کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا
(2013-05-05 ساعت 13:57)gitialyari نوشته:  پس دوست عزیز رشته لیسانس فرقی نداره؟
مثﻻ میشه ای تی خوند؟!

باید Master of Science بگیرید، اما اگر در زمینه ی IT باشد بعد ها توصیه نامه ها به درد نخواهد خورد. مثلا استاد در توصیه نامه بنویسد "ایشان در حل معادلات شبکه ای مهارت بالایی دارند" چه دخلی به پزشکی دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gitialyari ، daad ، msar
سلام دوستان...من برنده لاتاری هستم و الان که داشتم فرم ۲۳۰ رو پر میکردم بند ۴۰ قسمت ای نوشته به فارق التحصیلان دانشکده های پزشکی خارج از آمریکا فارغ التحصیل شدند و امتحان برد آمریکا رو نگذروندند ویزا داده نمیشه..۱.درسته؟یعنی چی؟
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، daad ، msar
(2013-05-09 ساعت 03:24)الدورادو نوشته:  سلام دوستان...من برنده لاتاری هستم و الان که داشتم فرم ۲۳۰ رو پر میکردم بند ۴۰ قسمت ای نوشته به فارق التحصیلان دانشکده های پزشکی خارج از آمریکا فارغ التحصیل شدند و امتحان برد آمریکا رو نگذروندند ویزا داده نمیشه..۱.درسته؟یعنی چی؟

اولا تبریک میگم. دوما چطوری اینو ترجمه کردین که متن بالا در اومده Big Grin

نقل قول:An alien who has a communicable disease of public health significance; who has failed to present documentation of
having received vaccinations in accordance with U.S. law; who has or has had a physical or mental disorder that poses
or is likely to pose a threat to the safety or welfare of the alien or others; or who is a drug abuser or addict.
به اشخاص زیر ویزا داده نمیشود:
هر شخص خارجی که بیماری مسری جدی داشته باشد، شخصی که نتواند اسناد واکسیناسیون خود را که طبق قوانین ایالات متحده انجام شده ارائه کند، شخصی که بیماری یا مشکل فیزیکی جدی داشته باشد که در اینده برای سلامت عمومی خود و اطرافیان مشکل ایجاد کند. شخصی که معتاد به دارو یا مواد مخدر باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Batman ، daad ، msar ، alio2
(2013-05-09 ساعت 12:53)sinamn نوشته:  
(2013-05-09 ساعت 03:24)الدورادو نوشته:  سلام دوستان...من برنده لاتاری هستم و الان که داشتم فرم ۲۳۰ رو پر میکردم بند ۴۰ قسمت ای نوشته به فارق التحصیلان دانشکده های پزشکی خارج از آمریکا فارغ التحصیل شدند و امتحان برد آمریکا رو نگذروندند ویزا داده نمیشه..۱.درسته؟یعنی چی؟

اولا تبریک میگم. دوما چطوری اینو ترجمه کردین که متن بالا در اومده Big Grin

نقل قول:An alien who has a communicable disease of public health significance; who has failed to present documentation of
having received vaccinations in accordance with U.S. law; who has or has had a physical or mental disorder that poses
or is likely to pose a threat to the safety or welfare of the alien or others; or who is a drug abuser or addict.
به اشخاص زیر ویزا داده نمیشود:
هر شخص خارجی که بیماری مسری جدی داشته باشد، شخصی که نتواند اسناد واکسیناسیون خود را که طبق قوانین ایالات متحده انجام شده ارائه کند، شخصی که بیماری یا مشکل فیزیکی جدی داشته باشد که در اینده برای سلامت عمومی خود و اطرافیان مشکل ایجاد کند. شخصی که معتاد به دارو یا مواد مخدر باشد.

قسمت e بند ۴۰ منظورم بود Smile
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، msar
اطلاعات این پست اشتباه بوده لطفا پاک شود.

[عکس: 52246450385046799470.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، الدورادو ، msar
(2013-05-10 ساعت 13:00)sinamn نوشته:  بله، اگر بخوای پزشکی رو به عنوان یه شغل معرفی کنی و سابقه کارشو ارائه بدی قبول نمی کنن و بهت ویزا نمیدن. باید با دیپلم دبیرستان درخواست کنی و البته دانش نامه روهم ترجمه کن و مهر دادگستری و وزارت خارجه بزن روش. و توی فرم ها بنویس که دکترای حرفه ای دارم. اما توی مصاحبه اگر ازت پرسیدن میخوای پزشکی رو ادامه بدی، میگی نه! من حرفه ی دیگه ای رو هم بلدم و تا وقتی USMLE بدم خرجم رو از یه حرفه ی دیگه ای در میارم(مثلا برنامه نویسی! نیازی به سابقه ارائه کردن نیست) و این حساب بانکی هم پشتیبان منه تا موقعی که مدرکم تایید بشه.
sinamn عزیز
فکر میکنم شما ویزا های دانشجویی و ویزای گوناگونی را با هم مخلوط کرده اید

1. در فرم ds230 باید شغل و میزان تحصیلات را بطور دقیق نوشت. ننوشتن حقایق ممکن است در روند ویزا مشکل ایجاد کند نه نوشتن آن. چنین چیزی که "اگر بخوای پزشکی رو به عنوان یه شغل معرفی کنی و سابقه کارشو ارائه بدی قبول نمی کنن و بهت ویزا نمیدن" وجود ندارد. اگر سفر نامه های 2011, 2012 و 2013 را مطالعه کنید حداقل در هر سال پنج نفر پزشک عمومی, متخصص و فوق تخصص وجود داشته اند که همگی پزشکی را به عنوان سابقه ی کار ارایه کرده اند. در تمام موارد جواب آفیسر در مورد شغل آینده , دادن امتحانات مربوط و ادامه ی پزشکی بوده.
2. اگر به آفیسر بگی " من حرفه ی دیگه ای رو هم بلدم و تا وقتی USMLE بدم خرجم رو از یه حرفه ی دیگه ای در میارم مثلا برنامه نویسی " و اون جواب بده خب مدارک حرفه ای که بلدی بده اونوقت تکلیف چیه؟ اون از منو شما بهتر میدونه با حرف به کسی اونجا کار نمیدن.
sinamn عزیز و گلم ,در دادن جوابها بسیار دقت کن سعی کن اگه خودت تجربه شو داری یا رفرنس کاملا معتبری داری جواب بدی چون حتی کمی اشتباه ممکنه واسه اونی که میخونه گرون تموم بشه.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: الدورادو ، lingni ، NEURON ، پدی ، daad ، msar ، alio2 ، aaraam
(2013-05-11 ساعت 16:58)kasrafo نوشته:  sinamn عزیز
فکر میکنم شما ویزا های دانشجویی و ویزای گوناگونی را با هم مخلوط کرده اید

1. در فرم ds230 باید شغل و میزان تحصیلات را بطور دقیق نوشت. ننوشتن حقایق ممکن است در روند ویزا مشکل ایجاد کند نه نوشتن آن. چنین چیزی که "اگر بخوای پزشکی رو به عنوان یه شغل معرفی کنی و سابقه کارشو ارائه بدی قبول نمی کنن و بهت ویزا نمیدن" وجود ندارد. اگر سفر نامه های 2011, 2012 و 2013 را مطالعه کنید حداقل در هر سال پنج نفر پزشک عمومی, متخصص و فوق تخصص وجود داشته اند که همگی پزشکی را به عنوان سابقه ی کار ارایه کرده اند. در تمام موارد جواب آفیسر در مورد شغل آینده , دادن امتحانات مربوط و ادامه ی پزشکی بوده.
2. اگر به آفیسر بگی " من حرفه ی دیگه ای رو هم بلدم و تا وقتی USMLE بدم خرجم رو از یه حرفه ی دیگه ای در میارم مثلا برنامه نویسی " و اون جواب بده خب مدارک حرفه ای که بلدی بده اونوقت تکلیف چیه؟ اون از منو شما بهتر میدونه با حرف به کسی اونجا کار نمیدن.
sinamn عزیز و گلم ,در دادن جوابها بسیار دقت کن سعی کن اگه خودت تجربه شو داری یا رفرنس کاملا معتبری داری جواب بدی چون حتی کمی اشتباه ممکنه واسه اونی که میخونه گرون تموم بشه.
Kasrafo ممنون از توجه شما.

نقل قول:who is a graduate of a foreign medical school seeking to perform medical services who has not
passed the NBME exam or its equivalent
حق با شماست. علت ایتکه من چنان جوابی دادم ندیدن کلمه ی equivalent بود که باعث شد تصور کنم فقط امتحان NBME مورد قبول است و سعی کردم راه حلی در مورد ان ارائه دهم.
از همه ی کسانی که "گمراه شدن" عذر میخوام. برای تمام کسانی که این تاپیکو دیدن ( و نشانه از بودنشون هست) پیام فرستادم و اطلاع دادم.
از kasrafo هم عذر میخوام که برای درست کردن اشتباه من به زحمت افتادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، itsmasoud ، الدورادو ، lingni ، daad ، msar ، aaraam
(2013-05-07 ساعت 09:48)hodan نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 13:57)gitialyari نوشته:  پس دوست عزیز رشته لیسانس فرقی نداره؟
مثﻻ میشه ای تی خوند؟!

راستش من تا حالا ندیدم که با آی تی کسی پزشکی بخواد بخونه . اک‍‍ثرا شیمی و بایولوژي و این مدل رشته ها هست. چون توی رشته آی تی هیچ کدوم از پیش نیاز های پزشکی خوندن یا چیزی که برای امتحان ام کت کمک کنه پیدا نمیشه.

از دوستان من بودن که با لیسانس کامپیوتر رفتن و ازشون پذیرفتن ولی مسلما امتحان ورودی به medschool براتون خیلی سختتر از زمانی میشه که رشته ی مرتبط خونده باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، aydinaghajani ، msar
آیا کسی می تونه کمک کنه که آیا امتحانات پزشکی رو برای آمریکا دادن بهتر هست یا اینکه با مدرک پزشکی برای رشته های پایه که معمولا در مستر هم باید باشه apply کنیم؟ من خودم پزشکی خوندم و زمینه تحقیقاتی و رزومه خوبی هم دارم ولی نمی دونم کردم یکی آینده بهتری می تونه داشته باشه ! ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
پاسخ
Exclamation 
با تشکر از kasrafo و simnan
می خوام نتیجه گیری کنم از حرفاتون
پس یک فارغ التحصیل پزشکی در ایران مشکلی برای گرفتن ویزا نداره و قسمت 40 e رو می تونه no بزنه
و جواب آفیسر در مصاحبه "می خوام با دادن امتحانات مربوطه کارم رو ادامه بدم یا اقدام به رزیدنتی کنم" هستش
آیا گفتن اینکه می خوام ادامه تحصیل بدم مشکلی پیش نمیاره؟ یعنی طوری نشه که برداشت آفیسر این بشه که من بخاطر ادامه تحصیل اقدام به ویزا کردم

اونوقت در مورد شغل آینده در امریکا که در فرم سوال شده چه باید بنویسیم ؟ بنویسیم physician or gp or md؟
برای پزشکانی که در طرح هستند برای employer که در فرم سئوال شده ، چه باید نوشت؟
آیا دوره اینترنی بعنوان سابقه شغلی حساب می شود؟
آیا یک دوره مثلا 5 ماهه بعنوان research asistant در کشوری مثل ترکیه نیاز به ذکر دارد (در قسمت سوابق کاری) و باید در فرم DSP122 قسمت 7b نوشته شود؟
در مورد امتحان usmle آیا گایدلاین می تواند کمک کننده باشد یا بهترین کار خواندن کتاب های کاپلان هستش؟
خیلی ممنون میشم به این سئوالات پاسخ بدین حتما برای من و خیلی ها کمک کننده خواهد بود
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، msar ، alio2
(2013-05-21 ساعت 20:28)NEURON نوشته:  با تشکر از kasrafo و simnan
پس یک فارغ التحصیل پزشکی در ایران مشکلی برای گرفتن ویزا نداره و قسمت 40 e رو می تونه no بزنه
و جواب آفیسر در مصاحبه "می خوام با دادن امتحانات مربوطه کارم رو ادامه بدم یا اقدام به رزیدنتی کنم" هستش
آیا گفتن اینکه می خوام ادامه تحصیل بدم مشکلی پیش نمیاره؟ یعنی طوری نشه که برداشت آفیسر این بشه که من بخاطر ادامه تحصیل اقدام به ویزا کردم

اونوقت در مورد شغل آینده در آمریکا که در فرم سوال شده چه باید بنویسیم ؟ بنویسیم physician or gp or md؟
آیا یک دوره مثلا 5 ماهه بعنوان research asistant در کشوری مثل ترکیه نیاز به ذکر دارد (در قسمت سوابق کاری) و باید در فرم DSP122 قسمت 7b نوشته شود؟
در مورد امتحان usmle آیا گایدلاین می تواند کمک کننده باشد یا بهترین کار خواندن کتاب های کاپلان هستش؟
خیلی ممنون میشم به این سئوالات پاسخ بدین حتما برای من و خیلی ها کمک کننده خواهد بود

اینحا رو بخونین.
پاسخ
یک سئوال ساده
آیا پزشکانی که هنوز مدرک دائمشون یا همون دانشنامه اشون رو نگرفتن در قسمت EDUCATION بزنند UNIVERSITY DEGREE یا نه؟
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
(2013-05-22 ساعت 00:48)NEURON نوشته:  یک سئوال ساده
آیا پزشکانی که هنوز مدرک دائمشون یا همون دانشنامه اشون رو نگرفتن در قسمت EDUCATION بزنند UNIVERSITY DEGREE یا نه؟

اگر منظورتون فرم 122 قسمت 6 : خیر شما باید بنویسین Some University Courses و ادامه بدین اگر مدرکتون جلوتونه و الان دارین نیگاش میکنینCoolBig Grin بنویسین UNIVERSITY DEGREE

اینم لینکش
http://mohajersara.com/thread-4631-post-...#pid143214
پاسخ
(2013-05-21 ساعت 20:28)NEURON نوشته:  با تشکر از kasrafo و simnan

اونوقت در مورد شغل آینده در آمریکا که در فرم سوال شده چه باید بنویسیم ؟ بنویسیم physician or gp or md؟
MD که شغل نیست، سطح تحصیلاته. اگه میخواین برای رزیدنت شیپ اقدام کنید میتونین بنویسین Medical Resident as a General Surgeon البته رشته ای که میخواین ادامه بدین به جای جراحی عمومی.
این پست هم نوشته که بنویسین General Practitioner حالا خود دانید.
http://mohajersara.com/thread-4034-post-...#pid121981

دوره ای رو که دیدین میتونین به عنوان Vocational Education در قسمت تحصیلات وارد کنید. مشکل پزشکا اینه که کار و تحصیل توی این رشته یک معنی رو میده Big Grin

دوره اینترنی در ایران جزئی از آموزش هست در حالی که در سیستم امریکا اینترنی رو بعد از گرفتن مدرک MD میگذرونین...من هم نمیدونم.

شما در طرح برای چه ارگانی کار می کنید؟ صندوق رفاه یا وزارت بهداشت؟ میتونین نام بیمارستان رو هم بنویسین...
به عنوان Scholarship Payback Mission هم میتونین بنویسین، توی اپلای ابراد دیدم نوشتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، daad ، msar ، alio2
(2013-05-22 ساعت 17:22)sinamn نوشته:  [quote='NEURON' pid='342912' dateline='1369167509']
یک سئوال ساده

اگر منظورتون فرم 122 قسمت 6 : خیر شما باید بنویسین Some University Courses و ادامه بدین اگر مدرکتون جلوتونه و الان دارین نیگاش میکنینCoolBig Grin بنویسین UNIVERSITY DEGREE

آخه Some University Courses برای دانشجو هاست اونوقت باید بیام ثابت کنم من کجا دانشجو هستم در حالی که بعنوان پزشک کار می کنمSad
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان