کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا
(2015-08-13 ساعت 22:23)viva_2015 نوشته:  
(2015-08-12 ساعت 20:05)Zehi نوشته:  سلام دوستان.مي خواستم بدونم اگر كسي بخواد بعد از گذراندن دوره ي علوم پايه پزشكي رو در آمريكا ادامه بده شرايطش چطوريه؟يعني بايد چيكار كنه ؟ آيا ميتونه فاند بگيره؟ و اينكه بنظرتون بهتره پزشكي عمومي رو تو ايران تموم كنه بعد آزمون usmle بده ؟

بهتره ایران تموم کنید
ترانسفر از خارج از آمریکا تعداد خیلی محدودی هر سال میدن و فاند هم برای رشته پزشکی برای غیر آمریکایی ها ممکن نیست

پس با اين شرايط اين همه آدمي كه دارن ميرن آمريكا واسه تخصص چيكار مي كنن؟ پس چرا اينقد متقاضي واسه usmle وجود داره؟اخه شهريه ها كه اونطوري كه من شنيدم پرداختش تقريباً غير ممكنه هر كسي همچين شرايط مالي رو نداره اما خيليا دارن از ايران مي رن !! راستش تا الان هدف من همين بود اما الان كه فهميدم خبري از فاند نيست كلاً نا اميد شدم يعني هيچ راهي وجود نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alio2
سلام
ممنون بابت همه نوشته ها در این تاپیک
امسال من و خانواده ام در لاتاری2017 شرکت کردیم و شاید البته سوال دارم و اون اینه که خانم من متخصص اطفال هست و تمام طرح هاشو هم گذرونده اما خیلی علاقه داره که در امریکا زندگی کینم میخوام بدونم تا چه حد مدارکش مورد قبوله آیا باید پزشکی عمومیش رو در امریکا معتبر کنه و یا راهی هست که از تخصصش استفاده کنه و یا میشه از رزیدنتی دوباره شروع کنه؟
ممنون میشم همکاری کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
الو؟
کسی جوابمو نداد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
خانمم سال آخر پزشکی عمومیشه و گرین کارت داره و میخواد usmle
امتحان بده. آیا حتما باید طرحشو بره در نهایت؟ یا راهی هست برای خریدش یا نرفتنش؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره جواب بده.
F2A
California Service Center
PD: Feb 9, 2016
NVC documents: Sep. 12, 2017
CC: Jan. 10, 2018
Visa Center: Montreal, Canada
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام،
سوالی در مورد پر کردن application برای usmle داشتم.در قسمتی که تاریخ شروع و پایان clerkship و نام اساتید خواسته شده،باید اطلاعات اینترنی رو بفرستیم یا اکسترنی؟مورد دیگه هم اینکه من به دلیل اینکه حدود ۴ سال از graduation ام گذشته و الان ایران نیستم،فقط از روی ریزه نمرات می تونم تاریخ بخش ها رو حدودا در بیارم،حتی در مورد بعضی rotation ها نام اساتید رو فراموش کردم ،یا مطمن نیستم که رییس بخش چه کسی بوده...آیا اگر اشتباهی کنم مشکلی پیش میاد؟ از راهنماییتون پیشاپیش ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-01 ساعت 07:18)goldman_64 نوشته:  سلام دوستان
خانمم سال آخر پزشکی عمومیشه و گرین کارت داره و میخواد usmle
امتحان بده. آیا حتما باید طرحشو بره در نهایت؟ یا راهی هست برای خریدش یا نرفتنش؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره جواب بده.
سلام دوست عزیز خانمتون بعد از فارغ التحصیلی میتونن برن وزارت بهداشت وثیقه بزارن که قبلا ۴۵ میلیون بود یا گذاشتن سند ملکی در رهن طی مراحلی تمام مدارک بهشون تحویل داده میشه بدون اینکه طرح برن و مجوز کلیه مکاتبات برای امتحان usmle با ecfmg داده میشه که تا حدود ۵ سال وقت دارید کارهاتون رو بکنید و باقی ماجرا رو وزارتخونه بهتون توضیح میده
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: goldman_64
(2016-07-20 ساعت 06:59)ronikaa نوشته:  با سلام،
سوالی در مورد پر کردن application برای usmle داشتم.در قسمتی که تاریخ شروع و پایان clerkship و نام اساتید خواسته شده،باید اطلاعات اینترنی رو بفرستیم یا اکسترنی؟مورد دیگه هم اینکه من به دلیل اینکه حدود ۴ سال از graduation ام گذشته و الان ایران نیستم،فقط از روی ریزه نمرات می تونم تاریخ بخش ها رو حدودا در بیارم،حتی در مورد بعضی rotation ها نام اساتید رو فراموش کردم ،یا مطمن نیستم که رییس بخش چه کسی بوده...آیا اگر اشتباهی کنم مشکلی پیش میاد؟ از راهنماییتون پیشاپیش ممنون
دوست عزیز از همون ریز نمرات میتونید تاریخ بخش ها رو وارد کنید نام اساتید مهم نیست مشکلی پیش نمیاد فقط تاریخ دقیق graduation رو اشتباه با تاریخ صدور مدرک نکنید چون این تاریخ در تمام مدارکتون ثبت میشه و تناقض نباید داشته باشه در مورد سوال اولتون هم مطمئن نیستم ولی فکر میکنم دوره اینترنی رو برای دخترم وارد کردم
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-14 ساعت 21:25)alio2 نوشته:  سلام
ممنون بابت همه نوشته ها در این تاپیک
امسال من و خانواده ام در لاتاری2017 شرکت کردیم و شاید  البته سوال دارم و اون اینه که خانم من متخصص اطفال هست و تمام طرح هاشو هم گذرونده اما خیلی علاقه داره که در آمریکا زندگی کینم میخوام بدونم تا چه حد مدارکش مورد قبوله آیا باید پزشکی عمومیش رو در آمریکا معتبر کنه و یا راهی هست که از تخصصش استفاده کنه و یا میشه از رزیدنتی دوباره شروع کنه؟
ممنون میشم همکاری کنید
سلام دوست عزیز خانم شما مثل باقی پزشکان عمومی مدارک شون باید تایید بشه و متاسفانه مدرک تخصص ایشون فقط برای match شدن امتیاز خوبی براشون حساب میشه و جزء experience ثبت میشه ولی مهمترین بخش نمرات کسب شده در امتحانات است که اگه بالا باشه آس هست
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
با توجه به اینکه سوالات زیادی در مورد usmle دارید به انجمن راهنمای قدم به قدم برید برای بیشتر سوالاتتون رو جواب پیدا میکنید برای دختر من که کمک بسیار بزرگی بود
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-22 ساعت 09:44)sina454 نوشته:  دوستان سلام
با توجه به اینکه سوالات زیادی در مورد usmle دارید به انجمن راهنمای قدم به قدم  برید   برای بیشتر سوالاتتون رو جواب پیدا میکنید برای دختر من که کمک بسیار بزرگی بود
موفق باشید

https://www.mohajersara.org/forum/thread...#pid715572
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشيد امكان دريافت بورس در هيچ مقطعي از پزشكي وجود نداره؟ اخه پس چجوري اين همه آدم ميان اونجا پزشكي ميخونن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-30 ساعت 01:14)Zehi نوشته:  ببخشيد امكان دريافت بورس در هيچ مقطعي از پزشكي وجود نداره؟ اخه پس چجوري اين همه آدم ميان اونجا پزشكي ميخونن

وام میگیرن. مدیکال اسکول تقریبا ۳۰۰۰۰۰ دلار شهریش هست که وام میگیرن و بعد که رفتن سر کار پرداخت میکنن
البته دانشگاهها یک سری پوزیشن MD/PhD دارن که فول فاند هست اما به شدت رقابتی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Zehi
(2016-09-01 ساعت 09:18)atm849 نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 01:14)Zehi نوشته:  ببخشيد امكان دريافت بورس در هيچ مقطعي از پزشكي وجود نداره؟ اخه پس چجوري اين همه آدم ميان اونجا پزشكي ميخونن

وام میگیرن. مدیکال اسکول تقریبا ۳۰۰۰۰۰ دلار شهریش هست که وام میگیرن و بعد که رفتن سر کار پرداخت میکنن
البته دانشگاهها یک سری پوزیشن MD/PhD دارن که فول فاند هست اما به شدت رقابتی هست.

ببخشيد اون فول فاندهايي كه گفتين براي بعد از گذراندن ٤ سال science هست؟ براي مقاطع ديگري هم وجود دارد مثلا براي تخصص يا شروع science چطور؟ و اينكه جچوري بايد براي اونا اقدام كنم؟ از كجا ميشه پيداشون كرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-02 ساعت 12:37)Zehi نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 09:18)atm849 نوشته:  

ببخشيد اون فول فاندهايي كه گفتين براي بعد از گذراندن ٤ سال science هست؟ براي مقاطع ديگري هم وجود دارد مثلا براي تخصص يا شروع science چطور؟ و اينكه جچوري بايد براي اونا اقدام كنم؟ از كجا ميشه پيداشون كرد؟
بله بعد از گذراندن ٤ سال science هست. بسته به نمره MCAT و نمره های دیگه دانشگاه هایی که اپلای کردید دعوتتون میکنن به مصاحبه. و در نهایت پذیرش فول فاند میدن.
برای شروع science اگه گرین کارت داشته باشید که راحت وام میگیرید. و در طول دوره میتونید اسکولار شیپ های متفاوتی بگیرین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Zehi
(2016-09-02 ساعت 13:47)atm849 نوشته:  
(2016-09-02 ساعت 12:37)Zehi نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 09:18)atm849 نوشته:  وام میگیرن. مدیکال اسکول تقریبا ۳۰۰۰۰۰ دلار شهریش هست که وام میگیرن و بعد که رفتن سر کار پرداخت میکنن

بله بعد از گذراندن ٤ سال science هست. بسته به نمره MCAT و نمره های دیگه دانشگاه هایی که اپلای کردید دعوتتون میکنن به مصاحبه. و در نهایت پذیرش فول فاند میدن.
برای شروع science اگه گرین کارت داشته باشید که راحت وام میگیرید. و در طول دوره میتونید اسکولار شیپ های متفاوتی بگیرین.
ممنون از وقتي كه گذاشتين و راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان