوبی هم در ایران به دست می آوردن.
من هم از این کار و کلا کارهای هنری که با دست انجام میشه لذت میبرم اما چون چند سال توی طراحی گیم و مالتی مدیا بودم دیگه نمیتونم خیلی خط عوض کنم.

ویرایش: من ایده عالم اینه که بتونم در یک تیم کوچک چند بازی موفق برای گوشی و تبلت بسازم و روی اینترنت بفروشم. اگر دوستان گرافیست و برنامه نویسی هستند در آمریکا و یا در حال مهاجرت به آمریکا که چنین ایده هایی دارن به شدت استقبال میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، circle ، maria20000 ، nastaran_t ، msar
تا اونجایی که من فهمیدم مهمترین عامل در پیدا کردن کار دانستن زبان انگلیسی هست. من نمیدونم از گرافیستهایی که از صبح تا شب سرشون توی کامپیوتره چقدر انتظار میره که به زبان مسلط باشند. اما به هر حال عامل تعیین کننده و مهمی هست. پیشنهاد من به شما اینه که تا میتونین زبان انگلیسیتون رو تقویت کنین. البته سال قبلی ها به من این توصیه رو میکردن و من پشت گوش می انداختم. :دی
خوشبختانه صنعت چاپ گسترده هست و در همه جا از جمله آمریکا کار براش هست. فقط شاید باید چند دوره ببینید و کار با تکنولوژیها و ماشین های جدید رو یاد بگیرین.
پاسخ
تشکر کنندگان: melina0005 ، schaghayegh ، maria20000 ، Plano ، msar
(2012-08-05 ساعت 19:03)h4di نوشته:  در زمینه اکسسوری فکر کنم اگر بتونید فشرده دوره های صنایع دستی ببینید اونجا خیلی مفید باشه میتونید برند خودتون رو داشته باشید و محصولاتتون رو روی اینترنت تبلیغ کنین و بفروشین. از دوستان من بودن کسانی که رشتشون صنایع دستی بود و طراحی انگشتر و گردنبند (بدل)، مجسمه و عروسک انجام میدادن و پول تقریبا خوبی هم در ایران به دست می آوردن.
من هم از این کار و کلا کارهای هنری که با دست انجام میشه لذت میبرم اما چون چند سال توی طراحی گیم و مالتی مدیا بودم دیگه نمیتونم خیلی خط عوض کنم.

ویرایش: من ایده عالم اینه که بتونم در یک تیم کوچک چند بازی موفق برای گوشی و تبلت بسازم و روی اینترنت بفروشم. اگر دوستان گرافیست و برنامه نویسی هستند در آمریکا و یا در حال مهاجرت به آمریکا که چنین ایده هایی دارن به شدت استقبال میکنم.

دوست عزیز من در زمینه طراحی گرافیک و برندینگ برای وب و مالتی و مدیا کار تخصصی انجام دادم و یه وب سایت معتبر هم به عنوان پایگاه مجازی طراحان ایرانی راه اندازی کردم و ارتباطات خوبی دارم. ضمن اینکه علاقه و ایده های زیادی هم در این بحث و کلا تجارت الکترونیک دارم. خوشحال میشم با هم ارتباط داشته باشیم. Smile
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، h4di ، maria20000 ، msar
سلام دوستان عزیز

این اولین پست من در این انجمن عالی در مورد مهاجرت می باشد .

تخصص اصلی من گرافیک 3 بعدی می باشد و در زمینه مدلینگ و انیمیت تخصص دارم. خیلی به فکر مهاجرت هستم و میتونم نمونه کار برای شرکت های انیمیشن سازی بفرستم ، الان دوستی دارم که در شرکت بلیزارد در حال تحصیل می باشد و تقریباً میدونم به چی چیزهایی نیاز دارند.

سوال من اینه که چطور از تخصصی که دارم استفاده کنم و یک ویزای کار بگیرم ؟ اصلاً امکانش هست ؟

و درآمد متوسط برای افراد متخصص در این رشته تقریباً چقدر می باشد ؟

چون رشته تحصیلی من کامپیوتر بوده در زمینه های دیگه هم فعالیت کردم مثل:

برنامه نویسی به زبان های مایکروسافتی مثل VB.net و #c
طراحی قالب وب سایت (رزومه دارم مثلاً سایت استقلال صنعتی خوزستان)
امنیت و شبکه (در این زمینه میتوانم مدرک بگیرم)

ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maria20000 ، msar
(2012-09-03 ساعت 17:58)m0riiii نوشته:  سلام دوستان عزیز

این اولین پست من در این انجمن عالی در مورد مهاجرت می باشد .

تخصص اصلی من گرافیک 3 بعدی می باشد و در زمینه مدلینگ و انیمیت تخصص دارم. خیلی به فکر مهاجرت هستم و میتونم نمونه کار برای شرکت های انیمیشن سازی بفرستم ، الان دوستی دارم که در شرکت بلیزارد در حال تحصیل می باشد و تقریباً میدونم به چی چیزهایی نیاز دارند.

سوال من اینه که چطور از تخصصی که دارم استفاده کنم و یک ویزای کار بگیرم ؟ اصلاً امکانش هست ؟

و درآمد متوسط برای افراد متخصص در این رشته تقریباً چقدر می باشد ؟

چون رشته تحصیلی من کامپیوتر بوده در زمینه های دیگه هم فعالیت کردم مثل:

برنامه نویسی به زبان های مایکروسافتی مثل VB.net و #c
طراحی قالب وب سایت (رزومه دارم مثلاً سایت استقلال صنعتی خوزستان)
امنیت و شبکه (در این زمینه میتوانم مدرک بگیرم)

ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
به مهاجر سزا خوش آمدید

اپلای کردن برای کار های هنری سخت تر از فنی هست. اما غیر ممکن نیست. چون اکثر پروژه های بزرگ به سمت کشورهایی مثل چین و اکراین میره. پروژههای کوچک تر در خود آمریکا انجام میشه. شما 3 سال سابقه کار به علاوه چند نمونه کار با کیفیت خوب داشته باشین برای درخواست کار کفایت میکنه.
به نظر من روی قسمت انیمیشن تمرکز کنین بهتر هست چون مدل ساز و طراح خوب زیاد پیدا میشه. اما انیماتور خوب کمتر. اگر بتونین جایزه ای در جشنواره و یا مسابقه ای بگیرین امتیاز خیلی خوبی هست.

در آمد بین 50 تا 70 هزار دلار سالیانه هست.

داشتن اطلاعات و مدارک در سایر شاخه ها یک امتیاز خوب هست. اما از اونجایی که شما برای یک عنوان هنری تقاضای کار میدین ارائه کردن مدارک زیاد در حوزه های فنی و تاکید بر این قسمتها ممکنه باعث گیج شدن اونها بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: m0riiii ، schaghayegh ، Lemony ، qeshmi ، maria20000 ، sib 24 ، msar ، GabrielProwler
(2012-09-07 ساعت 20:18)h4di نوشته:  سلام دوست عزیز
به مهاجر سزا خوش آمدید

اپلای کردن برای کار های هنری سخت تر از فنی هست. اما غیر ممکن نیست. چون اکثر پروژه های بزرگ به سمت کشورهایی مثل چین و اکراین میره. پروژههای کوچک تر در خود آمریکا انجام میشه. شما 3 سال سابقه کار به علاوه چند نمونه کار با کیفیت خوب داشته باشین برای درخواست کار کفایت میکنه.
به نظر من روی قسمت انیمیشن تمرکز کنین بهتر هست چون مدل ساز و طراح خوب زیاد پیدا میشه. اما انیماتور خوب کمتر. اگر بتونین جایزه ای در جشنواره و یا مسابقه ای بگیرین امتیاز خیلی خوبی هست.

در آمد بین 50 تا 70 هزار دلار سالیانه هست.

داشتن اطلاعات و مدارک در سایر شاخه ها یک امتیاز خوب هست. اما از اونجایی که شما برای یک عنوان هنری تقاضای کار میدین ارائه کردن مدارک زیاد در حوزه های فنی و تاکید بر این قسمتها ممکنه باعث گیج شدن اونها بشه.

با تشکر از پاسختون دوست عزیز

در مورد سابقه کار، به خاطر دانشجو بودن و زندگی در شهر کوچک دسترسی به شرکت های بزرگ، که البته زیاد هم نیستند و پذیرش خیلی محدودی دارند در کشور و 100 البته قدر افراد متخصص را نمیدانند و به شکلی می خوان فقط کار از شما بکشند(حقوقی که نسبت به کار دریافتی میدهند) تا الان امکانش نبوده که در همچین مجموعه هایی فعالیت کنم و فقط به عنوان Freelancer کار کردم.

به نظر شما این نوع فعالیت ها و پروژه های دریافتی به عنوان سابقه حساب می شوند و اینکه در رزومه مورد قبول هستند ؟؟

از نظر مسابقه هم تا الان فقط در 2 مسابقه شرکت کرده ام که مسابقات Speed Modeling بوده و یکی از مسابقات را مقام اول آوردم و در رقابت بعدی متاسفانه یک مشکلی پیش اومده بود که مجبور شدم از شرکت در آن مسابقه انصراف بدم.

ممنون دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، msar
در کل شاغل بودن بهتر از آزاد کار کردن هست. چون میتونن تماس بگیرن و کیفیت کار شما رو از شرکت قبلی بپرسن. ولی چون در ایران شرکتها مطرحی وجود نداره فکر نکنم چنین کاری انجام بدن. ولی آزاد کار کردن هم قبوله. مهم اینه که چند محصول خوب داشته باشین و نشونشون بدین. من هم هر چه کار کرده ام به صورت قرار دادی و آزاد بوده.
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، m0riiii ، sib 24 ، msar
سلام آفای هادی
خوشحالم که یه انیماتور اینجا می بینم.تا اونجا که من دیدم شما بیشتر توی زمینه ی شغلی انیمیشن در آمریکا صحبت کردید.می تونم بپرسم آیا در زمینه ی تحصیلات دانشگاهی انیمیشن هم مطلع هستید؟ممنون می شم اگز اطلاعاتی توی این دارید زمینه بفرمایید.Smile
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
پاسخ
سلام دوستان...
کسی در مورد شغل هایی مثل عکاسی و سینما اطلاعی داره توی کالیفرنیا یا ایالتهای دیگه....؟

پاسخ
من هسمرم گرافیک دیزاینر است و نزدیک 18 سال سابقه کار دارد (پیرمرد شده !)
نرم افزاری اگر نگاه کنیم تا اونجا که من می دونم
Photoshop , illustrator , in-design, corel , power point, flash, free hand .... اینها چیزهایی هستند که دیدم باهاش کار می کنه
بعد از طراحی , چاپ و نظارت چاپ برعهده خودش است
عکاسی صنعتی هم کار می کند
با شرکت های کره ای , آلمانی , ایتالیایی , اماراتی , هندی , روسی و اخیرا" چینی همکاری داشته ....
و در ایران برای خودش کار می کند. رشته اش کامپیوتر بوده - برنامه نویسی ... اما زمانه همه چیز را برایش تغییر داد.
امیدوارم بتوانیم پس از ورود و دیدن دوره ای چیزی ... کاری را در زمان 6 تا 8 ماه پیدا کنیم.
اگر نظر خاصی دارید ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.
2014AS12xx -آنکارا - مشاهده قبولی June 4- ارسال مدارک June 23 - تاریخ مصاحبه هفته سوم دسامبر - نفرات کیس:2
پاسخ
سلام دوستان
آقا اینجا چرا تاپیک غیر فعال شده؟ دیدم که چندتا از بچه های اینجا گرین کارتشونو گرفتین، لطفا تجربیاتتون بیاین بگین.
اوضاعتون چطوره اونور، چطور کار پیدا کردین و کلی اطلاعات مفید که فکر کنم خیلی مفید باشه.
منم تقریبا زمینه فعالیتم با شما یکیه.
موفق باشین.
Без подписи!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام به همگی...
دقیقا منم نمیدونم چرا این تاپیک دیگه فعال نیست مثل اینکه اگر قبول شدیم خودمون باید یه تاپیک راه بندازیم....

کاش میشد بفهمم این هم رشته ایم و همکار من توی ایران توی امریکا چه شغلی تونسه در اولین کارش توی امریکا بگیره...
3D Lead Artist & Designer
Making Video Games

7 سال تجربه ساخت بازی های کامپیوتری در شرکت های بازی سازی ایران به عنوان
سرپرست مدل سازی و مدیر ناظر تولید کیفی بازی در 3 عنوان موفق امده به بازار ایران.
امید به راهنمایی علاقهمندان.
DV 2015 نشد...
DV 2016 حتما میشه خیلی امیدوارم...(نشد..)
DV 2017...?
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان