کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
با سلام
1-من تاسوم دبیرستان خوندم ولی دیپلممو نگرفتم من بعد از تقریبا 3 سال میخوام در مدارس شبانه دیپلممو بگیرم .این مشکلی نداره ؟؟؟
2-ما کارودانشهیا که پیش دانشگاهی نداریم چکار کنیم که بشه 12 سال؟
3-من امسال میتونم لاتاری شرکت کنم مدرکمو بزنم دیپلوم و اگه اسمم در اومد دیپلممو
که بعد از ثبت نام گرفتم بدم قبوله؟
4-درمورد کار من فرشنده ام و دو سال سابقه بیمه دارم .سابقه بیمه قبوله یا نه؟
اگر نه منظور از کار چه کاریه؟؟
ببخشید زیاد شد .ممنون میشم جوابمو بدین..خیلی ممنون از همه
تشکر کنندگان: arash1986 ، ParsTrader
(2012-08-31 ساعت 11:25)navidvox نوشته:  با سلام
1-من تاسوم دبیرستان خوندم ولی دیپلممو نگرفتم من بعد از تقریبا 3 سال میخوام در مدارس شبانه دیپلممو بگیرم .این مشکلی نداره ؟؟؟

شما دیپلمت و بگیر برو یه پیش دانشگاهی یه رشته رو هم بگیر تا بشی 12 سال .یه سایت هست باید یری توش ببینی ایا کارت مورد قبول دولت امریکا هست اگه بود قبوله.
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

تشکر کنندگان: arash1986 ، S0SHiANT
(2012-08-30 ساعت 21:47)S0SHiANT نوشته:  
(2012-08-30 ساعت 21:35)Almond نوشته:  [quote='arash1986' pid='208228' dateline='1346228664']
دوستانی که سال قبل برنده شدند لطفا جواب بدین
کسانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه آزاد دارند تکلیفشون چیه؟
1-باز دوباره باید یک پیش دانشگاهی بگیریم و دیپلم 12 ساله رو ارایه بدیم؟؟؟
2-یا با همون فوق دیپلم کارمون راه میفته؟؟؟
سپاسگزارم

نقل قول:دوستان عزیز در مطالبی که برای 2013 گفته شده بود و من از 4 تا از بچه های 2012 و 2 تا از 2011 پرسیدم و خودمان هم مطالب را چندین بار خوندیم گفته اند که شخص یا باید در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار را در مشاغلی که از نظر اداره کار آمریکا امتیاز در جاب زون 4 یا 5 باشند را داشته باشند یا اینکه از نظر تحصیلاتی 12 سال تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را داشته باشند.

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html

-----

[font=Arial]دوست من میشه یه لینک بدبد که چه کارهایی رو قبول دارن به عنوان سابقه کاری (به فارسی) ؟
چقدر مسخره هستش ! 12 سال درس خوندن = 2 سال کار !
[/font]

دوست عزیز
توجه کنید که یا مدرک 12 سال درس خوندن و یا 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته. توجه کنید خود متن اصلی که شما برای اطمینان از صحتش میتونید به لینک مراجعه کنید تاکید کرده بر روی یا یعنی حتما دوتاش لازم نیست حالا اگر یکی هر دو را داشت که چه بهتر ولی اگر یکی را هم داشتی فرقی نمیکنه. شما گفتی که فوق دیپلم داری خوب مشکل کجاست؟ شما که حدودا باید 2 سال بیشتر از 12 سال درس خونده باشید یعنی حدود 14 سال درس خوندید.

در هر صورت این لینک JOB ZONE های مشاغل اونجاست که گفته اند سابقه کاری هم باید در مشاغل در جابزونهای 4 یا 5 باشه. که شما میتونید در ستون سمت چپ عدد جابزون شغلتون رو ببنید و اگر روی هر کدام از اونها کلیک کنید میتونید تعریف شغلی و وظایف و ... رو ببینید.

http://www.onetonline.org/find/zone?z=0&g=Go
تشکر کنندگان: arash1986 ، S0SHiANT ، armin1 ، sepideh.razavi93 ، benimclaren
دوستان عزیز Almond, S0SHiANT ممنون از پاسختون
ولی مشکل اینه که اونها میگن شما چطور با دیپلم (فنی حرفه ای 11 ساله) رفتید دانشگاه؟
به نظر شما فوق دیپلم رو ترجمه کنیم ببریم مشکلی پیش نمیاد؟کسانی که با فوق دیپلم رفتند سفارت بی زحمت این قضیه رو روشن کنند
ممنون از همگی
تشکر کنندگان: S0SHiANT
(2012-08-31 ساعت 11:29)armin1 نوشته:  

شما دیپلمت و بگیر برو یه پیش دانشگاهی یه رشته رو هم بگیر تا بشی 12 سال .یه سایت هست باید یری توش ببینی ایا کارت مورد قبول دولت آمریکا هست اگه بود قبوله.

یعنی قانونا امکانپذیر هست که بخوایم پیش دانشگاهی یه رشته دیگه رو بگیریم ؟ مدارس غیر انتفاعی فکر کنم این کارهارو انجام میدن راحت تر .
درسته؟
یه سوال دیگه هم اینکه من 2سال سابقه کار به عنوان بازاریاب یه شرکت مواد غذایی رو دارم . توی مشاغل مورد قبول آمریکا هم هست اما نه به اسم بازاریاب .
نوشته شده marketing manager یعنی مدیران بازاریابی .
شامل من میشه این شغل و این 2سال سابقه رو میتونم روش حساب باز کنم ؟!!
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان:
(2012-08-31 ساعت 20:37)S0SHiANT نوشته:  
(2012-08-31 ساعت 11:29)armin1 نوشته:  

شما دیپلمت و بگیر برو یه پیش دانشگاهی یه رشته رو هم بگیر تا بشی 12 سال .یه سایت هست باید یری توش ببینی ایا کارت مورد قبول دولت آمریکا هست اگه بود قبوله.

[font=Arial]یعنی قانونا امکانپذیر هست که بخوایم پیش دانشگاهی یه رشته دیگه رو بگیریم ؟ مدارس غیر انتفاعی فکر کنم این کارهارو انجام میدن راحت تر .
درسته؟
یه سوال دیگه هم اینکه من 2سال سابقه کار به عنوان بازاریاب یه شرکت مواد غذایی رو دارم . توی مشاغل مورد قبول آمریکا هم هست اما نه به اسم بازاریاب .
نوشته شده marketing manager یعنی مدیران بازاریابی .
شامل من میشه این شغل و این 2سال سابقه رو میتونم روش حساب باز کنم ؟!!
[/font]

1-بله امکان پذیر هست.

اگه تو لیست مشاغل هست پس مشکلی نیست .
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

من دانشجوی دکتری جامعه شناسی هستم. می خواستم ببینم بعد از فارغ التحصیلی برای مشاغل پست داک اقدام کنم بهتره یا در لاتاری شرکت کنم؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-01 ساعت 12:02)mahuu نوشته:  من دانشجوی دکتری جامعه شناسی هستم. می خواستم ببینم بعد از فارغ التحصیلی برای مشاغل پست داک اقدام کنم بهتره یا در لاتاری شرکت کنم؟

دوست عزيز از شما كه تحصيل كرده ايد اين سؤال كمي بعيد به نظر ميرسد. احتمالاينكه شخصي برنده لاتاري شود ٦٠٠٠ از ٣٩٦٠٠٠ نفر هست و احتمال اينكه همه جيز تا انتها خوب بيش برود هم جاي خود. احتمال اينكه شما در بست داك بذيرفته شويد را خب دقيق نميدانم. ولي فكر كنم بيشتر از احتمال برنده شدن در لاتاري باشد.كلا خوش بين بودن خوب است ولي نه تا حدي كه برنامه هاي اصلي زندكي را تحت الشعاع قرار دهد. زندكي منشوري است دوار........
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mortezafox
سلام دوستان.تورو خدا اگه یه نفر اطلاعت درستی داره راهنمایی کنه.من دیپلم کارو دانش دارم .یعنی این دیپلم حساب نمیشه؟؟؟یعنی حتما قید شده باید دیپلم دوازده ساله باشه؟؟یه معادل دوازده سال؟؟حالا من تو موقع ثبت نام چیکار کنم(کدوم گزینه رو علامت بزنم؟؟با سپاس
تشکر کنندگان:
(2012-09-01 ساعت 23:27)vahidshakib نوشته:  سلام دوستان.تورو خدا اگه یه نفر اطلاعت درستی داره راهنمایی کنه.من دیپلم کارو دانش دارم .یعنی این دیپلم حساب نمیشه؟؟؟یعنی حتما قید شده باید دیپلم دوازده ساله باشه؟؟یه معادل دوازده سال؟؟حالا من تو موقع ثبت نام چیکار کنم(کدوم گزینه رو علامت بزنم؟؟با سپاس

خير از نظر سفارت داشتن ديپلم به منزله گذراندن 12 سال تحصيلات ابندايي و متوسطه ميباشد. يا داشتن تجربه كاري كه نياز مند آموزش در يكي از كارهاي ياد شده در ليست مشاغل مورد تائيد سفارت باشد و در پايان گفته شده در صورتيكه شما چنين شرايطي نداريد نبايد ثبت نام نمائيد. البته اگر تا هنگام مصاحبه بتونيد مدرك پيش دانشگاهي خود را بگيريد ميتونيد شركت كنيد و الان گزينه NO degree ‌را انتخاب نمائيد.

متن اصلي خبر:

To enter the DV program, you must meet either the education or work experience requirement of the DV program: You must have either a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education; OR two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work experience. For more information about qualifying work experience for the principal DV applicant, see Frequently Asked Question #13.
If you cannot meet either of these requirements, you should NOT submit an entry to the DV program.

لينك خبر از سايت رسمي:

http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: vahidshakib
سلام امیر جان ممنون از توضیحات کاملتون.یه سوال دیگه هم داشتم و اون این اینکه اگه به خواست خدا برنده شدم تا مصاحبه چند ماه وقت دارم.چون میخوام در صورت برنده شدن پیش دانشگاهی رو بگیرم با سپاس
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 10:53)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-01 ساعت 23:27)vahidshakib نوشته:  سلام دوستان.تورو خدا اگه یه نفر اطلاعت درستی داره راهنمایی کنه.من دیپلم کارو دانش دارم .یعنی این دیپلم حساب نمیشه؟؟؟یعنی حتما قید شده باید دیپلم دوازده ساله باشه؟؟یه معادل دوازده سال؟؟حالا من تو موقع ثبت نام چیکار کنم(کدوم گزینه رو علامت بزنم؟؟با سپاس
البته اگر تا هنگام مصاحبه بتونيد مدرك پيش دانشگاهي خود را بگيريد ميتونيد شركت كنيد
دوست عزیز من هم دیپلم فنی و حرفه ای (نرم افزار) دارم. الان هم دانشجوی کاردانی هستم. ولی فکر نکنم انشاالله در صورت برنده شدن بتونم مدرکم رو بگیرم ، پس نیازمند گرفتن پیش دانشگاهی میشم.
از چه جاهایی برای منی که دیپلم فنی و حرفه ای دارم باید برای پیش دانشگاهی اقدام کنم و مدرکش ارزش ترجمه رو داره؟
ممنون
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
(2012-09-02 ساعت 13:50)vahidshakib نوشته:  سلام امیر جان ممنون از توضیحات کاملتون.یه سوال دیگه هم داشتم و اون این اینکه اگه به خواست خدا برنده شدم تا مصاحبه چند ماه وقت دارم.چون میخوام در صورت برنده شدن پیش دانشگاهی رو بگیرم با سپاس

نتايج قرعه كشي 2014 به احتمال زياد اول May 2013 اعلام ميشه يعني حدودا ارديبهشت 92 و سري اول كارنتي هاي 2014 معمولا 15 اگوست كه ميشه مرداد و اگر به خواست خدا در ارديبهشت 92 برنده شده باشيد و سري اول كارنتي ها باشيد حدودا تا مهر براي مصاحبه فرصت داريد تا مدركتون آماده باشه. البته بستگي داره كي كارنت بشيد. اگر دير تر كارنت شديد بيشتر هم وقت داريد.
تشکر کنندگان: vahidshakib
(2012-09-02 ساعت 14:18)only_flight نوشته:  
البته اگر تا هنگام مصاحبه بتونيد مدرك پيش دانشگاهي خود را بگيريد ميتونيد شركت كنيد
دوست عزیز من هم دیپلم فنی و حرفه ای (نرم افزار) دارم. الان هم دانشجوی کاردانی هستم. ولی فکر نکنم انشاالله در صورت برنده شدن بتونم مدرکم رو بگیرم ، پس نیازمند گرفتن پیش دانشگاهی میشم.
از چه جاهایی برای منی که دیپلم فنی و حرفه ای دارم باید برای پیش دانشگاهی اقدام کنم و مدرکش ارزش ترجمه رو داره؟
ممنون

منم دقیقا شرایطم مثل دوستمون وحید هست ، حتی هم رشته هم هستم باهاش و اینکه مدرک فوق دیپلمم هم تا زمانی که نتایج اعلام میشه نمیتونم بگیرم !
تو رو خدا بگید چکار کنیم برا این وضعیت ، خلی ضد حال هست که به خاطر این دیپلم ما نتونیم شرکت کنیم !
دوستان کجاها این کارو انجام میدن که مدرک پیش دانشگاهی یه رشته دیگه رو بدن به ما؟ اصلا امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: arash1986
(2012-09-02 ساعت 14:18)only_flight نوشته:  
ممنون

تا آنجايي كه من ميدونم پيش دانشگاهي 24 واحده كه 8 واحد عمومي و 16 واحد تخصصي است و در پنج گروه 1-رياضي فيزيك 2- علوم تجربي 3- ادبيات و علوم انساني 4- علوم و معارف اسلامی و 5- هنرميشه شركت نمود. تحصيل در پيش دانشگاهي به چهار شكل 1- روزانه 2- بزرگسال 3- داوطلب آزاد 4- و آموزش از راه دور انجام ميشه. شرط شركت در دوره روزانه داشتن حداكثر 21 سال است و براي بقيه دوره ها داشتن دفترچه اعزام به خدمت يا كارت پايان خدمت الزامي است و براي گذراندن دوره پيش دانشگاهي بايد وضعيت نظام وظيفه متقاضي مشخص باشد. از دانش آموزان مشمول و غايب ثبت نام نمي كنند.
امسال پيش دانشگاهي تجميع شده و ديگه مراكز مستقل پيش دانشگاهي نداريم و اعطاي مدرك پيش دانشگاهي از سوي آموزشگاهاي آزاد ممنوع شد. البته قوانين آموزش و پرورش به روز تغيير ميكنه و بهترين كار اينه كه بريد آموزش و پروروش منطقه خودتون سوال كنيد. تا جاييكه قديم معمول بود معدل ديپلم شرط پذيرش بود قبل از اون هم پيش دانشگاهي كنكور داشت الان نميدونم اوضاع چطوره. ولي ظاهرا براي دوره بزرگسالان آزمون گرفته ميشه. معمولا ثبت نام دوره پيش دانشگاهي دو هفته قبل از شروع سال تحصيلي انجام ميشه ولي بهتره بريد آموزش و پرورش منطقه خودتون پرس و جو كنيد تا مشكلي پيش نياد چون قوانين همش در حال تغييره.
تشکر کنندگان: arash1986 ، only_flight ، pariya2 ، hesam.inanloo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان