کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای ثبت نام خانوادگی
سلام
ایا امکان داره یک بار به نام من (اصلی)ویک بار به نام همسرم (اصلی)ثبت نام کنم ؟یعنی 2 مرتبه مشکلی پیش نمیاد؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-04 ساعت 00:51)uem نوشته:  سلام
ایا امکان داره یک بار به نام من (اصلی)ویک بار به نام همسرم (اصلی)ثبت نام کنم ؟یعنی 2 مرتبه مشکلی پیش نمیاد؟

شما يكبار به نام خودتون(نام شناسنامه) ثبت نام كرده و همسرتون هم به عنوان همراه اضافه ميكنيد. و همين طور ايشون بالعكس
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان:
سلام
من ثبت نام سال گذشته رو دادم یکی از سایتها برام انجام داد ولی امسال میخوام خودم انجام بدم
در بیشتر جاهایی که نهوه ثبت نام را توضیح دادند ندیدم در مورد نهوه اپلود کردن عکس فرزند توضییحی داده باشند ایا همچین گزینه ای وجود داره در فرم ثبت نام
با تشکر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه سوال داشتم؟
من برنده لاتاری 2013 هستم می خواستم بدونم اگر به هر دلیلی کیس من رد شد من نتونستم ویزا بگیرم می تونم امسال برای 2014 شرکت کنم؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
بله، حالا چرا فک میکنی رد میشی؟ انقدر نا امید؟

(2012-09-04 ساعت 20:24)my2220 نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم؟
من برنده لاتاری 2013 هستم می خواستم بدونم اگر به هر دلیلی کیس من رد شد من نتونستم ویزا بگیرم می تونم امسال برای 2014 شرکت کنم؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-04 ساعت 21:36)storagemeter نوشته:  بله، حالا چرا فک میکنی رد میشی؟ انقدر نا امید؟

نه نا امید نیستم آخه شرایطم یکم خاصه
ممکن هست تا قبل از مصاحبم ازدواج کنم بخاطر همین احتمال می دم شاید خدایی نکرده رد بشم ):
حالا اگر رد شدم می تونم امسال هم شرکت کنم؟
مرسی از جوابتون
تشکر کنندگان:

تونستن كه ميتوني شركت كني. ولي نكته اينجاست كه سال بعد ممكنه اينقدر خوش شانس نباشي كه برنده بشي. البته پيشنهاد ميكنم كه به اميد سال آينده نباشي و كيس 2013 رو دنبال كني.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: storagemeter ، armin1 ، lilistar
(2012-09-05 ساعت 12:19)my2220 نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 21:36)storagemeter نوشته:  بله، حالا چرا فک میکنی رد میشی؟ انقدر نا امید؟

نه نا امید نیستم آخه شرایطم یکم خاصه
ممکن هست تا قبل از مصاحبم ازدواج کنم بخاطر همین احتمال می دم شاید خدایی نکرده رد بشم ):
حالا اگر رد شدم می تونم امسال هم شرکت کنم؟
مرسی از جوابتون
دوست عزیز اصلا شرایط شما خاص نیست،اگر در زمان ثبت نم مجرد زده باشید تا قبل از مصاحبه میتونید با ایمیل به اطلاع KCC برسونید،پس اصلا جای نگرانی وجود نداره و کیس شما به هیچ وجه رد نخواهد شد،اما اگر زمان ثبت نام متأهل پر کرده باشید وضع یه مقدار پیچیده خواهد شد،موفق باشید.
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 11:08)AmirKh نوشته:  سلام

من متولد ژانویه 1992 هستم و در حال حاضر زیر 21 سالم. امکانش هست که تو فایل پدر و مادرم قرار بگیرم؟ توجه کنید تا زمانی که نتایج بیاد و مصاحبه ها انجام بشه و ... من 21 رو رد میکنم.

من فکر میکنم شما باید خودتون به تنهایی اقدام کنید. چون اگه خدا خواست می 2013 جز برنده ها اعلام شدید اونوقت 21 سالتونه و ممکنه توی مصاحبه شما رو ریجکت کنند. البته این نظر منه. افراد دیگه ممکنه نظر دیگه ای داشته باشنBig Grin
تشکر کنندگان:

بله ، می توانید شرکت کنید.
من هم دقیقاً شرایط شمارو داشتم
برنده 2012 بودم اما برای اطمینان بیشتر 2013 هم ثبت نام کردم.

موفق باشید

(2012-09-14 ساعت 23:53)brotherhood نوشته:  دوستان فرزند چند ساله نیازی به ثبت نام نداره ؟ مثلا 1 2 ساله میخاد ؟
تمام فرزندانی که در روز ثبت نام ، زیر 21 سال تمام هستند(حتی اگر در روز ثبت نام به دنیا آمده باشند و در واقع 1 روزه باشند) باید ثبت نام شوند. چه تصمیم به مهاجرت داشته باشند چه نداشته باشند. دقت کنید اگر نام فرزندان زیر 21 سال را وارد نکنید حتی در صورت قبولی در قرعه کشی ، قبولی شما در مرحله مصاحبه باطل خواهد شد(از تجربه های قبول شدگان چند سال قبل)
در قسمت 14 فرم ثبت نام ( Number of Children ) عبارت ( Optional ) درج شده. این بدان معنی نیست که فرزندان زیر 21 سال را اگر دوست داشتید وارد کنید و اگر نداشتید وارد نکنید. این قسمت Optional است یعنی ممکن است شما ممکن است فرزندی نداشته باشید.
تشکر کنندگان: brotherhood ، lilistar
(2012-09-14 ساعت 23:14)brotherhood نوشته:  دوستان من متولد 1995 هستم ...

میشه یک بار با پدرم و یک بار با مادرم ثبت نام کنم ...

و یک بار هم تنهایی ثبت نام کنم ؟
-----------------
دوستان میشه غیر از مادر و پدر اسممون رو با کس دیگه ای هم بزنیم ؟ خاله - عمه - عمو - دایی ؟

There is no minimum age to apply for the program, but the requirement of a high school education or work
experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who
are under age 18. Parents and siblings are ineligible to receive DV visas as dependents, and should not be
included in the entry of the principal applicant.
حداقل سن برای ثبت نام وجود ندارد. اما باید در روز ثبت نام دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشید. این یعنی برای ما ایرانی ها حداقل سن 18 سال.
بیشتر برای مردم کشورهایی اهمیت پیدا می کنه که از زیر 6 سال به مدرسه می روند. مثلاً اگر در کشوری از 5 سالگی تحصیلات شروع بشه و بعد از 12 سال در سن 17 سالگی دیپلم بگیرن ، با وجود اینکه در روز ثبت نام زیر 18 سال هستند اما اجازه ثبت نام دارند.
پدر و مادر و خواهر و برادر و ... به عنوان بستگان متقاضی موقع ثبت نام در فرم متقاضی اجاره ثبت نام ندارند. یعنی اصلا چنین قسمتی در فرم ثبت نام وجود ندارد.
دایی و خاله و عمو و عمه و خواهر و برادر رو هم فراموش کنید که چنین امکانی وجود ندارد.
یعنی شما نمی تونی جداگانه ثبت نام کنید و در فرم خودت اسم پدر و مادرت رو بنویسی. اصلاً چنین قسمتی در فرم ثبت نام وجود ندارد. اما آنها می توانند در فرم خودشان اسم شما رو به عنوان فرزند زیر 21 سال بنویسند.

نتیجه : یکبار پدر شما ثبت نام کنند و نام شما را به عنوان فرزند زیر 21 سال وارد کنند و یکبار هم مادر شما همین کار را عیناً تکرار کنند.
فقط توجه داشته باشید در صورتی که پدر یا مادر شما در لاتاری قبول شوند و در نتیجه شما هم قبول شوید ، شما به تنهایی نمی توانید به آمریکا مهاجرت کنید و حتماً باید به همراه برنده اصلی باشید.

منبع : DV-2013 Program Instructions

(2012-09-04 ساعت 12:02)spiderman1 نوشته:  سلام
من ثبت نام سال گذشته رو دادم یکی از سایتها برام انجام داد ولی امسال میخوام خودم انجام بدم
در بیشتر جاهایی که نهوه ثبت نام را توضیح دادند ندیدم در مورد نهوه اپلود کردن عکس فرزند توضییحی داده باشند ایا همچین گزینه ای وجود داره در فرم ثبت نام
با تشکر

گزینه ای تحت عنوان Spouse Photograph برای آپلود عکس همسر وجود دارد. برای فرزندان هم حتماً گزینه ای شبیه به این وجود خواهد داشت(اگر ضروری باشد)
تشکر کنندگان: Afies ، sepideh.razavi93
(2012-08-28 ساعت 18:10)AmirKh نوشته:  آیا امکانش هست هم خانوادگی ثبت نام کنیم و هم هر عضو خانواده رو به تنهایی ؟

ضمن اینکه اگر با یک "آیپی" دو نفر ثبت نام کنن مشکلی پیش میاد ؟

ممنون Smile
بله . امکانش هست.
یعنی هر متقاضی اصلی ، در فرم ثبت نام خودش ، نام همسر و فرزند زیر 21 سالش را وارد می کند.
و به همین ترتیب همسر او هم همینکار را انجام خواهد داد.

مشکل IP هم وجود ندارد.
قبلاً شایعه بود که IP باید فرق داشته باشه یا ویندوز باید Orginal باشه اما قاطعانه می گم به هیچ وجه اینطور نیست.
هرکس با موفقیت ثبت نام کنه و Confirmation Submit دریافت کنه در قرعه کشی شرکت داده میشه (به شرطی که مشکل عکس و ... نداشته باشه)
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 11:08)AmirKh نوشته:  سلام

من متولد ژانویه 1992 هستم و در حال حاضر زیر 21 سالم. امکانش هست که تو فایل پدر و مادرم قرار بگیرم؟ توجه کنید تا زمانی که نتایج بیاد و مصاحبه ها انجام بشه و ... من 21 رو رد میکنم.
There is no minimum age to apply for the program, but the requirement of a high school education or work
experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who
are under age 18
حداقل سن برای ثبت نام وجود ندارد. اما باید در روز ثبت نام دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشید. این یعنی برای ما ایرانی ها حداقل سن 18 سال.
بیشتر برای مردم کشورهایی اهمیت پیدا می کنه که از زیر 6 سال به مدرسه می روند. مثلاً اگر در کشوری از 5 سالگی تحصیلات شروع بشه و بعد از 12 سال در سن 17 سالگی دیپلم بگیرن ، با وجود اینکه در روز ثبت نام زیر 18 سال هستند اما اجازه ثبت نام دارند.

نتیجه : شما اگر در حال حاضر دیپلم 12 ساله داشته باشی (که 99% نداری) می تونی هم جداگانه ثبت نام کنی(اختیاری) و هم یکبار در فرم مادر(اجباری) و هم یکبار در فرم پدر(اجباری). یعنی 3 شانس.
اما اگر در حال حاضر دیپلم 12 ساله نداری ، ثبت نام یکبار در فرم مادر(اجباری) و هم یکبار در فرم پدر(اجباری). یعنی 2 شانس.

اجباری یعنی پدر و مادر شما باید نام شما رو موقع ثبت نام در فرمشون وارد کنند(حتی اگر شما قصد مهاجرت نداشته باشی) و الا حتی در صورت قبولی چون نام شما رو موقع ثبت نام وارد نکردند ، قبولی شان باطل می شود.
در قسمت 14 فرم ثبت نام ( Number of Children ) عبارت ( Optional ) درج شده. این بدان معنی نیست که فرزندان زیر 21 سال را اگر دوست داشتید وارد کنید و اگر نداشتید وارد نکنید. این قسمت Optional است یعنی ممکن است شما ممکن است فرزندی نداشته باشید.
تشکر کنندگان: pariya2 ، lilistar
(2012-09-15 ساعت 21:08)tenesi نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 12:02)spiderman1 نوشته:  سلام
با تشکر

دوست عزیز
تا جایی که من در این 10 سال گذشته به یاد دارم شما اشتباه می کنید. برای هر کسی که در فرم وارد نمودید چه همسر و چه فرزندان عکس لازم است. و باید در فرم آپلود شود.
با آنکه سالهاست قصد رفتن دارم اما مطمئنم که خواهم رفت.
تشکر کنندگان: tenesi ، pariya2
(2012-09-15 ساعت 22:02)Last chance نوشته:  دوست عزیز
تا جایی که من در این 10 سال گذشته به یاد دارم شما اشتباه می کنید. برای هر کسی که در فرم وارد نمودید چه همسر و چه فرزندان عکس لازم است. و باید در فرم آپلود شود.

حق با شماست. پست قبلی خودم رو اصلاح کردم.شما هم نقل قول منو در پست خودتون حذف کنید تا دوستان دچار اشتباه نشوند
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان